Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Call of Duty 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-06 15:40:27

LOGOUT.hu

A Call of Duty sorozat a második világháború után ősszel már a jelenben folytatódik. A Call of Duty 4: Modern Warfare-ben egy amerikai tengerészgyalogost vagy angol S.A.S. katonát irányíthatunk. Több mint hetven valós fegyver másával találkozhatunk majd, pisztolytól kezdve lézeres célzóval ellátott fegyveren és távcsöves puskán keresztül M-249 SAW gépfegyverig. Ha szorult helyzetbe kerülünk, légi támogatást is kérhetünk, taktikai helikopterektől choppereken keresztül vadászgépekig.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25801) f.bator válasza Tgdt159 (#25800) üzenetére


f.bator
tag

A lányom gépében LE1620 proci van és jól játszható rajta. Az 2.4GHz-es. A videokártya sem teljesen esélytelen, nekem laptop alaplapi kártyával promodos szerveren 55-60fps-el ment. Szóval nem reménytelen, egy próbát megér. A fél giga RAM mondjuk neccesebb...

Több ezer telefonszámot tudok fejből, csak azt nem tudom, hogy melyik kié.

(#25802) Phvhun válasza Tgdt159 (#25800) üzenetére


Phvhun
őstag

Ha el is tudnád inditani, nem lesz használható.
9600xt-vel is alig tudott abszolút minimum graffon 30-40 fps fölé menni nekem.
Az a kari mégcsövesebb, szóval javaslom a netes flash játékokat. :)

(#25803) Tgdt159 válasza Phvhun (#25802) üzenetére


Tgdt159
tag

már töltöm, lejött már a fele. egy próbát megér. Attól hogy van fps- még nem lesz jó a játékos, a tudás teszi azzá :D én 30 fps-el már elvagyok :D

(#25804) Undoroid válasza SipiBcs (#25780) üzenetére


Undoroid
őstag

Szia Cimbi!

Még most is? :( :((( Annyira el tudták rontani a játék lényegét ezzel...

* * *

Adonimus

Remek kis videó, köszi! :R Jó volt látni a pusztító AK-t!

* * *

Tgdt159!

" Attól hogy van fps- még nem lesz jó a játékos, a tudás teszi azzá :D én 30 fps-el már elvagyok " Biztos vagy benne?Akkor ne csodálkozz majd, ha valaki stabil 999FPS-el szalad feléd és Te nem hallod meg a lépteit!Ezen kívül sokkal gyorsabban lő,szalad és távolabbra ugrik és dobja a gránátokat, mint Te!Hamarabb le fognak lőni, minthogy Te meglátod az ellent...

" már töltöm, lejött már a fele " :U Ez eléggé warezgyanús...

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#25805) Vanir válasza Tgdt159 (#25800) üzenetére


Vanir
veterán

Ezzel sok-sok fps-t kaphatsz.
Ha nem jön be, akkor az oldalon fellelhető prank' és Paradox konfigok is szép fps növelést eredményeznek, simább lesz a játék.

Undroid: 999-nél már úgy futsz Desert-tel, mint RPD-vel, továbbá szinte sehol nincs ilyen magas korlát, általában 250-333 a maximum.

[ Szerkesztve ]

(#25806) Undoroid válasza Vanir (#25805) üzenetére


Undoroid
őstag

Szia Vanir!

Undoroid! ;)

Sokáig kénytelen voltam egy gyengébb VGA-kártyával tolni ezt a játékot!A korábbi részeknél már láttam és megtapasztalhattam a sokkal több FPS-adta lehetőségeket!Azután vettem egy 8800GTS-t és saját szemszögből is ki tudtam próbálni a fix 250FPS-t is!Mindezt az eredeti CFG megbabrálása nélkül!Több is lett volna, de nem láttam különösebb értelmét!Csak funoltam az ismerőseimmel és ahhoz elég volt a 125FPS is!

Az M60-t jobban kedveltem! ;]

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#25807) Vanir válasza Undoroid (#25806) üzenetére


Vanir
veterán

Bocs a neved miatt, este már megcsal a szemem. :B

(#25808) mar1boroman


mar1boroman
tag

Sziasztok, egy kérdés, hogy lehet bindelni consol parancsot?
Üdv

(#25809) Phvhun válasza mar1boroman (#25808) üzenetére


Phvhun
őstag

Nem lehet.

