Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) bta1 válasza CPT.Pirk (#449) üzenetére


bta1
őstag

Bocs, de emiatt nem fogok proxyzni, illetve nem látogatom szívesen a törvénytelen eljárást alkalmazó, de egyéb szempontból is rettentően inkorrekt rendszergazda-moderátor banda miatt. Többen is beszámoltak róla, hogy visszadobja IP-jüket a HE oldal, a korlátozás kezdete pedig érdekes módon vmelyik posztjuk likvidálásával esik egybe...

(#452) CPT.Pirk válasza bta1 (#451) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Uhh. Nem tudom mi zajlott le azon az oldalon, pár évet kihagytam náluk. Erről van szó:

A két csatolt kép:
[kép] [kép]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#453) p76


p76
senior tag

Miért jó ötlet az izzó betekerésével bekapcsolni az erősítőt?
Szükséges egy macskát ugrasztani az erősítőre bekapcsolás előtt?
[link]
:DDD

(#454) p76


p76
senior tag


A bemeneti potméter helyett jó egy 120k-s is?
Arra gondoltam a Sony TA-F120 erősítő házába építeném és abban már van egy szuper minőségű poti. Jó súlyos fém tekerővel.

(#455) CPT.Pirk válasza p76 (#454) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Persze. Ezt egyébként megépítettem saját PCB-n, nagyon jól szól. Érdekesség, kivitelezéstől függően 300-500kHz sávszélességet simán hoz az erősítő.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#456) bta1 válasza CPT.Pirk (#452) üzenetére


bta1
őstag

Bocs, hogy eddig várakoztattalak;) Gondolom világos, hogy pl. a rácslevezetőhöz hasonlóan itt sincs igazán éles, "jól számolható" optimum. A bevált "stopper" ohmérték így nem annyira a tervezőasztal, mint próbálkozás eredménye. Beforrasztottak egy optimálisnak tűnőt, melyen még nem esik túl nagy egyenfeszültség, de a G2-re számított bemeneti kapacitással RC szűrőt képezve már hatásosan vág párszáz kHz-en, ugyanakkor a névleges határfreki környékén még elhanyagolható a hozzáadott fázistolása. Említésre méltó fázistoláshoz akkora értékű stopper kellene, hogy a végpentóda munkapontját is muszáj lenne újraszámolni, hogy a helyi visszacsatolásként is funkcionáló ellenállás miatt jellegében megváltozott anódkarakterisztika egyéb hatásairól ne is beszéljünk. Kár erre több szót pazarolni...

(#457) CPT.Pirk válasza bta1 (#456) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, köszönöm. Végül én is erre jutottam, hogy az "ennyi szokott lenni". Amúgy most boldog vagyok mert végre végigszámoltam a PCL86 SE teljes kapcsolását és a számítások igazolták is az értékeket a túl sok magyarázattal el nem látott netes oldalakról.
Majd felrakom cikknek, csak még ki kell pofozni.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#458) Mikisys válasza p76 (#454) üzenetére


Mikisys
őstag

Ez az áramkör invertál, vagyis fázist fordít, erre figyeltek a teljes erősítőrendszerben?
A kb. tízszeres erősítés más áramköri felépítéssel egyszerűbben is kivitelezhető.
A fokozat "virtuális bemeneti impedanciája" kb. 10kOhm lesz, felcsavart hangerőnél, jó ez az előző fokozatnak?

Üdv!

(#459) p76


p76
senior tag

Vezeték csupaszításra/blankolásra mit használtok?
Csöveket ajánlott vízszintes/fekvő helyzetben beépíteni?
Hi-fi topikban volt szó a fázisfordításról, de azt mondták hogy nagyon híres erősítők is csinálták.
Ez fejhallgató erősítő lenne. [link]

(#460) bkercso válasza p76 (#459) üzenetére


bkercso
nagyúr

Blankolót vagy sniccert. Utóbbit jobban szeretem, mert a blankolót állítgatni kell; az kézi tömeggyártásra jó. Nem szabad teljesen átvágni a szigetelést, és akkor a vezeték nem sérül.

