Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17651) Qru válasza 2ozzmexy (#17650) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem nehet kitalalni, mert mar csak 1 orszag van mogottunk a tagok kozul (Bulgaria). :DDD

#nincsbennetarcsi

(#17652) bitpork válasza 2ozzmexy (#17650) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

De te mint magányember megveheted és a vállalkozásodba apportként beviheted, nem? Bár ha hŐstermelő valaki akkor ugye nem is hagyományos vállalkozó hanem csak adószámmal rendelkező magányszemély.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#17653) 2ozzmexy válasza bitpork (#17652) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Nem egészen, van adószámos magánszemély (jómagam) és van az E.V., ami ha emlékeim nem csalnak ugyanabba a kategóriába esik mint az őstermelő, de sajnos nem vagyok adószakértő, annyira mélyedek el benne mint bárki más... hogy tudjam miért büntethetnek meg. :DDD
Beviheted, de onnantól megint más a leányzó fekvése, mert akkor csak a saját vállakozásodba viheted be, a szomszéd Pista bá' kft-jébe már nem. :B Akkor is ha csak papíron a szomszédé... de ennek rajtunk kívül senki nem jár ennyire utána, úgyhogy amíg van a Tisztántúlon melójuk, addig erre nem jönnek. :))

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#17654) Pfiucska válasza 2ozzmexy (#17650) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

Sok mindennel nem értek egyet a jogalkotóval de az butaság, hogy nem vehetsz magánszemélytől. A céged könyveléséhez számviteli bizonylat kell, ami pl.: lehet egy adásvételi szerződés is, ezt pedig egy magánszemély is tud neked adni.

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#17655) Reggie0 válasza bitpork (#17652) üzenetére


Reggie0
félisten

Persze, barmit be lehet vinni. Csak ha nem kezdotokekent viszed be, akkor maganszemelykent adoznod is kell az eladas utan, ha az eves limit felett van az erteke.

(#17656) 2ozzmexy válasza Pfiucska (#17654) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Ez igaz, de ezt olyan kis tételeknél amiről a cikk szól nem szoktak írni, tehát ahogyan fentebb is írtam "kellett volna". :R
Amúgy én nem adhatok cégnek számlát, mert maga a rendszer amiben írom nem hagyja, csak magánszemélyeknek.

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#17657) bitpork válasza Reggie0 (#17655) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ha saját tulajdon akkor nem kell eladnod a vállalkozásnak tudommal, csak bizonyos (pl felhasználási jog) és tudod az aktuális piaci árat amortizálni. így szükségszerűen nem kell külön adót fizetned mint magányember, vagy ha éppen használt tárgyi eszköz akkor évi 600kig csak jelentési kötelezettséged van szintén magányemberként, nem?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#17658) Alusky válasza bitpork (#17657) üzenetére


Alusky
aktív tag

Én a mai napig nem tudom miben vagyok és nem is érdekel, ezért fizetem a könyvelőt, hogy csinálja ami nem az én dolgom.

Megcsinálta! Megcsináltaaa!!! Starship IFT-4 *WD40-es plazmacsúsztatás*

(#17659) bitpork válasza Alusky (#17658) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

A könyvelő nem gondolatolvasó :B

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#17660) 2ozzmexy válasza Alusky (#17658) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

És lehet hogy a végén drágább lesz a hús mint a leves...
Azért jó képbe kerülni, annyi kóklerrel találkozok újabban. :R
Amúgy ma nekem egy buszsofőr ígért szexet egy sávváltás után, de amikor kiszálltam a pirosnál megkérdezni mi nem tetszett neki, akkor bőszen mutogatta a fedélzeti kamerát... de az ablakot nem tolta el hogy megkérdezhessem mi volt a gondja végülis. Gondolom a bimmer nem tetszett neki, vagy csak elszokott tőle hogy van rajta index. :DDD

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#17661) kisza25 válasza Alusky (#17658) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Tévesdésben élsz, nem a könyvelő dolga helyetted tudni mindent, meg nem is titkarnő

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#17662) Reggie0 válasza bitpork (#17657) üzenetére


Reggie0
félisten

Valami ilyesmi. Ha csak nem ritka/regi/nem hozzaferheto/ingatlan/auto dologrol van szo, akkor ugysem eri meg, mert nem lehet az afat elszamolni, szoval cegnek is buko.

