Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:32:09

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) ByB válasza Janesz (#500) üzenetére


ByB
addikt

Te jó ég, ez iszonyú durva sztori!!! :((( Én meg most szerettem volna ebay-jel vásárolni, de köszönöm inkább nem! Ennyit a magyar postáról, mindenki ott lop ahol tud... :( Sajnállak! :R

(#502) Gero válasza ByB (#501) üzenetére


Gero
tag

hat az egeszhez annyit, hogy par dollarert a felado tud biztositast kotni a csomagra, es akkor vedve vagy valamennyire. Ezt a lehetoseget altalaban minden elado felkinalja a licitkor.

nem az a megoldas, hogy nem hasznalod az ebay-t :)) hanem ha ugy is elversz jo sok penzt ne sajnald azt a plusz parszaz forintot biztositasra...

cramstuff.com

(#503) ByB válasza Gero (#502) üzenetére


ByB
addikt

Teljesen igaz! De örülnék, hogyha valaki ebay-ezne helyettem én meg kifizetném a fáradozásait! :U

(#504) Speccy válasza ByB (#503) üzenetére


Speccy
senior tag

Persze ha nem jönne meg a cucc, akkor már nem szeretnél fizetni, ugye? Így könnyű.. :((

A sztori elég durva, de sajnos ez Magyarország. Ilyen értékű cucchoz nincs valami olyan biztosítás, amivel ki lehetne szűrni ezt?

There is hope!

(#505) ByB válasza Speccy (#504) üzenetére


ByB
addikt

Miért ez is egy alternatíva, hogy fizetek és nem jön meg? Nah akkor inkább tényleg hagyjuk... :(

(#507) Janesz válasza Gero (#502) üzenetére


Janesz
őstag

csak tudod ott van még az is,hogy ha ráír nagy összeget biztosítási összegnek akkor ugyanígy beszophatod mert kifizeted a vámot (28,5%) és átveszed a csomagot és azután szopod be ugyanígy...
az az igazság,hogy nemtom miért kéne 60 dollártól többet ráírni értéknek :F
ha 1ft-os cucc van benne vagy 1 millio akkor sem szabadna hozzányúlniuk...
azért 60 dollár is 12 rongy!

(#508) evko


evko
aktív tag

Sziasztok!

Rendelni szeretnék az Ebayről, és szeretném megoldani, hogy vám és áfa mentes legyen.
POntosan az alábnbi termékek valamelyikéről lenne szó:

Bővebben: link
vagy

Bővebben: link


Sajna azt nem tudtam kivenni, hogy M.O-ra mennyi a postaköltség...?
Valaki tudna ebben segíteni?
És hogy hogy oldjam meg, hogy tényleg vám és áfa mentes legyen a cucc..???

Csak egy prociról van szó, aki ért hozzá, vagy jobb ötlete van, léci írjon, nagyon kellene a cucc.

Köszi

Esetleg este msn is szóba jöhet valaki szakértővel...

--- 2013...Ha valaki valami jó bizniszt tud, írjon rám mindenképp!!! ---

(#509) Janesz válasza evko (#508) üzenetére


Janesz
őstag

mindenképp az elsőt vedd mert a második 50 dollcsiért küldi...az első olyan 20 körül fogja küldeni de a legjobb ha azzal kezded,hogy ezt az oldalt belinkeled neki,mert akkor látja,hogy tisztában vagy a postaköltségekkel...Bővebben: link
mondd meg neki,hogy ajándékként küldje és max 60 dollár értéket írjon rá és akkor áfa és vámmentes lesz...számlát ne rakjon a dobozba és akkor nem lesz gond...

(#510) evko válasza Janesz (#509) üzenetére


evko
aktív tag

Szia!

Nagy gond van...
Az első eladó ezt mondja:
USPS Global Express Mail 3-5 day shipping + Tracking + Insurance Approximately $32 USD

Buy more same price shipping no extra charges.



