Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3751) kertsa


kertsa
senior tag

Ez a két ebook olvasó között még mindig nem tudtam dönteni.

1 ennél nem volna postaköltség

2 ha nem tévedek, akkor kevés formátumot támogat

Érdemes tovább agyalnom, vagy jobban járok a Kindle-vel?

[ Szerkesztve ]

(#3752) axioma válasza kertsa (#3751) üzenetére


axioma
veterán

Az amazonrol ide ptktg nelkul szinte kizart. A .de-rol csak nemet cimre szallitanak, mig ha atmesz a .com-ra, mar sok a szallitasi dij plusz a vamon radobjak az afa-t pluszban.
Lehet kindle-t venni persze ettol fgtl egesz jo aron, de ezt igy ketlem. Viszont kindle eseten a formatumtamogatas mind1, mivel online konvertalas van a hozza kapott cim segitsegevel.

(#3753) kertsa válasza axioma (#3752) üzenetére


kertsa
senior tag

Van aki át tudja venni németbe csomagot. Csak arra voltam kíváncsi, hogy esetleg megéri-e a nook azt a postaköltséget. De mivel egy szót sem szóltál róla... :)

(#3754) Soriano válasza kertsa (#3753) üzenetére


Soriano
tag

Ha ez fontos szempont: a Nook érintő képernyős. Szerintem az, hogy mennyi formátumot támogat nem olyan fontos, mert konvertálással sok minden megoldható.

(#3755) kertsa válasza Soriano (#3754) üzenetére


kertsa
senior tag

Először fontosnak tartottam, de a kindle 5000ftal olcsóbb és az jelentős különbség. És a formája is jobban tetszik :)

(#3756) Nagya21 válasza kertsa (#3751) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Én is tőle rendeltem.
Korrektül megjött.
Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#3757) Degeczi válasza kertsa (#3755) üzenetére


Degeczi
nagyúr

igen, esztétikailag (aranymetszéshez sokkal közelebb áll) a Kindle valóban vonzóbb, használatban azonban már a Nook a praktikusabb azzal, h gumiszerűen lágy az anyaga, és a hátlap nem sima, hanem az ujjak bemélyedést találnak
(mondjuk más kérdés, h egy hurcolászott készülék úgyis tokba kerül, akkor pedig ez a szempont nullázódik)

egyébként pedig a kijelzője is jobb, vmivel fehérebb hátterű a Kindle-nek, és az Amazonos háttere is nagyon jó (kapsz vele egy fiókot, amire emailben is ráküldheted a könyveket, az olvasási pozíció pedig automatikusan tud szinkronizálódni több eszköz között, így pl. okostelefonon is folytathatsz egy elkezdett könyvet, ha épp úgy adódik valahol várakozás közben),
szóval ha nem kimondottan érintőképernyőset keresel és még olcsóbban is hozzá tudsz jutni, akkor nagyon jó választás

(#3758) axioma válasza kertsa (#3753) üzenetére


axioma
veterán

Nemetben begyalogol az elso mediamarktba es elhozza 50 euroert... persze lehet kuldetni is.
Amugy meg ez kb. hitkerdes, hogy kinek kindle kinek mas. Amiert en nem valasztanam, az az, hogy nem kezeli a konyvtarakat, csak a kategoriakat, meg azon belul lapozast, meg persze a keresest (ami viszont a nehany billentyu segitsegevel virtualis bill-en matatni dolog miatt nem tul felemelo). Nekem jobban tetszik, ha a sajat elvem szerint rendezve pakolhatom fel a cuccot, es azon logika menten, tetszoleges melysegu faban tarolom es talalom meg.
Amugy ha mar ott van az ismerosod, megnezheted a bookeen cybook odyssey-t is, a thalia boltokban 59 euro, ez - remelem, mert nekem a hd frontlight van meg belole - kezeli a konyvtarakat, es touch-os. Ime. Ez ha jol szamolom, a ketto kozott van.

(#3759) kertsa válasza axioma (#3758) üzenetére


kertsa
senior tag

Már döntöttem. Ha a jövő hét végéig lesz akció, akkor marad a kindle.

Köszi a segítséget mindenkinek :)

[ Szerkesztve ]

(#3760) Urban Terror


Urban Terror
tag

Sziasztok!

Tudnátok olyan e-book olvasót ajánlani, ami scannelt (jó minőségben), műszaki rajzokat is tartalmazó anyagokkal is megfelelően bánik?

