Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) spiceworld


spiceworld
csendes tag

Ehhez kérnék egy ks segítséget, na jó nem is kicsit :D

Bármilyen tippet türelmetlenül várok.

Nagyon megtetszetek ezek a kis fácskák. Tehát törpefát szeretnék ''készíteni'' házilag!
Mi az alapelve a bonsai-nak? Milyen fák alkalmasak erre a célra? Valamennyit tudok róla, de inkább nem írok semmit, mert semmi biztosat nem merek állítani e témában.
Van aki nevelt bonsait itt közületek magról?

(#2) MyKonzerv válasza spiceworld (#1) üzenetére


MyKonzerv
senior tag

macska vagy fa? ;] :DDD

tetszik a neved, spájz görlz rulz :DDD

Halott indul hozzád, Uram, lelkét ezer kínba taszítsd! Könnyel terhes jajsiráma megváltja majd bűneimet.

(#3) spiceworld válasza MyKonzerv (#2) üzenetére


spiceworld
csendes tag

köszi!
azaz Spice Girls rlz!

(#4) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Ez a dolog engem is marhára érdekel!
Lehet egy húszcentis tölgyfám az asztalon? Haláli..

(#5) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

te rgb vagy egyébként? :D

(#6) Old Death


Old Death
senior tag

ha már erre jártam gondoltam linkelek pár hasznos oldalt:

[link]
[link]
[link]

oldy

''The Lord is my light and my salvation; whom shall I fear? The Lord is the strength of my life; of whom shall I be afraid?''

(#7) Balli


Balli
őstag

------------------>

Athens 2004

(#8) The DJ válasza _Volkovy_ (#5) üzenetére


The DJ
addikt

Mikor megláttam, hogy házilag rögtön nekem is ez ugrott be elsőre :D

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#9) Vigneau válasza spiceworld (#1) üzenetére


Vigneau
félisten

No, ez a téma engem is érdekelne. Szeretem a kicsi fákat, de nagyon kényesek az eddigi tapasztalataim szerint. Anyósomnál kettő vált az enyészetté. Egyszer szeretnék én is sajátot.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#10) bnorci71 válasza spiceworld (#1) üzenetére


bnorci71
addikt

Van eg ynagyon korrekt könyv is a témába rengeteg képpel A-Z ig minden :)
A legfontosabb azonban a Bonsai nem lakásba való föleg nem bérházba a legalkalmasabb atélikert a nevelésére.
A Japánok a Bonsai-t a vendég megtisztelésére viszik csak be a lakásba.
A könyv: Bonsai
Irta: Harry Tomlinson
Familia könyvtár
A kiadó saját boltja:1136 Bp. Tátra u. 32 és 1024 Bp. Keleti Károly u. 29 tel:212-3953 v 212-5534
elég régi 5-10 éves nemtudom kapható-e még :(
majd szkenelek belőlle 1-2 oldalt :)

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#11) Algieba válasza spiceworld (#1) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Egyszer olvastam egy könyvet a törpe fa témában, és most egy csomó dolog felbukkant belőle az elmémben.
Arra emlékszem, hogy a japánoknak megtetszettek a természetben látott, mostoha körülmények között élő, ezért nyomoronc fácskák. Ezek genetikailag tök azonosak voltak mondjuk, a többi tölgy fával, de mivel a mag egy sziklahasadékba potyanva kelt ki, ezért picike maradt, kehes, szenvedő, didergő tölgy.
Megjegyzés: a japánok nem normálisak, minden beteg dologra rákattannak. Fák szándékos nyomorgatása, hogy kicsik legyenek. Ez nem a természet szeretete.
De a Természetben eleve vannak törpe fa fajok, mint például a hideg tundrán élő törpe nyír. Ezek a fajok viszont hosszú idők alatt alkalmazkodtak a mostoha környezethez, és eleve úgy fejlődnek, hogy a talajon kúszva, minél inkább elkerüljék a vad és hideg szelet.
A bonsai viszont az ember által törpe formába kényszerített normál fajok egyedei.

