Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28251) coldfirexx válasza Mittu88 (#28250) üzenetére

Szia!

Köszi tök menő ahogy a végén kiírja.
De így 5 perc az enyémmel meg 3 :))

(#28252) bara17


bara17
tag

Sziasztok!
Az alábbi problémám van.

van egy excelem, melyben van viszonylag sok modul és amelyekben a makrók vannak. (kb. 17 modul és modulonként 4 makró).

Célom, hogy valami másik makróval az összes modult névvel (és a benne lévő makrókkal együtt) átmásoljam egy másik munkafüzetbe.

Hogy tudnám ezt megoldani, a crtl+c és crtl+v megoldáson kívül gyorsan?

Köszönöm szépen! :)

(#28253) Mittu88 válasza coldfirexx (#28251) üzenetére


Mittu88
senior tag

Azt próbáld még ki, hogy a Dim j as integer sor alá beírod: application.screenupdating = false
Amúgy nem lehetne lassabb, nem értem a dolgot.

Azt írd majd meg légyszi, hogy gyorsult-e ettől a parancstól. Köszi!

(#28254) wolfman válasza poffsoft (#28242) üzenetére


wolfman
veterán

Feltételes formázással nem lehet valahogy megoldani? Vagy csak értékként használ színeket, számolni nem tud vele?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#28255) coldfirexx válasza Mittu88 (#28253) üzenetére

Szia!

1 percet javult, de még mindig az első a gyorsabb (én se értem miért), így azt használom.
Abban még tudsz segíteni hogy azt hogy lehet makróval megcsinálni hogy a 2 sor A2: AM2van beformázva és formátum másolással másolódjon le az alatta lévő nem üres cellákra.?

(#28256) Bubicica


Bubicica
csendes tag

Sziasztok!

Valószínűleg tök egyszerű a megoldás, de egyszerűen nem tudok rájönni. Próbáltam feltételes formázással, makrókkal is, de nem.

No itt a probléma:

Van egy táblám, oszlopokban: sorszám, név, majd 5 szolgáltatás. Be kell jelölni, hogy ki mit csinált aznap. 5 féle szolgáltatás van, ha az emberke 1-et is igénybe vett, akkor nincs semmi, nem kell formázni. Ha egyet sem vett igénybe, akkor viszont az egész sort (A-tól G-ig) be kéne sárgával jelölni, hogy látszódjon.

Tehát:
Ha E-től G-ig a cella tartalma nem "x" (vagy üres), akkor fesse sárgára a sort A-tól G-ig.

H sorban amúgy van egy HA-VAGY, ami 0-át vagy egyeseket dob ki aszerint, hogy van-e "x" E-től G-ig.

Mellékelek egy képet (amit sárgán láttok, azt manuálisan színeztem be a kívánt hatás illusztrálása kedvéért)

Ötletek?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#28257) Delila_1 válasza coldfirexx (#28255) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Rögzíts egy makrót. Ebben annyi legyen, hogy autoszűrővel szűröd az AE oszlopot a szövegedre. Beállsz az első látható sor A cellájára, Ctrl+le nyíllal kijelölöd a látható tartományt, és törlöd a sorokat, majd az AE oszlopban megszünteted a szűrést.

Ez akkor jó, ha az A oszlopban is folyamatosan annyi adat van, mint az AE-ben.

A 2. kérdésedre, a formátum másolására:

Rows("2:2").Copy
Rows("3:3").Select
Range(Selection, Selection.End(xlDown)).PasteSpecial xlPasteFormats
Application.CutCopyMode = False

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#28258) Delila_1 válasza Bubicica (#28256) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nem kell a H oszlop képlete, elég a feltételes formázásba a

=DARAB2($E2:$G2)=0

képlet.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#28259) Delila_1 válasza bara17 (#28252) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Megnyitod a 2 füzetet, a VBE-ben a modulokat bal oldalon egyenként áthúzod az új füzet nevére.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#28260) Delila_1 válasza schmiedpeter (#28247) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A tartományt kijelölve a képlet

=vagy($b2="Szo";$b2="V")

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#28261) Delila_1 válasza Mittu88 (#28245) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ez a makró akkor fut hibára, ha az inputboxban olyan számot kap, ami nem szerepel az A oszlopban.
Nyilván át tudod alakítani a saját célodra.

