Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Ear001


Ear001
addikt

Valakinek nem lapul a fiókjában egy felesleges 6072A, amit eladna nekem?

(#152) bajnokpityu válasza Ear001 (#151) üzenetére


bajnokpityu
félisten

6080wa?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#153) vodkaboy22 válasza bajnokpityu (#152) üzenetére


vodkaboy22
addikt

6080wa távolról se helyettesítője a 6072-esnek. Az utóbbi egy közepes erősítésű kis jelű cső (kb E80CC-hez hasonló kvalitások) míg az első egy nagyobb anódteljesítményű tápcső (OTL fejes erősítők kedvelt kimeneti csöve). :R
A 6080-as oktál foglalat míg a 6072-es novál. :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#154) vodkaboy22


vodkaboy22
addikt

Nagy mosollyal csomagolom dobozba hifi alkatrészeim és elektronikai felszereléseim és leendő műhelyem tartalmát. Hááá már csak 1 hét és új lakhelyemen rendezem be dolgozó szobám! Már tudom hova kerül a scope és hova kerül a temérdek doboz elektroncső. De egy szép vitrint is fogok venni! :C Huh várom már.
És ja igen egy új minőségben új csöveseket fogok gyártani. :))

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#155) Krissz80 válasza vodkaboy22 (#154) üzenetére


Krissz80
senior tag

Remélem azért majd időnként Pestre is feljutnak azok az alkotások. :)

Ha lehet ilyet mondani akkor jó költözést!

(#156) Ear001 válasza bajnokpityu (#152) üzenetére


Ear001
addikt

Köszi, de mint írták, az egész más.

(#157) bajnokpityu válasza Ear001 (#156) üzenetére


bajnokpityu
félisten

valamiért ez rémlett. 6080 bol van egy rakás jó csövem.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#158) Ear001 válasza bajnokpityu (#157) üzenetére


Ear001
addikt

6x4? 5687? 2a3? Ezek lehetnek még érdekesek.

(#159) bkercso


bkercso
nagyúr

Találtam egy jó kis cikket nagyfesz szűrésére, talán hasznos lehet a félvezetővel kiszolgált csöves projektekhez: A fast-settling bias voltage filter with high ripple rejection. 0,1s körüli. It a folytatása a cikknek: Active filters that still work even when their amplifiers do not.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#160) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Filózok egy A osztályú, full csöves fejhallgató erősítőn, lehetőleg ami Phono bemenetes is. Ha megbízható forrásból származik DIY megoldás is szóba jöhet, 35 000 Ft körül, mi ajánlott?

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#161) bkercso válasza zoltanz (#160) üzenetére


bkercso
nagyúr

Bocs, azt hittem, építeni akarsz, azért ajánlottam ezt a topikot. :D

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#162) vodkaboy22 válasza zoltanz (#160) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Phono bemenettel? Hát az önmagában szokott egy 50-100k min lélektani határ fölött kezdődni...
Normál full csöves fejhallgató erősítő is 40k-s határtól kezdődik, de normál darab inkább 60-100k-s határtól... :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#163) zoltanz válasza vodkaboy22 (#162) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Értem, közben én is informálódtam, magában is nagyon drága egy csöves RIAA.
Normál DIY jobb újak ki szoktak jönni 35 K-ból. (persze van drágábban is, 60 K-ért már új márkás gyári is van)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#164) vodkaboy22 válasza zoltanz (#163) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Kérdés mit kapsz a pénzedért... :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#165) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Ti milyen márkájú csöveket használtok ,szerettek a jelútban? Új gyártású Siemens, Tungsram vagy más?
Régebbi csövekre mondják, hogy igazán jók (pl. Telefunken stb).
Vannak horror áron persze még itt-ott új gyártásúak is pl JJ Elektonic (Tesla alapjain létrejött vállalat, nem sorozatgyártású darabjai, amúgy már csak a gépsoroknak van közük sajna az eredeti Tesla-khoz hiába írják rá, hogy Tesla) :)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#166) Ear001 válasza zoltanz (#165) üzenetére


Ear001
addikt

Ahány cső, annyiféle világ.Nem lehet erre pontos választ adni, ki mit szeret.

Új gyártású Siemens és Tungsram nincs. Mindkettőnek vannak jó hangú csövei, inkább szikár, pontos hangú darabok, de igen jók tudnak lenni bizonyos helyeken.

