Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11001) Mozso26 válasza Chalez (#11000) üzenetére


Mozso26
senior tag

Igen, de ha jol emlékszem áramtalanitás után elöször csak egy pillanatra kapcsol be nem?
Ezt értem dupla inditás alatt.

(#11002) Hurkaleves


Hurkaleves
őstag

Szevasztok!

Kérdésem a következő lenne: a képen látható bekarikázott alkatrész mire szolgál?
Ugyanis most égett szét kb 1órája... remélem gari működi fog (BandiTnál).

(#11003) phobeus


phobeus
aktív tag

Sziasztok! Vettem egy Zalman ZM-RS6F 5.1-es headsetet. Viszont nem tudom hogyan kell összedugni. Az alaplapom : asus p5k pro van rajta 6 jack dugo. abból annyit tudok, hogy melyika miki. De hogy a fron rear meg a centert melyikbe kell dugnom azt nem tudom.

a headset csatlakozói fekete sötétszürke és világos szürke, alaplapon meg minden szines. Mikrofon külön van azt tudom hova kell.

Ha valaki tud segíteni azt megköszönném.

Üdv!

LG Nexus™ 4

(#11004) Chalez válasza Mozso26 (#11001) üzenetére


Chalez
őstag

Igen, így van. Próbálkozom minden túróval, majd ha valami eredményre vezet, szólok.

(#11005) zso73 válasza Hurkaleves (#11002) üzenetére


zso73
veterán

Az valami IC, ami a tápot szabályozza, vagy a ramokka van összefüggésben..........
De, ha füstölt, akkor nem mindegy? Gari és kész.

Chalez,Mozso
A hétvégén kipróbálom a gépemet másik táppal, és referálok, hogy mi lett az indulással.

Én is azért vettem a Corsair tápot, hogy ne legyen gondom. Tesztgyőztes, és jó véleménnyel volt róla mindenki.
Kíváncsi leszek.

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#11006) Chalez válasza zso73 (#11005) üzenetére


Chalez
őstag

Behalok, ha a 450VX nem jó a géphez... :(((

(#11008) Mozso26 válasza Chalez (#11006) üzenetére


Mozso26
senior tag

Megvan az 550-es táp, és egyenlöre jo is. Nem tudom számit e , de ha be vannak kapcsolva a biosban a cpu energiatakarékos marhaságai akkor nagyon instabil a gép, ez 8*333-on nem jött ki csak most 3200mhz-n. :R

(#11009) Chalez válasza Mozso26 (#11008) üzenetére


Chalez
őstag

Szóval akkor megoldotta a problémát a másik táp? Hosszú állás utáni indítást próbáld majd, jó nagy tuningnál...

(#11010) Mozso26 válasza Chalez (#11009) üzenetére


Mozso26
senior tag

Ma éjjel 2:00-kor kapcsoltam ki , és most 12:45-kor kapcsoltam be és indult , a tuning mértéke szerintem nem kicsi egy E6420-hoz képest azért meg van huzva 8*400-ra 1.5 cpu voltagéval. Késöbb megprobálom 8*450-en. :R Azért én még nem hamarkodom el, nem biztos hogy ez a megoldás. :R

Kiváncsi vagyok mit mond Zso kolega, ö is nagyobb táppal probálja a hétvégén. :R

[ Szerkesztve ]

(#11011) rooney8


rooney8
aktív tag

Üdv!

Amióta húzva volt a gépem azóta mindig kékhalál-t kapok. És mindig egyre többet. Ma pl volt már vagy 3. Mitől lehet ez? Ja és most nincs húzva semmi a melegre való tekintetre.
A gépem: Asus P5K, C2D E4700, 2GB Kingmax 800MHz DDR2, GeForce 8600GT

[ Szerkesztve ]

(#11012) Mozso26 válasza Chalez (#11009) üzenetére


Mozso26
senior tag

Na egyenlöre jo , meghuztam még jobban 8*450-re és igy stabilnak tünik. Egy dolog aggaszt kicsit hogy a biosban1.6v-ot adok neki és a gpu-z szerint 1.536-on jár.

