Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16351) KovAt


KovAt
csendes tag

Helló! Szerintetek normális ha az E2220-as proci tuning nélkül, két prime95-el stresszelve 70C fokon működik? Hibát nem jelez hosszú idő után sem. Most kentem át pasztával, a hűtő gyári. A problémám igazából az hogy Fallout3-at nyomnám, de kb 1-1,5 óra játék után újraindul a gép. Keveset játszom, más játéknál eddig ez nem fordult elő. A videókártyám HD3850 passzív hűtéssel, de nem hinném hogy az melegedne túl.

(#16352) gergobaby válasza KovAt (#16351) üzenetére


gergobaby
aktív tag

Pedig van rá esély, hogy az melegszik túl, indíts el egy EVEREST-et mielőtt játszol, és kezdj egy riportot egy mappába, és ha ujraindul a géped akkoris látni fogod, hogy milyen hőmérsékletek voltak. Ha nincs meg, küldj privit !

(#16353) Zefír


Zefír
őstag

Sziasztok!
Mostanában belehúztam a tuningban cpu téren.
alap feszen az órajel 2.9GHz Ez a max.
Most majd akarok venni egy cpu coolert. Csak még nem tudom hogy milyet .Ötleteket várok. Ha megvettem utána már feszt is adhatok neki. (persze csak óvatosan)
Lenne egy kérdésem.
Mikor leverem véletlen a gépet mert szokásom járógép mellet melózni.Vagy csak mikor elmegy az áram. Bekacsolom. kiválasztom a 4 lehetőség közül hogy alegutobbi helyes konfigurációval kíván beindítani. Ekkor újra indul nincs kép. Kinyomom a monitort, viszakapcsolom, és valami billparancsot nyomok van hogy bejön a kép de nem mindig.

Ilyenkor teendő : restert, bios, load optimals default, és restart és csökkentet üzem mód, megint restart.

Ilyenkor mindig elveszti a tuningot. Múltkor kapásból feltettem 2GHz ről 2.9-re ez nem tetszett neki és az everest nem is érzékelte se a cput se a vga-t. Új everestet kellet feltennem.:S

A másik problémám amit már fel tettem ebben a topikban
Hogy mért észlel a gépem 100% os tuningot a karin?:S

(#16354) KovAt válasza gergobaby (#16352) üzenetére


KovAt
csendes tag

CPU max 64C° GPU max 79°. GPU szerintem nem sok, mert amikor dögmelegben Crysist teszteltem, 85 körül volt és semmi probléma nem volt. Lehet a program hibája. Szerinted ezek magas értékek? Bocs ha kicsit off.

(#16355) gergobaby válasza KovAt (#16354) üzenetére


gergobaby
aktív tag

Hmm, nemtudom, én biztos nem engedném 80 fokra a GPU-t, de emlékszem amikor nekem a 6200-asom volt, akkor Carbon közben az is felszaladt 70-72 fokra, nem volt gond... Szerintem ott akkor más lesz a gond, bocs h összekavartalak ! :(

(#16356) KovAt


KovAt
csendes tag

Semmi gond, legalább megtaláltam az everestben a naplózást :). Valószínű valami programhiba, ahogy utánaolvastam sok embernek van ugyanez a problémája.
De ha már itt vagyok, ez a CPU hőmérséklet nem számít magasnak?

(#16357) gergobaby válasza KovAt (#16356) üzenetére


gergobaby
aktív tag

Sztem nem, olyan 65-70 fok között még elm1!

(#16358) KovAt


KovAt
csendes tag

Köszi a segítséget!

(#16359) gergobaby válasza KovAt (#16358) üzenetére


gergobaby
aktív tag

Nincsmit ! :K Viszont nekem senki sem akar válaszolni a procival kapcs.?

