Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) ToBeY válasza Vaze (#400) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Tény hogy hiba általánosítani.De nekem eddig ha nem is közvetlenűl, hanem ismerőst kisérve 4-ból 4x negatív volt a tapasztalatom.Ezért meg sem próbáltam szk-s fogorvoshoz menni.

[ Szerkesztve ]

(#402) Harmati válasza joola (#2) üzenetére


Harmati
újonc

Látom jó régi volt ez a bejegyzés amire most válaszolok, de ezt muszáj leírnom.
Kb. négy hónappal ezelőtt elmentem egy ismerősöm részéről nagyon szívből ajánlott fogorvoshoz magánrendelői alapon. A hölgynek a weboldalán az áll, hogy családias körülmények, stb. ja és van röntgen is. Nagyon megörültem, hogy milyen szuper hely lehet ez.
Elmentem.
A következő benyomások értek. Családias körülmény=macska pisi szag, a konyha és a fogorvosi rendelő egybe nyílik, hely alig. A fogorvosnő kb. 150 kg. és a mellétől még nekem arrébb húzódnom, hogy ő rendesen tudja végezni a dolgát.
Rendelkezik röntgennel=menjek el a Baross u-ba ott megcsinálják.
Kapásból egy foghúzással indítottunk. Érzéstelenítőt szó szerint beledöfte a szájpadlásomba, és megállás nélkül nyomta belém az anyagot.
A foghúzás után egy hónappal begennyesedett a foghúzás helyén, kifakadt, kb. két hónapig fogszilánkok álltak ki az ínyből. Azt mondták többen hogy ez természetes és hogy túl kényes vagyok, úgyhogy elmentem még egy kezelésre.
Akkor betömte két fogam, az egyik tömés magas volt, szóltam hogy magas, közölte velem, hogy majd lekopik.
A mai nappal, tehát a foghúzás után négy hónappal elmentem egy másik fogorvoshoz, megröntgenezték a fogam helyét a röntgen kimutatta, hogy bent maradt a gyökér vége, ami a fog kb. 1/3-a. Közölte az új fogorvos, hogy ő nem vállalja ennek a kiszedését, úgyhogy ajánlott egy szájsebészt, aki kb. 20 ezer forintért vállalta volna a foggyökér eltávolítását.
Úgy voltam vele, hogy ha a régi fogorvos aki elkúrta ki tudja szedni akkor inkább megyek hozzá 0 ft-ért. Kértem is időpontot egyből fogadott is.
A következő történt. No bocsánatkérés, no empátia, no megértés, megint belekúrta a szájpadlásomba az érzéstelenítőt, úgy hogy majdnem felemelkedtem a székből.
Majd amikor már eltelt 20 perc, a következő történt:
Fogorvos: hol van a kisollóm?
én: csak nézek, hogy minek egy kisolló, gondoltam valami sebészi eszköz
Fogorvos: meg is van
Én: persze ez csak én jegyzem meg most: egy manikűr olló volt a kezében, egy szaros kibaszott kis olló amivel az emberek a lábukon és a kezükön vágják a kurva körmüket.
És akkor gondoljunk bele, hogyha nem találta, akkor valószínű, hogy nem pont a fertőtlenítésből vette ki.
Belevágott az ínyembe a kisollóval, majd felnyomta a csontba a szokásos foghúzó eszközt, kurvára fájt, nyögtem is nagyokat. Erre a fogorvos közölte velem, hogy ez nem fájdalom, hanem csak a nyomást érzem.

Kész kivette, szilánkosra törte a foggyökereket úgyhogy valószínű, hogy az elkövetkező két hónapban szedegethetem ki megint a szilánkokat.

Aztán ülök a székben, ja semmi teríték rajtam, semmi nyálelszívó, kérdezem hogy jó most akkor összevarja, közli dehogyis, nem kell mert ollóval vágta szét. Jó mondom akkor legalább kérhetek egy vattát, mert hogy még azt se kaptam.

Szóval egy a lényeg, hogyha valakinek kell ennek a doktornőnek az elérhetősége, hogy tudja, hova nem szabad menni, akkor erre az emailcímre chiron0518@freemail.hu írjatok és nagyon szívesen megírom.

(#403) Boxiné válasza Harmati (#402) üzenetére


Boxiné
tag

:Y Jézusom, ez nagyon durva. Ez már nekem is fáj. :Y

"A mosoly a legrövidebb út az emberek között!"

