Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18301) Jorus válasza boxos23 (#18300) üzenetére


Jorus
nagyúr

100%-ra kiterhelve 57 fok az nagyon jó hőfok, 75 fölött ráérsz foglalkozni vele. Az energia gazdálkodó funkciókat célszerű bekapcsolva hagyni, hogy takarékoskodj az árammal pl., mivel a gép a bekapcsolt állapot nagy részében idle üzemmódban van, és akkor nem árt, ha visszaveszi a tempót és a VCore-t.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#18302) bivalyolo válasza merkerik (#18297) üzenetére


bivalyolo
őstag

mármint mi jó? a lap? azt nem ismerem de biztos jó ha te mondod :D
ha a tuning jó, akkor örülök neki :)

"Let's agree to disagree!"

(#18303) boxos23 válasza Jorus (#18301) üzenetére


boxos23
aktív tag

Köszi szépen. Felhuztam már 2900 re és fut a rendszer szépen de ha valamit elindituk pl: gta 4 vagy akkor a játék szépen megy de időközönként elmegy a kép aztán visza jön na ez mitől van??? Köszi
Ja meg az a ram szorzó az az amivel a procit huzom mert én csak a proci frekvenciáját állitittam pl 246x11-ről 255x11-re

[ Szerkesztve ]

(#18304) Jorus válasza boxos23 (#18303) üzenetére


Jorus
nagyúr

PCI-E frekit fixáltad 100MHz-re?
A RAM-szorzót ne keverd össze az FSB-vel. A RAM órajelét az FSB és a RAM-szorzó adja, míg a prociét az FSB és a CPU-szorzó.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#18305) boxos23 válasza Jorus (#18304) üzenetére


boxos23
aktív tag

PCI-E nem is állitottam. kéne???

(#18306) Jorus válasza boxos23 (#18305) üzenetére


Jorus
nagyúr

Igen, mindenképpen fixáld (igazából már az előző, 2.7GHz-es tuning esetében is kellett volna) 100MHz-re, mert a magas FSB miatt károsodhat a VGA-d. Ha nem fixáltad, hanem AUTO-n hagytad, az könnyen okozhatja a képernyő időszakos elsötétüléseit.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#18307) boxos23 válasza Jorus (#18306) üzenetére


boxos23
aktív tag

Köszi ezt megnézem. Ha van még valami kérdésem akkor írhatok még? Rem nem zavarlak csak ezt nem nagyon értem és nem akarom hogy baja legyen valaminek is .köszi

(#18308) boxos23 válasza Jorus (#18306) üzenetére


boxos23
aktív tag

pci e frekit felvettem 100mhz re és felhutam a procit 273x11=3000mhz re és inditásnál vissza ált az egész az alapra 2200 ra ????

(#18309) boxos23 válasza Jorus (#18306) üzenetére


boxos23
aktív tag

Igy hogy fel vettem a pcie frekit 100mhz re igy semmit nem bir csak a gyáti 2200mhz et mást nem de ha visza veszem akkor meg megy 2700mhz en.Na most mi van ???????????
Van ott valami (FSB Overvoltage control) és ez a lehetőség van benn:01V 0.2V 0.3V ezt nem kell állitani kicsit több feszkó legyen rajta

[ Szerkesztve ]

(#18310) Jorus válasza boxos23 (#18309) üzenetére


Jorus
nagyúr

Vannak lapok, aminél a PCI-E freki fixálása a tuningot is korlátozza. Próbáld 103-105MHz-es PCI-E frekivel!

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#18311) boxos23 válasza Jorus (#18310) üzenetére


boxos23
aktív tag

103 -105mhz sem jó akkor is visza áll alapra
igy simán meg megy a 2800mhz csak elemgy a kép.
Van még ötleted????

