Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 5150head


5150head
senior tag

Concorde SmartPhone 5005 NFC Black

Kijelző: 5”, IPS multi-touch kapacitív (Arc touchscreen)
Felbontás: 1280*720, 320dpi
Processzor: MTK6582 (max.) 1.3GHz Quad-Core, Mali-400MP2@500MHz
Operációs rendszer: Android™ 4.2.2 (Android Play támogatással)
Magyar nyelv: Van
Rendszer memória (RAM): 1GB DDR3
Belső memória (ROM): 16GB
Külső memória: Micro SDHC kártyával bővíthető 32GB-ig
WiFi: 802.11 b/g/n
Bluetooth: Van, 4.0
Beépített 3G: Van
GPS: Van
DUAL SIM: Van
NFC: Van
USB kapcsolat: Van
Hangszóró: Van
Mikrofon: Van
Fülhallgató: Van
Első kamera: Van - 5 MPixel
Hátsó kamera: Van - 8 MPixel
Érzékelők: Fényérzékelő, G szenzor, közelség érzékelő, digitális iránytű
Támogatott videó formátum: MP4, DivX, Xvid, MKV, AVI, 3gp
Támogatott felirat formátum: .srt, ssa, .ass, .sub, .txt, .smi, .sami, .mpl, .psb
Támogatott audio formátum: MP3, WAV, AAC, OGG
Támogatott fotó formátum: JPEG, BMP, PNG, GIF
Akkumlátor: 3.7V , 1830 mAh
Méret: 142,5 x 70,8 x 6,5mm
Súly: 125g

Várható érkezés: 2014. 03. 16.

[ Szerkesztve ]

(#2) 5150head


5150head
senior tag

Van egy kis Lumia-s hatása a telefonnak, de nekem mindig is bejött az a design. Androiddal meg még csábítóbb. Kár, hogy a töltő csatlakozója a telefon tetején van... Ha tudtok infókat a telóról, volt már a kezetekben, akkor jöhetnek a tapasztalatok. :DD

(#3) csigacsa


csigacsa
tag

Szerintem nagyon hasonló ezzel :)
[link]

(#4) Guseppe


Guseppe
tag

Kövezzetek meg, de nekem nagyon tetszik ez a teló. Legalábbis így képek alapján. Ha a közeljövőben valahol a kezembe tudom fogni, megnyomkodhatom és nem lessz lassú akkor velószínüleg veszek is egyet.

"Tekintsd meg istennek cselekedeteit, mert kicsoda teheti egyenessé amit Ő görbévé tett!" Gattaca

(#5) Guseppe


Guseppe
tag

Csak azt nem tudom, hogy a Wayteq Talk 5H-t érdemesebb-e megvenni vagy a Concorde 5005 nfc-t? Tudásban közel hasonlóak, ellenben a Wayteq átlagosan 15E Ft-al olcsóbb. Viszont fél collal nagyobb, és azt hiszem az már túl vagy volna nekem mindennapi használatra. Illetve a Concorde jobban is tetszik... :W

[ Szerkesztve ]

"Tekintsd meg istennek cselekedeteit, mert kicsoda teheti egyenessé amit Ő görbévé tett!" Gattaca

(#6) cs.j válasza Guseppe (#5) üzenetére


cs.j
csendes tag

Az a Waytek Talk 5H sokkal kisebb tudású, mint ez a Concorde 5005 NFC telefon, abszolút indokolt az árkülönbözet!

Ahogy elnéztem, az akksin (meg az árelőnyön kívül) semmi nem szól a Waytek mellett..

(#7) Guseppe válasza cs.j (#6) üzenetére


Guseppe
tag

Előrendeltem egy ismert hazai boltból, kb 2hét mire megérkezik.

