Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47157) agoka07


agoka07
senior tag

Sziasztok.
A napokban elveszítettem szeretett Sony MDR EX110LP típusú fülesem. Ebben az árkategóriába(10-15k), van ennél jobb? Vagy ajánlott ennél maradni?

[ Szerkesztve ]

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#47164) Dzsuri89 válasza agoka07 (#47157) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Vettem 3 napja egy SONY MDR-EX450 típusú fülhallgatót. Iszonyat minőségi a cucc, jó ez az alumínium ház meg a kábel, hogy egy darab gyűrődés nem látszik meg rajta. Ma vittem vissza a Sony-ba, mert az EX50-em jobban szólt és olyan idegesítő dolog van benne, hogy pattog a fülemben, ha be-, illetve kihúzom a fülhallgatót. Nem beszélve arról, ha véletlenül megkocogtatod az oldalát, mikor a füledben van, megőrülsz... Részemről egy nagy csalódás volt.

Ma vettem végül egy EX110-et és nagyon király. Jobban szól végre, mint az EX50, úgyhogy ajánlom maradj ennél.

Valakinek volt hasonló tapasztalata az EX450-nel?

(#49694) lenrok


lenrok
tag

Sziasztok!

Agyba dugós fülhallgatót szeretnék venni a közeljövőben. Eddig egy skullcandy jib-t használtam csak tönkre ment, igazából nem szolt olyan rosszul (2 éve vettem).
5000-10000Ft közöttit akarok venni, basszusosba zenéket hallgatók és ipod nano 6g-ről szólna. Olyasmi kéne amit nem csak külföldön lehet rendelni.

Eddig ezekkel szemezek:
Sony MDR EX110
Sennheiser CX 200 Street II

Mit ajánlanátok, milyet lenne érdemes venni ebben a kategóriában ami faszán is szól?

ui.: olyat akarok ami nem mikrofonos

(#49698) lenrok válasza kemcso (#49695) üzenetére


lenrok
tag

Elolvastam ami az összefoglalóban van, (ott csak a Sony füles az ami Magyarországon népszerű márka, ezért is kérek tanácsot). :)

Sony MDR EX110 mi a vélemény?

Sennheiser mi baj am? Sok helyen, főleg fórumokon óva intenek tőle.

Még Soundmagic E10-ről olvasok sok jót, vagy milyen márkák/típusok érdemes elgondolkozni?

(#51521) Fluor


Fluor
csendes tag

Hali! Erről a fülesről Sony MDR-EX110LP megtudjátok mondani hogy mennyire szigetel? Köszi!

(#51560) DrDobos


DrDobos
őstag

Sziasztok!
Sony MDR-EX110-ről mi a vélemény?

Samsung Galaxy A55 5G

(#52556) Muki94


Muki94
aktív tag

Sziasztok!
Egy tapasztalatot szeretnék Veletek megosztani. Igaz, hogy volt már szó a SONY EX110-ről, de sosem elég. :K
3évig egy EX50-et hallgattam, csak mostanra már beleuntam a csatlakozó forrasztgatásba. Bízva a márkában, bementem a Sony Centerbe, mit ajánlanak helyette. EX110 volt 6500Ft-ért, gyorsan át is mentem a 220Volt-ba, és megvettem 5300-ért.
Sajnos hatalmasat csalódtam. Tipikus maszatos, dinamikátlan, nyomott hangja van. Pont, mint az 1-2 ezreseknek.
Járattam maximum hangerőn, feltolt EQ-val másfél órát. Nem lett jobb.
Lehet, hogy jóval többet kellene használni, hogy kicsit kitisztuljon a hangja, de egyelőre nagyon elvette a kedvemet tőle.
LG G2-vel hallgatok zenét, a wolfson chipet kicsit kisegítem egy Viper4Android nevű audio tweakkel. ezidáig bármelyik jó hangú fülesen tudott még csiszolni, hát meglett az első kivétel.

Tudtok esetleg megbízható minőségű, jól szerelhető, és kezelhető méretű jack dugót esetleg? Típus, beszerzési hely érdekelne.

(#52615) futa válasza kemcso (#52369) üzenetére


futa
csendes tag

Köszönöm, de ez sajnos nem válasz a kérdésemre!

Elsősorban nem az árkategóriát és a kialakítást lőttem be azzal, hogy a Sony MDR-EX50 utódját keresem, hanem a hangzást, minőséget, stb. Az, hogy 0-5.000.- HUF közötti, V-karakteres fülhallgató, még nem jelenti, hogy hangzásban is hasonló. Szerintem.