Nem értek a csövekhez, de a wolfram egyenletesebben csapódik le függőleges beépítésnél, és talán arra is tervezik őket. ( :F )

A fázis relatív. Ha a két csatorna egymáshoz képesti fázisa azonos, akkor mindegy, fázist fordít-e az erősítő a bemenethez képest. A csoportfutás számít: legyen azonos a teljes hangfrekis sávban a futási idő. Különben torzul a jelalak.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#461) p76 válasza bkercso (#460) üzenetére


p76
senior tag

Mit rontottam el? :) +220V egyenfeszültség kellene

(#462) CPT.Pirk válasza p76 (#461) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ahhoz az erősítőhöz (megépítettem, nagyon jó hangú erősítő) egy olyan trafó kell, aminek egyik szekundere kb. 160Vac, a másik pedig 6.5Vac. Teljesítményben nekem 400VA-as van ott, az elég kicsi toroid.
Az anódtáp szűrését én CRCRC módon oldottam meg, mert erre volt hely a dobozban, 470uF 400V elkók és 220ohm ellenállások felhasználásával.
Ennél jobb (legalább is kisebb veszteségű, jobb meredekségű) megoldás lenne CLC jellegű szűrés, ha befér a dobozba egy hagyományos fénycső ballaszt trafó. Ugyanakkor a CRCRC megoldással is zajtalan az erősítő.

Abból a 230Vac-ból nálad viszont nagyon magas anódfesz lenne, továbbá remélem nem a hálózati 230V-ról van szó.
Én anno valamiért 200V-s szekunderes trafót csináltattam, amivel az anódfesz 280V-ra adódott és idővel ki is ment tőle 1-2 cső, mire rájöttem, hogy mi a gáz. Ekkor le kellett tekerni a szekunderből egy jó pár menetet, hogy beálljon végül 220V körüli anódfesz. Azóta nem ment tönkre csövem. :)

Továbbá ne felejts el gondoskodni az andótápon puffer lemerítő ellenállásról (pár 10kOhm nagyságrendben, megfelelő teljesítménnyel), és az sem árt, ha teszel rá egy ledet is az anódtápra, ami amíg világít, addig nem szabad hozzányúlni semmihez az erősítőben.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#463) p76 válasza CPT.Pirk (#462) üzenetére


p76
senior tag

Köszönöm szépen.
Van egy ilyen kapcsolás is. Itt a 3.3K ellenállással osztaná le azt a 320 VDC-t 220-ra? :F
Olcsó megoldásként egy boltban kapható 230/230 VAC trafót gondoltam.

(#464) binatone válasza p76 (#461) üzenetére


binatone
tag

R2, R3-al beállítod a kívánt feszültséget és készen is vagy a táppal.

(#465) bkercso válasza CPT.Pirk (#462) üzenetére


bkercso
nagyúr

Az LC-szűrés előnye a kisebb kimeneti impedancia, hátránya a méret, de nem is ez a lényeg, hanem, hogy figyelni kell a csillapítottságára. Le kell szimulálni az átvitelét (pl. TANA-TI-ben) és ha 2dB-nél nagyobb pupli van benne, akkor kell egy soros ellenállás vagy a tekerccsel vagy a kondival sorba. Vagy egy snubber tag (Zobel tag) a kondival párhuzamosan.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#466) bkercso válasza p76 (#463) üzenetére


bkercso
nagyúr

Az utolsó 220u-t és 100u-t felcserlheted, úgy hatékonyabb a szűrés és kisebb a kimeneti imp. is.
Vagy Kmultiplier (ld. Other adaptions of the Kmultiplier)

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#467) CPT.Pirk válasza p76 (#463) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, kicsit több mint 20mA anód áram mellett kijön a dolog. Ez is járható, de a megoldás hátránya, hogy az anódfeszültség az anódáramtól fog függni. Azt meg szerintem kis mértékben csőfüggő. Vagyis a 3.3K ellenállás értékét lehet, hogy hozzá kell igazítani a kapcsolásodhoz.

binatone: Zener helyett valamilyen referenciát kellene betenni oda a D1-hez. Amúgy érdekes megoldás, csöves erősítőnél még nem találkoztam ezzel.

bkrecso: na ezt még nem próbáltam szimulálni. Mondjuk a véletlen úgy hozta, hogy CLCRC szűrést csináltam a PCL86-ban.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#468) bkercso válasza CPT.Pirk (#467) üzenetére


bkercso
nagyúr

Akkor nincs gond.

A nagy tápkimeneti impedancia (anódáramfüggő anódfesz.) viszont egyenes út a torzításhoz/puha hanghoz - legalábbis félvezetősnél.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#469) binatone válasza p76 (#461) üzenetére


binatone
tag

A tradicionális is jó tud lenni.