Tehát 32$, ami szerintem kicsit sok. A 20 még elfogadható.
A tracking tusdom, azt jelenti, hogy követhető az útja, de ez mire jó?
Az insurance nem tom mit jelent.:) Utána nézek mindjárt...
Szal, szerinted mit lehetne tenni, hogy csak 20$ legyen, és itt többen azt írták, hogy 40dolcsi alatt vámmentes, van, aki 50 elett írta, akkor most mi van?:)

És ha jól gondolom, a 60 dollár értéket értékbiztosítás miatt kell ráírni a dobozra?

Huh, kicsit olvasgatok még, igaz olvasgattam már,de még nem egészen világos minden, viszont 22 óra múlva elmegy a cucc.....


--- 2013...Ha valaki valami jó bizniszt tud, írjon rám mindenképp!!! ---

(#511) Janesz válasza evko (#510) üzenetére


Janesz
őstag

mondd meg neki,hogy szopjon le ugyanis 32 dollárba nem kerülhet a posta még a EMS-sel sem...29 dollárba kerül ha 900g (2 pounds) tömegű cuccot küld...ez meg közelsem annyi (egy szandált vettem most és az is dobozzal mindennel volt 870g!!)
1 font súlynál 26 dollár a global express mail és az alapból 100 dollárra van biztosítva de attól még megjelölheti,hogy az értéke 60 dollár (55euróig vámmentes ha ajándékként küldi) és azt mindenképp ikszelje be,hogy GIFT!!!! (ajándék)
az insurance az a biztosítás (neked az nem kell mert alapból 100 dollárrra van biztosítva az ems ! és ha esetleg a továbbiakban rendelsz ezzel akkor azt tudnod kell,hogy ha le akarnak húzni tőled biztosításért 5 dollárokat ,hogy 5 dollárból 600 dollárra lehet biztosítani!!)

1 szó mint száz nem rossz az EMS mert az tuti nem vész el de drága !!
én a golobal priority-vel küldetem mindig a cuccot...(ez neked 5 dollárba kerülne (envelope small) vagy 12 dollárba ha a dobozos verziót választod!! és ez is ideér olyan 5 nap alatt!! DE mivel a global prioroty csak levél ezért ha az elvész akkor semmit nem tudsz tenni mert azokat nem regisztrálják sehol...tehát ha megérkezik mondjuk budaörsre és ott egy dolgozó úgy gondolja,hogy ez neki kell akkor elteszi és semmi következménye nincs...:(((:(((:(((
szal mond meg neki,hogy az anyja temetésén huncutkodjon és ne veled szórakozzon...max 26 dollárt kérhet a postáért!!

(#512) Bash válasza Janesz (#511) üzenetére


Bash
őstag

Én azért óvatosabban bánnék a szitkozódással, ugyanis mindig az eladó határozza meg a szállítási költséget, reális határokon belül joga van megadni bármilyen összeget.
Nemzetközi szállítás esetén rengeteg egyéb költség terhelheti az eladót, amire 100 vevőből 99 nem is gondol. Hogy csak a leggyakoribbakat említsem: csomagolóanyag, benzinköltség, esetleges munkaóra-kiesés a postára szaladgálás miatt, nem beszélve a papírok kitöltéséről és a sorban állás kellemetlenségéről.

http://bashtravel.com/

(#513) gregorik válasza evko (#510) üzenetére


gregorik
senior tag

azt nem értem, h miért kell az USA ebay-jel bajlódni, amikor az UK ebayen megvan minden, ami ott is, a postakg. töredékéért..

(#514) Brekk


Brekk
addikt

Hali!
Ebayen egy licitnel megkerdeztem, hogy elkuldenek-e magyarorszagra is, mivel csak nemeto. volt megjelolve. A valasz:

how many pos on your account

regards

Lehet en vagyok hulye de ez most mi a fenet jelent?

