Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4301) Larry303 válasza Traky (#4292) üzenetére


Larry303
addikt

Normális érték.....
A straps miatt........ a memóriakezelése a 965 miatt nem lineáris...sőt alacsonyabb fsb n jobb eredményeket fogsz elérni mem oldalon 400fsb vel legjobb a mch késleltetése, ezen a frekin érdemes a ramok időzítését lejebb venni.....
amúgy 467 fsb felett behozza már azokat az értékeket amit 400on nyom a rendszer viszont a magasabb mch késleltetés miatt nem lesz drasztikus a változás...... ne várd azt, hogy 500fsbn 1 gigával jobb lesz az olvasásod....ha ki akarod kerülni a strapset bootolj 400as fsb vel és win alól húzd tovább....
amúgy mi az amire nem elég az a 8 és fél giga per sec?
975 ös lapokkal soha nem fogsz ekkora fsb t elérni, ha a memória oldali teljesítmény a fontos akkor 6600 975chipset és cl3as ramok ;)

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#4302) jaffa 2843 válasza Rusher (#4300) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

:B
megnézzük :R

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#4303) nat válasza jaffa 2843 (#4302) üzenetére


nat
senior tag

Ha egyszínűbe teszed akkor jó lesz!

(#4304) jaffa 2843 válasza Rusher (#4300) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

köszkösz :R
sikerült. eddig is próbáltam igy csak akkor nem indult el a masina most biost frissitettem és cmos clear is történt. már jo minden
thx a helpet :R

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#4305) Rusher válasza jaffa 2843 (#4304) üzenetére


Rusher
őstag

Máskor is ;)

(#4306) ROBERTOH


ROBERTOH
őstag

Egy 0804-es bios-os deluxe tulaj meg tudna nekem nézni vmit? Csak annyit kéne, hogy bios-ban az EZ Flash menüben be tud-e lépni könyvtárakba, illetve látja-e a bios file-t?
Mert nálam kifagy a bios, ha be akarok lépni bármilyen könyvtárba (sípoló hang szól a speakerből, és semmire nem reagál), és a gyökérkönyvtárba másoltam a legújabb bios-t, amit nem is lát (más file-t sem). Korábban is bios-ból frissítettem winyóról a bios-t (0507-est), és akkor simán működött...
Előre is thx a segítséget!

ez a kedvenc aláírásom

(#4307) Shkiz0 válasza ROBERTOH (#4306) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

ööö nekem nem fagy de nem is olvas. Neked se fog hacsak nem FAT32-re van formázva a géped.
NTFS-t nem tud kezelni, szal ne is próbáld.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#4308) ROBERTOH válasza Shkiz0 (#4307) üzenetére


ROBERTOH
őstag

fat32 van, és előző bios-al simán működött ugyanezzel a winyóval és minden más is ugyanaz volt.

ez a kedvenc aláírásom

(#4309) Shkiz0 válasza ROBERTOH (#4308) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

akkor a rák ráment a vetésre :)
Komolyra fordítva a szót, nem tudom miért lehet. De akkor tedd el winből az uj biost.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#4310) Tcm


Tcm
tag

Wake On Lan-ra senki? Használja valaki? Nem sikerül működésre bírjam!

(#4311) Traky válasza Larry303 (#4301) üzenetére


Traky
tag

Köszönöm szépen az átfogó választ.
Természetesen bármire elég a 8500, csak növekedésre számítottam... de persze a magasabb FSB és proci freki mindenképpen ''kárpótol''.

(#4312) kigyi_23 válasza ROBERTOH (#4306) üzenetére


kigyi_23
addikt

Igen valóban az 0507-es bios kezelte az NTFS partíciókat is.
Én is onnan raktam fel és csodálkoztam, hogy az újat meg nem látja lol.
Most viszont pendrive-ról frissítettem legutóbb mert azt viszont ugye a fat32 miatt látja :D
No floppy mert nem bízok benne :D

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#4313) ROBERTOH válasza kigyi_23 (#4312) üzenetére


ROBERTOH
őstag

De nekem korábbi biosnál és most is fat32-s a winyóm! A gépen nem történt azóta változtatás (csak ram csere), újratelepítés/formázás sem!