(#470) p76 válasza binatone (#469) üzenetére


p76
senior tag

Köszönöm szépen.
Ez a [noval foglalat] meg az a [E88CC cső] jó lesz?

(#471) binatone válasza p76 (#470) üzenetére


binatone
tag

Persze első körben biztosan jó lesz, de ezek lötyögős foglalatok úgy értsd hogy a porcelánba lötyögnek az érintkezők, de ettől még jól használhatóak. A JJ cső megosztó szokott lenni szerintem teljesen jó minőség, de én már régen hallottam. Én azt mondom jobb minőséget érsz el ha a V2 helyére [6N6P] teszel ebben az esetben az R5-öt cseréld 33-100 ohmra a V1 helyére mehet [6N1P] esetleg kipróbálhatod katód kondenzátorok nélkül is. Arra kell még figyelni, hogy az általam említett csövek nagyobb fűtőáramot igényelnek.
Sok sikert az építéshez! :)

(#472) bta1 válasza p76 (#463) üzenetére


bta1
őstag

(#473) bta1 válasza binatone (#471) üzenetére


bta1
őstag

A régi novál foglalatok nem igazán voltak precíziós alkatrészek;)
Emiatt a használt miniatűr csövek lábai összevissza állnak egy kissé. Vagy nem is kissé... ilyenkor jobb a "lötyögős" érintkezőjű foglalat, mint a sohasem teljesen veszélytelen visszahajlítgatás.

[ Szerkesztve ]

(#474) bta1 válasza darvinya (#50) üzenetére


bta1
őstag

A gitárerősítő annyira más, és annyira félreértett világ, hogy nem tartom jó ötletnek (kvázi)hifista diyer véleményekre hallgatni. De pl. itt érdemben is tudnának segíteni.

(#475) p76


p76
senior tag

LTspice-ban lehet egy WAV fájlt inputnak használni és például a kimenetet felvenni egy másik WAV fájlba.
Csak sajnos hihetetlen torz lett a felvétel.
Biztos még ki kell találnom hogy lehetne szimulálni a csövek bemelegedését. :DDD

(#476) CPT.Pirk válasza p76 (#475) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Wow, nem tudtam, hogy ilyet is tud az LTSpice. Megoszthatnád a kapcsolást velünk. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#477) p76 válasza CPT.Pirk (#476) üzenetére


p76
senior tag

Vissza kellett vennem a hangerőt, akkor már nem torzít. :)
[LTspice file]

[ Szerkesztve ]

(#478) bkercso válasza p76 (#477) üzenetére


bkercso
nagyúr

Meg se kell építeni, csak átkonvertálod a zenéidet csövesbe. :DDD

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#479) CPT.Pirk válasza p76 (#477) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Köszi! Bár a wav részét még nem próbáltam ki, de maga a szimuláció jó. Ennek az erősítőnek megépítve 300kHz körül van a sávszélessége és a szimuláció is ilyet mutat.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#480) p76


p76
senior tag

(#481) CPT.Pirk válasza p76 (#480) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hehe, ennyi pénzért még csak nem is rossz vétel. :) Amúgy ár / érték arányban ha tényleg szeretne otthon mérni az ember, akkor a Rigol cuccait érdemes venni, komolyabb munkára is jók miközben megfizethető szinten vannak.

Én most (azaz már évek óta rajzolom, de most jutottam el a nyák rendelésig 2 napja) egy gy.k. wobbler szkópot fogok csinálni, mert zavar, hogy pl. nincs mivel megmérni egy erősítő amplitúdó és fázismenetét, illetve van, de csak részfunkcióként az igazán drága szkópokban.

Terveztem egy komplett analóg frontendet állítható erősítéssel és csillapítással néhány publikus szkóp tervrajz alapján, a mérő jelet DDS IC-k szolgáltatják, a visszamérést AD és egy pont erre való gain / phase detector végzi. Mindezt egy mikrovezérlő működteti, a megjelenítés meg PC-n lesz. A dolognak az élesztés része, meg a komplett programozás még rám vár. Vagyis alig 2 év és meglesz. :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#482) bkercso válasza p76 (#480) üzenetére


bkercso
nagyúr

Én a DSO-150-et raktam össze, abban javították már ennek a hibáit és a háza is kézreállóbb. 200kHz-es, de erősítőt mérni teljesen praktikus. Kapcsolási tranzienseket, zajt ellenőrizni stb.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#483) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Elkészült a PCL86 SE cikkem, amihez itt is kaptam segítséget. :)

https://logout.hu/bejegyzes/cpt_pirk/pcl86_single-ended_csoves_erosito_hazilag_lemezjat.html