(#404) koxx válasza Harmati (#402) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Csak azt nem értem, hogy ha láttad milyenek a körülmények akkor minek fogtál bele ebbe az egész kezelésbe? :U

(#405) Boxer001 válasza koxx (#404) üzenetére


Boxer001
veterán

Ez mondjuk nekem is magas...én egyből kifordultam volna onnan (aztán felkerestem volna egy szervezetet, nézzenek rá szépen a körmére...), nem hogy még vissza is menjek hozzá :F :W :U

(#406) concret_hp válasza Harmati (#402) üzenetére


concret_hp
addikt

:Y
perrel nem fenyegetőztél? meg úgy alapból nem küldted el a f@szba? :U

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#407) N4r4ncs


N4r4ncs
aktív tag

Én nagyon nem szerettem fogorvoshoz járni,igazából nem fűződik hozzá rossz élményem de a már hallatán is elkap a stresz. Eddig nagyon egyszer kellett elmennem fogorvoshoz,akkor is pestre mentünk valami elit klinikára.Egy fiatal csaj volt,viszont vérprofi módon megcsinált mindent 1óra alatt úgy hogy próbált a legkevésbé fájdalmasan dolgozni vele.Azóta semmit nem kellett vele csinálni.

[ Szerkesztve ]

Mátyással együtt az igazság is meghalt

(#408) Harmati válasza concret_hp (#406) üzenetére


Harmati
újonc

Sziasztok!

Válaszolnék a kérdésekre:
"Csak azt nem értem, hogy ha láttad milyenek a körülmények akkor minek fogtál bele ebbe az egész kezelésbe? "
Azért vágtam bele, mert nem volt pénzem arra, hogy egy héten belül kiszedessem a már gyulladt gyökervéget 20-30 ezer forintért.

Nem akartam hozzá visszamenni- de az idő nagy úr és féltem a gyulladás következményeitől.
A másik meg az, hogy amikor épp kiakarod szedetni a foggyökeredet akkor nem hiszem hogy pont annak az embernek olvasol be, akitől reméled hogy nem fog állatként kezelni.
Hiba volt bízni benne, hiba volt az egész hogy oda mentem. Az emberi méltóságomat teljesen meggyalázta a hozzáállásával a munkájával.
Az Ántsz-nek már írtam levelet. Ahol az alábbi kérdéseket tettem fel:
- előkét kell-e alkalmazni a foghúzás során?
- éppen hogy megtalált manikűr ollóval felvághatják-e az ember ínyét?
- foghúzás után szükséges -e tampont helyezni a kihúzott gyökér helyére?
- számlát kell-e adni a kezelés után magánrendelőben? (erre persze én is tudom a választ :)
- a házimacska felmászhat-e a fogászati kezelés előtt a fogorvosi székbe?
- szétvágott ínyt kell-e varrni?

Kíváncsian várom az Ántsz válaszát az ügyben. És ha kell szemtől szembe is képviselem már a véleményemet a doki előtt ha hivatalos eljárás lesz.

(#409) student válasza Harmati (#408) üzenetére


student
őstag

ez most komoly?
ez hol volt szerbiában?

(#410) Mawyx


Mawyx
senior tag

Még mindig járok fogdokihoz, de már hamarosan kész lesz talán.
200ezer ft fölé értünk.
1 röntgen, 7 tömés, 4es híd (ideiglenes+végleges) és rakás barázdazárás felül, full felső soron
Ami van még: alsó soron barázdazárások és nem tudom eldönteni, hogy ott legyen-e híd. Az plussz kb még 100ezer ft lenne, csak azért, hogy alul elöl egyenesen álljanak a fogak. Ehhez a ferdét ki kell húzni és a mellette lévő ketőtt lecsiszolni, majd hidat rakni rá. Felül muszáj volt, de alul annyira nem feltűnő és teljesen épek a fogak, sajnálom kihúzatni. Nem tudom valaha az életben meg tudom-e fizetni az ilyen nagyszervízt. Mert ha nem, akkor inkább így kéne hagyni, mert lehet, hogy az igazi foggal elleszek sokáig, de a hidat úgyis cserélni kellene. A kihúzott fog visszanőni nem fog és ha sérül a híd vagy elkopik vagy bármi van, akkor a kihúzott fog helyén egy bazinagy lyuk lesz majd. Szóval még nem tudom. + még a fájdalom is... ez a híd dolog nem egy kellemes dolog...

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#411) leebush válasza rii (#390) üzenetére


leebush
újonc

Helloka!

Használj inkább Curasept 712 Fogkrém gél. Attól helyre fog jönni. Ugyan úgy Chlorhexidin tartalmú és szintén nem szinezi a fagakat.

:)

(#412) Jodanovich


Jodanovich
aktív tag

sziasztok

most készülök fogorvos nénihez menni.... (voltam már nálla és másik fogorvos szerint is szép munkát vágzett...)
van egy fogam amiből letört egy kis darab meg szerintem egy két pici lyuk is van.
a következő lenne a kérdésem: kell e fizetni az sztk s ellátásért?

köszi

Life is Short... Ride Hard!!!

