Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) The Butcher


The Butcher
tag

Jó és középáron dolgozó fogorvos névjegyeket aki tud az privátba legyen kedves mellékelje nekem :R :R :R

(#602) Mobi28


Mobi28
tag

Na, ma délelőtt fél tízre megyek. Már most teljesen parázok. Még a végén így fogok kinézni = :DDD

(#603) The Butcher válasza Mobi28 (#602) üzenetére


The Butcher
tag

:O Vagy így :)

[ Szerkesztve ]

(#604) Mobi28 válasza The Butcher (#603) üzenetére


Mobi28
tag

Hát majdnem. Bal felső hármas és a négyes gyökérkezelve lett. Az egyik tovább romlott a tömés alatt (ettől féltem), a másikra ráharaptam és begyulladt meg nem kicsit feldagadt a tövénél. Ez is tömött fog volt. De persze senkit nem hibáztathatok érte csak magamat. Hülye voltam, nem mentem időben fogorvoshoz. :((( De legalább elviselhető volt, nem igazán fájt. Csak most, hogy az érzéstelenítő kiment elég szar. Gyulladásban van az egész bal oldal. Hát IJ.

(#605) MeTaL


MeTaL
tag

nekem érdekesen fáj a fogam mert fáj kb. 2-3 percig, aztán 10 percig nem fáj, utána meg megint elkezd fájni... hideg folyadékra pedig enyhül illetve elmúlik a fájdalom. tehát önmagában érzékeny, nem hatásra hanem a nagy semmire.. tud vki vmit mondani hogy miért van ez? ( mielőtt elmegyek fogorvoshoz ) ( tömve lettek a fogak )

Remélem csak a tömés miatt lett érzékeny és el fog múlni... pár napja ilyen, kb. 3 napja. Megpróbálom a paradontax használatát..

[ Szerkesztve ]

(#606) Mobi28 válasza MeTaL (#605) üzenetére


Mobi28
tag

Ha csak hideg hatására enyhül a fájdalom baj van. Szar ügy de nincs más gyógymód: irány a fogorvos! :K

(#607) MeTaL válasza Mobi28 (#606) üzenetére


MeTaL
tag

mekkora baj? illetve miféle ? egyébként most egy órája nem is fáj a fogam... csak alkalmanként fáj. az is lehet hogy csak érzékeny, nem ?

(#608) Mobi28 válasza MeTaL (#607) üzenetére


Mobi28
tag

Nekem be volt gyulladva. Fájdogált időnként de nem erősen ezért húztam halogattam. Volt 2nap mikor a fájdalmat csak hideg vizes öblögetéssel tudtam megszűntetni. Cataflam, Advil Ultra stb... semmit nem használt. Még csak nem is enyhült tőle. Ekkor fordultam vele orvoshoz. Szétfúrta a fogorvos a tömést és azt mondta az egyik gyökércsatorna már teljesen nyitva volt. A tömés alatt tovább romlott a fog. "Nincs mese gyökérkezelni kell". Na de fasza gondoltam, kellett halogatni. Én nem vagyok fogorvos. Nem nagyon tudok neked tanácsot adni. De szerintem menj el és mutasd meg valahol a fogad nehogy így járj mint én.

mod: fogfájásra egyetlen gyógyszer létezik. A fogorvos.

[ Szerkesztve ]

(#609) MeTaL válasza Mobi28 (#608) üzenetére


MeTaL
tag

végül milett a foggal ? gyökérkezelték és betömték? Az a baj, hogy lehet hogy furán hangzik de nem tudom behatárolni pontosan hogy melyik fáj. vagy amelyik be van tömve, vagy a mellette lévő, amiben most ideiglenes tömés van ... nyomásra nem fáj.. tehát nemtom kitalálni.