Az eredeti Telefunkenek igen jók, remek felbontással, sok részlettel, ennek megfelelő árral. Nem szabad összekeverni őket az NDK-s RFT gyártotta de Telefunken dobozba rakott csövekkel, amik legfeljebb jó átlagosak. Ezek az ECC- igen jók még Brimarban, eredeti Mullardban.

Én nem szeretem és senkinek sem ajánlok JJ-t. Amiket csak próbáltam, kemény, fémes hangja van, de ennél is nagyobb baj,, hogy nagyon hamar tönkremennek, még a 10 000 órára mondott kisjelű csöveik is.

A kedvenceim: 2A3-ban a Sovtek, nekem jobban bejön mint a Shuguang Treasure ami sokszor ennyibe kerül, egészen közel van az őrülten árazott legkorábbi amerikai 2A3-akhoz képest.

300B- inkább nem, de ha muszáj, akkor WE eredeti, vagy az újragyártás. De inkább nem.

6072A - zöld GE, de őrült árakon van, darabja legalább 80-100 dollár. Jók még a NOS RCA-k, Raytheonok, és egysezr belefutottam egy IBM feliratosba is, ami átpecsételt GE volt. Elvileg váltó típus a 12 AY7, de nem mindenhol jó, helyette, de abból például régi Telefunken ütős.

5682 - Valami amcsi NOS. Itt is és a 6072-nél is a modern gyártások, mint az Electro-Harmonix inkább gitár erősítőkbe jók, tolják a felharmonikusokat, de hifiben a régi, precízebb csövek jobbak.

6x4 - na itt majdnem mindegy. Volt vagy 5 féle cső, de az én előfokomban mind egyforma volt. Olcsó is ebből bármilyen.

5U4GB. Csakis a NOS GE. Egyenirányítani talán a legjobb, komoly élettartammal.

A Shuguang sima sorozata nekem lutri, valahogy technikailag és hangra is komoly a szórás bennük, a Treasure meg drága, annyiért szerintem jó hangú NOS-ok is vannak. A Sovtek csöveket szeretem, kedves, meleg érzelmes hangjuk van, akár triódáról, akár pentódáról beszélünk. A Svetlana igen pentódákat csinál, igazi klasszikus ARC hang. A Psvane igen érdekes replikákat is csinál, igaz, durva áron. Az Elrog remek csöveket csinál, de csak nagy fenevadakat.

(#167) zoltanz válasza Ear001 (#166) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"Új gyártású Siemens és Tungsram nincs."

Tudom, újabbra gondoltam nem zsír újra. :)
Általában olcsó, újabb Amcsi csövekről hallottam, hogy jobbak, Kínai Oroszok sem túl jók. Kínaiból van "platina" áron melegebb, szebb hangú lámpa. Régi olcsóbb Oroszok között is akad jó.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#168) Ear001 válasza zoltanz (#167) üzenetére


Ear001
addikt

Te olvasod is, amit írsz? Nincs új és olcsó amcsi. Új olcsó és jó orosz van.

(#169) zoltanz válasza Ear001 (#168) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Köszi!
Valószínű elgépelés a részemről természetesen.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#170) vodkaboy22 válasza zoltanz (#167) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Személyes véleményem:

Tungi: csövekből még rosszra nem akadtam mind elfogadható minőséget adnak de vannak kifejezetten csecse darabok. Viszont jó tipp amire Honvédség fehér plecsnit nyomnak azok extra jó darabok. Azoknál figyeltek a gyárban. Szeretem őket sokat használtam.

Siemens: itt csak E88CC arany lábasokhoz és C3M illetve C3G csövekhez volt szerencsém (minden C3M és C3G siemens gyártmány csak max pár darab át van matricázva). Remek darabok nem volt velük gond.

Tesla: itt is csak E88CC-vel volt szerencsém kiemelkedően jó hangú darabok.

JJ: Építettem új EL34-el erősítőt szerintem új gyártmányhoz képest teljesen elfogadható áron is van, minőségben se rosszak. ECC83 és ECC832-vel volt még dolgom itt viszont már nagyon óvatosan ha nem muszáj nem innen vennék. ECC99-et próbáltam még ezek közepes ECC88-nak felelnek meg hangban.

