Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#558) MrDerekas


MrDerekas
addikt

Üdv Mindenki!
Van egy HD103SJ típusú 1Tb-os lemezem. Remekül működött, még platformot nem váltottam. Az új alaplapon csak sata3 portok vannak, így erre lett bekötve. Már induláskor fura, kerregő, csattogó, fej-ejtegetős hangokat adott ki a vinyó, a bios is vagy látta, vagy nem. Mint kiderült, szériahiba és olykor sata3 porton, olykor hibásan működhet... Kényszerhelyzet miatt egy hónapig így futott a dolog, (nem az enyém a konfig, csak a vinyó gazdája vagyok) mindent lementettem róla, és a mentés végére szinte megdöglött :) Aztán még mindig megy, nem csattog, nem zörög, miután a fw-t sikeresen frissítettem. Csakhogy az egy hónap alatt a kondíció lezuhant 10%-ra (ezt mondjuk tartja becsülettel) jó sok bad sectorral. Tudom, hogy menthetetlen, de jó lenne kicsit még használni a biztonság illúziójával. Tehát amire gondoltam: Van-e, létezik-e olyan progi, amivel pontosan, lehetőleg grafikus felületen be tudom azonosítani a sérült szektorokat? Merthogy akkor ezen részek kihagyásával hoznék létre rajta egy-két partíciót, amit ugye a hibás felületek "elkerülésével" még használni tudnék. Az se gond ha összevissza 100 giga érhető így el, csak működjön. Apróbb melóimhoz még bőven használható lenne ilyen feltételekkel számomra.
HDS felülettesztnél már hardver hiba is adódik, gondolom fizikálisan sérülhetett a lemez felület a fejejtegetés miatt. Tényleg jó lenne tudni, hogy fizikálisan hol helyezkedik el az a rész és ehhez igazítani a hasznosítható partíciót. (Hexadecimiálisban ugye ez meglenne a rendelkezésemre álló programokkal, de azokkal az értékekkel képtelen vagyok tájékozódni, koordinálni.)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.