(#11013) Mozso26 válasza Mozso26 (#11012) üzenetére


Mozso26
senior tag

Yep ma reggel is simán fölált 8*450-el. :C

(#11014) Chalez válasza Mozso26 (#11013) üzenetére


Chalez
őstag

Akkor mi a megoldás? Neked milyen tápod is volt? És most milyen van? :F

(#11015) Hurkaleves válasza zso73 (#11005) üzenetére


Hurkaleves
őstag

"Az valami IC" - Erre én is rájöttem, én pontosan akartam tudni, h mire szolgál. Különben, mivel külsérelmi nyomot is hagyott az eset, ezért több mint valószinű, h nem garizzák le.
Viszont, lehet ilyen IC-t kapni elektronikai boltokban, nem? Ha leolvasom a pontos típusszámát és egy ugyanolyat visszaforrasztok a helyére, arra mennyi az esély, h működni fog a deszka?

(#11016) Mozso26 válasza Chalez (#11014) üzenetére


Mozso26
senior tag

450wattos chieftec volt, most egy 550-es van benne, de a végleges csütörtökön lesz meg, egy corsair 650xt-re beszéltek rá. :R

(#11017) Chalez válasza Mozso26 (#11016) üzenetére


Chalez
őstag

Nekem egy 450W-os Corsair-om van, elméletileg még quad tuningra is ajánlják, annyi bika van benne. Nemá, hogy egy 400x8=3200Mhz-re tuningolt E6750-et sem tud beindítani reggel... 3600-on sem indul, reggel megnézem 2.66-on minden defaulton... :(((

[ Szerkesztve ]

(#11018) Hurkaleves válasza Chalez (#11017) üzenetére


Hurkaleves
őstag

Nem a táppal lesz ott a baj.. sok ember kvadot hajt vele 1,40v+ fesszel, vagy beállítási hiba vagy ennyit megy a proci, kész.
A kétszer indítós dolog meg egyértelmű, h lap sztem. Minden default + Cmos Clear volt már?

(#11019) Chalez válasza Hurkaleves (#11018) üzenetére


Chalez
őstag

4Ghz-en postol a proci... ;) 3.5Ghz-en 3 óra orthos small FFTs 9 prio lefutott...

Reggel hidegen bekapcs, és csak a ventiket pörgeti.Nincs post.
Ha áramtalanítom majd 3mp múlva áram alá helyezem, indul, de úgy hogy bekapcsolásnál elindul, majd kikapcsol és 1-2 mp múlva bekapcsol magától és simán indul hiba nélkül, a win is feláll.
Ha kikapcsolom a gépet, és újra indítom, akkor nem kell szórakozni áramtalanítással, simán indul.

a lényeg, hogy több óra pihentetés után nem postol a cucc...és jöhet az áramtalanítós módszer, utánna minden ok.

Még az elemet is kivettem, úgy is megnéztem. Most viszont megnézem alapra állítva, hogy reggel mit csinál...

(#11020) Mozso26 válasza Chalez (#11019) üzenetére


Mozso26
senior tag

Indulni fog. :( A procira vonatkozo energiatakarékossági funkciokat kikapcsoltad a biosban ugye?

(#11021) Chalez válasza Mozso26 (#11020) üzenetére


Chalez
őstag

Persze, ki igen...

(#11022) Mozso26 válasza Chalez (#11021) üzenetére


Mozso26
senior tag

Akkor pedig ugyan az a problémád ami nekem:Táp
Meg kellene probálnod egy nagyobbal ,én egy kiskerböl kértem "kölcsön". A bios fesz beállitásaidat esetleg be tudod irni?

[ Szerkesztve ]

(#11023) Chalez válasza Mozso26 (#11022) üzenetére


Chalez
őstag

Új dolog történt. Újraindítanám a gépet, hogy beállítsak mindent autora. winből kilép, majd mikor indulna újra, nincs bios post...kész.
Csak reset segített. Pedig több órán át ment most 3.2Ghz-en több óra orthos teszteléssel...
De ennek a tápnak bírnia kéne. Akkora bika van benne, nem véletlenül ezt választottam...

(#11024) Chalez


Chalez
őstag

Legújabb:minden auto és alapállapotban, a gép nem indul.
Bekapcsoltam, ventik felpörögnek és semmi. Majd 4mp-ig bekapcs gomb nyomva tartva, kikapcsolódott, majd ezután már jól indult. :F :F

(#11025) chungee


chungee
addikt

Ide is:

HELP!!
Van Asus P5K-E Wifi lapom. Meghajtóim mind IDE-s. Azaz WD80GB=primary master & SAMO200GB=RAID & DvD-író=secondary master. Az a bajom, hogy nemtok boot-olni DvD-íróról illetve WD80 primary masterról. BIOS-ban a priorítás állítottam ahogy kell, de boot-oláskor mindig ezt írja: "reboot and select proper boot device" Sztem még buherálni kell a BIOS-ban, de nemtom, hogy hol. Kérlek segítsetek.

