Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) bali73


bali73
tag

Üdv.Unrootolásban tudna segíteni valaki?Próbáltam az universal unrot progival de nem sikerül.

(#102) wiking1945


wiking1945
csendes tag

Sziasztok!
Rendeltem egy ilyen telót, pénteken a kezemben lesz.
Sajnos, csak most találtam meg ezt a fórumot és szembesültem a készülék-hogy is mondjam-, sajátosságaival.
Kérdésem az lenne, hogy mindenféle buherolgatás nélkül most már megoldódott-e a telenor kártya és a gps gond?
Mindkettőre szükségem lenne, és kuk hülye vagyok a rotoláshoz, egyebekhez. Ezenkívül látom, hogy a flipben lévő mágnes is okoz zavarokat... Van-e olyan gps program amivel biztosan nem akar működni a készülék?
Lehet, hogy már átvételkor inkább küldjem vissza a masinát, aztán keressek egy használhatóbbat, vagy ezek a gondok most már orvosolódtak nagyjából?
Egy tetves zte blade g-vel kínlódtam mostanáig, nem szeretnék ismét szenvedni egy használhatatlan kacattal.
Köszi a válaszokat.

(#103) balaaa88 válasza wiking1945 (#102) üzenetére


balaaa88
aktív tag

Elvileg az új / újabb készülékeken a KitKat fut, aminél nincs Telenor gond és a GPS is jó (de ez nem általános :) sajnos) Ez van.

(#104) wiking1945 válasza balaaa88 (#103) üzenetére


wiking1945
csendes tag

Mármint az nem általános, hogy kitkat van benne, vagy az hogy Kitkat-el jól működik?
Mindegy, teszek egy próbát van rá két hetem, hogy visszaküldjem, de a fene egy meg olyan szép...Nagyon szeretném ha nem lenne baj vele.
Amennyiben nem jó, hátha lesz támogatás, frissités, no meg hát itt van a szervíz, hátha segítőkészek lesznek.

(#105) balaaa88 válasza wiking1945 (#104) üzenetére


balaaa88
aktív tag

Sok a hát(ha). :) Én nekem nincs vele semmi bajom (kis túlzással). Telenor problémám nincs, mert azon a kártyán 2G-n vagyok. 3G-n T-mobillal. GPS hótszar. De nem zavar annyira. Szabad ég alatt jó időben vagy összeszedi magát 15 perc alatt vagy nem. 4.2.2-vel használom. Felraktam a KitKat-ot is; ott jobb volt az üzemidő, elvileg nincs GPS probléma és a Telenor 3G is megoldódott. Viszont nekem nem jött be. Volt 1-2 szoftveres apró hiba, ami miatt visszaálltam. De jó az is. A szervizről nem tudok nyilatkozni, mert személyes tapasztalatom nincs és a fórumokon is össze-vissza írnak róla. :)

(#106) bali73 válasza balaaa88 (#105) üzenetére


bali73
tag

A KitKat-et hogyan tudom rávarázsolni?

(#107) wiking1945


wiking1945
csendes tag

Telefonon beszéltem a forgalmazóval, pontosabban azzal a kollégával, aki technikai kérdésekben jártas.
Szerinte már jónak kell lenni a telenornak és a gps-nek is. Állítólag valamilyen májusi frisitésnek meg kell oldania a gondot.
KitKat hivatalosan lesz, vagyis már van is, csak valamit farigcsálnak rajta, aztán kijön.
Még egy kérdés: Elméletileg a gps-nek mindegy, hogy milyen program van rajta, vagy vannak programok amivel biztosan ne próbálkozzak, és ha van jó, ami általában jó az mi és hol lehet letölteni?
basszus, rüheltem a ZTE-t de amint bekapcsoltam már navigált is az igo rajta, rögtön tudta hol vagyok, 20 másodperc se kellett neki.
remélem tudtok ajánlani valami használható (b) programot, de kérlek olyat amit könnyen fel lehet rakni, mert trükkölni nem nagyon tudok, tök hülye vagyok hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#108) balaaa88 válasza bali73 (#106) üzenetére


balaaa88
aktív tag

Meg lett tárgyalva többször is, hogy a Concorde 5005 NFC = Inew v3 telefon (most abba ne menjünk bele, hogy csak 95%-ig vagy 100%-ig ugyanolyan hardverelemekből épül fel). A lényeg, hogy az Inew v3 ROM-jai kompatibilisek a Concorde 5005 NFC-jével. Így konkrétan KitKat telepítésről a PH Inew v3 fórumtémájában tudsz olvasni.