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#515) Gero válasza Brekk (#514) üzenetére


Gero
tag

talan a positive feedback-re gondol, szerintem

cramstuff.com

(#516) Gero válasza gregorik (#513) üzenetére


Gero
tag

hat lehet, hogy amit te keresel abban ugyanazok megvannak, de atneztem es kozel sem az a kinalat, mint a com-os oldalon.

amivel en uzletelek ott peldaul

7200 : 150 az arany (licitalhato termek abban a kategoriaban amit eladok, veszek)

cramstuff.com

(#517) Brekk válasza Gero (#515) üzenetére


Brekk
addikt

Enis arra gondoltam, valaszoltam is, remelem nem nezett teljesen hulyenek. :)

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#518) Janesz válasza Bash (#512) üzenetére


Janesz
őstag

jól mondod reális határokon belül...de egy 10 grammos prociért ne kérjen már el annyi postaköltséget amennyiből egy 900g-os csomagot lehet EMS-sel küldeni...

sajnos sokszor nekem is miután megbeszéltük mivel és mennyiért küldi ,miután megjött (persze késéssel) a cucc láttam,hogy rohadtul nem azzal küldte....
pl:10 fontos posta helyett elküldte 1,47 fontossal...na ilyenkor szoktam berágni...

Főleg igazából amit mondtál lehet,hogy van értelme de egy buy it now-s cuccnál kalkulálja bele az árba az ő időkiesését stb. mert a postára ha a saját országába küldi akkor is el kell mennie a postára ugyanúgy..

(#519) Gero válasza Janesz (#518) üzenetére


Gero
tag

hat mielott licitalsz latod, hogy mennyi a posta, aztan ha neked megeri licitalsz, ha nem eri meg nem licitalsz, szerintem ennyi, nem problemazni kell.

egy kulfoldi csomag feladasa kb. 10-15 szor annyi ido a postan...
tovabba, 6 fele koltseg van egy termeken, amit ha a kindulo licitbe epit be, akkor kevesebben licitalnak ra, ha meg a postaba, akkor meg kedvezobbnek tunik az ar.

szoval nagyjabol igy allunk, nem kell licitalni, ha adott feltetelek mellett nem eri meg.

cramstuff.com

(#520) Janesz válasza Gero (#519) üzenetére


Janesz
őstag

sztem nem jól látod a dolgokat de mindegy...ne a postába kalkulálja már ezeket a költségeket mert pontosan a posta az amit meg tudsz nézni te is a neten...szal ha arra húzza a költségeket nekem mindig lehúzásszagú és nem korrekt sztem...főleg akkor amikor rákérdek a licit lejárata előtt,hogy mennyiért küldi ide..nem válaszol aztán meg durrog amikor sokallom a postát....
mi amúgy az a 6 költség egy terméken?
1.feladás díja
2. lejárat után a nyerő összeg függvényében megállapított költség
na ez összesen 290 dolláros cumónál 7 dollár (ezt egyszer egy csávó írta nekem amikor visszapattintotta a pénzem az unconfirmed paypal miatt amit mellesleg nem is írt a hirdetésben..de írtam neki,hogy ne jelentsen fel mint nem fizető ügyfelet az ebaynél és mondtam neki,hogy megtérítem a költségeit és ennyit kellett fizetnem...)

(#521) Gero válasza Janesz (#520) üzenetére


Gero
tag

hat, hogy ki latja jol a dolgokat, azt en most nem tudom neked megmondnai. Teny amiota a koltsegeimet, mint elado a postaba rakom be, nem az arba, tobb a licitalom. :))

masik a leutesi dij igy kevesebb, amit az ebay-nek kicsengetsz.

mi is a 6 koltseg:

1- termek ara maga, en is veszem valahol a termekeket es mas is.
2- listazasi koltseg ebay-nek
3- leutesi dij ebay-nek licit vegen osszegfuggo
4- paypal koltseg (esetemben, mivel csak nagyobb osszegu cuccnal fogadok csekket el, mert azzal is rohangalni kell a bankba, sorbaalni, megvarni, hogy atmegye, stb.
5- csomagoloanyag egy kicsi puffancsos boritek $0.80-$1 is lehet, egy nem is nagy doboz pedig $4.5-tol kezdodik a postan
6- postakoltseg, egyeb tanusitvanyok dijai, hogy feladtam, biztositas, plusz a riziko, hogy veled sokkal tobb baja lehet a magyar posta miatt, mintha egy helyi emberkenek kuldi.

