Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#66501) féldekás


féldekás
senior tag

Köszönöm! :R
Akkor nincs konszenzus, de inkább gerendák, illetve combosabb csavarok esetén ajánlatos használni.

(#66502) hzsolee válasza féldekás (#66501) üzenetére


hzsolee
őstag

Nem kívánok senkivel sem vitába szállni...amit írtam szubjektív, mindenki azt csinál amit akar. De szerintem tök erős, meg nehéz erre a feladatra. Én ezzel a kis Bosch-al csavarozok. Azzal is kb 5-6-os fokozaton... mármint az említett 4-es reissert.

A balos ütvecsavarozó meg az amire gondolsz szerintem, csak én a negyedes fejet cseréltem félcolra. De ettől még ugyanaz.
De mondom... mindenki azt tesz amit akar...

[ Szerkesztve ]

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#66503) Ezekiell válasza hzsolee (#66502) üzenetére


Ezekiell
veterán

Én a kis dewalt ütvecsavarozót használom, az sokkal kisebb/könnyebb azért :)

Nyilván egy nagy(obb) ütvecsavarozót nem használnék bútorokhoz.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#66504) féldekás válasza hzsolee (#66502) üzenetére


féldekás
senior tag

A kis bosch-hoz hasonló gépem van nekem is, egy levehető tokmányos változat, ezt használom a legtöbbet kisebb fúrásokhoz, csavarozáshoz tök jó a kompaktsága.
Igazából csak érdekességképpen kérdeztem, ütvecsavarozót nem valószínű, hogy veszek, mivel a mostani gépeimet is csak ritkábban használom kisebb karbantartásokhoz, javításokhoz, ezt-azt felfúrni.

[ Szerkesztve ]

(#66505) hzsolee válasza Ezekiell (#66503) üzenetére


hzsolee
őstag

Ahh... értem. Szerintem az zavart meg, hogy a kérdező a Parkside-os topikban is felette ezt a kérdést. Ott olvastam, itt válaszoltam. Aztán bennem maradt a parkside ütvecsavarozó, mert ugyebár ezt negyedes fejjel adják a közértben.
Kicsiben nálam ez a választék. Szóval ha fúrni csavarozni kell felváltva az sem gond. Személy szerint akkor sem csavarozok az ütvével.... persze ha nincs más érthető...

Nálam igazából az ütvecsavarozó a korábbi képen látható parksidenál kezdődik 🤣

[ Szerkesztve ]

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#66506) kavalkád


kavalkád
aktív tag

OFF topik kérdés:

oszcillátor szerszámhoz (lánykori nevén multifunkciós szerszámként is ismert) tud valaki olyan fémvágót ajánlani ami be is vált? zártszelvényt kellene elvágnom, de a sarokcsiszolóval nem férek hozzá.

(#66507) kavalkád válasza kavalkád (#66506) üzenetére


kavalkád
aktív tag

elfelejtettem mondani, hogy gyorszáras B&D-be kell, tehát csak a "nyitott" befogású lapok jók bele.

[ Szerkesztve ]

(#66508) York válasza féldekás (#66501) üzenetére


York
tag

Nekem egy ilyen kis utvecsavarozom van, mindent is ezzel tekerek be. Fa vagy forgacslap vagy mdf vagy retegelt nem erdekel mindegyikbe szepen betekeri a csavart. Ezzel szerkezetepitonek neki se allnek, mert nem arra valo.

https://utvecsavarozo.arukereso.hu/bosch/gdr-120-li-06019f0000-p473423316/

[ Szerkesztve ]

(#66509) kavalkád


kavalkád
aktív tag

Szolnok környékén tudtok olyan helyet ahol vállalnak kontaktcsiszolást?

(#66510) pacman_123 válasza kavalkád (#66509) üzenetére


pacman_123
tag

Csak egy tipp: amikor Árvai Zoli a szekrényét csinálta, a platttoló marást asztaloshoz vitte.

https://youtu.be/i4ka9Cr_y6k?t=735

Jó pár éve volt, nem tudom van-e ebben a műhelyben kontakcsiszoló, de majdnem biztos vagyok benne hogy nem vitte messzire Martfűről, merthogy ő ott lakik. Az meg ugye Szolnokhoz képest nincs messze. Kérdezz rá Zolinál emailben, hátha szerencséd lesz.

https://forum.index.hu/User/UserDescription?u=1246403

...esetleg, ha ritkán olvas emailt, fészbuk privát üziben.