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#484) Mikisys válasza CPT.Pirk (#481) üzenetére


Mikisys
őstag

Inkább Siglent oszcilloszkóp, azok elég nagy tudásúak és lényegesen kedvezőbb áruk van, mint a Rigolnak.
Amit írsz, hogy mit mérnél, ahhoz a Picotech gyárt PC-szkópot, csak azok nem olcsók, meg egy PC is kell hozzá, az sem olcsó.
Ez van, egy jó műszer az drága és ki is kell használni, vagyis kitermelni az árát, csak akkor érdemes beruházni komoly műszerekbe.

Üdv!

(#485) CPT.Pirk válasza Mikisys (#484) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem tudom, bár még nem használtam Siglent szkópot, de a Rigol DS1054Z árában ami van az csak 2 csatornás és ránézésre kevesebb a szoftveres tudása, a kezelőfelülete is egyszerűbb.

A pico-nak vannak jó cuccai, egy régebbi szkóp - spektrum analizátor cuccukat használtam előző cégnél, az okos jószág volt. Csak kissé drága. :)

A héten megrendeltem az alkatrészeket a saját műszerhez, inkább nem is mondom mennyi volt a végösszeg. :N

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#486) Mikisys válasza CPT.Pirk (#485) üzenetére


Mikisys
őstag

Majdnem egy új, komplett készülék ára az, amibe az alkatrészeid kerültek. :)
Tudom, régen Én is így építkeztem, de később rájöttem, nem éri meg a rengeteg munka, alkatrész-utánjárás-beszerzés, ráfordított idő! Ez mind nagyon sokba kerül, persze, mire összespórolja az ember egy jó műszer árát, addigra az annyira megdrágul, hogy nem lesz elérhető. Tehát marad az építés, ami lásd fentebb.... :K

Üdv!

(#487) CPT.Pirk válasza Mikisys (#486) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igazság az, hogy anno a szakdogám is egy ilyen készülék volt, de az akkori megvalósítás csak amplitúdómenetet mért, azt is csak alacsony frekvencián DAC és AD felhasználásával. Egyszerű R-C tagokat pl. meg tudott mérni és kijött az a karakterisztika, amit a Tina leszimulált. [link]
Azóta is bökte az oldalamat, hogy meg kellene tervezni ennek a normális verzióját, ami precízen mér és a fázismenetet is tudja nézni.
Erre nemrég találtam olyan cél IC-t (AD8302), ami feszültség kimeneteken visszaadja az általa két jel között mért amplitúdó és fázis különbséget, nekem csak le kell mérni a kimenetét. Na mondom ezt nekem találták ki! :D

A héten megjönnek a maradék alkatrészek, elkezdem összeszerelni a cuccost, aztán lesz mit programoznom a következő hónapokban.
Majd lehet, hogy a cégnél is lesznek komoly műszereink, de ahhoz meg kell nyernünk egy pályázatot. :D

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#488) bkercso válasza CPT.Pirk (#487) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem a fázismenet a lényeg, hanem a csoportfutás.
Amúgy analóg áramköröknél az amplitúdómenetből számolható a fázismenet, szóval elég csak azt mérni. Ha az követi a szimulációt, akkor a fázismenet és csoportfutás is fogja.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#489) p76


p76
senior tag

nostubeshop.com, fűtésbekötéssel szöveg hogy lehet magyar? :)
anode voltage 120V mit jelent pontosan? A maximumot Va0, vagy maximum munkaponti Va(max)?

(#490) CPT.Pirk válasza bkercso (#488) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hmm, mondjuk a fázismenetet mérni az én esetemben egyszerűbb, mert az IC megcsinálja. Mondjuk ennek a számolásával nem is vagyok tisztában, ha van róla egyszerű szakirodalmad valami linken, azt megnézném.

