Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Előzmény: [link]

Külföldi webáruházakban már megjelentek az Asus legújabb alaplapjai a P5K Deluxe és a P5K3 Deluxe, melyek már a legújabb P35-ös vagy ismertebb nevén Bearlake chipset-re épülnek. A két lap szinte mindenben megegyezik,két dolgot kivéve: a P5K3 Deluxe ddr3, míg a P5K Deluxe ddr2 memóriákat kezel, illetve különbözik még a heatpipe-os hűtésük is, amit a linkelt képeken megnézhettek.

Főbb tulajdonságaik:
2db pci-e x16 slot
3db pci slot
2db pci-e x1 slot
6db sata port
7.1-es integrált hangkártya
optikai és koax S/PDIF port
2db gigabit ethernet controller (RTL8110SC)
belső és külső firewire port
1db IDE

P5K Deluxe memóriakezelése:
1066/800/667MHz

P5K3 Deluxe memóriakezelése:
1333/1066/800MHz

CrossFire modnál sajnos 16x/4x-en működik a két pci-e x16.

Képek:
Asus P5K Deluxe: [link]
Heatpipe közelebbről: [link]

Asus P5K3 Deluxe: [link]
Heatpipe közelebbről: [link]

Forrás még képekkel:[link] [link]

További képek:
Asus P5K Deluxe teszt: [link]
Asus P5K3 Deluxe teszt: [link]

Asus P5K főbb tulajdonságai:
Memória támogatás: 1066/800/667 MHz
2db pci-e 16x slot (kék: x16, fekete: x4, vagy x1)
3db pci slot
1db pci-e 1x slot
1db ide
4+1db sata port (3Gbit-es)
1db e-sata port (3Gbit-es)
1db gigabit ethernet controller
hangkártya: realtek ALC 883
2db firewire port
12db usb port (ebből 6db hátul)

cpu vcore max: 1,7V
mem vcore max: 2,55V
nb vcore max: 1,7V

Asus P5K kép: [link]
Asus P5K strap változás: [link]
Asus P5K teszt: [link]

Asus P5K széria az Intel P35-ös lapjára épülö alaplapcsalád!
Ezen topikban a DDR2-es alaplapokkal foglalkozunk.

3 fázisú tápellátással rendelkező alaplapok:
Asus P5K SE

Asus P5K

Asus P5K-R

P5K-C DDR2 és DDR3-as memóriák fogadására is alkalmas alaplap.

8 Fázisú tápellátással rendelkező alaplapok:
P5K-E

P5K-E Wifi/AP

P5K Deluxe / Wifi-AP

P5K Premium / Wifi-AP

P5K WS

A DDR3-as tesókat nem itt tárgyaljuk, nekik van külön topikjuk, kivéve a P5K-C

P5K Deluxe-ról bővebben

P5K-ról bővebben

Figyelem!
A P5K Premium jobb feszellátással rendelkezik, mint a Deluxe. Hűvösebb a mosfet környéke, viszont van egy bug ennél a lapnál, amit érdemes megemlíteni. AHCI módban némely HDD-kel nem működik rendesen, belassul.

Megoldás töltés közbeni hang/egér akadásra: patch

Akinél Windows Vista alatt nem működik az alvó állapot és minden driver fent van, az a biosban a Jumpfree menüben a Load Line Calibrationt (régebben Damper) állítsa Auto-ra vagy Disabled-re. Így már menni fog.

