Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) viktorhu válasza tisvol (#948) üzenetére


viktorhu
veterán

Én fizettem sokszor annak idején sima mágnescsíkos maestroval, szóval nem kell a dombornyomott a nemzetköziséghez. Ha viszont nem lehet paypassozni külföldön, az megint nem a dombornyomás hiánya miatt van. Sajnos a hitelkártyám nem paypassos, csak a debit, így kevés vásárlási tapasztalatom van paypass-szal, de tény, hogy tegnapelőtt Bulgáriában nem sikerült a fizetés erintéssel (kapcsolathibát adott a terminál), de az meg nem a paypass hibája lehetett, hanem a bolgár infrastruktúráé.

(#952) gurabli


gurabli
senior tag

Eddig hibátlanul ment minden, most érkezett OTA frissítés a Sony Z5C telefonomra, igy már Android 7.1.1 van rajta. Azóta nem tudok belépni a Simple alkalmazasba, hiába jó az email cím + jelszó (a honlapon gond nélkül belépek). Hívtam az ugyfelszolgalatot, nem tudják mi lehet, de szerintem a 7.1.1 miatt lesz. Más tapasztalt hasonlót?
Mondjuk komolyan veszik a támogatást, remélem gyorsan jön egy frissítés es ismét minden működik.

[ Szerkesztve ]

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#953) LouiS22 válasza gurabli (#952) üzenetére


LouiS22
veterán

Nagyon komolyan veszik, persze... Két hete várok választ :)

Amúgy a frissítés elvben nem okozhat problémát, 8.0.0. DP3-mal is simán megy. Igaz, neked Sony, ők meg híresen elkúrós cég :(

Esetleg adatok törlése, app újra beállítása?

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#954) lord.lakli válasza gurabli (#952) üzenetére


lord.lakli
őstag

Kezdetektől 7.1.1-es oneplus 3T-vel használom és minden tökéletesen megy. Ahogy LouiS22-is írja simán lehet sony bug.

[ Szerkesztve ]

(#955) kislaci


kislaci
senior tag

Sziasztok, szeretném megtudni, hogy tokban tartott telókon mennyire működik az nfc? Konkrétan nillkin frosted és tpu tokokra gondolok. Köszi

(#956) LouiS22 válasza kislaci (#955) üzenetére


LouiS22
veterán

Szerintem ez toktól és telefontól is függ, nekem egy Nilkin+Pixel kombóval gond nélkül működik, de azért ez tényleg attól is függ, hogy milyen telefon, hol van az NFC antenna, stb.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#957) Csocsesz75 válasza kislaci (#955) üzenetére


Csocsesz75
őstag

(#958) kislaci válasza Csocsesz75 (#957) üzenetére


kislaci
senior tag

köszi mindkettőtöknek, ezek szerint általában működik, valami brutál tok kell, hogy ne menjen

(#959) dave0825


dave0825
őstag

Üdv. Aki használja a Simple alkalmazást, nem volt még ilyen gondja?

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#960) dptrsk válasza dave0825 (#959) üzenetére


dptrsk
addikt

Nem lehet, hogy elfogyott a 10 token?

(#961) vacs válasza dave0825 (#959) üzenetére


vacs
veterán

Lehet, hogy tényleg elfogyott a 10 token, ha adsz neki mobilnetet, akkor újra letölti!
De a legegyszerűbb, ha írj a fejlesztőknek (írd meg a telefonod típusát, android verzióját)!

(^)(>.<)(^)

(#962) dave0825 válasza dptrsk (#960) üzenetére


dave0825
őstag

és (#961) vacs: a mobilnet végig be volt kapcsolva. Kijövök a lakásból, a wifit már kapcsolom is át mobilnetre, tehát az ha nem vagyok otthon, végig be van kapcsolva. 1x használtam a Tescóban, átmentem a Sparba, már nem működött az 1. használatra sem. Egyébként a 10 token nem tudom, hogy mi, de gondolom 10 használatot jelent net nélkül. Ez biztos, hogy nem fogyott le.

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#963) dptrsk válasza dave0825 (#962) üzenetére


dptrsk
addikt

A 10 token 10 próbálkozást jelent.
Nettel vagy net nélkül kérdés érdekes valahol mintha olvastam volna, hogy nem töltötte újra se mobilneten se wifin, csak amikor lemerült a 10es keret.
Nem tudom ezt javították-e azóta.

Én tegnap 5-6 alkalommal fizettem sikeresen a telefonommal. Se PIN se jelszó nem kellett csak az ujjlenyomatos feloldás.

