Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-12 10:42:46

LOGOUT.hu

Ide írjátok meg a PROHARDVER! lapcsaládon tapasztalt hibákat! (Míg az ötleteket ide!)
⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️Beírás előtt próbáld meg ezt: ⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️
● Kapcsold ki a reklám/scriptszűrést oldalainkon
● Frissítsd le a böngésződet (és ellenőrizd, hogy támogatjuk-e a böngésződet!)
● Engedélyezd a böngészőben a sütik 3. féltől történő elfogadását és nyomonkövetést (így)
● Töröld a böngésződben a sütiket (prohardver.hu, mobilarena.hu, itcafe.hu, hardverapro.hu, logout.hu, gamepod.hu) és a helyben tárolt tartalmat
● Frissítsd az oldalt (CTRL+F5)
● Lépj ki, lépj be
Ha nem megy, akkor riportáld a szükséges adatokkal:
● pontos link a hiba helyéhez
● operációs rendszer és böngésző pontos típusa és verziója
● célszerűen screenshot (képernyőmentés) a hibáról
● a hiba rövid és jól érthető leírása

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23363) Viktor0610 válasza MontyCrew (#23362) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Amennyiben nem jelenik meg rendben a felhasználók adatlapja, az jó eséllyel a reklámblokkolód miatt van. Az utóbbi napokban többször felmerült a téma.
Legyetek szívesek az összefoglaló alapján a hiba jelentése előtt kikapcsolt reklám- és szkriptszűrővel is megnézni, jelentkezik-e a probléma!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

Hozzászólások

(#19251) lezso6 válasza bijesz (#19249) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Biztos nincs Bitdefender böngészőkiegészítő telepítve vagy ilyesmi?

Mutass képet légyszi a konzolról, hogy milyen hibákat ír.

A címsorban az URL végén ott van, hogy _tc=1, ugye? Ha kitörlöd akkor visszaírja?

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#19252) bijesz válasza lezso6 (#19251) üzenetére


bijesz
aktív tag

Tabletről írok és telefonról.
Win 7-et 4-5 éve hem használok.
_tc1 van
Console:
Some cookies are misusing the recommended "sameSite" attribute

A konzol üzi kétszer.
Lehet typo a konzol üzenetben gépeltem nem másoltam

Nincs kiegészítő 100%
Tracking protection strict most de standard beállítással sem ment

[ Szerkesztve ]

(#19253) DS39 válasza bijesz (#19252) üzenetére


DS39
nagyúr

azt nem neked írta (windows verzió), hanem Krystal_s-nek.

(#19254) bijesz válasza DS39 (#19253) üzenetére


bijesz
aktív tag

Mea culpa

(#19255) lezso6 válasza bijesz (#19252) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Másnak írtam a Window 7-et említő hsz-t, nem neked. :)

Samesite-on nálam is problémázik, az a Google analytics miatt van. De mást nem ír? Úgy is nézd meg, hogy maradjon nyitva konzol és frissíts rá az oldalra úgy, hogy a _tc=1-et kitörlöd az URL végéről.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#19256) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Esetleg most megjavult?

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#19257) bijesz válasza lezso6 (#19256) üzenetére


bijesz
aktív tag

Szia!
Most működik!

(#19258) lezso6 válasza bijesz (#19257) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Akkor rosszul van beállítva nálad az óra, legalább 10 percet siet. Meg valószínűleg mindenki másnál, akiknél szintén ugyanez a süti probléma van. Eddig 10 perces érvényességgel volt rögzítve az ellenőrző süti, s hát ugye ha legalább 10 percet siet az eszközöd órája akkor nem rögzíti a sütit. Most átállítottam 24 órára az érvényességét.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#19259) pepe091 válasza lezso6 (#19258) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Ja, Krystal printscreenjeinek a nevében is látszik, hogy 1 órával előrébb van állítva nála az idő.

(#19260) DS39 válasza pepe091 (#19259) üzenetére


DS39
nagyúr

lehet nem Magyarországról ír, ezért van időeltolódásban.

(#19261) bijesz válasza lezso6 (#19258) üzenetére


bijesz
aktív tag

Na ilyen még nem volt, az időzóna volt rossz.
Az idő látszólag helyes volt, de a rossz időzónában így persze az UTC idő rossz.
Köszi!