[ Szerkesztve ]

(#109) wiking1945


wiking1945
csendes tag

Na ma megkaptam a telót, nagyon tetszik. Sajnos a gps nem tudom még tesztelni, majd pár nap múlva.
érdekes módon még nincs rajta a frissités, biztos valami régebbi raktár készlet, viszont a 10 (!) éves Telenor kártyát kezeli rendesen.
Mindegy egyébként, bemegyek holnap a szervizbe és frissítettem.
Néhány kérdés felmerült. Létezik valami hasonló, ugyanígy működő flip tok hozzá jobb minőségben? Ez a ragasztgatós módszer elég silány, viszont a használati elv az órával tetszik.
Illetve még mindig örülnék ha valaki tudna egy jó és működő navi szoftvert ajánlani.
Szerk: Ja, holnap mégsem...szombaton nincsenek. Más módszer nincs, csak ők tudják csinálni?

[ Szerkesztve ]

(#110) wiking1945


wiking1945
csendes tag

Érdekes dolgot tapasztaltam, lehet, hogy butaság.
Próbáltam játszani valami repülős játékon, és az ujjaimat mintha lassabban érzékelné a kijelző...Követi a gép ahogy húzom az ujjam, de lemaradva, késik és szakadozik egy kicsit.
Tapasztaltatok már ilyet? Esetleg a fólia okozhatja?

(#111) wiking1945


wiking1945
csendes tag

Na jó, már kezdem unni. Kétszer nem tudtam bekapcsolni, csak aksi kivétel után. Az akadozás fennáll,folyamatosan, most néztem, bármit gördítek, ugrál, szaggat, levettem a fóliát akkor is.
Szerintem visszaküldöm. Gyönyörű, tetszik, de így nem kell, nézek valami más típust.

(#112) wiking1945


wiking1945
csendes tag

Látom nincs valami nagy nyüzsgés itt a fórumon, csak magamban beszélgetek.
Közben megbékéltem a masinával, volt egy frissítésen, azóta jó, Gps 1 perc alatt telenor kártya megy.
Már nem is nagyon akadozik.
Viszont van és első perctől volt is egy hibája. Néha nem tudom bekapcsolni, csak áramtalanítás után.. Tízből egyszer kb. akkor bármit nyomok nem reagál. Aksi ki-be, és jó.
Valami ötlet?

(#113) bendi007 válasza wiking1945 (#112) üzenetére


bendi007
tag

Használd,majd mekkkkszokod az apró gondokat.Nekünk van több a családban ,szeretjük.

(#114) gboszi


gboszi
senior tag

Sziasztok. Beléptem én is a Concorde 5005 -ösök klubjába:)

Legfrissebb szállitmányból kaptam (2014.10.21.) így:

4.4.2. KitKat rendszer
Új igényesebb flip, amit nem kell ragasztani, hanem a hátlap kemény műanyag, s véd.
Telenor kártya ok (nekem kettő van benne)
Navigáció hibátlan. Bent a lakásban is talált műholdat, elsőre kb 1-2 perc, de utána csak másodpercek.

Ha van kérdés, szívesen válaszolok, segítek.

"If you're good at something, never do it for free!"

(#115) bali73 válasza gboszi (#114) üzenetére


bali73
tag

Jó neked.

