Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5501) CoolMan


CoolMan
MODERÁTOR

Uraim! Legyetek szívesek befejezni a "parttalan" vitát! Innentől kezdve törlöm őket! Köszönöm.

(#5503) grosy válasza CoolMan (#5501) üzenetére


grosy
senior tag

Bocs, nem akartam részrehajló lenni. Részemről vége.

[ Szerkesztve ]

(#5504) Degeczi válasza JamesFinn (#5500) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A "célszerű" szerintem semmilyen szövegkörnyezetben nem a "kötelező" szinonimája...
Utal azonban pl. olyan szempontokra, amik egy nagyobb házi könyvtárnál rendre fölmerülnek, leginkább a visszakeresés, rendszerezés témájában. Mappastruktúrával csak egy fix, rugalmatlan szerkezet állítható elő (pl. szerző vagy műfaj szerint), míg egy programban bármilyen címkéből bármennyi ráaggatható egy-egy könyvre: sci-fi, angol, krimi, gyermek, politika, stb. Így pár kattintással lekérhető mondjuk az angol scifik listája.
A Calibre ráadásul mindezt teljesen magától is képes beszerezni, online könyvesboltok adatataiból automatikusan kitöltve ezeket a mezőket (és egyéb mást is, pl. fülszöveget, borítót).
Hát pl. ezért is célszerű már pár százas nagyságrendű könyvtár esetén is a használata (pláne mivel teljesen ingyenes).

(#5505) KBor


KBor
csendes tag

Pocketbook touch olvasót használok régóta, imádom. Ha oldalt fogom könnyedén lapozok az érintőképernyőn, ha alul, szintén kényelmes a lapozó gombbal. És tényleg mindenféle formátumot megesz konvertálás nélkül. Annak idején többek közt a két éves hazai garancia miatt választottam ezt. Bevált, de szervízre nem volt szükség eleddig.

(#5506) Andyka0908


Andyka0908
tag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy milyen e-book-ot érdemes vásárolni olyan 20 000 Ft-t környékén? Vagy érdemesebb használtan nézni ilyen árkategóriába?
Kijelző méretbe nem tudom melyik az ideálisabb?
Elég lesz a sima gombos kivitel és a a világítás sem elsődleges szempont, valamit ilyen árkategória ilyen nagyon nincs is ahogy olvasgattam. Tervezek vásárolni mellé egy e-book olvasólámpát.
5"-ba a következő kettőt néztem:
Kobo Mini
és
PocketBook Mini 515

A kettő közül melyik az ajánlottam esetleg? A másodiknál, ha jól informálodtam több formátumot támogat.

6"-ba esetleg valami kedvelt és ajánlott típus?

Waqtey w60 HD-t néztem, de sajnos nem nagyon láttam ahol lehet vásárolni ilyet...

Köszi szépen a segítséget. :)

Asus TransformerBook T100, Lenovo IdeaPad A10, PocketBook Mini 515

(#5507) grosy válasza Andyka0908 (#5506) üzenetére


grosy
senior tag

Szerintem vegyél kindle-t, az a legjobb :DD

(#5508) zebede válasza Andyka0908 (#5506) üzenetére


zebede
őstag

Én is most akarok venni, nálam is 20k a lélektani határ egy nem világítós olvasóért.

20k-ért+posta hirdetnek itt a hardverapron bontatlan Kindle 5-öt, nem kérdeztem meg de szerintem osztrák MM-ból lehet.

Gondolkoztam a PocketBook Minin, de arra jutottam hogy az 5" nekem kevés.

Sima WayteQ xBook-60, nem wifis nem HD van szintén 20k-ért boltban, 1év garival.

De nálam valószínűleg egy használt Nook Simple Touch lesz a befutó, húsz körül már azt is ki lehet fogni a neten.

[ Szerkesztve ]

(#5509) Pierre75 válasza JamesFinn (#5490) üzenetére


Pierre75
senior tag

Magyar szervíz: attól mentsen isten vagy a jószerencsém. Jóesetben 1 hónap alatt piszmog vmit, de először a kibújót keresi. Aztán jöhet az örömteli várakozás a Fogyasztó Védelemre.
Ha nem tud idegen nyelven 3 szót megjegyezni, akkor a kis ikonokat figyelje és elboldogul.

(#5510) Andyka0908 válasza zebede (#5508) üzenetére


Andyka0908
tag

Kindle 5 - ahogy nézegettem - nem lehet rossz vétel.
A sima WayteQ xBook-60 ebből a szempontból kiesik az én választásomnál, mivel mindenképp wifis e-bookot szeretnék vásárolni.
Ilyen árkategóriába esetleg még más készülék 6"-ba?

Köszi az eddig segítséget is. :)

Asus TransformerBook T100, Lenovo IdeaPad A10, PocketBook Mini 515

(#5511) zebede válasza Andyka0908 (#5510) üzenetére


zebede
őstag

Új, bolti nem igazán. 25-ért Icarus Essence, 27-ért PocketBook Basic ez már 6 colos.

Ha úgy látod neked jó a Kindle, akkor az most jó vétel annyiért. Vagy ha esetleg valakivel Ausztriából, vagy Németországból tudsz hozatni akkor 49 euro-ért a tied lehet.

