Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16601) Zefír válasza kulerr (#16589) üzenetére


Zefír
őstag

Nem akarok hülyeséget csinálni.

Pontosítod a dolgokat? :B
Bioszos dologban nem vok vmi jó :(

(#16602) kulerr válasza Zefír (#16601) üzenetére


kulerr
őstag

nincs semmi ördöngősség...a bios-ban az FSB amire szeretnéd...mondjuk 300-ra (képen 333-n van), majd a multiplert kerek 2,0-ra így 600Mhz-en fog menni, majd a ddr overvoltage-nél adsz neki 0,1-0,2V-ot ...( a képeket csak azért linkeltem hogy lássd miről van szó... :R )

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#16603) Zefír válasza kulerr (#16602) üzenetére


Zefír
őstag

:R Köszönöm!

(#16604) Zefír


Zefír
őstag

Az lehetséges hogy az OCZ az nem kompatibilis a Vistával? Ram formájában.

(#16605) Daunt


Daunt
csendes tag

Sziasztok!Egy kérdésem lenne,mennyi lehet maximum egy proci hőmérséklete?

(#16606) oliba válasza Daunt (#16605) üzenetére


oliba
őstag

70-75 fok fölött a magok hőmérséklete már nem mutat szépen

(#16607) lipi67 válasza oliba (#16594) üzenetére


lipi67
veterán

Telhetetlen:)
-Igen,valóban nincs értelme akkor 1,5-1,6V-ot adni neki(24/7-ben nem is egészséges)s a kártyádat alacsonyabb órajelen is kihajtja.Adj neki bios 1,45V körül,s amit ott megy,az legyen elég.Tuti nem 2,8GHz lesz..Ez nem túl bíztató (elvileg)de:ha a táblázatok eredményeire törsz,adj neki basszus 1,65-1,7-et addig a pár percig,s utána vissza.Nézz be majd a tuningtáblázatunkba,s meglátod:Amit megy Nálad..az nagyon jó!!!!!!!!!!!! :K[link][link]

Zefír: Nem,ez nem lehetséges.Nálam is ilyen tip.memóriák vannak,s oprendszer meg Vista és XP.

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#16608) oliba válasza lipi67 (#16607) üzenetére


oliba
őstag

Láttam már az eredménytáblázatot, de eléggé meleg a proci. Akkor fogom feltenni az eredményeimet, ha már meg lesz polírozva, mert szerintem ez elég nagy gondja a procinak. Rátettem az tükör élét a procira és homorú volt a kupakja, meg meg is van csavarodva. Persze alig észrevehető, de gondolom nem használ ez neki :( Legnagyobb problémám, hogy nem tudok itt Pécsett, hogy hol van barkácsbolt, mert most jöttem ide, főleg olyan barkácsbolt, ahol kapható 2500/3000-es papír. 1,3V és 3,2ghz mellett nem fogadom el az 56 fokot. :(

(#16609) Zefír válasza lipi67 (#16607) üzenetére


Zefír
őstag

Nálam viszont eddig a vista volt fent és nem mentek a ramok dualban. most az XP van és tökéletes. Viszont az időzítések nem azok amit írnak a ramok. lehet hogy a szorzó miatt van.

(#16610) Hawk1979 válasza Zefír (#16609) üzenetére


Hawk1979
őstag

Nem op. rendszer függő a dual channel,mert már a bekapcsoláskor működik a ram kezelés,és ez nem is változik már meg rendszer betöltődés után.Csúnya is lenne...... ;]

(#16611) Zefír válasza Hawk1979 (#16610) üzenetére


Zefír
őstag

Akkor nem tudom hogy márt csinálta amit csinált.

(#16612) Zefír


Zefír
őstag

ááá agyamat eldobom ezen a procin..
Belövöm 2.9GHz re majd proci teszt, minden oké.
Erre most nézem 2 GHZ-n megy :W

(#16613) kulerr válasza Zefír (#16612) üzenetére


kulerr
őstag

terheletlenül?....mert esetleg nem az energiatakarékos kütyük miatt áll vissza 6-os szorzóra?

[ Szerkesztve ]

(#16614) Gyuri27 válasza kulerr (#16613) üzenetére


Gyuri27
félisten

Gyanitom, hogy de.
Jelenlétit aláírtad már odaát?

