Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) Saltwater válasza Vertigo18 (#550) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Dehát a 2 terrásod nem lesz felesleges!
Épp az imént beszéltük, hogy arra készül a rendszeres biztonsági másolat nem?
.....vagy tégy ahogy jónak látod, majd én lementem az adatokat (ha még lehetséges) jó pénzért, amiből még egy zsír új gépet is vehetnél.

https://hdd-adatmentes.hu

(#552) liksoft válasza Saltwater (#551) üzenetére


liksoft
nagyúr

Minek mentenéd? Akitől vette, elvitte gariztatni, ha jól olvastam. Ott írásra és olvasásra jól meg fogják tesztelni, így a rajta lévő adatoknak már úgyis mindegy. Hol hallottál olyant, hogy gariztatás közben az adatokat is átmásolják az újra? :F

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#553) Vertigo18 válasza Saltwater (#551) üzenetére


Vertigo18
addikt

Okés, már meg lett oldva, csak valamit te nem értesz...

Tönkrement a 2 Terás. Lementem az adatokat, node hova??? Kézenfekvő, mivel nincs összesen 2 Tb-nyi helyem, ahova, szétdarabolva, de lementhetném. Emiatt kell vennem egy 2 terás vinyót. ARRA átmásolok mindent, majd a rosszat" gariztatom.

Nos, akkor most ugyanúgy állok, ahogyan indultam. DE... amikor kapok az elküldött helyett egy másik viyót, akkor az "felesleges" lesz.

Így értettem tehát.

Egyébként ez történt. Vettem egyet, lementettem az adatokat, a rosszat meg éppen gariztatom.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#554) liksoft válasza Vertigo18 (#553) üzenetére


liksoft
nagyúr

Azért ez így nem volt sehol leírva. Ugye nem várod el, hogy mások csak úgy kitalálják? :F

Egyébként ez is tönkre mehet, CSAK a másolat az egyetlen lehetőség amivel el tudod kerülni az adatvesztést. Bekapsz egy vírust, és hiába 100-as a drive az adatok a lecsóban. Ezen elgondolkodtál már?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#555) Vertigo18 válasza liksoft (#554) üzenetére


Vertigo18
addikt

Tulajdonképpen gyerekkoromban kezdtem számítástechnikával foglalkozni, így még C64-en nem voltak ilyen gondjaim. Aztán 94-ben, életem első találkozásakor egy vírussal már elgondolkodtam rajta... :)

De a válaszaidat köszönöm. A vége úgyis az lett, hogy lett egy plusz vinyóm, amin tárolhatom a másolatot.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#556) Mr.C


Mr.C
őstag

Üdv!
Nekem is lenne problémám. Részletesen kifejtem, mert itt lehet nem (csak) a winyoval van gond.
Szóval a helyzet, bedöglött a Windows ráeresztettem egy aomei-t listázta rendesen a bad sectorokat ( 12 óra alatt ~40%-ig jutott és vagy 15000 bad sector-t talált). Érdekes, kicseréltem egy nem új de kéznél lévő hdd-re (320 GB), ezt a Windows nem is tudta formázni.

Jön a Linux és a badblock parancs, hát persze, hogy ez is gány ilyen téren, próbaképpen kiválasztottam egy 40 gigás partíciót, feltettem (sikerült) majd egy idő után ez is behalt (értsd, >2h boot idő)
Jön a live USB, sorjázza a hibákat.

Viszont ez azért érdekes, mert win10 alatt is meg Linux alatt is ráirni tudott, csak olvasni nem, ami azért furcsa, mert a bad sectorra elv. nem lehet írni sem, vagy tévedek?
Ezért gyanakszom, oly nem a hdd-kkel van a gond, hanem mélyebb, I/O problémái vannak a Lenovo z510-esnek.
Mi a véleményetek?

Valamint, elérhető az, hogy a hibás sectorokat kiüssem, azaz fel se ismerje az adott oprendszer?
Most a
"badblock -b 4096 -svn" parancs megy, de úgy kellene, hogy akár a partíció formázása után se legyenek elérhetők a bad sectorok.

Nektek mi a véleményetek?

sudo rm -rf /*

(#557) Gtaati


Gtaati
őstag

Helló Mindenki!