(#25810) fazr válasza mar1boroman (#25808) üzenetére


fazr
senior tag

pl melyik parancsra gondolsz?

[ Szerkesztve ]

(#25811) mar1boroman válasza fazr (#25810) üzenetére


mar1boroman
tag

Én olyanra gondoltam, hogy pl. fps-t beállítani 125-re stb.

(#25812) fazr válasza mar1boroman (#25811) üzenetére


fazr
senior tag

ha ezt komolyan kérdezted akkor tessék:
/bind gomb "parancs"
pl:
/bind F3 "com_maxfps 125"

[ Szerkesztve ]

(#25813) Krisinto válasza Undoroid (#25806) üzenetére


Krisinto
őstag

Alap configgal nekem is csak 125 van HC-HQ-n.
De mivel promodon mindenki cfg-zik, így azon én is használok. Ezért is van 2 külön profilom erre. Promod-os CFG-vel stabil 333 megvan:D

De, viszont lenne egy olyan kérdésem, hogy fragmovie-t akarok felvenni és fraps alatt az fps-em 250-ről leesik 90-re.Valaki tud ajánlani valami programot erre?

[ Szerkesztve ]

(#25814) Phvhun válasza Krisinto (#25813) üzenetére


Phvhun
őstag

Avidemo ?

(#25815) Phvhun válasza Krisinto (#25813) üzenetére


Phvhun
őstag

Külső felvevőkkel profi fregmozit sehogyse fogsz tudni megvalósítani.
http://www.buttonbashers.com/?page=forum&action=viewcomment&id=611

Mazarini féle tutor.

(#25816) mar1boroman


mar1boroman
tag

Sziasztok!
Van egy szerónk a sunwelltől, és az a gond, hogy default mod van beállítva, és nem tudjuk hogy kell a sima modot beállítani, kéne egy kis segítség, megköszönném.
Üdv

(#25817) Undoroid válasza Krisinto (#25813) üzenetére


Undoroid
őstag

Szia Krisinto!

A másik VGA-kártyámmal mindenféle CFG-hegesztés nélkül simán,alapon meglenne a fix333 FPS! ;) Nem hiszem, hogy a gyenge gép/VGA-kártya miatt szoktak CFG-t babrálni!Természetesen nem Rád értem ezt!

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#25818) Krisinto válasza Undoroid (#25817) üzenetére


Krisinto
őstag

Nekem mondjuk promod-on, ha hátrábbról fogom a puskát, a no zoom-ot jobban adja.
Mondjuk, nálam a cfg babrálás, az a színes embereknél kezdődik....

(#25819) fazr válasza Krisinto (#25818) üzenetére


fazr
senior tag

színes embereket custom skinekkel lehet megoldani (amire mellesleg megy a pb ban, ha pbshotot valaki beküldi, valamint új promod kickel is miatta), nem pedig cfg-vel

(#25820) Krisinto válasza fazr (#25819) üzenetére


Krisinto
őstag

Nekem édes mindegy, hogy cfg vagy sem, akkor is etikátlan csalók használják ezt.
De, van ahol már a CFG-zés is csalásnak számít. Akkor ennyiből a maxFPS-t sem lehet beállítani, mert már az is cfgzésnek minősül:-)
Amúgy, nem ellenük és velük vagyok, mert én is használtam butított cfg-t, de nem lettem előrébb azzal, hogy akadt a 250 folyamatosan... :))

(#25821) fazr válasza Krisinto (#25820) üzenetére


fazr
senior tag

maradjunk annyiban, hogy a "cfg-zés" csak egy urban legend

[ Szerkesztve ]

(#25822) Undoroid válasza Krisinto (#25818) üzenetére


Undoroid
őstag

Szia Krisinto!