(#413) fekeandras


fekeandras
őstag

Én már '99 óta Kalocsáról járok fel Budapestre a Gyáli úti sztk ! ! ! rendelőintézetbe.A fogorvos hölgy vérprofi.Úgy adta be az injekciót a jobb felső egyeshez (ínyzsibbasztó zselé nélkül) hogy nem éreztem belőle semmit!Pedig ott borzasztóan tud fájni :O !(aki kapott már oda tudja miről beszélek) Csak annyit hallottam hogy a tű átszakítja az ínyemen a bőrt.Semmi fájdalom.Ez nekem nagyon meglepő volt mert a körzeti fogdokim aki egy elég bunkó,lópokróc stílusú fazon kivétel nélkül mindíg iszonyúan megkínzott!Oda soha többé nem vagyok hajlandó betenni a lábam :( !Volt egy fogam amire zsigerből rávágta: ezt gyökérkezelem,nem inkább kihúzom!Nem hagytam :( .Engem meg sem kérdezett hogy mit akarok.Elköszöntem eljöttem!Az új helyen símán betömték,gyökérkezelés nélkül.Ez néhány éve volt.Azóta sincs semmi gondom vele :R .Egy dolog biztos!Amig csak praktizál a hölgy én más székébe biztos nem fogok beülni.Az tuti. :K

(#414) Sárpac válasza Mawyx (#410) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Kihúzott fog helye szépen elcsontosodik 1-2év alatt nem lesz lyuk.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#415) Sárpac válasza ToBeY (#401) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Én olyan fogdokihoz járok aki sztks és magánrendel is, semmi bajom sincs vele egyáltalán.
Amúgy meg ugyan úgy megkapják a zsozsót szal nem értem miért ez az sztk nem sztk mizéria. Van jó kedves aranyos és van mogorva undok fogorvos is.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#416) tgregorics


tgregorics
újonc

Helló!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Tud esetleg valaki Békéscsabán vagy környékén megbízható, jó magán fogorvosi rendelést? Az sem baj, ha esetleg szájsebészeti beavatkozást is tudnak vállalni.

Elég sürgős lenne a dolog.

Előre is köszi.

(#417) Ticsi.


Ticsi.
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék tanácsot kérni tőletek, hogy válaljak-e egy szájsebészeti beavatkozást. A bölcsesség fogaimról lenne szó, amit a doki szerint ki lehetne venni, mivel elég közel vannak egymáshoz a fogaim és a bölcsesség fog kinövése még jobban nyomja össze a többi fogamat, aminek kezd látható negatív ereménye lenni. Mennyire veszélyes ez a beavatkozás? Várom a tapasztalataitokat!

Ticsi.

:) ‎" A nevemet tudhatod, de az életem nem ismered! Hallhattál arról, hogy miket tettem, de fogalmad sincs róla, mit és miért csináltam. " :)

(#418) fekeandras válasza Ticsi. (#417) üzenetére


fekeandras
őstag

Én már beszélgettem erről a fogorvossal akihez járok.Az ég világon semmi hátrányod nem származik belőle.Csak nem lesz ott ennyi.Én is most fogom kihúzatni mert egyszerűen sehogyan sem tudom tisztátartani és szép lassan szuvasodni kezdett.Majd elmondom a tapasztalataimat.Ja még valami:

ezt a képet egy képeslapküldő oldalon találtam. :DD

[ Szerkesztve ]

(#419) Majstor válasza Ticsi. (#417) üzenetére


Majstor
senior tag

Szia!
Én sajnos őszinte leszek: Fájni fog, nem is kicsit, de jobb lenne most kihúzni amíg nem "kuszálodnak szét" a fogaid. :U
Szájsebészeti beavatkozás után elfér otthon egy ilyen pici dobozka: [link] (amikor az érzéstelenítő elmúlik) ;)

http://www.youtube.com/watch?v=GVA20Wh0TY4&feature=channel

(#420) fekeandras válasza Ticsi. (#417) üzenetére


fekeandras
őstag

PÜ.

(#421) Loeb


Loeb
újonc

Sziasztok!

