Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-01 14:02:58

LOGOUT.hu

Ez a topik azért jött létre, hogy legyen lehetőség a telefonok kamerájának minőségét összehasonlítani. Ebből kifolyólag elsősorban az számít, hogy mivel készült az adott kép, mivel így aki esetleg telefont szeretne vásárolni és fontos szerepet tölt be a kamera a választásban, az meg tudja nézni, hogy mégis mire képes egy-egy készülék.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43001) BigBlackDog válasza #01993216 (#42999) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ez egy fogós kérdés. Részemről (talán) eltűrt kategóriának számít még. Többiek mit mondanak erre?

(#43000) kmóricka: Szerintem még nem az igazi, de alakul. Én a 41 Mpixelt nem erőltetném, kevés helyzetben lesz jó a végeredmény. Inkább 12 camera moddal, vagy 8 Mpixel anélkül. Fókuszt hova raktad? Olyan mintha valahol a közeli parton a labda környékén lenne. Mehet az távolabbi tárgyra is, nagyobb lesz a mélységélesség (így a túlsó part fái már homályosnak tűnnek számomra).

[ Szerkesztve ]

(#43002) #01993216 válasza kmóricka (#43000) üzenetére


#01993216
törölt tag

Én nem tartom magam egy nagy szakértőnek, de szerintem már közel sem annyira zajos, mint az előzőek. Talán a sötét részek még egy kicsit.

(#43003) HardRic válasza BigBlackDog (#43001) üzenetére


HardRic
addikt

Szerintem elfér itt. Ez a topic főként a produkált minőségről szól, és nem a fotók művészi jellegéről mint a fotós topicokban általában. Meg hát mégiscsak telefonos cucc.

(#43004) Quasi_modo válasza HardRic (#43003) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

mégiscsak telefonos cucc.
De nem maga a mobil. Régebben is voltak itt ilyen képek, bár engem már akkor is csak rövid ideig érdekeltek, aztán átlapoztam őket.

valami

(#43005) kmóricka


kmóricka
aktív tag

próba 2

[link]
[link]

(#43006) kmóricka válasza BigBlackDog (#43001) üzenetére


kmóricka
aktív tag

Ja akartam is kérdezni, a fókusz hogy lesz automata? Azt írtad, h arra teszed.., vagy hogy változtatom meg a beállítását? Én manuálisan szoktam, asszem ott épp a labdára, de nem jövök rá, hogy lehet máshogy(nem csak egy pontra)...lehet h idióta kérdések, bocsi:D

Ja és mi az a camera mod és hogy lesz 12mp? Köszi

[ Szerkesztve ]

(#43007) kmóricka


kmóricka
aktív tag

amúgy amit még nem értek... a flickre feltöltve és visszanézve itt direkt linken teljesen más a minősége, mint ha megnézem simán a tableten azt, amit feltöltöttem, a flickr-es a rosszabb..ez miért lehet?

(#43008) BigBlackDog válasza kmóricka (#43006) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nem teljesen jó a szóhasználatom, elnézést. :) Szóval négy féle fókuszmód kiválasztás lehetséges 808-on, ha jól látom; Végtelen (végtelenben lévő tárgy lesz az éles), Hiperfokális távolság (a legnagyobb mélységélesség), Makró (közeli témákhoz), Automatikus. Én az utóbbi szoktam hagyni, de a neve ellenére nem teljesen automatikus, ha valahova ráböksz a kijelzőn, akkor oda fog (automatikusan) fókuszálni.

Camera mod az egy mod (ezt jól megmondtam :) ), amivel a kamera beállításainál kiválaszthatóvá válik a 12 Mpixeles méret is. A mod telepítéséhez kell a hack első körben. Itt egy leírás, én ez alapján szoktam csinálni.

(#43007) kmóricka: Milyen képnézegetőd van? Nem lehetséges, hogy a képnéző app megjelenítéskor még kicsit feljavítja a képet?

(#43009) csadi0011 válasza kmóricka (#43000) üzenetére


csadi0011
őstag

Az első kép nagyon tetszik ! Nagyon hangulatos. A mostanában bedobott képek kb unalmassá válnak ahhoz képest. A jelenet és a kompozíció nekem erős hangulatot adnak.