A csoportfutás viszont a fázismenet / frekvencia deriváltja ahogy nézem, azt nem komplikált kiszámolni. Igaz, ezzel a csoportfutással vagy group delay-el eddig még nem foglalkoztam, de ha már ki tudom majd rajzolni az amp. és fázismenet görbéket, akkor szerintem ezt is meg fogom tudni jeleníteni majd. Jó, hogy említetted. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#491) bkercso válasza CPT.Pirk (#490) üzenetére


bkercso
nagyúr

Minek erre cél-IC? ARTA nem tudja? Vagy AudioTester?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#492) CPT.Pirk válasza bkercso (#491) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Egyik szoftvert se használtam még, de nem csak 20Hz-20kHz tartományban szeretnék mérni, hanem jóval fölötte is, szóval nem csak erősítők mérése a cél. DDS-el előállított jelalakot fogok kiküldeni, azzal meghajtom a mérendő áramkört, azt utána vissza is mérem mind AD-vel, mind a gain-phase detektorral, egy komplett analóg front-end segítségével. Az érdemi feldolgozás meg PC-n lesz, ahová soros porton mennek majd át a mért adatsorok.

Nézz bele a terveibe ha gondolod: schema, layout

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#493) bkercso válasza CPT.Pirk (#492) üzenetére


bkercso
nagyúr

Not bad!
Szóval szakmázgatsz? :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#494) Mikisys válasza p76 (#489) üzenetére


Mikisys
őstag

Szerintem nézd meg egy "jobb" katalógusban az adatokat. Ez egy fél-magyarított adatlap lenne, de félresikerült. :) Más a fűtés bekötése, mint az ECC-nek ez a fontos, ez van magyarítva!
Az üzemi anódfeszültség 120V lehet, a fűtése adott 6,3V indirekt, tehát nincs kapcsolatban a katóddal-katódokkal. Elég kommersz cső, az 500-óra élettartama nem mondható soknak.
Vannak ettől sokkal jobb csövek. Erre a csőre nem érdemes komoly erősítőt alapozni.

Üdv!

(#495) binatone válasza Mikisys (#494) üzenetére


binatone
tag

Az 500 óra nem stimmel, [link] .

(#496) Mikisys válasza binatone (#495) üzenetére


Mikisys
őstag

Köszönöm a kiigazítást.
Az első-ősrégi katalógusban még 500-órát írnak róla, lehet, azóta jobb lett, a 2000-üzemóra az már egész jó. :)

Üdv!

(#497) binatone válasza Mikisys (#496) üzenetére


binatone
tag

:R

(#498) bta1 válasza Mikisys (#496) üzenetére


bta1
őstag

Jobb nem lett, inkább a fordítottja igaz: a 70-as évek közepétől-végétől lazulni kezdett a technológiai fegyelem illetve a minőségellenőrzés. Az 500 csaszov a régi kat.ban az imprilista ellenség megtévesztése lehet :D

(#499) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Ha kell vkinek normális 6N6P adatlap, szóljon. Csak random benéztem ide és 6N1P/6N6P alapú füles OTL-t raktam össze nemrég, nagy megelégedésemre.

6N6P-k 2000 órások, van egy 6N6P-I verzió is, na az 500 órás. Kivéve, ha a fûtést levisszük 5.7V-ra, amivel a katód kb. ugyanannyira van fûtve, mint a sima 6N6P-é 6.3V mellett, és ez az anódnál sem okoz gondokat. (Adatlap szerint is pont 5.7V a fûtés alsó határa).

Viszont érdemes kerülni az itthoni és orosz beszerzést, én kvázi csak használt 6N6P-t kaptam (csodásan szólnak ezek is), de van 1-2 olyan nyugati oldal, ahol ugyan keményebben fog a ceruza, de tesztelve garantáltan új lesz a kütyü, ami csak állt, de használva nem volt.

Vagy helyettesíti az ember a már említett ECC99-el például.

A 6N1P-t érdemes megpróbálni, neki nehezen van nyugati alternatívája, de a 6N1P-EV-k például szinte örök életûek (long life verzió), ezekkel megyek én is, be fogom próbálni a két JJ ECC99-emet is mögéjük, ha megtalálom ôket valahol a pincében.. :F

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#500) bta1 válasza Dißnäëß (#499) üzenetére


bta1
őstag

Elég sok kört lefutottam ruszki csövekkel, és azt kell mondjam, igencsak gyár- és évjáratfüggő a hangminőségük. A 6N6P ruszki viszonylatban jó hangú meghajtó cső, még katódkövetőként is, de mivel ECC99-et igényesebb, drágább erősítőbe szokás tervezni, helybenjárás helyett inkább előrelépnék: 12BH7 (RCA vagy GE a '60-as évekből). És így már a körítést is érdemes komolyabb alkatrészekből felépíteni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.