Svetlana: EL34 > próbáltunk 2 nos EL34-et és svetlana-t... Kifutottam a világból akkora különbség volt a svetlana-k új szintre emelték az erősítőt. (PP 25W-os Machintosh utánépítés)

Orosz NOS csövekről: Nagyon lutri van jó és van kuka. Viszont akkora a kontraszt hogy könnyen lehet olyan bajnok csöveket kifogni amik a gyári adat 200%-át tudják hihetetlen hangminőség mellett. Itt volt szerencsém:
6N1P 6N2P 6n16b-v 6c33c 6n17b csövekhez.

RCA: Csak 6AU6-hoz volt szerencsém mikrofonban.

Mullard: E88CC. Valaha volt legjobb e88cc-volt amivel tudtam "játszadozni". MorganJones féle kapcsolásban.

Valvo EBL21 kontra Tungi EBL21 - Akkora a különbség. Pedig cserélve a stereo erősítőben mindkét oldalt mindkét gyártmány majdnem tized V-ra pontosan ugyanabba a munkapontba állt be. Mégis hangban A tugi (igaz Honvédségi darabok) köröket vert a valvo-ra. Főleg mély hangok terén. :R

De van még egy rakat csövim és sokkal játszadozom még.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#171) CPT.Pirk válasza vodkaboy22 (#170) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Vettem Ukrajnából 20 darab E88CC-t mikor az MJ csöves készült, cccp és rakéta plecsnivel az oldalukon (katonai csövek), mert jóval olcsóbbak voltak mint bármi más E88CC az ebayen. :) Van Tesla is belőlük itthon, de szerintem ezek is nagyon jól szólnak, bár nincs túl nagy összehasonlítási alapom.
Azt mondjuk megfigyeltem, hogy néha meg kell pöckölni a jobb oldali csövet, ha a jobb oldal kicsit sípol. Lehet ki kellene dobni azt a csövet... :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#172) zoltanz válasza vodkaboy22 (#170) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Értem, akkor igencsak érdemes megválogatni a csöveket. Elég sokat hozhat ez a konyhára, vagy ronthat a helyzeten. :R

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#173) vodkaboy22 válasza zoltanz (#167) üzenetére


vodkaboy22
addikt

töröltem-dupla volt

[ Szerkesztve ]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#174) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Lenne két füles erősítő az egyikben Tungsram ECL82 van (keveset futott) + ad (1 pár) Telefunken használt csövek is. Ahogy nézem nem drága könnyű hozzá 0 km-es régebbi Tung csövet találni.
Másikban Philips ECC88 ebből csak drága új TAD Premium Selected 6922/E88CC találtam itthon ( 10 K). Valami más ehhez olcsóbban? Philips márka milyen amúgy csövekben? :R

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#175) vodkaboy22 válasza zoltanz (#174) üzenetére


vodkaboy22
addikt

ECC88 = E88CC (hosszabb élettartamú verzió) = 6DJ8 (amcsi verzió) = 6922 (amcsi hosszabb élettartamú) =6H23P-EB (orossz hosszabb élettartamú katonai verzió)
Mind ugyanaz. Ezekkel telis teli van a piac. már 500ft-tól is lehet kapni jókat. Természetesen itt az ugyanaz az elektronikailag ugyanazt jelenti. Hangzásban tudnak eltérést mutatni (kicsit más alapanyag, más gyártástechnika miatt).
De JJ-ből is van új 3500ft-ért ECC88 illetve van ennek tunning veziója 4500ft ECC99.
Illetve E288CC is van na azok igazi gyöngyszemek, de még mindig ECC88 ekvivalens elektronikailag.
Elektronikailag már nem ekvivalens (minimális eltérés) de nagyon hasonló karakterisztikával rendelkezik a 6N1P verziók is.

ECL82-öt már nem gyártják, de jogos van egy csomó belőle szintén a piacon.

Viszont EZZZZ mind mellékes. Akkor beszélgethetnénk csövek alapján erősítő választásról, ha az erősítők ugyanazok lennének. ÉS itt a fontos a csöves erősítők hangját nagy részben az erősítő topológiája/kimenő trafója és az hogy csővel történik az erősítés adja. Az hogy milyen cső az a hangban 1-10% max.
Ugyanolyan csövekkel is lehet totál eltérő hangzást csinálni pont ezért!

Tehát mi marad?! Milyen erősítőkről van szó? :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#176) zoltanz válasza vodkaboy22 (#175) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Musical Fidelity X10-D és nagyon jó állapotú Telefunken S-82. (utóbbi gyűjtőtől)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#177) vodkaboy22 válasza zoltanz (#176) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Az X10-D annyira fejhallgató erősítő mint egy ladaNiva - gyorsulásiDrifter...
Az X10-D Line buffer... Szuperérzékeny 600Ohm-os fejhallgató se lenne jó hozzá, mivel a kimenő ellenállása olyan 2-3kOhm... Nem lehet utána fejhallgatót kötni...

