Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-08-10 09:51:22

LOGOUT.hu

Üdv Mindenkinek! Kérlek olvasd el az Összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) Midway válasza OTika (#298) üzenetére


Midway
senior tag

Nekem elég volt. Téglába tökéletes.

(#302) OTika válasza Midway (#301) üzenetére


OTika
aktív tag

Tömör tégla v a lyukacsos falazó?

[ Szerkesztve ]

(#303) Midway válasza OTika (#302) üzenetére


Midway
senior tag

B30

(#304) OTika válasza Midway (#303) üzenetére


OTika
aktív tag

Nekünk B38, de nem merem ezzel a röviddel.
80-t v 100-t gondoltam hozzá, de ha neked megfogja lehet kipróbálom.

(#305) winfier


winfier
senior tag

Sziasztok!

Fali tartót keresek az alábbi Sony 55W828B típusú TV-hez.
Nem kell, hogy forgatható, dönthető legyen. Csak szépen egyenesen tartsa a TV-t. :)
Itt is a jobb minőség irányába mennék el. Ebben kérném a segítségetek!

Köszönöm! :R

"Végy egy erős motort, akassz rá négy kereket, és te győzöl!" - Régi szép idők

(#306) dh66e válasza winfier (#305) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
Szerintem a minimumot (a biztos tartást) mindegyik hozza,szvsz tök felesleges fix tartó esetén drágábbat venni.

[ Szerkesztve ]

(#307) Isti27


Isti27
csendes tag

48H6400-as TV-hez szeretnék fali konzolt.
Ezt néztem ki:
[link]
Használ valaki ilyet vagy hasonlót, nem tudom a TV hátulján lévő csatlakozók elférnek-e majd mögötte?

(#308) Leki78


Leki78
tag

Samsung UE40J5100-ás tv-hez keresek fali tartót.
Olyanra lenne szükségem ami kifordítható (kábelekhez hozzáférhetőség miatt) és akár dönthető is legyen.
Melyik az ami a legjobb ár/érték aránnyal bír?
Ha jól tudom Vesa 200x200-as felfogatása van a készüléknek.

Le szoktál maradni a kedvenc műsorodról a Tv-ben? Ennek ezennel vége! Itt a megoldás: http://tvben.hu/zzepg/zzepg/ajanlas.php?ki=24

(#309) jenei1994


jenei1994
addikt

Sziasztok!

Van egy 20 colos Lg led monitorom és vásárolnék hozzá egy ilyen [link] fal tartót.

Az lenne a kérdésem,hogy jó lesz méretben a monitorhoz ? A furatok miatt kérdem.

(#310) dh66e válasza jenei1994 (#309) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
Mérd meg a monitoron a lyuktávot és kiderül rögtön.Amit kinéztél az kétféle rögzítési távval lehet felszerelni 7.5 x 7.5 cm vagy 10cm x 10cm.Ha valamelyik stimmel akkor veheted bátran.

(#311) Aleee


Aleee
csendes tag

Samsung UE43J5500-hoz vennék dönthető fali konzolt. Ha jól tudom VESA 200x200-as szabvánnyal rendelkezik a tv, de javítsatok ki, ha tévedek. Ilyet néztem ki, mi a véleményetek erről?

Hama 108715

[ Szerkesztve ]

(#312) dh66e válasza Aleee (#311) üzenetére


dh66e
Topikgazda

A linkelt oldalon két hsz azért bántja a szemem.

"Hátrányok
Rövid a sin igy az én 102 cm tv-m hez nem jó. Pedig azt írták rá h 117 cm ig jó.
"

"Hátrányok
Nem a leírtaknak megfelelő TV képernyő átmérő méretekkel rendelkezik."

Kérdezz rá inkább a forgalmazónál,boltnál hogy 200x200 vesa-hoz mit ajánlanak! Maradhatsz a HAMA-nál jó kis konzolokat csinálnak,de ha találsz olcsóbb más márkát akkor azt is veheted.

(#313) frovery válasza Leki78 (#308) üzenetére


frovery
senior tag

Ha még aktuális, akkor a Signal gyártmányokat meleg szívvel ajánlom. Nem egy olcsó kategória de nagyon masszív, strapabíró anyagból gyártják. Nagyon könnyen mozognak, sok az állítási lehetőség.
Signal LPA16-444A
Signal LPA13-442
Teljes kínálat

[ Szerkesztve ]

(#314) Melack


Melack
veterán

Sziasztok! LG 32LB5610-hez milyen konzolt javsolnátok? Köszönöm!