Hobbista fanyűvő - https://tinyurl.com/AndrasPazar - https://www.youtube.com/@AndrasPazar

(#66511) kavalkád válasza pacman_123 (#66510) üzenetére


kavalkád
aktív tag

köszönöm, írtam neki!

[ Szerkesztve ]

(#66512) kavalkád


kavalkád
aktív tag

sima vagy fedett sörpadhoz van valakinek tervrajza amit megosztana?

(#66513) SeatZola


SeatZola
őstag

Én pedig kerti kiülőbe szeretnék padokat és székeket, na meg egy asztalt építeni. Ha valakinek erre lenne tervrajza azt megköszönném!

Rappi

(#66514) pacman_123 válasza SeatZola (#66513) üzenetére


pacman_123
tag

Arra hamarabb talál (már ha keres :) ) az ember, mint a fedett sörpadra. Annyi van mint égen a csillag, egyszemélyes, 3 személyes, így csuklik, úgy hajlik, így teszed el, meg amúgy. Ingyé.

Garden bench plans
Pl 1.
Pl 2.
De ez is egy kerti szék, szétszedhető-egymásba tehető elemekkel, én ezt cswináltam meg egy volt kolléganőnek. A végén ott a PDF a tervrajzzal.
Stb, stb, stb ...

A fedett sörpadra csak bénát találtam. Ez fizetős, mondjuk 4300 Ft-ért a pöcsöm gondolkodjon mi mekkora :D De mondjuk én nem lennék szívbajos: 5m-es mérőszalag, oszt egy kiállított "barkácsáruházas" cuccot lemérni (szerk: vagy elmész egy ilyen biciklis túrára, egy pihenőbe, és ott méricskélsz) , a csapolásokat meg csak kitalálja az ember. Nem űrrakéta ez :) én legalábbis simán nekifognék, kockás füzet, számológép, jónapot.

Kb 15 percet szántam a keresésre. Kicsit turkálni kell, biztos lesz itt jobb terv is, vagy nagyon olcsóé, vagy ingyen.

[ Szerkesztve ]

Hobbista fanyűvő - https://tinyurl.com/AndrasPazar - https://www.youtube.com/@AndrasPazar

(#66515) tfe válasza pacman_123 (#66514) üzenetére


tfe
tag

Egyszer láttam fedett sörpadot, amikor a haver beesett alá és fedett helyen lett rögtön :)

(#66516) kavalkád válasza pacman_123 (#66514) üzenetére


kavalkád
aktív tag

az nem baj ha fizetős, köszi!

(#66517) SeatZola válasza pacman_123 (#66514) üzenetére


SeatZola
őstag

Köszi! Keresgéltem én is sokat. Találtam is, de gondoltam hátha van itt már kipóbált, jó terv közkézen....

Rappi

(#66518) kavalkád válasza pacman_123 (#66510) üzenetére


kavalkád
aktív tag

Válaszolt a kollega, leírom a címet, hátha más is épp kontaktcsiszolásra vágyik:
Design Wood Kft., Törökszentmiklós, Dózsa György út.

[ Szerkesztve ]

(#66519) ViktorSz válasza kavalkád (#66518) üzenetére


ViktorSz
tag

Ha nem túl nagy kérés,akkor kíváncsi lennék,hogy ott mennyiért is kontaktolnak óránként/félóránként,esetleg m² áron számolják?
Amúgy kb mindegy mennyiért csinálják,számomra minden pénzt megér,ha nem nekem kell a csiszolás 90%-át megcsinálni,tényleg csak a kíváncsiság miatt kérdezem.

(#66520) ViktorSz


ViktorSz
tag

Más...
Használ valaki,egy személyre való bútorszállító hevedert(amit nem pont a hátadon kell vinni,mert hirtelen csak olyanokat találtam a guglibarátommal)és ha igen,mi az ami bevált?
Itt olyanokra gondolok,hogy pl egy mosogatótálcás szekrényt "könnyedén" tudnék mozgatni egyedül egy hevederrel(nem görgős és mondjuk 110x86x55cm-es) .