Nekem a régi fogorvosom (dr. Somogyi Krisztina, Veszprémben) 10 éve "bentfelejtett" egy 1 cm-es gyökérdarabot, mikor kihúzta két egymás melletti fogam (5 darabba, mint utóbb kiderült 6-ba törve). Igaz 2 nap múlva visszamentem, de azt mondta, hogy csak egy kis szilánk maradt bent, ez ki is vette, de a gyökérdarabot nem vette észre.
9,5 évig nem is volt vele baj, aztán idén év elején többször is elkezdett fájni, ekkor vette észre a jelenlegi fogorvosom, hogy mi a helyzet.
Májusban egy hétig rettentően fájt, ezért rászántam magam, hogy kihúzzuk. A doktornőm is egyszerűbb húzásra gondolt (felvágja az ínyt, kiemeli a gyökeret, összevarja).
Sajnos nem lehetett megfogni, porladt szét, mert elszuvasodott a darabka.
Úgy kellett kivésni, 4 érzéstelenítőt kaptam, de azt hittem megőrülök. Pokoli fájdalom volt. 6 pici öltéssel kellett összevarni a sebet.
Sajnos bent kellett hagyni egy nagyon picike darabot (dokim látta, hogy már nem bírtam volna, ha azt is megpróbálja kiszedni).
Ha szerencsém van, akkor ez már nem akar kijönni, azt mondták, hogy lehetséges, hogy "betokosodik", vagy "becsontosodik".
Azonban sajnos azóta is sokat fáj, ugyanis nagyon érzékeny vagyok a frontokra, és ha eső vagy szél jön, vagy alapvetően nagyon hirtelen lehűl, vagy felmelegszik a levegő, akkor elkezd immár a műtét helye is fájni.

Nem tudom volt-e valakinek hasonló esete?
Az érdekelne, hogy mikor szűnt meg teljesen a fájdalom?

(#422) istvan96


istvan96
újonc

Sziasztok!
Csak aszt szeretném megkérdezni hogy voltam fogorvosnál és felülről a leghátcsót húzta ki és a gyökere benne maradt! :F Utána elmentünk a szájsebészetre és ott aszt mondták hogy egy hónap múlva menyek vissza és 3 napra feküdjek be! :F Miért kel befeküdni ilyenkor?:O
És hogy szedik ki a gyökerét?Fájni fog? :F

(#423) Jodanovich válasza istvan96 (#422) üzenetére


Jodanovich
aktív tag

kifogják operálni és felfog dagadni az arcod... sajnos :(

Life is Short... Ride Hard!!!

(#424) Troy.


Troy.
addikt

Hello!
Fogtömést követően mennyi időnek kell eltelnie, míg lehet enni, inni? ( pl.:alkoholt fogyasztani? :D )
Délelőtt fogászat, délutánra viszont 100%-osnak kell lennem. :P

[ Szerkesztve ]

.

(#425) koxx válasza Troy. (#424) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A tömést követően már lehet enni/inni. Amalgám tömés esetén (használnak még ilyet?) kellett várni 3-4 órát.

(#426) fekeandras


fekeandras
őstag

Na ezek jó hírek.Én is épp ma délután megyek bölcsesség fogat húzatni... :O

(#427) fekeandras


fekeandras
őstag

Marhára paráztam tőle de egyáltalán nem volt gáz a foghúzás.(Bal felső bölcsességfog,már a fele hiányzott.) Összesen vagy 25mp-et ha bent ültem a székben.Simán egyben kiszedte a doki.Semi vésés kalapálás szadizás...
Találtam egy nagyon jó dokit Kalocsán ha valakinek kell a rendelő elérhetősége privátban megadom. ;)

(#428) Dany007


Dany007
veterán

Na csak létezik ilyen topic is a Ph-n :D Bár van olyan, ami nincs...

Én jövőhét kedden nov18.-án megyek fogdokihoz....
Van egy szép naagy lyukam az egyik felső fogamon... és most kivételesen nem akartam megvárni, amíg megfájdul, így bejelentkeztem.
Volt már részem hasonló kínzásban régebben is. Legutóbb júliusban gyökérkezeltek...
Meg volt előtte még 2. Húzásom még szerencsére sose volt.
Szal nem értem mért parázok tőle ? :D
Egy kis fájdalom szinte mindig van, injekció ide vagy oda, de valójában annyira nem volt vészes, kellemetlen meg minden, szar, de akkoris. 45 perc kínzás és vége...
De mégis úgy parázok tőle, hogy Xanaxot tudnék bevenni...
Előre elképzelem a jövőheti szitut is, hogy mi lesz, mit fogok mondani, a doki mit mondhat / csinálhat majd.... Szal nem értem miért van ez? Eddig mindenki túlélte... Még én is. Gyökérkezelést is, nem is egyet, olyat amit a doki legszivesebben kihúzott volna. Olyat is, ami 3 hétig fájt iszonyúan, mielőtt rávettem volna magam hogy elmenjek, gyulladt volt stb...
Most is van egy szép lyukam, igaz még nem fáj, de most talán kicsit előbb elmegyek...
És nemtudom mért van ez a para =/ Van valami megoldás a Xanaxon kívül?
Nem akarom magam ezen stresszelni még jövőhét keddig =/