" Mondjuk, nálam a cfg babrálás, az a színes embereknél kezdődik.... " Kb. fél éve kértem egy itteni Fórumtársunktól (Nevet nem fogok mondani!!!) egy screen-t a munkálkodásáról!Meg is kaptam a pálya végi képet é a szép eredményt!Rögtön feltűnt egy pár furcsaság is!A pálya neve nem ugrik be...Kis pálya,középen szökőkút és fel lehet menni a belső emeleten körben...Nos, itt a pályán levő (alapesetben) okker-sárga árnyalatú hernyótalpas járgány élénkpiros színben pompázott!Gondolom, hogy az összes hasonló színezésű dolog is ilyen lehetett...(Amcsik ruházata...)Ezt nem tudom biztosra mondani, mert a screen csak a végeredményt mutatta!Erről ennyit...

* * *

fazr!

Szia!

Hogyne... :K

A grafika keményebb babrálása után érdekes dolgokat láthat az emberfia!Van egy videó erről, amit Lengyel(?) srácok hoztak össze a COD2-ben!Többször belinkeltem már ide! Ott egy "kis" babrálás után úgy nézett ki az eredetileg fákkal és bokrokkal teli map, mintha atomrobbanás után lettünk volna!Se bokor, se fű, se falevelek!Csak az ágak!Akkoriban egy darabig nem szűrte ki a PB!Nyilván most is megvannak ezek a trükközések csak más-más megoldással!Ha gondolod, akkor előkerítem azt a videót!Nyilván az alap CFG az eredetihez képest többszörösére növekedése magyarázat lehet erre!

De cáfolj meg, ha rosszul tudom! ;)

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#25823) Vanir válasza Undoroid (#25822) üzenetére


Vanir
veterán

Amit te mondasz az már nem a cfg, hanem a skin kérdése.

(#25824) fazr válasza Undoroid (#25822) üzenetére


fazr
senior tag

Ahogy Vanir írta, ezt custom skinnel oldják meg (új promod kickel miatta, valamint pbshot-ot beküldi valaki kapod is a global ban-t)
Persze volt/van olyan parancs amivel eléggé le lehet butítani a grafikát. Pl van olyan amit beállítasz és távolról nézed a füvet, akkor a fű eltűnik, de ezeket többnyire ma már a pb vagy gvscript vagy promod szűri.

De amire előbb céloztam, hogy a következők tévhitek, kamuk:
- sniper cfg, mp44 cfg, stb... ja meg cod2-ben kedvencem a shoti cfg :DDD
- xy cfg-vel jobban adja a nozoom
- asdmasd cfg-vel gyorsabban lő a fegyver
...stb...

cfg-nek csakis annyi jelentősége van, hogy grafikát úgy tudd beállítani (gamma, filmtweak, stb), hogy legkönnyebben észrevedd ellenfelet (pl ha texturát extrára állítod fűben hasaló ellenfelet jobban észreveszed, ilyesmi), valamint ha gyengébb géped van kicsit több fps-t nyerj, hogy a játék folyamatosabban, egyenletesebben fusson

[ Szerkesztve ]

(#25825) acc200


acc200
tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy cod4ben hogy kell feltölteni FTP-re a modokat? Custom mapokat még nem próbáltam, de a modokat már igen.. Simán rámásolni csak, mappával, mods/modneve stb.. Hiába próbáltam bárhogy nem akart sikerülni.. Valakinek valami ötlete, tapasztalata?

CoD 2-ben csak a mód mappáját kellett rámásolni, de itt valami mást kell akkor ezek szerint..
Jah és ez home-made szeró, de így haverokkal gamelni tökéletes, de a jövőre nézve a mapok miatt, meg 1-2 mod miatt, hogy ne tartson nekik olyan sokáig leszedni, jó lenne valami megoldás..

Köszi előre is! :R

Üdv!

(#25826) kovsol


kovsol
titán

yitch3 ezért a cfg ért ugye nem kaphatok global bant ? azért van fent mert csak laptopom van és ezzel nagyon sok FPS javulást tudtam elérni, de nem érzem azt, hogy bármi előnyöm lenne a kicsit butított graf miatt

May the Force be with you!

(#25827) Vanir válasza kovsol (#25826) üzenetére


Vanir
veterán

Nem kaphatsz. Én is azt használom, és az még mindig csak egy konfig, néhány beállítás ami ugyanúgy bent van a játékban, csak más paraméterekkel.

(#25828) Adiking


Adiking
tag

Valaki #25779-re?