Nem tudok hozzáértőként hozzászólni, szóval ezzel nem azt mondom ki, hogy az ide beposztolt képek rosszak! Csak az élményről tudom mondani, hogy számomra jobb.

(#43010) kmóricka válasza BigBlackDog (#43008) üzenetére


kmóricka
aktív tag

És ezeket a beállításokat hol találom meg? Mert egyszerűen nem jövök rá..., nekem az ahova bökök oda fókuszál van , de ezen nem tudok változtatni egyelőre sehogy sem..

Képnézegető, mittudomén, mondtam csak tableten nézem, pcm ezer éves, már semmire nem jó..., hát ami alapból a tableten van azzal nézem, nem hiszem h az javítaná fel...de mégis úgy látom tényleg, hogy a netre feltöltött(bárhová) képek alapból rosszabbak

(#43011) kmóricka válasza csadi0011 (#43009) üzenetére


kmóricka
aktív tag

Köszi, ht igen ez már egy másik téma:D, de végül itt nem is a kompozíciók a lényeg, hanem hogy melyik teló milyen minőséget produkál...nem tudom, én alapból máshogy nézem a dolgokat ha nekiállok fotózni, hisz lassan 6 éve foglalkozom ezzel, nem vagyok profi, ezt itt már be is bizonyítottam:D, de mindenem a fotózás, digiálisan, analóggal, filmet hívok...stb stb..., és ezért bosszant nagyon, h nem sikerül egyelőre túljó képeket csinálnom a 808al, pedig tegnap is mindent próbáltam megtenni...
Én nem találok értelmet makro fotókban pl., tudom sokan szeretik, nem is az a baj, csak egyszerűen számomra az nem műfaj...szeretem ha ember is van egy képen, ez a minimum..., de azért jó képet összehozni nehéz, a tegnapi kb 100ból is talán ez az egy lett valóban olyan amit érdemes megmutatni(nem minőségileg)...

(#43012) BigBlackDog válasza kmóricka (#43010) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ja, igen, nyomj hosszan valahol az élőképen és akkor jön fel ez a kiválasztólista.

(#43013) kmóricka válasza BigBlackDog (#43012) üzenetére


kmóricka
aktív tag

Köszi, de akkor végül azt mondod, h mindenképp az odabökős módszer a legjobb...

(#43014) falijja


falijja
őstag

(#43015) kmóricka válasza BigBlackDog (#43008) üzenetére


kmóricka
aktív tag

Hu na ez nekem magas, camera mod,hack, amúgy sem értek a rendszerhez, én a 808at csak direkt fotózni vettem, másra nem is használom...:D
Így akkor marad a 8MP, ha már azt javaslod, h a 41et felejtsem el;)

Ezt még szeretem, tegnapról
[link]

[ Szerkesztve ]

(#43016) Kasya válasza BigBlackDog (#43001) üzenetére


Kasya
nagyúr

En szívesen latnam itt oket :)

(#43017) Wildpath


Wildpath
tag

Vicces képet sikerült elkapnom, a bogár elkezdte emelgetni a lábait mikor leraktam elé a telefont :D
bogár - Direkt

Macska - Direkt

[ Módosította: BigBlackDog ]

Lumia 1020 // https://www.flickr.com/photos/134271638@N08

(#43018) #01993216 válasza Wildpath (#43017) üzenetére


#01993216
törölt tag

Nagyon tetszik a macskás kép. Jól sikerült témaügyileg. ;)

(#43019) irgum


irgum
addikt

érik az alma

iPhone 6 Plus

(#43020) hito


hito
nagyúr

A szokásos Parlament techdemó kép, tényleg csak a minőség miatt. Picit ferde is, de sajnos ahogy megpróbáltam kiegyenlíteni, romlik a képminőség :(

Természetesen raw-ból, már rángógörcsöm volt nélküle :D

LG G4 again

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#43021) Szevam


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Úgy tűnik, lehet hogy lesz verseny a szerkesztett topicban :)) Akit érdekel, jöhetne segíteni, ötletelni.