"Tekintsd meg istennek cselekedeteit, mert kicsoda teheti egyenessé amit Ő görbévé tett!" Gattaca

(#8) Guseppe válasza cs.j (#6) üzenetére


Guseppe
tag

Egyébként azt látom a youtube-on illetve egyéb site-okon, hogy az mtk6589 proci (ez van a wayteq-ben) gyengébb a tesztekben, mint a concorde 5005 (mtk6582) procival. Azt hittem a magasabb számmal ellátott proci erősebb. Igaz, hogy a concorde procija 100 MHz-el magasab órajelen jár, de gondolom nem ez a mérvadó. Mindenesetre a teszteken teljesen elfogadható sebességű a teló, azaz gyors és az induló ára is korrekt. Remélem, hogy 2 évig hibamentesen fog üzemelni, mert ennyit szeretném ha gond nélkül kihúzna.

"Tekintsd meg istennek cselekedeteit, mert kicsoda teheti egyenessé amit Ő görbévé tett!" Gattaca

(#9) psxpal83


psxpal83
csendes tag

Engem a belső memória kezelése érdekelne..16GB-ból mi marad és az hogy van elosztva..egyben marad a "maradék" vagy esetleg a rendszer alkalmazásoknak lecsíp valamennyit??

(#10) Guseppe válasza psxpal83 (#9) üzenetére


Guseppe
tag

Gondolom 12-13GB szabad tárterület látható egyben, a többit az alap rendszer fogja stb.

[ Szerkesztve ]

"Tekintsd meg istennek cselekedeteit, mert kicsoda teheti egyenessé amit Ő görbévé tett!" Gattaca

(#11) psxpal83 válasza Guseppe (#10) üzenetére


psxpal83
csendes tag

Köszike. Az így nem volna rossz, mert tetszik nagyon de nem tudom érdemes e lecserélnem az SP-met erre..volt már kínai telóm uh egy pöppet vacilálok,bár még van időm. ;)

(#12) Guseppe válasza psxpal83 (#11) üzenetére


Guseppe
tag

Szerintem várj vele addig amíg nekem megérkezik, majd megírok mindent amit csak tapasztalok a készülékkel kapcsolatban. Elvileg a hazai boltokban március 13-án kapható, Én előrendeltem egyet, szóval hamarosan már kézben fogom tartani. Ha bármi kicsit is nem tetszik(minőségi dolgok stb.) akkor nem fogom megvenni, azt is megírom majd ide. De szerintem nem lesznek ilyen jellegű problémák, szerintem igazán ígéretesnek ígérkezik a teló. A Sony cuccokkal nekem egyedül egy bajom van, az pedig az egyik számomra legfontosabb dolog, maga a kijelző. Nehogy sértésnek vedd, mert az SP egy erős jó kis telefon, de szerintem az IPS technológiával készült panelek képminősége messze jobb, mint amit a Sony erőltet. Egyszerűen nem is értem, hogy miért erőltertik a fakó lcd paneljeiket amikor bármelyik kínai gyártó termékében milliószor szebb kijelző van. Egymagában tök jó, meg lehet szokni stb, de amint melléraksz egy másik telefont máris szermmel látható a különbség. No mind1, ez csak a saját véleményem, csak bosszant, hogy egy prémium cuccban (Sony xperia Z) miért fakó a kijelző? Esküszöm ennek a Concorde-nak messze szebb színei vannak stb, pedig nem full hd!

[ Szerkesztve ]

"Tekintsd meg istennek cselekedeteit, mert kicsoda teheti egyenessé amit Ő görbévé tett!" Gattaca