(#66521) kavalkád válasza ViktorSz (#66519) üzenetére


kavalkád
aktív tag

ennek a cégnek az árait nem ismerem, ezt az elérhetőséget egy ismerősömnek szereztem meg. egyszer voltam kontaktolni, a váci Facél-nál, de az ottani árat meg már elfelejtettem, de arra emlékszem, hogy azért mentem oda, mert ők voltak Pest környékén a legolcsóbb amit találtam. máshol olyan 300-500 Ft/perc (kb. 20-30.000 Ft/óra) amit én láttam eddig. nem hangzik olcsónak, de sokkal gyorsabb mint kézi géppel és megúszod a rengeteg port is. meg nem is nagyon szereti az ember csinálni, nekem az ősellenségem a csiszolás :)

(#66522) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Srácok-lányok!
Gyerekágy - franciaágy (180x200) - nagy kanapé: IKEA, vagy van olcsóbb/szebb/jobb? Ha igen, szívesen vennék tippeket!
Vagy ha valakinek IKEA-s, XXXLutz-os, Mömax-os, Möbelix-es van, akkor linket, melyik modell és mennyire vált be?
Köszönöm :R

(#66523) ViktorSz válasza kavalkád (#66521) üzenetére


ViktorSz
tag

Én legutóbb 6-8000(?)ft/h-ért csiszoltattam,de segédmunkásként ott álltam a gép másik végén.
Az ukrán-ruszki háború előtt minden megkezdett fél h 2500ft,utána 10 000(mikor a vállalkozások fizettek a lakosság helyett is áramot)most visszaállt kb 5000ft-ra(ez Heves megye).

(#66524) kavalkád válasza ViktorSz (#66523) üzenetére


kavalkád
aktív tag

az jó ár, érdekel, hol lehet Heves megyében kontaktolni 5000 Ft/fél óráért, hátha szükségem lesz rá?

közben megkérdeztem a Facél-t is, mert zavart, hogy nem emlékszem mennyiért csinálják, 500 Ft/perc + ÁFA most a díj.

[ Szerkesztve ]

(#66525) ViktorSz válasza kavalkád (#66524) üzenetére


ViktorSz
tag

Azért az már eléggé erős ár,de még mindig inkább ez,mint az otthoni szerencsétlenkedés...
És a kontakt mégiscsak tizedmm pontos,egyenes,stb.

(#66526) MDMA


MDMA
tag

Sziasztok!
Mi a vihar van ezzel a szerszamkell.hu-val? :F
Korábban normálisan szállítottak, meg el lehetett őket érni, de most egyrészt nem is jött meg a rendelésem, másrészt semmilyen formában nem lehet velük kapcsolatba lépni. :W Telefonra, e-mailre nem válaszolnak. :(((
Nálam mondjuk itt a vége, de azért kiváncsi lennék, hogy mi van. Vagy ez a normál üzletmenet?

Bocsköszi

(#66527) gaboka75 válasza MDMA (#66526) üzenetére


gaboka75
tag

Hello,

Én is egy hónapja rendeltem tőlük, ugyanez a helyzet. Közösségi oldalak kommentjei szerint ez az általános helyzet. Valószínűleg végük, csak a webshop-ot nem húzták még ki a konnektorból. Szerencsére nem fizettem előre....

(#66528) q13579


q13579
senior tag

Sziasztok,

0,14x0,14 illetve 0,08x0,16 cm-es BSH gerendákat szeretnék majd vágni (keresztben, nem hosszában :)). Egy kisebb teraszfedést szeretnék elkészíteni.

A kérdésem, hogy ezekhez milyen vágóeszközt érdemes beszerezni, amivel szépen, pontosan lehet a vágásokat megoldani ekkora méreteknél. Egyszerűbb merülőfűrész, körfűrész, gérvágó stb lenne, de ezeknek a vágási mélységük nem több 5-6 cm-nél).

Úgy számoltam, hogy összesen kb 30-40 teljes keresztmetszetes vágásra lesz szükség, illetve a kármik és az apróságok, tehát nincs szó óriási mennyiségről. Ha ez igényesen megoldható valami jobb kéziszerzámmal is, vevő vagyok arra is. :).

Köszi a tippeket.

(#66529) varsam válasza q13579 (#66528) üzenetére


varsam
őstag

Én a helyedben bérelnék valami nagyobb gérvágót, 250-300as lappal, azok 8-10 centit átvágnak és akkor egy forgatással szépen keresztve tudod vágni a gerendákat. Persze kell valaki aki megtartja a másik oldalt vagy feltámasztod.

(#66530) IT user


IT user
tag

Sziasztok!

Pánthely marásához szeretnék sablont készíttetni. A baj az, hogy viszonylag sürgős lenne. Tudnátok Budapesten, Újpest környékén ajánlani valakit, aki nem horror áron dolgozik és pár nap alatt elkészíti a sablont?
Előre is köszönöm!

(#66531) kavalkád válasza IT user (#66530) üzenetére


kavalkád
aktív tag

vegyél egyet készen.