2 hete a CCCben pedig jelszó és PIN megadás is szükséges volt.

(#964) tomp válasza dave0825 (#959) üzenetére


tomp
félisten

Nekem csak olyan hibám van, hogy egy telefon újraindítás után törölni kell az appot és a Play Áruházból újból telepíteni kell. Ha nem csinálom meg akkor piszkosul belassul a fizetés. Azaz érintem.....várok.... már 5mp-e a terminálon van a telefon és csak ezután csippan. Újraindítás után a telefon lassan hívja elő NFC eseménynél a Simple NFC beépülőjét. Szerintem ez telefon rendszer hiba mivel be van kapcsolva az SD kártya adoptáció ami hivatalosan(sony rendszeren) bugos lehet ezért sem rakták bele a szimpla menübe.
Ezen kívül még nem volt gondom vele. Így a 92. fizetés után is élvezet vele fizetni. :)

(#965) dave0825 válasza tomp (#964) üzenetére


dave0825
őstag

Én már indítottam újra, mióta fönt van az alkalmazás, lassulást nem tapasztaltam, igaz, gyári rendszer van a Honor 8-amon, csak rootoltam, twrp-t raktam föl, más mókolás még nincs. :) Egyébként Neked Xperia SP-d vol, nem? Ismerős a neved. :)

(#963) dptrsk: Értem, köszi. Ezeket a tokeneket lehet nézni valahol az appban?

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#966) tomp válasza dave0825 (#965) üzenetére


tomp
félisten

Nekem sincs semmi mókolás az Xperia M4-en. Gyári rendszer, semmi root, semmi twrp. Az adoptációt adb-n keresztül kapcsoltam be amihez nem kellett root. Igen jól emlékszel SP tulaj voltam én is. :D Látom megszabadultál a Sony márkától. Nekem még pár nap hátra van aztán pápá sony. ;]

Elméletileg ha már csak 3token maradt azt jelzi az app. De ezen kívül nem lehet megnézni. Úgy tudható meg van e még token, hogy fizetésnél az első érintésre okés vagy az első érintésnél "Tokenek letöltése..." üzenet jelenik e meg. Ha utóbbi akkor elfogyott a 10db token.

(#967) Winner_hun


Winner_hun
félisten

CIB-nél rákérdeztem hogy nfc csippel ellátott telefonnal lehet-e majd fizetni ha már elkezdik bevezetni az érintős kártyákat

... hozzánk eljuttatott leveléből nem derül ki egyértelműen, hogy milyen szolgáltatással/információval segíthetnénk Önnek...

:O

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#968) Huroq válasza Winner_hun (#967) üzenetére


Huroq
senior tag

Ugyan ezt kérdeztem tőlük 3-4 hete, részletezve mire is gondolok. Azóta nem jött rá válasz. Gondolom lefagytak a nagy modernizáció közepette. ;]

(#969) xcds válasza dptrsk (#895) üzenetére


xcds
őstag

Hello!

Pont ezt akartam kérdezni, hogy akkor most hogy zajlik egy fiztés? Azt írják a simple oldalán, hogy 5.0 alatt kéri a simple jelszót is. Ezek szerint feloldás, utána érintés, utána jelszó bepötyögése, utána érintés és lehet, hogy még PIN-t is kér. Ez tényleg villámgyors, főleg, hogy jó hosszú a jelszavam és van benne kis és nagybetű meg szám is.:D

(#970) dave0825 válasza tomp (#966) üzenetére


dave0825
őstag

Úgy nem volt gondom a Sony-val (kivéve az SP ramkezelése), csak az SP után nemigen volt, ami megérte volna nekem. Z5c-t vártam, de ha jól emlékszek, 2GB RAM lett csak benne, az meg kevés szerintem Android-nak (pláne, ha úgy használja, mint az SP), így az nem lett, az új X-ek meg rondák és nagyon drágák ahhoz képest, amit tudnak. A Honor 8-at meg imádom. :)

Okés, köszi, azóta egyébként fizettem 2-3x a Sparban, kb. 5x a Tescóban, nem volt gond.

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#971) tomp


tomp
félisten

Már akartam írni, hogy az eddigi 102 fizetés alatt nem volt semmi gond erre az előbb hiába raktam a terminálhoz a telefont nem történt semmi. Mintha ki lett volna kapcsolva az NFC. Belépve az appba sem történt semmi. Elő kellett venni a kártyát...
Hazaérve megnéztem, hogy az NFC működik e a telefonon. NFC-vel gond nélkül bekapcsolt a hangprojektor azaz a Simple appnál történt valami. :W

(#972) Kbali válasza Winner_hun (#967) üzenetére


Kbali
nagyúr

Amíg nincs olyan alkalmazás, amibe virtualizálni tudod a kártyát, akár másik banknál, addig nem.