(#13) psxpal83 válasza Guseppe (#12) üzenetére


psxpal83
csendes tag

Nem veszem sértésnek. :) Igazából én is hasonlóan gondolom (a sógoromnak S4-e van ebből kifolyólag látható a különbség )..a minőségről meg annyit hogy volt Zte Skate-m is azt háromszor cseréltettem..szerettem nagyon,mert jó volt romolni de a sok csere-bere(hangszóró hibásodás meg a kijelző) miatt félek a kínaiktól (nem is volt meg sokáig). Két Sony-m volt/van és ilyen jellegű meghibásodás nem volt soha illetve semmilyen. :K Ezért pl tuti nem is rendelnék onnan (iNew v3) kínai garival. Így hogy van rá magyar gari meggondolandó,pláne hogy 5colba gondolkozom (néztem én is a Wayteq-et de az vhogy túl nagy)+az ár érték arányt mert a "márkásabb" gyártók (európai szinten) egy "picit" túlárazzák a kütyüiket. Még amitől tartok az a gpu,bár az xperia p-mbe is az volt(volt az is) de ugye csak két maggal és az is egy napos telcsi volt. Szerintem a CC is erősen az lesz,bár lehet egy root meg kis kapálás segít rajta vmennyit..Bocs hogy ilyen össze vissza írtam,de elragadtak a gondolatok... :)) A segítséged meg előre is köszönöm :R !! Kíváncsian várom a tapasztalatokat..

[ Szerkesztve ]

(#14) Guseppe válasza psxpal83 (#13) üzenetére


Guseppe
tag

Ên is nézegetem az inew v3-at és simán tudnék rendelni ebay-ről, de nem teszem. Elvileg ez ugyan az a teló, hát majd meglátjuk... Ellenben kínából rendelni ilyen összegű műszaki cikket számomra túl rizikós. Ha elromlik idehaza csak visszaviszem az edigitalba és kész. Persze ne romoljon el, de egy fokkal egyszerűbb. A hazai mobiltelefon árusoknál ilyen tudású teló bármely gyártótól drágábban jön ki, szóval szerintem abszolút versenyképes az ár. Már csak az fáj, hogy pl. a Prestigio termékeire 2év háztól-házig garancia van, a Concorde-ra pedig csak 1 év. Ha lehetne pl 2év garival vásárolni némi felárért, valószinüleg ráfizetnék. Én nem tervezem, hogy hekkelem a telót, ha jól működik nincs miért mókolnom a szoftvert. Régebben persze a wayteq librámat nekem is kellett, de csak ha muszáj akkor teszem. Majd remélem gari terén is fejlődik a Concorde cég, mert egyébként úgy látom, hogy egyre jobb cuccokat dobnak piacra. Pl. nem volna rossz hamarosan full hd teló sem 5 coll méretben. 😀

[ Szerkesztve ]

"Tekintsd meg istennek cselekedeteit, mert kicsoda teheti egyenessé amit Ő görbévé tett!" Gattaca

(#15) psxpal83 válasza Guseppe (#14) üzenetére


psxpal83
csendes tag

Pl Concorde Blackbird?:-) Az ára elvileleg 100e körül,2 GB rammal,octa core. Ez jobban tetszene? A dizájn az hasonló de az ára..:-S..80-90e egy picit reálisabb és abszolút sikeres volna SZERINTEM.Ha szeretnék ennyit áldozni 1 telefonra úgy oké,de így hogy sóher vagyok( mégis csak egy telefon)maradok inkább ennél. Gondolkoztam az Xperia z-n is használtan de inkább újat meghát a kijelző,de ezt már ugye megbeszéltük.

[ Szerkesztve ]

(#16) Guseppe válasza psxpal83 (#15) üzenetére


Guseppe
tag

Ezt még nem is láttam de örülök, hogy jön a fullhd-s nagytesó is. ☺ Hozzáteszem akkor is maradok ennél a típusnál, 90-100Ft-ot egyszerűen nem szeretnék kiadni egy telóra. Főleg úgy, hogy az 5005nfc valószínűleg 95%-ban teljesíti azt amire nekem kellene. Ami még zavaró, hogy a concorde oldalán a leírásban 8Mpixeles kameráról írnak, felette a képen pedfig 13Mpixelest mutatnak. Az inew 13Mpixeles, de ez lehet 8Mpixel lessz. Valójában nekem tök mindegy, csak félrevezető. Remélem az edigitalban tényleg lesz 13-án és nem csúsznak, mert ha lehetne már ma megvenném.

