Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30701) flymi


flymi
addikt

Este jövök. Valaki még?

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#30702) flymi


flymi
addikt

Elkezdõdött...

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#30703) Pulsar


Pulsar
veterán

Jelen.... :)
Szép estét mindenkinek :R
Vére kész lett ma a verda is a februári pity-puty után :)

(#30704) flymi válasza Pulsar (#30703) üzenetére


flymi
addikt

A mai nap számomra is különleges volt, sikerült megszabadulnom 70+ ezer jó magyar forinttól, elkészült az ötvösmesternél a karikagyũrũ pár. :)
Aztán egész nap szoktattam magam a viseléséhez, de nem akadályozott. Direkt nem akartam széleset, nem is állna jól. 4mm pont elég. Páromé 3mm.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#30705) radi8tor válasza Pulsar (#30703) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jó sokára. Biztosítóra kellett várni ennyit vagy gazdaságos helyen lett csináltatva?

⭐ Stella

(#30706) Pulsar válasza flymi (#30704) üzenetére


Pulsar
veterán

óó... gratulálok :R

radi8tor1: Szomszédom autószerelő és vizsgaállomás. Így az ismerőséhez mentünk. Sokat kellett várni a biztosítóra. Mivel 10 éves elmúlt az autó, a biztosító nem fizet annyit amennyi, mert amortizációt is számol rá, és ugye így.... nem írom le :D
Aztán május 10-én elvittem, hogy meg van minden papír, kezdődhet a javítás.
Néhány nap alatt el is készült a karosszéria meló, jött a fényezés. Ez bele volt kalkulálva, hogy várni kell rá kicsit, de az nem, hogy közben a 4 emberéből 2 felmond, így elhúzódott a dolog. Persze kérdezték, hogy van ez, akire várni kell, de szépen dolgozik, vagy van, aki megcsinálja kb 1 hét alatt, de azt nem tudni hogy dolgozik. Így maradtam a biztos jó, de lassabb megoldásnál. De úgy láttam megérte.
Nem látom sehol a vágást, az össze fényezést, semmit. Szép lett :) Pedig pár helyen kellett vágni

Előtte:

Utána,vagyis ma :D :

(#30707) demars


demars
addikt

Hahó!
Én is itt vagyok :))
Haza érkeztem a Körös partról és jöhettem be éjjelre melóba!
Jó volt szép volt, bár az idő lehetett volna kegyesebb is hozzánk, de ez van!
Haza fele beugrottam Pestre, volt egy kis dolgom. Belvárosba mentem ( azt hiszem). Soha többet!!! :(
Iszonyat, hogy mi van ott... Hatalmas torlódások, sok idióta, stb... :(((
Én meg ugye mentem a GPS után, mert az életben nem voltam arra kocsival. Nézegettem az utca táblákat, közben mindenki nyomta a dudát nekem :U

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#30708) Pulsar válasza demars (#30707) üzenetére


Pulsar
veterán

velkám :D

"Hatalmas torlódások"
Látod, ha használnál WAZE-t, ilyen nem lenne :D

Egyébként megszokás kérdése. Nekem pl aki itt nőtt fel, itt tanultam vezetni fel sem tűnik kb :)

(#30709) C4mp3r


C4mp3r
addikt

latom azert van aki meg huzza az igat rajtam kivul...

(#30710) Pulsar válasza C4mp3r (#30709) üzenetére


Pulsar
veterán

van, van :R

(#30711) C4mp3r válasza Pulsar (#30710) üzenetére


C4mp3r
addikt

meddig vagy?

(#30712) Pulsar válasza C4mp3r (#30711) üzenetére


Pulsar
veterán

5:40, szóval lassan már vége :) De este jövök vissza
Te?

(#30713) C4mp3r válasza Pulsar (#30712) üzenetére


C4mp3r
addikt

7, de messze van meg :( jovok en is majd 11-re

(#30714) Pulsar válasza C4mp3r (#30713) üzenetére


Pulsar
veterán

11-re... érdekes műszakbeosztás. Sok fajtában jártam már, de ilyenben még nem :)
Én délután is 5:40-re jövök :)

(#30715) flymi


flymi
addikt

Nekem is mindjárt lejár. Kellemes pihit a haza indulóknak, kitartást a többieknek!

