Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:50:13

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) DJosef


DJosef
őstag

Üdvözlet Urak!

Működő viber és CIBMTOKEN verziót tud vki mondani nekem. Vibernél elég ha az üzenet küldés megy, hívni nem akarok. Thx.

Forget about it

(#52) Viper26 válasza DJosef (#51) üzenetére


Viper26
nagyúr

BBM miért nem jó?

iPhone 14 | FR955

(#53) DJosef válasza Viper26 (#52) üzenetére


DJosef
őstag

Jó az, csak kellene a viber is.

Forget about it

(#54) eventus válasza DJosef (#53) üzenetére


eventus
veterán

Üzenetküldés megy elvileg. Ha 1055 leak rom van, akkor elég csak az apk, de korábbi romoknál bar file kell.
Ha megvan az apk, akkor itt tudsz bar file-t csinálni: [link]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#55) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Srácok! Fotós Tilt Shift manipuláló kellene. A gyári boltos tilt Shift progi remek lenne, ha lenne mondjuk egy mikroszkóp amivel nézem a kijelzőt és volna tű a menűbe operálni. :DDD
De most komolyan! Ilyen szar miért engednek egy boltba be?
Kettes betűnagyság!, valami van a kijelző bal felső sarkában... Face palm!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#56) DJosef válasza eventus (#54) üzenetére


DJosef
őstag

.bar fájlból tettem fel sachesi progival, tv24 megy, bkv menetrend megy. Sima 10.1.0.273 van fent.

[ Szerkesztve ]

Forget about it

(#57) eventus válasza DJosef (#56) üzenetére


eventus
veterán

Szuper :) Azért a romodat frissítsd :)

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#58) turbulencia8 válasza DJosef (#56) üzenetére


turbulencia8
őstag

Lol, ez jól hangzik, nekem is ez a rom van fent. Ezzel több Viber verziót próbáltam Sachesi-vel, egyik sem indult el. A Skype-pal van valakinek hosszabb távú tapasztalata, mennyire szívja az akkut? Androidon nem szerettem, és most is idegenkedek tőle ugyan, de a külföldön élő androidos rokonomat szeretném elérni néha BB-vel is valamilyen voip-os hívással. Még nem teszteltem a Skype-ot (mindössze 2 napos a Z10), csak láttam, hogy a AppWorld-ben van Skpe és WhatsApp, érdekelne mások véleménye.
Az előző (androidos) telefonomon viber-en egész megfelelő minőségben beszéltünk (London-Bp.). Aki a 10.2.1-es leak firmware-t használja, annak megy Viberen a voip-os hívásmodul is? Köszi a választ.

(#59) turbulencia8 válasza turbulencia8 (#58) üzenetére


turbulencia8
őstag

eventus: Hogyan kell frissíteni brand-nélküli firmware-re - az egyébként független - telót? Ezt belinkelnéd légy szí, valószínűleg nem lesz időm a Z10-es topic kb. 6000 hozzászólását végigolvasni, köszi előre is! Youtube-on láttam a szoftvert, de linket nem találtam még hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#60) sasa134 válasza turbulencia8 (#58) üzenetére


sasa134
addikt

erre a Viberre írják, hogy működik... klikk

nem tudom megerősíteni, ki kell próbálni..

Skype nekem nem fut állandóan, elindítom ha kell, de amúgy offline vagyok. Tökéletesen működik, mint ahogy a Whatsapp is. Nyugodtan telepítsd mindkettőt a World-ből.

A legjobb messze a BBM, minden értelemben - sebesség, (hang)minőség, minden.

Avanti Roma

(#61) turbulencia8 válasza sasa134 (#60) üzenetére


turbulencia8
őstag

Köszi, ezt valóban nem próbáltam, csak 3.0 fölötti verziót!

(#62) sasa134 válasza turbulencia8 (#61) üzenetére


sasa134
addikt

kipróbáltam , nekem nem indul el :U (10.2.0.429)

no, futok még egy-két kört ezzel...

Avanti Roma

(#63) kárátékutyá


kárátékutyá
őstag

Valami jóféle sport stopper alkalmazást tudtok? Ilyesmit...

(#64) turbulencia8 válasza kárátékutyá (#63) üzenetére


turbulencia8
őstag

StopTimerX

Sasa134: Nagyon jó a z10-es topic-nyitó. :R

[ Szerkesztve ]

(#65) pippo76 válasza DJosef (#51) üzenetére


pippo76
tag

Q10-en fut.