szoval nem olyan olcsosag eladonak lenni sem.
meg mindig az a velemenyem, hogy ossze kell adni a postakoltseget, meg a licitre szant penzed, es ha igy is megeri neked licitalj, ha meg nem akkor meg ne.
alkudozni a piacon szoktak

cramstuff.com

(#522) Janesz válasza Gero (#521) üzenetére


Janesz
őstag

de a licitbe nem is tudod beépíteni a költségeidet....annyiért megy el amennyit adnak érte...ha 10 dollárt akkor annyit ha 150-et akkor meg annyit (nem buy it now-ról beszélek) a másik meg az,hogy nekem honnan kéne tudnom,hogy ő most mibe is kalkulálja bele a költségeket??eleve drágább a cucc mint a többi és nem írja oda mennyiért küldi hozzám az nem teljesen egyértelmű,hogy az ebédszünetét már a cucc árával kifizetem.....:DDD
szal érted miről beszélek...
amit mondasz fordítva is igaz...nem kötelező árulni ha nem tudod válallni ezeket a vele járó kellemetlenségeket ,időt,és költségeket..

(#523) Bash válasza Janesz (#518) üzenetére


Bash
őstag

Ha belföldre küldök csomagot nem kell elmennem a postára. Online kifizetem a postaköltséget, kinyomtatom a label-t, reggel leteszem a csomagot az ajtóm elé, és amikor délután jön a postás, szépen elviszi.

http://bashtravel.com/

(#524) Gero válasza Janesz (#522) üzenetére


Gero
tag

te valamit nagyon nem ertesz

egyszeru pelda

ha bemesz a boltba akkor annyiert kapod meg az arut amennyiert ki van irva, ha draga helyre mesz be ugyanazt megkapod duplajaert, na ha ez neked nem eri meg, akkor ne vasarolj a draga helyen.

az elado csak akkor viszi lejjebb az arakat, ha senki nem vasarol tole annyiert, a te ket szep szemedert nem fog bukni, mert meg vana fejeben, hogy mennyit akar a vasarlokrol lehuzni.

majd lejjebbviszi az arat, ha nem vasarol tole senki.

cramstuff.com

(#525) nofreenick


nofreenick
aktív tag

sziasztok! német ebay-en szeretnék tft monitort venni, de nem postán akarom hazahozatni, hanem öcsémmel, aki kint dolgozik... a kérdésem az lenne, h a garanciát itthon tudom-e érvényesíteni márkaképviseletnél stb.
remélem nem túl nagy baromságot kérdezek...

(#526) Janesz válasza Bash (#523) üzenetére


Janesz
őstag

uhhh ez nálunk azért nem így megy...nálunk ugyanannyi idő feladni egy csomagot a szomszéd városba mint mondjuk kanadába..
akkor ezért dagadt a nagytöbbség ott kinnt...;] még postára se kell járnia..:)

(#527) Janesz válasza Gero (#524) üzenetére


Janesz
őstag

én nagyon is értem mit mondasz...vagy a termék árába építi a saját költségeit és akkor a honlap árai szerint küldi és én is jobban érzem megam,hogy nem lettem átkúrva a postával..
vagy a terméken csak az ő kis haszna van és miután megnyertem a licitet tudom meg,hogy bizony a terék árában az ő fáradozásai nincsennek benne mert a postaköltségbe építi be az ő költségeit..

szóval Te vagy az aki nem ért itt vmit...ha nincs odaírva,hogy nagyjából mennyiért küldi mondjuk európába angliába stb ..akkor honnan tudjam,hogy ő mibe építi bele a költségeit?

(#528) Janesz válasza nofreenick (#525) üzenetére


Janesz
őstag

nem hiszem,hogy tudod érvényesíteni...

