Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:50:13

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) bok92 válasza Blackmirror (#700) üzenetére


bok92
addikt

Igen,de mondjuk én is próbáltam( TSF), és utána nem akart egyik android alkalmazás sem működni. :U Szóval aki nagyon akar launchert/widgetet használni, annak nem BB való.

(#702) turbulencia8


turbulencia8
őstag

A minap rájöttem, mennyire egyszerű a ThunderBird kontaktok szinkronizációja a Blackberry-vel, pontosabban a BBLink-kel, gondoltam megosztom a fórumon is, hátha segít másoknak.
Mivel a BBLink a Windows Contacs-ba menti a telefon kapcsolati listáját, azt simán, menüből be lehet importálni Outlook Express címlistaként a ThunderBird-be (kb. két értelemszerű kattintás).
A Windows Contacts szerkesztése is igen egyszerű, mindent az utónévhez érdemes elmenteni, ha a telón is csak azt a legfelső mezőt használjuk gyakrabban. Természetesen Windows 8.1 alatt is szerkeszthető a címlista: a start gomb - jobb klikk - futtatás parancshoz egyszerűen a contacts-ot beírni.

Az idétlen Gmail-es szinkront utáltam, kb. 700 névjegyzékből összevontam és töröltem egy csomót, maradt 250 átlátható, rendszerezett, főként céges cím. A Gmail-t a továbbiakban pedig elfelejtem.

(#703) Giorgio1313


Giorgio1313
aktív tag

Valakinek van tapasztalata a Mireo gps programmal?Most tolnek le egy nemetorszag oda visszat bele merjek vagni csak ezzel?

(#704) odrif válasza Giorgio1313 (#703) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

szerintem jó program. igen.

20 éve a Prohardveren

(#705) che 1990


che 1990
tag

Sziasztok, tudtok olyan bb alkalmazásról ami hasznos futás közben és ingyenes? pl. mint androidra a runkeeper vagy endomondo sport tracker... vagy valaki próbálta már ezeket az apk.-kat bb-n?

Valamint ttorrent szintén droidos app-al van valakinek tapasztalata?
:R

(#706) Stimpy001 válasza California1 (#693) üzenetére


Stimpy001
aktív tag

Igen van. Snapbol töltsd le,ha telepítetted menj a beallitasokba és a viber ikonnal tedd be a pipát. Ekkor beepul a hubba és muxik pushban is

Ez kifejtenéd kicsit bővebben? A Snap vagy a Viber beállításaiban nézzem?

iPhone 13 Pro Max 256GB + sok oldschool Ericsson meg Nokia

(#707) room303 válasza che 1990 (#705) üzenetére


room303
tag

endomondo van BB-re, Worldben megtalálod (igaz, portolt): link

Van ismerősöm, aki napi szinten használja, alapvetően elégedett vele, az összes baja, hogy lassan talál jelet a GPS (bár ez lehet, hogy készülékfüggő)

(#708) room303


room303
tag

Lehet, hogy volt már, nem emlékszem: droidos Fifa14-et próbálta már valaki? Nekem Snapből ugyan lejött, de ahogy elkezdte volna letölteni a "kontentet", kifagyott. Valakinek van rá ötlete?

(#709) SlausK


SlausK
tag

Sziasztok!

Blackberry vásárlásán gondolkodok (Z10/Q10) és az lenne a kérdésem, hogy a Q10-es az 1:1-es kijelzője miatt szenved-e valamiféle hiányt alkalmazások terén vagy csak annyi, hogy többet kell görgetni egy programon belül?
Illetve megtudná nekem nézni valaki, hogy EZ az alkalmazás hogyan szuperál rajta, vagy van BB-s alternatíva esetleg erre a célra?

Köszönöm! :)

(#710) lugosi válasza SlausK (#709) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Vannak alkalmazások amik nem mennek a négyzetes kijelzőn.
Pl játékok közül jópár.

(#711) bok92


bok92
addikt

Egyeseknek jó hír lehet. Lesz Viber BB-re! :)

(#712) odrif válasza bok92 (#711) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Egyeseknek biztos.

20 éve a Prohardveren

(#713) rbalint88 válasza odrif (#712) üzenetére


rbalint88
addikt

szerintem a BB-nek lesz a legjobb. sokan csak azért nem váltottak szerintem BB10-re, mert nem volt rá viber. remélem viber mellett sygic és/vagy igo is lesz

(#714) icezozo válasza rbalint88 (#713) üzenetére


icezozo
addikt

Sygic van! Igo folyamatban!

http://qwankido.hu/

(#715) rbalint88 válasza icezozo (#714) üzenetére


rbalint88
addikt

le lehet tölteni a BBWorldből? nálam ez jelenti azt, hogy van.