[ Szerkesztve ]

(#5512) JamesFinn válasza Pierre75 (#5509) üzenetére


JamesFinn
senior tag

Tapasztaltad?
Nekem anno a prestigio olvasómat 1(!) napon belül sűrű bocsánat kérésekel megspékelve cserélték. A Koobe a szoftver frissítést az email címemre küldte telefonos egyeztetés után.
Hál'isten nem volt ilyentéren rossz tapasztalat. De sajnos, több a negatív tapasztalat. A többi pedig attól függ, milyen rámenős a user.

(#5513) barifari válasza grosy (#5482) üzenetére


barifari
újonc

Köszi szépen, nekem is az érintő képernyős tetszik jobban. Jövő héten remélem be tudom szerezni. :D

(#5514) borges7


borges7
aktív tag

Ez mennyibe kerül innen rendelve: http://www.amazon.com/gp/product/B007HCCNJU?&tag=ttr_ebook-reader-20 ?

(#5515) barifari válasza KBor (#5505) üzenetére


barifari
újonc

Köszi, hogy írtál! Nekem is a két éves hazai garancia a szimpatikus, mivel az előző Kobo-at Angliából hozattam.

(#5516) Degeczi válasza borges7 (#5514) üzenetére


Degeczi
nagyúr

onnan csak USA-ba tudsz rendelni, nemzetközi megrendelésre a fejlécben van egy másik link: az pedig $89, +$20 szállítás, * 1.27 áfa = $140, ami (pláne mostani rossz árfolyamon) nem éri meg

(#5517) aggleány válasza Andyka0908 (#5506) üzenetére


aggleány
addikt

Itt van a WayTeq-ről egy kis leírás, plusz szerintem nézz szét a fórumában. :K

(#5518) grosy válasza Andyka0908 (#5510) üzenetére


grosy
senior tag

Pocketbook basic 2 most jelent meg, igaz 25.000 Ft, de már 6"-os. Nekem van egy minim is, és imádom, mert ez tényleg már zsebkönyv, befér a kabátzsebembe is, ami bkv-zásnál igazán előny.

(#5519) Andyka0908 válasza grosy (#5518) üzenetére


Andyka0908
tag

(#5517) aggleány Köszi szépen, meglesem ezt is mindenképpen! :)

(#5518) grosy

Pocketbook basic 2, ehhez esetleg kérhetnék egy linket?

Igen, még a Mini-vel szemezek, mert a kettő közül amit fentebb írtam ez jobban tetszik és több formátumot is támogat.

Köszi Mindkettőtöknek! :)

Asus TransformerBook T100, Lenovo IdeaPad A10, PocketBook Mini 515

(#5520) grosy válasza Andyka0908 (#5519) üzenetére


grosy
senior tag

http://www.pocketbook-int.com/hu/products/pocketbook-basic-2

(#5521) grosy válasza Andyka0908 (#5519) üzenetére


grosy
senior tag

Ez valójában egy mini 6"-on.

(#5522) aggleány válasza Andyka0908 (#5519) üzenetére


aggleány
addikt

Szívesen. :K

(#5523) forceberg


forceberg
veterán

Sziasztok!

Ajándékba vennék egy olvasót úgy max. 25k körül.
A Koobe Slimbook HD-t néztem ki, persze, jelenleg nem kapható... és jövő hét végéig kéne megvennem. :((
Miben gondolkodjak? :))

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#5524) Chris Kiki válasza forceberg (#5523) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Canon vagy Nikon :DDD

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#5525) forceberg válasza Chris Kiki (#5524) üzenetére


forceberg
veterán

Inkább Sigma...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#5526) baal-amiga


baal-amiga
senior tag

2 hét rövid tapasztalata a nook SL w GL-tal:
az eddig buszon, zenehallgatással töltött időt felváltotta az olvasás. 2 regény abszolválva :)
Szürkületben, korai sötétebb reggeleken a világítás már minimális fényerővel is élvezhetővé teszi az olvasást, a kijelző felső részének erősebb világítása kb a 10. perc után már fel sem tűnik. A lapozás félkézzel, kesztyűs kézzel tartva, akár állva is oké; számomra az ergonómia csillagos 5-ös. Az akárhogyan -lapozókkal, koppintással, swipe-pal- lapozás minden igényt kielégít. Az ára pedig -26e Ft-nak megfelelő Ł- szerintem best buyjá teszi. Formátummal sincs gondom, Calibre a barátom.
Összességében minden gromek, megérte napokig bogarászni a fórumot vásárlás előtt és világítós mellett dönteni.

"God is dead" - Nietzsche, 1882 - "Nietzsche is dead" - God, 25 August 1900 ------ > Eladó óráim HA-n: https://shorturl.at/zHJW8

(#5527) aggleány válasza forceberg (#5523) üzenetére


aggleány
addikt

Mik az elvárások? Olvastad az első hozzászólásban lévő cikket? Az alapján be lehet lőni egy pár olvasót, és azok közül már könnyebben tudnánk javaslatot tenni.

(#5528) forceberg válasza aggleány (#5527) üzenetére


forceberg
veterán

Kb. annyi, hogy lehessen rajta olvasni :))
Nem tudom, mivel ajándék lenne.
Max. 27k mondjuk, a Kindle ára. A Wayteq pl. hangot is lejátszik + tok is van hozzá, de a sima Kindle az eddigi tájékozódásom szerint talán jobb.
Az előző oldal képen maradása mennyire valós, illetve pl. metróra jó-e egyáltalán egy világítás nélküli verzió?
Köszi a választ!