Egy időben nekem is nagyon tetszettek a törpe fák, de inkább úgy döntöttem, hogy lesz egy kertem és abban normális méretű növényeket fogok nevelni.

Különben is, nagyon babra munka a törpésítés! Nemcsak annyiból áll, hogy egy kicsi edénybe beültetsz egy magot és aztán várod, hogy mi lesz vele. A törpe fát, hogy szép, a természetben látott szélfúta formája legyen, drótókkal kényszerítik ilyen alakú növekedésre, és a metszőolló is csattan néha.
Fú, ez nem művészet, nem is kertészkedés, ez valami hülye emberi hobbi.
Ezért nem is kezdtem bele. Minek kínozzam szegény növényeket, amikor van kertem?

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#12) spiceworld válasza _Volkovy_ (#4) üzenetére


spiceworld
csendes tag

én is pont így gondolom, mint te! bizony lehet, és tényleg haláli!

(#13) spiceworld válasza Algieba (#11) üzenetére


spiceworld
csendes tag

Érdekes a meglátásod ezzel kapcsolatban, és igazad is van.

Éllettanilag azonban mindegy, hogy én kényszerítem kis növésűre a fát, vagy a természet, annyiban viszont mégse, hogy ez ellen tudok tenni, (hogy nem csinálom) a természetben viszont nem mehetek elhárítani az akadályokat. Abban is igazad van, hogy nem mindegy, hogy hosszú idő alatt lassan alkalmazkodik, vagy rögtön alkalmazkodásra kényszerítem, a körülmények gyors változtatásával.

Hát mindenesetre tényleg elgondolkodtató az amit írtál.

Amúgy a természetben megfigyelhető, hogy általában a növények lényegesebben kisebb méretben is felnőhetnek és virágot, termés, magokat hozhatnak. A legtöbb gyomra mondjuk, hogy ezek bezzeg megnőnek akármilyen az idő, pedig csak megszoktuk a formájukat és nem tűnik fel, hogy elég nyomorúak. Jó körülmények között a gyomok is hatalmasra nőhetnek.
Bizonyos helyeket megfigyeltek óriás méretű növényeket, amelyet uazok a növények, amelyeket egyébként normák méretűek. Ezt nevezik gigantizmusnak. pl 5m-es gólyaorr.

A kis méretűségre visszatérve én neveltem már fel normál napraforgómagból kb 3-4cm-es példányt. Szép levelei és virága volt, teljesen szabályos kicsínyített mása volt a normál változatnak. Nem előre eltervezett szándékkal, hanem csak csíráztattam egy napraforgómagot és aztán egy kis üvegben lévő tápoldatos vízbe lógattam a gyököcskéjét és így nőt fel.

Olvastam az első ajánlott linknél, hogy vannak eleve törpeméretű fák, amelyek hosszú idő alatt alkalmazkodtak. Amúgy a törpeségre kényszerített fák valóban úgy tűnik, hogy csak a körülmények miatt kicsik, nem ganetikailag, mert kiültettve úgy tudom eredeti méretre nőnek. Van egyáltalán genetikai méret? Nem csak a körülmények határozzák meg a méretet. A törpefák nagyon szépek, szabályosak, szép levelekkel, terméssel, nincs semmi különösebb deformáció, biztos, hogy szenvednek eze a növények? Pl. a szárazságtól is kisebbek a növények, de még deformáltak is, látszik rajtuk, hogy nem tetszik nekik vmi. A törpefáknél ezt nem tapasztalom.

[Szerkesztve]

(#14) Algieba válasza spiceworld (#13) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

''hanem csak csíráztattam egy napraforgómagot és aztán egy kis üvegben lévő tápoldatos vízbe lógattam a gyököcskéjét és így nőt fel.''