(#66532) IT user válasza kavalkád (#66531) üzenetére


IT user
tag

Köszönöm, de sajnos nem jó.
Ilyen pánthoz kellene.

(#66533) pacman_123 válasza IT user (#66532) üzenetére


pacman_123
tag

Ezt a sablont, gyorsan, legyártani ...?

https://youtu.be/JffPdzsDeOw?t=39

Még lemásolni hagyján. Hát, kívánom hogy jelentkezzen valaki. Én nemrég másoltam le egy asztali fűrész hasítóékét, a visszajelzés alapján pontos lett. De ... ahhoz kellett egy eredeti.

Nehezítés: ahhoz hogy ez a sablon működjön, pontosan kell tudnunk a maró másológyűrűjének méretét. (vagy máshonnan nézve: aki marja, annak kell legyen olyan másológyűrű, ami ehhez kell)

[ Szerkesztve ]

Hobbista fanyűvő - https://tinyurl.com/AndrasPazar - https://www.youtube.com/@AndrasPazar

(#66534) pacman_123 válasza IT user (#66532) üzenetére


pacman_123
tag

Amúgy hány ilyen pánthelynek kellene marás?

Egy lakásnyihoz én nem biztos hogy sablont gyártatnék.

Itt a 3. oldalon megvan minden: milyen mélyre, milyen távol, milyen széleset.

https://www.hafele.com.de/prod-live/static/WFS/Haefele-HEX-Site/-/Haefele/de_VA/pim/documents/ins-doc-04092876.pdf

Egy normális maró normális, 2 oldali párhuzamvezetővel, 14mm széles marófej -> simán nekifognék. Ha nem 100 pántnak kell marni ... de okos sorrenddel, "logisztikával" 100 pánt sem lehet nagy vasziszdasz. "Tól-ig" marni, adott mélységben ... persze, nyilván jobb sablonnal, de "kézzel" sem lehetetlen. Feljelölni meg a sablont használva is kell, sablon nélkül kicsit többet kell jelölni, meg nyilván kicsit lassabb a folyamat, a jelöléstől jelölésig betartása miatt. A mélység meg a mélységütközővel tartható (mondjuk az a sablonnal maráskor is ugyanígy van)

(itt többek között egy lebegőpolc rejtett vasalatának marását is lekaptam. nagyjából ez a módszer, csak jobban figyelve a "tól-ig" -ra. 14mm-es marófejet használva tényleg szinte csak arra kell figyelni)

[ Szerkesztve ]

Hobbista fanyűvő - https://tinyurl.com/AndrasPazar - https://www.youtube.com/@AndrasPazar

(#66535) Amadeus214 válasza IT user (#66532) üzenetére


Amadeus214
csendes tag

Jobban jársz, ha legyártod: egy lécre stabilan felszegelt tól-ig ütközőkre van csak szükséged. Az egy konkrét pánthely-sablon megformálásánál sokkal fontosabb a pozicionálás , hogy minden egyes pánt pozícióját rögzítse a sablon, mind egymáshoz, mind az ajtó széléhez képest. Kétoldalasra kell megcsinálni, mert a 2 fél tükörszimmetrikus.
Ezen túl steller, mélységütköző (ehhez is érdemes 2 referenciablokkot vágni a gyors visszaállításhoz), kis távtartó a közepéhez. Fél óra max.

(#66536) szinimini


szinimini
senior tag

Sziasztok,

A melléképületben találtam egy pár fát, d sajnos mind szu rágta, járta.
Ezeket még lehet valamire használni? Vagy inkább mehet a tűzre?
Gondoltam gyakorlásnak csinálnék belőle pl vágódeszkát, polcot.

[ Szerkesztve ]

(#66537) York válasza szinimini (#66536) üzenetére


York
tag

Engedd el...

(#66538) szinimini válasza York (#66537) üzenetére


szinimini
senior tag

Akkor abból az épületből jobb ha minden elégetek nem?
Szerkezet fákat, illetve ajtót, ablakokat, amit csak bontassal tudnék kiszedni, azokat, mivel tudnám le kezelni?

(#66539) ViktorSz válasza szinimini (#66538) üzenetére


ViktorSz
tag

Szerintem pl. polcot,asztallapot simán lehet belőle csinálni a hibák ellenére is.Egy csomó dolog marha jól néz ki "teleszúvalrepedéssel" is.Ne sajnáld rá a rovar/🍄 irtó alapozót(pár lazúr-lakknál az sem kell,mert alapból benne van).
Amire talán vigyázni kell,hogy a nagyon szúvas(szúette,hogy kell ezt írni? :) )részeken nem nagyon fog a csavar sem...
De ha nagyon szar,akkor tűzifának is kb haszontalan...
Amúgy is van fél év az újabb fűtési szezonig,addig találd ki,hogy mihez kezdhetnél vele, mielőtt a tűzre dobnád.