Kérdezek konkrétabbat:
Mik a vélemények a Sony MDR-EX110 LPB.AE fülesről? Hangzás? Milyen zenére és környezetre ideális? Mennyire jó az izolációja? Mennyire hasonlít hangzásban az EX-50-re?

(#52820) WiZZaRD


WiZZaRD
csendes tag

Sziasztok! Pici tanácsra lenne szükségem, eddig egy Sony mdr-ex110lp fülest használtam, de a fiio x1-el nem igazán partner. Esetleg aki használ x1-et vagy ilyen fülest, merre lenne érdemes továbblépni? Előre is köszönöm a segítséget.

(#53002) Zsocó


Zsocó
aktív tag

SONY MDR-EX110LPB fülhallgatóról vélemények?

(#54022) sztyui2


sztyui2
őstag

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni!
Régebben imádtam a Sennheisert, még mindig bírja például a 8 éves HD485 fejlhallgatóm, és régen megvettem a CX300 és CX300II fülhallgatót is. Aztán volt Xears-em is kettő(soha többet!), meg valami olcsó Pioneer is, utána jött két sony amik nagyon bejöttek, konkrétan ugyanazt a fülest vettem meg kétszer egymás után, mert annyira kényelmes volt. A Sony jelenlegi portfoliójából kb az EX110-nek megfelelő modell volt.
Nagyon szerettem, mert kicsi, de még így is elég jól szól, és én szeretek zenére elaludni, és fontos hogy amikor ráfekszek a fülemre, ne lógjon ki belőle a fülhallgató, mert akkor benyomódik az egész a hallójáratomba meg tök kényelmetlen meg minden.

Most múlt héten megvettem a Sennheiser CX3.00-t, ami tök jól szól, viszont sajnos nagy. Értem én hogy a jó hangminőséghez kell a nagy méret, de jelen esetben inkább vennék valami kisebbet, vagy megfizetném az árát vagy nem tudom, de ez most nagyon nem jó így. Szóval vissza fogom vinni a CX3.00-t, netről rendeltem, még holnap visszavihetem.
Kérdés hogy mire cseréljem? A Sennheiser gumija is tök rossz a sonyhoz képest, és gondolkozok, hogy akkor most milyen sony-t vegyek, ami esetleg kicsit előrelépés lenne hangminőségben, de méretben nem.
A Sony XBA-C10-et nézegettem, egyik haveromnak van is ilyen fülese, kipróbáltam, ez nem volt rossz, és kicsit rosszabbul szól mint a Sennheiser, de ezerszer kényelmesebb.

A másik amit nézegettem, és kevesebb helyen kapható, az a Sony XBA-1, ami nem tudom milyen lehet, lehet hogy ez már túl nagy, nemtom, ezzel van esetleg valakinek tapasztalata? Egyáltalán jobban szól mint az XBA-C10?

Egyébként még a Shure SE215 amit néztem hogy nagyon nyerő lehetne, mert a kialakítása miatt nem lóg ki a fülből, mégis brutálisan jól szól, viszont sosem próbáltam, kicsit félek a fül mögött elvezetendő kábeltől, meg az ára is brutális sajnos ahhoz képest amit szánnék rá jelenleg. Jah és sokat bringázok fülhallgatóval, és állítólag annyira kiszűri a zajokat hogy elég életveszélyes, tehát hiába killer füles, most nem szeretnék rá beruházni, max 1-2 év múlva egy másik füles mellé vagy ilyesmi :)

Tehát a két sonyról kérnék valami véleményt ha van, vagy ha esetleg van valami más amit tudnátok ajánlani, ami kicsi, de brutáljól szól, azt is megköszönném :)

[ Szerkesztve ]

(#54816) estikornel


estikornel
tag

Hali!

Nagyon max 10e-ig milyen alternatívák vannak Soundmagic E10 és Sony MDR-EX110 illetve EX50 mellett? Utóbbiak ugye olcsóbbak. Sennheiser CX150-em elhalt az évek során, 5 évet bírt és a hangja nagyon tetszett. Legalább ilyen szintű fülhallgatót szeretnék, az E10 már árban nagyon a plafon lenne és csak akkor venném meg ha jelentősen többet tud pl a fenti Sonyknál vagy egy Sennheiser CX200 SII-től.