(#429) Rostfree


Rostfree
újonc

Valaki mondja meg....
Az egészségem kigyomlálta az anyagi mezőm virágait.
Eztán SZTK alapra tettem a fogaimat is (utóljára ca.35 évvel ezelőtt voltam ily botor..).
Nahát: volt egy kis tömés- Bal Felső 3
-"Ki kell cserélni!" No ripsz-ropsz (két hét múlva....).
Otthon nézem: a szomszéddal összetömte (most hézag nélkül van a 2. és 3.).
Ez így szokásos? Kissé fura érzés.
Azért említettem az annó-t, mert akkor is hasonlóképpen járt el egy SzTK-s doki Dunaújvárosban, de akkor már hazafelé kiesett a matéria.
Ez pöpecül tartja magát. Csak az a furcsa érzés....

Szedáljatok le vagy izgassatok fel.

Üdvözletem mindenkinek:
Rostfree

(#430) hanee válasza Rostfree (#429) üzenetére


hanee
senior tag

Szia!

Az említett eredmény, amennyiben hidat épít a fogorvos, hogy nem létező fogaidat pótolja, normális eljárás, azonban azt hiszem egy kis tömés esetén nem. Sőt! Alatta nem tudod pucolni, mert ezek után nyilván nem férsz hozzá az így melletti részekhez, ez pedig végső soron a fog tönkremenéséhez vezethet, úgy fognyakból. Szerintem menj el egy normális fogorvoshoz.

hanee

(#431) Cy-clone


Cy-clone
csendes tag

Hello - fogszabályzással kapcsolatos kérdésem van: normális dolog az ha a gyerek másfél éven keresztül hordja kivehetős fogszabályzóját, majd miután az orvos megállapítja hogy lassan kinövi ezért utána 2-3 évet várni kell hogy kihulljanak a tejfogai?
Úgy tervezi hogy aztán majd "maradós" szabályzót tenne fel...
Valahogy nem tudom elfogadni miért kellene most másfél évi kínlódás után leállni. Állítólag a gyerek tejfogai sem megfelelő sorrendben potyognak... de hát ki az aki a Nagykönyvből mászott ki, kérdem én? Gondolkodom az orvos-váltáson... :(((

"Soha ne harcolj disznókkal - koszos leszel és a disznók élvezni fogják!"

(#432) süti5


süti5
őstag

De jó hogy ilyen topic is van.

Két hete megfájdult a fogam, ínyem begyulladt....annyira fájt, hogy aludni sem bírtam, ezért elmentem a dokihoz. Gyökérkezelte, majd ideiglenes tömést csinált, boldog voltam, hogy nem fájt már annyira. Több gyökérkezelt fogam is van, eddig azokkal minden rendben van. Ez viszont nincs rendben, a fogam, ínyem ugyanúgy gyulladt még mindig. Visszamentem végleges tömésre, elkezdte csinálni én meg majd kiestem a székből, úgy fájt. Adott injekciót, de attól még szinte ugyanúgy fájt. Oda lyukadtunk ki, hogy annyira szűk a gyökércsatornám, vagy kacskaringós, hogy nem bírja mechanikusan kivenni belőle az ideget, ezért beletett egy anyagot, majd lezárta a fogat. Ez elvileg vegyi módon kiöli az ideget. Holnap megyek vissza, hogy kiszedje, de az ínyem egyre jobban és jobban fáj, a fogam is, már a szájpadlásom is, tököm tele van az egésszel. A dokim a fogmegtartás mellett van amit én megértek, de már nem nagyon bírom a fájdalmat....kihúzatnám a fenébe, mert ahogy hozzányúl fúróval vagy a kampós izével kiugrok a székből az tuti...
Valakinek véleménye, esetleg szakember, hogy lehet-e még menteni a fogat, és ha igen milyen áron, illetve ha húzatom az fáj-e gyulladt íny esetén? Eddig 1 fogamat húzták ki, ez lenne a második, 28 éves vagyok....

(#433) hanee válasza Cy-clone (#431) üzenetére


hanee
senior tag

Szia!

Én egyáltalán azt sem értem, tejfogakat minek szabályozni??

hanee

(#434) Cy-clone válasza süti5 (#432) üzenetére


Cy-clone
csendes tag

Ahh... te szegény, nem irigyellek.
Nem vagy allergiás valamire? (már a "vegyilegidegölőizére" gondolok)
Nekem fogfájás esetén a Cataflam segíteni szokott, gyulladáscsökkentő és fájdalomcsillapító, próbáld meg.
Holnap meg már látni fogja szakember - írd meg mi lett az eredmény...