Abban szeretnék segítséget kérni, hogy van két db seagate SV35-ös 3T vinyó. Sajnos egyik sem tökéletes. Az egyiken teljesítmény 100% kondíció 4% 104 hibás szektorral, a másik teljesítménye 100% és kondíció 86% 8 hibás szektorral. Abban kérnék segítséget, hogy véleményetek szerint mit lehet vagy mit érdemes velük csinálni?

Köszönöm! :R

(#558) MrDerekas


MrDerekas
addikt

Üdv Mindenki!
Van egy HD103SJ típusú 1Tb-os lemezem. Remekül működött, még platformot nem váltottam. Az új alaplapon csak sata3 portok vannak, így erre lett bekötve. Már induláskor fura, kerregő, csattogó, fej-ejtegetős hangokat adott ki a vinyó, a bios is vagy látta, vagy nem. Mint kiderült, szériahiba és olykor sata3 porton, olykor hibásan működhet... Kényszerhelyzet miatt egy hónapig így futott a dolog, (nem az enyém a konfig, csak a vinyó gazdája vagyok) mindent lementettem róla, és a mentés végére szinte megdöglött :) Aztán még mindig megy, nem csattog, nem zörög, miután a fw-t sikeresen frissítettem. Csakhogy az egy hónap alatt a kondíció lezuhant 10%-ra (ezt mondjuk tartja becsülettel) jó sok bad sectorral. Tudom, hogy menthetetlen, de jó lenne kicsit még használni a biztonság illúziójával. Tehát amire gondoltam: Van-e, létezik-e olyan progi, amivel pontosan, lehetőleg grafikus felületen be tudom azonosítani a sérült szektorokat? Merthogy akkor ezen részek kihagyásával hoznék létre rajta egy-két partíciót, amit ugye a hibás felületek "elkerülésével" még használni tudnék. Az se gond ha összevissza 100 giga érhető így el, csak működjön. Apróbb melóimhoz még bőven használható lenne ilyen feltételekkel számomra.
HDS felülettesztnél már hardver hiba is adódik, gondolom fizikálisan sérülhetett a lemez felület a fejejtegetés miatt. Tényleg jó lenne tudni, hogy fizikálisan hol helyezkedik el az a rész és ehhez igazítani a hasznosítható partíciót. (Hexadecimiálisban ugye ez meglenne a rendelkezésemre álló programokkal, de azokkal az értékekkel képtelen vagyok tájékozódni, koordinálni.)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#559) Formaster


Formaster
addikt

Üdv! Most találtam rá a topikra, feldobom itt is a témát...

Tehát adott egy WD Ext. 1,5TB 1200 bad sectorral. Windows még látja, de már elég nehezen, az adatok nagy részét sikerült elmentenem, de azért ellenőrizném, h mit nem.

Megvettem az új hdd-t, erre menne a mentés, a kérdés h mivel. Próbálkoztam ColneZillával, rescue disk-to-disk módban, de az összes szektort átugorja. Mivel kellene klónozzam biztonságosan? :R

(#560) MrDerekas válasza Formaster (#559) üzenetére


MrDerekas
addikt

Nem hiszem, hogy segít neked ez, de tény, hogy a sérült szektort minden szoftver "átugorja". Mivel itt fizikális sérülésről beszélhetünk a lemez felületén, ezért egyetlen kereskedelmi forgalomban lévő szoftver sem fogja tudni kiolvasni az ilyen szektorok adatait. Ugyanakkor a legutolsó olvasható bitig én a Paragon Hard Disk Manager™ 14 Premium Edition szoftverrel tudtam a merevlemez "teljes" képét, majd ezt sikeresen visszaállítottam egy másik lemezre. (Nagyon sok óra kell hozzá és az első megakadásnál ignorálni kell az összes figyelmeztetést, így döcögve ugyan de lefut.) Egy HDD Regenatort előtte futtathatsz az adott sérült lemezre, hátha javít valamit. De ilyen számú sérülés mellett garantálható, hogy fizikális hiba van a lemezen.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#561) Formaster válasza MrDerekas (#560) üzenetére


Formaster
addikt

A gyenge merevlemezre nem eresztek rá semmit, csak ha már lementettem. A bad szektor úgy gondolom nem jelent fizikai sérülést.