(#529) Gero válasza Janesz (#527) üzenetére


Gero
tag

hat ha irtal neki, es azt irta vissza, hogy ennyi, meg annyi a posta, akkor vagy elfogadod, vagy nem, licitalj masnal a termekre, vagy vedd meg online.

hat nem a postatol hiznak...
en peldaul fel eve vagyok itt es fogytam :)) kaja otthon sokkal jobb :))

cramstuff.com

(#530) nofreenick válasza Janesz (#528) üzenetére


nofreenick
aktív tag

miből gondolod???

tegnap beszéltem öcsémmel, és azt mondja, h amit vett kint fényképezőt, a garanciapapírokban benne volt a magyarországi márkaképviselet is...
többek között nem ez az EU lényege?

(#531) Janesz válasza nofreenick (#530) üzenetére


Janesz
őstag

egyenlőre még csak nagyobb márkákat tudod máshol is érvényesíteni illetve a notikat...
igen ez lenne az eu lényege csak akkor nemtom a magyar kereskedők is miért várnak a magyar nagykerek szállítmányára mint a messiásra amikor bárhonnan be tudnák szerezni a cuccokat...nincs még ez kiforrva nálunk...
vettem a múltkor egy melegszendvicssütőt (tefal) és beszart és visszavittem gariztatni és azért nem akarták kicserélni mert OLCSÓN vettem!!!volt garilevél meg minden de csomagoláshiányos volt és ezért féláron vettem...Azt hittem szétverem az egész boltot!!:((( mégis mi köze a garinak ahhoz,hogy én mennyiért vettem :F

(#532) nofreenick válasza Janesz (#531) üzenetére


nofreenick
aktív tag

szerencsére még ilyen helyzetben nem voltam, eddig a garanciális problémáim mindig megoldódtak, de szeretném ha ez nem is vátozna :P

ebay-es vásárlásom szempontjából annyi tanulságot szűrtem le, h az eladótól meg fogjuk kérdezni, h magyarországon is lehet-e érvényesíteni a garanciát...

(#533) gregorik válasza Brekk (#514) üzenetére


gregorik
senior tag

''how many pos on your account

regards''


ez az angol HIV-pozitív szubkultúrában kb. azt jelenti, hogy hány HIV+ partnered volt már.. ez komoly, nézd meg a wikipedián:)

(#534) Derrrick


Derrrick
tag

Megosztom veletek, mert én nagyot szívtam vele:

Bid-eltem és nyertem az eBay.com-on. PayPal-lal akartam fizetni mivel az a legolcsóbb fietési módszer, csak azt nem vettem észre, hogy az eladó külföldi vevő esetén nem fogad el PayPal-t. Mikor már megnyertem és rájöttem, még akkor is azt gondoltam sebaj, majd fizetek a drágább, de az eladó által szintén elfogadott BidPay-jel (ami a Western Union online bankártyás fizetési rendszere). Be is léptem a BidPay rendszerbe és el is kezdtem a fizetési procedúrát, a EuroCard/MasterCard kártyámmal akartam fizetni. Igen ám, de amikor meg kellett adni a bankkártya adatokat, látom, hogy csak Visa-t és American Express-t fogad el a rendszer. Gondoltam, sebaj, van másik és megpróbáltam az AmEx-szel fizetni. Végig is mentem az előírt folyamaton (megadtam bankártyaszámot, stb.) értesített is hogy kezdeményezte a kártyaterhelést. Erre másnap kapok egy email-t, hogy nem részteletezett okok miatt az AmEx kártyámat nem tudják elfogadni.

Közben még azt is el kell mondjam, hogy az eladó cseszett válaszolni a 4 mail-re amit küldtem neki, hogy mennyiért postáz kis hazánkba, hogy fizethetnék ha az általa elfogadott metódusok nem működnek, stb. Úgyhogy ottmaradtam fizetés nélkül és egy nagy neg-gel az accountom-on.