[ Szerkesztve ]

(#610) The Butcher


The Butcher
tag

Vmi jó fogorvos nekem is kéne, adjatok névjegykártyákat légyszíves akinek van j fogorvosa :R

(#611) Mobi28 válasza MeTaL (#609) üzenetére


Mobi28
tag

Gyökérkezelték. Beletömtek egy fertőtlenítővel átitatott géz darabot. Azon keresztül majd kijön a gyulladt részről a trutyi. 1hét múlva vissza kell mennem, gondolom reszelget rajta kicsit és letömi. De teljesen nyitva hagyta. Kicsit parázok is tőle hogyan fogom tisztán tartani a lyukat. Nálam hamar kiderült. Finoman végigkopogtatta a környező fogaimat. Az egyik jóval érzékenyebb volt. Ő volt a bűnös.

más: volt előttem egy 12év körüli kissrác. Szülőkkel jött de gyerek kérésére nem mentek be vele (biztos cikinek találta). Tök bátran viselkedett pedig neki is fúrtak-faragtak valamit. Gondoltam ennyire már csak nem lehetek beszari. Ha ő túlélte talán én is túl fogom. :B :DDD

[ Szerkesztve ]

(#612) MeTaL válasza Mobi28 (#611) üzenetére


MeTaL
tag

ha gyulladt akkor én azt látom, vagy nem?

(#613) Mobi28 válasza MeTaL (#612) üzenetére


Mobi28
tag

Passz nem tudom. Nem vagyok fogorvos.

Viszont ezt a számot mindenki mentse el a mobiljára mert ki tudja mikor lesz rá szüksége: 06 - 1 - 317 - 6600 (Központi Stomatológiai Intézet) /köszönöm Ariadne ;) /

Rendelési idő:

"Az intézet folyamatos 24 órás rendeléssel működik, 365 napon keresztül. Munkanapokon 8 órától 20 óráig tart a rendelés, majd ügyeleti idő este 20 órától reggel 08-ig. Munkaszüneti és ünnepnapokon 08.00-tól másnap reggel 08 óráig ügyeleti rendben sürgősségi ellátást nyújtunk."

Honlap: www.stomatologia.hu

(#614) annulus válasza annulus (#562) üzenetére


annulus
aktív tag

a qualy dentet (http://www.qualydent.hu) ajánlom mindenkinek!
most jöttem tőlük, és le vagyok nyűgözve :)

a doktornő nagyon eleven :DDD , kis viccelős :P , és nem legutolsó sorban érti a dolgát! :R
egy hatalmas amalgám tömést úgy kicserélt fehérre, hogy a lakótársam nem is tudta melyik fogamat kell nézni :C

..és árban is teljesen jók - szerintem -.

(#615) Dany007 válasza MeTaL (#612) üzenetére


Dany007
veterán

@Mobi28: nagyon hasznos a link, csak kár hogy ~ 120km-re van tőlem :(

A gyulladt fog az, amelyiknél a hidegre enyhül a fájdalom.

Mobinak is be volt gyulladva, sőt, neki már gennyesedett. Az a trutyi amit a gézdarabbal kiszedtek, na, az genny volt. Legalábbis több, mint v.színű.

Szerintem is menj el minél előbb. A hideggel esetleg ki tudnád kísérletezni melyik fogad fáj, de ha nem érzékeny a hidegre, akkor az elvileg nem túl jó jel, mert akkor az már nem élő fog. Amúgymeg csinálnak majd egy röntgent és azon a doki majd látja, hogy melyikkel van a gond.

Hidd el, annyira nem vészes a dolog. Nálam jobban parázó embert még nem ismertem. Én csak úgy tudok fogorvoshoz menni, ha előtte beveszek egy nyugtatót. És ez nem vicc.

Gyökérkezelésem volt már egy pár. Meg kb 3 hete az első foghúzásom!!! Képzelhetitek mennyire be voltam szarva. De voltaképp meg se éreztem.