"Soha ne harcolj disznókkal - koszos leszel és a disznók élvezni fogják!"

(#435) Cy-clone válasza hanee (#433) üzenetére


Cy-clone
csendes tag

Vannak már maradó fogai, de akkora nyitott harapása volt mint egy ház, rossz volt nézni ahogy eszik, mert a szendvicset is a rágófogaival próbálta harapni, képzelheted egy szenvedés vol számára az evés...
Ráadásul nagyok a fogai, úgyhogy én már látom előre - ugyanúgy fog járni mint én: 29 évesen szabályoztattam a fogaimat mert az alsó fogsorom szétkoptatta a felsőt és azzal fenyegetőzött az orvosom hogy ki kell húzni az első két fogamat :DDD éppen így :O
Fogszabályzás megtörtént, 4 (írd és mondd) egészséges fogamat kellett kihúzni hogy elférjen a számban a többi. Két év kínlódás után csodás lett az eredmény - csak azt sajnálom hogy a kicsikém is (ezek szerint) elörökölte a nagy fogakat. Nyilván neki nem kívánom a kései szabályzást (szörnyűű volt - bár megérte), gyerekkorban még könnyebb átvészelni ezért próbálom a legmegfelelőbb eljárást, de hát a jelenlegi (vagy a várható) nem tűnik vmi jónak...

"Soha ne harcolj disznókkal - koszos leszel és a disznók élvezni fogják!"

(#436) fekeandras válasza süti5 (#432) üzenetére


fekeandras
őstag

Nem biztos, hogy "kiöli" a gyökeret az a szer.Nekem 8 éve gördeszkázás közban egy nagy esést követően letört a szemfogam 1/3-a amit gyökérkezeltek.Nálam is gyökérkezelés + anyaggal lekezesés + fedőtömés.2nappal később vissza mert fájt még mindíg.Akkor ideiglenes tömés ki, újra megnéze az orvos, a gyökércsatorna tiszta volt viszont gyökértő csúnyán begyulladt (b@xta kiölni a szer a gyökeret).Na erre párosával szedtem a cataflam-ot borogattam stb...De 5napot szenvedtem mire lehúzódott a gyulladás.Én sosem voltam a gyökérkezelt fogak mellett ezekután inkább kihúzatom és rakatok rá koronát.Ha ügyes a doki nem lehet megkülönböztetni a rendes fogtól.Arról nem is beszélve, hogy a gyökérkezelt fogak embertől függően néhány év alatt elkezdenek széttöredezni.Akkor meg lehet majd darabokban kiszedetni a dokival.Akkor már inkább korona.

[ Szerkesztve ]

(#437) hanee válasza Cy-clone (#435) üzenetére


hanee
senior tag

Szia!

Értem a helyzetet. Sajnos én nem ismerek jó fogszabályozó dokit, a fogorvosom nem foglalkozik ilyesmivel (mondjuk őt szívből bárkinek egyébként). De lehet, hogy érdemes lenne megnézetni még más dokival is, mert még ha igaza is van ennek az orvosnak, több szem többet lát. Én is elég óvatos szoktam lenni, és bizony volt már olyan, hogy az egyik orvos után a másikhoz is elvittem a gyereket.

hanee

(#438) süti5 válasza Cy-clone (#434) üzenetére


süti5
őstag

Cataflam bejátszik, szedem is, és használ, csak ugye nem élhetek ezen... :(

(#439) süti5 válasza fekeandras (#436) üzenetére


süti5
őstag

Én is ettől félek, hogy nem sikerül kiirtani a gyökeret, akkor meg b@szhatom....
Gyulladt az egész ínyem már két hete, és egyre jobban kidudorodik az íny.....most csináltattam röntgent. Itt van a kép, nem tudja valaki, hogy mit kell nézni rajta? :) Gennyzacskót pl. kimutatja ez a szar?

(#440) süti5


süti5
őstag

Na voltam fogdokinál. Mondta, hogy mentsük meg, legalábbis próbáljuk meg, mert az előtte lévő is gyökértömött és nincs a legjobb állapotban, minden fogért meg kell küzdenünk.....ennek ellenére iszonyúan izgultam, mivel gyulladásban van az ínyem, és múlt héten nagyon fájt a beavatkozás. Nemtom írtam-e, de elsőre nem fájt anyira, tehát a kiidegelés, viszont mikor másodszorra visszamentem, nagyon fájt, iszonyúan...rájöttem a dolog nyitjára, elsőre "lórúgás"-szerű injekciót kértem, kaptam is, viszont másodszorra - mondta hogy úgyis ki van már idegelve, valami sima injekciót adott. Most akkor mondom a tutit: ULTRACAIN. Ez a neve az érzéstelenítőnek, benyomta, aztán nem éreztem semmit, tényleg. 3 gyökere van, mindhárom járatot sikerült elvileg kitisztítania és feltágítania, most így hagyta nyitva, hogy tisztuljon, remélem, tisztul és megnyugszik az ínyem is, akkor hétfőn betömné. De az nekem tanulság, hogy következőleg ha megyek, úgy állok szóba fogorvossal, hogy tolja be azt a szurit....