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#5529) aggleány válasza forceberg (#5528) üzenetére


aggleány
addikt

Metrón mindenképpen jobb a világítós, de nekem pl. folyamatosan be van kapcsolva a világítás, mert úgy szebb fehér a papír. :K

Ez az előző oldal ottmarad téma a hibás készülékeknél van. Általában be lehet állítani, hogy hány oldalanként legyen teljes frissülés.

A Kindle a legfelkapottabb, ez tény, de nekem nem jön be. Mindenképpen olyat javasolnék, ami érintős, mert azzal pl. könnyebb a szótárazás vagy kijelölés, ráadásul általában a lapozás is jobban kézreáll.

Nem tudod, hogy aki kapja, olvas ebook-ot? Ha igen, azt kellene kideríteni, hogy milyen formátumú könyvei vannak és mennyi. Ha kevés könyve van (max. 200), akkor nem téma a formátum, ha annál több, akkor már érdekes lehet, hogy melyik olvasó viszi azt a formátumot.

Ez a legmaximumabb összeg? A Nook Simple Touch Glowlight-ot nézted? Most írta a kolléga, hogy netről rendelte, és kb. ennyi volt.

[ Szerkesztve ]

(#5530) forceberg válasza aggleány (#5529) üzenetére


forceberg
veterán

[link]

Nem a legjobb a Font árfolyama, de itt pl. Ł70-re jön ki.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#5531) aggleány válasza forceberg (#5530) üzenetére


aggleány
addikt

Teljesen jónak tűnik. :K Elégedettek vele, sok eladás van a háta mögött, én innen bátran rendelnék. Angliából egy hét alatt meg szokott érkezni a csomag. Az enyémet futár hozta, alá kellett írni, hogy átvettem. Ráadásul, ahogy nézem, millió fajta tok is van hozzá. :C Az mindenképpen kell, védeni kell a kijelzőt.

(#5532) forceberg válasza aggleány (#5531) üzenetére


forceberg
veterán

Hát akkor szerintem ez lesz, ha nem érkezne meg szombatig(amire van esély), akkor csúszik az ajándék átadása :DDD
Még egy kérdés, az ékezetek kezelése nem lehet gond, ugye?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#5533) aggleány válasza forceberg (#5532) üzenetére


aggleány
addikt

Jó döntés. :C Ennyiért máshol nem nagyon kapsz világítós kütyüt, és ha jól tudom, a Nook-kal lehet mindenféle okosságokat is csinálni, a fiúk biztosan segíteni fognak. :K

Az ékezeteket az olvasott könyvben simán kezeli, de úgy tudom, hogy a menüben nincs magyar nyelv. Ha a megajándékozott kicsit is tud angolul, simán elboldogul vele.

(#5534) baal-amiga válasza forceberg (#5530) üzenetére


baal-amiga
senior tag

Az enyém is tőle van, egy hét alatt itt volt. Ajánlom. Tok Kínából jött, kemény bőr, kb. 2 ropi, az is egy hét volt.

"God is dead" - Nietzsche, 1882 - "Nietzsche is dead" - God, 25 August 1900 ------ > Eladó óráim HA-n: https://shorturl.at/zHJW8

(#5535) Ébri


Ébri
senior tag

Én hosszas töprengés után a Kindle Paperwhite 2 mellett döntöttem, némi bénázás után telepítettem Duokant is (szerintem a PW-nél, ha nincs említve a fórumnyitó táblában, meg lehet említeni, hogy nem célszerű Duokant átállítani metaadatok olvasására, mert le is fagyasztja az első magyar ékezet, s a fájlneveknél egyszerűbb ékezetleníteni.)

Első tapasztalatom az, hogy ha lenne jó PDF olvasó az alap rendszerben, elég is lenne nekem, a duokan időnként idegesít a kínai karaktereivel, meg hogy regisztráljak a kínai ekönyv oldalon. Viszont az epubjaim olvassa jól.

Viszont tokot nem nagyon találtam, erre van valakinek jó tippje? Köszi!

(#5536) Jack@l


Jack@l
veterán

Icarus 8-al van valakinek tapasztalata? Ajánlott bevásárolni belőle?

Sajnos úgy néz ki le kell tennem még jó ideig arról, hogy jó kijelzővel androidos 10 colos e-inkes olvasóm legyen...
Onyx M95 és M96 majd csak nyár végén vagy őszre jön.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#5537) ZooLee válasza Ébri (#5535) üzenetére


ZooLee
őstag

Viszont tokot nem nagyon találtam, erre van valakinek jó tippje? Köszi!

Én g yári, vagy annak a funkcionalitásával megegyező tokot javasolnék, mert az automatikus ki-bekapcsolás jó (kényelmes) fícsör. A gyári nagyon drága, de kifogástalan minőségű, a kínai oldalakon /eBay-en viszont nagyon sok olcsót találsz, csak olvasd el a felhasználói tapasztalatokat, mert az sokkal többet elmond a termékről, mint a leírás, és bizony bele lehet futni gagyiba.