(#116) wiking1945 válasza gboszi (#114) üzenetére


wiking1945
csendes tag

Szia!
Esetleg tudnál mutatni valami linket, képet a tokról?
Bár jelenleg is szervizben van a teló, de egy tokot cserélnék majd egyszer rajta.
Kb egy hónapos, de már kétszer visszavittem mert néha nem lehet bekapcsolni.
Ez kétszer tíz nap.
Tehát gyakorlatilag az első frissítésem után kipróbáltam, minden jónak látszott csak ez a ki-be kapcsolás gond maradt meg.
Az első javítás csak ismét egy frissítés volt, azt mondták biztosan valami felrakott indító, vagy más applikáció okozza.
Hát eddig az összes telomon ezek voltak, ilyen bajt soha nem láttam náluk. Egyszerűen nem hiszem el, hogy ez a baj. Mellesleg a bedugott töltőre sem reagál, nem világít a led sem. Aksi ki-be és jó.
Egy hónap alatt húsz napot van szervizben, egy percet sem telefonáltam vele....Ez aztán a siker sztori.

(#117) Balazska15


Balazska15
senior tag

Sziasztok. A mai nappal büszke tulajdonosa lettem eme készüléknek. 45e Ft-os áron sikerült megszerezni, 3 hetes a készülék.

Lenne is pár kérdésem. Hogyan tudom az "asztalt" szerkeszteni? Fölösleges oldalak eltüntetése, keresősáv kiiktatása!

Köszönöm előre is!

"100 kiló vagyok baszd meg, hát mi lenne a titkom" :DD

(#118) poganytamas


poganytamas
senior tag

Sziasztok,

Nekem is birtokomba került egy ilyen masina, 4.4.2-es Androiddal.
Máris lenne pár kérdésem :D

- LED beállítás. Megáll az ész, nem találom sehol. Olyanokra gondolok, hogy ne villogjon ha nem fogadott hívás van. Mindezt külső alkalmazás nélkül. Elviekben a Megjelenítés-ben, vagy a Kisegítő lehetőségekben kéne lennie, de konkrétan sehol nem találom. Kifelejtették?

- GPS, és nem is a vételi gondok miatt, nekem 1 másodperc alatt pattan fel. A-GPS beállítás. 4.2-es Androidom volt eddig, ott olyan szépen lehetett állítani.Pl. hogy barangoláskor ne használja, stb... Most csak tartózkodási hely van. Az is bugos, mert mindig visszaáll nagyon pontos-ra. Az EPO-ról már ne is beszéljünk. Oké hogy MobileUncle Tool-sban elő tudom túrni az AGPS beállításokat, de bármit változtatok rajta, azonnal visszaáll.

Ötletek valakitől?

(#119) poganytamas válasza Balazska15 (#117) üzenetére


poganytamas
senior tag

Használj saját launchert, ne a gyárit, az mindig gagyi. Én Nova Launchert használok, a végletekig testreszabható.

(#120) szaby72


szaby72
tag

Sziasztok.

Valahol meglehet találni egy rendes leírást,útmutatót,letöltést,stb.

a 4.4.2 es androidra frissítésről...

Üdv.

(#121) balaaa88 válasza szaby72 (#120) üzenetére


balaaa88
aktív tag

Az Inew V3 PH fórumban van; bár ott is csak "össze-vissza" fogod megtalálni, mivel nincs összefoglaló a telefonról.

(#122) szaby72 válasza balaaa88 (#121) üzenetére


szaby72
tag

Értem,köszönöm.

Akkor talán ez jó lehet?

http://www.chinaphonearena.com/forum/Thread-ROM-%E2%96%BA%E2%96%B2%E2%97%84iNew-V3-1-0-8-rooted-Pre-installed-CWM-%E2%96%BA%E2%96%B2%E2%97%84

(#123) poganytamas válasza szaby72 (#122) üzenetére


poganytamas
senior tag

http://www.needrom.com/category/inew/v3/

Ökölszabály: saját romot ments előtte, és amíg a preloader partíciót nem írod felül, a telefon elpusztíthatatlan.

(#124) szaby72 válasza poganytamas (#123) üzenetére


szaby72
tag

Üdv.