[ Szerkesztve ]

"Tekintsd meg istennek cselekedeteit, mert kicsoda teheti egyenessé amit Ő görbévé tett!" Gattaca

(#17) psxpal83 válasza Guseppe (#16) üzenetére


psxpal83
csendes tag

A Concorde magyar oldalán a fórumon volt szó arról hogy a kamera 8 helyett 13 Mpix azt hiszem Sony lencsék vannak benne..khmm...;-)...de ez szerintem is tök mindegy. Vigye a hd mkv-t,a kedvenc játékaimat és nem utolsósorban tudjak telefonálni. Hd hangot vajon tudja? Tipp?? Jah és vhol olvastam hogy lehet csúszik a márc.13.->márc.16-ra:-/

[ Szerkesztve ]

(#18) psxpal83 válasza psxpal83 (#17) üzenetére


psxpal83
csendes tag

Nem vagyok biztos a Sony lencsékben lehet hogy Exmor technológia.. :-/vhol olvastam,de ha nem így van akkor bocs.

(#19) batortigris válasza Guseppe (#16) üzenetére


batortigris
csendes tag

Üdv.
Most néztem hogy az edigitelnél márc. 20-ra változott már a dátum...
Én már nem győzöm kivárni.

(#20) Guseppe válasza batortigris (#19) üzenetére


Guseppe
tag

Tényleg, most beléptem az edigital oldalára és nekem már március 21-ét írnak. Bááázz. :W
Ez van, elkapkodni akkor sem fogom. Várok türelemmel, ha lesz egy kis szerencsénk addig a mobilxtv-n vagy valahol tesztet is készítenek róla.

"Tekintsd meg istennek cselekedeteit, mert kicsoda teheti egyenessé amit Ő görbévé tett!" Gattaca

(#21) psxpal83


psxpal83
csendes tag

Ha már itt tartunk..fehér vagy fekete? Szerintem a fehér az gyönyörű de rohadtul kényes. Ezüstben megnézném.

[ Szerkesztve ]

(#22) batortigris válasza Guseppe (#20) üzenetére


batortigris
csendes tag

Őőő....Igen...már nekem is 21. :O
Hát igen egy teszt jó lenne addig.
Ha nem lesz akkor van 8 munkanapunk tesztelni saját kézben...:) Ha nem tetszik vissza lehet adni! :)
Ráadásul most 0% THM van minden mobilra ill tabletre az etrémnél...

(#23) Guseppe válasza psxpal83 (#21) üzenetére


Guseppe
tag

Szerintem inkább fekete, Én legalábbis erre teszem le a voksomat. Ezüst színű gondolom nem lesz, de az is nagyon jól mutatna.

"Tekintsd meg istennek cselekedeteit, mert kicsoda teheti egyenessé amit Ő görbévé tett!" Gattaca

(#24) psxpal83


psxpal83
csendes tag

Nálam a is fekete a nyerő,mert sajna nem irodista vagyok..a fehér sokkal szebb akkor is,de nincs kedvem minden nap átvakarni. :( Azért vmilyen tesztet nyomhatnának vhol vkik,mert jó volna vmi konkrétumot tudni.(Nem hiszem hogy a Concorde-nál nincs pár db teszt készülék a far zsebben... :(( )Kínomban elolvastam a jelenlegi kínálat tesztjeit ill fórumait nagyjából,háááát kapnak hideget meleget a cuccok. Remélem az 5005 lesz olyan jó ahogy kinéz (qrva szép :C ) és kibírja az egy napot intenzív használat mellett.

[ Szerkesztve ]

(#25) Guseppe válasza psxpal83 (#24) üzenetére


Guseppe
tag

Én is nagyon bízom benne, hogy lesz hamarosan teszt. A hamarosan azt jelenti (és remélem ezen fórumokat olvassák a Concorde-nál a megfelelő személyek), hogy a boltokba kerülés előtt!!! Gondolom a Concorde is pár darabot elküld újságíróknak, tesztelőknek, hiszen ez az Ő érdekük. A fotók alapján igazán szép készüléknek néz ki, ez fogott meg engem is, remélem amikor kezembe fogom is hasonló képen fogok vélekedni. Bár sajnos ahogy látom ebből inkább jövő hónap lesz, mint a március...