Zefír: Ki kell kapcsolni az eist és c1e funkciókat a biosban.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#16615) Zefír válasza kulerr (#16613) üzenetére


Zefír
őstag

mi áll visza 6os szorzóra?:D
Nah leírom!
Úgy van hogy adtam a procinak +0.1V-t mega ramoknak 0.2V-t,
FElhüztam 2.9GHz-re. Restart, beindul, everest, 2.9GHz. oké.
CPU stress. 10percig átlag hő 52°C .
Még mindig 2.9 GHz.
Este kikapcsolom a gépet, majd vissza kapcsoltam h gameljek egyet, nézem everest-et 2.GHz. :W

Jah igen a ramokat átállítottam 2.66 os szorzóra mert nekem olyan nincsen h szimplán 2

Mindent beállítottam szépen.
De majd bemek BIOS-ba és le jegyzetelem a beállításokat:D

(#16616) syberia


syberia
veterán

E2160 (M0) procim van, most 9*333 állítottam be neki,
a fesz pedig 1.375v biosban, xp alatt 1.33v.
Ramokat visszaosztottam 800-ra, így gondolom alapfeszen hagyhatom őket.
Crysis csak egyszer fagyott ki, mikor az A-Data ramokat 800 helyett 1000mhz próbáltam.
Ez lehet a plussz fesz hiánya miatt? :))

https://howbad.info/

(#16617) oliba válasza syberia (#16616) üzenetére


oliba
őstag

Először írod, hogy a ramok miatt fagyott, most meg a pluszfesz hiánya? Minek a pluszfeszé? Futtass le stabilitástesztet és meglátod, hogy minek a hiánya okozza a hibát. Ha visszavett rammal is fagy, akkor emelj feszt, vagy csökkentsd az FSB-t

(#16618) lipi67 válasza Zefír (#16609) üzenetére


lipi67
veterán

Hát ez valóban csúnya lenne,valami nem ok Nálad,vagy nagyon elnézted.Azt hittem,h nem tudod húzni,ez a problémád,de az dual vagy sem..Ilyen valóban nincs,ahogy írták.
Ha a biosod szar,s rosszat írna ki(nem létezik)akkor:
everest/alaplap/alaplap/Memóriabusz tulajdonságai.Alatta 2vel busz szélessége.Ha itt 128bit akkor dual.

oliba:Homorú ide-csavarodott oda,még 1,3v-on is terheléve nagyon jó 60° alatt. :K ;)

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#16619) lakisoft válasza mirrmur (#49) üzenetére


lakisoft
veterán

elhibázott HSZ

[ Szerkesztve ]

(#16620) oliba válasza lipi67 (#16618) üzenetére


oliba
őstag

Egy ilyen hűtővel? :D 40-et nem szabadna elérnie. Persze 3000-es papírt nem találok, eddig bárhol jártam 1000-es volt a legfinomabb. Hát azzal nem kezdek nekiállni procit polírozni, mert nem lehet

(#16621) oliba válasza oliba (#16620) üzenetére


oliba
őstag

Tiszta szégyen. Nem találtam Pécsett polírpapírt. Rendelnem kell Pestről :F

(#16622) bandi210 válasza oliba (#16621) üzenetére


bandi210
aktív tag

Illetve miskolcon még egy kertészárúház szerűségben is árulnak..na nehogy már pécsen meg sehol nálunk meg mindenki bódog bódogtalannak van:D

[ Szerkesztve ]

By Crytec...."Szörnyű, manapság hogy hígul ez az informatikus szakma. Sokaknak már barátnőjük is van...."

(#16623) oliba válasza bandi210 (#16622) üzenetére


oliba
őstag

Az a baj, hogy itt semmi nincs, csak azok a szép utcák, amit egy barkácsbolttal sem akarják elrontani. A multiba meg nem is hallottak olyanról, hogy 3000-es pépör. Mindegy, megrendeltem, megjön, remélem sikerül az első polírom és akkor teszem fel a procituning eredményeket és megkapja a maga 1,7V-át is, talán minusz is lesz kinn és talán még a 3,9ghz is meglesz

(#16624) bandi210 válasza oliba (#16623) üzenetére


bandi210
aktív tag

XD baki..na mindegy..akk nyiss barkácsboltot és nem lesz hiányod:DD
na de a 3,9 ghz az érdekes...asszem ha meglátom kettéáll a szemem:DD

By Crytec...."Szörnyű, manapság hogy hígul ez az informatikus szakma. Sokaknak már barátnőjük is van...."

(#16625) oliba válasza bandi210 (#16624) üzenetére


oliba
őstag

Jártam már 3,85-ön, nyáron a szobába ;)

(#16626) bandi210 válasza oliba (#16625) üzenetére


bandi210
aktív tag

lefejelem a falaT......de komoly..én meg mondom háát 3 egész is elég lesz...

By Crytec...."Szörnyű, manapság hogy hígul ez az informatikus szakma. Sokaknak már barátnőjük is van...."