[ Szerkesztve ]

(#11026) Mozso26 válasza Chalez (#11024) üzenetére


Mozso26
senior tag

Alapon azért nekem mindig elindult.Betöltötted a bios defaultot és ugy nem kapcsolt be? Mert az ugy kaki ha te csak autora tettél mindent.

[ Szerkesztve ]

(#11027) Chalez válasza Mozso26 (#11026) üzenetére


Chalez
őstag

Defaultot nem töltöttem, de ma úgy is megpróbálom...
Már mondtak mindent, táp, lap...tököm kivan már...

(#11028) zso73 válasza Hurkaleves (#11015) üzenetére


zso73
veterán

És akkor mi van, ha külsérelmi nyom van? Ha egy IC szétég, akkor szét van égve. Nem biztos, hogy azért te vagy a hibás. Nekem halt meg úgy alaplapom, hogy az AGP tápellátó IC-je kilukadt, kráteresre. Simán cserélték.
Volt olyan proc, amit bazárostól vettem ,és Y-ba repedt el a mag. Cserélte egy hónap után.

De egyébként javítható lehet a dolog. Dobd be a googlee-ba a számot, ami rajta van. ebből megtudod a gyártót, és azt ,hogy mit csinál. Utána már, csak szervizest kell keresni itt, aki kicseréli. Ha mégsem menne a gari.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#11029) Chalez


Chalez
őstag

...na semmi változás, kicseréltem egy q6600-ra a procit, semmi gond vele faszán viszi a lap, de már eljutottam odáig, hogy load bios default, és "hidegen" nem postol a bios, csak áramtalanítás után indul a gép, de úgy tuningolva is...most már tuti, hogy valaminek baja van. A táp kb 1 hónapos, a lap 1 hetes... :F

(#11030) szacsee válasza Chalez (#11029) üzenetére


szacsee
nagyúr

Nekem 1x volt olyan, hogy bármit állítottam, újraindítva is defaulton, illetve az előzőleg beállítotton indult a lap. Mégegyszer ráflesseltem a biost és ez megoldotta.
Próbáld meg, hogy mégegyszer ugyanazt a biost ami rajta van ráflesseled. ;)

(#11031) Chalez válasza szacsee (#11030) üzenetére


Chalez
őstag

Ilyen lehetséges? :Y Akkor az kb akkora malőr, mint az egyik régi gépem ami csak úgy indult el (úgy pörgette fel a vinyót) ha egyet belecsaptam a gépházba, vagy kicsit belerúgtam. ;]

[ Szerkesztve ]

(#11032) Mozso26 válasza Chalez (#11029) üzenetére


Mozso26
senior tag

A kettönk közös problémája itt különbözik. Nekem defaulton vagy kis tuningal mindig elindult.Nekem ezért volt inkánbb gyanus a táp , hogy a nagyobb tuningot sosem birta. Viszont nálad birja ha már elindult az extrem tuningot is igaz? Ebböl gondolom hogy neked alaplap problémád lesz méghozzá fizikai probléma szar kondi vagy valami hasonlo. Én személy szerint a lapra szavazok. :(

(#11033) Chalez válasza Mozso26 (#11032) üzenetére


Chalez
őstag

Én is a lapra gyanaxom, de azért szomorú, egy vadi zsír laptól...
Gianninál garis, ő meg szabin van holnapig, hát nemtudom mi lesz...
Azért még 1 bios újraflesst megpróbálok.

(#11034) szacsee válasza Chalez (#11033) üzenetére


szacsee
nagyúr

A reflesselést mindenképp próbáld meg, ha nem jön be, akkor jöhet Gianni.
Ja és nem kell OFF-ba tenni, mert témával kapcsolatos a hsz-od. :D

(#11035) Chalez válasza szacsee (#11034) üzenetére


Chalez
őstag

Az a vicc, hogy ez egy legarizott lap cseréje, amit én vettem meg mert már a gazdája vett új lapot... :U

(#11036) szacsee válasza Chalez (#11035) üzenetére


szacsee
nagyúr

Cserelapnál a gan nem újra indul? :U

(#11037) Chalez válasza szacsee (#11036) üzenetére


Chalez
őstag

De, nincs is azzal gond, csak a macera...
Meg addig mit csinálok amíg kicserélik...