(#66) DJosef válasza pippo76 (#65) üzenetére


DJosef
őstag

Milyen oprendszer van rajta? 10.1 v 10.2.0

Forget about it

(#67) pippo76 válasza DJosef (#66) üzenetére


pippo76
tag

10.2.1.1055

(#68) DJosef válasza pippo76 (#67) üzenetére


DJosef
őstag

Akkor sztem azért megy neked, nekem 10.1.0.xxx

Forget about it

(#69) pippo76 válasza DJosef (#68) üzenetére


pippo76
tag

Készül a BB10 verzió is a CIB-nél.

(#70) petibacsi06


petibacsi06
tag

sziasztok! Van egy androidos program (illetve több is), amiből megcsináltam a bak fájlt, feltettem a q10-re, eddig rendben is volt minden. De a progi nem indul el, hibaüzenettel leáll.
Két három programmal is jártam így.
Ezek szerint nem minden progit lehet így áttenni bb-re?

(#71) sasa134 válasza petibacsi06 (#70) üzenetére


sasa134
addikt

Reméljük, bar file-t akartál írni :)

Igen, elképzelhető, hogy nem fut. van ilyen. Milyen OS, 10.1 vagy 10.2?

A legnagyobb esély 10.2.1 Leak OS-sel van, ott nem kell apk->bar átalakítással sem bajlódni, lehet közvetlenül apk-t futtatni a telóról.

Avanti Roma

(#72) petibacsi06 válasza sasa134 (#71) üzenetére


petibacsi06
tag

Ja igen, bar fájlt akartam írni.
10.2 OS, telenoros a telcsi.

(#73) sasa134 válasza sasa134 (#62) üzenetére


sasa134
addikt

VIBER BlackBerry Z10-en?

10.2.1-es (leak) OS-en az apk telepíthető, ezzel nem akarok foglalkozni itt, ami érdekes, az a futtatása 10.1.0.xxx és 10.2.0.xxx, azaz a jelenlegi hivatalos OS alatt. megoldható? Igen.

Tesztelve: BlackBerry Z10 (stl100-2), független készüléken, OS verzió: 10.2.0.429 - MŰKÖDIK

A lényeg, hogy android debug token telepítve legyen ezen OS-re is, így azután "sima" Sachesi-féle bar telepítéssel telepíteni tudjuk a Vibert ami fut is. De előtte kell egy debug token is. Az egész művelet (ha nem számítjuk bele token emailre-ekre várást) kb 15 percet vesz igénybe.

Ami szükséges:
- Win 7 , PC
- Sachesi (1. posztból letölthető)

telepítés: CSAK SAJÁT FELELŐSSÉGRE Előtte készítsünk biztonsági mentést BB Linkkel (BB Link megléte a driverek miatt amúgy is alapfeltétel).

1. telepítsük számítógépünkre a legfrissebb Java SE Runtime-ot (letölthető OP rendszerünknek megfelőlen innen klikk ) , majd indítsuk újra a gépet

2. töltsük le ezt az Android packot (NEM kell megijjedni a nevétől, csak vicces kedvében volt a feltöltő), letölthető innen, tegyük ki a tömörített file-t az asztalra

3. kérjünk a BlackBerry-től debug tokent itt: klikk
( válasszuk ezt: "For BlackBerry PlayBook apps or BlackBerry 10 apps developing using a 10.1 or lower SDK or BlackBerry 10 WebWorks SDK below 2.0", töltsük ki értelem szerűen, adjunk meg egy valós email címet mert arra szükség lesz. regisztrációs PIN-nek adjunk meg egy számsort, amit megjegyzünk, pl 0123456, majd submit. Nekem kb 20 perc alatt jött meg a két szükséges email, de ez lehet több - várjunk türelmesen)

4. Fogjuk az Android pack-ot és tömörítsük ki (legegyszerűbb ha az asztalon csinálunk egy mappát). Ha BlackBerry-től megvan a 2 email, mentsük le a 2db ".csj" file-t ugyanebbe a könyvtárba amiket csatolmányként kaptunk.

5. Fogjuk a telefonunk, és kapcsoljuk be rajta a fejlesztői módot (Beállítások / Biztonság és adatvédelem / Fejlesztési mód / On --> adjunk meg egy kódot, JEGYEZZÜK MEG! )

6. Könyvtárunkban (ahol a kicsomagolt zip tartalma és a 2 lementett ".csj" file van) nyissuk meg a Jegyzettömbbel a "config" file-t (NE Total Commanderben, hanem intézőből). Itt minden sorban állítsuk be megfelelően a kódokat:
set PASSPIN = ez az a kód lesz amit a BB oldalán a token igénylésnél megadtunk (példánkban 0123456)
set PASSKEY= ez bármi lehet, én az egyszerűség kedvéért újra a 0123456-ot használtam
set DEVICEPIN= ez a BB PIN-ünk (Beállítások/Névjegy/Hardver/PIN)
set DEVICEIP=10.1.1.5 (én ezt így hagytam, ha USB-vel kötjük össze a PC-t és a telót akkor ez a default)
set DEVICEPASS= ide írjuk be a fejlesztési módunk jelszavát / kódját
Mentsük el a változtatásokat - figyeljünk oda, hogy minden jól legyen kitöltve.