(#3761) Ragnar95 válasza Urban Terror (#3760) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem kellene sokat visszaolvasnod, pont ma jött elő gyakorlatilag ugyanez a kérdés...
Ilyen felhasználásra inkább tablet ajánlott.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#3762) ZooLee válasza Ragnar95 (#3761) üzenetére


ZooLee
őstag

pont ma jött elő

És gyakorlatilag minden nap előjön, és újra és újra megkérdezi valaki. Hát ennyire nehéz pár hozzászólást visszaolvasni??? :(
Készíthetnénk már egy bővített első hozzászólást a legalapvetőbb információkkal, hogy legalább annyi meglegyen, és akkor talán kevesebb ilyen kérdés lenne...

(#3763) KTomi77


KTomi77
tag

Sziasztok,

Az itt olvasottak alapján és is rendeltem egy Nook-ot ebay-ről, ami tényleg szuper jó.
Rendeltem hozzá egy ilyen tokot, amihez kapok majd egy képernyővédő fóliát is. Szerintetek érdemes felrakni e-inkes kijelzőre fóliát vagy nem ajánlott?

(#3764) Tim82 válasza KTomi77 (#3763) üzenetére


Tim82
nagyúr

Inkább csak a hasznosságát kérdőjelezném meg. Becsukott állapotban az általad rendelt tok teljesen jól védi a kijelzőt. Amúgy valószínűleg a fólia ront az olvashatóságon.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#3765) KTomi77 válasza Tim82 (#3764) üzenetére


KTomi77
tag

Köszi. A kijelző olvashatóságát nagyon nem szeretném rontani, úgyhogy akkor nem lesz feltéve.

(#3766) Degeczi válasza KTomi77 (#3763) üzenetére


Degeczi
nagyúr

kollégámnál ráadásul működésképtelen lett a fólia után, valszeg nem teljesen jól illeszkedett a szélein, és ennyi már elég is volt az infrasugarak blokkolására

(#3767) Tim82 válasza KTomi77 (#3765) üzenetére


Tim82
nagyúr

Még valami, ami miatt szerintem nem érdemes fóliázni. Egy e-könyv olvasót általában hátizsák, táska, esetleg nagykabát zsebében hord magával az ember (nem pedig nadrágzsebben, kulcsok, szerszámok stb. mellett, mint egy telefont), így nem nagyon valószínű, hogy karcolódna a kijelzője.

Ugyanilyen tokom van, mint amit rendeltél, csak más eladótól, eddig teljesen megfelel, mint védelem.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#3768) Zlcsi


Zlcsi
senior tag

tudom off,
de valaki tudna linkelni egy leírást, hogy hogyan lehet ebookot készíteni különböző formátumokból, mert nem találok semmi értelmeset a neten

(#3769) axioma válasza Zlcsi (#3768) üzenetére


axioma
veterán

Sztem amit keresel, az a Calibre. Van windows es linux valtozat is.
De ettol, hogy konvertalod, me'g nem lesz _jo_ ebook belole... van arrol is valahol leiras, csak most nekem nincs belinkelve. A sima konvert alap beallitasokkal annyit csinal, hogy a formatum maga eheto lesz az olvaso szamara, de olvasasi nehezsegek attol meg lehetnek. (Azert megprobalni erdemes.)

[ Szerkesztve ]

(#3770) Urban Terror válasza ZooLee (#3762) üzenetére


Urban Terror
tag

Jó ötlet, ugyanis én is ott kezdtem, aztán jöttem a végére... :)

sz: átfutottam a témát (tegnapi termés)... kompromisszumot kell kötni sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#3771) Nagya21


Nagya21
addikt

HAli!!
NA megjött a tokom nagymessziből :DD
A szinétől eltekintve kjó.(de megszokható)
Nagyon jó a lámpája, klassz, hogy az előlapot visszahajtva megáll a "lábán" az olvasó.
Szivacsos az elő-hátlap, az előlap mágnesesen záródik.
Alulról kell a keretbe bebujtatni a kütyüt, és egy fület kell visszahajtani mögé(mint a dobozfül), ami a töltőnél ki van vágva, egyszóval tökéletesen védi a ketyerét :DD :DD
Tok
Öszintén megmondva, nem volt olcsó, illetve lett volna féláron is de akkor 100db volt a minimum rendelés :DDD aztmeg bevallom férfiasan nem vállaltam be.
Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#3772) ratam23 válasza Nagya21 (#3771) üzenetére