Köszönöm.
Nem vagyok nagyon gyakorlat(még) de akkor csináljak egy teljes rendszermentést MTKDroidTools-zal?

Üdv.

(#125) poganytamas válasza szaby72 (#124) üzenetére


poganytamas
senior tag

Pontosan :)

(#126) poganytamas


poganytamas
senior tag

4.4-es Androidon tapasztal valaki ilyesmit?
olyan, mintha kikapcsolt képernyőnél megszűnne az adatkapcsolat. Gyári állapotában is a telefonnak, tehát nem valami utólag felrakott alkalmazás babrál bele. Ha ki van kapcsolva a képernyő akkor az értesítések wifinél 3 perc múlva, mobilnetnél 15-30 perc múlva jönnek meg. Csináltam róla egy videót is, mikor felkapcsolom a képernyőt látszik, hogy nincs adatkapcsolat, és pár másodperc múlva kapcsolja vissza:
[link]

(#127) poganytamas


poganytamas
senior tag

Hibás preloader után telefon felélesztés

Ha hibás preloadert sütsz a telefonra, akkor köztudottan: nem tölt, nem ismeri fel a gép (nuku FlashTool).
Ha mégis sikerülne tönkrevágni:
- Csak teljes SP flash tool mentéssel hozható helyre
- Firmware upgrade mód kell flashtoolban
- Én itt picit trükköztem, a cache és a userdata partícióra a system.img-et nyomtam fel, majd később leformázom recovery-ből ha már él a telefon
- Download gombot megnyom
- És a trükk: akku ki, akku vissza, mind a három gombot meg kell nyomni, majd csatlakoztatni a telefont. Nem azonnal fog beindulni, kb. 10 másodpercig kell nyomni mind a három gombot kitartóan.

Így vissza lehet hozni egy halott telefont szétszedés nélkül.

(#128) wiking1945


wiking1945
csendes tag

Sziasztok.
Többször jeleztem nektek, hogy mennyit vacakoltam a teloval, mert nem lehetett néha bekapcsolni.
Most egy aksi csere után vagyunk, még tesztelem.
A szerviz nagyot bukott a szememben, először tíz nap után kaptam vissza a telcsit, hogy ne rakjak fel mindenféle (eddig más telőn hibátlanul működő) applikációt, mert szerintük amiatt nem jó a készülék.
Most másodszor két hét alatt sikerült egy aksit cserélniük. Ugye ez akárhogyan is számolom kb 15 másodperces munka...Nos remélem valóban az aksiban lévő töltés vezérlő vacakolt, és többé nem kell sok ezer ft benzinért bekocsikáznom a szervizbe.
Kérdésem az lenne, hogy valóban okozhat ilyen bajt valami applikáció? Vagyis néha nem indul el, vagy csak a bekapcsolási folyamat bizonyos szakaszáig jut el, illetve a töltőre sem reagál, vagyis a piros led sem gyullad ki olyankor. Aksi ki-be és jó.
Most emiatt nem merek semmit felrakni, mert rám ijesztettek a szervizben.
Ezenkívül tudnátok ajánlani valamilyen jó minőségű kihúzható tokot, vagy LEFELE nyíló flipest?
Előre is köszi

(#129) poganytamas válasza wiking1945 (#128) üzenetére


poganytamas
senior tag

Applikációhoz semmi köze. Simán lehet olyan vacak az akksi, hogy bekapcsoláskor a hirtelen nagy terhelésre annyira megzuhan a feszültsége, hogy semmire nem elég már. Töltéskor ugyan ez, a flashnek kell egy minimális feszültség hogy olvasni lehessen belőle, illetve nem árt ha egyenletes, hogy ne legyen bizonytalan az olvasás (lefagyás).

Tokok, viszont úgy látom a lefelé nyílók nem zárják le a telefont.

(#130) bali73 válasza poganytamas (#129) üzenetére


bali73
tag

Nekem is van lefelé nyíló tokom és playről szedhető alkalmazással lezárja és nyitja a telefont.Közelségérzékelőt használva.