(#17663) kelly416


kelly416
veterán

Ma meg akartam kicsit igazítani az ablaktörlő lapátokat, de ha már ott.járok, kiszedem a faleveleket... amikor lebontottam a szélvédő alatti műanyagot mindenestől, kibontottam az ablaktörlő karokat, leszedtem az ablaktörlő teljes mechanikáját és végül már nem volt honnan több ganajt kirámolni, elkezdtem mindent visszaépíteni. :DDD

De ilyen segítségekkel könnyen megy a munka. :B

(#17664) bitpork válasza kelly416 (#17663) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Pedig játszhattál is volna velük. A képükre van írva hogy mennyire kívánják a törődést :)

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#17665) kelly416 válasza bitpork (#17664) üzenetére


kelly416
veterán

Áh, a golden be nav tojva minden vihartól, máskor ott sincs. De a roti meg örökké lesi mit szerelek.
Egyébként mwg 0-24-ben is játszhatnék velük, az sem lenne elég.

(#17666) szőröscica válasza kelly416 (#17665) üzenetére


szőröscica
addikt

Igazi kis disznonak tunnek. :K

(#17667) kelly416 válasza szőröscica (#17666) üzenetére


kelly416
veterán

Pedig kutyák. :DD

(#17668) Tsebacsi válasza kelly416 (#17663) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Cukik :D

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#17669) Qru válasza kelly416 (#17663) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Egy ilyen pucolasra Bubit is benevezem hozzad. :))

#nincsbennetarcsi

(#17670) kelly416 válasza Qru (#17669) üzenetére


kelly416
veterán

Drága lesz Szentesre jönni csak ezért.

(#17671) Alusky válasza kisza25 (#17661) üzenetére


Alusky
aktív tag

Neki jó így, nekem is. Hegybíró, falugazdász ugyanez.

Megcsinálta! Megcsináltaaa!!! Starship IFT-4 *WD40-es plazmacsúsztatás*

(#17672) 2ozzmexy válasza kelly416 (#17670) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Ha oda tévedne a biztonsági övet is csináld már meg neki... :DDD

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#17673) tboldi


tboldi
nagyúr

(#17674) Qru válasza kelly416 (#17670) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Osszekotjuk egy sutogetessel max. :D

#nincsbennetarcsi

(#17675) kelly416 válasza 2ozzmexy (#17672) üzenetére


kelly416
veterán

Hát... azt nem merem ígérni, mert a sajátomat 3x mostam, egyszer gözöltem, és még mindig nem húzza jól vissza az automata, pedig tisztának látszik. Ez úgy kb. fél siker. Bár lehet, az elmúlt 27 év sem feszesítette a cséve rugóját.
De általában a legjobb szándékom ellenére is galibát csinálok más autójában inkább, mint hasznot, úgyhogy nem nagyon szoktam másét csinálni.

Legutóbb havernak a Dakotában a motortéri szerelő-lámpát csináltam meg ledesre (elöregedtek és elkorrodáltak az eredeti saruk), erre a nyomi lámpa nem beesett menet közben az elektronikára és zárlatot okozott? Szerencsére csak egy bizti ment ki (pont a fél műszerfal halt csak le tőle rádióstól), úgyhogy nagy baj nem lett, de akkor is ég a pofám. Pedig vissza rögzítettem rendesen. Szerintem. Murphy nem így gondolta.

(#17676) kelly416 válasza Qru (#17674) üzenetére


kelly416
veterán

Abban benne vagyok.