(#54817) kemcso válasza estikornel (#54816) üzenetére


kemcso
Ármester

Összefoglaló :)
Az EX110 felejtős, ahogy a Sennheiser is. Piston 2-3 még alternatíva lehet, de a SM E10 jobb szvsz.

(#55063) bob143255 válasza vicze (#55062) üzenetére


bob143255
csendes tag

Én mindenféle zenét halgatok föként elektronikusat a mostani fülhalgatóm sony EX110 ezt akarom jobbra cserélni azért gondoltama c10-esre 10ezer forintnál nem láttam olcsobban szóval ha ennyiért nem éri meg akkor nem tudom milyet vegyek
békéscsaba

a Sony ex110 es fülhallgatom 7500ft amire le akarom cserélni c10-es az meg 10 ezer ,aza kérdésem hogy szól annyival jobban mint amennyivel többe kerűl?magyarán megéri megvennem?lecserélnem?
mer nem tudom kiprobálni a boltba hogy szolnaka fülhalgatók és csak az ár alapján nem érdemes vbálasztani mert a mostani fülhalgatomat is 10 ezerért vettem azzal jól átbasztaka media marktban mert az euronicsban meg 7500ft szóval nem akarom hogy megint átbasszanak

[ Szerkesztve ]

(#55064) vicze válasza bob143255 (#55063) üzenetére


vicze
félisten

A Sony XBA-C10(8e) nem jobb mint a Sony EX110(6e). Teljesen más a két füles, a C10 egy BA az EX110 pedig normál dynamic driver-es, telejsen máshogy szólnak. A C10 nem fogja a mélyeket megfelelően megjeleníteni számodra és elég jó eséllyel nem fog tetszeni, magas tartományban hiába szebb és egyenletesebb, amúgy 8e-nél semmiképp nem ér többet.

Valószínű a topikban a legtöbben ezt mondanak:
A 10e a 6e-hez képest nagyon kicsi ugrás a valóságban, mert nem egyenes arányos a minőség és az ár, hanem inkább exponenciális. Valós fejeblépéshez érdemes a 15-20e kategóriát megcélozd. Csak egy egy jó tanács. :)

[ Szerkesztve ]

(#55066) bob143255 válasza vicze (#55064) üzenetére


bob143255
csendes tag

Értem
Amúgy elösször maga a lejátszót probáltam meg fejleszteni de inkább költöttem volna másra mert vettem egy
sony NWZ-B183F mp3 lejátszót 17 ezerért itt egy kép róla:

és meglepödtem amikor bele halgattam mert a samsung galaxi fame telefonom (powerampal) egyértelmüen jobb eredetileg azért vettem a lejátszót hogy jobb legyena hangminöség és hosszabb ideig tudjam halgatni de a hangminöség csak rosszabb lett tehát elkellet ajándékoznom eléggé szomorú vagyok mert azt hittem ennyi pénzért kapok egy valamire való lejátszót úgyhogy ha jobb hangot akarok marad a fülhalgató csere
szerintem az lessz hogy itt csabán felkeresek pár áruházat azt amelyik a legjobban megtetszik azt megveszem 11 ezer a keret be fogok menni abba a boltba és meg mondom nekik hogy felvagyo kháborodva hogy ennyi pénzért iylen fos lejátszót kaptam egy szar telefon többre képes ennél és úgy hogy nyilván a EX110 -es fülhalgatót használtam hozzá mer a gyárival még szarabb mer ha kiprobálhat5tam volna az üzletbe hogy hogyan szól akkor nem veszem meg az biztos felvagyok háborodva amikor megláttam hogy csak 5 sávos az equalizer meg hogy mennyire lassua menű már akkor sejtettem hogy ez egy fos .de amikor meghallotam akkor jöttem rá hogy ezt én nem fogom használni és itt nyilvánulmeg az hogy a külsö nem minden
megmondom öszintén a mostani fülhalgatómba olyan erös a basszus hogy a telefonomba vissza kell venni

én be fogom válalni ezt a c10-es fülhalgatót mert szerintem itt nem találok jobban és a 10 ezret is kifizetem mert ez békéscsaba és itt szopik az ember az árak terén ha tetszik ha nem rendelni meg nem fogok mert szarok rá

[ Szerkesztve ]

(#55229) kemcso válasza b.kov (#55227) üzenetére


kemcso
Ármester

Kb sztem mind1, budget kategóriában Kínából érdemes rendelni pl egy Xiaomi Piston 3 Youth-ot.