(#18312) Jorus válasza boxos23 (#18311) üzenetére


Jorus
nagyúr

Oké, akkor kezdjük előröl! Egyes lapok igénylik a magasabb FSB-n való stabilitáshoz az emelt PCI-E frekit, de ez csak egy darabig (bizonyos FSB órajelig) működik, utána könnyen kinyírhatod a VGA-dat, tehát érdemes vele vigyázni. Milyen lapod van?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#18313) boxos23 válasza Jorus (#18312) üzenetére


boxos23
aktív tag

Az alaplapom Gigabyte-GA945PL-S3P. Remélem igy többre jutunk. Kösz

(#18315) boxos23 válasza Jorus (#18312) üzenetére


boxos23
aktív tag

Az alaplapom Gigabyte-GA945PL-S3P. Remélem igy többre jutunk. Kösz

(#18316) boxos23


boxos23
aktív tag

Léccy valaki válaszoljon már a fenti kérdésekre amiket elkezdtünk

(#18318) Tomitosz


Tomitosz
aktív tag

Sziasztok.
Látom sokan próbálkoztak proci tuningolással, ezért is szeretném a segítségeteket kérni. Van egy E2180 procim és sajna egy olyan alaplapom amibe automata a feszültség szabályozás. Több fórumon is körbe néztem és 2 kapcsolást találtam amivel elvileg 1.4V el lehet érni [link] [link] . Mindkettőt kipróbáltam. Így is csak 1.25V ról 1.3V-ra sikerült eljutnom ami sajna csak 2,6Ghz-re volt idáig elegendő. Persze a BSEL mod is sokat segített rajta, de örülnék ha lenne valami kapcsolási rajz amivel kicsit több feszültséget tudnék áthidalni.
Ha valaki tud ilyen kapcsolást akkor kérem linkelje be ide. :R

(#18319) Tomitosz válasza Tomitosz (#18318) üzenetére


Tomitosz
aktív tag

Na végre egy bizonyos kapcsolás bejött

Most 1.45-1.48V-ra összejött. Az egyetlen gond már csak az hogy húzatáskor a PCI-E és a sima PCI frekvenciája követi a processzor eltérését, ezért csak 2,4Ghz-re volt elég stabilan játék közben. Az alaplap engedi fixálni a csatlakozók órajeleit de valamiért az sem jelent megoldást. Azért még próbálkozom hátha rájövök.

(#18320) rasotamas válasza Tomitosz (#18319) üzenetére


rasotamas
veterán

Milyen anyagot használtál a BSEL modhoz? Hol vetted mennyiért? Asse tom mit kell keresni konkrétan :) Jobb ez mint biosban bóklászni? Tudom, hogy neked nem lehet de amúgy. Mire számíthatok alapfeszen az E2200-tól? Most 11x266 stabil alapfeszen, de ez mehet még följebb? Milyen játékteljesítményt nyújt ez így meghúzva? Milyen videokártyát érdemes hozzá venni? Jelenleg 3850 van de nem mai darab meg a 256 mega nem tetszik a fullhdnak. Gigabyte G31m s2c apban van és sajna nem valami szabadon állítható az fsb dram arány, ilyenek vannak, hogy 2,66:1 manuálisan, autoban meg berakja 1066-ra 800as ramokat :S

https://tinyurl.com/rasoapro

(#18321) kriszbon válasza rasotamas (#18320) üzenetére


kriszbon
őstag

Alapfeszen az jónak mondható amit most megy, ha több kell akkor már feszt kell emelned ha minden igaz.
A ramot ha visszaosztod 2.6-ra akkor 300-as Fsb esetén 800-on megy majd.
Nem rossz kártya a 3850-es, de ha felrántod 3.3-3.5 környékére a procit +fesszel, akkor véleményem szerint beletolhatsz egy 5750-4850-4770 szintű kártyát is(én még az 5770 vagy GTS 450 kártyát is simán beleraknám). Biztos lesz aki más véleményen van hogy kevés a proci, de engem speciel nem izgatna hogy néhol "kevés" a kártyához.
Az Fsb fesznek is adhatsz egy lépcsőt nem árt meg neki, a ram meg szerintem bír még 800-nál többet is, PCI-e meg 100 legyen.