"Tekintsd meg istennek cselekedeteit, mert kicsoda teheti egyenessé amit Ő görbévé tett!" Gattaca

(#26) batortigris


batortigris
csendes tag

Hihetetlen....módosult március 28-ra a termék beérkezése extréméknél... :W

(#27) psxpal83 válasza batortigris (#26) üzenetére


psxpal83
csendes tag

Az komoly..húzzuk még az usereket.. :(((

(#28) Guseppe


Guseppe
tag

Április lessz ebből, mondom Én. De legalább volna 1-2 tesz róla... :(

"Tekintsd meg istennek cselekedeteit, mert kicsoda teheti egyenessé amit Ő görbévé tett!" Gattaca

(#29) batortigris


batortigris
csendes tag

Concorde-nál már április 4. a várható érkezés ideje.... :W :W :W :W :W
Gondolom majd április 3-án ezt megint eltolják egy héttel...és így tovább...kb decemberig.

(#30) Guseppe válasza batortigris (#29) üzenetére


Guseppe
tag

Igen, éreztem Én, hogy nem napokkal fognak csúszni. Szerintem Április közepétől lesz majd a boltokban, ezt látom reálisnak, de ha mégis előbb érkezne annak csak örülök. Egy kicsit a csúszással el is bizonytalanodtam, nem a cégben vagy a termékben, hanem egyre másra ütik fel a fejüket az újabb csúcsmobilok és abban bízom, hogy ezek megjelenése lenyomja majd a kissebb gyártók árait. Samsung G5 vagy az LG G3 hamarosan a boltok polcain lesz. Ezek annyira nem is érdekelnek, mert számomra nagyon drágák ellenben az Alcatel Idol X+ már igen. Állítólag 100E Ft induló árral fog jönni a teló hamarosan(május), és ha ez így lesz, lehet inkább azt veszem meg, de ez majd kiderül. Mivel a két teló között így is lényeges ár eltérés van, ezért valószínüleg kivárok májusig és megnézem hogyan alakulnak majd az árak. Ellenben persze a magasabb ár mellé, komolyabb HW és talán frissebb android is érkezik. No mind1, ez még a jövő szele. ;)

"Tekintsd meg istennek cselekedeteit, mert kicsoda teheti egyenessé amit Ő görbévé tett!" Gattaca

(#32) Guseppe


Guseppe
tag

Ha valaki már vásárolt és tud véleményt írni, esetleg még pluszban jó minőségű képeket feltolni a netre, azt nagyon megköszönném, mert talán hétfőn ha lesz időm elugrani megnézni az 5005 nfc-t. Sajnos mindenhol csak a gyári promó fotók vannak, jó volna egy két igazibb fotó... Thx. Ha netán hétfőn veszek egyet, akkor rakok fel képet Én is, sőt megírom a gyors tapasztalataimat.

[ Szerkesztve ]

"Tekintsd meg istennek cselekedeteit, mert kicsoda teheti egyenessé amit Ő görbévé tett!" Gattaca

(#33) gyurasz74


gyurasz74
csendes tag

HI mindenki

Gyors teszt

Tehát amint írtam a külső rendben van egy kis illesztési hiba az alsó résznél nem vészes.

Szoftver gyári android semmi csicsa ,egy két plussz progi nem kiemelkedők,úgy is mindenki a saját dolgait használja.