7. Dugjuk a telónkat a saját USB kábelével a PC-re, várjuk meg míg a BB Link felismeri, és a Win is látja.

8. Ha megvagyunk, fogjuk a "client-PBDT _valami.csj" és a "client-RDK_valami.csj" fileokat és egérrel jelöljük ki őket EGYSZERRE, majd drag&drop-pal húzzuk a "RegisterToken" file-ra, engedjük el őket. Token regisztrációnk megkezdődik egy DOS-os ablakban.

9. Ha ennek vége (még akkor is, ha error-t kapunk - én kaptam), elvileg megszületik egy file a munkakönyvtárunkban, aminek a neve: "debugtoken.bar" Ezt akartuk elérni!

10. Most töltsük le a Vibert innen: link
Ez a 3.2.0.5-ös verzió és nekem gond nélkül fut, ne laggol, csak szuperül működik. HUB-ba nem épül be, de ha active frame-ként fut, akkor kapunk értesítést, csillagot is stb. Másoljuk be a munkakönyvtárunkba az apk-t. Ezután húzzuk ezt az apk file-t (Viber-v3.0.2.5_bbagentjucey.com.apk) egérrel a "ConvertAndroidApp" file-ba és engedjük el. Ha minden jól megy, létrejön egy ugyanilyen filenevű .bar és .wrn file - ugyanezen könyvtárban. (lehet dob errort, hogy nem tud települni, nem érdekes)

11. Húzzuk le a telefonunk a gépről és kapcsoljuk ki a fejlesztői módot. Indítsuk újra a telefonunk.

12. Kapcsoljuk be újra a fejlesztői módot (a kódot kérni fogja), majd digjuk PC-re. Várjuk meg amíg a BB Link felismeri. Indítsuk el a Sachesi nevű, jól ismert programunkat, menjünk az "Install" fülre.

13. Fogjuk a 9-es pontban keletkezett "debugtoken.bar" file-t és húzzuk ide egérrel. Települ, elméletileg gond és hibaüzenet nélkül. Fogjuk a 10-es pontban keletkezett "Viber-v3.0.2.5_bbagentjucey.com.bar" .bar file-t (figyeljünk, hogy ne az apk-t akarjuk telepíteni) - és ez is szépen települ, ha mindent jól csináltunk.

14. Húzzuk le a telefont a PC-ről, kapcsoljuk ki a fejlesztői módot és indíthatjuk a Vibert.

15. Töröljük a Vibert és használjunk BBM-et, szólítsuk fel erre barátainkat, ismerőseinket is (androidon/iOs-en is elérhető).

Tökéletesen megy:


[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#74) sasa134 válasza sasa134 (#73) üzenetére


sasa134
addikt

SZERK: annyi pontosítás kell ide, hogy a chat funkciót tudtam eddig tesztelni az akadás mentesen, rendben fut. Hívást nem volt alkalmam még próbálni de arról is jön majd infó (amint találok vkit akit fel lehet hívni :DDD )

Avanti Roma

(#75) DJosef válasza pippo76 (#69) üzenetére


DJosef
őstag

Az jó lenne, mert most egy kis méretű jelszó generátort kértem a cib-től. Megbízható az informátorod?

Forget about it

(#76) Polarstar válasza sasa134 (#73) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Jesszus! Mennyit molyoltál vele!
Nem semmi kerülővel lehet felheggeszteni!

Én megvárom a gyári lehetőséget...

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#77) sasa134 válasza Polarstar (#76) üzenetére


sasa134
addikt

15 perc munka, csak hosszú leirva. Fent van a neten mindenhol, de össze kellett vadászni a jól működő pakkot meg a Viber verziót is. Egyáltalán nem nehéz feltenni csak a lépéseket kell követni. :)

Avanti Roma

(#78) pippo76 válasza DJosef (#75) üzenetére


pippo76
tag

Igen, megbízható. Komplett levelezést folytattam a CIB-el ill. a bank fejlesztésért felelős csoportjával ez ügyben. A legutóbb is ők írtak rám, hogy kicsit csúsznak, de csinálják.(Gondolom egy csomó belső és ilyen-olyan engedélyezésen is keresztül kell verekedni magát az applikációnak)

(#79) turbulencia8 válasza pippo76 (#78) üzenetére


turbulencia8
őstag

Tesztelted már a hívást?