Sub hiba()
Dim lel, szam As Integer

Innen:
On Error GoTo 0
szam = Application.InputBox("Kérem az egész számot", "Szám bekérése", , , , , , 1)

lel = Application.Match(szam, Columns(1), 0)
If VarType(lel) = vbError Then
MsgBox "Újra!", vbExclamation
GoTo Innen
End If

MsgBox "A makró többi része"

End Sub

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#28262) Bubicica válasza Delila_1 (#28258) üzenetére


Bubicica
csendes tag

Nagyon jó, működik, köszönöm.

Ugyan nem értem miért működik, de azért jó:)

Mármint azt nem értem, hogy honnan tudja, hogy sorokat akarok színezni, és nem pedig mindent, ami E:G-ben nem üres?

(#28263) Mittu88 válasza Delila_1 (#28261) üzenetére


Mittu88
senior tag

Köszi szépen :) Holnap kipróbálom!

(#28264) Delila_1 válasza Bubicica (#28262) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Onnan, hogy a feltétel megadása előtt kijelölted a tartományt, tehát a többi oszlopra is vonatkozik (az adott sorban) az $E:$G -ben kitöltött cellák darabszáma.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#28265) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Sziasztok,

Excel 2010 ( angol )

Van egy linkelt ( sharepoint lista adatkapcsolat ) tablazatom az egyik excel fulon ( sheet )
Minden tablazat sor mellett az utolso oszlopban ( ez nyilvan nem resze a tablazatnak ) van egy lookup fuggvenyem is.
Azt szeretnem elerni hogy amikor uj sor kerul a tablazatba akkor legyen mellette automatikusan a lookup. Ne kelljen kezzel lehuzogatni vagy az elso sorra kattintva megtenni ezt.

Valamilyen otlet erre hogyan lehetne ezt automatizalni?

Most ez jo parasztosan ugy van megoldva hogy a lookup le van huzva tobbezer soron keresztul. Ezt szeretnem megszuntetni valahogy.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#28266) Delila_1 válasza Mittu88 (#28263) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szivi, remélem, sikerül összehozni. Hivatkozhatsz a hibakódra is.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#28267) lappy válasza Snoop-y (#28265) üzenetére


lappy
őstag

alapnak ezt tudom ajánlani

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#28268) Snoop-y válasza lappy (#28267) üzenetére


Snoop-y
veterán

Tokeletes ezt kerestem.

Nagyon szepen koszonom a segitseged es termeszetesen Delila_1 -nek is! :R

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#28269) Mittu88 válasza Delila_1 (#28261) üzenetére


Mittu88
senior tag

Nem bírtam ki, bent maradtam túlórában kipróbálni.
Ennyit csináltam:

On Error Goto 0

fnev = ....
Hiba:
Set wb1 = Workbooks.Open(Filename:=fnev)
If VarType(wb1) = vbError Then
MsgBox "Az adatbázis pillanatnyilag használatban van, OK-ra kattintva újra próbálkozom a megnyitásával.", vbOKOnly, "Hiba!"
GoTo Hiba:
End If

És ugyanúgy hibát dob. Mondjuk nem az adatfájlt nyitottam meg, hanem az asztalra másoltam és a másolatot nyitottam meg (de fájlnév egyezőség miatt ilyenkor is hibára fut, most meg ugye ez volt a cél).

Szerk.: annyit próbáltam még, hogy átírtam On Error Resume Next-re, akkor feldobja a hibaüzenetet, de nem próbálkozik újból az Ok gombra kattintva.

[ Szerkesztve ]

(#28270) poffsoft válasza wolfman (#28254) üzenetére


poffsoft
addikt

[link]

a
=CELLA()

talán működni fog.

