Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:30:38

LOGOUT.hu

A topikban hirdetni TILOS! A hirdetések helye a HA-n van.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) velizare válasza v.tom (#390) üzenetére


velizare
nagyúr

nem az volt a probléma, hogy sokan kihasználták, hanem hogy egy agyoniskolázott kapszulalakó felrakta a billing exploit leírását a ccp fórumra.
gg dude!

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#402) ollie válasza v.tom (#400) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Lol tényleg, akkor ezért van az a rengeteg Prototype Iris Probe launcher contracton, mert a kilőtt Zephyr-ek dobták. :D

***

(#403) v.tom válasza velizare (#401) üzenetére


v.tom
őstag

:W Fasza. Akkor így már jobban érthető, hogy a ccp kicsit kiakadt a dolgon.

@ollie

Nálam egy ideig működött az, hogy kiszedtem a zephyr-ből a launchert, a hajót repackage-eltem, és voilá. megjelent benne egy új launcher.
Hogy most is így van-e, azt nem tudom, de régen biztosan ez volt, mert egyszer csak arra lettem figyelmes, hogy szaporodik a hangárban az iris probe launcher, pedig azt loot nem igazán dobja...:)

[ Szerkesztve ]

(#404) ollie válasza v.tom (#403) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Köszi, akkor este kipróbálom. :)

***

(#405) Hugo85


Hugo85
aktív tag

Ééés holnap ismét extended DT. Igazán szokatlan esemény mostanság...

(#406) velizare válasza Hugo85 (#405) üzenetére


velizare
nagyúr

feltolnak egy patchet, amivel jaívtják az előző patchben okozott hibákat.
pl az automata útkeresést is javítják, ezentúl nem küld be lowsecbe, ha nem akarod.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#407) ollie válasza Hugo85 (#405) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Kiegészítők után 1-2 hónapig előfordul, hogy bármikor megjelenthetnek kisebb patch-ek, hotfix-ek. De ez minden MMO-nál így van.

***

(#408) v.tom válasza velizare (#406) üzenetére


v.tom
őstag

Kivéve, ha nincs más út. :)

(#409) Hugo85 válasza velizare (#406) üzenetére


Hugo85
aktív tag

Ezzel tökéletesen tisztában vagyok. Viszont ez a patch előtt működött és a patch nem is nyúlt hozzá elvileg...
EVE-ezek már egy ideje, megéltem már egy-két "nehéz időszakot" és nem is szoktam panaszkodni, sőt nevetek azokon akik remegve várnak arra, hogy a szerver online legyen újra. Ugyanakkor a mostani időszak már tényleg kezd nevetségessé válni.

(#410) ollie válasza Hugo85 (#409) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Viszont ez a patch előtt működött és a patch nem is nyúlt hozzá elvileg...

Az mindegy, a szoftverfejlesztésben bármi előfordulhat. A kód (vagy adatbázis) egyik részének megváltoztatása, nem várt következményekkel járhat.

***

(#411) Hugo85 válasza ollie (#410) üzenetére


Hugo85
aktív tag

Gondolom, hogy ez is benne van a pakliban, bár hogy őszinte legyek csak minimálisan értek a programozáshoz, de mostanában valahogy "drága" (a játékosoknak) bakik voltak. Lvl 5 storyline mission lvl 1-2-ként bug=halom halott kezdő hajó. A mostani AP bug=halott orca, halott freighter, plusz még ki tudja mennyi kisebb hajó, csak ezt kapták fel nagyon. Jó, mondjuk ehhez lúzernek is kellett lenni, de hát akkor is.
Na, nem rinyálok tovább, amúgy sem szoktam. A mai patch példásan felment, végre egyszer ETA előtt/időben (legtöbb embert inkább csak a túl optimista ETA-k zavarják amúgy), felteszem javította is amit kellett (nem volt szerencsém AP-t használni az elmúlt két napban). Biztos csak összejött nekik mostanában, és azért az ajándék SP is egy nagyon kedves gesztus volt, amit én például el se vártam.

(#412) ollie


ollie
MODERÁTOR

Hehe. :)

I'd love to know what version of WoW some people on this thread managed to get a hold of, because I played the one where every single patch broke several major skills for each class (Arcane missile, anyone?) and where my server constantly crashed.

EVE is not any worse than other MMOs out there. CCP shouldn't have to put up with so much impotent nerd grief for finding their own mistakes quickly and working to fix them.