Ami említésre méltó van időzített ki be kapcsolás.
A progik akadásmentessen végzik a dolgukat.
Wifi kiemelkedően gyors weblapok betoltése rendben tördelés,képernyő igazítás stb. a távolságot még nem próbáltam.
bluetooth megtalált mindent noha nem mindig a leggyorsabban ,nincs vele gond.
képernyő tiszta éles képek,de itt a HTC k viszik a primet,mert a fényerö miatt kicsit fakób lessz a szine.
Pontosabban a z One:fekete fekete a fehér fehér
Desire: fekete kicsit szürke a fehér is kicsit fátyolos
concord: fekete fekete ill kicsit szürke (minimális) a fehér az szürkés sárga.
Itt azért nem arra kell gondolni,hogy színváltás van,csak akkor látod a külömbséget ha egymás mellett vannak,de akkor nagyon.

Audio rendben van nem torzít full hangerön se ,de csodát ne várjatok (nem egy beats audio).
Az audio profilban van egy hangzás javítás de ez inkább csak ront a minőségen mivel levesz a magasból így próbál mélyebb lenni,de nem tud
Fejhalgatóval több a mély igaz nem a sajátjával próbáltam egy profibbal.
Azt hittem ,hogy a háttulján lévő rés az a környezeti zaj kompenzácio ,de nem hanem a hagszoró,viszont akkor nem tudom mi a két lukacsos
rész az alján.

Youtube és hállózati videok gond nélkül futnak ide oda mindent megesz a masina.
Persze csak SD videokkal próbátam ,gondolom nem is fogtok full HD 10GB videokat játszani.
De majd kipróbálom.

Miracast rendszere elsőre megtalálta Tv t nem dobta el a csatlakozást egyszer se,de a kijátszás néha megakadt, nem veszesen,alig alig(hállózatbol youtube videóval)
,hogy igazán terhelve legyen.
Itt nem müködik a 3 újjas gesztus mint az One esetében.
Vagy mint az asusnál a pop up menü ikon.

Kamera hát ez azért hagy némi kivánni valót,a fotók kicsit zajossakde ez még elmegy a többi sem jobb,de ő még meg is szinezi a képeket,ill élénkíti,
persze van rengeteg beállítás,ezt valszeg lehet kompenzálni.
DE cserébe gyors auto fokusz van.

Az akku az elején jobban merül aztán lassabban ,érdekes.
Szerintem átlagos lessz,bár telefonálni még nem volt időm.
Itt a Htc nél egy jó megoldás az energia takarékos mód,sokat segít az akkunak.

ergonomia 10
audio 8
wifi 10
bluetooth 9
miracast 9
akku 7 (még tesztelem)
kijelző 8
ár/érték 9
kamera 7 (még tesztelem)

Bővebb teszt később
sim kezelés memória kezelés,játékok.

UI.: kérdezz bátran

(#34) gyurasz74


gyurasz74
csendes tag

Hi mindenki

Esztétikus dobozba érkezik

A doboz tartalma:
Teló
headset
kijelző véd fólia
töltő
otg kábel
védőtok

A töltő,headset mindegyikbe fehér.
Elös kézbefogásra nem recseg, a hátulja pattintós, matt felület ,nem újjlenyomat gyüjtős.
A feketén jobban meglátszik a zyírfolt. Lágy a hátlap benyomható.
A teló nem csúszkál a kézben.
A kijelző véd fóliát azonnal cserélni kell,mert a gyárin utasítások vannak.
A teló meglepően künnyű, az oldalán a fém sáv csak fém hatású.
Baloldal bekapcs gomb, jobbra hangerő.
Alul hangszóró, felül jack,töltöcsati micro usb.
háttul kamera, villanó led, meg gondolom egy külső zaj érzékelő mic.

Hát akkor teszteljünk egyet.

Hi mindenki

teszt referancié:

HTC One M7
HTC Desire 500
ASUS memopad HD7

(#35) gyurasz74


gyurasz74
csendes tag

De a tok ragasztós ,tehát nem ki be patintós, és állvnyként is használható fekvő módban,mivel ki van könnyítve középen hosszában.