Holnap is egy mini-tali lesz nálam, 5 autó, 2 család egy pár és két szingli.
Suburban, Dakota, F150, F250 meg a CV.
Majd dobok fel képeket ide, ha el nem felejtek csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#17677) 2ozzmexy válasza kelly416 (#17675) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Valszeg a rugó sem az igazi már, de ha se gőzzel se APC-vel nem jött ki, akkor azt már csak az ecetes olló szedi ki belőle... :DDD
Amikor volt lehetőségem, akkor kipróbáltam hidd el, Frosch (de bármilyen jó) mosogatószer 1:10-ben, ecsetelve, aztán a gőz, amit ez nem hoz ki, azt semmi. :R
A bimmer volt az egyedüli amivel odáig jutottam, hogy a szélvédőt denszesszel kellett áttörölni, mert semmi sem tűntette el a homályos foltokat. Azóta bármelyik ablaktisztító jó hozzá...

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#17678) Qru válasza kelly416 (#17676) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Johetnek a kepek.

Garazst ganajoztam. A 10-20 eves Prelix muszerfalapolot es tarsait ki is dobtam.
Viszont megtalaltam a 1.5 eve elveszettnek hitt bikakabelem. :D

#nincsbennetarcsi

(#17679) kelly416 válasza 2ozzmexy (#17677) üzenetére


kelly416
veterán

Kosz nincs, legalábbis látható. Úgyhogy lehet, ügyes voltam csak a rugó öreg már.

(#17680) kelly416 válasza Qru (#17678) üzenetére


kelly416
veterán

Annak nincs szav-ideje, úgyhogy ki ne dobd. ;]

(#17681) Qru válasza kelly416 (#17680) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Neked adom ha kered. ;]

#nincsbennetarcsi

(#17682) cappa72 válasza tboldi (#17673) üzenetére


cappa72
nagyúr

Design lopás? :Y :D

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#17683) 2ozzmexy válasza Qru (#17678) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Azok amikor újak se egy élmény használni, de 10 év után... ;]
Én eleve a hajtógázos termékek ellen vagyok. :DDD

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#17684) 2ozzmexy válasza kelly416 (#17679) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Valószínűleg, lehet érdemes lenne egy másikat rendelni, mert gondolom senki sem cserélte élete során.
Van ideje is az öveknek, de minden csatt után kellene amiket használtak... :R

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#17685) Qru válasza 2ozzmexy (#17683) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezek a cuccokat meg a 120-as Skodahoz vettem szoval inkabb 20 eves szerek voltak. De talaltam egy fem kannat. Abba mondjuk nem mernek mar benzit tenni nem tudom rozsdas-e belul. Majd belevilagitok.

Van egy 10 meg egy 5 litetes muanyag. Szoval mindegy is kb.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#17686) kelly416 válasza 2ozzmexy (#17684) üzenetére


kelly416
veterán

Agyaltam én is rajta, hogy lecserélni mind a négy automatát.

(#17687) kelly416 válasza Qru (#17681) üzenetére


kelly416
veterán

Van egy kb. 30 éves, arra ai Ifát is rákötheted. Azt nem cserélném le.
De szerintem ha megszorulnék, vintatókötélnek is jó lehet.

(#17688) 2ozzmexy válasza Qru (#17685) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

A prevent/prelix termékekből csak a zárolajozó és jégoldó cuccot használom, azért mert csak ők gyártanak olyan picikét...
A többi kukába való, legyártani is csak ökológiai lábnyom volt. :DDD Legalábbis amiket én próbáltam, azok mind hitványak voltak. Most az új szériás szórófejesből nem sokat próbáltam, úgyhogy azokról nem tudok nyilatkozni.
De a régi kék flakonos hajtógázos és a nedveskendők, az mind szemét. :R