A telefunken akár jó is lehet vagy nem is. Még ha csodaszép gyűjtői darab akkor is ráfér egy nagy generál. A fizikát nem lehet megba....ni ennyi idő alatt azok a kondik amiket anno a telefunken abba az erősítőbe beletett már nem igazán nevezhetőek kondiknak... De ez csak egy gond. Nagyon komoly felmérés kellene a telefunkenhez. Túl nagy benne a lutri faktor. :R

Ja és a telefunken 4Ohm-os hangfalakhoz (2-4Wrms 1%THD mellett ) van tervezve. 150-600Ohm-os vagy érzéketlenebb 32-100Ohm-os fejhallgató mellé lehet nagyon kevés lenne...

[ Szerkesztve ]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#178) zoltanz válasza vodkaboy22 (#177) üzenetére


zoltanz
nagyúr

X10-D Line-hoz miért nem lehetne fejhallgatót rakni? Persze nem magas impedanciásat, hasonló a kimeneti jele mint egy előfoknak, én olyat már használtam átlagos 32 Ohmos Hi-Fi fülessel, teljesen jó. Igazából nem erősítésre kell csak kondicionálásra.
Telefunken-ben meg trafót cseréltek, valószínű néhány kondit is, jó állapotúnak tűnik, max cserélek egy-két kondit, nem nagy ügy, amúgy is kell időnként. (van fejhallgató kimenete is)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#179) vodkaboy22 válasza zoltanz (#178) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Végül is legalább 3db X10-D-t csináltam már biztos tökig fingom nincs hogy milyen a topológiája... :DD
Egy dupla soros anódkövető kapcsolás ecc88-al. Kimeneti impedanciája 2-3kOHM >>> 2000-3000Ohm...
Egy normál fejes 32Ohm... Szerinted?!!??!?!?!
Ez azt jelenti hogy az x10-d által kiadott jel ~ 2Vrms ből kb 4mVrms fog jutni a fejesre... tehát hangyafingnyi hangot is alig fogsz majd hallani.
Az IC-s LineBufferek kimenő ellenállása <50Ohm szokott lenni. Az el is hiszem hogy meghajt egy fejest úgy ahogy...

[ Szerkesztve ]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#180) zoltanz válasza vodkaboy22 (#179) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Jól van na, én nem hülyéztelek le...
Elhiszem, csak abból indultam ki ez egy elő és végfok közé illeszthető puffer/jelkondicionáló. Ha ilyen "alul vezérelt", akkor végfokkal is nagyon halknak kell lenni, akkor ehhez még kell valami korrektor modul. :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#181) vodkaboy22 válasza zoltanz (#180) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Nem érted a lényeget. Legyen elég annyi hogy fejes/erősítő meghajtásához több kell mint feszültség. Áram kell. És az az amiből nagyon keveset tud az X10-D. Egy végfok elején gyakorlatilag nem kell áram így ott hibátlanul teszi a dolgát és ad 2Vrms-nyi jelet az X10-D.
A végfok/fejhallgató erősítő meg nem csak 2Vrms (vagy több) jelet tud adni hanem hozzá megfelelő áramot is így lesz teljesítmény.
:))

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#182) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Lehet, hogy újat veszek mégiscsak, nem sürgős végül is.
Csak a Kimeneti teljesítményből lehet következtetni arra, hogy elég e valami füles erősítőnek? Ilyeneket találtam Ez pl: 650 mW (47 Ohm terhelésen) esetleg: 6W / 20 ohm-os terhelésnél, (gondolom ezek névleges értékek :U ) mostani fülesem névleges telj. 100 mW 22 Ohm-os max. telj: 1W. Van erre valami váltó szám? :R

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#183) vodkaboy22 válasza zoltanz (#182) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Lényeg olyat vegyél amire fejhallgató erősítő (headphone amplifier) van írva.
De linkelheted is ide segítünk eldönteni. :)) Ha új csöves én pl Schiit Valhalla felé nézelődnék helyedben talán. :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#184) zoltanz válasza vodkaboy22 (#183) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Értem, megnézem, Köszi! Olyan 80 000 Ft környékén lenne a jó.