Te kis növénytani, ifjú Frankestein. :DDD

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#15) spiceworld válasza Algieba (#14) üzenetére


spiceworld
csendes tag

szerkesztettem az előző hszom! véleményed?

amúgy mondom, csak véletlen műve, nem tudatosan csináltam kicsire. Amúgy a csíráztatás és az említett módon történő felnevelést csak azért csináltam, hogy láthassam jobban a növekedését.(érdekségképpen). Az igazi felfedezések véletlen művei általában, nem vagyunk mi olyan okosak, hogy magunktól találjuk ki ;]

[Szerkesztve]

(#16) Obi-1 válasza _Volkovy_ (#4) üzenetére


Obi-1
őstag

Különben a Bonsai a kínaiaktól ered, nem a japánoktól. Viszont a japánok vitték el a miniatürizálás irányába. A kínai bonsai 80-100 centis, a japán jellemzően 30-50 centis. Az egészen kicsi növényekkel (mame bonsai: 10-20 centis fák) nagyon nehéz foglalkozni, általában nagyobb súlycsoportba lépnek egy idő után.

Mondjuk tény, hogy ez a téma itt felesleges, és rengeteg irodalom található róla, ezért nem is járatom tovább az ujjaim.

Only a Sith deals in absolutes.

(#17) Obi-1 válasza spiceworld (#13) üzenetére


Obi-1
őstag

Létezik genetikai méret, de a környezet erősen befolyásolja, mi valósul meg ebből. Növény és állatvilágra egyaránt értem.

Only a Sith deals in absolutes.

(#19) Algieba válasza Kalandor (#18) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Az éheztetés nem igaz. Lehet, hogy kicsi tálban vannak, kevés földbe ültetve, de az mindig jó minőségű és tápoldattal is etetik a pici fát.

De a többi igaz. Kezdetben drótozzák szegényeket. :(

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#20) Papa-Georgo


Papa-Georgo
senior tag

Mondjuk...akkor nézzük azokat szegéyn fűszálakat, amin tapostok, vagy hancsöltök nyáron a strandon, vagy amiket kegyetlen módon szétfociztok a pályán... Vagy az a kis ''füvecske'' amit csúnya módon szétmorzsoltok és elszívjátok ;]

Vagy arról neis beszéljünk, amikor építkezések miatt, kiírtjátok a több száz éves fákat...

Vagy amikor a klafa dzsippekkel ágon bokron keresztül rallyztok az erdőben...és szétírtotok mindent...


Ez NEM kegyetlenség???? :F

Nem kéne azért ennyire elmenni egyik irányba... Jajj..szegény füvecske...jajj szegény fácska.

Wazze..abból a szegény fácskából készül a papír, és abból a szegény fácskából tüzelsz a kandallóban...lol

Legalább legyetek következetesek...Szegény Bonsai fácsaka...akkor igenis szegény foci pálya gyep...én védema füvet akkor, ne lépjetek RÁ!!!!

Csak enynit szerettem volna :R

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#22) Obi-1 válasza Kalandor (#21) üzenetére


Obi-1
őstag

Az a gazdaságos bonsai csak egy földbe dugott ág, gyökerek nélkül. :)

Only a Sith deals in absolutes.

(#23) balesz^ válasza Obi-1 (#22) üzenetére


balesz^
tag

Nekem is van egy ilyen gazdaságos fám... :)

Időnként nő egy két új ág és rajta pár levél, aztán idővel lepotyognak ezek a kis levlelek...