(#716) icezozo válasza rbalint88 (#715) üzenetére


icezozo
addikt

van alternatív megoldás, mint sok minden másra!

és nem csak a BBWorld létezik!

http://qwankido.hu/

(#717) rbalint88 válasza icezozo (#716) üzenetére


rbalint88
addikt

oké, de az embereknek nagyon kis része hajlandó csak alternatív megoldásokat keresni. (én mondjuk közéjük tartozom)
szóval a BBWorld-öt kellene fejleszteni ezerrel, az OS és a készülékek bőven kurvajók, de a WP telókat is azóta veszik igazán, mióta van rendes alkalmazáskínálat, plusz olcsó. ja és Nokia, tehát ott virít rajta az ingyenes kontinensnavi.

[ Szerkesztve ]

(#718) icezozo válasza rbalint88 (#717) üzenetére


icezozo
addikt

ha navi kell ott a Worldben a MIREO ! ( Tom-Tom )
offline,full magyar. 7 napig ingyenes ,utána megvásárolható.

http://qwankido.hu/

(#719) California1 válasza Stimpy001 (#706) üzenetére


California1
őstag

Viber beallitasok-- display--- viber ikon kijelzese (pipa be) és már is bent lesz a hub-ban :-)

(#720) eventus válasza rbalint88 (#713) üzenetére


eventus
veterán

Viber is lesz. Aki nem meg lusta foglalkozni a telefonjával, csak issza a nyálat belőle, az...

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#721) rbalint88


rbalint88
addikt

Jaj, mit hupákoltok. Értsétek meg, hogy az átlagjóskapistagizi nem úgy vesz telefont, hogy mit lehet a legjobban széthekkelni, hanem mi működik out of the box. Ebben az ájfon a legjobb és kb legdrágább, android elég jó mindenben, de olcsón csak szar van, drágán meg drága. WP jól fut az olcsó telókon is, azok fogynak is eléggé. BB-nek meg kell találnia a helyét ebben a rendszerben. Az üzleti szférát letarolhatnák, de azt a pár éves lemaradást a többi rendszerrel szemben okosteló vonalon, de ehhez kell az, hogy az alkalmazásboltban az összes húzónév meglegyen, ha már árban nem tudnak/akarnak alákínálni a konkurenciának.

(#722) eventus válasza rbalint88 (#721) üzenetére


eventus
veterán

Nem mindig a legdivatosabb a jobb.. Célszerű időnként új lehetőségeket keresni a fejlődés érdekében. Pl android mit tud újat nyújtani? Ellenben nézzünk meg egy BB10 rendszert.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#723) Blackmirror válasza rbalint88 (#721) üzenetére


Blackmirror
senior tag

Mihez képest van lemaradva?mert most a WP-ben lett átlátszó csempe? :DDD
Nincs lemaradva, az alkalmazásbolt szegényes, de épp ma volt róla szó hogy jön a viber.
Szerinted WP-vel mi volt megjelent és minden alkalmazás volt rá a voltjában?Nem,és a BBnél sem,de csak picivel több mint egy éves a rendszer.
Légy türelmes.Ha meg nem vagy az akkor mókold rá a droidost ahogyan többen tesszük.

iPhone X@R, iPad Pro

(#724) rbalint88 válasza Blackmirror (#723) üzenetére


rbalint88
addikt

amiből kell a droidos, azt rámókoltam. az egész vita abból indult ki, hogy zozoék úgy gondolták, amit droidból rá lehet mókolni, az "van", szerintem meg az "van", amit a worldből le lehet tölteni, ennyi.
wp-vel mi volt az elején? nem vette senki :DDD
miben van lemaradva? csak az alkalmazásboltban. androidot, wp-t magasan veri a rendszer, ios-hez képest azt mondanám, hogy egál, csak más. ami rendszerszinten hiányzik ios-ból, azt az alkalmazáskínálattal pótolja.
szóval aki a bb-rendszer fikázóját látja bennem, az "calm the fuck down". szeretem a z10-em, nem is tervezem lecserélni (max egy stl100-2-re.)