[ Módosította: Thrawn ]

(#2) keIdor


keIdor
titán

Nah látom itt a folytatás! :R

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#3) bim


bim
veterán

máris betelt? :D

(#4) Zoli329 válasza bim (#3) üzenetére


Zoli329
addikt

Úgylátszik elég népszerű lap, nem véletlenül :)

(#5) Uzmany


Uzmany
őstag

...hogy megtaláljam :)

® visions created with passion

(#6) keIdor válasza Zoli329 (#4) üzenetére


keIdor
titán

A Gigabyte ennél is népszerübb.:) 5 percenként ír valaki a topicjába...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#7) romeozor


romeozor
csendes tag

üdv, örülnék ha valaki tudna tanácsot adni

beszereztem egy P5K-E wifi lapot, amit ma nagy boldogsággal be is helyeztem a régi p5b-e helyére. ám ez az isten csapása nem akar egyszerűen eljutin odáig hogy a windows betöltsön. az első esetben bejön az asus logo, biosba be tudok menni, de resi után már postonli sem hajlanó (összes ventillátor pörög mint az őrült). eztán áramtalanítás, indítás és jön megint az overclocking failed.
ha azt az opciót választom hogy töltse be a default bios beállításokat és folytassa, akkor elkezdi tölteni ugyan a wint, de utána egyből kékhalál. a következő körben megpróbáltam safe mod-ban indítani, de szintúgy kékhalál (BAD_POOL_CALLER)

a hivatalos oldalról szedtem le az ott megtalálható 503-as legfrissebb biost, de sokat nem dobott a helyzeten. a gép egyébb részei: 8800gtx, qx6700, 250GB WD caviar (win vista), 250GB samsung (töküres), 2x1GB geil 800mhz cas5, fsp bluestorm2 500w

valakinek van esetleg ötlete, hogy mit csináljak, azon kívül hogy 45 fokban az ablakon kifele távolítsam el?

(#8) Zoli329 válasza keIdor (#6) üzenetére


Zoli329
addikt

Az már kóros :D

(#9) Zoli329 válasza romeozor (#7) üzenetére


Zoli329
addikt

Mielőtt kihajítanád, szólj, aláállok és elkapom :D
Érdemes lenne belemászni a memóriabeállításokba és azokat átnézni. Esetleg kézileg beadni a membeállításokat, szinkronba tenni az fsb-vel meg ilyen beállítások. Lapnak +fesz ramoknak min 1.9V-ot adj. Szerintem a ramoknál lesz beállítási gond, vagy csak egyszerűen nem szereti őket a lap. De nem hinném..

(#10) beteg válasza romeozor (#7) üzenetére


beteg
őstag

a windows-t újratelepítetted az új laphoz, ugye?

Csak futni kell!

(#11) romeozor


romeozor
csendes tag

nah, köszönöm az ötletet, valszeg tényleg a rammal lesz valami, most kivettem az egyiket és safe modban sikerült bebikázni a wint, viszont még mindíg elég lutri hogy mi fog történni bekapcsolás után, de egyelőre nincs kedvem több időt pazarolni erre, majd holnap :)

(#12) feka007


feka007
nagyúr

Azt a topicot is kinőttük. :)
Gyerekek, hogyan lehetséges az, hogy a memory voltage 1,9V-ra emelés után a lap közli, hogy a túlhúzás sikertelen? Nem lényeg, csak kíváncsi vagyok rá, mit csesztem el...

(#13) feka007 válasza keIdor (#6) üzenetére


feka007
nagyúr

Persze, mert az a ''besztbáj'' :) Csak általában amennyire jó az ára, annyira vacak is, jómagam is nagyot szívtam a P35-DS4-gyel...

(#14) keIdor válasza feka007 (#13) üzenetére


keIdor
titán

Nem DS4-ekkel? :DDD

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#15) Bagira01 válasza feka007 (#13) üzenetére


Bagira01
veterán

És az abit ip35 pro lap mennyire jó mondjuk a ds4-hez vagy a p5kc-hez képest?

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#16) feka007 válasza Bagira01 (#15) üzenetére


feka007
nagyúr

Az Abit IP35 Pro nagyon jó P35-ös deszka, állítólag jobban megy vele a tuning, mint a P5K-kon, mert nem robbannak a kondik.

(#17) feka007 válasza keIdor (#14) üzenetére


feka007
nagyúr

A második már az üzlet hibája volt. :) Bár ki tudja, nagy eséllyel az se ment volna flottul, ha pedig ígyis-úgyis vissza kellett volna küldeni, akkor így hamarabb megúsztam a dolgot, mintha egy hónapig konzultálnának a gyártóval..

