Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Fibernet / Invitel kábelnet (téma lezárva)

Hozzászólások

(#16701) whiskeys


whiskeys
őstag

Nekem azóta sem jó a fem3, kifagy 1mp-re, majd elindul, újra kifagy. Társszolgáltatói hibára hivatkoznak november óta..

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#16702) Kicsirics77 válasza whiskeys (#16701) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Az kizárt mivel itt tökéletes a fem3,ha társszolgáltatói hiba lenne akkor mindenhol kifagyna ugyanakkor és ugyanúgy.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#16703) kabelmania27 válasza pohár (#16695) üzenetére


kabelmania27
félisten

Nézd majd végig a többi HD adást is.

(#16704) pohár válasza kabelmania27 (#16703) üzenetére


pohár
félisten

az lesz, csak nem a saját TV-m, hanem kint van a nappaliban, ritkán nézem azt :K

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#16705) whiskeys válasza Kicsirics77 (#16702) üzenetére


whiskeys
őstag

Ezt mondták s a kompenzáción is ez szerepel

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#16706) whiskeys válasza whiskeys (#16705) üzenetére


whiskeys
őstag

sőt, most nézem a honlapjukat. most volt fejlesztés, 60 mbites internetre, amit az utcánkba kötöttek is be, de a honlapon már csak 15 mbit a legnagyobb net. visszaléptek? online chaten azt irták, hogy csak 15 mbit már a legnagyobb. :) vicc ez a cég...

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#16707) pohár válasza kabelmania27 (#16703) üzenetére


pohár
félisten

na, végigzongoráztam a pár HD csatornán, most minden jó és szép :C :D

csak bírja ki hajnalig, míg lemegy a Super Bowl is :))

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#16708) kabelmania27 válasza pohár (#16707) üzenetére


kabelmania27
félisten

Mostmár jó lesz.

(#16709) pohár válasza kabelmania27 (#16708) üzenetére


pohár
félisten

tényleg lehet, hogy a központban volt valami gubanc, a jel károsodott, míg ideért az űrből... na most már örüljünk :))

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#16710) GerDani


GerDani
csendes tag

Sziasztok,invitel netem van és az utóbbi pár hónapban az történt hogy napközben nem tudok játszani netezni csak éjszaka!
(Cegléden)
Azt kérdezném hogy ez miért lehet? Teszteltem mindent és miden a szolgáltatóra utal csak a modemet dugtam be és a routert kihúztam és úgyis.
A moden valami "Scientific Atlanta" ilyen márkát életemben nem láttam vagy hallottam.Arra gyanakszom hogy a modem is közrejátszhat a dologban! :))
Szerintetek mi lenne a megoldás? ;)
Próbáltam mident de semmi nem jó! :C
Lekellene vátani az invitelt de májusig van hűség! :W
Válaszokat előre is köszönöm!
Néhány kép:

[ Szerkesztve ]

(#16711) kabelmania27 válasza GerDani (#16710) üzenetére


kabelmania27
félisten

Üdv!
192.168.100.1 címen milyenek a modem értékek?

[ Szerkesztve ]

(#16712) GerDani válasza kabelmania27 (#16711) üzenetére


GerDani
csendes tag

Feltettem egy képet róla.

(#16713) kabelmania27 válasza GerDani (#16712) üzenetére


kabelmania27
félisten

Signal fül érdekelne.

[ Szerkesztve ]

(#16714) GerDani válasza kabelmania27 (#16713) üzenetére


GerDani
csendes tag

(#16715) kabelmania27 válasza GerDani (#16714) üzenetére


kabelmania27
félisten

Rendben vannak az értékek, a modemcsere lehet segíteni fog.

(#16716) GerDani válasza kabelmania27 (#16715) üzenetére


GerDani
csendes tag

Köszönöm a választ de az itt a baj hogy estére jó az internet napközben nem a modemcsere azt is megoldaná?

(#16717) kabelmania27 válasza GerDani (#16716) üzenetére


kabelmania27
félisten

8/4frekivel stabilabb kapcsolat a modem és a cmts között ezért elvileg jobb lesz csúcsidőben.
Ezzel a modemmel nincs gond, docsis3 cmts esetén jobb d3 modemet használni.

[ Szerkesztve ]

(#16718) GerDani válasza kabelmania27 (#16717) üzenetére


GerDani
csendes tag

Rendben köszönöm.

(#16719) kabelmania27 válasza GerDani (#16718) üzenetére


kabelmania27
félisten

Nincsmit, majd írd le a fejleményeket.