(#55228) darvinya hallottad őket, vagy csak a márka alapján? Mert a Sony elég szarokat is képes gyártani, pl MDR EX110

(#56305) martin426


martin426
újonc

Sziasztok!

Sony MDR-EX110LP fülesről van valakinek valami tapasztalata?

(#56735) TheSuperben


TheSuperben
csendes tag

Sziasztok! Sony mdr ex110-essel van valakinek tapasztalata? Főleg rock és metal hallgatásra kell poweramppal. Eddig egy mdr ex50esem volt, azzal meg voltam elégedve. Vagy jobb ötlet 6000 ft. körül?

(#58684) szakibá... válasza sting2 (#58678) üzenetére


szakibá...
senior tag

Nem gondoltál még az MDR-EX110-re? Nem ismerem, de nem hiszem, hogy nagy különbség lenne, árban is azonos kategória.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#58693) kemcso válasza szakibá... (#58689) üzenetére


kemcso
Ármester

Lehet, hogy logikusnak tűnt, de az EX110 szar (Lehet félreérthetően fogalmaztam: az EX50 nem az, persze csak az árkategóriáján belül és ha feltétel a Mo-i beszerzés).
Erről ment a diskurzus: vmi kínai csodát keressen, én olyat nem nagyon szoktam ajánlani, amit nem hallottam (a kínai olcsó csodák majd a találkozó után). Mint ahogy az összefoglaló is úgy született: amit hallottunk és ajánlott ;)

(#58692) BigBlackDog IE800: messze van nagyon az említettektől. Egyrészt az izolációja elég rossz, hangban meg én a GR07-nél kicsit jobbnak mondanám, de nem olyan sokkal.

A Tenore-ről kb ugyanez a véleményem, magas és közép csodaszép, de a mélyek hiányoztak nekem is.

[ Szerkesztve ]

(#59186) Takuun


Takuun
aktív tag

Használ/t valaki Sony MDR-EX110LP fülest?
Érdekelne, hogy milyen. A Soundmagic ES18-nak nagyon felment az ára, így most a fenti termék felé kacsingatok.

(#59344) Takuun


Takuun
aktív tag

Sokáig tépelődtem, milyen fülest vegyek. A Sony MDR-EX110 helyett végül itteni ajánlásra a korábban már kinézett SoundMAGIC ES18 lett.
Mivel karácsonyi ajándék lesz, így csak később fogok tudni nyilatkozni a hangjáról, de kaptok cserébe pár képet:

A terméket nomono-tól vettem és ezúton is mélységes tiszteletem contaxg irányába :R
A terméket tegnap rendeltem, ma reggel átutaltam a pénzt és pár perce vettem át személyesen :Y

(#59877) Piftuka válasza darvinya (#59876) üzenetére


Piftuka
veterán

:) Átfogalmazom: nem bírom elviselni, akkor sem, ha nem feszíti, csak felfekszik a fülemen végig. Ez van.

De bárhogy is...

Keresgéltem a net-en, és találtam pár ígéretes fülhallgatót:

Earbud:

Sony MDR-E820LP
-->Ez vajon hangzásban hol helyezkedik el a korábbi SONY fülesemhez képest?

Sennheiser MX 365
Sennheiser MX 375
--> Milyen fő különbségek vannak a kettő között?

IEM:

SONY MDR-EX110LPW
--> A frekvencia tartománya igazán impresszív az adatlapja alapján. Vajon milyen a hangképe?

PIONEER SE-CL711-K

JVC HA-FX10-B
--> A "csúcskategóriás" hangzás finoman szólva is túlzónak tűnik.

[link]

Audio-technica ATH-CKL202YL

Mi a véleményetek mindezekről? Az általam keresett célra és feltételek mellett melyik biztosítaná a legjobb hangzást? :F
(A SoundMAGIC EP20 és SoundMAGIC ES18 füleseket is figyelembe véve.)

Egyáltalán ugyanazt a típust ajánljátok mindkét féle zenéhez?