(#36) gyurasz74


gyurasz74
csendes tag

Hi mindenki
Hát igen az akku gyorsan merül.
egy kissebb játékot indítottam 15% nál és kb 3-5 perc után 8% ra esett az aksi.
Így az akku is 7röl 5re esett,ezzel eggyüt az ár/érték is 8 ra.

(#37) gyurasz74


gyurasz74
csendes tag

Hi mindenki

3% ról elég gyorsan feltöltött 100% ra az aksi ez azért gyanus,de lehet új töltésvezérlő.
bár nem a saját töltikéjét használtam (700mA), hanem egy 1A es töltőt.

Azért e pár tesztből már látom ,hogy igen csak csúcson jár a készülék,szemben a
HTC k nél még van tartalék, főleg a kijelző terén.
A wifire azt írtam ,hogy gyors ez igaz is,persze azért itt szerepet játszik a feldolgozás is.
De az One 1 éves wifi hardvera is hozza ezt a szintet.
Az Asus kicsit allul marad.

(#38) balaaa88


balaaa88
aktív tag

Telefontapasztalatok 2 nap után:
Kijelzője szép, fényereje nekem megfelelő, a telefon könnyű, az akkumulátor kapacitása nem sok, de kevés. :Y Nyomkodással / játékkal / netezéssel nagyon hamar merül én mindeképpen ezt tartom a telefon legnagyobb gyengeségének. Két - két és fél óra nyomkodással kb. 40-50%-ot ment le 100%-ról. Kamerát még nem nagyon próbáltam, viszont azt vettem észre, hogy a másodlagos kamerája is autofókuszos (vagy mondjon ellent valaki). A LED villanója is ér valamicskét (zseblámpának tuti). NFC-t nem próbáltam, Bluetoothot sem. A GPS-t viszont egyszerűen nem bírom működésre bírni. Már tényleg mindent kipróbáltam, ami a hivatalos fórumon vagy máshol is le volt írva, de nem megy. Nem lát egy műholdat sem se szabad ég alatt, sehol. Jelenleg ezt próbálnám működésre bírni.
GPU: a kijelző felbontásából, a RAM méretéből és a GPU-ból eredendően néha(!) érzékelhető egy kis lag itt-ott, de ez tényleg nem vészes. Nem tudom, hogy mire elég a Mali400, de azért nem mai darab már... Rakhattak volna bele mondjuk PowerVR SGX 544MP-t. Az talán egy fokkal jobb lett volna mindenkinek. Összességében nem egy rossz, sőt jó telefon, viszont ami nagyon bosszant, hogy a GPS-t nem tudom belőni. Bár olvastam, hogy az MTK-s SoC-oknál ez szinte állandó probléma.

(#39) balaaa88


balaaa88
aktív tag

Aki használta már a kameráját a telefonnak, nem tűnt fel, hogy max. pixelszámon iszonyatosan zajos a kép? Ha visszaveszem 18 MP-ről 12 MP-re, akkor jobb a helyzet. Nem lehet, hogy itt valamit szoftveresen mókoltak a kamerával és az nem 18MP-es? Csak az van ráírva?

(#40) Plakatfiu72 válasza balaaa88 (#38) üzenetére


Plakatfiu72
újonc

Én MTK Engineering Mode appal beállítottam.Ájgó felejtős. Be on road vagy Sygic amit teszteltem. Annyi a tapasztalat, hogy hosszabb szünet után újra be kell lőni a holdakat de az a fenti progival nem nagy szám. :)

Ami nagyobb gond vele az a Telenoros SIM. A Concorde fórumában esik róla néhány szó! :((

[ Szerkesztve ]

(#41) balaaa88 válasza Plakatfiu72 (#40) üzenetére


balaaa88
aktív tag

Szerencsére én a Telenoros SIM-et (kb. 7 éves kártya) csak 2G-n használom (adatforgalomra nem), semmi baj nincs vele; adatkapcsolatra a T-Mobile microSIM-jével nyomom. Azzal sincs probléma.

(#42) pisikoczka válasza Plakatfiu72 (#40) üzenetére


pisikoczka
csendes tag

Hello!