(#16360) Zefír válasza gergobaby (#16359) üzenetére


Zefír
őstag

Hát nekem is jöhetne egy kis segítség:(

Mivolt a te kérdésed?:)

(#16361) glutamin válasza gergobaby (#16349) üzenetére


glutamin
őstag

A 3GHz-ez alapfeszen elég nagy szerencse kell. A többségnek 2.8-2.9 körül van a vége így.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#16362) Zefír válasza glutamin (#16361) üzenetére


Zefír
őstag

Nem akarok hülyeséget mondani de ez nem szerencse,
Van olyan lap ami +feszt ad nem a dropphoz.
Pl: Pee is 3GHz ig tudja húzni alap feszen mert 0.02v-t ad rá a lap. .
Tehát máris nem alap fesz.
nekem 2.9GHz alap feszen.:)

(#16363) lipi67


lipi67
veterán

jó napot!
Visszaolvasok,rég voltam erre:)

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#16364) sqaddy


sqaddy
tag

Üdv!

Nem tudom jó helyen teszem-e fel a kérdést, de remélem tudtok nekem választ adni. 2140-es procim van és amikor a proci nincs terhelve akkor visszaveszi a szorzót. Ez idáig rendben is van, csak azt kellene valahogy megoldani, hogy ilyenkor a feszt is vegye vissza a szorzóval együtt. Auton nem akarom hagyni a feszt a Biosban. Valakinek megoldás esetleg?

Előre is köszi: Szabi

Mod:Mondatszerkesztés :)

[ Szerkesztve ]

''Always look on the bright side of life''

(#16365) lipi67


lipi67
veterán

Nem hiszem el.jöttek vmi rokonok és kizártak a kutyával! :W
gooool #16336 : A lapod nem!Miért tenné?A vga-ra lehet(ne)negatív hatással,de nem lesz!#16340 :Minek olyan ram?Nagy a szorzód,FSB nem játszik nagy szerepet,igy ram se kell alá..egy noname 667-es tök elég 333FSB-ig.(szinkronban)S 260-300-as FSB-n,nagy visszaosztás miatt nem lódul meg a ram.Törekedj a szinkron közeli beállításra,többre mész..

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#16366) Gyuri27 válasza sqaddy (#16364) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az eist és a c1r (ha jól emlékszem) pont erre vannak. Ha nem ez a nevük a biosban végig bogarászhatod mert eme két opciónak valamilyen formában lenni kell. Vagy [link].

Amd - Radeon - Ryzen

(#16367) lipi67 válasza Gyuri27 (#16366) üzenetére


lipi67
veterán

Hali!
Most nézem és is a hsz-eket:)
Basszus!Lement az utolsó turnus.Féltek a kutyától s kint ültem mellette amíg elmentek.Üt a guta!Majd odaát beszélünmk:) ;)

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#16368) lipi67 válasza gooool (#16347) üzenetére


lipi67
veterán

1,3V?Ne viccelj már.Bakfitty!A FSB : RAM-ez a visszaosztás.Mindíg a magasabb szórzóva nyiss.Nem terheled a lapot..

MOD:Más a minőség és más a tuning.Abba a deszkába ..felesleges.Erre céloztam.
Elvileg mindíg az M0-s a jó(2180-nnál s talán ennél is(ezt most nem tom,rég volt 2xxx-em s ezt a 2200-t kerültem)De 2160-nál is megdőlt párszor ez a tézis.Nagy a szórás.

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#16369) gooool válasza lipi67 (#16365) üzenetére


gooool
őstag

Oké,vettem,de azért vettem ilyen RAM-okat,mert nekem a minőség a gyenge pontom.Szeretem ha minőségi cuccok vannak a gépemben.
(apropó az öcsém gépében,mert 3 hónapja már nem az enyém)
A következő hsz.-edre meg megint csak azt tom mondani,hogy oké,akkor megnyugodtam.És akkor minél nagyobb szorzóra törekedjek a lap védelme érdekében.
Ja a memóriát ezért nem fogom kicserélni.Akkor meg még eszemben sem volt a tuning.

De egy kérdésem lenne:az M0-ás stepping az mennyire jó?