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#30716) C4mp3r válasza Pulsar (#30714) üzenetére


C4mp3r
addikt

este 11-re gondoltam, szimpla 8 oras beosztas

(#30717) fant0mi


fant0mi
addikt

Orommel latom, hogy nem csak en fogok termelni az este. Most ebredtem, keszulodes, aztan kezdes holnap reggel 7-ig, gyorsan csicsika aztan vasarnap delutan masodallas. :)

(#30718) Pulsar válasza C4mp3r (#30716) üzenetére


Pulsar
veterán

Értettem. :)
Csak eddig ahol 3 műszakba nyomtam ott este 10-től voltunk reggel 6-ig.
De lassan neked is lejár, szoval jó pihenést, meg mindenki másnak is :)

(#30719) Pulsar


Pulsar
veterán

Szép estét mindenkinek :R

(#30720) fant0mi válasza Pulsar (#30719) üzenetére


fant0mi
addikt

Viszont! :)
Nézem a meccset, és még fizetik is. :D

(#30721) Pulsar válasza fant0mi (#30720) üzenetére


Pulsar
veterán

:D
Még jó, hogy engem nem igen érdekel, sőt.... így nem kell idegeskednem hogy nem látom :D

(#30722) flymi válasza Pulsar (#30721) üzenetére


flymi
addikt

Én elcsíptem az utolsó 5 másodpercet... Pedig nem is melózom... :U

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#30723) demars válasza fant0mi (#30720) üzenetére


demars
addikt

Úgy a legjobb. :K
Néztem én is, igaz nem vagyok egy nagy fan.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#30724) fant0mi válasza demars (#30723) üzenetére


fant0mi
addikt

Hát én sem. EB, VB, Olimpia elődöntőket/döntőket szoktam nézni. Szóval nem sűrűn látok meccset, nem is szeretem a focit annyira. De ez most -rohadjakmeg- nagyon érdekel.

(#30725) demars válasza fant0mi (#30724) üzenetére


demars
addikt

Szintén! :B Jobban szeretem a vízi sportokat, kézilabdát, stb., amiben jók vagyunk.
A focit a legjobb itthon a faluban, kint a pályán nézni és jókat röhögni az "öregeken" ! :DD

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#30726) C4mp3r


C4mp3r
addikt

bejelentkezem en is

(#30727) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Húú, kemény lesz ez a nap. Éjfélkor kezdek, reggel 6-ig meló. De ma 8:25-kor keltettek egy hívással (szintén meló - ügyelet).

⭐ Stella

(#30728) Pulsar válasza radi8tor (#30727) üzenetére


Pulsar
veterán

Sikerült túlélni?
Nekem is erős napom lesz ma. Tegnap reggel jöttem haza, igy ejjel csak forgolodtam. 10re megyek interjúja. :)
Aztán délután optikus, utazási iroda, mozi, tesomnak szülinapi ajándek keresés. Lesz jövés menés :)

(#30729) radi8tor válasza Pulsar (#30728) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Egy szerverleállás ébren tartott. :K

⭐ Stella

(#30730) Pulsar válasza radi8tor (#30729) üzenetére


Pulsar
veterán

Finoman hangzik :D

(#30731) demars válasza Pulsar (#30728) üzenetére


demars
addikt

Állásinterjú volt? Hogy sikerült?

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#30732) Pulsar válasza demars (#30731) üzenetére


Pulsar
veterán

jó estét mindenkinek! :R

Igen. Szerintem jó, bár amikor a számokat kérdezték, akkor kicsit kerekedett a szemük. :) És ha tudnák, hogy ennél jóval többet keresek most... de nem minden a pénz. ott napi 8 óra heti 5 nap, reggel 8-tól fél5-ig, és olyan a meló amit szeretek :)

(#30733) radi8tor válasza Pulsar (#30732) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Unod már az éjszakázást? Nem csodálom.

⭐ Stella

(#30734) Pulsar válasza radi8tor (#30733) üzenetére


Pulsar
veterán

éjszakával nincs bajom. :) A zaj, a 12 óra, a napi 6 óra alvás amit igen. Illetve a forgás az mitől tönkre megyek. Mindennél jobban utálom az éjszakából nappalra vissza forgást.
Jelenleg úgy számolom, hogy kb 100k-t nekem ennek hiánya megér. Ennél többet viszont nem áldozok fel, szóval meglátjuk :)

[ Szerkesztve ]

(#30735) radi8tor válasza Pulsar (#30734) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Erről nem is beszélve. :(((
Én jövőre már nem akarok éjszakázni.

⭐ Stella

(#30736) Pulsar válasza radi8tor (#30735) üzenetére


Pulsar
veterán

hát ezaz... :( és nagyon zavar az alvás hiánya.
Egy ideje minden nap beírom a telóba, hogy mennyit alszom (S Health) és siralmas. Azon a héten amikor Angliába voltunk meg volt az átlag 8 óra. Az összes többin jó ha elérem a 6ot. 2006 óta dolgozom műszakban, és most érzem azt, hogy elég volt.

(#30737) radi8tor válasza Pulsar (#30736) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Elég jól bírod akkor. Én max 5 éve csinálom 3 műszakot, ideje átadnom a lehetőséget az újoncoknak.

⭐ Stella

(#30738) szalai56 válasza Pulsar (#30734) üzenetére


szalai56
senior tag

Nekem szerencsém volt, mert mi is forgásban voltunk a kollégával, de Ő megunta és így lettem állandó éjszakás, immár majd 20 éve. Most leszek hatvan éves és az agyam ezek szerint 72 évesnek felel meg :Y . Akkor nem is olyan rossz öregnek lenni.
Jó estét mindenkinek.

