Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3601) ZooLee válasza makimakom (#3592) üzenetére


ZooLee
őstag

Ugyan a videót most nem tudtam megnézni, de a PW-hez van gyári tok is, ami mágneses, azzal tud automatikusan ki-bekapcsolni becsukáskor és kinyitáskor. Nekem is ilyen van, nagy királyság, csak a készülék súlyát majdnem megduplázza.

(#3602) Oldman2 válasza makimakom (#3592) üzenetére


Oldman2
veterán

Miért ártana?

A gyári is ugyanezen elv alapján működik (csak drágább ennél). Mellesleg nekem is ilyen van, barna színben.

(#3603) hroberto válasza Degeczi (#3600) üzenetére


hroberto
veterán

Természetesen használom a Calibre-t. Van pár könyvem prc-ben és rtf-ben amit konvertálni kellett, de úgy rémlett, hogy doc-ot megeszi, de ezek szerint nem.
Viszont a jpg-t nem értem... Régi képregények vannak jpg-ben, és nem ismeri fel sajnos.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#3604) doc válasza hroberto (#3603) üzenetére


doc
nagyúr

en nem emlekszem hogy sima kepfile-okat megnyitna a Nook, de ha kepregenyt nezel amugy is kenyelmesebb mondjuk PDF-be rakni (ha a merete nagyjabol megfelel a kijelzonek)

rootolas utan meg hasznalhatsz barmilyen appot, mondjuk akkor meg inkabb a megfelelo kepregeny fileformatumokkal erdemes probalkozni

(#3605) hroberto válasza doc (#3604) üzenetére


hroberto
veterán

"Gyárilag támogatott formátumok: epub, PDF, JPG, PNG, BMP, GIF"
Itt szerepel a JPG, de annyira nem életbevágóan fontos, csak rég elmúlt gyerekkorom kedvenc képregényit nézegettem volna nosztalgiából. :))
Viszont ha mégis nem lennék meg nélkülük, hogyan tudom ezeket PDF-be rakni?

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#3606) makimakom válasza Oldman2 (#3602) üzenetére


makimakom
aktív tag

Na, akkor az szuper :) köszi, hogy válaszoltál. És mi a véleményed a tokról? Könnyű benne használni a Kindlet? Jó a fogása?

(#3607) Oldman2 válasza makimakom (#3606) üzenetére


Oldman2
veterán

Nekem eddig bejött ez a típusú tok.

Nincs "kínai szaga", a megjelenése is jó és nekem kényelmesnek tűnik.

A készüléket is kellően megtartja.

(#3608) makimakom válasza Oldman2 (#3607) üzenetére


makimakom
aktív tag

Na, akkor biztos jó lesz, majd Pénteken kiderül :)

(#3609) makimakom


makimakom
aktív tag

Milyen képregényeket érdemes Kindle pw-re leszedni, amit jól is lehet olvasni rajta?

(#3610) Dr. Oid


Dr. Oid
aktív tag

sziasztok,

Prestigio PER3464B olvasót vettem, nyilván az ára miatt. láttam, hogy van friss fw, leszedtem, a szoftver el is kezdte telepíteni, de nem csinált végül is semmit, azóta sem resetre, sem bekapcsolásra nem reagál.
Windows látja (unknown device), de a LiveSuit nem tudja rátölteni (Device Not Found).

a nagy interneten sem találok semmi tippet, ennyire ultragagyi lenne a készülék? bármi ötletet megköszönök.

(#3611) tankal


tankal
tag

Megjött a Nook a skót sráctól!
Ha csak olvasni akarok rajta akkor elég letöltenem a Calibrea progit ez átkonvertál és megold mindent ha csatlakozok rá is teszi az olvasóra vagy kell még esetleg valami más is?
Azért kérdem mert ajándékba lesz idősebbeknek és nem akarom bonyolítani a dolgot.