A szoftverek többsége (winben szinte az összes) túl sokat próbálkozik és nem jól. Néha többszöri próbálkozásra kiolvassa a szektort, de legtöbbször csak jobban belefárad. Illetve a merevlemez tök felesleges utasításokat kap a géptől, amit többnyire már végre sem tud hajtani. Valamiért időnként hibás szektorokat generál írás közben, ezért is fontos, hogy több írás ne történjen mentés előtt.

Mivel hardware-es imagerre nem akarok költeni, próbálom megtalálni a leginkább hasonló software-es vonalat. Külföldi fórumokon a HDDSuperClone-t dícsérik, ez a DDRESCUE alapjaira van építve, ami már amúgy is a legjobb software-s vonal tovább fejlesztése. Itt van leírva a 4. pontban a működési teóriája.

A gondom, hogy erősen linux alapú, ami nekem ismeretlen és ebből a szakmai angolból is sok mindent nem értek. Volna erre valakinek ötlete, milyen parancssorokkal kéne nekifutnom? Ahogy látom, többféle olvasási módot is, logolást, hibás részre való visszatérést támogat a program, de nem tudom merre induljak vele.

(#562) sum-blink


sum-blink
aktív tag

Sziasztok. Remélem jó helyre írok. Van egy vinyóm, ami eleinte kerregő hangokat hallatott. Sajnos nem csináltam ekkor róla backupot. A Windows is ezen volt, másik partición az összes fotóm. HD sentinel szerint rendben volt. Aztán nem lehet bekapcsolni a gépet. Szerintetek hol érdemes próbálkoznom Budapesten, ahol nem 150 ezerért állítják vissza az adataim? Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#563) MrDerekas válasza sum-blink (#562) üzenetére


MrDerekas
addikt

Nem árt meggyőződni róla, hogy valóban a hdd miatt halt meg a rendszered. Esetleg egy külső dokkolóban, egy másik gépen megnézni, hogy működik-e a vinyód. A HDS szerint rendben volt, mint írod, akkor mi alapján feltételezed a merevlemez hibáját? Egyéb hibajelenség is volt a kerregésen kívül? (Seagate vagy Samsung tipusra tippelek, de leírhatnád a vinyód tipusát is, mert akár szériahiba is lehet a háttérben.)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#564) sum-blink válasza MrDerekas (#563) üzenetére


sum-blink
aktív tag

Köszi. Samsung HD 250 HJ. Már nyüglődött a Windows is rajta. De beviszem valahova megnézetni majd mindenképp. Most kiszereltem, egy dobozban őrzöm addig.

(#565) MrDerekas válasza sum-blink (#564) üzenetére


MrDerekas
addikt

Értem. Viszont ne kezdjék el a varázslást, csak tudd meg, hogy működik-e ;) Ha működik, akkor jönnek az ötletek, ha nem akkor is jönnek, csak az fájni fog, mert fizetős.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#566) sum-blink válasza MrDerekas (#565) üzenetére


sum-blink
aktív tag

1TB alatt találtam olyat, ahol 10 környékén megcsinálják. Ez 250-es. Annyit megér csak tutira meglegyen minden. (Már két külső 500 gb-os vinyóval anno házilag eljátszottam ezt sajnos.)

(#567) MrDerekas válasza sum-blink (#566) üzenetére


MrDerekas
addikt

Max a logikai hibásat csinálják annyiért. (Amit kb otthon is meg lehet oldani) Amikor bad sector, elektronikai, fej hiba van, már nullákkal ugrik az ár felfelé.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#568) sum-blink válasza MrDerekas (#567) üzenetére


sum-blink
aktív tag

Akkor az kimarad. :( Furcsálltam is, hogy ott ennyi. Otthon most semmiképp nem tudom, mert egy gép/vinyó van.

(#569) george


george
csendes tag

Üdv. Van egy Samsung 500GB-os merevlemezem. Egyszerűen eltünt róla 350giga film miután letöltöttem az ncore-ról 2 xbox játékot. Érdekes a szitu ugyanis ha csatlakoztatom a tv-hez látja a tv, ha laptophoz csatlakoztatom hangjelzés de nem látni az "ez a gép" menüben. ha ki akarom venni
"hardver eltávolítása bitztonságos" érti ezt valaki mi a gond?