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#18322) rasotamas válasza kriszbon (#18321) üzenetére


rasotamas
veterán

Köszi a választ, amúgy nem alapfeszen volt, hanem auton, de most fix 1,225-ön is megy ugyanennyit, csak épp 70 helyett 59 fokon :) Kár, hogy 2-re nem lehet osztani az fsb-t ebbe a lapba, szerintem megpróbálkoznék a 10x333-mal. Ja Ramok: Geil 800-as black dragon dual channel kit vagy mi. Ilyen:
http://ipon.hu/webshop/product/_geil_black_dragon_4096mb_ddr2_800mhz_kit/18491
Nem tudom ez mennyit mehet. A procin meg pár napja amúgy egy Asetek LCLC hűtő van.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#18323) Újoncka válasza rasotamas (#18322) üzenetére


Újoncka
tag

boxos23
Annyira imádom a látványos hsz gyűjtőket :R

Szia :) Valamennyit még a ramokból is kilehet csalni csak módjával :)
Nekem nincsenek jó tapasztalataim a Geil-el! 960-on ment nekem stabilan felette már annyira nem szerette :R

[ Szerkesztve ]

(#18324) kriszbon válasza rasotamas (#18322) üzenetére


kriszbon
őstag

Feszt autón nem érdemes hagyni, mert húzáskor túlfeszelheti a lap a cuccokat. Ezek a lapok nem is igen tudnak magasabb Fsb-t mint 333-340 (pár kivétel akad csak).
Szerintem maradhathat a 11-es szorzó és úgy 300 vagy több Fsb próbálkozás. Így vagy 800-on mennek a ramok és 3.3GHz lesz, vagy felette és amit még bírnak a procival együtt, meglehet akár a 3.5 is.
Valahogy (így) de hogy legyen a te procidhoz jobban hasonlítóval is eredmény (-1MB L2) [link] . :D

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#18325) rasotamas válasza kriszbon (#18324) üzenetére


rasotamas
veterán

Köszi a választ, igen, nincs is már autón, észrevettem. Sajnos nem tudok odáig elmenni, drága nekem a memória :) Nem tudom mennyit vinne ez a geil cucc, de gigabyte g31 lap és 2.66 alá nem tudom állítani a szorzót. Jó lenne egy 1066 BSEL mod, akkor lehetne :) Akár még egy 8x400 is zsír lenne, bár kizárt hogy kibírná, de azt mondják nem nagyon van ezeknek a prociknak fsb wallja. Igen, most 11x300 a cél, egyelőre 11x283-nál járok. Ez 1,25V-on megy, ami droppal 1,218 idle, 1,2 load, tehát a gyári 1,225 alatt van. 1,225 load alá nem nagyon akarok menni, bár szerintem simán efölé ment míg autón volt.
Amit linkeltél az durva, 1,088 volton 3500? :) Ilyen jó a 3300-as? Merjek 300 fölé menni a 800-as rammal? Feszt nem nagyon akarok adni neki, max 0,1-et.

Szerk: Na bakker, most látom, hogy írtál a másik kérdésemre is a másik fórumban :) Akkor azt is köszi!

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#18326) Tomitosz válasza rasotamas (#18325) üzenetére


Tomitosz
aktív tag

Szia. Bocsi hogy ilyen késve válaszolok csak hát ritkán járok itt. A lábak összekötögetését és a BSEL módot vezető ezüsttel oldottam meg. Ez állagra olyan mint egy körömlakk csak itt fémet viszel fel a felületre. Én általában egy fogpiszkáló végét szoktam belemártani és azzal rajzolom fel a vezető sávokat.
Sajna nekem nincsen annyi szorzó lehetőségem mint nektek úgy hogy még tesztelgetem mi jöhet ki az egészből. Most a legnagyobb bajom hogy bár a bioszban beállítom fixre az órajeleket a ramnak és a PCI-E nek, mégis követik a huzatásomat, ez persze hibák tömkelegét eredményezi.