(#5538) forceberg válasza aggleány (#5533) üzenetére


forceberg
veterán

Kicsit elbizonytalanodtam, mert a Kobo Touch ugyan nem világítós, olcsóbb is, de valahogy szebben néz ki, dizájnosabb :)
Ehh... most megint elbizonytalanodtam...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#5539) aggleány válasza forceberg (#5538) üzenetére


aggleány
addikt

Hát igen, nem könnyű a választás. :N Nézz szét alaposan, nehogy a vásárlás után találj egy még jobbat.

(#5540) forceberg válasza aggleány (#5539) üzenetére


forceberg
veterán

Ma megrendelem, vagy a Kobo lesz, mert szebb, vagy a Nook, mert világít... :))
Tippek, ellentippek? :D

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#5541) doc válasza forceberg (#5540) üzenetére


doc
nagyúr

ha "csak" olvasni szeretnel, akkor mindketto jo valasztas
a Nook kesobb a rootolasi lehetoseg miatt rugalmasabban hasznalhato, viszont valoszinuleg meg mindig nem vasarolhatsz (legalisan) az aruhazukbol, a Kobonal ez is megy
en csak a vilagitas hianya miatt csereltem le a Nook Simple Touchot, lett helyette Kobo :D
mindkettot nagyon szeretem, jo cuccok
nezz meg esetleg par youtube videot, hatha valamelyik GUIja szimpatikusabb lesz mint a masike (a Kobo a legutobbi firmware-rel baromi jo lett, van pl. Pocket integracio, a Nook gyari felulete valamivel kevesebbet tud, cserebe rootolas utan "okosithato")

[ Szerkesztve ]

(#5542) aggleány válasza forceberg (#5540) üzenetére


aggleány
addikt

Ebben nem tudok segíteni. :( Az enyém szép világítós Kobo :U Neked kell eldönteni, hohy mi a fontosabb. Nálam műszaki cikkek terén mindig a funkcionalitás az első, de azért a szépség is számít.

Én biztos rádobnék még egy kicsit vagyonkaügyileg, és vennék egy szép világítóst. :))

(#5543) forceberg válasza aggleány (#5542) üzenetére


forceberg
veterán

Marad a Nook, tokban úgysem látszik a Kobo szép hátlapja :DDD

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#5544) aggleány válasza forceberg (#5543) üzenetére


aggleány
addikt

Van benne valami, ráadásul a Nookhoz nagyon szép tokokat lehet rendelni. :K

(#5545) forceberg válasza aggleány (#5544) üzenetére


forceberg
veterán

Köszi a segítségeket, megrendeltem a Nook-ot.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#5546) aggleány válasza forceberg (#5545) üzenetére


aggleány
addikt

Nincs mit. Majd mesélj, hogy milyen, ha megérkezett. :K

(#5547) barifari válasza forceberg (#5538) üzenetére


barifari
újonc

Forceberg- én Angliából rendeltem Kobo Touch-ot, ami sajnos 1 év 3 hónap használat után egyik napról a másikra elromlott... én annyira nem ajánlanám a touch-ot, pedig a WHSmith-nél most 30 fontba kerül. Igaz, előtt jól működött. Lehet, hogy csak én fogtam ki egy hibásat... :((

(#5548) finecsa válasza baal-amiga (#5526) üzenetére


finecsa
tag

Ez jó vétel volt, lehet én is beruházok egyre.

Ilyen jó árban, megbízható eladótól, sima Nook Simple Touch-ot nem találtál esetleg, miközben keresgéltél?
Mert én nem találok olyat, aki Magyarországra is postázna.

(#5549) forceberg válasza finecsa (#5548) üzenetére


forceberg
veterán

Én épp ma rendeltem egyet ajándékba.

A tokkal kapcsolatosan egy kérdés: elég a sima rácsukódós, vagy mindenképp jobb olyan, ami körbeveszi?
Ahogy látom, van rajta 4 kis szögletes lyuk a tartóhoz rögzítésre.

(#5547) barifari: Kobo Touch-ot én össz. Ł48-ért láttam, de végül is össz. 70-ért vettem a világítós Nook-ot.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#5550) aggleány válasza forceberg (#5549) üzenetére


aggleány
addikt

Én a körbevevős tokot ajánlom, az jobban védi a kütyüt. Olyan is van, ami ébreszti az olvasót, nagyon praktikus. Nekem is ébresztősöm van, de nekem nem volt túl sok választási lehetőségem, ez enyémhez nincs annyiféle tok, mint a népszerűbb típusokhoz. :(

(#5551) baal-amiga válasza forceberg (#5549) üzenetére


baal-amiga
senior tag

Ilynem van. Patent.

"God is dead" - Nietzsche, 1882 - "Nietzsche is dead" - God, 25 August 1900 ------ > Eladó óráim HA-n: https://shorturl.at/zHJW8

(#5552) baal-amiga válasza finecsa (#5548) üzenetére


baal-amiga
senior tag

Én világítósat kerestem, anno volt nála kobo touch olcsón.

"God is dead" - Nietzsche, 1882 - "Nietzsche is dead" - God, 25 August 1900 ------ > Eladó óráim HA-n: https://shorturl.at/zHJW8

(#5553) finecsa válasza baal-amiga (#5552) üzenetére


finecsa
tag

Azt láttam, de nook-ot szeretnék.
Mindegy, ha nem találok megrendelem innen a glowlight-ot.
Csak erről meg azt olvastam pár helyen, hogy elég könnyen sérülhet a fényvezető réteg.

