Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) movax válasza orgadin (#499) üzenetére


movax
őstag

Azt tudom ajánlani, hogy unrootold és ismét rootold KingRoottal, s abból cseréld a kínai cuccot a SuperSU-ra (felajánlja, automatikusan törtépnik az egész egy gombnyomásra). Nekem így működött, gond nélkül.

(#502) orgadin válasza movax (#501) üzenetére


orgadin
csendes tag

Köszönöm! A SuperSu bináris probléma megoldódott, viszont még nem tudom systemre másolni. Annyit ír, hogy nem sikerült. Ennél több segítséget nem ad, hogy miért.

(#503) Gali199qd


Gali199qd
tag

Helló! Hogyan tudom a szoftvert frissíteni ezen a Concorde SmartPhome 5500-ason? vagy valami program van-e hozzá ?

(#504) dadmike válasza Gali199qd (#503) üzenetére


dadmike
tag

Csaó! saját magad nem tudsz szoftvert frissiteni a cc telókon. csak a cc-nek van hozzá célszoftverjük,ezt a fissitést dijmentesen megcsinálják ha elviszed hozzájuk a szervizbe. 5500as esetén a 4.4.2 kitkat a legújabb rendszer,annál jobbat nem fognak neked ők sem feltenni.

(#505) Gali199qd válasza dadmike (#504) üzenetére


Gali199qd
tag

Értem, csak egy gond van, hogy az Extreme Digitalban lett véve a telefon és már nem garis :))

(#506) dadmike válasza Gali199qd (#505) üzenetére


dadmike
tag

az enyém sem volt már garis anno,bőven 1év letelte után vittem be a szervizbe,és szó nélkül csináltak rajta szoftverfrissitést. ugyan ugy maradt 4.4.2kitkat csak build számom lett decemberi. én anno a 220volt webáruházból vettem a telót,semmi gond azzal hogy te meg az edigitálba vetted. csak szépen be kell sétálni a kelenföldi út 2höz és garin kivül megcsinálják szépen neked. meg is lehet várni mert kb. 20perc mulva ki is adják az ajtón a telcsit.

(#507) Gali199qd válasza dadmike (#506) üzenetére


Gali199qd
tag

Értem, és mennyibe kerül ? :DD

(#508) Zototh64 válasza Gali199qd (#507) üzenetére


Zototh64
őstag

504-ben írta Miki, hogy díjmentes!

Samsung Galaxy S23 Ultra 5G, Huawei Mate 40 Pro, Huawei Mate 20 Pro, Huawei Watch GT3 Pro, Garmin Instinc 2X Solar

(#509) luciferk


luciferk
senior tag

Gyári flip tokot az 5500-hoz hol lehet beszerezni?

[ Szerkesztve ]

(#510) dadmike válasza luciferk (#509) üzenetére


dadmike
tag

én úgy tudom hogy csak a gyártótól lehet rendelni,vagy ha személyesen bemész a cc-hez akkor van nekik polcon. de ez mind csak tipp. már nem mai kiadású telóról van szó,így még az se bizos hogy lehet-e még kapni egyáltalán.

(#511) Traptor


Traptor
tag

Sziasztok!

Sógoromnak van egy ilyen telója és egyszer csak elkezdett fagyogatni. Pontosabban nem fagy le de csak egy gombnyomást érzékel a képernyőzár feloldása után. Ha ekkor zároljuk majd újból feloldjuk, akkor ismét egy és így tovább.
Szerettük volna gyári állapotra hozni de a hangerő fel + bekapcsolás után megjelenő hanyattdöntött robot ikontól nem lehet tovább menni, mert nem reagál a vissza lépésre...

Találkozott valaki ilyennel?

Esetleg van erre valakinek fw-je? Akár alternatív?

.: Aláírás helye :.

(#512) dadmike válasza Traptor (#511) üzenetére


dadmike
tag

valószínűleg nincsenek jól kalibrálva a szenzorok a beállításban. nekem is volt ilyen problémám ezzel a telóval anno. gyári beállítás segített rajta. nem kell a recovery-ben járkálni és ott álíitgatni semmit. rendszer alól,a biztonság menüpontban,lehet normális gyári visszaállítást csinálni,az is bőven elég. ha nem oldja meg az sem akkor szervizbe kell vinni,csak ők tudnak szoftverfrissítést csinálni saját célszoftverükkel. 4.4.2 kitkat a legfrissebb rendszer erre a telóra,csak azt tudják max rárakni. másik firmware-t,romot nem lehet rá tenni,erre nincs megoldás mint más telefonok esetén. kis csalódás volt nekem ez a teló annó,ezért is váltam meg tőle.