(#18) Soak válasza feka007 (#16) üzenetére


Soak
veterán

mert nem robbannak a kondik.

valoban, sajnos még nem láttam egy olyan P5K szériás lapot amin a használat alatt ne robbant volna el 14perc 3 másodperc alatt a kondi , szörnyü :U

(#19) feka007 válasza Soak (#18) üzenetére


feka007
nagyúr

Persze, most megkérdezhettem volna, hogy teccik-e hárdkór tuningolni, mert gyári hűtéssel az Abit lapja jobb lehet, mert azon a kondenzátorok kevésbé melegednek túl, de amúgy ha nem tetszik, akkor azt vegye, amelyik neki bejön, vagy akkor mondjál jobbat, mi alapján döntsön. :U

[Szerkesztve]

(#20) Soak válasza feka007 (#19) üzenetére


Soak
veterán

Még mindig nem értem, azért rovunk fel egy hibát mert pár lapon a kondi felrobbant?ha csak ugy meghalt volna szépen csendben (nekem is meghalt, mondtam is mégsem lett belőle tömeghisztéria) akkor kiváncsi lennék hányan hoznák fel ,hogy szépen csendben meghalós, ennyi erővel minden lap szar mert mindegyikből van hibás darab... és ha ''hárdkór'' tuningolsz sem biztos ,hogy elszáll, sőt sokkal valoszinübb ,hogy nem minthogy igen. Eddig is tuningoltak vele hardcore és egy-kettő halt meg alatta, de más lap is meghal hardkor tuningnál csak nem a kondi adja meg magát

(#21) ATM_automata


ATM_automata
őstag

Hali,

Tapasztalt már valaki olyat, hogy P5K-E/Wifi-AP alaplapos gépre nem tudott Nero 7.x.x.x-et telepíteni? A 6-os Nero-k fölmennek rá, a 7-esek meg nem. A telepítő elkezdi kicsomagolni magát, aztán jön egy telepítés előkészítés és leáll az egész hibaüzenet nélkül.

Ötlet? (Azon kívül, hogy használjak 6-ost :R )

What else?

(#22) Soak válasza ATM_automata (#21) üzenetére


Soak
veterán

Ennek a laphoz van köze? :F . Minden meg van amit igényel esetleg? SP2 net 2.0 , ilyesmik? kétlem ,hogy a lap miatt ne menne, egyik 7-es verzió sem megy?

(#23) ATM_automata válasza Soak (#22) üzenetére


ATM_automata
őstag

Két verziót próbáltam eddig. EGyik se menet föl. Kell neki .net 2.0? Az lehet, hogy nincs fönt. Minnyá gondoskodok róla, hogy legyen. Nem tudom, hogy a lap tehet-e róla egyébként, de más exrta nincs a gépben, amivel eddig ne lett volna dolgom.

What else?

(#24) ATM_automata


ATM_automata
őstag

A teljes konfig: ASUS P5K-E WIFI-AP, Q6600, 4*1GB Kingston Hyperx 800mHz DDR2, WD 160GB, 2* WD 320GB Raid Edition, ASUS 7300GT Silent, 2*Linksys Gigabit Lan, 400w Chieftec táp + ház, NEC SATA DVD-RW. REmélem nem maradt ki semmi.

A gépen van SP2 (jogtiszta) és .net 2.0-is.

[Szerkesztve]

What else?

(#25) Soak válasza ATM_automata (#23) üzenetére


Soak
veterán

Nem tudom ,hogy kell e neki, tippnek szántam :)

(#26) [Vazz] válasza romeozor (#11) üzenetére


[Vazz]
tag

Jó fele irányatottak, ram probléma tüneteket tapasztaltál. Gondolom előző lapodban tökéletesen mentek a ramok, uhho azok hibáit kizárhatjuk, de megnézheted másik lapban is, ha van rá lehetőséged, biztos ami biztos. Az időzítésekkel próbálj meg mahinálni [link] itt megtalálod a ramodnak megfelelő időzítést és próbáld meg manualisan belőni, ha ezzel sem megy próbáld ki másik rammal, proccal, vga-val és ha sehogy se jó, akkor jön a legjobb rész: irány a gariztatás.