***

(#413) velizare válasza Hugo85 (#409) üzenetére


velizare
nagyúr

erre való a regressziós tesztelés.
kíváncsi lennék, miért nem derült ki ez a hiba a regtesztekkel.

a dolog innentől már tesztmenedzsment-szakmai, és nem eve-specifikus, és ami engem illet a tények-információk hiánya nélkül nem is szívesen mennék bele találgatásokba.

amikor nálunk került ki egy ilyen hiba a tesztkörnyezetből, három napig volt használhatatlan az alkalmazás, ami összesen 30 millió € körüli bevételkiesést eredményezett (ebben bennevannak az ügyfél által fizetett kötbérek is). de ezt az ügyfél saját magának köszönhette, mert nagyon erőltették a release-t, és figyelmen kívül hagyták a tesztmanagement észrevételét, hogy a tesztelésre hagyott idő csak a minimális funkcionalitás ellenőrzésére elegendő. spóroltak pár tízezer eurót, és buktak harmincmilliót.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#414) velizare válasza ollie (#412) üzenetére


velizare
nagyúr

hát azért el tudták engedni a kezüket a wowban is rendesen.

itt van egy régi cikk hancutól második bekezdés.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#415) ollie válasza velizare (#413) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Egy ilyen kis patchnél (1.0.2) nem hiszem, hogy komoly időt fektetnek regressziós tesztelésre. Egy Eve bonyolultságú szoftvernél el sem tudom képzelni, hogy egy komplett regressziós teszt mekkora időt venne igénybe. Arról nem is beszélve, hogy az automatizált teszteknél nem mindig derül ki az összes hiba.

Egyébként arra kíváncsi vagyok, hogy a komolyabb patchek/kiegészítők előtt hogyan folyik náluk a tesztelés, mivel az automatizálás szerintem egy MMO-nál csak korlátozottan használható. Persze ezt most úgy mondom, hogy soha nem teszteltem játékokat.

***

(#416) velizare válasza ollie (#415) üzenetére


velizare
nagyúr

azért valamit kéne nekik. az autopilot meg egy elég gyakran használt része a játéknak, szakmailag mindenképpen indokolt a regtesztbe történő felvétele.

automatán kétféleképpen, de ez inkább az eszközökben tér el. vagy létezik egy erre a célra kifejlesztett szoftver, amelyben direkt parancsokat adhatunk a különböző gombok megnyomására,
vagy a jól ismert makrós módszer, amit a botok is használnak, lelockolod a guidat, fogsz mondjuk egy autohotkey-t, és felveszel vele egy szekvenciát. elágazásoknál akár képet is megadhatsz a döntések azonosításához (képernyőrészletet, ikont, stb.)
egyszer felveszed, és amíg a gui nem változik, vagy a funkciókat újra nem rendezik, nem kell hozzányúlni. fogsz egy vm-et, felrakod rá a klienst, és elindítod. különálló, vagy megfelelően menedzselt vmekkel a leghosszabb teszteset futási idejéhez lehet igazítani a teljes egység lefuttatásához szükséges időt.
statikus inputra a várt eredmény egy statikus válasz, amely összehasonlítva a kapott eredménnyel, könnyen meghatározza a teszt eredményét. persze itt is fontos a hibás esetek kiértékelésénél a hiba meghatáozása, erre javasolt megfelelő időpuffert hagyni, hogy az álnegatív eredményeket kiszűrjük.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#417) #90996736 válasza velizare (#416) üzenetére


#90996736
törölt tag

mondjuk számolni sem tudom hány meg hány történetet hallottam, ahol az autopilot-t használók egyszer csak podban vagy egy jumpcolne-ban találták magukat :D

sztem a userek legtöbbje igen hamar megtanulja, hogy az autopilottal ne éljen. (ld én is :D )

[ Szerkesztve ]

(#418) v.tom


v.tom
őstag

Tegnap találkoztam a világ legostobább ninjájával.
A srác odajött egy myrmidonban, miközben és éppen angel extravaganzát toltam. Elkezdte lőni az npc-ket, hogy gyorsabban végezzek ( :F ), de persze minden spawn őt támadta, ezért állandóan ki kellett warpolnia. Volt rá példa, hogy én mentettem ki a s*ggét, mert lefogták a scrambler frigate-ek...
Megvárta, amíg végzek a küldivel, közben a kiwarpolások miatt állandóan utánam kellett jönnie 3-4 pocketen keresztül. Miután végeztem, elkezdte összeszedni a lootot meg a salvaget, amit egyébként is otthagytam volna, de gondoltam, azért már megnézem magamnak, mit csinál szegény.
Egy szerencsétlen destroyerrel mentem oda, amivel lootot és salvage-e szoktam gyűjteni. Ahogy meglátott, elpucolt, DE utána jött is vissza azonnal. Végigugrott 4 pocketet, és ahogy meglátott, megint elhúzott.. Tette ezt úgy, hogy egy myrmidonban volt, én meg egy catalyst-ban....Mindezt kb 3x csinálta végig. Már én éreztem magam kellemetlenül.
Gondoltam rá, hogy írok neki, szedje össze nyugodtan, mert nekem egyébként sem kell, de aki ilyen gyér... :W