(#513) movax válasza Traptor (#511) üzenetére


movax
őstag

Ilyen fagyogatást akkor szoktam néha tapasztalni, amikor a pólómon (a hasamon) tisztítom a képernyőt, és valszeg a dörzsöléstől a felületi elektromosság megzavarja. De láttam ilyet iPhone-nál is. Ritkán jön elő, egy reboot mindig megoldja.

(#514) luciferk


luciferk
senior tag

Szevasztok,

Ha az 5500-re ráteszem a flip tokot, hogyan érzékeli a mobil, hogy flip tok van rajta?

(#515) dadmike válasza luciferk (#514) üzenetére


dadmike
tag

Alapértelmezetten megjelenik rajta egy analóg óra a körön,ami állítható digitálisra is akár,tetszés szerint. meg ha hívnak akkor azon keresztül látod hogy ki hív. nekem végig rajta volt a flip tok míg megvolt a teló. nagyban védi körbe a készüléket,és még egy kis dizájnt is kölcsönöz neki.

(#516) dadmike válasza dadmike (#515) üzenetére


dadmike
tag

Ez az 5580asra vonatkozik, de 5500-n is ez a helyzet. Ott a flip tok plexién keresztül tudod felvenni ha hívnak, ki sem kell nyitni hozzá a tokot, csak elhúzod a hívást a megfelelő irányba. Persze a menüben a flip tokra vonatkozó beállításokat meg kell ejteni,akkor fog jól működni.

(#517) luciferk válasza dadmike (#516) üzenetére


luciferk
senior tag

Köszi a választ, de még mindig nem tudtam meg, hogy a mobil hogyan érzékeli, hogy van rajta flip tok vagy nincs, a flip tokban is van valami beszerelve?

(#518) dadmike válasza luciferk (#517) üzenetére


dadmike
tag

Mivel megtartottam anno ennek a telónak a tokját,ezért pont tudom demonstrálni. amugy egy kis mágnes van beleépítve a tokba fölül,ahogy látszik is. mikor lecsukod a tokot akkor ez a kis mágnes az előlapi kamera melletti szenzorral kapcsolatba kerül,és így szoftveresen is vezérlésre kerül. ennyi a titka :)

[ Szerkesztve ]

(#519) luciferk válasza dadmike (#518) üzenetére


luciferk
senior tag

Köszi most már értem, az 5580-as mobilodtól is megváltál már?

(#520) dadmike válasza luciferk (#519) üzenetére


dadmike
tag

Igen, már az sincs meg. Általában nővérem örökli a telóimat. Neki adtam el az 5580ast is. KB 8hónapig használtam. Jó volt az is de egy idő után az is kevés lett. Utána még fél évig volt egy lenovo k3 note-om, azt is elpasszoltam neki, az már jobb volt sokkal mint a cc, de lehetőségem volt féláron hozzájutnom egy meizu mx5-höz. Ami itthon 100ezerbe kerül, én meg leleményesen, egyből Kínából, a gyártótól rendeltem meg 52ezerért. Jelenleg erről írok és biztos hogy ez most kitart nálam 1évnél többet. Nagyon jó telefon.

[ Szerkesztve ]

(#521) luciferk válasza dadmike (#520) üzenetére


luciferk
senior tag

" biztos hogy ez most kitart nálam 1évnél többet....erre az 1évnél többet kitart nálam-ra kíváncsi leszek, hiszen a kicsi kínaiak aránylag rövid idő alatt jó áron jobbnál-jobb mobilokat fejlesztenek ki (vagy koppintanak), vagyis nagy a kísértés a számodra. ;)

(#522) dadmike válasza luciferk (#521) üzenetére


dadmike
tag

Van abban valami,amit mondasz. itthon sose vettem volna olyan telót,ami 100e forint fölött van. nekem mindig a bűvös 60e ft volt az az összeg amit telefonra kiadtam valaha is. ilyen hardverrel ellátott telefont itthon csak 100fölött kapni,ezért irtam hogy 1évig most nem váltanék. ha kolegám nem rendel az aliról magának akkor én sem,és sose tudom meg hogy van ez a teló. nagyon gyors,nagyon stabil,mindent visz. olyan 4k-t rögzit videót hogy a gépem nem játsza le,pedig 3.generációs i5ös procis... :)

(#523) luciferk válasza dadmike (#522) üzenetére


luciferk
senior tag

A flip tokra visszatérve, ha jól látom a tokon fent nem hagytak lyukat a led értesítőre?