(#27) WiZARD válasza ATM_automata (#21) üzenetére


WiZARD
addikt

nálam felment nero simán...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#28) bim válasza feka007 (#13) üzenetére


bim
veterán

kár hogyy csak te szívtál vele.kérdezd meg itt hány hibás lap volt elsőre.téged az üzlet szívatott meg és nem a gyártó.
igy jártál! :U

(#29) Qkackca válasza ATM_automata (#21) üzenetére


Qkackca
őstag

Mennyi szabadhelyen van a rendszerpartíciódon? Nekem se ment föl amíg nem kapott vagy 1,5-2 giga szabad helyet.

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#30) WiZARD


WiZARD
addikt

hmmm ''black dimm slots are designed to be optimised for higher memory clocks/low latency clocks compared to yellow dimm slots. '' ilyenről ki mit hallott/tapasztalt? (forrás xtremesystems)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#31) ATM_automata válasza Qkackca (#29) üzenetére


ATM_automata
őstag

160GB-os rendszer partíciója van, abból 120GB szabad. Hely gondja nem lehet. A 2 320-as vinyó raid-ben van, az nem kavarhat be valamit? (Tudom, hogy levileg nem kéne, de gaykorlatilag.....)

What else?

(#32) Bib válasza WiZARD (#30) üzenetére


Bib
őstag

Nekem az,hogy a sárgába nem indult el az 1066-os kingmax.A feketébe egyenlőre jó,bár most 1000Mhz-en megy.Egyébként most éppen fut az orthos,jelenleg 7 x 500 -ig jutottam,minden alapfeszen.Egyenlőre tetszik az első Intel rendszerem.(3 Amds-után :) )

(#33) feka007 válasza bim (#28) üzenetére


feka007
nagyúr

Alvin is szívott a lappal, úgyhogy már ketten vagyunk... :P Amúgy az első gyári hibás darab volt, már írtam, nehéz lehetett felfogni. :U

(#34) bim válasza feka007 (#33) üzenetére


bim
veterán

nem volt nehéz felfogni mivel ismerem a történetet.
csak egyszerűen általánositottál ami cseppet a valóság elferditése.
gondolom te sem azért választottad először a gigát mert szerettél volna feleslegesen szívni vele pár hetet hanem mert az elöző lapoddal elégedett voltál és a topikban nem nagyon volt olvasható problémákról. :F

alvin hibáját nem ismerem.de nem azt mondtam hogy nincsenek hibás példányok. :U

(#35) feka007 válasza bim (#34) üzenetére


feka007
nagyúr

Két hónapja hallottam 1-2 másik fórumon, hogy a DS4/DQ6 lapok fele hibás.

(#36) bim válasza feka007 (#35) üzenetére


bim
veterán

melyik forumon? :F
akkor ugy néz ki hogy ''csak'' én fogtam ki elsőre jót.
gondolom az 50%-os hibaarányt te sem hiszed el. :B

(#37) Ebit válasza feka007 (#35) üzenetére


Ebit
addikt

Két hónapja hallottam 1-2 másik fórumon, hogy a DS4/DQ6 lapok fele hibás.

Szerintem ez erős túlzás, megkőzelitőleg hasonló mint a kondi robbanások.

Nem hiszem, hogy lenne a forumokon olyan ember aki hiteles adatokkal rendelkezik.

(#38) tlac válasza bim (#3) üzenetére


tlac
nagyúr

ha a gigában is robbant volna egy kondi, már az is betelt volna ;]

(#39) S.Y.S.


S.Y.S.
aktív tag

Sziasztok!