Tanulság: minden apró részletet olvass el és csak akkor bid-elj, ha jó előre sikerült lelevelezni vagy skype-on megbeszélni a részleteket.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#535) Janesz válasza Derrrick (#534) üzenetére


Janesz
őstag

én hasonlóan jártam...
csak én nem kaptam negatívot hanem feljelentett mint nem fizető biddelőt..

a sztori...
olvastam a hirdetést és ott volt,hogy ha nincs confirmed adressem akkor előnyt élvezhet a második biddelő...mondom nembaj megpróbálom..nyertem! gondoltam meggyőzöm majd,hogy nem kell aggódnia nem azért nincs confirmált címem mert lopott kártyákkal fizetek hanem mert ha nem amcsi biddelő vagy akkor nem működik a konfirmált dolog...le is írtam neki,hogy még új nálunk a paypal és,hogy ő pl. nem is tud nekünk fizetni stb...

erre küldte,hogy fizessek akkor bidpayyel ami ugyancsak nem megy a mi kártyánkkal...és mondta azt is,hogy más sok cuccot bukott be ilyen keleteurópai népek miatt...(kérdem én hogy tud ő bebukni cuccot ha én először fizetek majd azután küldi a cuccot:F) na mindegy...mondtam neki,hogy elküldöm a személyim másolatát és láthatja,hogy nincs furfang a dologban....na erre a mailre nem válaszolt..utána írtam neki még 2-t,hogy küldtem neki mailt és jelezze ha nem kapta meg mert elküldöm megint stb...semmi reakció 3 hétig...majd írtam neki,hogy elállok a biznisztől mert nem túl kommunikatív és már vettem ezért másik cuccot...na erre ő kikelt magából...ekkor már jó lett volna a személyim másolatával összekötött paypales fizetés de már télleg vettem másikat..erre írtam neki,hogy ha nem jelentkezek akkor ő mikor méltóztatott volna jelentkezni?
de korrekt voltam mert mondtam neki,hogy természetesen a feladás költségeit megtérítem stb..de úgy érzem én megtettem mindent,hogy lefusson ez a biznisz...erre írta,hogy ok 9 dollár a költség amit ki is fizettem...semmi gond nem volt egészen tegnapelőttig amikor is küldött egy mailt az ebay,hogy feljelentett a köcsög mint nemfizető ügyfelet...
úgyhogy most futhatok még pár kört,hogy közös megegyezéssel töröltük a bizniszt és,hogy ne basszanak ki...:(((:(((

(#536) gregorik válasza Derrrick (#534) üzenetére


gregorik
senior tag

nekem nem ez a tanulság, hanem h hagyni kell az USA ebayt a francba legalább a schengeni csatlakozásig..

(#537) sasa311 válasza gregorik (#536) üzenetére


sasa311
veterán

Én már vettem cuccot USA ebayen amerikai sráctól, semmi gond nem volt vele, meg is érkezett rendben (igaz a posta jó lassú volt, de erre számítottam is).
Én western-unionnal fizettem neki, mert ebben egyeztünk meg :)) De mehetett volna banki átutalással is (akkor még nem lehetett itthonról használni a Pay-Palt. Szal csak annyi a titka, hogy előre meg kell beszélni és kész.;)

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#538) Derrrick válasza sasa311 (#537) üzenetére


Derrrick
tag

Ugyan én is ezt vontam le tanulságlént, csak nehéz megfogadni, mivel a bid-elés hevében az ember türelmetlenné válik az ilyen előzetesen-írok-nem-válaszol szituációkra és hajlamos arról meggyőzni magát, hogy ''úgyis menni fog minden''. Aztán meg csak csodálkozik (főleg ha az eladó nem korrekt, márpedig a PowerSellere-ek, akik nagyban adják a cuccot, a problémamentes fizet-oszt'-küldöm típusú amerikai ügyfeleket szeretik, a problémázós európai ügyfeleknek pedig nem is írnak vissza és a végén feljelentenek/neg responso-t hagynak az account-odon), hogy nem megy a dolog.

Javaslom, az eladó history-ját tanulmányozni bid-elés előtt, ott tisztán kijön ha nem szeret egyes ügyféltípusokat.

(#539) Anthony001


Anthony001
senior tag

Ha nem ír vissza az eladó 2 napja akkor mi van?

(#540) gregorik válasza Anthony001 (#539) üzenetére


gregorik
senior tag

mivel hétvége van, én várnék hétfőig..