(#131) szaby72 válasza bali73 (#130) üzenetére


szaby72
tag

Üdv.

Mi az alkalmazás neve?

(#132) gboszi válasza wiking1945 (#128) üzenetére


gboszi
senior tag

Jaj különben bocsi, hogy nem válaszoltam. Ilyet adnak már hozzá gyárilag.

"If you're good at something, never do it for free!"

(#133) bali73 válasza szaby72 (#131) üzenetére


bali73
tag

https://play.google.com/store/apps/details?id=it.android.smartscreenoffpro

(#134) Zototh64


Zototh64
őstag

Sziasztok!
5500-ról (tökéletesen működik, semmi bajom vele, csak a kamera) váltanék 5005 NFC-re.
Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 Ultra 5G, Huawei Mate 40 Pro, Huawei Mate 20 Pro, Huawei Watch GT3 Pro, Garmin Instinc 2X Solar

(#135) Zsoltwader45


Zsoltwader45
aktív tag

Üdv mindenkinek! Én is tulaja lettem egy ilyen telónak. Kis segítséget kérnék. Hogyan őt rootolni, és honnan lehetne tölteni egy gpc.config filét. nem nagyon akar felállni a gps. Előre is köszi. :R

élj lazán, dolgozz keveset, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon!!!

(#136) poganytamas válasza Zsoltwader45 (#135) üzenetére


poganytamas
senior tag

Bocsi, most nincs időm videót csinálni, összedobtam egy doksit a rootolásról: [link]

Ennél a telefonnál nem lenne szabad GPS gondnak lennie, nekem még házon belül is talál jelet :O
Az antennát jól a helyére nyomtad? (kamera és villanóm között)

(#137) szupermacs


szupermacs
veterán

Sziasztok, csatlakoztam a tulajdonosok táborához. Egy olyan kérdésem enne, hogy az összefoglaló nyitó postban azt látom, hogy 5 megapixeles az előlapi kamera. Tudomásom szerint 8 megapixeles (telefon dobozán és a kamera alkalmazásban is ezt írja. Ezzel kapcsolatban még egy olyan kérdésem lenne, hogyan lehet lenémítani a kamerát? Kicsit zavar fókuszhangos pittyenés és a "tükörcsapódás" hangja.

Másik pedig az lenne, hogy az én telefonom Android 4.4.2-vel lett vásárolva. Hír van olyasmiről, hogy lesz újabb verzió a telefonhoz? Mennyire van hozzá support?

2 napja használom a telefont, eddig semmi bajom nincs vele és mindet szépen és gyorsan visz. Az akksi lehetne kicsit nagyobb, de mivel a munkahelyen is tudom tölteni egész nap és otthon is, így nem nagyon zavar ha út közben (max 1 óra) kicsit gyorsabban merül mint az AMOLED-es előző telefonom (aminek azért 1 év alatt kicsit gyengült az akksija).

(#138) poganytamas válasza szupermacs (#137) üzenetére


poganytamas
senior tag

Nagyon egyszerű oka van ennek a megapixeles dolognak.

A hátsó kamera pl 4:3-as módban 18 megapixeles (4928x3696) . De ha átkapcsolsz 16:9-esre (teljes képernyőnek hívja), akkor leveszi 13 megapixelre (12 inkább) (4608x2592), innen kézzel kell visszakapcsolni 18 megapixelre (5632x3168).

Az 5 MP vs 8 MP is hasonló lehet.

A kamera hangnak jogi okai vannak, több országban illegális kikapcsolni (viccen kívül). Meg lehet próbálkozni ehhez hasonló alkalmazásokkal: [link]

(#139) szupermacs válasza poganytamas (#138) üzenetére


szupermacs
veterán

Köszi az infót.

(#140) szupermacs


szupermacs
veterán

Egy olyan kérdésem is lenne, hogy az adatkapcsolat (mobilnet) a képernyő lezárása után kikapcsol és csak akkor áll fel ismét, ha feloldottam a képernyőt. Kicsit zavar, ha éppen laptopra van megosztva az internet, mert egy idő után "elszáll"... Ezzel lehet kezdeni valamit, vagy van beállítás hozzá?