A Watt/Ohm átváltás érdekelne (ha nagyobb impedanciára számítva adják meg az értéket), hogy ki tudjam számolni elegendő e a teljesítmény a füleseimhez. :R

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#185) bkercso válasza zoltanz (#184) üzenetére


bkercso
nagyúr

10 mW szinte mindenhez elég, beleértve a halláskárosodást is. A többi dinamikacsúcshoz kell, és/vagy néphülyítés.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#186) Lompos48 válasza zoltanz (#184) üzenetére


Lompos48
nagyúr

A Watt/Ohm átváltás érdekelne (ha nagyobb impedanciára számítva adják meg az értéket), hogy ki tudjam számolni elegendő e a teljesítmény a füleseimhez.

A feszültséget állandónak "kikiáltva": P=U^2/R a képlet.

[ Szerkesztve ]

(#187) bkercso válasza zoltanz (#184) üzenetére


bkercso
nagyúr

[link]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#188) zoltanz válasza Lompos48 (#186) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Köszi!
Van amelyik erősítőn lehet állítani az impedanciát, ilyenkor mit állít végül is? :R (elvileg amúgy is rá lehetne kötni más impedanciás hangsugárzót, csak esetleg túl hangos lesz vagy túl halk éppen.)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#189) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Ez a Telefunken S82 egy próbát megérne azér, ha járok arra kipróbálom.
Jól szól

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#190) Krissz80 válasza zoltanz (#189) üzenetére


Krissz80
senior tag

Ebből én nem tudnék nagy következtetést levonni.

Amúgy jó lenne egy lista azokról a régi csöves erősítőkről amik ajánlottak lehetnek, csak ki kell cserélni bennük ezt azt.

Milyen árban mennek ezek, pl a Telefunken?

(#191) zoltanz válasza Krissz80 (#190) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ez olyan 20 000 Ft magassága, (ha nagyon egyben van). Egy fokkal nagyobb kb 80 K.

Jó ötlet, kiegészítve, melyik alkalmas modern nagy impedanciás fülesek meghajtására is. :K

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#192) Lompos48 válasza zoltanz (#188) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Pontosan nem tudom. Azaz sejtem - mert egyedüli logikus magyarázat -, hogy a kimeneti feszültségamplitúdót csökkentik a kisebb impedanciájú hangszórókhoz, ezzel elkerülve a kimenet túláramát.

Érdemes végiböngészni ezt a dokumentumot.

(#193) zoltanz válasza Krissz80 (#190) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ezek azt hiszem ugyanahhoz a NSZK (német) konszernhez tartoztak: Telefunken, Saba, Nordmende:
SABA Telewatt VS-110

Nordmende Stereo Steuergerät 3007.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#194) zoltanz válasza zoltanz (#193) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Mondjuk a gyűjtők körében különösen nagy tisztelet övezi a Saba Telewatt csövesét.
Nordmende ezen erősítőit is korához képest kiváló minőségű alkatrészekből, nagyon precízen építették meg.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#195) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Ezeket találtam még amik retrók, és elférnének a polcon, valamint jók lehetnek: :)
Revox Modell 40 (Svájc)

EMI 555 Stereoscope (Angol)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#196) bkercso válasza zoltanz (#195) üzenetére


bkercso
nagyúr

Felújítanád őket? Vagy van pénzed egy felújított darabra? Vagy csak használnád? (Szerintem ez utóbbi "megoldást" felejtsd el! :) )

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#197) zoltanz válasza bkercso (#196) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Pénzem van, csak még nem kapott el az "ihlet".
Régebben sem sajnálam már 2-3 misit Hi-Fi-re (ez csak Hi-Fi komponensre, a hanghordozó más téma) :R

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#198) Ear001 válasza zoltanz (#197) üzenetére


Ear001
addikt

Akkor miért nem nézel valami használható dolgot? Pláne ha van rá keret. Ennek fényében igencsak vicces volt a phono+fejes erősítőre megadott 35 000 limited. Nekem most jöttek meg az ajánlatok a 6072-es csövekre. 100 dollár + szállítás a legjobb ajánlat. :(

(#199) zoltanz válasza Ear001 (#198) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Hiányzik az ihlet, barátnő faktor...
Nincs akkora csöves tapasztalatom, Top-End normál erölködő nem olcsó. Egy darabig locsolhatnám pénzzel.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#200) bkercso válasza zoltanz (#197) üzenetére


bkercso
nagyúr

Milyen ihlet, nem értem? Miért nem mész el hallgatózni?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.