[ Szerkesztve ]

(#524) dadmike válasza luciferk (#523) üzenetére


dadmike
tag

jól látod. a tok teljesen takarja az előlapot,így nem látszik a led értesítő. én a call reminder progit használtam erre ,ami értesít hanggal és rezgéssel ha bárminemű üzenetem vagy nem fogadott hívásom volt,de millió ilyen program van erre.

(#525) Traptor válasza dadmike (#512) üzenetére


Traptor
tag

Sajnos a gyári beállítás nem segített rajta. :(
Még egy firmware újrarakást megpróbálnék de csak emiatt nem mennék el a Kelenföld 2-be mert elég messze van tőlem.
Szóval ha valaki meg tudna kínálni egy működő ROM-mal azt nagyon megköszönném :D

.: Aláírás helye :.

(#526) dadmike válasza Traptor (#525) üzenetére


dadmike
tag

nekem van mentésem az 5500hoz,még anno 2éve csináltam mentést,mert egy fórumtársamnak is voltak gondok a rommal,elküldtem neki az én mentésemet,email-ben,de nem működött neki,az én romom,nem ment fel neki recoveryből. hiába,egy és ugyan az a két telefon,nem működött neki,hibát irt ki neki.

(#527) movax válasza Traptor (#525) üzenetére


movax
őstag

A hanyattdöntött robotnál a Vissza (szél jobb) érintőgombbal lehet bemenni a menübe, a hangerőgombok a le-fel, a Home (középső) érintőgomb az OK.

***

Ja bocs, most látom, hogy megvolt a gyári beállítás.

[ Szerkesztve ]

(#528) dadmike válasza movax (#527) üzenetére


dadmike
tag

igen,nekem is úgy rémlik hogy a hanyattdöntött robot ha bejön akkor nyomni kell egy vissza nyilat és utána bejön a gyári recovery amiben a hangerő fel és le gombokkal navigálsz és a home gombbal hagysz jóvá....

(#529) Gali199qd


Gali199qd
tag

Sziasztok! Milyen programmal és hogyan tudnám rootolni a ConCorde SmartPhone 5500-at? A KitKat helyett szeretnék rátenni egy JB-s romot, ezt honnan tudom letölteni? Még sose rootoltam és kellene egy kis segítség hozá. :)) :DD

(#530) dadmike válasza Gali199qd (#529) üzenetére


dadmike
tag

én anno a kingroot-al rootoltam meg ezt a telóm. http://www.apkmirror.com/apk/kingroot-studio/kingroot/kingroot-4-5-0-release/kingroot-4-5-0-android-apk-download/ . rendszer ügyben nem tudok segiteni mert nem is lehet rárakni semmiféle más firmware-t. cwm-et tudtam rárakni hogy ne a gyári recovery legyen rajra,de más rom nem jó hozzá,mert driver hiányában nem fog működni a teló és téglát csinálsz belőle.

[ Szerkesztve ]

(#531) movax válasza Gali199qd (#529) üzenetére


movax
őstag

Kingroot, majd miután rootolta, felteszed a SuperSU ME-t, ez kicseréli a kínai cuccot a közismert SuperSU-ra. ROM-okkal ne is próbálkozz, mert nem létezik neki való.

(#532) Gali199qd válasza movax (#531) üzenetére


Gali199qd
tag

Értem , akkor marad ami rajta van :D akkut hol tudok bele venni mert megpuffadt és megadta magát :DD

(#533) dadmike válasza Gali199qd (#532) üzenetére


dadmike
tag

gsm boltba nincs,ott ne is próbálkozz. esetleg ha bemész a concorde-hoz-ott talán kapsz,vagy neten rákeresel ott talán van. ebay-ról lehet rendelni.

(#534) movax válasza dadmike (#533) üzenetére


movax
őstag

Két éve vettem két 5500-ast. Az egyik sajnos egy évvel ezelőtt hősi halált halt (keményen leejtettem, betonra, tönkrement a képernyője), pótoltam egy klónnal, tökugyanaz a vas, ezen már nincsenek partíciógondok, mivel nincs két részre osztva a tárhely. Természetesen rootolva van, kitakarítva, optimizálva, vígan működik.

A másik 5500-as két év után is szuperül működik, semmi baja (eredeti állapotában van, rootolatlan). Na jó, nem földrengésszimulációkra használom. Még a gyári fólia is okés rajta, igaz, fliptopkban van. Szóval ennyit az olcsó kínai vasak megbízhatatlanságáról. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.