(#725) Blackmirror válasza rbalint88 (#724) üzenetére


Blackmirror
senior tag

Félreértettelek akkor.
Elején én is morogtam a world miatt(droidos telefonom volt előtte) de azért fejlődik és ha nincs más akkor playes alkalmazást rátelepítem aztán mindenem megvan, igaz viber nekem nem hiányzott,de sokaknak igen.

Szerk.:Ja és nem fikázót láttam benned csak érdekelt hogy mi a baj.

[ Szerkesztve ]

iPhone X@R, iPad Pro

(#726) Tulujus


Tulujus
csendes tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy tudtok-e olyan programot ajánlani BB OS7 alá (9320 Curve-ra), amelyik képes előre letöltött GPS-trackek alapján navigálni? Pl: .gpx, vagy .gdb, vagy .mps, vagy .trk, esetleg .upoi fájlok felismerésére, és kezelésére alkalmas.

Előre is köszönöm!
T.

''Az erőszak a gyengék végső menedéke.'' Salvor Hardin (Isaac Asimov)

(#727) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Szokatlan hibát szeretnék feltárni.

Küldtem egy xy szolgáltatónak levelet amit a Rémemberből kopipészteztam ki (ismertebb néven: Smittelés. :DDD ).
A levél krix-krax lett...

Ismételve a Rémemberből kijelölve és direkt linkelve üres levél ment ki - úgy, hogy én a levélben a szöveget láttam! Meg is nyugodtam, de válasz semmi nem jött. :U :(((

Ekkor kérdeztem rá telefonon minden egyes levélre. A hiba ekkor derült ki.

Más is járt már így?

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#728) room303


room303
tag

Mai találmány: beszéltem egy iPhone-os ismerősömmel, aki hosszan ecsetelte a location based reminder előnyeit. Utánanéztem, van ilyen BlackBerryre is, méghozzá natív :)

http://appworld.blackberry.com/webstore/content/28564972

(#729) bok92


bok92
addikt

Megjelent a OneDrive alkalmazás !

(#730) California1 válasza bok92 (#729) üzenetére


California1
őstag

Mi is ez pontosan?

(#731) Polllen válasza bok92 (#729) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nagyon pöpec, android verzió megy is a kukába;)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#732) bok92 válasza California1 (#730) üzenetére


bok92
addikt

A Microsoft felhőszolgáltatása. ;) Régi nevén Skydrive...

(#733) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Vagyis online be van kötve az NSA-hoz. Ne bízz meg egy ami szolgáltatóba!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#734) lugosi válasza Polarstar (#733) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Viszont így legalább az NSA-nál van backup :DDD

[ Szerkesztve ]

(#735) bok92 válasza Polarstar (#733) üzenetére


bok92
addikt

:DDD Akkor ennyi erővel kidobhatnám a telefont, és elmehetnék a hegyekbe barlanglakónak. :U

(#736) Polarstar válasza bok92 (#735) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Én most az amerikai tulajdonú cégekről beszélek. Egyik sem megbízható biztonsági szakértők szerint.
A javaslat egységesen az, hogy ezeket a cégeket célszerű elkerülni. Ez persze a blekire nem vonatkozik.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#737) Polllen válasza Polarstar (#736) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ne legyél naiv.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#738) bok92 válasza Polarstar (#736) üzenetére


bok92
addikt

És szerinted más országokban ilyen nincs? A telefonszolgáltatókat még nálunk is figyelik, nem csak ott. Szóval oly mindegy már, hogy mely cég termékeit választod. Sajnos.

(#739) bigsee válasza Polarstar (#727) üzenetére


bigsee
addikt

Bammeg, ezt háromszor olvastam el és értelmeztem, de csak egyszer értettem meg... :D Neked már korábban is volt gondod a rémemberrel, ha jól tévedek, ugye?! Már kaptál választ is, hogy nem copy@paste módszerrel kellene, hanem van egy megosztás gomb, és utána email.

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#740) room303


room303
tag

Angry Birds Go-t ne frissítsétek, épp most erősítette meg a Rovio support is, hogy a legfrissebb update után többet nem indul. Dolgoznak az ügyön.

(#741) bok92 válasza room303 (#740) üzenetére


bok92
addikt

Akkor egyel több ok, hogy leszedjem... :DDD

(#742) hampidampi válasza room303 (#740) üzenetére


hampidampi
senior tag

Ha újra telepíted, elindul. Persze akkor a mentett állásod is elvész.
Tényleg, meg lehet oldani valahogy a mentések mentését?