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#16370) gergobaby válasza glutamin (#16361) üzenetére


gergobaby
aktív tag

Köszi, és neked is Zefír! Azért próbálkozom hátha meglesz, ha nem akkor 1.4-es Vmod... Már kinéztem a tápmodot is, ventit cserélek benne festegetek picit a házon, karácsonyra szépkis "kocka" karácsonyfa lesz belőle ! Még1x kössz :R

MOD: Zefír neked TX2-t vagy Artic-Cooling Freezer 7 Pro-t ajánlanék proci hűtésére, a másik problémádra sajnos nemtudok semmit mondani!

[ Szerkesztve ]

(#16371) gooool válasza lipi67 (#16368) üzenetére


gooool
őstag

Az enyém úgy 6-7 hónapos.Akkor is nagy volt már a szórás?

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#16372) No-kia válasza gooool (#16369) üzenetére


No-kia
őstag

szerk. rosszul értelmeztem a kérdést :DDD

[ Szerkesztve ]

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#16373) lipi67 válasza gergobaby (#16349) üzenetére


lipi67
veterán

Te tudod..Az a modifikáció..
Nem egészséges dolog.3GHz-et mennek ezek (alapfeszen..nem jellemző!-ha itt VIDre gondolsz biosba belőve-
FPO bíztató..

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#16374) Zefír válasza gergobaby (#16370) üzenetére


Zefír
őstag

:D

Énis erre a 2re gondoltam de nem tudom eldönteni hogy melyiket.

(#16375) lipi67 válasza Zefír (#16362) üzenetére


lipi67
veterán

Ezt nem értem!vagy azt akarod mondani ,hogy felülfeszel a lapod?
Olyan szar az,hogy előszeretettel használjátok az "alapfesz"kifejezést.Ez mi?Kvra tág fogalom(mű fogalom).Mi az?VID?s hol?Bios?IDLE? 100%-os terhelésnél?

Ha 1,23-1,25V körül (valós fesz)megy 3GHz-et a proci..az igen is szerencsés választás volt..

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#16376) Zefír válasza lipi67 (#16375) üzenetére


Zefír
őstag

Nekem nem csinál semit a lapom egyik haveromnál van ez.
Alapfeszen nekem a "valós" 1.325v-n megy 2.9GHz-t

(#16377) lipi67 válasza Zefír (#16376) üzenetére


lipi67
veterán

1,325V -Ez a VID-ed?
A haverod lapja nem Asus?

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#16378) Zefír válasza lipi67 (#16377) üzenetére


Zefír
őstag

Igen
és Igen:D

(#16379) gergobaby válasza lipi67 (#16373) üzenetére


gergobaby
aktív tag

Itt kb. 100-150 hsz-el előbb linkelték a BSEL mod képeit, és ugy van ahol össze kell őket zárni de van amelyik be van zölddel karikázva, azzal mit kell csinálni? mert ha 1.35-el nemmegy, akkor megnézem 1.4-el ha azzal se megy akkor 1.5 -el is de abba kell egy ilyen zöld cuccot csinálni amit nemtom hogy kell! PLS help!

(#16380) #TOTTI válasza gergobaby (#16379) üzenetére


#TOTTI
őstag

le kell fedni... hogy az ne érintkezzen.. de várd meg míg más is rábólint...

(#16381) lipi67 válasza Zefír (#16378) üzenetére


lipi67
veterán

Nem leptél meg az Asus-sal..

gergobaby: Bocs,nem vok képben,h miről beszélsz.Az ezüst(volt ugye eismen aki fűtőszállal csinálta:) )arra kell,h összekötsd bvele.Zöld vmi?Gondolom Tsigalko arra gondolt,hogy a kötések közeli pontjait le kell fedni,hogy a munkálatok közben ne érj(ne tudj)hozzájuk.
Ha linkelnéd...megköszönném

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#16382) Zefír válasza lipi67 (#16381) üzenetére


Zefír
őstag

Vajon mért!?:D

(#16383) #TOTTI válasza lipi67 (#16381) üzenetére


#TOTTI
őstag

Én arra gondoltam ami zöld pont annak nem kellene érintkeznie.. amikor ez volt téma.. akkor.. ezt az infot kaptam...