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#28271) Delila_1 válasza Mittu88 (#28269) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Próbáld így

Sub mm()
Dim valasz

Ujra:
On Error GoTo 0

On Error Resume Next
Workbooks.Open "F:\Eadat\Zoli Jkv_5.xls"
If Err = 1004 Then
valasz = MsgBox("Újrahívás", vbYesNo)
If valasz = vbNo Then Exit Sub
GoTo Ujra
End If
MsgBox "Tovább"
End Sub

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#28272) poffsoft válasza poffsoft (#28270) üzenetére


poffsoft
addikt

nem működik.
szóval marad az udf.
de az viszont csak manuális újraszámoláskor (F9) fog számolni.

Function ColorIndex(CellColor As Range)
ColorIndex = CellColor.Interior.ColorIndex
End Function

[link]

[ Szerkesztve ]

(#28273) Delila_1 válasza poffsoft (#28272) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A laphoz rendelt

Private Sub Worksheet_SelectionChange(ByVal Target As Range)
Calculate
End Sub

makró frissíti a felhasználói függvényed értékét.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#28274) Delila_1 válasza poffsoft (#28272) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A képen a 2 megjegyzés, és a szerkesztőléc mutatja a függvényeket.
A laphoz van rendelve a frissítő makró.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#28275) Snoop-y válasza lappy (#28267) üzenetére


Snoop-y
veterán

Sziasztok,

Na mar majdnem jo csak egy problemam van akkor is letrehoz egy lookup sort ha a tablazatban nincs uj sor.
Igy lesz egy ures sorom a vegen egy lookup-al. Hogyan lehetne rabirni arra hogy csak akkor mukodjon ha uj sor van a tablaban?

A tabla az A-L -ig van es a P sorban van a lookup

Sub copyformula()
Dim usor1 As Long, usor2 As Long

usor1 = Range("A" & Rows.Count).End(xlUp).Row
usor2 = Range("P" & Rows.Count).End(xlUp).Row
Range("P" & usor2).Copy
Range("P" & usor2 + 1 & ":P" & usor1).PasteSpecial xlPasteFormulas

Application.CutCopyMode = False

End Sub

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#28276) irodakukac


irodakukac
csendes tag

Sziasztok!

Sajnos sokat felejtettem Excelben, ezért kérem a segítségeteket!
Egy cellában több fontos információ is megtalálható, és ezeket kellene egy függvénnyel külön szednem.
A cella 6-10 karakter közötti.
Cella felépítése: 2 féle kód van benne, és a kódok "/" jellel vannak elválasztva. Projektkód/ktghelykód
Ezek lehetnek pl. F/PIG; LT14/HAT; KT14/SZBÉR stb.
Az a kérdésem, hogy hogy tudom függvénnyel megcsinálni, hogy a "/"-től balra lévőket (tőle balra lehet 1-4 karakter is) írja egy adott cellába, egy másik cellába pedig a "/"től jobbra lévőket. Ennek eredménye az lenne, hogy külön cellába kerülne a projekt kód és külön cellába a ktghely kód.

Várom válaszotokat!
irodakukac

(#28277) Snoop-y válasza Snoop-y (#28275) üzenetére


Snoop-y
veterán

Talaltam egy olyan makrot amivel tudok sort torolni viszont nem tudom hogyan hivatkozzak az ures cellara

Ha a B oszlopban teszt van akkor szepen kitorli a sort. Nekem az kene hogy az ures sort talalja meg es torolje ki. ( viszont ne kezdje el torolgetni a tobbi ures sort mert akkor vegtelen ciklusba fog kerulni :D

Probaltam csak igy "" illetve hasznalni az IsEmpty-t de nem akar mukodni. Hogyan lehet megtalalni az elso ures ( aminek a B oszlopa mondjuk ures mint az alabbiban ) sort es kitorolni?

Sub Rowdel()

Dim i As Integer

For i = Cells(Rows.Count, 2).End(xlUp).Row To 1 Step -1
If Cells(i, 2) = "teszt" Then Cells(i, 1).EntireRow.Delete
Next i

End Sub

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#28278) be.cool


be.cool
csendes tag

Sziasztok!