Nem elég párás a levegő a szobámban és erre elég érzékeny, pedig párásítok is időnként :)

(#24) Smogus válasza spiceworld (#12) üzenetére


Smogus
őstag

Én személy szerint a tölgyfát nem ajánlom kezdésnek :D
túl nagy levelű fa nehéz lenne vele
sokkal mutatósabb egy kisebb levelű fafajta
Érdemes a természetben keresni érdekes formájú kisfákat, facsemetéket és ezeket cserépbe ültetni, ez kicsit hosszú folyamat mert alapból a kis facsemetének a gyökerei terebéjesek és első éveben földlabdástúl kell valami nagy cserépbe ültetni majd a következő átültetésnél már elkezdhető a gyökerek metszése és kissebb cserépbe való ültetése és így tövább amíg elérsz a neked megfeleő cserépmérethez

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#25) bnorci71 válasza Smogus (#24) üzenetére


bnorci71
addikt

A könyv fűzfát javasol kezdésnek :) Gyakorlatilag ha egy 15-20 cm átmérőjü rönköt füldbe dug az ember és kap elég vizet akkor is megfogan tehát jól bírja a gyürődést csak vizet kapjon :)

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#27) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Egyébbként nekünk is van egy ilyen bonsaiunk, de azt uigy kaptam még régebben, és időnkén fogja magát és lehullajtja a leveleit, aztán meg visszanöveszti.Bár nem nőtt azóta egy centit se
:D

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#28) Smogus válasza bnorci71 (#25) üzenetére


Smogus
őstag

Hát igen a fűzfa boldugul mindenhol még sokszor az sem zavarja ha nem éppen a legjobb vízet kapja nálunk falun soka azért ültettek fát hogy az az emésztő gödörből szívja a felesleges vizet :D
Na mindegy
szerintem vegyél egyet valahol virágboltokban egy-két ezer forintért lehet kapni azon lehet megtanulni hogy hogy kell róla gondoskodni :D
és esetleg közben lehet csinálni is egyett, de ha te csinálod az egészen időigényes tud lenni
első cserépbe ültetés után 1-2 évre rá érdemes majd metszegetni meg drotozással alakítgatni

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#29) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Találtam egy bonsai könyvet a könyvtárban.
Ferenczy könykiadó, A bonsai titkai

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#30) Digital


Digital
addikt

Tegnap kaptam egy kínai fagyalt:) Nagyon tetszik:) Picit meg szeretném igazítani a lombját,de nem tudom hogy kezdjek hozzá:F Az itt talált linkeken nem igazán találtam meg hogy mit is kellene levágni róla:F

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#31) Digital


Digital
addikt

UP!

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#32) Digital


Digital
addikt

:F

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#33) Digital


Digital
addikt

UP!

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#34) Digital


Digital
addikt

UP!

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#35) Digital


Digital
addikt

Senki :F :(

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#36) DeusHun


DeusHun
őstag

Hi!

Pár hónapja van egy Japán Juharom (vörös levelű, eszméletlen szép) és gondoltam mostmár társítok mellé még valami egzotikusat. Nézegettem és fűzfát bonsai-ban még nem találtam, gondoltam megcsinálom. Vágtam 2 ágat (ez a 3. próbálkozás, eddig mindig csak 1 ágat vágtam), most vízben vannak immár 4 napja, várom, hogy gyökerezzenek. Utána hogy tovább? Azt olvastam, hogy érdemes egy tejfölöspohárban kő-föld vegyesbe (50-50 arányban) ültetni az összes leendő bonsai-t, ezt egy félbevágott üres ásványvizes palackba tenni és rátenni a tetejét (azaz lezárni. Párában gyorsabban nő a gyökere), 1 cm magasságnyi vizet önteni rá és 2 hetente cserélni. Viszont így bepenészesedik a fakezdemény és meghal (tapasztalat :( ). De csak a fűzva, mert kb 2 hónapja van egy zöldlevelű másik fa is hasonlóan palackban és az nem penészesedik. Próbált már valaki ilyet?

Ja meg van még egy kérdésem. Igaz ott tartási kérdés nem növesztési. Mégpedig: a japán juhart, hogy több fényt kapjon kivittem az erkélyre. Mióta kinn van az összes levelének a pereme elkezdett száradni, mind, kivétel nélkül. Ez mitől lehet? A túl erős napsütés? Vagy a pára hiánya?