(#16384) Chosen


Chosen
addikt

Nektek e21xx 3ghz környékén hány fokos? Mert nekem coolink Bat-el 45-50 fokos(terhelve természetesen) 1,33V mellett , és nemtudom , hogy most ez a vége a hűtőnek ,vagy nem megy át rendesen a hő.

(#16385) #TOTTI válasza Chosen (#16384) üzenetére


#TOTTI
őstag

Ez a hőfok kb jó... de a nagyobb különbségek nagyobb feszeken jönnek elő.. ennyit TX2 meg ACfreezer7pro is lehűt ennyire...

(#16386) gergobaby válasza #TOTTI (#16380) üzenetére


gergobaby
aktív tag

Hello! Köszi amugy lipi itt a link: BSEL
Köszi mindenkinek a segítséget!

(#16387) lipi67 válasza gergobaby (#16386) üzenetére


lipi67
veterán

Nem ilyenre emlékszem..
Régebben nézegettem,de más mod volt,kvra nem ez.Most már megkeresem

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#16388) lipi67


lipi67
veterán

[link]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#16389) gergobaby válasza lipi67 (#16388) üzenetére


gergobaby
aktív tag

Köszönöm szépen ! :R Viszont ezzel az a baj, hogy 90nm procikhoz van, legvégső esetben ezt is megpróbálom azért !

MOD: Milyen procival értél el 5 G-t?

[ Szerkesztve ]

(#16390) #TOTTI válasza gergobaby (#16389) üzenetére


#TOTTI
őstag

Feszt miért akarsz moddolni..? Ezt nem szokták.. inkább az FSBt.. azt viszont másképp kell tényleg..

(#16391) Zefír


Zefír
őstag

Menyi a vége az E2180-nak? + fesszel?

(#16392) Hawk1979 válasza Zefír (#16391) üzenetére


Hawk1979
őstag

Ahány proci annyi féle.
A vége 4700Mhz környékén van brutál fesszel... [link],vagy [link]
Napi használatra 1.3-1.4 volt környékén szokták használni 3-3,2ghz-n

[ Szerkesztve ]

(#16393) Zefír válasza Hawk1979 (#16392) üzenetére


Zefír
őstag

És megéri maxra húzni?

(#16394) gergobaby válasza #TOTTI (#16390) üzenetére


gergobaby
aktív tag

Azért mert ha nem bírja a gép 3G-n alapfesszel akkor adok neki egy kis plussz-t ( BIOS-ban feszt sem lehet állitani )!

(#16395) Hawk1979 válasza Zefír (#16393) üzenetére


Hawk1979
őstag

Tőled függ,mennyire molesztálod a procid.Függ attól mire használod,milyen videókarit kell kihajtani,szereted-e az almás pitét,és a többi....
Szerintem egy 3.2Ghz-n járó E2180 már szinte mindenre elég lehet.

(#16396) Zefír válasza Hawk1979 (#16395) üzenetére


Zefír
őstag

Erre voltam kiváncsi:D
Most egy 8800 GT van a jövőben:D
MÁr látom csak még nincsen zsm:S

(#16397) gooool


gooool
őstag

Helló!
Egy E2200-as mekkora órajelen hajtja ki a HD2600XT-t?
Kösz a választ!

Üdv, Balázs

(#16398) Zefír válasza gergobaby (#16394) üzenetére


Zefír
őstag

Most nézem csak hogy egy AC freezer pro 7ed van.
Most énis cpu hűtést akarok mindnek előtt venni, de nemtudom hogy a kis tx2-t vagy a freezer pro 7et.
Passzívra megyek.

(#16399) gooool válasza Zefír (#16398) üzenetére


gooool
őstag

Hát ha lehet választani,akkor a freezer 7 pro-t vedd meg.Szerintem kicsit jobb,mint a tx2,de legelső sorban nem törik le róla egy idő után a ventilapát.

Üdv, Balázs

(#16400) Zefír válasza gooool (#16399) üzenetére


Zefír
őstag

a venti alegkeveseb mert azt leveszem úgyis.
Az a kérdés hogy melyik jobb paszívban?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.