(#141) poganytamas válasza szupermacs (#140) üzenetére


poganytamas
senior tag

Igen, erre én is keresném a választ. Írtam már a Concorde-nak, nem válaszoltak.
Engem az zavar, hogy az értesítések mobilnetnél így későn jönnek meg (10-15 percenként felkapcsolja azért a mobilnetet)

(#142) szupermacs válasza poganytamas (#141) üzenetére


szupermacs
veterán

Én azért örülnék, ha egyből megjönne. Egyébként facebooknál egyből kaptam értesítést, messengernél is egyből, de a megosztott netem akkor is elszállt pár perc alatt.

Tehát folyamatosan nyomkodnom kellett a telefont bizonyos időközönként, hogy menjen a net a laptopon. :D

[ Szerkesztve ]

(#143) Zototh64 válasza szupermacs (#142) üzenetére


Zototh64
őstag

Állítsd be a leveleződet mondjuk hogy 2 percenként frissítsen, vagy valamit, és kész is.

Samsung Galaxy S23 Ultra 5G, Huawei Mate 40 Pro, Huawei Mate 20 Pro, Huawei Watch GT3 Pro, Garmin Instinc 2X Solar

(#144) laci laci


laci laci
addikt

Üdv mindenkinek.Szeretném ajánlani a fórumtársatokat.Teljesen meg egyezik a kettő telefon(Inew v3).Hátha találtok ott megoldást a próblémákra.
[link]

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#145) Zsoltwader45 válasza poganytamas (#136) üzenetére


Zsoltwader45
aktív tag

Köszönöm root happy, :C a gps trotty!!! :W :R

élj lazán, dolgozz keveset, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon!!!

(#146) Zsoltwader45 válasza szupermacs (#140) üzenetére


Zsoltwader45
aktív tag

Üdv ! Én ezt használom és be lehet állítani hohy mi maradjon meg alvó üzemmódban. Elméletileg wifit sem meg az adatkapcsolatot sem kapcsolja ki. vagy az általad választott appokat. kb. 25%-al növeli az akku időtartamát. Deep Sleep Battery Saver
[link]

élj lazán, dolgozz keveset, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon!!!

(#147) tomexx


tomexx
csendes tag

Sziasztok.
Nem tudjátok véletlenül,hogy miért nem megy a Navigon nevű program a telefonon?
Eljutok vele odáig,hogy "Kapcsolódás a szerverhez" és megkérdezi,hogy wlan vagy pc. Klikk a wln-ra,de szinte egyből kiírja,hogy kapcsolódási hiba.
Több verziót is megpróbáltam,de szinte mindegyikkel ezt csinálja.

(#148) gboszi válasza tomexx (#147) üzenetére


gboszi
senior tag

Van aki szerint a 4.4.2 miatt van aki szerint a 2sim miatt nem megy. A lényeg, hogy igen nem megy. Nekem is nagy sziv fájdalmam.

"If you're good at something, never do it for free!"

(#149) szupermacs válasza Zsoltwader45 (#146) üzenetére


szupermacs
veterán

Szia. Esetleg tudnál segíteni abban, hogy hol tudom beállítani ezt a lehetőséget appon belül? nem nagyon látom át és nem értek hozzá sajnos. Akármennyire keresem ezt a funkciót, nem találom benne. Egyébként hogyan érdemes beállítani a profilokat benne? Szeretném ha alvó módban menne az adatkapcsolat, a mobil hotspot funkció, a facebook és messenger szinkronizálás. Előre is köszi, ha tudsz segíteni!

(#150) Zsoltwader45


Zsoltwader45
aktív tag

Üdv. Nem tudja valaki véletlenül hogyan lehet kikapcsolni a hívás közbeni funciot. Pontosabban amikor a hívott fél fogadja a hívást reze a készülék. Kerestem de nem találtam. inew 3 kk 4.4.2 android van rajta. köszi :R

élj lazán, dolgozz keveset, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.