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#315) dh66e


dh66e
Topikgazda

Sziasztok!
Na most én kérek segítséget.Egy 60" samsunghoz keresek olyan konzolt ami forgatható,dönthető és legalább 25-30 centit kihúzható.
Aki tud ilyet ne tartsa magában.

(#316) frovery válasza dh66e (#315) üzenetére


frovery
senior tag

2 hozzászólással lejjebb a teljes kínálatot nézted már?

PL: 1.
PL: 2.

[ Szerkesztve ]

(#317) dh66e válasza frovery (#316) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Köszi, nézem.Tapasztalat esetleg?
A lényeg hogy kiforgatva kihúzva ne dőljön jobbra balra.Ez nagyon fontos szempont.Az ár most nem annyira kérdés mert "jó helyre" menne.

[ Szerkesztve ]

(#318) frovery válasza dh66e (#317) üzenetére


frovery
senior tag

Nagyon megbízható, masszív, strapabíró márka. Jó párat tettem már fel, bár a legnagyobb egy 55-ös tv volt, ezzel a tartóval.
Teljesen keresztbe kifordítva is nézik bő 1 éve, mert olyan helyre kellett, ahol teljesen keresztben is kilehet forgatni.
Viszont egy 12-es válaszfalra raktam ezt, de átmenő menetes szárral, a fal másik felén 40-es laposvassal a biztos tartásért. Tiplivel nem mertem felrakni. A többi kisebből is szereltem már fel, ott mehet 10-12-es tiplivel, állványcsavarral és legalább 80-120mm-es legyen a tipli és csavar hossza.

(#319) Fernet


Fernet
senior tag

Sziasztok!

Hamarosan új szekrény kerül a nappaliba és szeretném a TV-t feltenni a falra. Egy Panasonic P42S20-as plazmáról van szó, 23kg és ha minden igaz 400x400-as.

EZT a konzolt néztem ki hozzá, megfelelő lehet? Még csak most nézegetem őket, egyelőre ez tetszik, elég masszívnak tűnik és az ára is viszonylag jó (bár reméltem, hogy 10 alatt megúszom, de úgy látom nem fog menni)

Másik dolog, a kábelek elrejtése lenne. Nem szeretném ha feltűnő lenne a kábelcsatorna, van erre valami ötlet? (Panel lakásról van szó)

(#320) frovery válasza Fernet (#319) üzenetére


frovery
senior tag

Jó masszívnak tűnik a fali konzol, megéri az árát így látatlanban is.

A kábeleket a legtöbb estben vagy a falban kell elrejteni, vagy utólag valamilyen kábelcsatornába. Ez lehet lapos vagy kör alakú is. Ezeket már lehet festeni is a falfestékkel. Így beleolvad a fal színébe is.

(#321) oza


oza
csendes tag

Én személy szerint ilyet javasolnék
[link]
[link]

Nem olcsó de lehet kapni elfogadható árban is és van kisebb méretben is attól függ hogy mennyi kábel lesz benne és festhető is

[ Szerkesztve ]

Rohadt részegek! Állandóan szétdobáljak az üres üvegeket, én meg hazafele szanaszét vagdosom a tenyeremet...

(#322) Fernet válasza oza (#321) üzenetére


Fernet
senior tag

Én is néztem ezeket, tetszik, hogy ívelt és nem olyan feltűnő, főleg ha még le is van festve.

(#323) Fernet válasza Fernet (#319) üzenetére


Fernet
senior tag

Közben azon gondolkodom, hogy lehet nem is kell ilyen karos tartó, végülis arra nincs szükség, hogy mozgassam. Csak annyi lenne a lényeg, hogy a faltól legyen kb. 10-15cm-re a készülék. Erre van valami ajánlott konzol?

Illetve a fal amire kerülne egy panellakás fala, 15cm-es, de viszonylag "puha" válaszfal lehet, nem kell ütvefúró hozzá. Ez meg tudja vajon tartani a 23kg-os TV-t? Kell figyelni valamire?