ratam23
aktív tag

Jónak tűnik a tok, lámpa meg "állvány" meg mindent tud. Bár a színe elég riasztó.. :D A múlt héten én is hozzájutottam egy Nook touch-hoz. Nagy megelégedéssel használom (egy kis rootot azért adtam neki), az alap olvasója jó de sikerült a Cool Readert is megfelelően személyre szabnom. A képregényeket meg a pdfeket még meg kell tanulnom h szereti a készülék illetve még keresgélek megfelelő programot nekik.

Én is rendeltem egy egyszerű tokot csak h táskába is betudjam tenni, valamilyen szinten védve legyen.
Két hét legalább mire megjön Hong Kongból.. :)

Tok Én a barnát rendeltem.

Egyébként mindenkinek csak ajánlani tudom a Nook simple touch ebook-ot. Bevált a készülék!

[ Szerkesztve ]

(#3773) vegyszer válasza ratam23 (#3772) üzenetére


vegyszer
addikt

Nekem is ilyen van, de jobb nélküle... :O drága volt, és mégsem szeretem. Bánt. Pedig jót mutat, nincs n az elején, és nekem 35 nap alatt jött meg. :W nem akarok vészmadár lenni, de...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3774) ratam23 válasza vegyszer (#3773) üzenetére


ratam23
aktív tag

Bízok a legjobbakban.. :) Nekem csak arra kell h ha beteszem a táskába akkor ne ott hánykolódjon védtelen. Neked miért nem jött be? Tudsz adni egy linket a tiédről h kitől melyiket rendelted?

[ Szerkesztve ]

(#3775) Dhampir válasza vegyszer (#3773) üzenetére


Dhampir
félisten

Én az alábbi puha műbőrből varrt, bebújtatós tokot használom:

(#3776) Degeczi válasza Dhampir (#3775) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ahhoz, h valós védelmet adjon egy táskában, kemény fedélnek kell lennie a kijelző fölött

(#3777) Dhampir válasza Degeczi (#3776) üzenetére


Dhampir
félisten

Megteszi egy kemény kartonlap, de egy vastagabb táskarekesz amúgy is elegendő védelmet biztosít. Nukleáris robbanás ellen persze nem fogja megvédeni.

(#3778) vegyszer válasza ratam23 (#3774) üzenetére


vegyszer
addikt

Az a kifinomult gumis hátlap, a hatalmas közepén behorpadó lyukkal hiányzik. Így nagyon más a fogása

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3779) ratam23 válasza vegyszer (#3778) üzenetére


ratam23
aktív tag

Olyan fogása lesz mint egy könyvnek! :P Amúgy nekem is az Nst egyik nagy pozitívuma a fogása, nagyon kényelmes. Úgyhogy valószínű csak szállítás közben lesz a tokban. Esetleg buszon, vonaton tokból olvasom ott megteszi úgy is. Na majd meglátom..

Szóval az enyém ilyen lesz csak más színben.Nekem nagyon bejön a könyvszerűsége miatt. :)

Tok videó

(#3780) Degeczi válasza vegyszer (#3778) üzenetére


Degeczi
nagyúr

igen
ezért kár, h nem csinálnak hozzá olyan "tokot" (akár már gyárilag), ami egy egyszerű, filléres műanyag tepsi lenne, az elejére fölpattintható szállítási védelemként

más készülékeknél fogásjavítóként is hasznos a tok, de a Nooknál valóban csak rontanak rajta

Dhampir: ha egy rekeszben csak az e-book olvasó van, az persze ideális - de a többségnél nem ez a helyzet, és akkor könnyen csúszhat mellé kemény tárgy egy táskában, pláne hátizsákban

(#3781) Boond válasza Dhampir (#3775) üzenetére


Boond
addikt

Nocsak a legújabb modell :D

(#3782) vegyszer válasza ratam23 (#3779) üzenetére


vegyszer
addikt

Könyveket sem szerettem bőr kemény kötésben olvasni.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3783) Dhampir válasza Degeczi (#3780) üzenetére


Dhampir
félisten

Ha kemény (sima, fényes felülető) a műanyag tok, akkor nem tűnik célszerűnek, aláizzad az ember keze és könnyen csúszkálni fog.