Szóval, akármennyire is sablon, de jobb előbb elmenni. Annál kevesebb dolga lesz a fogorvosnak.
De nekem eddig voltaképp semmi se fájt :S Jó, az injekció már fájt mocskosul. Főleg amikor felső fognál a szájpadlásba adta... De utána a foghúőzást meg se éreztem.
Na majd jövök aztán mesélek még szépeket :)

(#616) MeTaL válasza Dany007 (#615) üzenetére


MeTaL
tag

elmegyek én csak jövőhét keddre van időpontom. holnap felhívom hátha tod fogadni...

(#617) The Butcher


The Butcher
tag

:R 2 hét múlva megyek én is, csak gyűjtögetni kell kicsit :DDD

(#618) Dany007 válasza MeTaL (#616) üzenetére


Dany007
veterán

Nekem a jobb alsó hatossal (leghátsó) volt legutóbb problémám. Az volt begyulladva, fel is dagadt. Furcsán fájt, mert nem is fájt, inkább feszített. Aztán szép gennyes lett az is.
Viszont kifakadt még mielőtt orvoshoz jutottam volna. Utána már nem fájt. Gyökérkezelt fog volt ,de a doki megint gyökérkezelte. Azóta jó.
Ezt a fogamat is halogattam pár hétig. =/
Elvileg ha fáj a fogad, akkor mindenképpen beraknak egy lehető leghamarabbi időpontra.
Mondjuk abból amit leírtál nem tudom mi lehet, tényleg talán csak gyulladás. Nekem a hideg víz még sose segített. :)

(#619) MeTaL


MeTaL
tag

hát ezt benéztem , jövőhét hétfőig nem tudok menni fogorvoshoz.. érdekes mert ülőhelyzetben nem fáj a fogom, fekvőben meg már igen..

(#620) Dany007 válasza MeTaL (#619) üzenetére


Dany007
veterán

Akkor lehet van benn egy kis genny... Jó a 7fő is. Csak nehogy bedurranjon addig.

(#621) MeTaL válasza Dany007 (#620) üzenetére


MeTaL
tag

Sztem tuti nem fog, mert szedek rá egy kis algoflexet... meg iszok is rá gyulladáscsökkentőt. De attól még gondolom én gyűlik benne a cucc. De nem hiszem hogy van benne cucc.. most már le is szarom csak jussak el a fogdokihoz végre..

(#622) Mobi28 válasza MeTaL (#619) üzenetére


Mobi28
tag

A fájdalom fajtái:

Heveny fogbélgyulladás: heves, éles rohamokban jelentkező fájdalom. Ezt főleg lefekvés után érezheti a beteg, amikor a vízszintes testhelyzet miatt megváltozik a fogbélüreg keringése. Oka leggyakrabban a fogideget megközelítő fogszuvasodás, a fogfelszín nagyfokú kopása, illetve a korona letörése.

forrás: patikamagazin.hu

(#623) MeTaL válasza Mobi28 (#622) üzenetére


MeTaL
tag

Valószínűleg az lehet hogy az a fogam produkálja ezt amelyiket most tömte be nem rég ( gyökérkezelés nélkül ) , és ez volt a hiba, hogy nem gyökérkezelte. Igaz? Illetve az a fog megvan sérülve azt hiszem a felszíne is. Ilyenkor mit fognak csinálni vele nem tudod ?

[ Szerkesztve ]

(#624) qestion válasza MeTaL (#623) üzenetére


qestion
aktív tag

az a fog lesz

a pálya

(#625) MeTaL válasza qestion (#624) üzenetére


MeTaL
tag

én is ezt mondtam.. nyilván a fog fáj ,és nem a nyelvem. nem ? :D inkább arra válaszolj hogy mit fognak vele csinálni :)

(#626) Mobi28 válasza MeTaL (#623) üzenetére


Mobi28
tag

Sajnos nem tudom. Nem vagyok fogorvos.