(#441) Cy-clone válasza süti5 (#440) üzenetére


Cy-clone
csendes tag

Örülök hogy nem azzal tértél vissza hogy átrendezted a rendelőt :DD
A nevezett szer nekem is jól jött volna mikor a szemfogamat húzták - erről csak annyit hogy a doki ezután csak Elefánt-kisasszonynak hívott :DDD persze előtte úgy mostak fel mert kicsit beájultam az injekciótól - aztán meg a fájdalomtól.
Írd majd meg hogy vagy - gyökérkezelésem még nem volt (alapból jók a fogaim, eddig csak egészségeset húztak) de nem árt tudni mire figyeljen az ember gyereke....
Szép napot :)

"Soha ne harcolj disznókkal - koszos leszel és a disznók élvezni fogják!"

(#442) süti5 válasza Cy-clone (#441) üzenetére


süti5
őstag

Hát, nekem már sajnos 4 fogamat gyökérkezelték....
Ebből mind jól sikerült, egyiknél volt azért enyhe fájdalom. Csak az is 1 nap alatt elmúlt....félek, ezt nem sikerül megmenteni, mert most is nagyon be van gyulladva, vagy átterjedt a gyulladás a csontra, gyökércsúcsra, vagy nemtom, de ráharapni se nagyon tudok mert fáj.
Egyébként gyökérkezeléstől alapvetően nem kell betojni, csak ugye nekem ez most nagyon gyulladt, fájós volt, nem tudtam, hat-e az injekció. Attól én nem félek, mindig kérem, kellemetlen, de inkább ez mint az agyig hatoló fájdalom fúrás vagy gyökértisztítás közben. Fura érzés, ahogy tűt dug a fogadba, de mondom, hogy ha minden stimmel, tényleg nem fáj.
Beszámolok majd, mi lett vele, még említett olyat, hogy van kollégája, akihez elküld ha így nem jutunk eredményre, neki van valami új eszköze, amivel lézerrel vagy hővel vagy mi kitisztítják a gyökeret, állítólag egyáltalán nem fáj, csak drága.....30-40 rugó.....remélem nem kerül rá sor, majd meglátjuk. Az lenne a jó, ha hétvégéig lemenne a gyulladás meg a fájdalom.

(#443) frame>24 válasza süti5 (#439) üzenetére


frame>24
addikt

szerk.: látom, már nem aktuális

[ Szerkesztve ]

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#444) Boxiné válasza süti5 (#438) üzenetére


Boxiné
tag

Fogfájásra nekem a Donalgin vált be. Jó erős gyulladáscsökkentő. De úgy tudom azt csak receptre lehet kapni.
Tavasszal szedték ki a bölcsességfogamat. Nem volt egyszrű mutatvány. A doktornő is majdnem dobott egy hátast, miután kihúzta. Ugyanis 3 "szép" kis gennyzacsi volt alatta. A röhej, hogy nem is fájt sosem.
Meglátod milyen jó lesz, amikor már túl leszel az egészen. Hatalmas megkönnyebbülés.

"A mosoly a legrövidebb út az emberek között!"

(#445) Cy-clone válasza süti5 (#442) üzenetére


Cy-clone
csendes tag

hmm..ha van reinkarnáció akkor én fogorvos képében szeretnék.... :K
Hát ha az egyik végét nézem akkor szépen élteti őket a fájdalom, de ha a másikat akkor meg bármit képesek vagyunk kifizetni csak szabadítson meg a drága doktor úr... :R

Enni azért tudsz? (nálam most minden a kaja körül forog... :B )

"Soha ne harcolj disznókkal - koszos leszel és a disznók élvezni fogják!"

(#446) hanee válasza fekeandras (#436) üzenetére


hanee
senior tag

"Arról nem is beszélve, hogy a gyökérkezelt fogak embertől függően néhány év alatt elkezdenek széttöredezni.Akkor meg lehet majd darabokban kiszedetni a dokival.Akkor már inkább korona."

Szia!