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#59902) #16820480 válasza Piftuka (#59899) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az EX110 szörnyő füles, de a ráírt frekvenciatartományokat amgúy sem érdemes nézni, azt a marketing csapat írja, nem a mérnökök, és általában kevés köze van a valósághoz.
Ha nem szereted az IEM-eket, és nem lennének kényelmesek, akkor feleslegesen nézelődsz, főleg az ilyen olcsó szarok körében. A MM kínálata ilyen téren nagyjából azonos a Spar meg sarki vegyesboltéval. Viszonylag olcsón earbud és egész jól szól például az Apple Earpods, illetve Yuin PK3 (külföldről). IEM-ből meg az ES18 egy normális választás, ha mondjuk nem akarsz külföldről rendelni Pistont, vagy KZ fülest. Hangban ezek sokkal jobbak, mint azok, amiket linkelgettél, hacsak nem a szétfolyó, mocsaras és puffogó basszust szereted hallgatni az összes többi tartomány helyett.

(#60211) vicze válasza Rayfull (#60210) üzenetére


vicze
félisten

EX110 a nagyon nem kategória sokaknál, szerintem 1-1-ben ugyan az mint az MH750.

(#60678) trident1


trident1
tag

Sziasztok!

T-mobile-os kuponomat szeretném ellőni egy fülhalgatóra.
Szerintetek melyiket válasszam:

TDK BASS BOOST MC300 ACÉL FÜLHALLGATÓ
SONY MDR-EX110AP FÜLHALLGATÓ HEADSET
TDK SIE20 FÜLHALLGATÓ
TDK EB120 FÜLHALLGATÓ
SONY MDR-EX110AP FÜLHALLGATÓ HEADSET
TDK IP150 FÜLHALLGATÓ
TDK SIE30 FÜLHALLGATÓ

Tudom hogy nem nagy szám de valamit választani kellene.

(#60783) jenei1994


jenei1994
addikt

Sziasztok!

Xiaomi Piston Simple véleményeket kérnék a fülesről?

van olyan jó mint egy Sony MDR-EX110LP ?

baszus és aránylag tiszta hang a lényeg nálam.

(#60786) vicze válasza jenei1994 (#60783) üzenetére


vicze
félisten

"Xiaomi Piston Simple véleményeket kérnék a fülesről?"
NO! Még a EX110-nél is biztos rosszabb.

Akkor már a P3 Youth legalább.

@Piftuka: 1e-ért az egykoron 20e-s füles nehezen lehet rossz. :)

[ Szerkesztve ]

(#61318) mcs


mcs
veterán

Anélkül, hogy elolvastam volna a ma kiadott mobilarénás cikket, vettem egy Xiaomi Piston Hybridet.
Az eddig használt Sony MDR-EX110IP jobb oldala totál beadta a kulcsot, és kellett valami helyette.
Eddig nincs kifogásom a Hybrid hangja ellen, mert pont az általam is kedvelt V hangképet adja. ;)

(#61594) krisz4b70


krisz4b70
aktív tag

A sima piston 3 jobban szól mint a youth? youth volt nekem de hangjával nem annyira voltam megelégedve, kicsit kevés volt a mély.
Esetleg sony ex110?

(#61816) Bocsorcser93


Bocsorcser93
újonc

Sziasztok !

Szeretnék beruházni egy hallójárati fülhallgatóra,telefonról hajtanám, a keret maximum 12ezer.
Jelenleg egy Sony MDR-EX110LP fülesem van,de le szeretném cserélni mivel mióta megvettem
a Superlux HD681 EVO fejesemet a számítógéphez nagyon gyengévé vált a Sony hangzása,kevés már számomra. Egy Sennheiser Cx 175-öt néztem ki,mi a véleményetek? Tudnátok valami ütős kis fülest ajánlani a 12ezres kereten belül? Nem létfontosságú az extra basszus, szóljon szépen, tisztán és azért hangerő is legyen...
Köszönöm előre is a segítséget !

(#62854) zümzümm válasza Dzsuri89 (#47164) üzenetére


zümzümm
senior tag

Szia

Te vagy az én emberem!!!!!!:) Végre:) Végre egy ember akinek van tapasztalata a Sony EX50 fülessel és utána EX110re váltott. LP vagy AP?
Illetve hogyan hasonlitanád össze az EX50et és az EX110et? Nekem is EX50volt és imádtam. Szépen tisztán szólt minden tartományban. A basszus is fasza volt, pontjó, nem volt tolakódó, talán kimondottan erősnek sem mondanám, tiszta volt és nem nyomta el a közepet. A magas is tiszta volt, nem karcos cicergős.
Az EX110 milyen ehhez képest?
köszi
z

(#63220) zümzümm válasza Bici (#63218) üzenetére


zümzümm
senior tag

Valahogy elvesztettem a bizodalmam a jól sikerült fülesekkel szemben. Rock Zircon hatalmas csalódás volt, pedig közkedvelt. A Sony ex110 igazi megváltás volt számomra a Zircon után. Pedig az ex110 egyáltalán nem közkedvelt. Ed10nek még adnék esélyt, de mire az ideér...
Ja igen, még egy, amire nagyon szeretnék megtudni:) A Gogear Vibe megtudja hajtani az xb50est?