(#570) VoidXs válasza george (#569) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Lemezkezelő mit lát?

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#571) george válasza VoidXs (#570) üzenetére


george
csendes tag

Semmit.
C, E, F meghajtókat látni.

De mint írtam mikor csatlakoztatom a laptophoz pittyen. És rejtett ikonokban is látni.

A tv is látja és látom, hogy xbox game van rajta.

(#572) VoidXs válasza george (#571) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Miféle rejtett ikon? És ismeretlen eszközt lát, vagy tudja a nevét?

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#573) george válasza VoidXs (#572) üzenetére


george
csendes tag

A rejtett ikonok a lap alján jobb oldalon van egy felfelé álló nyíl. Arra katt és ott van az ikon és ha rárakod az egér nyilat ezt írja ki: A hardver biztonságos eltávolítása és az adathordozó kiadása

Tehát érzékeli hogy csatlakoztatva van. De nem tudom megynitni de nem is látom az "ez a gép" menüben csak a helyilemez c f és dvd-rw meghajtót.

(#574) MrDerekas válasza george (#573) üzenetére


MrDerekas
addikt

A Vezérlőpult-Számítógépkezelés menüben kellene megnézned. Lehet csak egy meghajtó betűjelet kell hozzárendelni és máris látszódni fog rendesen. Mivel a tv és a konzol látja, a hiba a rendszeredben van. Szóval a hardver az jó, csak a rendszer nem "ismeri" a meghajtót.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#575) junior11


junior11
veterán

Sziasztok, van nekem egy régebbi 2TB-os My Book vinyóm, melyben egy bad sectoros WD20EARX Green lemez van, most ismét összeraktam, ráköttem a gépre és a HDS szerint 74% a kondíció 19 hibás szektorral, a tartalmát már rég lementettem úgyhogy azzal nincs gond. A lemez jelenleg megy, lehetne vmit kezdeni vele? Mondjuk komplett újraformázás vagy a HDS tudna rajta javítani vmit? Esetleg írás-olvasás teszt segítene? Köszi.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#576) MrDerekas válasza junior11 (#575) üzenetére


MrDerekas
addikt

A bad sectoron semmi nem segít. (Szerintem) Bár a hdd regenerator elvileg "tudja" javítani, de a smart adatokat bajos átírni és ezért a jövőben is a hds ezt a számot fogja látni. Lehet csinálni még adatterület frissítést, de én nem ajánlom. Felesleges túráztatni azért, hogy hátha jobb lesz. Ami meg a bad sectorra kerülne, azt a hdd algoritmusa szerint a biztonsági tartalék területre pakolja, azaz nem is akar a sérült részre írni. A rizikó tudatával használni az ilyen adathordozót, amíg csak megy.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#577) junior11 válasza MrDerekas (#576) üzenetére


junior11
veterán

Köszi. Most jelenleg írás-olvasás destruktív tesztet végez a HDS. Akkor ennek nincs semmi értelme? Mert kb. még 5 óraig tart, akkor megállítom. A HDD regenerátor segítene? Azt honnan tudnám letölteni?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#578) MrDerekas válasza junior11 (#577) üzenetére


MrDerekas
addikt

Hangsúlyozom, hogy én nem sok értelmét látom. Sosem hittem abban, hogy ha valamivel nyúzom, akkor az jót tesz neki. Ez olyan, mint mikor trim mellett még töredezettség mentesíteni akarja valaki az ssd-ét. A hdd regenerator fejlesztője itt található. De van kismillió ingyenes verzió is. (Bár legtöbbjével csínján kell báni. Még a virustotálra is érdemes feltölteni, mielőtt használatba veszed.) Akár a virágboltokban is ráakadhatsz ;)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#579) APONE


APONE
tag

ÜDV!! egy ASUS laptop vinyójára ránéztem Hdd seintellel (500GB) és ezt írja hogy a kondíció: 93% és 7 hibás szektor található rajta...Szerintetek mennyi ideje lehet még hátra?? amúgy a laptop idén novemberben lesz 5 éves... :R