(#19262) csako


csako
veterán

Mobilarénán hiányzik a "Friss anyagaink" fejléc :))

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#19263) lezso6 válasza csako (#19262) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Sose volt.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#19264) lezso6 válasza bijesz (#19261) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Frissítettem ennek megfelelően a hibaüzenetet, hogy aki ilyet kap, az ellenőrizze az időt meg időzónát. De a teszt sütinél meghagytam a 10 perces érvényesség helyett az 1 naposat, végül is nem árt semmit, mert úgyis törlésre kerül a munkamenet süti regisztrálása után.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#19265) csako válasza lezso6 (#19263) üzenetére


csako
veterán

Akkor is hiányzik ;] (de ugye csak ma lett nagyobb az üres rész ott? Szerk.: megfejtettem, hogy a blogok szöveges sorai néha többen vannak és lejjebb tolja)

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#19266) pepe091 válasza DS39 (#19260) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Nope, mert akkor be tudott volna lépni.

(#19267) Krystal_s válasza lezso6 (#19258) üzenetére


Krystal_s
addikt

Ezt írhattad volna nekem is, hogy az idő is okozhat ilyet, bár akkor miért tudtam belépni más böngészőkből, Opera, Chrome? :F
Nappal mobilról, este Operáról írtam ide, mivel nem tudtam belépni Firefoxon, csak jóval később miután az időt frissítettem reggel, amit akkor vettem észre.
Nem tudom most mire haragszom jobban. Tegnap kora d.u. rendszer visszaállítást csináltam egy pár hónapos állapotról és a buta tök Windows nem frissítette az időt, gondolom a tavaszi átállítás miatt úgy maradt és 1 órával többet mutatott.
DE kérdem én ennek mi köze a PH-hoz????? Mi az, hogy itt 10 perces a süti, miközben a nagy ismert oldalak FB, Insta és minden más ilyennel nem foglalkozik! :((( Rengeteg időm ment el erre, egész este és éjszaka!!!!
Olvastam, hogy másnál is volt gond és szintén pont Firefox. Valami nem kerek.

"Esetleg most megjavult?"
Attól javult meg, hogy átírtad 10 percről 24 órára a süti érvényességét, ami csak Firefoxon volt gond?
Chromium böngészőket miért nem érintette?

[ Szerkesztve ]

(#19268) lezso6 válasza Krystal_s (#19267) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hát itt írtam, neked is szólt, csak annak válaszoltam, aki itt volt. :) Nem tudom más böngészőkben miért működött, mindenesetre szerintem örüljünk, hogy sikerült hamar rájönni a probléma okára.

Annyi köze van a PH-hoz, hogy a sütik létrehozásánál meg kell adni lejárati dátumot, és hát ha egy órát siet az eszközöd órája, akkor ami a PH szerveren 10 perc múlva fog lejárni, az nálad már 50 perce lejárt lesz, így törlésre kerül. Volt süti, nincs süti, lőn sütirögzítés hiba nálad. Ezért most beállítottam, hogy akkor 1 napig legyen érvényes ez az amúgy tiszavirág életű süti, hogy tolerálva legyen, ha valakinél nem pontos az idő. Persze ez is elhasal, hogy ha több mint 24 órát siet az eszköz órája... :D De most már legalább kiírja a hibánál, hogy az idő lehet rosszul van beállítva.

Azért volt 10 perces a süti, mert azt csak ideiglenesen hozza létre, gyakorlatilag 1 másodpercig élne, amíg leteszteli az oldal, hogy a böngésződ tárol-e sütiket. A többi süti jóval tovább érvényes, nyilván.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#19269) Krystal_s válasza lezso6 (#19268) üzenetére


Krystal_s
addikt

A lényegre nem kaptam választ, hogy ez a sütis dolog miért csak Firefoxnál jött elő? Időtől függetlenül be tudtam lépni ide minden más böngészőből.

[ Szerkesztve ]

(#19270) lezso6 válasza Krystal_s (#19269) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Mint írtam: nem tudom. Tippelni tudok, hogy talán a Chromium alapú böngészők nem a rendszeridőre támaszkodnak, hanem saját órájuk van.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#19271) icecave válasza ittakary (#19205) üzenetére


icecave
nagyúr

Igen, nálam is így van, iOS 16 óta. Naponta többször be kell jelentkezni.