(#11038) zso73 válasza Chalez (#11017) üzenetére


zso73
veterán

Kipróbáltam a lapot egy másik táppal. Atlas 450W-os táp. A hiba ugyanaz- Nem indul a lap, ha belépek a bioszba. Tehát a lap a ludas. :K

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#11039) hakos1987


hakos1987
őstag

helo!

most szándékozok áttérni AMD-ről intelre, és ezen a téren tapasztalatlan wok.... egy asus p5k pro lapot és egy E8400-at néztem ki!

sztetek ez mennyire jó választás együtt? a lapnak nem lesz gondja a procival?
Mennyire tuningbarátok ezek a lapok?

köszi előre is a segítséget!

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#11040) Mozso26 válasza zso73 (#11038) üzenetére


Mozso26
senior tag

Nekem is 450-es tápom volt és azzal volt rosz.Az 550-esel lett jo.

Hakos1987 én nem vennek egy ilyen régi "chipsetet". Miért nem nézel p45-el vagy x48-al estleg x38al szerelt lapot?

[ Szerkesztve ]

(#11041) hakos1987 válasza Mozso26 (#11040) üzenetére


hakos1987
őstag

mert együtt van rá ajánlatom! az a nagy gond, hogy beszámítják a cuccaim, és hát ez van....

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#11042) Mozso26 válasza hakos1987 (#11041) üzenetére


Mozso26
senior tag

Akkor jo végül is nem olyan rosz ez , tuningolni fogsz tudni vele, legfeljebb az alplapot kell majd kiegészitened valamijen hütövel mert ez a p35-ös s..r melegszik. A crosfirét is csak 1.1-ben tudja 16x 4x-ben vagy 8x 8x-ban.

(#11043) Chalez válasza zso73 (#11038) üzenetére


Chalez
őstag

A tököm kivan már a P5K-val, egyébként ha elindul, tök stabil lap, bírja a tuningot mint az állat...

(#11044) Mozso26 válasza Chalez (#11043) üzenetére


Mozso26
senior tag

Most mit mondjak akkor nem alaplap......
Ha tényleg fos lenne a lapod csak dobna néha napján egy kis kékhalált 100%-os terhelés alatt nem?

(#11045) Chalez válasza Mozso26 (#11044) üzenetére


Chalez
őstag

Tegnap ment a quad 2 óra prime95 100% load, 3.2Ghz-en...
Csak indulna el...
Lehet hogy a lap meg a táp csak nem "szeretik" egymást, külön-külön jól működnének...? :F :F

(#11046) Mozso26 válasza Chalez (#11045) üzenetére


Mozso26
senior tag

Neked soha nem indul el elsöre "hideg" inditáskor? És mindig a bios elött vagy alatt fagyinkozk?

(#11047) Chalez válasza Mozso26 (#11046) üzenetére


Chalez
őstag

SOHA nem indul hidegen... Mondom, úgy csinál, hogy ha bekapcsolom hidegen, akkor pörgeti a ventiket és kész. De MINDIG! A biosig nem jut el.
CSAK ha áramtalanítom előtte, akkor indul. De akkor MINDIG indul.

Ez ám az érdekes... :W

[ Szerkesztve ]

(#11048) Mozso26 válasza Chalez (#11047) üzenetére


Mozso26
senior tag

Mielött lapot cserélnél vagy vinnéd vissza gariztatni muszáj kiprobálnod egy nagyobb táppal.Nincs mese. :(

[ Szerkesztve ]

(#11049) Chalez válasza Mozso26 (#11048) üzenetére


Chalez
őstag

Igen, már van is ötletem hogyan. A melóhelyre berángatom a kolléga gépét, aztán majd kiderül, mi van...

(#11050) Süni 1985 F


Süni 1985 F
senior tag

Barátnőm a drága viharban gépezett hétfőn és durrant a gépben valami,gondolom egy kondi...
Ugynézki alaplapom halt meg ASUSP5K mert mindent leteszteltem és kizárásos alapon a lap ment gajra!
Garanciában visszavittem az AQUA-ba...
Szerintetek mennyi esélyem van,hogy adnak egy ujat?
Észrevehető valahol a lapon,hogy a tul áramtol lett vmi baja,mert ha igen akkor arra nem érvényes a gari?
Hibája a következő:nem látja a winchestert csak néha de akkor se működik csak a BIOS jön be vagy kifagy az egész gép!
Valaki aki ebben jártas pls véleményezze :U

[ Szerkesztve ]

TDI POWER

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.