(#580) MrDerekas válasza APONE (#579) üzenetére


MrDerekas
addikt

Szép kor. Bill Gates se mondja meg neked, mennyi van még hátra a vinyónak. (Tán még Stewe Jobs se) Érdemes néha ránézni és ha folyamatos a romlás, akkor a létfontosságú adataid máshol is tárolni. Sok teendőd nincs vele. Egy 5 éves hdd-nél teljesen jó ez a kondíció.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#581) savior


savior
őstag

Hello.
Valaki letudna irni, hogy mivel ellenorizhetem, hogy bad sectoros e a winchesterem(szerintem az) es hogy hogyan tudom javitani?
Lehetoleg ingyenes progikkal.

[ Szerkesztve ]

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#582) savior


savior
őstag

Ha a Win 10es lemezkezelovel lassu formazast csinalok a winchesteren, akkor az kivonja a forgalombol a bad sectorokat?

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#583) VoidXs válasza savior (#581) üzenetére


VoidXs
nagyúr

HD Sentinel.

(#582) savior: Nem, ezek fizikai hibák, semmi nem javít rajtuk.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#584) istyukiraly


istyukiraly
csendes tag

Hali!
Olyan jellegű problémám lenne, hogy adott egy 160GB-os patás vinyó (pontos típusa Maxtor 6y160p0) és win 7 alatt egyszer csak mikor meg akartam nyitni az egyik partíciót (ez az E meghajtó, mivel fele felére van partícionálva, de érdekes módon mindig csak ennél a partíciónál dobta fel a hibaüzenetet a D-nél nem, pedig fizikailag ua a meghajtó) azt írta ki, hogy A fájl vagy a könyvtár sérült vagy nem olvasható vagyis az NTFS-ből RAW lett (XP alatt semmi ilyen probléma nem volt sem ezen a gépen sem az előző gépemen, viszont az előzőgépemen win7 alatt ugyan ez volt, most akkor a win7 tehet róla?), szerencsére az adatvisszaállítással nem volt gond mert a GetBackData Recoveryvel szépen visszahoztam mindent, aztán formáztam NTFS-re és később megint előjött ez a probléma, (jelenleg üres nem merek rátenni semmit, de jó lenne használni) namost a kérdés, hogy hogyan kerüljem el, hogy a jövőben ne legyen ilyen probléma? Esetleg az mennyire probléma, hogy ugye én xp telepítővel szoktam partícionálni, és ugye ott elmegyek a partíciókezelő menüig ahol pl törlök egy vinyón egy partíciót (mert mondjuk 1 van rajta és én 2-őt szeretnék) és fele-felére elosztom, és miután ez megvan kilépek a telepítőből, mert ugye hát az xp-t nem szeretném telepíteni? Esetleg az [ebben] a videóban bemutatott eljárás vajon segít? vagy csak új vinyóval lehet megoldani a problémát?
A válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#585) istyukiraly


istyukiraly
csendes tag

Hát végül megnéztem, hogy mit mutat az EaseUS Partition Master surface teszt és talált egy hibás szektort a vinyón itt látható is, a hibás szektor ami a meghajtó elején van ami nem a legszerencsésebb ha OP rendszert akarunk róla járatni mivel az MBR is ide kerül és a boot fájlok (legalább is ezt olvastam), na de én csak szimpla adattárolásra szeretném használni ezt a vinyót, nem pedig OP rendszert telepíteni rá, gondolom erre még használható, de vajon ez az egy hibás szektor miatt áll át állandóan az NTFS RAW-ra? Ha igen akkor hogy lehetne javítani vagy bármit kezdeni ezzel az egy hibás szektorral?

(#586) Failure


Failure
csendes tag

üdv fórumtársak!

van valakinek konkrét ismerete arra nézve, hogy a bad sactorok megjelenése a lemezen elégséges ok-e egy winchester gariztatásához? Ha igen, van-e valami konkrét százalék, vagy határérték, ami felett a garancia érvényesíthető?
Van egy még bőven garis 3 tbs WD Blue-m, ami sajnos elkezdett weak sectorokat generálni. Két napja még csak 1 volt, ma reggelre már 45. Ma este kap egy chkdsk-t javítás opcióval, gondolom ki fogja szórni ezeket bad sectornak, viszont így nyilván nem akarom tovább használni a disket.
Szóval kinek mi a tapasztalata, bad sector elég ok gariztatásra, vagy körberöhögnek?