(#16627) lipi67 válasza oliba (#16620) üzenetére


lipi67
veterán

Ha nem ablakozol,s van bent 23-24°,ennyi azzal is ok.Az ereje (hűtő)ott jön majd ki,ha 1,6V-on 3,8GHz-en nem megy majd 60-65 fölé.

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#16628) oliba válasza lipi67 (#16627) üzenetére


oliba
őstag

Tévedsz, mert írtam, hogy nagyon nem stimmel itt valami. Vízhűtéssel is 1,55V-on 75 fokon jártam. 1,7V-on terhelés nélkül 85 fok volt

(#16629) lipi67 válasza oliba (#16628) üzenetére


lipi67
veterán

:Y
Azt nem olvastam :B ,hogy terhelés nélkül 85°!-Hát az gáz!
Mert ha terheled ok,nekem is melegedős volt,de alapon 20°-25° között,függően a szoba hőmérsékletétől.Pedig kapott 1,76v-ot is.
reacnakvolt olyan 2200-es procija,amit vízzel se tudodtt rendesen hűteni.

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#16630) Tottu


Tottu
senior tag

Üdv!

Megint a szokásos kérdést tenném fel...
Gépem:
Alaplap: Gigabyte GA-p35-DS3
Proci: Intel E2180
Ram: Geil Ultra DDR2 800MHZ

A procit szeretném egy kicsit feljebb húzni. A BIOS-ban csak a szorzót és az FSB-t kell állítani vagy oda kell figyelni más beállításokra is ennél az alaplapnál?
Ha elég a szorzó és FSB állítás akkor E2180 proci esetén milyen beállításokról érdemes indulni? (vagyis a szorzót vagy az FSB-t érdemes növelni / csökkenteni)
Ennél az E2xxx-es szériánál meddig érdemes húzni a procit, hogy az élettartamát ne folyásolja be jelentős mértékben?

Üdv Tottu!

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#16631) Jorus válasza Tottu (#16630) üzenetére


Jorus
nagyúr

CPU szorzó vissza, RAM-ok szinkronba, és emeled az FSB-t. Megnézed, mit bír a lap és a RAM. Ha 400MHz fölé mész FSB-ben, szinkronban hajtott RAM-okkal, akkor célszerű MCH és Dimm feszt emelni. Ha megvan a stabil, használni kívánt FSB, akkor visszaveszed az FSB-t, beállítod a magasabb, kívánt CPU szorzót, és apránként emeld az FSB-t, folyamatosan tesztelgetve, hogy stabil-e. Ha nem, emeled a VCore-t.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#16632) oliba válasza lipi67 (#16629) üzenetére


oliba
őstag

Látod, ezért is akarok először polírozni (ha sikerül), majd jönnek be a tesztképek. Talán nem fogom elrontani a polírt :C

(#16633) lipi67 válasza oliba (#16632) üzenetére


lipi67
veterán

Miért rontanád el?
Asszem Reac is polírozta,vizzel nyomatta,s kvra ráfogatta,várta a hatást.Nem nagyon volt..:(

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#16634) bandi210 válasza lipi67 (#16633) üzenetére


bandi210
aktív tag

XD a polír nem csoda...ne várj tőle semmit..ha alapból is sima volt a felület akk nem sokat javít rajta...

By Crytec...."Szörnyű, manapság hogy hígul ez az informatikus szakma. Sokaknak már barátnőjük is van...."

(#16635) oliba válasza bandi210 (#16634) üzenetére


oliba
őstag

Az enyém homorú és meg van csavarodva. Azrét várok 10 fokot legalább, max majd pofára esek :(

(#16636) shteer válasza lipi67 (#16633) üzenetére


shteer
titán

Reac-é is klínikai eset volt :K ő is extrém fesszel küldte

..szerintem jónak tűnik

(#16637) bandi210 válasza oliba (#16635) üzenetére


bandi210
aktív tag

XD az érdekes...na mindegy..

By Crytec...."Szörnyű, manapság hogy hígul ez az informatikus szakma. Sokaknak már barátnőjük is van...."

(#16638) lipi67 válasza bandi210 (#16634) üzenetére


lipi67
veterán

Tud az jó lenni,csak nyomni köll neki,szarok rá h tükör,csak kopjon..Subaruval beszéltük régebben,hogy nem is jó az ha annyira tükrös,nem olyan jó a tapadása.Viszont egy vékonyabb kupak jó lehet.(kupaktalanításhoz durva a kezem..

shteer: Hali!Hát az volt az istenadta,de..nem is 1!!!Szar széria volt amibe belenyúlt.