(#627) Dany007 válasza MeTaL (#623) üzenetére


Dany007
veterán

Ha még nem volt gyökérkezelve akkor v.színűleg most lesz :)
Szal nem v.színű, hogy gennyes, de ugye az az, ami reagálhat a mozgásokra, hasonlóan, ahogy fent leírták. Mivel olyankor a felgyülemlett genny nyomja az ideget. És ahogy mozogsz, lehajtod a fejed vagy ilyesmi hirtelen mozdulatnál az is mozog és másképp nyomja.
Szal gyök. kezelés szerintem. Elvégre ez a második lépcső.
Ha gondolod leírhatom, hogy milyen, de sz.tem már volt gyökérkezelésed neked is. Vagy nem, passz.

(#628) MeTaL válasza Dany007 (#627) üzenetére


MeTaL
tag

Volt már gyökérkezelésem. Akkor a lényeg hogy elvileg semmi extrát nem csinálnak, gy. kezelésen kivül.

(#629) MeTaL


MeTaL
tag

fasza, bedagadt az ínyem bal oldalt hatul lent, es olyan mintha fogam lenne ott, de nem fog az.. hanem valszeg genny vagy nemtom.... és nyomásra fáj. mi ez?

(#630) Mobi28 válasza MeTaL (#629) üzenetére


Mobi28
tag

"mi ez?"

Menj fogorvoshoz mielőbb. Nekem mocskosul fájt az injekció mert már alapból hatalmasra dagadt az ínyem. Na az alá még betoltak 2db szurit. Hát nem tapsikoltam örömömben. Addig menj míg be nem gyullad igazán.

(#631) MeTaL válasza Mobi28 (#630) üzenetére


MeTaL
tag

megyek én , remélem holnap fog tudni fogadni.

(#632) Mobi28 válasza MeTaL (#631) üzenetére


Mobi28
tag

Ez sürgősségi ellátást igényel. Nem egy töméscseréről van szó. Menj el és ülj be a váróterembe. Biztosan nem fog elküldeni.

(#633) MeTaL


MeTaL
tag

A két bölcsességfogam gyönyörűen vízszintesen áll, szóval ki kell húzni, nyomja össze az egész fogazatomat. Plusz a begyulladt fogat is húzni kell. :C :P

(#634) MeTaL


MeTaL
tag

Valaki mesélhetne, ha tud, hogy hogyan néz ki egy bölcsességfog kihúzás. Mert gondolom fel kell vágni az ínyt, majd összevarják, nem egyszerű műtét, csak pl, hogy mennyire fájdalmas.. meg ilyesmi..

(#635) MeTaL


MeTaL
tag

Egyik doki azt mondja hogy 3 fogat ki kell húzni, a másik azt hogy egyiket se. :Y

(#636) macikos


macikos
addikt

Amalgám tömés után meddig nem lehet rágni :F Orvos azt mondta, hogy ma ne nagyon rágjak azon az oldalon :F

(#637) MeTaL válasza macikos (#636) üzenetére


MeTaL
tag

Elvileg pár óra... De azt furcsállom hogy amalgám tömést adott, és nem olyan fogszínű bigyót... Töméstől számítva egy 5 óráig sztem ne egyél...