Amiga1200; http://amigos.amiga.hu/szalai56/

(#30739) Pulsar válasza radi8tor (#30737) üzenetére


Pulsar
veterán

hát egyre kevésbé :D
Van kollégám aki évtizedek óta ezt csinálja, nem tudom hogy bírja, de én a teljes kiégés szintjén vagyok :)

szalai56 Szerintem az is más, ha állandó éjszakás vagy. Egyszer volt szerencsém 6 hétig csak éjjelre járni dolgozni. Azt azért elég jól viseltem :)

(#30740) szalai56 válasza Pulsar (#30739) üzenetére


szalai56
senior tag

A váltott műszak öli az embert, az biztos. Így éjszaka nem érzem a hátrányt, jószerivel csk előnyöm van. Bárhova el tudsz menni, nem kell szabit kivenni ha el akarsz intézni valamit.

Amiga1200; http://amigos.amiga.hu/szalai56/

(#30741) radi8tor válasza szalai56 (#30740) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Csak pont az esti programoknak lőttek. Néha azért jó lenne arra is időt szánni, nem?

Párod hogy bírja, hogy nem alszol vele?

⭐ Stella

(#30742) fant0mi


fant0mi
addikt

Micsoda porges van itt kerem. Egy kicsit teszem le csak a fejem es 10 uj hsz. :)
Dolgoztam en ugy is, hogy 12 oras muszakok ugy valtottak egymast, hogy nappal-ejszaka-pihen-pihen. Az is jo volt. Most atalltunk a 24-re, ez szuper, egy heten csak ketszer kell jonni. :)
Az allando nappalosnak is megvannak a szepsegei, nagyon jo benne, hogy mindig ugyanakkor kelsz, teljesen raall a szervezet, egy ido utan vekker sem kell.
De most meg borzaszto sok szabadidom van. Mondjuk csinalok masodallast, mert mar unnak ennyit otthon lenni (foleg hogy hetkoznap meg egyedul lennek otthon), meg sajna anyagilag is szukseg van ra.
De igy jo, most ezt nagyon elvezem. :)

(#30743) Pulsar válasza fant0mi (#30742) üzenetére


Pulsar
veterán

4 hónapig csináltam ez a nappal-éjjel-pihi-pihi -t, de én kikészültem tőle. Nekem valahogy végtelen hosszúnak tűnt, sosem éreztem magam kipihentnek. Nagyon nem szerettem. amit szerettem a 3 nap nappal 3 pihi 3 nap éjszaka 3 pihi

(#30744) radi8tor válasza fant0mi (#30742) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

24 órázást el sem tudnám képzelni. Még a 8 óra is sok néha.

⭐ Stella

(#30745) szalai56 válasza radi8tor (#30741) üzenetére


szalai56
senior tag

A nejem nagyon jól viseli mivel már nyugdíjas. Ő hajnalig fent van (veri a billentyűket) akkor kel amikor én.

Amiga1200; http://amigos.amiga.hu/szalai56/

(#30746) Pulsar válasza radi8tor (#30744) üzenetére


Pulsar
veterán

asszem abba én is bele halnék :)

szalai56: akkor így jó, nincs gond :)

(#30747) demars válasza Pulsar (#30732) üzenetére


demars
addikt

Üdv!
Jogos, már én is agyaltam a váltáson. De ha megyek innen akkor Pest vagy külföld. Nekem nagy változás lenne.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#30748) pelenka35 válasza fant0mi (#30742) üzenetére


pelenka35
őstag

Hali.
Én is 24/48 ban járok,de eleg gáz. Hogy alszod ki magad?

Gamertag:Rob3rt75

(#30749) Pulsar


Pulsar
veterán

jó estét mindenkinek :R

(#30750) flymi válasza Pulsar (#30749) üzenetére


flymi
addikt

Szépjóestét!

Ha valaki nem értesült még róla 3-3 lett a magyar-portugál vége. :)

Én 4 éve járok 12 órába és az átállások a legszarabbak. Jössz mondjuk két nappalost, utána egy éjszakát, utána olyan vagýok, mint a mosogatórongy. Nem, nem citromillatú...
Állandó nappalost mondjuk 8 órában nem tudom, h viselném. Így azért lehet napközben ügyeket intézni, sokáig aludni...

Hozzá kell tenni, h a mostani munkahely (vasút) sokkal nyugisabb, kevésbbé megeröltetõ és nem rángatják az embert túlórázní orrba-szájba. Plusz a fizu is icipicit több.
Elõzõ melóhelyen akkor telt be a pohár, mikor sokadjára hívtak be egyazon héten 6 napra és hívtak fel nap végén, h fáradjak be még egy hetedikre is. Aztán csodálkoztak, h nemet mondtam. Egy hónapra rá fel is mondtam. Ja és termelõ üzemben dolgoztam operátorként betanított munkás fizuval, az utolsó hónapot leszámítva soha nem hoztam haza 100k-nál többet. Szóval minden szempontból jót tett a váltás.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.