(#3612) lorcsi válasza tankal (#3611) üzenetére


lorcsi
veterán

konvertálni csak akkor kell ha nem EPUB formátumú a könyv

(#3613) doc válasza tankal (#3611) üzenetére


doc
nagyúr

anyukam 56 evesen kapta a Kindle-jet, es rendszeresen pakolja ra a konyveket Calibrevel, szoval nem olyan nagy ordongosseg az :)
a programban kivalasztod a konyvet amit at akarsz kuldeni, megnyomod a "kuggyed" gombot, aztan kesz

(#3614) tankal


tankal
tag

Kösz! :R

(#3615) Degeczi válasza hroberto (#3605) üzenetére


Degeczi
nagyúr

a családban lévő Nook Touch rootolt, azon kipróbáltam a képregényeket - de nem egy nagy élvezet, hasonlóan a többi e-inkes készülékhez

(#3616) doc válasza Degeczi (#3615) üzenetére


doc
nagyúr

az csak akkor lesz elvezheto, ha fullscreenben olvashato, kulonben felejtos...

(#3617) Tim82 válasza makimakom (#3609) üzenetére


Tim82
nagyúr

Fekete-fehérek, pl. a The Walking Dead, jobban élvezhetőek e-inken (így a Kindle PW-n is), mint a színesek. Szerintem azokra mindenképpen jobb egy IPS-es tablet.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#3618) makimakom válasza Tim82 (#3617) üzenetére


makimakom
aktív tag

Értem,köszi :) És azt nem tudod honnan tudok ilyen képregényeket leszedni?
Egyébként valaki nem tudja, hogy Kindle PW-n mit jelent, mikor a bal alsó sarokban azt írja olvasás közben, hogy Loc?

[ Szerkesztve ]

(#3619) Tim82 válasza makimakom (#3618) üzenetére


Tim82
nagyúr

És azt nem tudod honnan tudok ilyen képregényeket leszedni?

Ez már a fórum alapelveibe ütközik szerintem, úgyhogy elnézést, de nem fogom megválaszolni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#3620) doc válasza Tim82 (#3619) üzenetére


doc
nagyúr

mar miert utkozne?
nyugodtan lehet ajanlani pl. az Amazon.com-ot :D

(#3621) makimakom válasza Tim82 (#3619) üzenetére


makimakom
aktív tag

Oké, semmi gond, majd utána nézek :)

(#3622) Tim82 válasza doc (#3620) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ööö, mert nem megvételt írt? Vagy én veszem túl szó szerint? :DDD

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#3623) ABal válasza doc (#3620) üzenetére


ABal
őstag

Láttam, hogy Kobo Aura HD-d van, én is ezzel szemezek, de még nem döntöttem. Már elolvastam a tapasztalataidat, és egyelőre nem riasztottak el. :)

Viszont ennek kapcsán lenne egy általánosabb kérdésem: ha Kobot (vagy bármi mást) veszek, akkor a mostani tabletemen megtalálható, de pl. Amazonról származó e-könyveket is el tudom rajta olvasni valahogy? Mert a tableten több olvasó alkalmazás is telepítve van (többek között a Kindle is), amelyeken keresztül ez könnyedén megy, de ez elérhető az e-olvasókra is vagy van valami egyéb megoldás?

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#3624) Tim82 válasza ABal (#3623) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nook Simple Touch esetén root-olás után megoldható az android-os Kindle app telepítése.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#3625) doc válasza ABal (#3623) üzenetére


doc
nagyúr

az Amazonos konyveket mas eszkozon akkor tudod olvasni, ha atkonvertalod oket, ami nem egy bonyolult feladat, bar az Amazon sajat DRM-je miatt adott esetben macerasabb lehet, de ez meg mar nem ide valo tema...
szoval megoldhato, az a lenyeg :)

(#3626) ABal


ABal
őstag

Szóval, megoldható, bár egyik sem annyira kedvemre való. Lehet, hogy akkor alacsonyabb árszegmensben nézek inkább körül, mert ha még macerával is jár a tabletről váltás, akkor már nem érzem annyira, hogy megérné az Aura HD kb. 60000-ért. Pedig pont tetszik.