(#638) Mobi28 válasza macikos (#636) üzenetére


Mobi28
tag

2010ben amalgám tömés? Én biztos nem engedtem volna azzal betömetni a fogam. :N

"Az amalgám tömés 50%-a higany, a többi ezüst, cin, cink, réz és más fémek. Csakhogy a higany erősen mérgező, ráadásul a fölsorolt többi fém önmagában is mérgező lehet. A felvett higany az egész testben raktározódik, nemcsak a vesében, a májban, az agyvelőben, hanem fokozottan az endokrin mirigyekben, csontokban, az emésztőtraktus minden szakaszában jelen van. Tudjuk, hogy sejtes immunrendszerünk több mint 80%-a belekben található. Éppen itt, a táplálék feldolgozásának helyszínén, ahol az anyagcsere a legaktívabb, antitestek és immunsejtek képződési helyén raktározódik a toxikus nehézfém, minden lehetséges következményével együtt. A nehézfémeket azért nevezzük így, mivel fajsúlyuk nehezebb, mint más fémeké. Ide soroljuk például a higanyt, az ólmot, az aranyat, az ezüstöt, a kadmiumot, a kobaltot, a cint, a cinket, a vasat, a magnéziumot, a nikkelt és a rezet. A higany tartós bevitele a szervezetbe akár egyezred milligrammnál is kisebb mennyiségekben rejtett mérgezést okoz, amelynek első tünetei csak pszichés és idegi jellegűek (kábultság , fejfájás, fáradtság, a munkakedv hiánya, lehangoltság, emlékezetzavarok). Csak ezután következnek a fizikai tünetek: fogínyvérzés, gyulladások a szájüregben, hasmenés, idült hurutok stb. A bántalmak jellegzetesen váltakozóan és eltérő erősségben jelentkeznek. A lakosság széles körét legelsősorban a roppant mód elterjedt amalgám tömések révén fenyegeti a mérgezés. Ezek a fogtömések ugyanis jelentős mértékben tartalmaznak higanyt, amit aztán az idők során apránként ki is adnak magukból. A higany lerakódik a szerveinkben, elsősorban a májban, a lépben és az agyban, de a bőrben, a nyálkahártyákon is, és hosszú évtizedek során át fejtheti ki káros hatását. A szervezet csak egy keveset képes a vese által kiválasztani."

forrás: Herba Dent

[ Szerkesztve ]

(#639) Ariadne válasza MeTaL (#634) üzenetére


Ariadne
őstag

Nem akarlak ijesztgetni, de finoman szólva sem egy fáklyás menet, pár nap táppénzre érdemes számítani utána. Egyik kollégám legalább egy hetet volt otthon vele, hatékony fogyókúrával is felért a dolog, és sok fájdalomcsillapítót beszedett. Viszont ha kell, akkor kell, mese nincs.

Na ezek után én inkább bele se kezdtem, mert egyik doki szerint kint vannak annyira, hogy ki lehet húzni őket, másik szerint viszont nem... Amíg egyébként egészségesek, nem aggódom amiatt, hogy állítólag kevés a hely a többi fogamnak a számban. Ennyi van, osszák be. :DDD

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#640) Mobi28 válasza MeTaL (#634) üzenetére


Mobi28
tag

Nekem a bal felső bölcsességfogam szedték ki 3éve. Nem volt annyira vészes (azért kellemes sem). Inkább az volt a rossz, hogy az ínyem vagy egy hétig nagyon feldagadt és érzékeny volt húzás után. Nem feltétlen van szükség műtétre meg felvágásra. Nekem sem volt pedig a gyökerei össze vissza álltak. Ha ügyes a doki simán egyben kiszedi fúrás, faragás, kalapálás, vagdalkozás nélkül. Ne paráztasd be magad előre feleslegesen. :N

[ Szerkesztve ]

(#641) macikos válasza MeTaL (#637) üzenetére


macikos
addikt

Én kértem direkt az amalgámot.

1. Nem volt 12e forintom a fényre kötőre
2. Tartósabb :)

(#642) MeTaL válasza macikos (#641) üzenetére


MeTaL
tag

Erről most nem nyitok vitát, de valóban sokkal egészségtelenebb, és nem tartósabb.

(#643) MeTaL válasza Mobi28 (#640) üzenetére


MeTaL
tag

Nekem is a bal felsőt kellene illetve a jobb felsőt, ami még zavar, hogy az egyik doki ezt mondja, a másik azt. Nem nagyon parázok nem arról van szó, megcsináltatnám. De az hogy ez azt mondja hogy húzd ki a másik meg azt hogy ne... ez kész...