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#43022) #01993216 válasza hito (#43020) üzenetére


#01993216
törölt tag

Azt hittem megvárod az új prémium telefonokat, de tévedtem. Ez is elcserélődött? :D

Amúgy jó a kép. Nekem tetszik! ;)

(#43023) Sn00k válasza hito (#43020) üzenetére


Sn00k
veterán

Eleg zuzos a minosege meg belenagyitva is :K

3njoy the Lif3

(#43024) hito válasza #01993216 (#43022) üzenetére


hito
nagyúr

Nagyon hianyzott a G4, igy varhato volt a dolog. Fogalmazzunk ugy, hogy nem csalodtam magamban sajnos :D

& Sn00k: koszi, nem rossz az biztos. Nagyon odatette magat az LG a kameranal.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#43025) Vikooo válasza hito (#43024) üzenetére


Vikooo
addikt

Meg mindig sargabb mint kene, ez egy masik G4?

(#43026) Ricardo válasza BigBlackDog (#43001) üzenetére


Ricardo
félisten

Szerintem ha nincs utólag szerkesztve akkor elfér. Ez a topic arra van, hogy meg lehessen mutatni melyik telefon mit tud. Ez ugyan nem telefon, de ha valaki esetleg arra kíváncsi hogy érdemes e ilyet venni akkor nem árt ha van ilyen kép is. Én örülnék ha az ilyen ketyerékkel készült képek is jönnének. A másik topic a szerkesztett képeknek van.

A mindenféle lencsék,és kiegészítők, azok már más kérdés, de véleményem szerint azok az eszközök amik kiegészítőként ugyan de saját képet készítenek bőven elférnek.

(#43027) Kasya válasza hito (#43020) üzenetére


Kasya
nagyúr

Lumiat meghazudtolo lett :)

(#43028) Quasi_modo válasza hito (#43020) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Bevallom nem tetszik. És istentelenül sárga...

valami

(#43029) hito válasza Quasi_modo (#43028) üzenetére


hito
nagyúr

& Vikoo:

A szint a diszkivilagitast intezo cegnel kell megreklamalni :D Elobe is narancsba fordulo elenk sarga a cucc. Ja, jut eszembe, tenyleg toltam ra egy kis szaturaciot, mea culpa (is) :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#43030) kmóricka válasza Quasi_modo (#43028) üzenetére


kmóricka
aktív tag

Meg hát a Parlament ugye......:D

(#43031) #01993216 válasza hito (#43029) üzenetére


#01993216
törölt tag

Rekeszt variáltad vagy auto?

(#43032) korcsillio


korcsillio
őstag

[Flower]
Lumia 930

(#43033) pikszel válasza #01993216 (#43031) üzenetére


pikszel
őstag

A rekesz fix 2.4. Azt nem lehet babrálni.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#43034) #01993216 válasza pikszel (#43033) üzenetére


#01993216
törölt tag

Ezt nem tudtam. Azt hittem egy ilyen kaliberű mobilban az is variálható.

(#43035) Vikooo válasza pikszel (#43033) üzenetére


Vikooo
addikt

G4 nek 1.8 es ilyen pici optikaba nem tudnak mechanikusan varialhato blendet varazsolni, szoval igen fix.
Hito: ugyertem tuuuul sarga, oke, hogy amugy is sargas a feny de igy meg sargabb. A Moszkva ternel is a sargakat nagyon tulszaturalta(d) meg a regebbi kepednel.
Off: hogy van energiad ilyen gyakran cserelgetni a telefonokat? Gondolom nem a fiokbol veszed elo, adod-veszed?!