(#324) boksz


boksz
senior tag

Lg55ug870v ívelt TV-met a falra szeretném szerelni, milyen tartót javasoltok ?

https://www.flickr.com/photos/boksz/

(#325) jenei1994


jenei1994
addikt

Sziasztok!

vályogfalba szeretnék egy tv rögzitőt felhelyezni. :K :F

Egy 81 cm es tv ről lenne szó és ilyen a rögzítő [link]

Most az lenne a kérdésem ,hogy valami féle éket kell e falba vernem? :F ,hogy stabil legyen ?vagy a 2 tippli megálna a falban ? :U

[ Szerkesztve ]

(#326) frovery válasza jenei1994 (#325) üzenetére


frovery
senior tag

Igazából lefelé húzza a súly, nem kifelé de!
Én amit gyárilag adnak tiplit és csavart, még tégla falban sem használnám, nem is használtam, pedig jó pár tv-t raktam már tartóval.
Persze ez a tartó csak dönthető, nem lehet kihúzni a faltól a tv-t, amivel ugye nagyobb lenne a kifelé húzó erő.
Javaslatom.
10×100-as állvány csavar.
Természetesen a jó tipli a lényeg. Lehetőleg sok kiálló bordája legyen, jól szétnyíló.
Vályog falnál pedig a másik fontos dolog. Ha 10-es a tipli, akkor 8-as-9-es fúróval fúrd ki, így jó szoros lesz a lyuk. Az állvány csavart pedig csillag kulcsal könnyen be lehet tekerni.
Parabola antennákat, amik a nagy szélterhelésnek is ki vannak téve, ekkorával teszem fel. Sosem volt gond velük.

(#327) jenei1994 válasza frovery (#326) üzenetére


jenei1994
addikt

Értem. :K Köszönöm a segítséget! :)

(#328) Fernet


Fernet
senior tag

Tegnap megjött a tartóm, fel is szereltem, elég masszív darab.

Ez lett végül: A+ SPB446

8.490Ft-ért sikerült hozzájutnom, jó áron volt. Kicsit féltem megtartja-e stabilan a 23kg-os TV-t, főleg kihúzott állapotban, de nincs okom panaszra. Részemről ajánlott darab.

(#329) sutyesz96


sutyesz96
őstag

Sziasztok!

49 colos (LG 49LF540V) tévéhez szeretnék fix fali tartót. Tehát semmi különleges igényem nincs, 1 helyről nézzük mindig. Melyik márkák ajánlottak, illetve mire figyeljek vásárlásnál? Nyilván szeretnék a lehető legolcsóbban kijönni belőle, de nem tudom mi az ameddig még érdemes lemenni árban.

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#330) dh66e válasza sutyesz96 (#329) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Ettől olcsóbbat ne vegyél.[link]
A legfontosabb hogy a hátsó csatikhoz hozzáférj,erre figyelj vásárláskor.

[ Szerkesztve ]

(#331) sutyesz96 válasza dh66e (#330) üzenetére


sutyesz96
őstag

Végül ezt vettem, holnap érkezik, remélem minden rendben lesz. :)

OPTICUM AX Royal

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#332) G-Bali


G-Bali
senior tag

Sziasztok lenne egy LG 55LF652V =55" kb 20kg-s tv olyan kellene ami min dönthető, vagy még forgatható és a kábelek ami nem 90'fokosak így min 5cm eláll a faltól.
A márkák milyenek vannak ami már megbízható? És mi az amit mindenképp keruljek
Tégla falba lenne úgyhogy tuti tartania kell :D

(#333) frovery válasza G-Bali (#332) üzenetére


frovery
senior tag

Már linkeltem régebben is. Signal termékek nagyon stabilak, megbízhatóak, masszívak. Persze nem az olcsó kategória.

Itt a többi is.

A VESA méretekre figyelj vásárlás előtt.

[ Szerkesztve ]

(#334) Matthew


Matthew
senior tag

Sziasztok!
Tudnátok ajánlani fali konzolt egy Philips 22"-os tévéhez? Konyhába menne a készülék, kb 2 méter magasra ezért fontos lenne, hogy dönthető legyen lefelé. Továbbá forgatható is kellene legyen mivel a fal síkjától kb 45 fokos szögben kellene állnia.
Például ez a Hama jó lehet nekem?
Köszi!

(#335) frovery válasza Matthew (#334) üzenetére


frovery
senior tag

Aránylag elég lesz a 20fokos dönthetőség 2m magasból.
Ára is elfogadható, szerintem megveheted nyugodtan.

(#336) Matthew válasza frovery (#335) üzenetére


Matthew
senior tag

Igazából inkább 2,5m magasan lenne az alja, még úgy is jó lehet?