Tudnátok linkelni, ahol a Telenorról írnak a Concorde-al kapcsolatban, kaptam egy ilyen telefont, de az istenért nem akar működni a telenoros Sim-mel, T-vel gyönyörűen!

Köszi előre is!

apt-get install aptitude

(#43) pisikoczka válasza pisikoczka (#42) üzenetére


pisikoczka
csendes tag

Köszi megvan! :)

apt-get install aptitude

(#44) Tigi


Tigi
őstag

Sziasztok

Tegnap mi is vettünk az asszonynak egy ilyen telót fehérben a Médiában.
Még jó, hogy félrerakattuk mert az előttünk vásárló is ilyen telót vett, így mi az utolsót hoztuk el. :)
Eddig tetszik a teló, bár az akksi tényleg gyorsan merül.
Hétvégén jobban nekiesünk.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#45) Romvr


Romvr
őstag

A leírásban az áll
GPS: van
A kérdésem hogy merre találom?

MTK Enginering Mode-ban sem sikerült életre lehelnem, mert 0db műholdat lát még 2-3 órányi "napozás" után. A-GPS reset, EPO letöltés megtörtént de semmi hatás. Kezdek kicsit frusztrált lenni.

Mivel a hivatalos fórumon nincs reakció talán itt valaki tud még tippeket adni, mit próbáljak ki, mit nézzek meg.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#46) cappa72 válasza Romvr (#45) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ezt próbáltad?
[link]
Ez egy összefoglaló a két kártyás andoridos telefonokról.
Itt sok hasznos infó van, többek között a gps "javítása" is.
Továbbá az egy nagy gyűjtőtopik, a keresővel is kereshetsz hasonló kulcsszavakra.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#47) Romvr válasza cappa72 (#46) üzenetére


Romvr
őstag

Köszönöm a linket de más idetévedők kedvéért javítom:
http://itcafe.hu/tema/android_dual_sim_ket_sim_okostelefonok_topikja/friss.html

Amúgy itt a hangsúly nem a kétkártyás készüléken van, hanem az MTK csip GPS részének és az Android rendszernek a viszonyáról.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#48) cappa72 válasza Romvr (#47) üzenetére


cappa72
nagyúr

Köszi a link javítását. :K

Az mtk csipszetnek semmi baja.
Az antenna tervezésén és az anyaghasználattól függ, hogy valamely telefon mennyire vesz jelet és milyen pontos.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#49) Romvr válasza cappa72 (#48) üzenetére


Romvr
őstag

Én a leírások alapján azt szűröm le hogy nem a jelerősséggel vagy a pontossággal van a gond, hanem hogy elképzelése sincs merre találja a műholdakat.

Ebben a leírásban eljutva a 15-ös ponthoz nálam nincs egy árva pötty sem, csak a nagy kék háttér.
Pedig az olvasatomban a piros pötty a műholdak helyzete, a zöld pötty az amihez már kapcsolódott is. Egy okos ember azt magyarázta hogy a GPS helyadatok kínaiak ezrét frissíteni kell őket a telefonban. Erre való az EPO és az AGPS reset. Csakhogy nálam nem szül eredményt.

A Concorde szerint ez szoftveres gond főként, de bizonyos esetekben fizikális is lehet.

Sajnos nekem nincs szabadságom, sem pénzem felbuszozni hozzájuk a szervizbe, hogy kiderítsem melyik eshetőség áll fent az én esetemben. Más alternatívát pedig nem ajánlottak még. :(

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#50) cappa72 válasza Romvr (#49) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ha root-olt a készülék, akkor a fastergps programot letöltve be tudod állítani Mo-t, és ezzel létrehoz (vagy átírja ha már van) a gps.conf állományt.
Ezt még megtámogatva epo és agps-sel már nagyon kellene, hogy lásson valamit.
Ha még így sem, akkor HW hiba is előfordulhat. Pl. érintkezési hiba.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.