(#43036) hito válasza Vikooo (#43035) üzenetére


hito
nagyúr

A, most mar visszafogottan adom elo. Edge is megvolt vagy 20 napig, ez a G4 szerintem tovabb is meglesz. Regen volt hogy heti 2-3 telefont is ledaraltam. Mar megfaradtam:D

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#43037) T0rnad0


T0rnad0
addikt

Szevam fórumtársnak köszönhetően gazdagabb lettem egy Nokia 808-al :R
Elsőre, gyakorlás nélkül ( gépen nem tudtam visszanézni ) ilyen képeket sikerült lőnöm Budapesten: [link]

Z Fold 4

(#43038) Quasi_modo válasza T0rnad0 (#43037) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Majdnem meg is lehet nézni....

valami

(#43039) kmóricka válasza T0rnad0 (#43037) üzenetére


kmóricka
aktív tag

Sztem akkor nekiállhatsz gyakorolni te is, mint én....:D
Lekicsínyítetted? Vagy mitől ilyen picik...

[ Szerkesztve ]

(#43040) BigBlackDog válasza T0rnad0 (#43037) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Egész tűrhetőek így elsőre. Mondjuk, még mindig azon a véleményen vagyok, hogy jó dolog az a 41 Mpixel, de a 808 (1020) lencserendszere nem tudja olyan minőségben kiszolgálni az érzékelőt, hogy megérje használni azt a felbontás, nem ad szerintem annyival többet, mint amennyivel "nagyobb a szám". Saját részről inkább a 8 Mpixelnél (camera moddal 12 Mpixelnél) maradok, kevesebb helyet foglal és bőven használhatóak még azok a képek is. :)

Vinné el a kiscica ezt a dropboxot, sehogy sem tudtam direkt linket kivarázsolni ezekhez a képekhez. :(((

[ Szerkesztve ]

(#43041) akooos válasza BigBlackDog (#43040) üzenetére


akooos
veterán

[link]

[link]

Nem tudom, hogy az eredeti méret mekkora (itt 1024x768), de ezek direkt linkeknek tűnnek :D Chromeban megnyitod a képet, jobb egérgombbal klikk és url másolása. Ha ezek a dropbox saját butított hülyeségei akkor sorry :)

Aha, nem így, hanem így: [link]

[ Szerkesztve ]

(#43042) T0rnad0 válasza BigBlackDog (#43040) üzenetére


T0rnad0
addikt

Nokia 808, direkt linkek:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34

Kicsit kiélvezem még a 41 megapixelt :)

Z Fold 4

(#43043) BigBlackDog válasza T0rnad0 (#43042) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Uhh, köszi! :) Nem erre gondoltam, egy albumnyi képet azért nem feltétlen kell direktbe linkelni, de így szerintem könnyebb mindenkinek.

Nincs is gond azzal, végül is szerintem mindenki kiélvezi egy darabig, ha elsőre egy 41 Mpixeles dögöt kap a kezébe. :)

(#43044) falijja válasza T0rnad0 (#43042) üzenetére


falijja
őstag

Gyoo nekem 3-at is kín direktbe linkelni...de ez.... :DDD :C

(#43045) w333 válasza hito (#43020) üzenetére


w333
félisten

Élőben ez nem ilyen sárga ... :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#43046) falijja válasza w333 (#43045) üzenetére


falijja
őstag

A sima s6/edge is megkapja azt amit az s6 edge tud kamerában...? mert akkor valszeg este is az s6 lesz az ász... :K

(#43047) w333 válasza falijja (#43046) üzenetére


w333
félisten

Elvileg igen a következő frissítésben ... aztán ki tudja :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#43048) w333


w333
félisten

OFF ! de egy kis érdekesség ... most találtam facebook -n Link :))

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#43049) hito válasza w333 (#43045) üzenetére


hito
nagyúr

De, elobe is ilyen sarga.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#43050) kmóricka válasza T0rnad0 (#43042) üzenetére


kmóricka
aktív tag

nem tudom, ezek nekem épp olyan zajosnak, rossznak tűnnek ránagyítva, mint az én 808 képeim...vagy szar kijelzőn nézem vissza??
1szerűen nem értem, ma is vittem magammal, visszanézve szinte mind egy borzalom...talán még a múltkori drávás képeim voltak eddig egyedül használhatóak, pedig most is azokkal a beállításokkal készültek..csak vissza vettem 8MPre néhányat..
:F
Majd mutatom...

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.