(#337) dh66e válasza frovery (#318) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Köszi még egyszer az ajánlást.Ezt a konzolt tettük fel a 60" samunak.
Masszív,nem kotyog vagy lötyög ez volt az elsődleges szempont,de a konzol keret része beleért (betakart) az egyik csatlakozó sorba.Szerencsére a hdmi kábelt át tudtuk dugni máshová.Még egy dolog nem tettszett,mégpedig a dőlés állítás elég körülményes nehezen lehet hozzáférni,bár az is igaz hogy azt többnyire csak egyszer állítja be az ember..Ennyi kompromisszum belefért.

(#338) 7600 GS


7600 GS
addikt

Üdv Urak!

Samsung UE40C500 LCD-hez keresnék fali konzolt, lehetőségekhez képest pénztárcabarát megoldás érdekelne. Mit javasolnátok? :)

(#339) dh66e válasza 7600 GS (#338) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Bővebben?
-fix
-dönthető
-dönthető/forgatható

(#340) 7600 GS válasza dh66e (#339) üzenetére


7600 GS
addikt

Dönthető és fix között árban mennyi a differencia? Mindkettő érdekelne. :)

(#341) dh66e válasza 7600 GS (#340) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Nagy a szórás, 2-3k indulnak az árak és akár tizenezer is lehet.Nézz körül,de a gugli is segít a falikonzol kifejezéssel.

(#342) szszemail


szszemail
újonc

Sziasztok!

Segitseget szeretnek kerni.
Toshiba 40L6363D-hez keresek konzolt.
Ez a ketto kozott vacillalok.

http://www.edigital.hu/fali-konzol-tarto-allvany/hama-full-motion-10-42-dontheto/elforgathato-fali-konzol-p322718.html?bid=&partner=11016

vagy

http://www.edigital.hu/fali-konzol-tarto-allvany/hama-tv-allvany-fali-tarto-full-motion-5cs-1-kar-200x200-p406387.html

(#343) G-Bali válasza G-Bali (#332) üzenetére


G-Bali
senior tag

A saját hsz-omhoz szólva meg lenne egy - két tippem
Néztem még ilyet 1.kinézett 2.tartó ez a által mutatott #285 Midwaydarabbal az gondolom hogy nekem 55" és tartó 56 ig bír, necces
Melyik márkát érdemes jól elkerülni?

Esetleg amit vettél tudsz felrakni vagy küldeni [képeket ]?
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#344) dh66e válasza szszemail (#342) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
Ezeket az egykaros keskeny felfogatású tartókat én csak betonba merem ajánlani a biztos tartás miatt.

(#343) G-Bali
Képet két hét múlva fogok tudni feltenni ha az megfelel.

[ Szerkesztve ]

(#345) G-Bali válasza dh66e (#344) üzenetére


G-Bali
senior tag

Természetesen megfelel! :C

És várom a segítséget a 55" 20kg dönthető forgatható fali tartóra :DD
Köszönöm

(#346) dh66e válasza G-Bali (#345) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Mivel neked téglafalba lesz rögzítve a minél szélesebb (cca.40cm talpszélességű) felfogatásúakat nézegetném. A Stell ajánlott ha visszaolvasol talán Black kolléga is ilyenre dobott fel egy 55" sonyt. Nekem az általad linkelttel csak az a gondom hogy teli hátfalas így a hátsó csatlakozásokkal gondok adódhatnak.Ezt jól nézd meg a tévéden és a konzolon is.

(#347) G-Bali válasza dh66e (#346) üzenetére


G-Bali
senior tag

Köszönöm ezt valóban valahogy ki derítem hogy az én csatlakozó felületem hogy férne el hogy ne érne bele. De jó akkor nincs vele baj.!?

(#348) #35104512


#35104512
törölt tag

sziasztok,

48" -os samsung h6400 -at szeretnék a falra szerelni, ehhez keresek konzolt. Semmit nem kell tudnia azon kívül, hogy stabilan a helyén tartsa a tv -t.. van valami ajánlott darab vagy bármelyiket megvehetem a legolcsóbbak közül?

köszönöm

(#349) dh66e válasza #35104512 (#348) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Fix konzoloknál bármelyiket veheted a minimumot mind tudja.Leakasztás gátló azért legyen rajta és a csatlakozásokra (hátsók) figyelj.

(#350) #35104512 válasza dh66e (#349) üzenetére


#35104512
törölt tag

köszönöm :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.