Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5578) nord_


nord_
veterán

Urak és Hölgyek,

Lelkiismeretesen átolvastam a topikot, a linkelt teszteket, cikkeket ebook olvasó vásárlásához. :) Van pár kiszemeltem, de vásárlás előtt mindenképp szeretnélek megkérdezni titeket, mint gyakorlott használókat, hogy melyiket választanátok?

A szempontjaim:
- oprendszer, szótárak mindenféle fícsörök nem érdekelnek, csak és kizárólag könyvet szeretnék olvasni (okostelefon, táblagép van, ha ilyen ingerenciám támadna);
- a könyveim igen jelentős részben epub formátumban vannak (ahogy olvasgattam, az utólagos konvertálás nem ad 100%-os eredményt), tehát mindenképp preferálnám azokat az olvasókat, amik gyárilag támogatják az epubot. (Persze, van pdf is, tehát nem árt, ha azok is jól olvashatók.)
- bolondbiztos legyen (ugye alapfeltétel, hogy ahol abbahagyom az olvasást, onnan folytassa később, bármi is történik); nem árt, ha könyvjelzőzni is lehet;
- háttérvilágítás elengedhetetlen;
- ugyan még sose használtam e-olvasót, de a fizikai gombos lapozás tűnik szimpatikusabbnak;
- nem tudom, a gyakorlatban mennyit számít a nagyobb felbontás - ha igen, akkor ilyet választanék;
- ha lehet hozzá venni tokot, nem hátrány;
- tetszene a keskeny káva, de ez nem annyira fontos;
- logikus legyen a könyvtár (ne számítástechnikus, hanem logikus:) ), nem árt, ha szűrni, rosszabb esetben bizonyos szempontok alapján rendezni lehet a könyveket

Asszem, alaposan szűkítettem a kört, szerintem nem lesz nehéz konkrét modell(eke)t ajánlatonok. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.