(#5554) baal-amiga válasza finecsa (#5553) üzenetére


baal-amiga
senior tag

Én a fenti tokban hordom, a teletömött táskámba bevágom; értelemszerűen a kijelző kemény fedelű tokban nem nyomódik, semmi baja. Én is olvastam a sérülékenységéről, de magától nem hiszem, hogy megreped. Kulcsot meg nem tervezek ráejteni.

"God is dead" - Nietzsche, 1882 - "Nietzsche is dead" - God, 25 August 1900 ------ > Eladó óráim HA-n: https://shorturl.at/zHJW8

(#5555) Ébri válasza baal-amiga (#5554) üzenetére


Ébri
senior tag

A keménytokos Sonymra múlt hét végén 3 és fél éves 18 kilós gyerekem lépett rá, a kijelző oldalán. Nem lett semmi baja, bírta a kemény tok, de kicsit megijedtem. A PW-t már nem teszem le az ágy mellé a földre, hanem az éjjeliszekrénybe :).

(#5556) barifari


barifari
újonc

Tegnap megrendeltem edigitálnál a Pocketbook Basic Touch-ot, ma már átvehető! :D Kíváncsi vagyok, milyen lesz! :D Majd beszámolok a tapasztalatokról. :C

(#5557) JamesFinn válasza barifari (#5556) üzenetére


JamesFinn
senior tag

Jól választottál!
Szerintem nem fogsz csalódni benne! :))

(#5558) Jocozolg


Jocozolg
tag

Ha még nem olvastátok volna. Origó

(#5559) aggleány válasza Jocozolg (#5558) üzenetére


aggleány
addikt

Hát ez elég szórakoztató kis olvasmány, ajánlom mindenkinek, aki jót akar röhögni. Azért a Beagle-t dícsérni, ami momentán a létező leggyengébb olvasó, ráadásul ennyiért... :Y

Én még nem láttam élőben Onyx-ot, de a képen a kijelző szélén azok lapozógomboknak néznek ki, ehhez képest azt írják, hogy nincs neki olyan. Valóban az a mágnese tok tetszett a legjobban, amit már elég sok olvasóhoz lehet venni??? Röhejes, de ezt magas szintű professzionalizmust már megszokhattuk az adott oldal műszaki témájú cikkeinél. :O

(#5560) Jeannie válasza aggleány (#5559) üzenetére


Jeannie
aktív tag

Kolleganőmnek ilyen van (azért nem vettem már rég meg :D), és van egy-egy lapozógomb az oldalán. Szerintem nekik a két-két gomb kellett volna, hogy egy kézzel is tudjanak oda-vissza lapozgatni.
A tok alapból nem jár hozzá, a 3000 könyvet meg ő is kapásból törölte le, mert ömlesztve vannak, és ugyanazok, mint a MEK-en. Viszont a gdrive .apk-t simán vissza lehet rá tenni, meg szinte bármelyik appot a playből. Mondjuk play nincs, de ettől függetlenül gmaps, gmail és opera mini fut a kollegám olvasóján, ezpdf és coolreader az olvasáshoz, és nem mondanám még azt sem, hogy szaggatós a görgetés.

Viszont én nem vennék ilyet, mert nem tetszik :) Nekem az Aura tetszik, de nyilván Nook lesz belőle, mert csak feleannyit szánok rá.

(#5561) aggleány válasza Jeannie (#5560) üzenetére


aggleány
addikt

Köszi, hogy leírtad. :R

Nekem tetszett az Onyx is, de aztán megláttam az Aurát... :B

Az a lényeg, hogy az ember elégedett legyen azzal a kütyüvel, amit megvett. Persze nem árt, ha még tetszik is, de szerintem az nem számít annyit. (Mondom én, akinek számít. Na mindegy, nekem lehet, nőnemű vagyok. :DDD )

(#5562) k.kristof


k.kristof
őstag

Csütörtök óta átmenetileg más helyre járok dolgozni, ezért a 3-as metróval közlekedek. Tapasztalataim szerint a belső világítás fényereje elég nagy tartományban mozog, van olyan kocsi, ahol jól látom a Kindle 5-öm kijelzőjét, van ahol inkább elő sem veszem, mert csak megfájdulna a fejem. Továbbá bizonyos szakaszokon úgy rázott a kocsi, hogy akárhogy támasztottam ki az olvasót, képtelenség volt olvasni.

Az meg már igazán mellékes, hogy kevesebbet utazok, ezért kevesebbet is tudok olvasni.

(#5563) barifari


barifari
újonc

Megvan a PocketBook Basic Touch. :)) Eddigi tapasztalatom szerint szebb a kijelzője, mint a Kobo Touch-nak. Szerintem nagyon jó, hogy alul gombbal tudok lapozni, de ha úgy kényelmetlen, akkor van érintő képernyő is. :DD

(#5564) aggleány válasza k.kristof (#5562) üzenetére


aggleány
addikt

Ezért írtam, hogy praktikusabb a világító olvasó. Lehet, hogy nemsokára kitalálják az optikai képstabilizátoros verziót is a magyar metrók rázásfaktora által inspirálva. :DDD

(#5565) aggleány válasza barifari (#5563) üzenetére


aggleány
addikt

Örülök, hogy tetszik. :C

(#5566) JamesFinn válasza barifari (#5563) üzenetére


JamesFinn
senior tag

Remek, végre valaki akinek tetszenek a gombok! :))
kiváncsi leszek a hosszabb távú véleményedre!