(#973) LouiS22 válasza tomp (#971) üzenetére


LouiS22
veterán

Szerintük hibátlan app...

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#974) joergie válasza Winner_hun (#967) üzenetére


joergie
őstag

CIB az intesa sanpaolo csoport tagja tudtommal, nem hiszem hogy lenne olyan döntési jogkörük, hogy bevezessenek bármi ilyesmit. Majd ha az anyacég úgy dönt.
Ugye a Gránit és az OTP magyar kézben vannak.... Pont ezért szerintem a külföldi kézben levő bankoktól nem is lehet várni, továbbá a többségi állami kézben levőktől se nagyon várjunk innovációt...

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#975) zotyko71

3 napja használom, egyedül a METRO-ban nem sikerült, de mondta a pénztáros, hogy "csak kártya!"
Néztem is nagyot, de vajon mi lehet az oka?
Meg annyi még az észrevétel, hogy pin kód sem kellett egyik fizetésnél sem (5k felett)...
Összességében - eddig - tetszik! :C

(#976) tomp válasza LouiS22 (#973) üzenetére


tomp
félisten

Hát 102x fizettem és hibátlan volt. Nem volt frissítés. Egyszerűen olyan volt mintha az NFC kezelés bolondult volna meg a telefon rendszerén. Egyszerűen az érintéskor nem hívta elő a telefon a Simple-t. Reggel újratelepítettem. Reggel kiderül jó e.

(#977) Winner_hun válasza Winner_hun (#967) üzenetére


Winner_hun
félisten

...Megkeresésére válaszolva tájékoztatni szeretnénk, sajnos nincs még információnk arról, hogy várható a mobiltárca bevezetése. Remélhetőleg egy későbbi frissítés alkalmával elérhető lesz majd az applikációkban...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#978) tomp válasza LouiS22 (#973) üzenetére


tomp
félisten

Tegnap újratelepítettem. Most fizettem 2x. Mind2 sikeres volt. Valahol összeakadhatott az nfc kezelés és az app tegnap.

(#979) pethYeti


pethYeti
addikt

Simple app esetén mindenképpen ki kell cserélni az NFC-s SIM kártyát vagy elég ha itt át állítom?

Ja és itt mire kellene átállítani?

(#980) tomp válasza pethYeti (#979) üzenetére


tomp
félisten

Hivatalosan ajánlott a csere. Nem hivatalosan passz. Van akinél nem zavarja be. Állítsd Android rendszerre. De amúgy a beágyazott is rendszerszintű szerintem.

Na megtörtént a telefonváltás. Oneplus 5-ön ujjlenyomattal tökéletes a Simple fizetés. Rövid tapi az olvasóra, felold, közel tartom a telefont ->csippan, dupla tapi az olvasóra kijelző ki és zsebrevágás. Gyorsabb és biztonságosabb mint a kártya.

(#981) viktorhu válasza pethYeti (#979) üzenetére


viktorhu
veterán

Akinél van ilyen beállítás, annak az elég szokott lenni. A feleségemnél az androidos opciót állítottuk be, és működik.

(#982) pethYeti válasza viktorhu (#981) üzenetére


pethYeti
addikt

Köszi mindkettőtöknek!

(#983) jupp008 válasza pethYeti (#979) üzenetére


jupp008
senior tag

A beágyazott biztonsági elem a jó !

(#984) viktorhu válasza jupp008 (#983) üzenetére


viktorhu
veterán

A feleségem mobilján az az opció nem volt, így az androidost választottuk, azóta napi szinten használja, működik vele.

(#985) fil válasza kislaci (#955) üzenetére


fil
őstag

Én is Nilkin Frosted tokot használok. Semmi gond az NFC-vel

(#986) fil válasza Martin97 (#903) üzenetére


fil
őstag

"..A személyim két oldalát lefotóztam, ha kérik, a többire meg ott a simple..."

Ez érdekes. Volt már olyan ,hogy elgfogadta a rendőr a személyinek csak a képét?

(#987) dptrsk válasza fil (#986) üzenetére


dptrsk
addikt

Szerintem még nem kellett használnia, de a semminél biztosan jobb egy digitális "másolat"

(#988) fil


fil
őstag

Úgy látom a többség OTP-s. Mi a helyzet a többi NFC Pay megoldással? Gránit, MKB, Budapest Bank. Van valakinek összehasonlító tapasztalata? Olyanra gondolok ,hogy rugalmasság, egyszerű/bonyolult használat, biztonság stb.