(#743) hsrasus válasza rbalint88 (#717) üzenetére


hsrasus
aktív tag

egytértek.
mármint szerintem is csak arról mondható el, hogy van ami a BBworld-ben megtalálható.
ne legyünk naviak, a többség számára az okostelefon annyit jelent, hogy emaileket olvashat, netezhet, képeket csinálhat és bohóckodhat gifekkel, panorámaképekkel (nem olyan minőségűt mint a Nokia 6300-val, mert az még tényleg nem volt értékelhető, de a maiak igen), és van benne navigáció (az egyszerű ember úgy hívja dzsípíesz, ami egyenlő tudású, vagy jobb azzal a készülékkel, ami a sógorának van a kocsijában). ezen túlmenően pár ingyenes játékkal fog bohóckodni a készüléken, amit már szívesen letölt az alkalmazásboltból, de a többi igenis legyen előre rajta a készüléken és persze mindez ne legyen túl drága. ez az elvárása és ez az amiben szerintem nagyon nagyot húzott a Nokia és jól csinálta.

egyébként szerintem az elmúlt 10 hónapban nagyon jól fejlődött a BBworld, de pont a fenti 2 témakörben szinte semmit. gyakorlatilag nincs alternatív ofline gps a Mireo-n kívül, értelmes gif és panoráma készítő szintén nincs. tudom, h a business a célzott réteg, de könyörgöm ők is emberek és bizony a személyes igényeikre is illene odafigyelni.

mondjuk van egy gondolat ami kavarog a fejemben:
a HERE lepaktált a QNX-el így az megkapja a térképeket.
a QNX a Forddal.
a Nokia készülékek az MS-hez kerülnek, a HERE nem, és egyébként is Jollára elérhetővé tették (mondjuk gondolom kb 0 ráfordítás volt), ha megjön az Androidos telefonjuk, akkor onnantól sztm Androidra is rá lehet majd hekkelni, de nekünk nem is ez a lényeg, hanem hogy ha lezárul az akvizícó az MS-el miért is ne jelenhetne meg akár BB-re is? :DDD ;]

(#744) Blackmirror válasza hsrasus (#743) üzenetére


Blackmirror
senior tag

"a HERE lepaktált a QNX-el így az megkapja a térképeket"

Ezt még a nokiás témához akartam is írni,BBMért cserébe adják a HEREt aztán jóvanakko ;]

iPhone X@R, iPad Pro

(#745) Polarstar válasza bigsee (#739) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Nos, nem ment úgy sem.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#746) sasa134 válasza Polarstar (#727) üzenetére


sasa134
addikt

BBM csoprotban írtam a megoldást: NE copyzd, meg vágd, hanem oszd meg a remember bejegyzést emailben!!
Az eltérő szövegkódolás miatt van ez a jelenség.

megosztással teljesen tökéletese, nem beszélve arról, hogy egszerűbb is a művelet!

Tehát szöveg kijelöl, és a jobb szélső megosztás szombólumra nyomj, majd ott válaszd ki, hogy email...ennyi. Kipróbáltam és tökéletesen érkezik meg a szöveg.

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#747) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Egyszer és mindenkorra kukáztam a Fire Chest Usage-t, az a fekália úgy merítette a telefont, hogy a kocsiban töltöttem, az irodában töltöttem, otthon is szinte állandóan töltöttem, hogy ne úgy induljak el valahova, hogy 50% alatt van.

(#748) bigsee válasza lugosi (#747) üzenetére


bigsee
addikt

Ugyanez, z10 topikban írtam... :(

[ Szerkesztve ]

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#749) Polarstar válasza sasa134 (#746) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ahogy ajánlottad...

Egy szép nagy üres rész lett a levélben, amit megkaptak.. Ezen én is megdöbbentem. Egy "keretben látható semmit" kaptak meg.

Nemhiába tettem fel a kérdést.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#750) che 1990 válasza Polarstar (#749) üzenetére


che 1990
tag

Sziasztok!

Kis segítségre lenne szükségem.
Megpróbáltam feltelepíteni a z10-re a Snap.bar-t
A következő problémába ütköztem.
Letöltöttem a Snap.bart...
Letöltöttem a crackberry oldaláról a Sachesi-t...
Viszont ha rákattintok az 'install' fülre csak annyit ír, hogy 'searching for usb device' forog körbe a kis 'izé' mintha töltődne a dolog, de semmi...
Próbáltam úgy, hogy bekapcsoltam a fejlesztői módot és úgyis, hogy nem, de ugyanaz az eredmény.
Valakinek van esetleg ötlete, hogy mi a problem? :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.