(#5567) Dhampir válasza baal-amiga (#5551) üzenetére


Dhampir
félisten

baal-amiga... Mekkora név és az aláírásod is. :DDD :C

(#5568) zebede válasza baal-amiga (#5526) üzenetére


zebede
őstag

Nem tudod, hogy a Nook Simple Touch GlowLight ugyanúgy rootolható, mint a sima Nook?

(#5569) pusiga


pusiga
tag

Olvastátok? Teszt

(#5570) Degeczi válasza pusiga (#5569) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ez nem "teszt", hanem PR cikk, aminek a végéről lehagyták az (X)-et...
Az Edigital termékoldalán is több valós infó deríthető ki róla a beszámolókból

(#5571) pusiga válasza Degeczi (#5570) üzenetére


pusiga
tag

Köszönöm, hogy felhívtad a figyelmet az edigital oldalára, tényleg érdemes elolvasni a hozzászólásokat. :K

(#5572) Degeczi válasza pusiga (#5571) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Leginkább azt tartom onnan tanulságosnak, hogy hónapokon át úgy forgalmazták a készüléket, hogy az képtelen volt megjegyezni az olvasási pozíciót, de áthidalásként még könyvjelzőt sem lehetett beszúrni, mert az a funkció hibával kilépett... csak idén javították.
(Lehet viccelni rajta, de ettől még tény, h ilyesmi elképzelhetetlen lenne bármelyik nagy cég esetén, mert ez a tesztelés teljes hiányát jelzi)

Vagy sokan panaszkodnak pl. arra, hogy a háttérvilágítása kis fényerőn zavaróan vibrál: ezek szerint nagyon alacsony frekvenciás PWM-el szabályozzák a fényerőt, ami szintén alapvető hiba, hiszen pont az e-ink lényegét öli meg (ne legyen fárasztó az olvasás).

Jellemző az is, hogy a Wikitech cikke poénkodik az orosz szótáron, ahelyett, hogy negatívumként értelmezné - de szétnézve az oldalukon, már rögtön érthető:

(#5573) Rebourne válasza zebede (#5568) üzenetére


Rebourne
aktív tag

Igen. A kettő teljesen ugyanaz, leszámítva a világítást.

(#5574) baal-amiga válasza zebede (#5568) üzenetére


baal-amiga
senior tag

Ezzel igen, 1.2-től fölfelé. Én csak kipróbáltam hogy elindul-e, de nem rootoltam, tökfölösleges.

@Dhampir: thx ;)

"God is dead" - Nietzsche, 1882 - "Nietzsche is dead" - God, 25 August 1900 ------ > Eladó óráim HA-n: https://shorturl.at/zHJW8

(#5575) koncsik válasza zebede (#5568) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Csatlakozva baal-amiga-hoz: igen, én mindkettőt az idézett leírás szerint rootoltam. (1.21-től ugyanaz a FW van rajtuk, ezért mertem belevágni, szerencsésen sikerült).

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#5576) blash válasza zebede (#5568) üzenetére


blash
tag

Nook managerrel egyszerű a Simple Touch Glowlight rootolása. Nekem 1.2.0-ás frimware-es stg-vel volt dolgom, elsőre nem jött össze, mert igaz, hogy előtte teljesen feltöltöttem, de vagy valami került a keret alá, vagy a kijelzőre tett fólia kunkorodik fel picit, de a lényeg, hogy backup közben teljesen lemerült. Pár óra eltelt a feltöltés végezte és a root baszkódásom közt... Feltöltés után, már gond nélkül ment a backup és a root.

xda: [Root] NookManager - graphical rooter for 1.2.x and beyond

logout.hu/bejegyzes/vyndree/nook_simple_touch_rootolasa_nookmanager_segitsegev.html

geekanddummy.com/how-to-rooting-the-nook-simple-touch/

(#5577) totasenior


totasenior
tag

Szervusztok!
Üdv. Volt már korábban töbféle olvasóm (Koobe többféle, Icarus Pocker, Wayteq, most legutóbb Nook ST), ma pedig beszereztem egy Onyx Boox C65 ML After Glow olvasót.
Többször nekifutottam, de sajnos a CoolReadert nem tudtam semmiféleképpen telepíteni.
Próbáltam kártyáról formázva PC-n, nem ment, formáztam (erase?) az olvasóban, így sem ment.
Bemásoltam az olvasó SD card könyvtárába, onnan sem ment.
Megpróbáltam Sky Drive tárhelyről.
Teljes csőd az eddigi összes próbálkozás.
Tudna valaki tanácsot adni?
Előre is köszönöm szépen.

(#5578) nord_


nord_
veterán

Urak és Hölgyek,

Lelkiismeretesen átolvastam a topikot, a linkelt teszteket, cikkeket ebook olvasó vásárlásához. :) Van pár kiszemeltem, de vásárlás előtt mindenképp szeretnélek megkérdezni titeket, mint gyakorlott használókat, hogy melyiket választanátok?