------------------------------

Nem kell mellétenni olyasmit. A nagy érintőkijelzővel megáldott okostelefonjaimat sem hordtam tokban csak simán zsebben, mégsem lett soha semmi bajuk. Tudni kell vigyázni a tárgyakra. Az enyéim évek múltán is újszerűen hatnak. Meg lehet(ne) kérdezni a környezetemben élőktől.

(#3781) Boond :D

vegyszer

Még mindig jobb védeni, mint összekarcoltatni valamivel. Én nem féltem annyira ezeket a használati tárgyakat, sosem tutujgatom agyon, viszont ügyelek arra, hogy ne kerüljön mellé olyan tárgy, ami sérülést okozhat.

[ Szerkesztve ]

(#3784) vegyszer válasza Dhampir (#3783) üzenetére


vegyszer
addikt

Én a telót szilikonos tokban tartom. Jobb a fogása. És azért az élét, hátát csak védi...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3785) Degeczi válasza Dhampir (#3783) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ezt talán csak viccnek szántad...
ami nálad megoldható, másnál nem mindig: pl. aki hátizsákot használ, az nem fogja az e-book olvasó miatt otthonhagyni az egyéb cuccait, muszáj azokat is betennie
ezért a többségnek szüksége van keményfedeles tokra

(#3786) Degeczi válasza Degeczi (#3780) üzenetére


Degeczi
nagyúr

a műanyag "tokot" itt azért tettem idézőjelbe, mert csak hordozás céljára szolgáló védőfedél lenne a kijelző elé, olvasás közben magában maradna a Nook

fémdobozokat lehet kapni hasonló célra: természetesen azok is csak hordozásra valók, nem olvasásra

de azok drágák, és a legtöbb esetben fölöslegesek lennének, míg egy rápattintható műanyagfedél max. $2-3 lenne szállítással együtt is

(#3787) doc válasza Degeczi (#3785) üzenetére


doc
nagyúr

en ket eve hatizsakban hordom az olvasoimat millio masik kutyuvel egyutt (kulccsomo, kabelek, tolto, ezer mas minden) sima 'belebujtatos' pluss tokban, es egyetlen karcolas sem kerult soha egyikre
szoval ne akarjuk mar ezt a butasagot terjeszteni hogy betonba kell onteni valamit hogy ne menjen tonkre... :U
az egyetlen ami problemat okozhatna, ha nagyon erosen odavagom valahova a taskat, de az ellen mar a kemenyebb tok sem ved (sot, mivel a pluss tok jopar millimeteres puha uteselnyelo reteg, talan meg annyira sem)

(#3788) axioma válasza doc (#3787) üzenetére


axioma
veterán

+1.
Nem is ertem, valaki egy uj koraban 16e-es keszulekre 6e-et elkolt, mert egyebkent <1% esellyel tonkremegy? En 1-2 dolcsit adtam a bebujtatos tokert, annyit meger az hogy bevaghatom a taskaba (laptopos hatizsak, szoval sik helyre), de ezeknek a kutyuknek leginkabb az art, ha a kijelzo megfeszul (a keszulek hajlik), van ilyen kindle keyboard nalam, ami mukodik a nem szetfolyt reszen... Az ellen meg a kemeny tokok se vedenek. En biztos nem cipelne'k, meg olvasas kozben "emelgetne'k" a kutyu sulyaval osszemerheto tokot, az biztos.

(#3789) ZooLee válasza doc (#3787) üzenetére


ZooLee
őstag

Sajnos pedig jogos a kemény fedél elvárás szerintem is. Nekem a K3-nál sérült egy kicsit a kijelző és kifejezetten a megnyomódástól, egy kisebb méretű szögletes tárgy volt mellette, még csak nem is kulcscsomó, vagy hasonló extra dudoros valami. Általában úgy hordtam, hogy a laptop felé volt a képernyője, akkor nem sikerült úgy betenni. Utána kapott egy rendes fedeles tokot, de a PW-t már inkább tokkal együtt vettem...
Ezeknek nem Gorilla Glass a borításuk, mint a telefonoknak, tableteknek, hanem a hagyományos fólia-szerű puha műanyag, és elég sérülékeny.