(#541) Anthony001 válasza gregorik (#540) üzenetére


Anthony001
senior tag

Okés.
Rendben, valószínüleg ez a baj, ugyanis az eladó power seller, tehát nem kezdő.
Csak az a baj, hogy ma jár le az aukció, írtam már neki pénteken, mert mindig előtte ledumálok mindent, csak még nem írt vissza..

(#542) sasa311 válasza Anthony001 (#541) üzenetére


sasa311
veterán

meleg... ha nem teljesen egyértelmű a dolog (tehát nem biztos hogy szállít vagy nincs jól megadva a pk) Akkor inkább vond vissza ha tudod, jobb, mint egy rosszpont ;)

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#543) Bash válasza Anthony001 (#541) üzenetére


Bash
őstag

''mert mindig előtte ledumálok mindent'' - aki korábban is járt már ebben a topic-ban az ettől a kijelentésedtől szerintem röhögőgörcsöt kap.

http://bashtravel.com/

(#544) gregorik válasza sasa311 (#542) üzenetére


gregorik
senior tag

''meleg...''

nem biztos, hogy meleg, csak mert ilyet csinál. HIV-pozitív szubkultúra, mint szó volt róla, de nem biztos, hogy homo. =-))

(#545) sasa311 válasza Bash (#543) üzenetére


sasa311
veterán

:DDD de gonosz ;]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#546) Rick


Rick
tag

Hát.. nem tudom, ti hogy vagytok, de nekem nagyon elment a kedvem az e-bay-es vásárlásoktól. Viszont olvastam egy weblapon, hogy ha itt ott amerikai weblapon vásárolsz, az ő kinti címüket add meg, hazaszállítják a cuccot. Ugyan még nem bizniszeltem velük, de mint hasznos infó, mindenkinek jó lehet valamire: Bővebben: link

(#547) Anthony001 válasza Bash (#543) üzenetére


Anthony001
senior tag

Jó hát azt hiszel amit akarsz.
Örülhetsz, ugyanis a sok szenvedés ellenére ti segítettetek abban, hogy tudjak e-bay ezni. És lassan már olyan 30 pozitív feedbackem van..tehát ya..
Amúgy visszatérve, szerencsém volt, ugyanis 3 nap után az akució lejárta előtt 25 percel írt a tag, hogy nem küld magyarra...de nem volt gáz, mert valaki rámlicitált, tehát így megoldódott..

(#548) sasa311 válasza Anthony001 (#547) üzenetére


sasa311
veterán

na közben nagy E-bayes lettél? Grat.. :R Nekem megvan még ám az értetlenkedő emil sorozatod :DDD
Én is már napok óta próbálkozok az új akváriumomhoz cuccot szerezni Német és Angol e-bayen, de sajnos ami nehezebb (pl. lámpa) azt már senki sem akarja elpostázni magyarországra. Van olyan is, akihez ki van írva, hogy Post: Worldwide, de akkor sem postáz Magyarországra, nem szeretnek minket? :U

Szerk: hogy fizetsz, Pay-Pal?

[Szerkesztve]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#549) Anthony001 válasza sasa311 (#548) üzenetére


Anthony001
senior tag

Igen, mindig pay pal, legtöbben ezt fogadják el.
Csak azt nem értem...oda van írva mellé hogy Wordwide..
Nézem nem szállít franciába, németbe, olaszba..erre itt ideírja nekem hogy nem hoznak ide sem..
Hát lámpát? Az elég gáz, mert simán eltörhet nem?

(#550) sasa311 válasza Anthony001 (#549) üzenetére


sasa311
veterán

Azért masszív cuccok ezek, nem törik olyan könnyen ;) Vagy rozsfamentes acél vagy Űrtechnológiával rozsdamentesre csiszolt alumínium :DDD Csak az a baj, hogy egy 150W-os HQI kb 6-7 kg, gondolom ezért nem szívesen postáznák :( Mert ugyan ez az ember az égőt azt gond nélkül postázná (naná, az 10 deka :P)
Nemtom, szvsz ezeket nem töltik ki rendesen, csak úgyhagyja, hogy worldwide :(

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.