A szempontjaim:
- oprendszer, szótárak mindenféle fícsörök nem érdekelnek, csak és kizárólag könyvet szeretnék olvasni (okostelefon, táblagép van, ha ilyen ingerenciám támadna);
- a könyveim igen jelentős részben epub formátumban vannak (ahogy olvasgattam, az utólagos konvertálás nem ad 100%-os eredményt), tehát mindenképp preferálnám azokat az olvasókat, amik gyárilag támogatják az epubot. (Persze, van pdf is, tehát nem árt, ha azok is jól olvashatók.)
- bolondbiztos legyen (ugye alapfeltétel, hogy ahol abbahagyom az olvasást, onnan folytassa később, bármi is történik); nem árt, ha könyvjelzőzni is lehet;
- háttérvilágítás elengedhetetlen;
- ugyan még sose használtam e-olvasót, de a fizikai gombos lapozás tűnik szimpatikusabbnak;
- nem tudom, a gyakorlatban mennyit számít a nagyobb felbontás - ha igen, akkor ilyet választanék;
- ha lehet hozzá venni tokot, nem hátrány;
- tetszene a keskeny káva, de ez nem annyira fontos;
- logikus legyen a könyvtár (ne számítástechnikus, hanem logikus:) ), nem árt, ha szűrni, rosszabb esetben bizonyos szempontok alapján rendezni lehet a könyveket

Asszem, alaposan szűkítettem a kört, szerintem nem lesz nehéz konkrét modell(eke)t ajánlatonok. :)

[ Szerkesztve ]

(#5579) aggleány válasza nord_ (#5578) üzenetére


aggleány
addikt

Ó, dehogynem lesz nehéz! Ilyen nincs is. :Y

A logikus könyvtár nem igazán létezik egyelőre a könyvolvasóknál. Vagy cím, vagy író szerint sorba rendez, és kész. Cserébe viszont rá lehet keresni akár az íróra, akár a címre a keresővel. :K

Egyetlen olyan könyvolvasót tudok, ami megfelel a fő elvárásaidnak, ez pedig az Icarus Illumina HD. Bár a kerete nem keskeny, a többi kérésedet tudja teljesíteni. Az általad említett cikkben van hozzá bővebb leírás is.

Sokkal több lehetőség lenne, ha elég lenne az érintős is, a felsőbb kategóriákban inkább olyanok vannak. Nekem is érintős van, és nagyon jól kezelhető. :K

Hátha a többieknek is lesz ötletük, én csak ezt az egyet tudom.

(#5580) gbors válasza nord_ (#5578) üzenetére


gbors
nagyúr

a logikus könyvtáron kívül a Nook Simple Touch GlowLight is megfelel a kritériumoknak. nem keverendő a Nook Glowlighttal, utóbbin nincs lapozógomb.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#5581) Kövezett válasza totasenior (#5577) üzenetére


Kövezett
tag

Nem lehet, hogy gyárilag ott van a kedvenc alkalmazások között?

(#5582) totasenior válasza Kövezett (#5581) üzenetére


totasenior
tag

Az alkalmazások között a következők vannak:
Browser; Downloads (üres); Gallery (könyvborítók); Legimi (lengyel ebook forgalmazó); Music; OnyxBookStore; QuickDic; SkyDrive.

(#5583) aggleány válasza totasenior (#5582) üzenetére


aggleány
addikt

Szerintem próbáld megkeresni phedi77-et, neki Onyx van, és egy kollégája kiokosította a gépet, most már tud sok mindent. Hogy hogyan, azt nem tudom, de ő talán igen. :K

(#5584) hampidampi válasza nord_ (#5578) üzenetére


hampidampi
senior tag

Van még az Onyx Boox C65HD After Glow, vagy pl. a Prestigio MultiReader Supreme 5664 is, ami az Icarus Illumia HD átcímkézve.

(#5585) aggleány válasza hampidampi (#5584) üzenetére


aggleány
addikt

Az Onyx-on alig van gomb! Az nem jó, gombos kell. :K

(#5586) JamesFinn válasza nord_ (#5578) üzenetére


JamesFinn
senior tag

A PocketBook Touch Lux-ot nézd meg.

[ Szerkesztve ]

(#5587) grosy válasza nord_ (#5578) üzenetére


grosy
senior tag

Így van, hallgass J. kollégára! Véleményem szerint az általad támasztott elvárásoknak a Pocketbook felel meg a legjobban. Ha bármi félsz lenne benned a márkával kapcsolatban, akkor ajánlom, hogy olvass utána a wiki-n.

[ Szerkesztve ]

(#5588) JamesFinn válasza grosy (#5587) üzenetére


JamesFinn
senior tag

+1 :))

(#5589) ZooLee válasza grosy (#5587) üzenetére


ZooLee
őstag

@nord: Szerintem is hallgass rá, de abban, hogy nézd meg őket! Minél többet. Menj el egy olyan helyre, ahol több olvasó ki van állítva (BestByte, eDigital, MediaMarkt) hogy össze tudd hasonlítani őket, kézbe venni, kipróbálni (nem kell ott megvenni, utána mehetsz a "szakboltokba", internetre).
Nem érdemes elzárkózni semmi elől sem látatlanba (pl. érintőkijelző), mert lehet, hogy mégis az a jobb neked. Ajánlhatunk neked itt sokfélét, de mindenkinek benne lesz a szubjektivitása is. És ott van a tied is, hogy neked mi felel meg a legjobban, hogyan szoktál olvasni, hol szoktál olvasni, melyik kézzel fogod a könyvet, stb. aggleány cikkében benne vannak ezek a szempontok, legalábbis nagyon sok belőlük, de ez is csak egy része, és leginkább azt mutatja meg, hogy mennyi minden szempont lehet.