(#587) trialboj


trialboj
őstag

Nagy a baj, nem tudom másolni a fontosabb dokumentumokat sem, mert kb 30 mp telik mire 1mb ot áttol.

Nincs semmi mód, hogy legalább egy kicsit helyrepofozzam, hogy az új hdd-re valamivel gyorsabban át tudjak másolni ezt azt. Persze biztonsági mentés, de az annyira szétszórt és nem mindenről van.

Kösz

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#588) kovabor


kovabor
tag

Sziasztok,

Nem ebbe a témába vág, csak nem tudom, hova tegyem fela kérdést.

A HDD nem szektorhibás, hanem particióhibás.

Eredetileg biztonsági kamerarendszerben használtam volna (Linux alapú), de eltúnt a formázás másnapra, ezért kicseréltem.

Átraktam egy NAS-ba, leformáztam, átmásoltam rá az adatokat, másnap nem értem el, megnéztem, nem volt formázva...

beraktam egy PC-be, formáztam windows alatt, vártam, másnap nincs partició...

Gondoltam, hagyom... Elővettem most, beraktam egy ps2-be, hogy majd ott jó lesz, de másnapra megint eltűnt a partició...

Ez mitől lehet, Javítható egyáltalán?

Köszönöm előre is az ötleteket, vagy ha rakjam át másik fórumba a kérdést....

üdv

(#589) liksoft válasza kovabor (#588) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Ha a drive 0-ás szektora hibás, vagy nem képes írni, akkor nem tudod használni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#590) kovabor válasza liksoft (#589) üzenetére


kovabor
tag

Akkor ennyi,

kb összesen 1 órát ment...
most teszteltem, windows 10-en megformáztam, tartja magát, van partició, adatok, minden....

majd átraktam ubuntu alá, látot mindent, szuper... formáztam direk serverben, ext4 talán, amit a server nyom neki, de amint kikapcsolom, újraindítom, eltűnik minden... Windows alatt ntfs ok...

marad egy másodlagos winyó, semmi fontosnak, csak ADÓpapíroknak :DD

ez van, garanciát tudok valahogy intézni rá? mivel ez egy biztonsági rendszerbe volt beépítve, 2016 szeptemberi winyó... de kínából, így talán egyenest a toshibához lehet menni?

köszönöm azért a segítséget/információt....

(#591) kovabor válasza kovabor (#590) üzenetére


kovabor
tag

2019-ig még garanciális, írtam a a Mo-i szervíznek, remélem válaszolnak...

(#592) thwHUNter222 válasza djbahool (#17) üzenetére


thwHUNter222
csendes tag

Hdd regenerator már szinte egy új hdd árában van, vagy van nem fizetős módja is?

(#593) thwHUNter222


thwHUNter222
csendes tag

Inkább úgy kérdezem hogy HDD regenerator crackelt válzotatát nem kockázatos e használni?

(#594) Gerzson1992


Gerzson1992
újonc

Nekem van egy Western Digital 300GB SATA merevlemezem, a Hard Disc Sentinelbe megnéztem kondícióját előtte 43%-os volt és kiírta a 746 gyenge szektort a merevlemezen, a merevlemezt leformáztam és lassú formázással, utána HDD Regenerator v1,71 verziójú programmal nagyon szépen lefutattam végig a 746 gyenge szektort a merevlemezt, és utána a merevlemezt újra leformáztam és ugyan úgy lassú formázással, és utána megnéztem a Hard Disk Sentinellel a kondícióját most már jelenleg a merevlemezen 83%-ot írja fel, a merevlemezen már csak 17 hibás szektor van hátra.

Előtte:

Utána:

[ Szerkesztve ]

Szalai Attila

(#597) arcitec válasza Gerzson1992 (#594) üzenetére


arcitec
addikt

Sziasztok
Nekem is van egy WD 4TB HDD és a fenti első képen látható szinte dettó u.a állapot. Mire lehet számítani,fentebb azt olvastam, hogy nem lehet javítani, itt meg a példa szerint jelentőset javult.Készüljek egy HDD cserére?