Van egy nagyon csúnya táblázatom ami sok sorból áll. Segítségeteket szeretném kérni mert én sötétben tapogatózok.
Tehát adott egy táblázat aminek több lapja van. Az első lapon az A oszlopban vannak nevek, ezeket kéne megvizsgálni a többi munkalapon,hogy hol találhatóak (szintén A oszlopokban vannak a többi munkalapokon is) és hogy ha ott az adott J vagy K oszlopba írtak megjegyzést akkor azt másolja be nekem az első lap N oszlopába.

Igazából a többi lapon lévő (J és K oszlopokban lévő) megjegyzéseket kéne átmásolni az első lap N oszlopába, csak hát ugye az adott helyre.

Van esetleg valamilyen ötletetek?

(#28279) Snoop-y válasza be.cool (#28278) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ez vlookup fuggvennyel megoldhato. Ha jol tevedek az magyar excelben fkeres nevre hallgat

Mondjuk A oszlopban keresel akkor igy fog kinezni a fuggvenyed:

=FKERES(A2,gyumikosar!A:B,2,0)

A2 az az A oszlop 2. cellaja ( itt van az elso erteked amit keresel az elso oldalon ) a gyumikosar az a masik excel sheet neve ahol keresed az ertekeidet a masik excel lapon A:B oszlopig keres ( tegyuk fel hogy a B oszlopban van az a leiras. Nalad ez a J lesz pl. 2 az az oszlop szama az elso kijelolt oszloptol peldankban az A -tol ahonnan ki akarod iratni a megjegyzest. A 0 pedig azt jelenti hogy teljes egyezes kell mikor keresunk.

A tobbi sorra csak szepen le kell huznod a fuggvenyt.

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#28280) be.cool válasza Snoop-y (#28279) üzenetére


be.cool
csendes tag

Köszi, de nem sikerül lefordítanom az enyémre.

Ami az 1. munkalapon van A oszlop azt keresse meg a 2. munkalapon szintén az A oszlopban és ha megvan akkor írja be a 2. munkalap J,K értékét.

(#28281) Fferi50 válasza irodakukac (#28276) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Ha legalább 2007-es exceled van, akkor adatok - szövegből oszlopok , elválasztójelnek beírod a / jelet, kijelölöd, hogy hova tegye és enter.

Ha ennél korábbi, akkor a bal(A2; szöveg.keres(A2,"/")-1) és a közép(A2,szöveg.keres(A2;"/")+1;20) a két szétválasztó képlet.

Üdv.

(#28282) m.zmrzlina válasza be.cool (#28278) üzenetére


m.zmrzlina
senior tag

A megoldás nem Ctrl+C - Ctrl+V kompatibilis mert a te munkafüzeted biztosan máshogy néz ki de az elv használható: /a szerkesztőlécen a C1 képletét látod/

A a képlet HOL.VAN(Munka1!A1;Munka2!A:A;0) része megadja, hogy a Munka2 munkalapon melyik sorban van az "A1" cella értéke, az INDEX() fv pedig visszaadja ennek a sornak és a 10. oszolp (ami esetünkben a J oszlop) metszéspontjában lévő cella értékét.

A =HAHIBA() pedig kiirtja a ronda #HIÁNYZIK-ot a Munka1 munkalapról ha Munka1 A oszlopában olyan érték van amit nem talál a Munka2 munkalapon.

(#28283) Snoop-y válasza be.cool (#28280) üzenetére


Snoop-y
veterán

Hat pedig ez pont azt csinalja:

=FKERES(A2,excel sheet neve ahol vannak a J es K oszlopaid!A:K,ide ird azt a szamot amelyik oszlop erteket akarod kiiratni,0) J a 10. K a 11. k oszlop az esetedben

Most hirtelen nem jut eszembe mas metodus amivel ezt egyben megcsinalhatod.

Kiveve ha elobb azon a lapon ahol van a J es K oszlopod csinalsz egy L oszlopot ahova a ket oszlop erteket osszemasolod a concatenate fuggvennyel osszerakod es akkor az L oszlop erteket iratod ki mikor hasznalod az fkeres-t.