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#17689) 2ozzmexy válasza kelly416 (#17686) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Lehet nem ártana, kicsit melós, de megéri, viszont amennyire tudom csak egyben lehet az egészet, tehát övvel együtt, mert környezetvédelem... :W

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#17690) kelly416 válasza 2ozzmexy (#17689) üzenetére


kelly416
veterán

Frászt melós. Költséges, de nem melós. Én kirámoltam a teljes belét az autónak, csak műszerfal és tetőkárpit maradt. Ebben benne volt a 6 öv is, úgyhogy mind a hatról pontosan tudom, hogyan vannak rögzítve. Egy délelőtt alatt simán cserélhető mind a hat.
Találni bézs színűt, meghozatni amcsiból és kifizetni a vámot meg az áfát, az a sok. Mert a nyomorultak a szállítási költséget is hozzá adják a termék árához és utána számolnak vámot meg áfát. Ha 4000Ft-ért veszek egy levegőszűrőt, de a mérete miatt 26000Ft a szállítás, akkor 30000 után számolják a járulékokat teljesen jogtalanul. De ugye ezt nekem senki nem ítélné meg, úgyhogy ha kell az amcsi vas, fizessek.

(#17691) Qru válasza kelly416 (#17690) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem mazlim volt, ami kellett azt hazahoztak ismerosok borondben.

#nincsbennetarcsi

(#17692) 2ozzmexy válasza kelly416 (#17690) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Ne is mond, nekem is elakadt a csomagom egyszer, még a tax nevű tételt is vám alá vonták, de lefordítattam a számlát (az PDF-ben jött) és úgy se a shipping se a tax nem került bele, csak a 368 dollárt adóztatták meg, de ugye a tax egyszer már ki volt fizetve... boldog voltam, de lett cuccom, amit el is pacsmagoltam már mások autóira. :DDD
Ha van más országban rokon/ismerős, akkor hozzá rendeld, csak itthon nem tudnak külföldiül vámosok. :W
A Polo-mban kellett övet cserélni mert el volt durranva a patronja, abban szereltem egy órát mire kiszabadult... a vezető oldali, az utas oldali az még egy óra volt. :B
A merciben aljzatszőnyeget cseréltünk szakadó esőben, az viccesebb volt.

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#17693) kelly416 válasza Qru (#17691) üzenetére


kelly416
veterán

Az tényleg szerencse és hatalmas thx a jó ismerőseidnek. :R

(#17694) kelly416 válasza 2ozzmexy (#17692) üzenetére


kelly416
veterán

Az a baj, hogy vagy németbe vagy romániába rendelek, de mindkét helyről extra költség haza hozni. Csak úgy érné meg, hogy a ráérős cuccokat megrendelem és amikor megyünk-jönnek akkor utazik a cumó is.

(#17695) Qru válasza kelly416 (#17694) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

De ne gondolj nagy dolgokra. Tanksapka laprugoja meg ilyen apro csetreszek. A nagyobb baj az, hogy kinti webshop nem fogadott el Europai kartyat. Se credit, se debit.

#nincsbennetarcsi

(#17696) kelly416 válasza Qru (#17695) üzenetére


kelly416
veterán

Ja? Nekem 4db 2,5 decis műanyagpoharat (felniközepet) hoztak, de azért is hálas vagyok. Mondjuk a végén azt mondtam, inkább fizettem volna ki a postát, de ez is egy lecke volt.

(#17697) bitpork válasza 2ozzmexy (#17692) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

A shippinget most is adóztatják ám.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#17698) kelly416 válasza Qru (#17678) üzenetére


kelly416
veterán

No egy-két kép meg videjó, ahogy ígértem. :R

(#17699) Reggie0 válasza kelly416 (#17698) üzenetére


Reggie0
félisten

Camaro jol nez ki.

(#17700) bitpork válasza kelly416 (#17698) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Bszod, akkora udvarod van mint a teljes nyaraló telekkel :DDD Gondolom a kocsi mérete és a szabad hely korrelál valahol.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.