Köszi mindkettőtöknek a válaszokat!

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#3627) doc válasza ABal (#3626) üzenetére


doc
nagyúr

En nem "alacsony vs draga" kerdes, az Amazon (es altalaban a tobbi kulfoldi nagy e-book shop is) probalja a vasarloit magahoz lancolni (ami nyilvan ertheto). A problema az, hogy ok a sajat formatumukat eroltetik, ami mas olvasokon tobbnyire nem mukodik, ezert konvertalni kell - ami viszont a DRM miatt kicsit macerasabb.

Viszont most jut eszembe, hogy az Aura HD elvileg valamilyen primitiv szinten tamogatja a MOBI-t, szoval ki kene probalni, ha tudsz esetleg linket adni szabadon elerheto amazonos DRM-es ebookra (letezik egyaltalan ilyen? :S) akkor kiprobalom :)

(#3628) ABal válasza doc (#3627) üzenetére


ABal
őstag

Őszintén szólva, kezdő vagyok e-olvasó téren, úgyhogy azt sem tudom, az Amazon miben adja ki a könyveit, mert a tableten megnyílik minden, eddig erre nem is figyeltem oda. :B

Itt egy hivatkozás, remélem, ez megfelel a célnak:[link]

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#3629) doc válasza ABal (#3628) üzenetére


doc
nagyúr

huhh, hat egyelore letolteni sem tudom, mindenaron el akarja kuldeni valamelyik eszkozomre :F
de probalkozok :)

(#3630) ABal válasza doc (#3629) üzenetére


ABal
őstag

Most azt nézem éppen, hogy kölcsön tudnám-e adni neked ezt a könyvet, mert erre van lehetőség, csak sosem csináltam ilyet. A könyvet letöltöttem, és elméletileg egyszer max. 14 napra kölcsön lehet adni. Mindjárt végigolvasom hogyan is megy ez.

Sajnos az általam letöltött egyik könyv sem kölcsönadható :(

Mindegy, a válaszokat már megadtátok, tovább tudok lépni így is.

[ Szerkesztve ]

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#3631) doc válasza ABal (#3630) üzenetére


doc
nagyúr

koszi, de azzal sem jutunk elorebb
a konyvet "megvettem" ingyen, a gond az, hogy egyszeruen nem tudom letolteni azt a nyomorult MOBI file-t
itt irnak ugyan egy "Download" menupontrol, csak a valosagban az nem letezik... :W
gratulalok az Amazon felhasznalobarat hozzaallasahoz, miert nem lehet egy nyomorult Download gombot odarakni, mint minden normalis e-book aruhazban?? :W

(#3632) Oldman2 válasza doc (#3631) üzenetére


Oldman2
veterán

Ha jól értem, Amazon eszköz híján szeretnél egy Amazon kiadványt megvásárolni...

Ha nincs Kindle, kell valamilyen eszközre egy Kindle App, amit ha beregisztrálsz, az "alá" is letölthető bármi, onnan meg már jó esetben kimásolható a könyv. Legalábbis Androidon ez megy, iOS alatt már nem olyan egyszerű ez a megoldás sem.

Hogy ez jó-e így, szerintem mellékes...

(#3633) ABal válasza Oldman2 (#3632) üzenetére


ABal
őstag

Ebből szerinted ki lehetne nyerni? Bár valahogy naívnak tűnik a feltételezés, hogy erre ne készültek volna fel valamilyen védelemmel...

[ Szerkesztve ]

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#3634) Oldman2 válasza ABal (#3633) üzenetére


Oldman2
veterán

Szerintem ki.