A lényeg hogy ezzel a vezető ezüsttel sok dolgot át tudsz könnyedén hidalni. A Conrad-ban vettem anno olyan 4000-5000FT-ért.

(#18327) Spirit


Spirit
őstag

Sziasztok!
Egy kis E2160-as CPU-val lenne egy kis probléma. 1,39V-on hajtom egy CoolerMaster TX3-al, 375*8-on. 24/7-ben stabil, minden beállításnál tökéletes. Csakhogy megpróbálkoznék magasabb fesszel, és órajellel, de a hőmérsékletekkel van egy kis gond.
A CPU hőm 42-43 fok, terhelve elmegy 60-ig, ez úgy gondolom normális. Csakhogy a magokra írt hőmérsékletek még idle-ben is 57-58 körül vannak, terhelve 75-80-ig is elmennek. Az alaplap egy Gigabyte P35-DS3. Amíg valaki meg nem nyugtat, hogy ez a cpu hőmérőjének hibája, addig nem merek nekiesni mégjobban.
Nem értem, hogy hogyan képes 20 fokos különbség kialakulni a két mérési érték között. A borda ugyan meleg, de tippre 45 foknál nem lehet több, ami alátámasztja, hogy a terhelt érték 60 körül lehet. Kizártnak érzem a 80 fokot. Volt már valakinek hasonló problémája, és talált megoldást?

(#18328) Jorus válasza Spirit (#18327) üzenetére


Jorus
nagyúr

Mivel méred a hőfokokat, illetve terhelés alatt pontosan mit értesz, normál felhasználói alkalmazásokat, vagy stressztesztet?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#18329) lipi67 válasza Spirit (#18327) üzenetére


lipi67
veterán

A kupakot sose vedd alapul, a magok a lényegek. Ha uazon a feszen 1 hét elteltéve tovább nő a hőmérséklet..akkor van baj, mert kezdi megadni magát a procid.
20° eltérés tuti nem lehet, de ha 45°-nak érzed tapintással..az a baj. IHS-es lehet a proci. Homorú vagy domború a kupak, ezért "forrnak" alatta a magok. Polírozd fel, s nézd meg úgy.
Tuti, hogy IHS és a 75-80° a jó!!!
Egy téli valós 1,35-1,4V-os terhelt 3giga körüli átlag 2xxx is 65-70°ű
[link]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#18330) dorten


dorten
tag

Sziasztok!

Nagyon elvagyok kenődve, nem akar menni az E2180 -om. :(

Alaplap Asus P5W DH Deluxe
Hűtő Arctic Cooling Freezer 13
Ram 2x1Gb 800Mhz Kingmax

Cél: legalább 3.2Ghz, napi 14 óra stabilitással.

PCI, PCIX fixálva.
FSB: 320
Szorzó: 10x
Ramok: 800Mhz -re osztva (+alap időzítések)
Fesz: max amit merek neki adni 1.45V

Jelenség: kb. 5-10perc terhelés után lehal. Sajnos. Nem vagyok egy nagy mágus, én rontok el valamit? :(

A ház szellőzése oké, elől 2x 9cm venti tolja be és 2x9cm tolja ki a levegőt, tehát nem túlmelegszik. De biztos ami biztos beállítottam egy szobaventit is, de úgyis fagy... :(

(#18332) meh16 válasza dorten (#18330) üzenetére


meh16
csendes tag

Semmit nem csinálsz rosszul,csak egy antituningos darabot fogtál ki.

(#18333) descence


descence
tag

Hy! Tudnátok segíteni? Szeretném az E2160-as processzoromat egy kicsit feljebb tornázni, de sehol sem találok útmutatót, hogy hol keressek ilyen menüpontot. Néztem BIOS-t, de semmi. Ja, az fontos, hogy csak az alapfeszültséges érdekel.