(#419) D1Rect


D1Rect
félisten

Kaptam egy 5 napos esélyt, hogy visszajöjjek EVE-ezni.
Mi változott? Érdemes?
Vagy csak logoljak be, és tegyem be a BS5-t? :D

(#420) v.tom válasza D1Rect (#419) üzenetére


v.tom
őstag

BS5?
Akkor ezennel fel is kérlek, csak csatlakozz a corpunkhoz, ha kedved tartja. Szívesen látunk ;)

(#421) Wolverine


Wolverine
félisten

Hulkageddon jön :DDD

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#422) v.tom válasza Wolverine (#421) üzenetére


v.tom
őstag

Áhh, már megint? :P Akkor nem árt nekiállni a hulk gyártásnak:D Szép summát lehet keresni majd. Most úgyis padlón van minden nyersanyagár.

(#423) D1Rect válasza v.tom (#420) üzenetére


D1Rect
félisten

Na ezt még megbeszéljük. :)

(#424) Pörp


Pörp
senior tag

Üdv!

A küldetésenkénti standing növekedés mértéke függ a küldetés szintjétől és minőségétől?
Ha 0.4 0.3 sec-be ad küldetést, azt jobb nem elvállalni?

(#425) ollie válasza Pörp (#424) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A küldetésenkénti standing növekedés mértéke függ a küldetés szintjétől és minőségétől?

Elvileg igen.

Ha 0.4 0.3 sec-be ad küldetést, azt jobb nem elvállalni?

Lowsecbe ne menj, mert a lowsec-hisec határoknál gyakoriak a pirate gatecampek, ahol előbb lőnek, aztán kérdeznek. Vagy inkább csak lőnek, kérdezés nélkül.

***

(#426) Pörp válasza ollie (#425) üzenetére


Pörp
senior tag

Köszönöm. Még egy kérdés: mi az a location scan?

(#427) ollie válasza Pörp (#426) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem tudom mi akar lenni, milyen összefüggésben olvastad, hallottad?

***

(#428) v.tom válasza Pörp (#426) üzenetére


v.tom
őstag

Directional scan lehet esetleg. Az a hajó fedélzeti scanner-ét jelenti. Wh-ban és pvp-ben életmentő és kötelező :D

(#429) Pörp válasza ollie (#427) üzenetére


Pörp
senior tag

Itt van egy agent kereső. Ott van ez a keresési beállítás. Amúgy a másik agent finder oldalon is van valami hasonló locator opció.

Másik kérdés, hogy a hajóm sebességét (afterburner és MWD nélküli) lehet skill-el növelni?
Észrevettem, hogy a nagyobb hajók elwarpolása lassabb. Tehát amíg elindul a warp sokáig szöszmötöl, ezen lehetne segíteni, mert baromi idegesítő kényes helyzetben. Valamilyen innertia stabilizer-ről már írtak, de az low slot-ba megy, az meg foglalt. Ide is ha van skill-es megoldás érdekelne.

Még egy kérdés. :) Már megvan a drake-em. 7 laucher-el. Ti mind a hetet egymásrarakjátok és egyszerre mind lő egy célpontot? Én így csináltam a caracal-al, bár azon csak 5db volt. Caldari fajra jellemző, hogy jó messziről is tudnak lőni. Skilleztem erre, most olyan 65Km a lőtávom haevy launcherrel. Általában 55-60Km-t állítok be és így messziről lövök, vannak küldik ahol el se ér az npc rakéta így. Szóval ti is így csináljátok, vagy van jobb taktika?

[ Szerkesztve ]

(#430) ollie válasza Pörp (#429) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Agenteknél a locator annyit jelent, hogy meg tudsz vele kerestetni játékosokat (megadod neki a nevet, majd egy idő után jön emailben, hogy melyik rendszerben van).

A hajó sebességét és inerciáját a Navigation skillekkel lehet növelni. Minél nagyobb egy hajó, általában annál lassabb és rosszabb az inerciája (lassabban fordul). A lassabb fordulás miatt tart tovább a warpolás elindulása is, mert először be kell fordulni a cél felé.