[ Szerkesztve ]

(#19272) dptrsk válasza ittakary (#19205) üzenetére


dptrsk
addikt

Nálam is ez a helyzet

(#19273) giroud199 válasza ittakary (#19205) üzenetére


giroud199
aktív tag

+1 , ios 15 előtt nem volt jellemző ,de 16-os frissítés óta napi szinten kidobál.... :U
(igaz egyszerre több ios rendszerű készüléket használok) :R

>>iPhone14Pro&12Pro<<

(#19274) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ahogy nézem, úgy néz ki nem rögzül az auth.rios.hu oldalon süti vagy legalábbis törli egy idő után az új Safari, pedig nem járt le. :F Ha pl PH-n beléptek és átmentek MA-ra, akkor újra be kell lépni? Ez utóbbit ki kéne próbálnotok többféleképp:

1. belépsz PH-n, aztán azonnal átnézel MA-ra
2. belépsz PH-n, aztán bezárod a böngésződ, újra nyitod, s utána
3. belépsz PH-n, s csak néhány óra múlva nézel át MA-ra (addig egyszer sem!)

A kérdés csak annyi, hogy az MA-n melyiknél maradsz belépve és melyiknél nem. A PH-n elvileg mindig belépve kell maradj.

PH és MA helyett lehet bármelyik másik site.

Illetve még találtam ezt, lehet általános safari probléma:

https://discussions.apple.com/thread/254214862

I have noticed a number of bugs with Safari 16:-

(1) Virtually every website now requires cookies permissions every time I go to them, despite allowing cookies in Settings.

(2) It keeps logging me out of everything every day.

(3) Sites such as Facebook etc simply don't work properly any more and keep displaying an "out of memory" notice....

(4) In general, the latest version is poor compared with previous versions, sadly......

Anyone else noticed these issues too?

Colin.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#19275) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Vivaldi is kiléptet mobilon.
Tegnap asztali Opera is, ma még nem néztem.

(#19276) lezso6 válasza Krystal_s (#19275) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A most újabban említett napi kiléptetésről van szó?

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#19277) dqdb válasza lezso6 (#19276) üzenetére


dqdb
nagyúr

Van egy olyan is, hogy Logout mobil felületről kidob az oldal, ha legalább egy napja léptél be és megnyitod valamelyik új felületű oldalt. Ha napokig a Logouton maradsz, akkor nem történik ilyen, ha kevesebb, mint egy napja léptél be, akkor sem.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19278) Krystal_s válasza lezso6 (#19276) üzenetére


Krystal_s
addikt

Igen, mobilon (Vivaldi) tegnap beléptem (ahogy eddig, pipa, hogy ne léptessen ki), de ma újra be kellett...
Most nézem asztali Operát, az még jó, be van lépve.

(#19279) dptrsk válasza lezso6 (#19274) üzenetére


dptrsk
addikt

Leteszteltem, Első loginon bent maradtam:
1. Újra be kéne a másik siteon
2. Újra be kéne a másik siteon
3. Újra be kéne a másik siteon

(#19280) lezso6 válasza dptrsk (#19279) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Köszi, akkor egyértelmű: az auth.rios.hu domainen nem rögzíti a sütit a szafari...

...DE MIJJJÉÉÉÉÉRT?! :U :W

Más böngészők alatt a fentiek jól működnek iOS-en, azaz nem kell belépni újra sose? Ha már az elsőn elhasal, akkor a több mindegy amúgy, ott is el fog.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#19281) dptrsk válasza lezso6 (#19280) üzenetére


dptrsk
addikt

Most töltöttem le a Chromeot.
MA login után PHra át, s be voltam lépve PHn

(#19282) Krystal_s válasza lezso6 (#19280) üzenetére


Krystal_s
addikt

Ma, mobilon Vivaldi... nem dobott ki a PH,
asztali gépen Firefoxon kilépett, pedig nem zártam be a böngészőt.
Operán viszont még be van lépve, pedig azt bezártam. Egyre érdekesebb.

[ Szerkesztve ]

(#19283) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Itt vagyok a hülye azért nem vagyok boltban és kipróbáltam MacOS és iOS alatt is Safari 16-ot, de nem tudom reprodukálni a problémátokat.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#19285) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Akinek Safarija van az tudna mutatni képernyőmentést a beállításairól? Meg azt is írja le, hogy naponta kilépteti-e az oldal vagy sem. S akkor kiderül, hogy van-e valami korreláció a kettő között.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#19286) icecave válasza lezso6 (#19285) üzenetére


icecave
nagyúr

Ha csak a privacy részről kell, itt az enyém is, és naponta kidob:

(#19287) lezso6 válasza icecave (#19286) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

És amikor kidob, akkor mutatja a süti / ÁSZF elfogadtatót?