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#28284) Snoop-y válasza m.zmrzlina (#28282) üzenetére


Snoop-y
veterán

De neki mind a ketto oszlopbol kell az ertek ha jol ertem ez meg csak egyiket adja. Vagy mar nagyon pentek van es en nem ertem :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#28285) m.zmrzlina válasza Snoop-y (#28284) üzenetére


m.zmrzlina
senior tag

Teljesen jól látod én csak egy elméleti mintát adtam. Egyenlőre azt sem tudjuk hogy a Munka1 munkalapon /nála biztosan nem ez a neve/ hol kéne megjelennie a másik munkalap cellaértékeinek.

Egyébként az INDEX-MATCH párost rengeteg szakmai fórumon ajánlják a VLOOKUP kiváltására mert sokkal flexibilisebb.

[ Szerkesztve ]

(#28286) Snoop-y válasza m.zmrzlina (#28285) üzenetére


Snoop-y
veterán

Na jol van nalam mukodik rendesen az alabbi

Munka sheeten vannak a gyumik amiket keresunk

Alma
korte
barack
banan

gyumolcsok sheeten vannak az A oszlopban a gyumolcsok amiket keresunk ismet
A

Alma
korte
barack
banan

J es K oszlopban pedig a jellemzoik

=CONCATENATE((VLOOKUP(A2,gyumolcsok!A:K,10,0))," ",(VLOOKUP(A2,gyumolcsok!A:K,11,0)))

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#28287) m.zmrzlina válasza Snoop-y (#28286) üzenetére


m.zmrzlina
senior tag

Én kivárnám amíg megtudunk több részletet, minek lövöldözzünk vaktában. :)

Köztünk Delila az aki úgy szokott komplett megoldásokat adni, hogy a hiányzó információkat legenerálja :) (És még csak nem is haragszik, ha újra és újra át kell írnia a megoldást a csöpögtetett információk alapján)

A CONCATENATE-tal szerintem az lesz a gond, hogy ha a másik munkalapról átvett adatokkal mondjuk számolni akarunk a Munka 1-en akkor az nehézségekbe fog ütközni. De persze ezt is csak feltételezem :)

(#28288) Snoop-y válasza m.zmrzlina (#28287) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ha jol latom akkor az szoveges megjegyzes ( ezert hasznaltam concatenate fuggvenyt )
Leirasban J es K oszloprol van szo es mindket lapon az A oszlopon van amire keresunk szoval this should do the trick ;)
Ha van egyeb kriterium akkor az az info hianyzik teljesen. De majd emberunk megmondja a tutit :K

Hjam kozben az en bajomra mar kitalaltam a megoldast nem kell rajta porognie senkinek:

Az elso ures cellat keresem meg az adott oldalon es azt a sort ki is torlom szepen.

Iderakom hatha masnak is hasznos:

Sub Rowdel()
'Step 1: Declare Your Variables.
Dim LastRow As Long
'Step 2: Capture the last used row number.
LastRow = Cells(Rows.Count, 2).End(xlUp).Row
'Step 3: Select the next row down
Cells(LastRow, 1).Offset(1, 0).EntireRow.Delete
End Sub

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#28289) Delila_1 válasza m.zmrzlina (#28287) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

De haragszom az n-edik átírás után, csak nem nagyon. Abból indulok ki, hogy aki kérdez, ebben a témában nem olyan profi, mint valami másban, amiben viszont én nem vagyok jártas, és amiben nem tudnék egy tisztességes, lényegretörő kérdést feltenni – ha szükségem lenne rá.

Vajh' a lényegretörőt a hamarosan megjelenő új helyesírási szótár szerint így kell írni?

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#28290) m.zmrzlina válasza Snoop-y (#28288) üzenetére


m.zmrzlina
senior tag

"Ha jol latom akkor az szoveges megjegyzes ( ezert hasznaltam concatenate fuggvenyt )"

Ott a pont. Mit tesz ha valaki elejétől végéig figyelmesen átolvassa a kérdést. :)

(#28291) Delila_1 válasza Snoop-y (#28286) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A CONCATENATE (ÖSSZEFŰZ) függvény helyett egyszerűbb az & jel a két találat között.