(#3635) Sonja válasza doc (#3631) üzenetére


Sonja
veterán

Azért, mert DRM-el látja el a letöltött könyvet, és a kiválasztott eszköz serial száma alapján állítja a DRM-et is. ;) Persze ez a DRM mentesítés pár kattintás Calibre-ben.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#3636) doc válasza Oldman2 (#3632) üzenetére


doc
nagyúr

van Android eszkoz, ketto is, de en csak magat az EPUB file-t akartam
az amazon sajat howtoja szerint ott kell lennie a download linknek, ami a valosagban viszont nem letezik :U

(#3637) Sonja válasza doc (#3636) üzenetére


Sonja
veterán

Le lehet tölteni a könyvet a gépre, de mint írtam, lennie kell egy "regisztrált" kindle olvasónak (e-inkes, androidos vagy PC-s), mert DRM-el látja el a letöltött AZW3-as file-t, amihez az eszköz széria száma alapján generál.

Letöltéshez:
Oldalt a "Deliver to" rész alatt kiválasztod a "Transfer via Computer"-t, majd "Buy now 1-Click". Kiválasztod az eszközt, majd Continue. Utána töltődik is az AZW3-as file, ami DRM-el van ellátva. ;)

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#3638) Oldman2 válasza doc (#3636) üzenetére


Oldman2
veterán

Az Amazontól EPUB-ot?
:-)

Max AZW-t, jó esetben még az is DRM-mel védett.
:-(

(#3639) Degeczi válasza Oldman2 (#3638) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Szinte mindig az, valóban (bár ez a kiadó döntése, nem az Amazoné - de a konstrukcióik nyilván olyanok lehetnek, h előnyösebb DRM-el kínálni vmit)

(#3641) Degeczi válasza #46372352 (#3640) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Persze, hiszen a gyári olvasóprogram kezeli a föltelepített szótárat (és azt nem hívhatja meg a Coolreader)

Ezért külön szótárprogramot kell föltegyél, sokfélét támogat a Coolreader (pl. Fora Dictionary)

(#3643) Degeczi válasza #46372352 (#3642) üzenetére


Degeczi
nagyúr

sajnos gyorsmagyarázatot (amit alapban a Kindle mutat) ez sem tud, csak teljes képernyőset, de persze, mindenképpen érdemes kipróbálni, van hozzá angol-magyar is,
ha pedig wifivel olvas az ember, elvileg netről is tudna definíciókat keresni (mondjuk ezt nem próbáltam benne)

(#3645) masaya válasza #46372352 (#3644) üzenetére


masaya
csendes tag

1. lépés
GoldenDict Free telepítése
https://play.google.com/store/apps/details?id=mobi.goldendict.android.free

2. lépés
Szótár letöltése és kicsomagolása a GoldenDict könyvtárába
http://data.hu/get/3396501/English-Hungarian_StarDictionary_v1.6.zip

3. lépés
Goldendict Free elindítása ha egyből nem találja a szótárat akkor menü --> Re-scan....

4. lépés
Coolreader beállítása:
Beállítások --> Utolsó lapon Szótár --> ColorDict new / GoldenDict
Beállítások --> Utolsó előtti lapon Kijelölés művelet --> Keresés szótárban

Eredmény:
Dupla érintés az ismeretlen szóra előjön a magyar jelentése.

Szótárt készítette: nagygabe
http://blog.hu/user/514298/tab/activity

[ Szerkesztve ]

(#3647) Sonja


Sonja
veterán

Sony's PRS-T3 specifikációk!

Egy valamit kiemelnék:

"Fast-charging battery (three minutes)" :Y

Na, ezt hogy a fenébe?! :F

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#3648) Rebourne válasza Sonja (#3647) üzenetére


Rebourne
aktív tag

Kvantumteleportáció!

(#3649) Tim82 válasza Sonja (#3647) üzenetére


Tim82
nagyúr

Benne felejtették valamelyik mp3-lejátszójuk promóanyagából. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#3650) axioma válasza Sonja (#3647) üzenetére


axioma
veterán

Ez is erdekesre sikeredett: RAM: 2 GB, expandable to up to 32 GB (microSD)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.