Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17363) Szten Márs válasza mustad1 (#17348) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

No, még tegnapelőtt megígértem, hogy véleményezem a képeket. Elnézést, hogy ilyen sokáig húzódott, de nem felejtettem el :)

Szóval nézzük.
Az első kép egy tipikus példázata annak, amikor valamilyen előtéren keresztül akarjuk bemutatni a témánkat, ami eléletlenedve jelenik meg a bokehben. Itt azonban kicsit tanulmány-jellegűenk érzem a dolgot. Persze, rendkívüli fontossága van a tanulmányképeknek, a kísérletezésnek, és ezzel nincs is semmi baj, ki fog ez forrni :) Igazából az előtér és háttér tömegének arányára érdemes figyelni, a mondanivaló függvényében, itt túl nagy tömeggel jelenik meg az előtér - legalábbis túl nagy a tömege, ha nem növényfotó akar lenni.

A második egy emlékkép. Igazából nincs túl sok mindent értékelni rajta, tényleg emlékkép, a szónak azon értelmében, hogy emléknek jó, de nem célja, hogy önmagában, mint fotó, csak a fotóért való fotó, legyen értékelhető.

A harmadik tetszik. Feldobják a belekomponált emberek, ezen kívül tetszik a vignettálás-effekt is. Szóval klassz, tetszetős fotó lett, az én szememnek legalábbis.

A negyediknek értem, hogy mi a hangulati lényege. Nem is rossz végülis, mert a célját teljesíti. Semmi különleges, de amennyit ad, azt jól adja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.