Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) SeRoKrigid


SeRoKrigid
csendes tag

Sziasztok!

Remélem jó helyre nyitottam a témát, és érthetően írom a gondomat.

A helyzet az hogy a cégnél ahol dolgozom, elég kaotikus a hálózat. Az épület több pontján vannak irodák és számítógépek. Van egy központi iroda ahol a modem és a router van. Itt van 2 db számítógép. A routerből továbbhalad egy kábel egy másik irodába, ahol egy switch-be érkezik. Ebből a switchből kap 2 gép internetet, és egy másik kábel kb 40 méterrel arrébb az én irodámba fut be, ahol egy asztali gép és egy notebook is van.
A kérdésem az lenne, hogy hogyan tudok ide wifit warázsolni?

Erre a célra megfelelő egy sima wifis router, vagy wifis switchet kell vennem? Ha a routerrel is megoldható, hogy az egyik gép kábellel csatlakozzon a másik wifivel, akkor azt milyen beállításokkal tudom elérni?

Remélem érthetően tettem fel a kérdést, és megérthető a probléma is.
(sajnos a vezérkar nem áldoz szakemberre ebben a kérdésben)

Előre is köszönöm!

(#2) club1 válasza SeRoKrigid (#1) üzenetére


club1
veterán

Hát pedig kellene áldozni. A céges hálózat nem otthoni hálózat, amit gond nélkül lehet berhelni, nincs belőle semmi kár, ha valamit elcseszünk és nem elérhető a szerver, vagy csak minden második csomag ér célba...
Egyébként a kérdésed megválaszolom a topicjában (tudod, egyéni kérdésnek nem nyitunk saját topicot, mert abból a 192682. szemét lesz, miután megválaszolták).

(#3) club1 válasza club1 (#2) üzenetére


club1
veterán

Várom a kérdést a jelzett topicban...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.