Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-30 20:26:58

LOGOUT.hu

A Chakra OS megszűnt, tegnap jött a hivatalos hír. Hogy a jövőben látjuk-e még, azt nem tudni. Szép volt, de nincs tovább. Most a hozzá legközelebbi disztró az a Manjaro KDE...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------v

ChakraOS - korábban Chakra Project - asztali Linux disztribúcióval kapcsolatos alapvető információk:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2545) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

A Kezdőben láttam a linked és lecsaptam rá, bár most nem volt időm, de ki kellett próbálnom.
Nemrég kipróbáltam Kaos-t, Neon-t, de valahogy ha KDE, akkor mindig a Chakra tetszik legjobban, tényleg nem tudom miért. (attól függetlenül, hogy szinte csak az apt csomagkezelést ismerem)

Bekapcsoltam a custom tárolót, mert a messengerfordesktop csomagot akarom telepíteni, de kijelölés és katt után azt írja, hiányzik az atk

Amikor azt akarom telepíteni, akkor meg ezt írja:

figyelmeztetés: database file for 'custom' does not exist
hiba: nem sikerült előkészíteni a tranzakciót (nem található az adatbázis)

Van valami a custom tárolóval vagy azt nekem kéne kialakítani, ha már custom?

Egyébként eddig nagyon meggyőző a Chakra, simán gond nélkül települt és reboot után is indult, megjelenítés is OK, pedig AMD APU, mindig szidják az AMD-t pedig. Még nem csekkoltam le semmit, mert ez a messenger meg az atk csomag izgat!

Mit kéne ezzel a custom tárolóval csinálnom szerinted?

Szerencsére a szükséges Vivaldi és FF is megvan elsőre, bár még telepíteni nem próbáltam.
Vivaldit mégis próbáltam, ugyanaz a hiányzó csomag: atk szöveg jön elő!

resolving dependencies...
Package not found: atk

Nyomjon le egy billentyűt a folytatáshoz...

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ha működik minden, akkor elkezdem a belakást, hogy minden megy-e, ami Debianon és Mint-en!

Lehet erre felrakni Unityt? :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.