(#25829) Vanir válasza Adiking (#25828) üzenetére


Vanir
veterán

Visszakérdeznék rá. Minek?

(#25830) Adiking válasza Vanir (#25829) üzenetére


Adiking
tag

Mert otthon nem látja egymást a két gép, annak ellenére, hogy egy routerbe vannak kötve, tehát elvileg kellene LAN hálózatnak lennie.

(#25831) zalman90 válasza Adiking (#25830) üzenetére


zalman90
őstag

lol , mi sem egyszerűbb , fel mentek a hamachira mind2 en , tűzfal offol , játékban szerver létrehoz , és a haverod aaszem lan szerverek között látni fogja a szerót
a másik , nekem is wifin össze van kötve a 2 gép , és látja 1mást hálozaton vagy ha cod4 ben csinál valaki szerot

mint lan partyn :)

[ Szerkesztve ]

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#25832) f.bator


f.bator
tag

Ha rákerestetsz a "cod4 szerver készítés"-re, kb. az első találatra bejön egy oktató video, amihez van egy link. Letöltöd, telepíted, elindítod, megadod a konzoljában az rcon password-öt, és van egy szervered. Rcon toolsban a saját IP-det beállítod a 28960 porttal, és zsír. Ja, a szerver nevét szintén rcon toolosból tudod megadni. Az Xfire látja. Kb. ennyi. A routeren persze engedélyezni kell még a DMZ-t arra a gépre, amin fut.

Több ezer telefonszámot tudok fejből, csak azt nem tudom, hogy melyik kié.

(#25833) hcol7


hcol7
senior tag

Hali,

cod4 rifle only(!) szerver, a cod1-től cod5ig szereplő összes tolózáras puskát beletették, nagyon királyra sikerült, akit érdekel, nézze meg(most is bentvagyunk):

<N.B.K.> Sniper & Rifle Hardcore Szerver Cod2&Cod4&CodWaw{PromodSniperek} |pwd by fsr.hu Server IP 91.82.84.183:28988

ma találtam énis, nem saját

(#25834) f.bator válasza hcol7 (#25833) üzenetére


f.bator
tag

Jól hangzik :) CoD2-ben szerettem a KaR98-at, de sajnos szerencsejáték volt: ha "akarta", a csipásokat is megcsúfolta, ha nem, akkor engem :(

Több ezer telefonszámot tudok fejből, csak azt nem tudom, hogy melyik kié.

(#25835) Krisinto válasza hcol7 (#25833) üzenetére


Krisinto
őstag

Jó ez a szerver én is szoktam néha járni ide.

(#25836) GAbre


GAbre
veterán

Vki tud segíteni?Vistám van,és mostanában elég idegesítő problémám van!
Kibasztak múltkor 1 szeróról,azért,h fekete a pb shotom!
Nos az 1szerű felhasználóknak ez annyit mond,h csíter vagyok,pedig nem csak évek óta tolom,és hát elég jó vagyok benne...
Végignéztem az összes lehetőséget,h miért,lehet fekete,és hogyan tudnék rajta segíteni,de semmi se használt!
Vkinek vmi biztos tipp?
Jó lenne mert nem akarok eredeti kódot bukni,ha esetleg nem a megszokott szerómon(szeróimon) játszok...
Köszi

Avatar

(#25837) daru válasza GAbre (#25836) üzenetére


daru
tag

Szia!

Anti-aliasingot kapcsold ki ,ha szerencséd van, ez megoldás lehet.

[ Szerkesztve ]

06 30/366-57 90

(#25838) SipiBcs válasza GAbre (#25836) üzenetére


SipiBcs
őstag

A routered bizonyos portjait kell megnyitnod, ha jól emlékszem. Ha rájössz, akkor kérlek oszd meg velünk, mert 2 napja (raktam be routert) nekem is fekete a shoot! :D

"Ha választanod kéne a barátnőd és az ötöslottó között, te milyen kocsit vennél?"

(#25839) f.bator válasza GAbre (#25836) üzenetére


f.bator
tag

Akinek Vista vagy Win7 van, annak először fekete shotokat ad, de később ez vegyes lesz. Ne kérdezd miért, de nekem hol fekete hol normális. És ha egy szerver admin olyan gyík, hogy ezt nem tudja, akkor az ki fog dobni embereket más értelmetlen indokokkal is. Mondjuk mert átlőnek a falon :)

Több ezer telefonszámot tudok fejből, csak azt nem tudom, hogy melyik kié.