Csak néhány hete van a tulajdonomban a lap(P5K), de maximálisan elégedett vagyok. :)
Mielőtt feleslegesen kérdezgettem volna, végigolvastam a cirka 5000 hsz-t és ezt sikerült kihoznom belőle:[link]
Big THX!!! :R :R :R minden emberkének az építő jellegű hsz-ért, ez persze szól a bátraknak és a vakmerőeknek is. :DDD

üdv: S.Y.S.

(#40) beteg válasza S.Y.S. (#39) üzenetére


beteg
őstag

szép! grat

Csak futni kell!

(#41) Qkackca válasza ATM_automata (#31) üzenetére


Qkackca
őstag

Akkor nemtom, nekem azért nem ment fel mert nem volt elég helyem, amint csináltam eleget semmi gondom nem volt, igaz a lapom se ilyen meg raidem sincs, de nah...

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#42) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Asus P5KC alaplap és E6750-es CPU mellé tuning szempontjából tökéletes a 800-as memória, vagy érdemes (még ha drágább is) beruházni 1066-osra? Azért kérdem, mert hallottam olyanról, hogy könnyebb a 800-asokkal tuningolni, mint az 1066-ossal. Tényleg így lenne?

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#43) Soak válasza S.Y.S. (#39) üzenetére


Soak
veterán

Használj 1,5-ös SuperPi-t , amugy szép ,hogy átolvastad a topikot :)

(#44) beteg válasza Anubis_9 (#42) üzenetére


beteg
őstag

a 6750-es 10x es szórzos ugye? Ahhoz régen a 800 as ramot tanácsolták inkább, mert 1:1 ben a legjobb és ott ugye a magas szozó miatt úgysem érsz el magas fsb-t. de akkor még nagy volt az árkülönbség, mostmeg már nem. az igaz, hogy egy 800 as ramot könnyebb 1000-re tuningolni, mint egy 1000-est 1200-ra :DDD
szerintem vegyél vmi tuti 1000-es ramot, ami garantáltan megy 1000-en és akkor nem lesz gondod később sem. meg aztán úgy is felfelé mennek ramárak!?
egyébként minek veszel 6750-est?? a 6650-es vagy a q6600 os akkor már jobb választás lenen!?

Csak futni kell!

(#45) romeozor válasza [Vazz] (#26) üzenetére


romeozor
csendes tag

köszi szépen a linket, eddig azt hittem csak 1.8V-ot bír a memó, de kiderült hogy 2.2V-ot is :)
egyébként ott is úgy szerepel meg a ram matricáján is hogy 5-5-5-15 időzítésekkel megy a 800MHz, de ezt valamiért nem hajlandó duálban szeretni és biosig sem jut vele (ha csak egy ram van bent, vagy single channel módban a kettő akkor nincs baja). most 667MHz-en megy 4-4-4-12-vel és így úgy tűnik nincs semmi baja.

(#46) keIdor válasza beteg (#44) üzenetére


keIdor
titán

E6750 8-as szorzó...

Szerk: 6650 nem is létezik, Q6600 meg drágább 20k-val.:)

[Szerkesztve]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#47) beteg válasza keIdor (#46) üzenetére


beteg
őstag

ja, akkor más baj nincs :DDD :B

Csak futni kell!

(#48) Anubis_9 válasza keIdor (#46) üzenetére


Anubis_9
őstag

Alapban: 333 Mhz x 8 = 2.664 Mhz.
[link]

Vagyis, ha 400-as FSB-t adok neki, akkor 800-as RAM-mal 1:1-ben fog menni a mem. és a CPU 3200 Mhz-en? Jól számolok? (400 x 8 = 3200 Mhz) ;]

[Szerkesztve]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#49) keIdor válasza Anubis_9 (#48) üzenetére


keIdor
titán

Én tudom, hogy annyi...:)
Jól számólsz, de 450×8 meg 3600MHz ;]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#50) Muréna válasza Anubis_9 (#48) üzenetére


Muréna
őstag

Igen, jól

Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.