Ez alapvetően nagy tévedés. Ha a fogad egyébként egészséges, nem hullik ki pár év múlva, sőt elképzelhető, hogy soha nem esik ki (ilyen alapon az implantátum is kihullana, hiszen nem élő). Ha kihullik, az más okok miatt, történik, esetleg kilukad, vagy ínysorvadásod van.. vagy a fogorvos elrontotta a kezelést. Ha egy fog egészséges felül, szerintem feltétlenül érdemes menteni. Persze 25-30 évesen könnyű azt mondani, hogy "kihúzatom, nem kínlódok vele", de nem éppen egy remek dolog koronákkal meg műfogsorral visszajárni. Nekem a családomban elég sok rossz fogú ember van annak ellenére, hogy rendszeresen jár mindenki fogorvoshoz és jó orvosaink vannak, egyszerűen gentikai adottságok miatt és látom, hogy mit kínlódnak, illetve közülük többen visszasírják, amikor könnyebb megoldás gyanánt inkább kihúzatták a fogat gyökérkezelés helyett.
Én a bölcsességfogamat sem hagytam kihúzni, igaz félrenőtt és kb. rágni sem lehet vele, ennek ellenére amikor kilyukadt, inkább betömettem és nem engedtem, hogy kihúzzák. Még az is lehet, hogy majd 60 éves koromban erre építenek koronát, ki tudja..

Egyébként nagyon érdekes, hogy miket lehet itthon hallani / látni / tapasztalni fogorvosi kezeléseken. Egy barátnőm, aki Olaszországban lakik nemrég volt fogorvosnál, mert begyulladt a foga, de rettentően. 7 hónapos terhes, úgyhogy ez külön móka volt. Speciális injekciót kapott, amit kismamák kaphatnak, és 1 óra alatt teljesen rendbe tette, gyökérkezelte a fogat lézeres eljárással, úgy hogy semmit nem érzett. Például ez a fogorvos azt mondta a barátnőmnek, hogy semmi baja magának a fognak és nem is fog kiesni, nem kell aggódnia. Már másnapra nem is fájt neki kb.. Ami nagyon lényeges ebben, hogy mondta, hogy eszméletlenül modern, felszerelt a klinika, olyan gépeket látott ott, amiket itthon soha, sehol. Igaz mindez nem kevés € volt, de cserébe tényleg profi kezelést kapott (vegyük figyelembe hogy itthon néhány magánorvos is elég nagy hentes tud lenni)

hanee

(#447) süti5 válasza Cy-clone (#445) üzenetére


süti5
őstag

Enni most sajnos csak a másik oldalon tudok....nagyon fáj, ha ráharapok, még nagyon gyulladásban van, nem tudom, ez elmúlhat-e egyáltalán....mondta a doki, hogy próbáljam használni a fogat, rá is veszem magam, hogy lazább kajákat, narancs, banán, kenyér bele, ilyesmiket egyek de csak óvatosan, mert ha nagyon ráharapok, iszonyúan tud fájni....

Azért is jó lenne enni vele, mert a doki szerint akkor dolgoznak a rágóizmok, ergó áramlik a vér az ínyben, nem "pang" ott, mert az se jó ha nem használom, akkor még jobban fáj, na hát így vagyok most...

(#448) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Nekem az imént esett ki az alig 2 hónapos tömés a fomamból.Alig 1 hónap után már darabok válltak le belőle, és február elején visszamentem, mert éreztem, hogy ebből baj lesz de a seggfej aszisztens azt mondta majd jöjjek vissza március végén. Komolyan mondom normálisak ezek? Egy 2 hónapos tömésnek nem szabadna szétmennie, vagy a fogorvos cseszte el vagy nem tudom.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#449) MarioAna


MarioAna
senior tag

Üdv emberek!
Az a helyzet állt elő nálam, hogy észrevettem, hogy mozog az elülső fogam (a 4 "nagy" közül a jobb felső) és ez irtóan idegesít, illetve félek, hogy ki fog esni :( . Nem olyan szinten mozog, hogy fél centi kilengése van magától, csak ha megfogom a 2 ujjam közé akkor érzem, hogy mozog. Mondjuk most idén ballagok középiskolából, a ballagási pénzt szerintem elviszi a fogászat (még úgy is, hogy keresztanyám az asszisztens, gondolom valami engedmény lesz ezért), csak ezt szeretném hamarabb letudni, mert ha kiesik ez itt elöl én azt nem tudnám feldolgozni :( .
Ezzel mit lehet csinálni? Olvastam, hogy van valami sínes megoldás, de az biztos nagyon sok pénzbe kerül, nekem pedig nincs kevés se, nem hogy sok :( .
Előre kösz a segítséget!
Üdv :R

(#450) máyköl


máyköl
veterán

Most voltunk az osztállyal fogorvosnál...

Fúrtak, tömtek. :((

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.