Nem nézem vissza a sok posztot, de úgy rémlik, a kérdező az első lap N oszlopába kérte a találatokat. Lehet, hogy ezt nem is te kérdezted.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#28292) m.zmrzlina válasza Delila_1 (#28289) üzenetére


m.zmrzlina
senior tag

Arra bátorkodtam célozni, hogy benned mindenkinél nagyobb hajlam van arra, hogy kitaláld a hiányzó peremfeltételeket. :K

Én meg csak írtam valamit ami kiindulásnak szerintem lehet egy megoldás a sok közül aztán majd rákalapáljuk a megoldást valóságra ha szükséges. :)

(#28293) Delila_1 válasza m.zmrzlina (#28292) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

"nagyobb hajlam van arra, hogy kitaláld a hiányzó peremfeltételeket"

Talán azért, mert úgy gondolom, a kérdezőt elbizonytalaníthatja a sok újabb kérdés. Nem szeretnék senkiből kisebbségi érzést kiváltani, inkább 3× válaszolok. :DD

Szerencsére ezen a fórumon nem macerálják az emberek egymást, de van olyan hely, ahol porig aláznak mindenkit, aki kérdez.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#28294) Snoop-y válasza Delila_1 (#28291) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ma megint tanultam valamit "&" :R
Hat oda irja be a kepletemet ahova akarja akar az N oszlopban az nem volt feltetel hogy makrokent futtatva egy adott cellaba/oszlopba szedjuk ossze a talalatokat ;)

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#28295) poffsoft válasza spe88 (#28203) üzenetére


poffsoft
addikt

dragdrop & konvert vol. sok:
klikk

[ Szerkesztve ]

(#28296) poffsoft válasza spe88 (#28203) üzenetére


poffsoft
addikt

Ez már be is másolja az adatokat a létező lapokra!
klikk

[ Szerkesztve ]

(#28297) Fferi50 válasza coldfirexx (#28251) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Miért nem használod ki az Excel beépített lehetőségeit?

Sub Szerződések_törlése()
With Sheets("Alapadatok")
.UsedRange.Autofilter Field:=31, Criteria1:="A szerződés előző évben lejárt"
.UsedRange.Offset(1,0).Specialcells(xlCelltypeVisible).EntireRow.Delete
.AutofilterMode=False
End With
Sheets("Vezérlő").Select
Range("B6").Select
End Sub

Üdv.

(#28298) be.cool válasza Snoop-y (#28283) üzenetére


be.cool
csendes tag

Köszönöm szépen, működik.
Viszont van olyan,hogy #ÉRTÉK! -re panaszkodik, pedig van átmásoladnó szöveg. Ott mi lehet a hiba?

Külön külön másoltam be a 2 oszlopot,nem akarom összevonni mégse, mert ott lehet még galiba, azt majd inkább utána külön lépésben.

(#28299) irodakukac válasza Fferi50 (#28281) üzenetére


irodakukac
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm!!!! A szöveg.keres-t használtam korábban, de most nem jutott eszembe!!!!!
Az első megoldást nem is ismertem!
Mindegyik működik! KÖSZÖNÖM!

irodakukac

(#28300) Lajoskala


Lajoskala
újonc

Sziasztok !

Olyan kérdésem lenne, hogy, hogyan lehet azt megoldani, hogy egy diagramot szeretnék készíteni, aminél vannak olyan értékek, amiknél #ZÉRÓOSZTÓ hiba van. Ezeket, ha átteszem egy #HA függvénnyel valami betűre, pl egy a betűre, akkor is ugyan az a problémám van, úgy nyilvánul meg, hogy ezek az értékeket 0 értéknek veszi, és nem üres cellának. Ha üres cella lenne, akkor jó lenne a dolog, mert akkor nem jelöli az alján, hogy az egy 0 érték, hanem nem jelöl semmit.
Hogyan lehetne ezt a problémát áthidalni ?
A választ előre is köszönöm.

Üdv
Lajos

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.