Rainforest Alliance Certified signature

(#37) DeusHun válasza Digital (#30) üzenetére


DeusHun
őstag

Ágak, hajtások metszése

Miután elképzeltük a bonsai-unk leendõ alakját, (vagy az eredeti alakot szeretnénk vissza állítani) ne ragadjunk rögtön metszõollót, néhány dolgot elõtte nem árt tudnunk. A metszés utáni növekedést az ág végén lévõ rügy iránya fogja a leginkább befolyásolni.
Ha a rügy felfelé álló, a növekedés intenzívebb lesz mint oldalra vagy lefelé álló rügy esetén. Természetesen, ha mondjuk egy ágat baloldali irányba szeretnénk növeszteni, akkor egy olyan rügy felett metszünk amely balra néz. Így az ág további növekedése a rügynek megfelelõ irányba fog folytatódni.
Vigyázzunk, hogy a metszés ne legyen túl közel a rügyhez, mert könnyen beszáradhat, és ebben az esetben nem hajt ki, vagy túl messze a rügytõl mert a megmaradó ágdarab elrontja az összképet.
A metszés ideje általában kora tavasz, az ilyenkor lemetszet ágak helye a növekedési idõszakban gyorsan gyógyul. Ha egy ágat vastagítani szeretnénk hagyjuk megnõni 6-8 levél(párig) utána vágjuk vissza 1-2 levél(pár)ra. Minél több levél van egy ágon, annál több energia áll rendelkezésére a növekedéshez.
A fenyõfélék esetében a tavasszal megjelenõ hajtások közül, a legerõteljesebbeket és a leggyengébbeket távolítsuk el. Ezek eltávolításához általában elegendõ a körmünk. Mivel a metszés elég drasztikus beavatkozás, mindig csak jó erõben lévõ növényeken végezzük és mindig csak fokozatosan.
Tehát elsõ lépésben a lobkorona felsõ részén, 1-2 hét múlva a korona középsõ és végül az alsó részén.

Rainforest Alliance Certified signature

(#38) DeusHun


DeusHun
őstag

Valaki?

Rainforest Alliance Certified signature

(#39) burgatshow


burgatshow
veterán

Egy pillanatra valami RGB reinkarnáció topikjának hittem a dolgot! Bocsi! :B

(#40) DeusHun


DeusHun
őstag

Milyen földbe érdemes átültetni a már meglévő bonsai-t?

Rainforest Alliance Certified signature

(#41) vancha2 válasza DeusHun (#40) üzenetére


vancha2
aktív tag

Az magától a növénytől függ. Milyen fa?

(#42) DeusHun válasza vancha2 (#41) üzenetére


DeusHun
őstag

Japán Juhar ;) Szép vörös levelekkel.

Rainforest Alliance Certified signature

(#43) vancha2 válasza DeusHun (#42) üzenetére


vancha2
aktív tag

Japán juhar:

Elhelyezés: A japán juhar napos helyet igényel, de nyáron enyhén árnyékold, nehogy megperzselődjön a levélzete. Óvd a -10 C alatti fagyoktól.

Öntözés: Növekedési időszakban naponta öntözd. Télen is tartsd nedvesen a talajt.

Tápanyag-utánpótlás: A levelek kipattanása utáni első hónapban hetente tápoldatozd, majd nyár végéig kéthetente.

Átültetés: Tízéves koráig kétévenként ültesd át, később már csak ha szükséges. Az átültetés ideje legjobb, ha kora tavasz. Normál talajkeveréket használj, tehát egy rész vályog, két rész tőzegmoham és két rész gránittörmelék.

Metszés: Tavasszal egy-két pár levelet hagyj meg, a többit vágd vissza. A hosszú ívközöket vágd vissza. A kisebb levelek és a szép őszi lombszíneződés érdekében a nyár közepén vágjuk le az összes levelet. Utána drótozd a fát.