Én például a "logikus legyen a könyvtár" igényed alapján kapásból azt mondanám, hogy használj Calibre-t, igaz az a gépeden fut, de platformfüggetlen, megoldja a keresési, rendezési igényeidet, és még a PDF-olvashatóságon is segít. A legjobb a rendezés szempontjából az öreg Sony olvasó volt, az mindenféle tag alapján képzett listákat automatikusan, na ezt most egyik olvasó sem tudja. Viszont pl. a Kindle keres az összes metaadatban, nagyjából helyettesítve a rendezést. Nekem ez megfelel, másnak meg nem. Ahogy aggleány írta, a jelenlegi igényeidnek olvasó nincs, valahol alakítani kell, vagy rávenni valakit, hogy gyártson neked olvasót :) , vagy megkeresni az igényeidhez legközelebb állót, vagy az igényeken változtatni tapasztalati alapon.

[ Szerkesztve ]

(#5590) Dhampir válasza grosy (#5587) üzenetére


Dhampir
félisten

Csatlakozom, én is ajánlom. :)

(#5589) ZooLee

Igen, érdemes először személyesen megnézni és lehetőség szerint kipróbálni ezeket a kütyüket. :K

[ Szerkesztve ]

(#5591) JamesFinn válasza Dhampir (#5590) üzenetére


JamesFinn
senior tag

Club PocketBook
:)):)):))

[ Szerkesztve ]

(#5592) nord_


nord_
veterán

Köszönöm mindenkinek a segítséget!
Látszik, hogy rendesen olvastam a topikot, aggleány tesztjét, mert az én gondolataimban is ott volt az Icarus és a Pocketbook a befutók közt. :) A Kobo Aura HD is jó választás lenne, azt is sokan dicsérik, de valahol meg kell húzni a határt.

Aggleány,
persze, szerintem mindenki így van vele, hogy amikor valamit vásárolni akar, akkor a legritkább esetben egyezik a fejében lévő lista valamelyik eszköz teljes specifikációjával. De szerencsére nálam is minimális kompromisszumot kell kötni, biztos vagyok benne, hogy boldogan fogom használni a kiválasztottat. :)

ZooLee,
így van, én is ezt tervezem, hogy vásárlás előtt végigfogdosom a szóba jöhető versenyzőket - csak előtte szerettem volna tisztán látni, hogy célirányosan tudjak nézelődni.

A Pocketbookot ajánló kartácsak megerősítését is köszönöm! :)

(#5593) Ste_mod válasza totasenior (#5577) üzenetére


Ste_mod
csendes tag

Üdv totasenior!

Nem kell telepítened, mivel már rajta van :) Ha a könyvtárban (Library) egy könyvre "hosszan tapizol", akkor a képernyő alján feljön egy 2x3-as négyzetrácsos menü. A bal felsőbe van írva, hogy Open With. Ha ezt megnyomod, akkor felugranak a telepített olvasó programok (FBReader és a Cool Reader, én még feltelepítettem az AlReadert is). Ha jól gondolom, akkor a Cool Readernél a lap tetején fent van a progress bar, a lapszám és az óra miniben, míg az FBReadernél alul.

Gondolom, hogy volt már WIFI kapcsolatod, mert akkor magától leszedi az 1.0.4-es frissítést a netről és annak az automatikus frissítése utána már lehet mindenfélét telepítgetni, ha megvan az apk.

[ Szerkesztve ]

(#5594) aggleány válasza nord_ (#5592) üzenetére


aggleány
addikt

Szívesen. :K

Majd írd meg, hogy melyik versenyző lett a kiválasztott, és hogy mennyire vagy vele elégedett. :)

(#5595) nord_ válasza aggleány (#5594) üzenetére


nord_
veterán

Naná! :)

(#5596) aggleány válasza nord_ (#5595) üzenetére


aggleány
addikt

;)

(#5597) totasenior válasza Ste_mod (#5593) üzenetére


totasenior
tag

Nagyon köszönöm a segítségedet.

(#5598) zed juron válasza Mike76 (#5483) üzenetére


zed juron
aktív tag

Hihetetlen, de ezt a vitát én is lefolytattam a Kindle vs Onyx Boox terén. Hihetetlen hogy milyen agresszív marketing politikát folytat a Kindle hogy a PH-n azonnal hülyének van kikiáltva aki rájön arra, hogy a "Kindle=sucks" ebook olvasóban pár másik olvasóhoz képest (Onyx, Pocketbook, Koobe, Icarus etc).

Én itt be is fejeztem, mert ugye ezt a vitát már lefolytattam, meg ezek szerint más is: eredménytelenül és értelmetlenül.

(#5599) JamesFinn válasza zed juron (#5598) üzenetére


JamesFinn
senior tag

Nálad a pont! :C :R ;]

(#5600) aggleány válasza JamesFinn (#5599) üzenetére


aggleány
addikt

+1 :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.