(#25840) f.bator válasza GAbre (#25836) üzenetére


f.bator
tag

Ja és eredeti kódot nem lehet elbukni tisztességes játékkal. Legfeljebb banolnak egy szerverről, de hát olyankor én annyival nyugtázom a dolgot, hogy helyettem a szervert csaló, nagyarcú hulladék fogja "gazdagítani". Minden pub szerver árulkodik az adminról, vagy annak hiányáról.

Több ezer telefonszámot tudok fejből, csak azt nem tudom, hogy melyik kié.

(#25841) Mukorka válasza GAbre (#25836) üzenetére


Mukorka
addikt

Hi!

Próbáld meg a cod4 mappában az iw3mp-t jobbklick/tulajodnságok/kompatibilitás
És itt ezeket állítsd be:

Disable visual themes
Disable desktop composition
Run this program as an administrator

Pipát Rakj mindenhova aztán ok.

Ettől nem lesz fekete a pbkép de az antialiasingot is offold

Üdv

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#25842) Krisinto


Krisinto
őstag

Üdv!
Nem tudja valaki, hogy melyik az a program, amelyikkel betekintést lehet nyerni a szerveren játszók CFG-jébe?

(#25843) GAbre válasza Mukorka (#25841) üzenetére


GAbre
veterán

Köszi skacok,amit leírtatok ,az már mind tesztelve volt:
AA
router
jobb klikk.
rendszergazdaként

De úgy is az!
De Mukorka,ha azt mondod,ez tényleg ~100%ban beválik,akkor még1x ránézek....
De nekem mondjuk mindíg fekete a shotom.... :(

Avatar

(#25844) Vanir válasza Krisinto (#25842) üzenetére


Vanir
veterán

Betekintést elvileg nem nyújthat, pontosabban mindent nem mutat meg, de ha jól tudom, akkor meccsek alatt az UAC3 segítségével valahogy ki lehet bogarászni bizonyos dolgokat.

(#25845) Mukorka válasza Krisinto (#25842) üzenetére


Mukorka
addikt

Hi!

Ha van stream a szervereden akkor meg tudod nézni azon keresztül egyébként meg az ftp-n belül megtalálható a szerverlog amiben benn vannak a legfontosabb adatok mindenkinek a configjáról . Főként szabálytalan vagy másokra negatív hatású bindek, scriptek és vstr-eket lehet itt megnézni.

Uac 3 csak az adott játékos hardveres és szoftveres adatait mutaja meg. Üdv

[ Szerkesztve ]

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#25846) Mukorka válasza GAbre (#25843) üzenetére


Mukorka
addikt

Ennek mennie kell és ugye nem csak a rendszergazdás pipát kell pipálni hanem a másik 2 részt is.

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#25847) zalman90 válasza Krisinto (#25842) üzenetére


zalman90
őstag

őő nagyon rég cod4 eztem , de még a cb ről rémlik valami , hogy meccs után a szerver logot (ftp-n megvan) megnéztük mindig mert ott le volt irva az összes játkos cfg -je , gépe , milyen grafon tolta stb stb ...

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#25848) Krisinto válasza zalman90 (#25847) üzenetére


Krisinto
őstag

Köszönöm mindenkinek, de már tárgytalan a dolog.

(#25849) user137


user137
őstag

sziasztok! Friss új 32 bites win7, dxwebsetup, nvidia driver... nem indul el a COD4, se single, se multiban... fekete képernyő megvan, aztán "stopped working". event logban semmi érdekes. War3 elindul, COD2 sem indul el (induláskor kilép).

végignéztem már sokmindent, semmit nem találtam, ami miatt ne menne. :( bármi ötletért hálás lennék.

konfig: Gigabyte H55n-usb3, 2GB RAM, i3-540, gigabyte 8800GT

(#25850) Synthwave válasza kovsol (#25826) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Az egy jó alap a *.cfg-dhez. Már csak néhány változót érdemes a saját igényeidhez igazítani, meg a bind-jaidat beállítani.

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Call of Duty 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.