[ Szerkesztve ]

(#598) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

Erre valaki tudja a választ?: [link]
Azóta már növekedett a bad szektorok száma 396-ra. :F
Vajon elkönyvelhetem, hogy hamarosan kidobhatom?

Köszönöm szépen előre is.

[ Szerkesztve ]

(#599) liksoft válasza peter889 (#598) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Igen, mihamarabb csere.
Ez klasszikus IBM utód, vagyis a tápellátásra és hűtésre nagyon érzékeny. A tápellátásnál nem csak a feszültség a fontos, hanem annak zajmentessége is! Zajos (tüskékkel teleszórt) tápellátás mellett rövid életű.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#600) peter889 válasza liksoft (#599) üzenetére


peter889
őstag

Szia!

Köszi a választ, elgondolkodtam rajta.
Én már vettem volna egy másik ugyanilyen Toshiba P300-asat.
De akkor már nem tudom mitévő legyek.

Chicony Hipro 380W-os tápom van, legalább 10 éves.
Mellékelem a róla múlt év végén készített fotókat:
[kép] [kép] [kép]
Fotók alapján szerinted rendben van, vagy nem lehet megmondani?
A tüskéket sajnos nem tudom kimérni.
Oszcilloszkóp kellene hozzá vagy multiméterrel is lehetne valahogy?

Emlékszem, hogy 8 éve vettem a jelenlegi gépembe egy akkor nagyon ajánlott Samsung 1TB-os HDD-t (HD103SJ), garanciálisan használtan, az előző tulajnál rendben ment, nálam kb. két héten belül teljesen tönkrement (garanciálisan becserélték egy Western Digitalra.). Most meg ez kb. 9 hónap használat után.
De más HDD-k és az SSD meghajtó is rendben működik.

Szerinted mitévő legyek?
Vigyem szervizbe a tápot?
(Mondjuk a bevizsgálás nem tudom mennyibe kerülne.)
Vagy másik típusú HDD-t próbáljak nézni?

Köszönettel várom válaszod.

[ Szerkesztve ]

(#601) liksoft válasza peter889 (#600) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Az a táp tudtommal akkor jó volt. Mára szerintem simán felújításra szorulhat. De csak akkor, ha valami igen karcsú konfiguráció fut alatta, alaplapi VGA mellett. Ez a táp mai teljesítményorientált lapokat + VGA-t nem képes meghajtani. Viszont a tápellátás része a csatlakozó is! Ott sokszor van érintkezési hiba (csatlakozó és kábel között). Én ha tehetem, a csatlakozókon belül forrasztással javítom az érintkezést. Persze ez nem mindenhol valósítható meg.

Szerintem konzultálj egy jó szervizessel.

(Amit ebben a témában tudtam, átadtam. Sok sikert!)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#602) peter889 válasza liksoft (#601) üzenetére


peter889
őstag

Szia!
Köszi szépen a választ. Gondolkodom rajta.
Kb. 10 éves az alaplapom, a procim is, a vidokártyám is.
Nem fogyasztanak sokat.
Az a csati, amin meghibásodott ez a Toshiba, korábban 7 éven át probléma nélkül vitt egy Raid0-ás tömböt WD500-as HDD-kkel, míg le nem választottam a tömböt.
Ugyanezen a tápkábel ágon működik jelenleg is hibamentesen a Samsung SSD meghajtó.
Majd még talán megcserélem a SSD és HDD meghajtók csatlakozóit, bár szerintem nem lesz változás.

[ Szerkesztve ]

(#603) liksoft válasza peter889 (#602) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha akár csak feltételesen is szóba kerülhet egy csatlakozó hiba, akkor arra rákötnél egy eszközt? Akár csak egy SSD-t is? :F :F :Y

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#604) peter889 válasza liksoft (#603) üzenetére


peter889
őstag

Tényleg nem. Majd a molexet fogom átalakítani.

(#605) liksoft válasza peter889 (#604) üzenetére


liksoft
nagyúr

Egy átalakítóban ugyanúgy ott van az érintkezési hiba.