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#19289) lezso6 válasza icecave (#19288) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

De ha maradsz ugyanazon a site-on, s egy nap után kidob, akkor is fedobja ezeket a elfogadtatókat?

Illetve MacOS-on is fennáll ez a probléma? Már akinek van, attól kérdezem. Ott van egy Privacy Report névre hallgató feature, ahol meg lehetne nézni, hogy ténylegesen blokkolva lett-e az auth.rios.hu. Sajnos iOS alatt úgy néz ki nincs ilyen feature.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#19290) icecave válasza lezso6 (#19289) üzenetére


icecave
nagyúr

Nem tudom, holnap kiderül. Mármint az iOS-es része, ha ugyanazon az oldalon maradok.

(#19291) lezso6 válasza icecave (#19290) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Most beállítottam, hogy napi helyett óránként szinkronizálja a sütit az auth.rios.hu domainnel.

Ez azt jelenti, hogy Safari alatt nem naponta, hanem óránként fog kidobni, ha törli a sütiket.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#19292) icecave válasza lezso6 (#19291) üzenetére


icecave
nagyúr

Ráfrissítettem, ki is dobott. Így is mutatja a ÁSZF-et és a másikat. Tehát nem kellett másik oldalra ugrani hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#19293) lezso6 válasza icecave (#19292) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Zsír. Meg tudnád nézni, hogy a Prevent Cross-Site Tracking kikapcsolásával megszűnik-e az óránként kidobálás?

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#19294) icecave válasza lezso6 (#19293) üzenetére


icecave
nagyúr

Igen, frissítgetek és írom, mi lett, köszönöm a többiek nevében is az ezzel való foglalkozást. :R

(#19295) #24845312


#24845312
törölt tag

Megint elkezdte csinálni ugyanazt a hibát, amit a múltkor is: elkezdek írni egy üzenetet, majd miután végeztem, és el akarom küldeni, azt írja ki, hogy jelentkezzek be (holott be voltam jelentkezve, az üzenetet pedig pár perc alatt megírtam).
Ha ilyenkor kimásolom az üzenet tartalmát, és átlépek egy másik böngészőablakra, amiben szintén a prohardver.hu/hardverapro.hu volt megnyitva, onnan meg simán el tudom küldeni, ott nem panaszkodik, hogy nem vagyok belépve, és lépjek be.

(#19296) lezso6 válasza #24845312 (#19295) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Legközelebb képernyőmentést légyszi.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#19297) icecave válasza lezso6 (#19293) üzenetére


icecave
nagyúr

Letelt már több, mint egy óra, frissítgettem, nem lépett ki, sőt, átlépve másik lapcsaládra sem dobott ki. Ha változik valami, megírom itt.

(#19298) lezso6 válasza icecave (#19297) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Köszi, igen, már rég ki kellett volna léptetnie. Akkor tehát a Prevent Cross-Site Tracking okozza a problémát, habár ezt sejtettem. Másoknál viszont a bekapcsolás ellenére jól működik az oldal, Safari 16 alatt. Ez nagyon furcsa, hogy ilyen random módon működik ez.

Mindenesetre bekapcsolt állapotában se kéne problémának lennie, hisz nem használunk 3rd patry sütit, de valamiért az auth.rios.hu sütit annak nézi.

Ha belépsz valamelyik site-on és átmész egy másikra, akkor ott mindig be kell lépned külön, ugye?

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#19299) icecave válasza lezso6 (#19298) üzenetére


icecave
nagyúr

"Ha belépsz valamelyik site-on és átmész egy másikra, akkor ott mindig be kell lépned külön, ugye?"

Most ki-be léokedtem ma-n, it-n, ph-n, és átmentem másikra, nem lépett ki, nem kellett belépni külön. Viszont érdekes módon pc-n meg kidobott, mikor ráfrissítettem (ugyanazon a kábeles neten vannak, csak a mobil wifin, a pc meg utp-n beszélget a routerrel, nem tudom, ez számít-e).

(#19300) lezso6 válasza icecave (#19299) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Mármint izé, a Prevent Cross-Site Tracking kikapcsolása esetén nem kéne belépned külön, de ha bekapcsolod, akkor igen. Csak az a fontos, hogy legelőször ellenőrizd hogy mindenhol ki vagy-e lépve, s csak azután teszteld hogy beléptet-e mindenhova, különben összekeveredhetnek a dolgok.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.