Alap skillek, melyeket level5-re érdemes hamar kitolni:

navigation (alap sebesség bónusz)
evasive maneuvering (bónusz az inerciához, tehát gyorsabban fog fordulni a hajó)
acceleration control (afterburner és mwd sebesség bónusz)
fuel conservation (afterburner fogyasztást csökkenti)
afterburner (szintén af fogyasztást csökkenti áttételesen)
warp drive operation (a warpoláshoz szükséges cap mennyiségét csökkenti)

És igen, én is egymásra szoktam rakni az összes launchereket, de vannak kivételek (pl. ha mondjuk az ellenfelek többsége kipurcan kevesebb rakétától, akkor általában 2 részre osztom a launchereket, és így egyszerre 2 npc-t lövök ki).

***

(#431) velizare


velizare
nagyúr

én nem groupolom az 1400as lövegeket. a fregattok és destrók hajlamosak egy lövéstől elflöttyenni, már ha egyáltalán eltalálja őket a másfél méter átmérőjű golyóbis. :DDD

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#432) ollie válasza velizare (#431) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Rakétáknál ez máshogy van. Azok mindig találnak, viszont durván csökken a sebzésük a kisebb hajókon. Pl. kell vagy 15-20 cruise missile 1 fregate kilövéséhez, de persze ez skillektől meg moduloktól is függ.

***

(#433) #90996736 válasza ollie (#432) üzenetére


#90996736
törölt tag

... vagy target paintertől ;)

(#434) ollie válasza #90996736 (#433) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Így van, de egy cruise CNR-re felesleges, mert a frigók leszedésére ott vannak a drónok, tehát eleve nem használok cruise misit ellenük. ;)

***

(#435) #90996736 válasza ollie (#434) üzenetére


#90996736
törölt tag

you made your point :K

(#436) bozont


bozont
veterán

Van mód arra, hogy a drone-okhoz szükséges sávszélességet és a drone tárhelyet növeljem valahogy? Én nem találtam sajnos semmi ilyet. Most egy Catalyst hajóm van, de csak egy scout drone-t tudok használni.

Ja igen, és mire jó a certificate? Van valami előnye, vagy inkább csak akkor számít ha egy corp-hoz akarok csatlakozni?

(#437) v.tom válasza bozont (#436) üzenetére


v.tom
őstag

Nem tudod a drón tárhelyet növelni és sávszélt növelni. Tárhelyet csak bizonyos hajók bónuszai adnak (eos, ishkur, ishtar..).
A kontrollálható (kiküldhető) drónok számát tudod, de nem mindenhol. Csak mothership-eken és supercarrier-eken megy a dolog (de ott nem igazán a drónokon van a hangsúly, hanem a nagyobb tesókon).

A catalyst nem drónoknak való. Ha az érdekel, akkor minél hamarabb gyűjts pénzt egy vexor-ra.

A certificate amolyan bizonyítvány, hogy ehhez-ahhoz értesz-e, és milyen szinten. Gyakorlati haszna akkor lehet valóban, hogy egy corp tudja nézni, hogy az illető milyen "adottságokkal" rendelkezik, illetve valamennyi irányvonalat tud adni a katakter skilljeinek előtervezésekor.

[ Szerkesztve ]

(#438) Pörp válasza ollie (#430) üzenetére


Pörp
senior tag

Kösz a skilleket! Korábban írtad, hogy a kis hajókra drone-okat használsz. Az hogy mi a frigate és mi a nagyobb hogy döntöd el? Illetve a drone-oknak mindíg meg kell így mondni melyiket támadják? Csak mert agresszíven gondolom nem válogatnak, és mennek a nagyra is.

(#439) ollie válasza Pörp (#438) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Kis hajó főleg fregate és destroyer. A scout drone-ok alapból ezeket támadják, és akkor mennek nagyobbra, ha ezek elfogynak. Érdemes még beállítani a focus fire-t a drónoknak, és akkor az összes 1 hajóra megy, így gyorsabban lövik ki azokat.

(#436) bozont: a drone interfacing skillt sürgősen tanuld ki, mert szintenként 20%-al növeli a drónok sebzését, így még annak is kell a minimum level4 belőle, aki nem gallente hajókkal repül (óriási különbség!). Ez a skill régen azt csinálta, hogy szintenként 1 plusz drónt engedélyezett (tehát max 10 lehetett), aztán átalakították sebzés bónuszra. A drones skill meg gondolom már level5-ön van, ez alap, csak úgy, mint a T2-es drónok kitanulása (scout drone operation level5, ez is óriási különbség!).