(#66540) peppe79


peppe79
senior tag

Sziasztok! Egy nem napi használatra szánt, olcsó, de elfogadható minőségű merülőfűrészt szeretnék magamnak összeállítani. A gép már adott, bútorlap vágásához alkalmas fűrészlapot, és vezetősínt kell még hozzá válasszak.

Fűrészlapból a CMT-n kívül mit ajánlanátok még?
Kompatibilis vezetősínből a Makita, Metabo, Bosch közt lehet lényegi különbség, jobb-e valamelyik? Vagy tök mindegy, melyiket választom?

(#66541) Amadeus214 válasza szinimini (#66538) üzenetére


Amadeus214
csendes tag

Megszüntető favédőszer néven keress rá. Sok infó van internetszerte a faanyag rovarkárosítóiról.

(#66542) Amadeus214 válasza peppe79 (#66540) üzenetére


Amadeus214
csendes tag

Sokunknak nagyon beváltak a Freud lapok, de pl. a Makita merülő gyári lapja is meglepően jó.

(#66543) peppe79 válasza Amadeus214 (#66542) üzenetére


peppe79
senior tag

Rákeresek, köszönöm szépen!

(#66544) York válasza peppe79 (#66540) üzenetére


York
tag

Szia, es milyen gepet vettel, mert az meghatarozza a valaszthato sineket. Bosch sin nem kompatibilis a makita festool stb. gepekkel. CMT, kek boschtol felfele, freud, pilana lapok mind jok. A holkeres lapok szebben vagnak de gyorsabban kopnak mint a trapez egyenes fogkialakitasu lapok.

(#66545) varsam válasza peppe79 (#66540) üzenetére


varsam
őstag

Bosch expert lapokat is szokták még itt dícsérni a topikban, nekem Makita van, az is tök jó. Sínből szerintem azt vedd amelyik a legjobb áron van, sok különbséget nem tudok elképzelni köztük.

(#66546) peppe79 válasza York (#66544) üzenetére


peppe79
senior tag

A Sárgafogón vettem nevetséges összegért (55e) egy Metabo KS 66 FS-t. Ez egy amolyan öszvér körfűrész, - részben - egy merülőfűrész tulajdonságaival.
A talprésze kompatibilis szinte az összes ismert gyártóéval (Mafell, Festool, Makita, Bosch, Hikoki)

Gondolkodtam egy Makita SP6000-en is, de ahhoz, hogy időnként kívágjak egy-egy munkalapot, méretre vágjak néhány bútorlapot, arra ez felesleges luxus lett volna.

Veszek hozzá egy elfogadható minőségű fűrészlapot bútorlap vágásához, meg legfeljebb egy közepes méretű vezetősínt, aztán ennyi. A hosszú sínt meg majd megcsinálom rétegelt lemezből vagy MDF-ből, nem kell, hogy tized milliméter pontos legyen.

(#66547) peppe79 válasza varsam (#66545) üzenetére


peppe79
senior tag

Körbenézek, köszönöm! Jó lenne megúszni 15000 ft alatt, majd meglátjuk.

(#66548) thomgrande válasza peppe79 (#66546) üzenetére


thomgrande
tag

Magyarázat.
Nem akarom elvenni a kedvedet de ez egy sima körfűrész. Attól nem lesz merülő hogy sinre is lehet rakni. A sineknél is nagyon nézd meg a méreteket mert adódhat olyan probléma hogy a fűrész belevág a sinbe. Magyarul a sinen van a veztő és ennek a vezetőnek a távolsága a kipattogzásgátló fele mérve különböző. Alapos mérés és tervezés nélkül meglepetések érhetnek.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#66549) peppe79 válasza thomgrande (#66548) üzenetére


peppe79
senior tag

Igen, tudom, hogy ez nem egy merülőfűrész, amit kifejezetten precíziós vágásra találtak ki.. De ami a lényeg, hogy munkalap kivágására ez is alkalmas, és tényleg csak alkalmanként használnám. Megtehettem volna, hogy veszek egy SP6000-et, de felesleges pénzkidobás lett volna.

(#66550) Amadeus214 válasza peppe79 (#66549) üzenetére


Amadeus214
csendes tag

Mai napig a legobb eszközvásárlásomnak tartom a Makita merülő beszerzését :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.