(#16720) M@Db0Y válasza GerDani (#16718) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Jelentsd be hogy rossz ennél többet nem tud itt senki segíteni ezzel kapcsolatban. Amíg nem javul meg folyamatosan be kell jelenteni.

(#16721) GerDani válasza M@Db0Y (#16720) üzenetére


GerDani
csendes tag

Rendben igyekszem! ;p

(#16722) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

Megrendeltem az InvilágXXL csomagot.A weboldalon nézve a csomag ára 10 490 Ft/hó* lenne.

De amikor ma felhívott az ügyfélszolgálatos hölgy egyeztetni a csomagot és a feltételeket akkor valami 7k+ pár száz forintos előfizetési díjról beszélt a negyedik hónaptól.

Akkor most tényleg mennyi lesz?

Illetve még azt kérdezném Tőletek, hogy a valós sebességek mennyire vannak köszönő viszonyban a szerződött sávszélességekkel ?

(#16723) Kicsirics77 válasza smiti (#16722) üzenetére


Kicsirics77
veterán

A 60/5 nálam mindíg annyi.
Nekem ugyanez 8890/hó.
Mondjuk DTV csomag van a tévének.

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#16724) smiti válasza Kicsirics77 (#16723) üzenetére


smiti
addikt

Akkor még egy két apróság érdekelne:

Milyen routert lenne érdemes venni, ami a későbbi fejlesztések esetén is jó lehet még ( bizakodni azért lehet ).
Valami nagyon stabilt szeretnék, mert a gyerek szobájába vezeték nélkül menne az adathalmaz .
Elég sokat WoT-ozik és most is ~ 300 a ping. :W Meg lehet azt sem bánnám, ha külső HDD-t is tudnék rákötni. :B

(#16725) Kicsirics77 válasza smiti (#16724) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Tp-link wdr-3600 vagy 4300
Vagy archer széria a tp-linkből.
Nekem a 3600 openwrt-vel lassan 2 éve megy.5ghz kicsit gyenge de a 2,4 ghz része elég jó.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#16726) smiti válasza Kicsirics77 (#16725) üzenetére


smiti
addikt

Ez a TP-Link TL-WDR4300 ez szimpatikusnak tűnik. Majd jól utána olvasok, meg megnézem mi lehetne még esetleg kicsit olcsóbban.
Persze ha nincs ilyesmi kisebb pénzért akkor nem spórolok majd rajta, de még átmegyek értetlenkedni a routeres topikba.

Az eddigieket addig is köszi! :R

Lassacskán be kellene dobni egy jó pohár pálinkát is, nem? :B

(#16727) Kicsirics77 válasza smiti (#16726) üzenetére


Kicsirics77
veterán

3600 ami még jó koncepció lehet néhány évig,azzal biztos nem járnál rosszul.
Ja be bizony,bár tegnap is bedobtam egyet.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#16728) trufa12


trufa12
addikt

Sziasztok eme invitel netekkel a tp link router rendben működik?

mert egyik ismerősömnél egy újabb routert nem tudtunk normális működésre bírni invitel nete van...

nálam adsl (t-home ) minden router teljesen jól működik, de ugye itt dinamikus ip van, invitelnél meg fix...

okozhat ez gondok mostanság ? vagy csak bedugom a routert rá a szükséges kábelek és lenni kellene netnek ? vagy van valami varázslat ?

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#16730) M@Db0Y válasza trufa12 (#16728) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Elméletileg dinamikus itt is az IP , gyakorlatban ugyanazt kapod minden alkalommal amikor újat kér . Routernél dinamikusat kell kiválasztani és nem lehet gond, nálam 2 helyen is megy tp-link router.

(#16731) trufa12 válasza M@Db0Y (#16730) üzenetére


trufa12
addikt

Rendben ,köszönöm.

Mert másik ismerősöm holnap akar venni tp link routert aztán én fogom beállítani azért kérdeztem meg hogy ne szerencsétlenkedjek ...

És azzal lehet gond ha kábelről meg wifiről megy egyaránt?
mert a fentebb említett ismerőnél azért nem akart menni mert kábel és a wifi össze akadt valamiért az új router esetében ...
,mert öccse wifivel használja neki meg vezetékkel megy de mikor a régi tp routert lekötöttük és rá az újat akkor meg se mukkant , működött de a net nem jött át ... :D

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#16732) M@Db0Y válasza trufa12 (#16731) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Nem lehet gond. WAN résznél dinamikusra teszitek, elmentitek, modemet újraindítjátok és jónak kell lennie. 1043ND-vel használom 2 helyen is.

(#16733) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

További kérdésekkel az Invitel topikba fáradjatok!

⭐ Stella

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Fibernet / Invitel kábelnet (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.