[ Szerkesztve ]

***

(#440) mang0o0


mang0o0
tag

Sziasztok
Régebben EVE-ztem, de már rég nem léptem be az accommal, és ezért küldtek mailt, hogy 5 napig reactiválják + adnak egy hajót, ha 13.-áig belépek. Ezt a hajót megtarthatom, vagy csak 13.áig használhatom?
A másik, hogy 3 hónapos accom van, de elfelejtettem mindent az EVE-ről, mibe érdemes belekezdenem, amivel pénzt tudok keresni?

(#441) ollie válasza mang0o0 (#440) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem tudom milyen hajóról van szó, ha a Primae-ről, melyet mindenki megkapott ingyen, akkor tuti megtarthatod, amúgy sem ér szinte semmit (egy kiherélt industrial).

Legegyszerűbben pénzt keresni level4 küldikkel lehet.

***

(#442) v.tom válasza ollie (#441) üzenetére


v.tom
őstag

Egy kezdő szemével mérve elég szép pénzt megadnak érte contracton már.
Egyébként tényleg kár, hogy ilyen kicsik a hajó rakterei, mert egyébként jól hasznlható lenne. Olyan kicsi a signature radius-a, hogy egy rémálom becélozni.:)

(#443) ollie válasza v.tom (#442) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mennyit adnak érte most?

Amúgy tegnapelőtt beléptünk egy 0.0-ás alliance-ba (Honourable Templum of Alcedonia), erre tegnap feltörték a vezetők accountjait, és mindenkit corpot kirúgtak belőle. :DDD

***

(#444) mang0o0 válasza ollie (#441) üzenetére


mang0o0
tag

Igen valószínűleg arról. Nah nem baj legalább lesz mit eladnom :) A level4-es küldik emlékeim szerint már elég durvák és battleship kell hozzá nem?

(#445) ollie válasza mang0o0 (#444) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Battleship, Command Ship, Strategic Cruiser (T3, már ilyen is van), Marauder, Heavy Assault Ship, Battlecruiser (Drake), vagy ha kihívásra vágysz, akár némelyik Assault Ship vagy Stealth Bomber is megteszi.

Kevés skillel mindenképpen a Battleshipet javaslom.

Amúgy, ha érdekes dolgokat is szeretnél csinálni (bár pár hónapig érdekes lehet a level4 is), akkor ajánlom az exploration-t. Már pár napnyi skillekkel is lehet eleget keresni vele ahhoz, hogy meglegyen a plex ára. Ezt a blogot kötelező olvasni (angol).

[ Szerkesztve ]

***

(#446) mang0o0 válasza ollie (#445) üzenetére


mang0o0
tag

Huh köszönöm szépen, az exploration mindig is érdekelt. Ez talán annyira nem kockázatos, mint mondjuk egy gyártás/kereskedés. Akkor erősen azokat a skilleket fogom tanulni, ami a felfedezéshez kell.

(#447) ollie válasza mang0o0 (#446) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mondjuk a kereskedéshez nekem abszolút nincs türelmem (órák hosszat táblázatokat bámulni, nem az én világom), de az egyik corptársam, aki havonta sok milliárdot keres vele azt mondja, hogy nulla a kockázata.

***

(#448) v.tom válasza ollie (#443) üzenetére


v.tom
őstag

Ahogy elnéztem 10-30 milla között megy, ami azért nem rossz pénz kezdőként. Szerintem ahogy elkezd majd szépen lassan ritkulni, egyre drágább lesz.

Hát, akkor ezt besz*ptátok. :D Tudom, hogy nem illik viccelni ilyennel, főleg, hogy accountlopás, stb, de elég mókás, hogy pont másnap.

Ez a milliárdos kereskedés nagyob jól hangzik, és tényleg össze is lehet ennyit szedni vele, csak a titkára nem tudok rájönni. :D Meg persze nincs freighterem sem hogy sokat tudjak szállítani.:(

(#449) ollie válasza v.tom (#448) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Semmit sem kell szállítani. Beülsz Jitaba, és minden nap feladod/updateled a buy és sell ordereidet. De mivel ez naponta legalább 1 óra (mert több karakterrel érdemes), én inkább kihagyom...

***

(#450) v.tom válasza ollie (#449) üzenetére


v.tom
őstag

Hmm, elgondolkodtató. Lehet, hogy kicsit belevetem magam ebbe is. Mindent ki kell egyszer próbálni:) Mellékes tevékenységnek, amikor csak úgy fellépek körölnézni, teljesen jó lesz. :)
Ez az exploraton almanac egész jó. Már régóta próbálkozom vele, de valahogy soha nem sikerült kijönnöm vele elég jövedelmezőre. Talán majd ezzel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.