[ Szerkesztve ]

(#63473) zümzümm


zümzümm
senior tag

Help me!

Rá kellett jönnöm, hogy a hőn áhított extra basszus(Sony XB50) nem elégíti ki az igényeimet. Na nem azért mert annyira basshead lennék, hogy kevés, ha nem mert nekem már túl sok.
Rá kellett jönnöm, hogy a kiegyensúlyozott, tiszta hangzás a fontos számomra. Ami számomra a következőket jelenti:
Mély: Tiszta, feszes, nem lapos, nem maszatos, nem tolakodó
Közép: Tiszta, kellemes, fülbemászó, nem fátyolos
Magas: Tiszta, kellemes, visszafogott, nem fátyolos, nem karcos.

Van olyan füles, amire illik a fenti jellemzés? Akár a néhány ezer ft-os kategóriában, akár max a 10ezer ft-os kategóriában.
Rock Zircon, Piston 3, Sony EX110, SM E10 és Sony XB50 EXTRA BASS kilőve, volt szerencsém hozzájuk, nem jöttek be.
Rock Zirconnak számomra tolakodó a mélye és elvesznek a közép és magas részletek. Piston 3 kb ugyan ez. EX110 magas karcos. SM E10 kipotyogott a fülemből. Sony XB50 túl erős bass.

Még a Sony EX50 közelítette meg azt a hangzást amire én vágyom. Csak a magasai kissé karcosak, de közel sem annyira mint az EX110. Csak hát az EX50 már kifutott. Illetve a Sony XB50 EXTRA BASS is megközelítette, csak itt meg a mély nagyon brutál, amellett hogy tiszta és feszes volt.(ezzel kapcsolatban annyit szeretnék megjegyezni, hogy nem kérek „még is mit vártál egy EXTRA BASS fülestől” és hasonló kommenteket, lszi ne ez legyen fókuszban, köszi!)

Szeretném már végre megtalálni azt a fülest ami a fenti igényeimet kielégíti. Hiszem, hogy létezik a max 10 ezer ft-os kategóriában is, de már nem akarok többször mellélőni a választásban :(
Biztos vagyok benne, hogy van itt olyan akinek volt szerencséje a fenti fülesekből többhöz is, és van sejtése hogy melyik lehet a megfelelő.
Ha össze kéne raknom a fenti fülesekből EGY-et, akkor igy nézne ki:
A Sony EX50 tiszta feszes mélye és tiszta nem túl fátyolos közepe, plussz a Sony XB50 visszafogott magasa.
Köszi előre is:)

[ Szerkesztve ]

(#63590) zümzümm válasza dudika10 (#63588) üzenetére


zümzümm
senior tag

Valószínű a füles korlátai a problem.
De könyörgök haggyuk már ezeket a szélsőséges példákat mint pl 130nál vissza 1esbe. Ki az aki ilyet csinál? Én sem ezt műveltem a lejátszóval és fülessel. Nem toltam fel mindent maxra, és nem igy hallgatom amióta megvettem. Az 5ből 2, néha 3 rovátkával megemelem az EQban a basszust, néha az az NÉHA, 100ból 2-3 számnál és ennyi nem több. Ez hol ér fel azzal hogy 130nál vissza 1esbe?
Köszönöm az építő jellegű hozzászólásokat! De kissé már elkanyarodtunk... És már kezdem kicsit úgy érezni, hogy azt akarják megmagyarázni, tudományosan is, hogy hülye vagyok és nem rendeltetés szerűen használok egy ócska kis műszaki cuccot. Ezt nem tudom elfogadni. Akkor sem ha valamennyi hozzáértő és a topic megbecsült tagjai is ezt próbálják sugalni.
"Az 5ből 2, néha 3 rovátkával megemelem az EQban a basszust, néha az az NÉHA, 100ból 2-3 számnál és ennyi nem több" Ennyit bírnia kéne, és közel sem, nem rendeltetés szerű használat, mint pl 130nál vissza 1esbe.
"Valószínű a füles korlátai a problem." Ezt is elfogadtam. Hogy egy hímestojás jellegű szenzitív kis jószág az EX110-es, és nem bírja a szenvedélyt, csak a maszatolást:)