[ Szerkesztve ]

(#989) slice14 válasza fil (#988) üzenetére


slice14
veterán

Összehasonlítási alapom nincs, de én Gránit-ost használom és számomra sokkal kényelmesebb mint a kártyát kivenni a pénztárcából. Úgy müxik, mint ha a kártyát használnám. 5000 Ft felett pin-t kér.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#990) Kbali válasza fil (#988) üzenetére


Kbali
nagyúr

A három megoldás gyakorlatilag ugyanaz, annyi, hogy a Simple másra is alkalmas.

(#991) fil válasza slice14 (#989) üzenetére


fil
őstag

Csak 5k felett kér pint, vagy minimum egyszer belépéskor mindíg? Nekem most MKB-s van. Ennél ugyebár követelmény a képernyőzár, azután az app indulásakor PIN. Azután,ha sok idő telik el fizetésig (nem tudom pontosan 1-2 perc lehet) ,akkor megint PIN. Akkor is kell a PIN, ha érintés előtt nem "nyomok" rá a "Fizetés" gombra.
Nyilván ez fokozza a biztonságot, de ,ha sorbanállás közben többször be kell írnom a PIN-t ,akkor az már igencsak csökkenti.

(#992) robi1979


robi1979
aktív tag

Sziasztok!

Raiffeisen banknál van valami megoldás az érintéses NFC fizetésre?

[ Szerkesztve ]

(#993) Kbali válasza robi1979 (#992) üzenetére


Kbali
nagyúr

Alkalmazás nincs, legfeljebb paypass kártya

(#994) Csocsesz75


Csocsesz75
őstag

Galaxy S7-nél nemtudom köze van-e a tegnapelőtti szoftverfrissítésnek (130 megás) a mobilfizetéshez de az OTP-Simple páros érintéses fizetésnél hibát ír ki. A fizetés megtörténik de nem a szokásos nfc fizetéses képernyő jelenik meg hanem, hogy hiba történt próbáljam később.

(#995) LouiS22 válasza Csocsesz75 (#994) üzenetére


LouiS22
veterán

Szerintem megint fos a backend az OTPnél, ugyanezt írja ki nekem is Pixellel, de rendben lezajlik a vásárlás. Már nem is írok nekik, mert az lesz a válasz, hogy nem, nincs hiba.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#996) Csocsesz75 válasza LouiS22 (#995) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Tehát nem a szoftverfrissítéshez van köze, mi az a backend ?

(#997) tomp válasza LouiS22 (#995) üzenetére


tomp
félisten

Nálam is ugyan ez van miközben a fizetés sikeres. Számomra érdekes mert korábban azt mondták, hogy az app féle zöld pipa ablak az csak az NFC adatok sikeres átvitelét jelzi a terminál felé. Ugye offline módban is ugyan ez ugrik fel. Most viszont hiba ablak.
A héten már több érdekességet produkált a terminál nálam. Érintek, pipa de a terminál továbbra is kéri a kártyát. Érintek, pipa, megint kéri. Harmadjára képernyő lezár, ujjnyomattal megint felold, érint, pipa, elfogadja de sokáig "válaszra vár" de végül csak megjön az sms a sikeres fizetésről. Most meg ez. Hiba de sikeres fizetés.

(#998) slice14 válasza fil (#991) üzenetére


slice14
veterán

Gránit-nál 5k felett kér PIN-t (bkártya pin) a terminál. A biztonság nálam alap, így pin kód védelmet használok ujjlenyomattal. A Gránit app-nál elvileg fel nyitás után nincs idő korlát, csak a képernyő zár idő korlátja.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#999) LouiS22 válasza tomp (#997) üzenetére


LouiS22
veterán

Próbálj meg hibát jelenteni, esetleg Facebookon panaszkodni. Le leszel hurrogva, hogy te vagy a hülye. Rettenetesen arrogánsan állnak az ügyfélpanaszhoz, holott napnál világosabb, hogy valami nagy bug van a rendszerükben, amit nem akarnak elismerni. Emlékeim szerint a Gránit megoldásánál senki nem írt ilyen hibákat. OTP :(

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#1000) LouiS22 válasza Csocsesz75 (#996) üzenetére


LouiS22
veterán

Nem hinném, hogy szoftverfrissítés okozná a problémát. A backend a háttérben futó rendszer, ami a kiszolgálást végzi ;)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.