(#644) fpeter07


fpeter07
veterán

Megvolt a mai gyökérkezelés is. Most gyökértömte a fogat. Utólag elgondolkodva, milyen szép is lett volna ha minden ilyen simán, fájdalommentesen megy :D 1 hét múlva meglesz a "rendes" tömés is.
Holnap iskolafogászat, ott is betömnek egyet, aztán pihi... Kb 2 műprotkó is kijönne abból, ami eddig a fogam került. (szószerint is:D) :(

(#645) Dany007 válasza MeTaL (#634) üzenetére


Dany007
veterán

Na, itt vagyok ám...
Most végülis mi a helyzet veled?

Bizony, ha bedagadt és nyomásra fáj az inyed akkor az gennyes lesz. Azt minél előbb meg kéne csináltatni, vagy szenvedsz addig, amíg akkora nem lesz, hogy kifakadjon. Én ezt választottam... :U Utánna viszont minden fájdalom elmúlik majd.

A bölcsesség fog húzásában nincs sok tapasztalatom. Szerencsémre csak kettő nőtt ki :)
Az egyiket a múltkor kihúzták. De az már ki volt nőve félig-meddig.
Voltaképp alig látszott ki, és nem is tudtam hogy fogja kihúzni. Az volt életem első foghúzása. Asszem feljebb le is írtam.
Szal fogott egy kis véső szerű csavarhúzó forma valamit, és jól feltolta az inyt a fog körül! Hogy meg tudja fogni a fogóval.
Aztán jött a fogó, rákapott. Kicsit éreztem, mintha mozgatná ide-oda. Aztán húzott egy picit, most már azt éreztem, mintha lejjebb csúszott volna a fogam... Na gondoltam most jön az az érzés ami még nem volt... Aztán a következő pillanatban meg már kinn is volt a fogam és semmit nem éreztem belőle! Még annyit se, mint amikor kiszedek egy szálkát a kezemből, ahogyan a tárgy hagyja el a bőrödet, végigcsúszik a szélén meg ilyesmi... De semmit nem éreztem...
Utána pár másodperccel azért már egész durván kezdett fájni. És kb egy napig fájt is. Aztán elmúlt. És kész :) Ennyi.

Azt viszont tényleg nemtudom, hogy mi a helyzet olyan bölcsességfogaknál, amik még nem nőttek ki. Röntgen meg a doki mondja meg... Lehet elég csak felvágni az inyt, aztán kinő, de ha nem akar akkor ki kell kapni.
Ajánlom Pesten van pár klinika, ahol altatással csinálják.
Én mocskosul félek a fogorvostól, így már az adott húzás előtt kinéztem egy pesti klinikát, ha esetleg szájsebészetre akarnának küldeni, akkor mentem volna Pestre altatásba.
60 rongyért elaltatnak, rendesen altatóorvossal. + a foghúzás vagy egyéb ára jön még hozzá ehhez. És kész is.
Ezt pont akkor ajánlják ők is amikor egyszerre több bölcs. fogat kéne eltávolítani.

Szóval mesélj, mi a helyzet most veled? :s Mert nézem a postokat kb 4-5 napja még nagyon fájt, aztán mondtad h mit mondott a doki, de azt nem, hogy mit csinált veled...

(#646) MeTaL válasza Dany007 (#645) üzenetére


MeTaL
tag

Hol huzattad ki a bölcsességfogadat ahol nem is éreztél az egészből semmit csak utána?