A gépem:
CPU: Intel E2160 (1.8 Ghz, Conroe)
Alap: Asus P5G-MX
Memória: 2,5 Gb
Vid.kártya: Sapphire Radeon HD 4850

Remélem érthetően fogalmaztam :D

(#18334) Dr. Gabo válasza descence (#18333) üzenetére


Dr. Gabo
tag

Szerintem nem fogalmaztál érthetöen. :D

Nekem ilyen CPU-m volt pár évig, míg tavaj le nem cseréltem egy 4magosra.
Az E2160 nálam 3,45 GHz-el ment egy igen kemény Thermalright 120 EXtreme hütö mellett.
A Vcore-t fel kellett emelnem 1,4 V-ra. És BIOS-ban adtam neki magasabb frekvenciát. Ennyi, nem bonyolultabb ennél.

Arra kell még vigyázni, hogy a RAM-ok osztóját lejjebb kell venni a BIOS-ban, mert különben nem indulnak el a RAM-ok a magasabb CPU frekvencia mellett.

(#18335) Jorus válasza descence (#18333) üzenetére


Jorus
nagyúr

BIOS-ban az Advanced menüpontban próbáld meg kikapcsolni a Default CPU Ratio-t, hátha előjön vmi beállítási lehetőség. Ha nem, akkor sajnos a jelenlegi deszkáddal nem nagyon fogsz tudni tuningolni, mivel nem kifejezetten erre lett kitalálva.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#18336) perempe


perempe
addikt

E2160/P31/1*1GB DDR2/2600XT szaggat a YouTube a HD tartalmak lejátszásánál.
ennyit vár6ó 4 éves masinámtól?

* Brahms: 4. szimfónia *

(#18337) Jorus válasza perempe (#18336) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ha HD filmet játszol le, akkor is szaggat, vagy csak, ha stream-eled?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#18338) perempe válasza Jorus (#18337) üzenetére


perempe
addikt

mi lenne a jó próba videó? valószínűleg csak stream-nél.

köszi a választ.

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#18339) Tomi0703


Tomi0703
őstag

Hali!
Lenne egy kérdésem. Konfigom a profilomban. Az lenne a kérdésem, hogy az E2200 meddig lehetne szerintetek húzni (gyári hűtő van rajta), hogy azért stabil legyen?

Köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#18340) dredbiro


dredbiro
senior tag

Sziasztok!
A profilomnál szereplő processzort szeretném felhúzni a cél 2,6 Ghz lenne.
Kérdés,elég csak az fsb-t emelnem vagy mást is állítanom kellene? gondolok itt a feszültségre,ramokra,stb
Processzor most volt újra pasztázva,hűtő kitakarítva.
Válaszokat előre is köszönöm :R

Good hunting,STALKER !

(#18341) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Sziasztok!

Tuning nélkül melyik a jobb:
D925 2x3Ghz
vagy
E2200 2x2,2Ghz

Csak alapórajelen lenne használva, de a gyorsabb érdekelne.

Live poor, die ritch.

(#18342) SRII


SRII
őstag

Csá!
Nekem Intel e2200 procim van de sajna most értem oda el ,hogy már kell egy kis ora emelés..
Hogy a csudába kell tuningolni? hiába emelek mindent semmi!
az alaplapom egy P5KPL-AM SE.

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#18343) mr_ricsi


mr_ricsi
veterán

Sziasztok!

Az e2200 csak a 11x és a 6x szorzót használja automatikus órajel állításra, vagy a köztes szorzókat is?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#18344) Steve-0 válasza gyáliSanyi (#18341) üzenetére


Steve-0
őstag

E2200 :K

Tomi0703:

Gyári hűtővel olyan 3GHz körül simán járathatod, igazából a fesz emelésnél kezdenek el jobban melegedni, tesztelni kell figyelni a hőmérsékleteket!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.