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#16639) bandi210 válasza lipi67 (#16638) üzenetére


bandi210
aktív tag

XD na az aztán érdekes:D

By Crytec...."Szörnyű, manapság hogy hígul ez az informatikus szakma. Sokaknak már barátnőjük is van...."

(#16640) bandi210 válasza bandi210 (#16639) üzenetére


bandi210
aktív tag

na de a kupakcsere elég kényes meló nem?illetve hát a polírnak se sok értelme van így iletve hátz ez azt jelenti hogy túl lehet polírozni:DDde mindenképpen érdekes...

By Crytec...."Szörnyű, manapság hogy hígul ez az informatikus szakma. Sokaknak már barátnőjük is van...."

(#16641) oliba válasza bandi210 (#16640) üzenetére


oliba
őstag

Előbb meg még azt olvastam, hogy átment egy gyerek rajta 2000-es papírral, de nem hozott hőmérsékletbeli különbséget, de ez nem tetszett neki és pár nap múlva vett 2500/3000-es papírt, megcsiszmikálta vele és 5 fokot nyert. Na akkor most melyik igaz? Nameg, akkor a Zalman hűtők alját meg kellene érdesíteni? :)

(#16642) Arkar


Arkar
aktív tag

Hali Mindenkinek!

Tudna valaki segíteni mekkora feszt adhatok egy E2180-nak, valahogy 1.4v (3150) körül Ortosh alatt el kezd hibázni érdekes módon csak a kettes mag (legalábbis orthos szerint).
Hogy lehetne orthos stabillá tenni, a hőfokok terhelve olyan 66. Üresen olyan 40.

Előbb utóbb minden szerszámból kalapács lesz! CPU HQ Tuning listák: Intel, http://cpu-tuning.joruska.com #... AMD: http://www.cpu-tuning.joruska.com/amd.htm

(#16643) oliba válasza Arkar (#16642) üzenetére


oliba
őstag

Ha bios 1,4V, akkor adhatsz még neki, míg stabil nem lesz

(#16644) Arkar válasza oliba (#16643) üzenetére


Arkar
aktív tag

Bocs nem, hanem CPU-Z 1,4v, bios 1,425v.

Előbb utóbb minden szerszámból kalapács lesz! CPU HQ Tuning listák: Intel, http://cpu-tuning.joruska.com #... AMD: http://www.cpu-tuning.joruska.com/amd.htm

(#16645) bandi210 válasza Arkar (#16642) üzenetére


bandi210
aktív tag

....3150 mhz??
oké...asszem akk lassan szerzek egy alaplapot és megcsinálom a gépem..háá nem igaz hopgy ilywet én még nem tok csinálni mert nem áll rendelkezésre alkalmas illetve hát nincs kész gép..hát behalok...na mindegy..
a zalmann-t én nem csiszolom mivel nincs is és nem is lesz...drága és legtöbbször az olcsóbb hűtők is sokat hoznak a hűtésen....

By Crytec...."Szörnyű, manapság hogy hígul ez az informatikus szakma. Sokaknak már barátnőjük is van...."

(#16646) oliba válasza Arkar (#16644) üzenetére


oliba
őstag

Elméletileg semmi gondja nem lesz, ha 1,45V-ot adsz neki, bár nem egy tuningos proci :(

[ Szerkesztve ]

(#16647) Arkar válasza oliba (#16646) üzenetére


Arkar
aktív tag

Az tény hogy nem tuningos a kicsike :O FSB vége is 8*400 persze kellet neki a fesz, 7 szorzón meg el sem indul, 6-oson szintén 400FSB egyszerűen nem megy tovább, P5B-be meg 370FSB-nél megált. 3100-ig Orthos stabil, 3250-nél még lefutott a 3DMark 06 illketve a Vantage-is, de orthos alatt itt már hibázik (a fene abba a második magba :( ).
Na ma kipróbálom hátha 1,45 nél stabil lesz és kösz. Majd írok.

Előbb utóbb minden szerszámból kalapács lesz! CPU HQ Tuning listák: Intel, http://cpu-tuning.joruska.com #... AMD: http://www.cpu-tuning.joruska.com/amd.htm

(#16648) Bulitt válasza Arkar (#16647) üzenetére


Bulitt
őstag

Próba cseresznye hátha :)

[ Szerkesztve ]

(#16649) Arkar


Arkar
aktív tag

Na teljes siker :C
Köszönöm a segítséget! :R

Előbb utóbb minden szerszámból kalapács lesz! CPU HQ Tuning listák: Intel, http://cpu-tuning.joruska.com #... AMD: http://www.cpu-tuning.joruska.com/amd.htm

(#16650) oliba válasza Arkar (#16649) üzenetére


oliba
őstag

Hát jó sok fesz kell neki :W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.