Szaporítás: A magvetést télen végezd, a zölddugványozást nyáron. A bujtás és a légbujtás ideje a tavasz vagy a nyár.

Ezzel remélem kielégítettem a kiváncsiságodat... :DDD

[Szerkesztve]

(#44) T 1000


T 1000
aktív tag

Szia! Nem rég vetettem bele magam a témába, de néhány dolgot el tudok mondani. A bonsai kínából ered, (ha jól emléxem ott pen jing-nek hívják) eredete alapvetően a buddhizmussal köthető össze. A buddhizmus egyik legfontosabb eleme, hogy minden a világegyetemben egy örök körforgásban van és csak akkor léphetsz magasabb szintre, ha azonosúlsz a természettel- vagy valami hasonló-. Ennek egyik legjobb eszköze a meditáció, amihez a szabadban egy nagy fát használtak, ezt nézegettét egész nap, hogy hogy illik a természetbe stb...Nagyon sok tényező miatt jobbnak látták, ha ezeket a fákat közelebb hozzák otthonaikhoz, főleg az otthoni kertekhez, hogy bármikor meditálhassanak. (ilyen tényező volt pl, a lábzsugorított nők, akik nem tudtak elmenni a fákhoz, így a fákat vitték el a nőkhöz). A bonsai japánba jutva azonnal hódított, és már jelenleg az egész világon rendkívül népszerű. A bonsai lényege, hogy egy - a természetben megtalálható fa- tökéletes és kicsinyített mása legyen. Alapvetően két fajta cserépben tartják, az ismertebb lapos cserép az erdőt, mezőt szinbolizálja, de van egy magas keskeny változat, ami a hegyoldalt szinbolizálja. Nevelése elsősorban a növény növekedési irányának és ütemének szabályozásából áll, a legszebb bonsaiokat több generáción! keresztűl nevelik. ........folyt köv

(#45) vancha2 válasza T 1000 (#44) üzenetére


vancha2
aktív tag

Te most könyvet írsz, vagy szeretsz másolni? :F :)

(#46) T 1000 válasza vancha2 (#45) üzenetére


T 1000
aktív tag

Ezt most viccből kérdezed, vagy zavar hogy más is hozzászólt a téméhoz? Egyéként a topicnyitó kérdezte hogy: ''Mi az alapelve a bonsai-nak?'' Mint írtam nem rég ástam magam a témába és ezeket olvastam, kb 8 oldal lényegét gyűjtöttem össze néhány mondatba, gondoltam segíthet megérteni mi is a lényege a bonsainak, hogyan és miért találták ki.....a következő hozzászólásom a különböző bonsai stílusokról, a felhasználható fajtákról, a szükséges eszközökről és a kezdő lépésekről szólt volna...egyébként másolni meg nincs időm, mivel dolgozok, ja és per pill. nincs is miből....

(#47) vancha2 válasza T 1000 (#46) üzenetére


vancha2
aktív tag

Bocs, nem akartalak megsérteni :P

(#48) DeusHun válasza vancha2 (#43) üzenetére


DeusHun
őstag

Igen, azt hiszem ez mindenre válasz :D:D
Akokr várok jövő év tavaszig az átültetéssel. Remélem kibírja addig.
Meg akkor mostmár tudom mitől száradt meg a leveleinek hegye :S

Rainforest Alliance Certified signature

(#49) DeusHun


DeusHun
őstag

Fűzfából próbált már valaki bonsai-t csinálni?

Rainforest Alliance Certified signature

(#50) vancha2 válasza DeusHun (#49) üzenetére


vancha2
aktív tag

Én még nem próbáltam, de már láttam róla képet. Megnéztem a szakirodalmat és az alábbiakból lehet bonsait nevelni:
Salix (Fűz)
Salix babylonica (Babiloni fűz)
Salix helvetica (Svájci fűz)
Salix repens (Kúszó fűz)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.