A megoldás a forrasztásban rejlik !!!!!!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#606) peter889 válasza liksoft (#605) üzenetére


peter889
őstag

Tehát a tápegység kimenő vezetékeinek végénél lévő SATA és Molex csatlakozóknál?
Majd jobban megnézem.
Gyárilag szokott lenni ott forrasztás?

(#607) liksoft válasza peter889 (#606) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem forrasztják a csatlakozónál. Csak préselik, oszt vagy érintkezik, vagy nem. Ráadásul minél több csatlakozó van a táp és a használt között, annál több vezetékből áll sokszor. Ha a csatlakozón átmenő a vezeték, akkor késes csatlakozó átvágja a szigetelést, és hozzáér (rászorul) a belső vezetékre (már ha hozzáér....), ahol meg egymás mellett vannak (molex), ott két végénél csupaszított vezetéket tesznek a csatiba, és rányomják. Itt nem is egy kábel fut végig, hanem akár 4-5 is lehet! Szerinted forrasztás nélkül ez hány hibaforrást tartalmazhat? :F :Y :W

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#608) peter889 válasza liksoft (#607) üzenetére


peter889
őstag

Köszönöm a figyelmeztetést, erre nem is gondoltam. Majd legközelebb megnézem, hogy hozzá tudok-e férni azokhoz a vezetékekhez, és ahol lehet megforrasztom.
Főleg sok használat után lehet probléma a forrasztás hiánya.

(#609) jimi store


jimi store
újonc

Sziasztok! Van egy hp comp.15 laptopom, SSD volt benne. win10 frissítés után eltünt róla a particio. Szóval minden
Win 10 telepítésnél nem enged formázni, Új particiót sem létrehozni.
Hd sentinel szerint 100-as. de nem látja semilyen gép az ssd-t.
Mi lehet a gond?
Köszi

Jimi

(#610) Bence Szabó


Bence Szabó
újonc

Sziasztok. Körübelül nyár közepén vettem egy 3'5inch-es 1TB-os vinyot. Tudni kell róla hogy én egy külső átalakítóval használom. Az a baj hogy amikor a vinyo elérte a 80 nap használtságot elkezdett bad sectorozni kb lett rajt 192BS es 15%-os kondíció. Lefuttattam rajta egy Low Level Format-ot es lett rajta 22 hibás szektor de ezeket sehogyan sem rudom javítani és nem ez vólt az első vinyo amit így tönkretett. Valaki tud valamit mondani ilyen helyzetben?

(#611) kolimi válasza Bence Szabó (#610) üzenetére


kolimi
csendes tag

Kábelek, csatlakozók esetleg hosszabbító hibája. Folyamatosan szakadozó adat vagy inkább tápellátás hibája. (kontaktos) 'Öltem már meg én is így vinyót :(

Nyomtassa ki ezt az oldalt és őrizze biztonságos helyen.

(#612) victorhun7


victorhun7
tag

Sziasztok ki kapcsoltam a gépet win10 és egy loopba került aztán inkább le kapcsoltam az áramot és mikor vissza kapcsoltam megint ..
Az egyik hdd miatt nem akar elindulni ubuntuval sikerült megnézni ott azt írja hibás szektor de működik rajta van minden hogy fixáljam meg vajon ? :R

(#613) prime_adam


prime_adam
aktív tag

Sziasztok!
Abban kérném a segítségeteket, hogy szeretném a hdd-ről lementeni az adatokat, de úgy, hogy közbe ne tegyek kárt az adatokban.

Az történt, hogy virtuális windows-al használtam a lemezt és észrevettem, hogy a Windows nem akar betölteni rajta. Leválasztottam róla a lemezt (ez nem boot, hanem adattár) és hirtelen elindult a windows. Ekkor már tudtam, hogy baj van, szóval a host gépen megpróbáltam offline-ból online-ra tenni a lemezt és gyorsan lementeni amit lehet, de azt írja, hogy idegen. Így nem tudom elérni az adatokat.

A crystaldisk szerint 1 függőben levő szektorja van.

Visszatérve az eredeti kérdéshez, hogy/mivel csatlakoztassam vagy rakjam helyre legalább arra az időre, amíg lementek róla mindent egy új vinyóra? És természetesen mindezt úgy, hogy ne okozzak nagyobb kárt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.