(#80) pippo76 válasza turbulencia8 (#79) üzenetére


pippo76
tag

Gondolom ezt nem nekem akartad írni. :)

(#81) bok92


bok92
addikt

Blackberry Weather frissítés jött! Végre olyan, mint 10.2.1-nél... :))

(#82) HaZse válasza sasa134 (#73) üzenetére


HaZse
őstag

Ha menne a hívás, akkor tenném is vissza a LEKAED-ről az SW-t a 10.2.0.429-re. De nekem egy apk to bar programmal is felment a 10.2.0.424-ese, csak kellett hozzá a droid sdk pack is.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#83) Nundee K.


Nundee K.
tag

Sziasztok!

Valakinek sikerült már az OTP Smartbank app-ot (.apk to .bar) működésre bírnia 10.2.0.4**-on?

Sasa134 kartárs leírása alapján próbáltam telepíteni, de a telepítés hibával leáll. Az ikon megjelenik a telón, de futtatni nem tudom a progit, mivel kilép. :F

U.i.: Sachi-val még nem próbáltam. Érdemes?

Köszi!

(#84) HaZse válasza Nundee K. (#83) üzenetére


HaZse
őstag

Nekem tökéletesen működik az otp smartbank. 10.2.0.424 alatt próbáltm ki. Jelenleg 10.2.1.1055-9s SW van fent és ott is műköfik az otp matbank.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#85) Nundee K. válasza HaZse (#84) üzenetére


Nundee K.
tag

Köszi a választ!

Sachi-val telepítetted?

(#86) DJosef válasza bok92 (#81) üzenetére


DJosef
őstag

Nálam nem jelez frissítést.

Forget about it

(#87) kárátékutyá


kárátékutyá
őstag

Olyan akár fizetős appot tud valaki, ahol korrekt minőségű csengő/jelző hangok vannak?

(#88) Polarstar válasza kárátékutyá (#87) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Minek?

Kedvenc csengő hangjaid szedd le, és rakd be a gépbe.

Én is azt tettem.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#89) HaZse válasza Nundee K. (#85) üzenetére


HaZse
őstag

Nem. Ha kell, akkor elküldöm az apk-t, amit csak át kell konvertálnod BAR-ba.

Szerk.: Itt van a BAR file

Használd egészséggel.

[ Szerkesztve ]

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#90) kárátékutyá válasza Polarstar (#88) üzenetére


kárátékutyá
őstag

Köszi, de ezek a letöltött mp3-ak finoman szólva is kritikán aluliak.

(#91) Nundee K. válasza HaZse (#89) üzenetére


Nundee K.
tag

Köszi! :R

Felpakoltam, telepítés: succes. (Már fejlődés :) !)

A telón indítás után: inicializás folyamatban, majd kilép az app. :W

(#92) icezozo válasza Nundee K. (#91) üzenetére


icezozo
addikt

unlock android runtime fent van?

http://qwankido.hu/

(#93) Polarstar válasza kárátékutyá (#90) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Én más telefon gyártók csengőhangjaira gondoltam.

És a jó bevállt régi telefonok csöngőhangjaira.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#94) Nundee K. válasza icezozo (#92) üzenetére


Nundee K.
tag

Köszi Zozo, igen, azóta feltelepítettem, de az eredmény ugyanaz, a telepítés "success", de az app indításakor kidob az active frame-be.
Két verziószámú konvertált .bar-ral is megpróbáltam, egyelőre hasztalan, de sebaj.

kárátékutyá

A zedge app (.apk) tökéletesen működik, próbáld ki.

zedge

[ Szerkesztve ]

(#95) bok92 válasza DJosef (#86) üzenetére


bok92
addikt

Nyomj a frissítés keresésre, kéne hogy legyen... ;)

(#96) kárátékutyá válasza Nundee K. (#94) üzenetére


kárátékutyá
őstag

Köszi. Már ezen kezdtem el gondolkodni hogy felvarrom.

(#97) DJosef válasza bok92 (#95) üzenetére


DJosef
őstag

Próbáltam már, de semmi. :S

Milyen OS van fent neked?

[ Szerkesztve ]

Forget about it

(#98) bok92 válasza DJosef (#97) üzenetére


bok92
addikt

Melyik OS verzió van fent? Mert lehet, hogy 10.2 kell neki.

szerk: 10. 2 van fent nekem...

[ Szerkesztve ]

(#99) DJosef válasza bok92 (#98) üzenetére


DJosef
őstag

Tuti, mert nekem 10.1

Forget about it

(#100) sasa134 válasza Nundee K. (#94) üzenetére


sasa134
addikt

android runtime telepítés után teló restart megvolt? utána fejlesztői mód és Sachi? debug token, majd az app?

Avanti Roma

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.