(#64782) SupernovaHUN


SupernovaHUN
csendes tag

Sziasztok! Nos, az előző fülhallgatóm kábele elszakadt, szóval új füles vásárlására kellett adnom a fejem :P

Ami furcsa, de tényleg nem számít, az a hangja. Teljesen mindegy nekem, mi van kiemelve, mennyire fémes a hangja. Ezen a téren az igényem nulla. Viszont! A strapabíróság nálam szinte kötelező!
Kérdésem, hogy kb. 6000 forintig van olyan füles, aminek a kábele vastagabb (erősebb) illetve L alakú jack csatija van? Előnyben az aszimmetrikus füles van, de ez nem elvárt :)

Illetve a Sony MDR-EX110LP fülessel kapcsolatban tudtok valamit mondani? Mennyire ajánlott, stb.? Köszi!! :))

(#64783) szentkuti11 válasza SupernovaHUN (#64782) üzenetére


szentkuti11
addikt

Az MDR-EX110LP pont nem a legjobb választás, ha strapabíróságot keresel, annál filigránabb kábelű fülhallgatót hirtelen nem is tudnék felidézni. Strapabíróság szempontjából a SoundMAGIC-eket és a Vsonic-okat is kizárnám ebben a kategóriában, inkább a sportfülesek között nézelődnék, hirtelen a Mee audio M6 jut eszembe, ami belefér a keretedbe.

(#64827) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

Erről a fülhallgatóról mik a vélemények?

Sony MDR-EX110AP

Ebben az árban van "jobb"? (5.990)

Köszi

(#66553) #16820480 válasza Humbucker (#66551) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát, az elég rapszodikus, vannak jó termékei, vannak rosszak. Régebben az EX50 nagyon népszerű volt a topikban, de az EX110 meg szörnyű állítólag, pedig elvileg jobbnak kellene lennie az ár alapján.

De megmondom őszintén, hogy rock és metál zenékhez az ilyen kategóriás fülesek közül soknak azért nem jó a basszusa, mert egyszerűen sok, illetve nem is csak sok, hanem lassú, összefolyik, és ráül a zenére, elvesznek a részletek, nem hallod mondjuk a gitárok textúráját, mert alul morajlik valami dob-basszgitár keverék.

(#67089) unravel válasza Koristamas (#67081) üzenetére


unravel
őstag

Szia!

Válassz SONY-t. [link]

pl. SONY MDR-EX110LP B
-relatíve olcsó
-kicsi, könnyű (sportolásnál nem hátrány)
-mélyhangkiemelés szuper

én két évig nyúztam az elődjét (MDR-EX50LP) szinte minden nap, nemrég tört meg a kábel, de ha garanciaidőn belül romlik el akkor kaptam volna másikat.

¯\_(ツ)_/¯

(#68117) SlaveDealer


SlaveDealer
tag

Szeretnék egy kis segítséget kérni tőletek, sajnos elhagytam a fülhallgatómat és beváltanám kuponomat a magentás cégnél :)

Csak elektronikus zenéket kedvelek, tehát fontos számomra a mély tartomány.

Honlapot nézve ezek jönnek számításba, mindegyikről olvastam rosszat is jót is.

RHA S500 (kemény 1eft-omba kerülne)

JBL T280A ( ez 2190ft lenne )

SONY MDR-EX110AP (ez szintén 2190ft lenne)

Ti melyik ajánlanátok?

(#69244) skt


skt
tag

sziasztok!
JBL t280a vagy sony mdr-ex110AP ?
Szeretem az eros mely hangokat, es egy huawei p10 lenne a meghajto keszulek :)

(#74188) Davs


Davs
tag

Hello.
A mostani Sony MDR-EX110LPR (~10 euros kategoria) fulhallgatomat szeretnem lecserelni es hajlando lennek kicsit tobb (40, max 50 euro-ig) penzt raaldozni a jobb hangminosegert. Tobbnyire elektronikus zenet (~2000 trance, neha house, drum & bass), rock-ot (pl ac/dc) hallgatok, bar neha akusztikus komolyzene is becsuszik. Tobbnyire otthon es a buszon ulve hallgatok zenet. Szeretem a minosegi basszust es (foleg) a magasabb harmonikus hangokat (trance / uplifting).