Egyébként az a helyzet velem, hogy kifakadt az a kis púp, és elmúlt a fájdalom. Ezekután eljött az időpont ideje, amikor a fogorvos nem csinált vele semmit, csak azt mondta hogy röntgeneztessem az egyik bizonyos fogamat. Ezekután elmentem röntgenre, még szerencse, hogy panoráma röntgent csináltattam, amivel tökéletesen látszott rajta, hogy a két alsó bölcsességfogam vízszintesen fekszik teljesen kifejlődve az íny alatt. A képen az is látszott, hogy a másik kb. 3-4 éve betömött gyökérkezelt fogamnál genny van. Kikérdeztem az ottani (másik) orvos véleményét, ő azt mondta, hogy ki kell húzni a két bölcsességet mert tolja össze az alsó többi fogamat, és a gennyes fogat is ki kell húzni. Ezekután visszamentem a rendes fogorvosomhoz, akinek megmutattam, majd azt mondta, hogy szerinte a 3 fog közül egyiket se kell kihúzni, mert nincs rájuk panasz. ( Egyébként ez így is volt, elinte fájt a fogam, 1 napig , aztán meg elmúlt teljes mértékben. )
Szóval ezekután nem tudom hogyan tovább. Valószínüleg kérek beutalót egy szájsebészhez, aki megmondja hogy ki kell-e húzni a bölcsességfogamat illetve a másikat. Valószínűleg azt fogja mondani hogy ki kell. Csak azt nem értem, hogy miért mondja az egyik fogdoki azt hogy ki kell húzni, a másik pedig azt hogy nem kell. Nagyon érdekes, és idegesítő. Egyébként a gennyes izé már nincs is bedagadva sem, és nem is fáj..

(#647) Dany007 válasza MeTaL (#646) üzenetére


Dany007
veterán

Na ugye megmondtam én az elején is, hogy gennyes? :)
Amúgy ha kifakadt akkor az jó. Azt megpróbálják még megmenteni azt kész.
Nekem a dokim mondta, hogy ha gennyes és nem fakad ki, akkor ki kell húzni.

Itt Vp-ben a Dental Stúdióban voltam. Rákeresel, mint dentalstudio, akkor kiadja a google is.
Ezért csodálkoztam is röntgenre küldtek...
Itt csak a szomszéd szobába mentünk át, és meg is csinálták helyben a röntgent.
Szal, sz.tem inkább maszekhoz menj, mert a legtöbbnek már van saját röntgengépe. És sokkal jobb, komolyabb felszereléseik vannak, mint az sztk-snak.

Azt én se értem miért mondja egyik doki ezt, másik meg azt. ilyen esetben legtöbbször kihúzzák a fogat. Illetve inkább eltávolítják. Mert ha íny alatt van, akkor bizony fel kell vágni az ínyt, és kiműteni azt a fogat onnan.
Ha vízszintesen áll, akkor abból jó nem lehet a későbbiekben :s
Próbálj meg elmenni egy maszek szájsebészetre, a kivizsgálás amúgy is ingyenes. Aztán akkor csinálnak egyből röntgent és megmondják mivan...

Nemtom te mennyire fosol az ilyenektől, de én biztos az altatást választanám :s Bár állítólag nem fáj.
Viszont egyszerre csak egy, max max max 2 fogat távolíthatnak el. 3-at már nem. Azt vagy altatásban, vagy 2x-i alkalommal.

Amúgymeg, ha genny van a fogadba, amit írtál h látszott röntgenen, akkor arra szoktak adni antibiotikumot, ami v.színűleg leviszi majd. Meg próbálj sokat öblögetni. Corsodil meg hasonló fertőtleenítőkkel. Szal nem értem mért nem írtak fel neked gyógyszert. Én anno kaptam, még a kifakadt utáni fogamra is...
De ha úgy hagyod akkor az a genny nem fog eltűnni...

(#648) MeTaL válasza Dany007 (#647) üzenetére


MeTaL
tag

Allítlag az a Corsodyl barnára szinezi a fogat. Ez igaz?

(#649) MeTaL


MeTaL
tag

másik kérdés ami lemaradt, hogy bölcsességfog kihúzása szájssebésznél altatás nélkül mennyibe kerül nem tudod?

(#650) Ariadne válasza MeTaL (#649) üzenetére


Ariadne
őstag

Nem színezi barnára, az íze viszont pocsék.
A Stomatológiai Intézetben Bp szerintem ingyenes, ha éppenséggel ebben a városban élsz.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.