(#3790) Degeczi válasza doc (#3787) üzenetére


Degeczi
nagyúr

nem is karcolástól kell félteni, hanem a teljes kijelzőhibától!
ez pedig nem túlzott óvatosság: a net (még itteni topikban is akad rá példa) tele van olyan esetekkel, amikor egy utazás során ment tönkre az e-book olvasó kijelzője, és fixen csíkoz
semmiféle "odavágás" nem történik ilyenkor, fizikai sérülés sem látható rajtuk, de a kijelző érzékeny... mindenképpen érdemes védeni
(ha pedig vmi butaság, akkor az a sarkítás, h "betonba kellene önteni": egyszerűen csak arról van szó, h a kijelzőt ne nyomhassa meg semmi. A bőrtokok pl. ilyenek, kellően merevek, egy vékony szüttyő nem, az csak a karcolás ellen véd)

(#3791) doc válasza ZooLee (#3789) üzenetére


doc
nagyúr

gondolom tok nelkul volt a taskadban, az ugy nyilvan gaz, de hidd el nekem hogy a plusstok teljesen jo
a ket ev alatt kb. 50-szer utaztam repulovel (termeszetesen kezipoggyaszkent, de aki repult mar, tudja hogy hogyan begyomoszolik a taskakat a poggyasztartoba), tobbezer km-t utazott motoron, vonaton es buszon, es soha meg csak egy karc sem kerult ra :)

(#3792) ZooLee válasza doc (#3791) üzenetére


ZooLee
őstag

Nem tok nélkül, hanem egy vászon tokban. Nem olyan vastag, mint egy plüss, de nem is selyem. Lehet, hogy nekem volt pechem, vagy neked szerencséd, de sajnos a net tele van ilyen jellegű hibákkal. Én inkább a keményfedeles tokra szavaztam ez után.

(#3793) doc válasza ZooLee (#3792) üzenetére


doc
nagyúr

ok, ezt igy megertem, nekem bejott a plusstok, de ha ilyen tapasztalataid vannak, akkor eleg kezenfekvo valasztas a kemenyfedeles
szerencsere van mindenfele tok, lehet valogatni :)

(#3794) koncsik válasza Degeczi (#3790) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Igen belém is így került a repülőtéri para, Kindle Keyboard-ot nem merem vinni (SO USA-ból), de majd a Nook-ot!

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#3795) Rebourne válasza Degeczi (#3780) üzenetére


Rebourne
aktív tag

A Nokk Glowlight félcentis műanyag habszivaccsal bélelt kartondoboza meggyőző védelmet nyújt. Persze nem praktikus mindennapi használatra, de szállításra éppen elég, hogy ne kelljen kemény tokot venni. És a töltőnek/kábelnek is kulturált helye lesz. Mindennapra azért elkellett mellé egy vászongatya - de az is inkább azért, hogy ne gyűjtse a port, amíg a polcon pihen.

(#3796) Degeczi válasza Rebourne (#3795) üzenetére


Degeczi
nagyúr

persze, tökéleteset - csak az már meglehetősen nagy rendszeres hurcolászáshoz

pl. Texas számológépeknél nagyon szimpatikus a rápattintható fedél megoldás, ilyesmire gondolok:

(#3797) vegyszer válasza Degeczi (#3796) üzenetére


vegyszer
addikt

Add be a Nook gyártóknak, hogy világ innovációs ötlet. Max kapsz egyet ingyen, ha elfogadják ;]
Nekem Sharp volt, de szerettem. És a két rögzítő retesz idővel kikopott, és nem állt fixen rajta...

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3798) Tim82 válasza vegyszer (#3797) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szintén Sharp, de nem reteszes, hanem rögzítősínes megoldással - le lehetett venni és vissza lehetett úgy csúsztatni bele a számológépet, hogy a fedél a hátát védje. Máig jó, kb. 20 éves darab amúgy, most barátnőm megörökölte tőlem.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#3799) Dhampir válasza Degeczi (#3785) üzenetére


Dhampir
félisten

Hátizsákban is hordom, és jelentem még egyben van tíz kiló egyéb más cucc mellett, amelyektől csupán egy rekesz választja el.

(#3800) vegyszer válasza Tim82 (#3798) üzenetére


vegyszer
addikt

Az enyém is ilyen vol, a ketkét oldalon lévő retesz, ami a helyén tartotta fixen, az kopott ki. (ez az 510 vagy mi volt)
http://mouatmath11aw.files.wordpress.com/2013/02/sharp-calculator.jpg

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.