Az utolso par oldalt atfutva ezeket talaltam:
SoundMAGIC E10C ~40euro
Sony MDR-EX650APT ~46euro

Mi a velemenyetek? Elore is koszonom a valaszokat!

(#77097) Tikakukac


Tikakukac
titán

Halihó,

Sony MDR-EX110AP fülesem többszörösen elhalt. Dugó megcsináltam, de mikó és egyik oldal is döglik le, így 4 év után azt mondom nyugdíjat neki.

Kéne valami más. Paraméterekben tudja azt, amit a Sony, leginkább podcast megy rajta meg sok hívás, ha muzsikálni akarok azt itthon teszem fejhallgatón.

Legyen a keret 5k, jó apró is, Ali is, bármi, megoldom. ilyesmit láttam hirtelen, még árában is lehet. Lehetőleg ne olyan legyen, mint húgomé azt hiszem az Soundmagic ES18 lett és 2 hónap után kábelreccs :(

Hűű és egyenes dugó. Elég idegesítő volt ez a derékszöges csati a végén.

THX!

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#80343) bakt


bakt
újonc

Sziasztok! Telefonhoz Sony MDR-EX110LP-t használok, meg vagyok vele elégedve, de számítógépbe dugva mintha nem lenne ugyanolyan jó. Játszani nem szoktam, csak zenéhez és filmekhez kellene. Milyen fülhallgatót ajánlotok, ti milyet használtok számítógéphez? Max 8-10ezer forintot szánnék rá.

(#81951) jocoka75


jocoka75
tag

Sziasztok!
Szeretnék majd a közeljövőben venni egy fasza fülhallgatót ,olyan 40-50 ezret szánnék rá .
Nem tudom milyet vegyek melyik márkát , ami minden hangtartományban jól szól. Az a baj,hogy a fülhallgatót nem tudom kipróbálni így zsákbamacska .
Az elmúlt napokban bementem a mediában és vettem egy Sony t méghozzá ezt a típust Sony MDR-EX110LP és meglepődtem az alacsony árához képest nagyon jól szól ,nem akartam többet költeni rá ideiglenesen ez is megteszi még nem veszek egy komolyabbat .
Azért kíváncsi lennék rá , hogy mivel tud szebb hangzást mondjuk egy
40ezres Sennheiser fülhallgató .
Pl fejhallgatónál nálam a nyerő az Audio technica ATH-M50X ,de volt már Bose is.

[ Szerkesztve ]

(#82044) marton.m


marton.m
tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy vezetéknélküli fülhallgatót, elsősorban súlyzós edzésekhez. Azt nem tudtam eldönteni, hogy TWS vagy pedig "hagyományos" legyen-e, mind a kettő szimpatikus.
Túl nagy igényeim nincsenek, annak már örülnék ha valamelyik hozná az itthon kapható 5k-s Sony fülesek hangzását (MDR EX110-em volt talán, azt szerettem amíg bírta). Ebből kifolyólag headsetként való funkcionálás stb. nem lényeg számomra.
Kisebb körülnézés után ezeket találtam amik szimpatikusak:

Redmi AirDots
Xiaomi Youth Wireless
Blitzwolf BW-BTS1

Kíváncsi lennék a véleményetekre, előre is köszönöm! :R

(#83692) kalanchoe válasza kalanchoe (#83525) üzenetére


kalanchoe
senior tag

Kicsit változtattam a dolgon; 15k-ig keresem a legmegbízhatóbb, legjobb hangzású fülest. Vezetékes vagy vezeték nélküli, az mindegy. IEM kialakítású legyen. Leginkább pop, hip-hop típusú zenéket hallgatok, vagy rádiót/podcastokat, így igazából nincsenek különös elvárásaim hangzásban.

Amiket eddig néztem:

Vezetékes: Sony MDR-EX110AP/LP, JBL T110, JBL Tune 160, SoundMagic ES18S
Vezeték nélküli: Xiaomi Mi/Redmi AirDots (TWS), JBL T110BT, SoundMagic ES20BT, Sony Wl-C300, C200

Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#84264) Humbucker


Humbucker
senior tag

3 füles közül kellene választanom.


Sony MDR-EX110AP a másik Panasonic Rp-Tcm360 , Pioneer C3 es egy Jbl t210es. Ti melyiket ajánlanátok mobilhoz rock, metál zenékhez ezek közül?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.