A kérdés csak annyi (pontosítva :) ), hogy 0804-es bios-u deluxe-nál másnak működik-e fat32-es winchesternél a bios-ban található EZ Flash menün belül könyvtárakba bemenni?

Előre is köszi! :)

ez a kedvenc aláírásom

(#4314) Anubis_9 válasza Traky (#4288) üzenetére


Anubis_9
őstag

Én ezt mértem 4-es Everestben:
[link] (7917 MB/sec)

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#4315) Johnny válasza ent (#4278) üzenetére


Johnny
senior tag

Monitor lekapcsol nálam is. Fogyasztását tudod mérni a gépnek ? Mert szvsz ennek az AI NAP-nak pont az lenne a lényege, hogy lemenjen valami full energiatakarékos üzemmódba szvsz. Monitort azt én is ki tudom nyomni, a ventik meg egyébként is silent módban vannak, nem lesz ettől halkabb a gép.
Mint írtam fogyasztásmérős a tápom, ami nem méri a monitor fogyasztását. De hogy maga a gép AI NAP módban sem fogyaszt kevesebbet, az tuti.

(#4316) Larry303 válasza Anubis_9 (#4314) üzenetére


Larry303
addikt

azok a kingmaxok kicsit mennek még feljebb...sztem 800MHz en cl4ben 8200-8300 Mb/s et kilehet préselni belőle

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#4317) ent


ent
őstag

Restart nélküli venti kezelő progit tud vki?

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#4318) denes242 válasza Traky (#4292) üzenetére


denes242
aktív tag

ad 1) a 975x chipset memoria kezelese erezhetoen gyorsabb mint a p965-e
ad 2) tovabb tetezi a bajt, hogy 400-as fsb felett a 1333-as strapre kapcsol a lap, igy tovabb lassul a memoriakezeles (mondjuk a 975x meg nem is megy akkora fsb-n mint a p965, tehat mindent osszevetve jol tetted, hogy valtottal).

P5B Deluxe - Q6600@3.0Ghz - Zalman CNPS9700 - GEIL Black Dragon - FSP Epsilon 600 - Thermaltake Armor Jr. - Debian Linux

(#4319) denes242 válasza Larry303 (#4316) üzenetére


denes242
aktív tag

lattam mar olyan kingmax-ot ami 820 felett 5-5-5-15-ben mar hibazott... (valojaban az egyetlen kingmax amit testkozelbol alttam ilyen volt)

P5B Deluxe - Q6600@3.0Ghz - Zalman CNPS9700 - GEIL Black Dragon - FSP Epsilon 600 - Thermaltake Armor Jr. - Debian Linux

(#4320) BusyChild


BusyChild
tag

van itt vkinek a sima p5b bol 1.04 rev-es lapja? elegge furalom h nem nagyon terjednek ezek a lapok.

Pixel 4a 5G

(#4321) Shkiz0 válasza BusyChild (#4320) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

ne furcsald. Nem is fog, Mégpedig azért megy vagy deluxe-ot vesznek az emberek, vagy P5B-E-t vagy esetleg más gyártó termékét.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#4322) ROBERTOH válasza BusyChild (#4320) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Mankó-nak olyan van: [link] ;)

ez a kedvenc aláírásom

(#4323) Anubis_9 válasza Larry303 (#4316) üzenetére


Anubis_9
őstag

Most így futnak: 5-5-5-15-5-35-10-10-10-10

Mit kéne beállítanom ezek az értékek helyett, hogy gyorsabban menjen :F

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#4324) szasanyi válasza Anubis_9 (#4323) üzenetére


szasanyi
félisten

Háááát nemtom... Én próbáltam, de nálm nem megy alacsonyabb időzítésekkel.
2.0V fesszel 920Mhz a max 5-5-518-35-10-10-10 időzítésekkel, de 800-on az
alacsony időzítések nem mennek. Igaz, akkornem emeltem feszt. Esetleg úgy
kipróbálhatod... :U

(#4325) Traky válasza Anubis_9 (#4314) üzenetére


Traky
tag

Köszönöm szépen. Közben már felvilágosított Larry 303.
Bios-szal kapcsolatban, felraktam a legfrissebbet, mivel nem jött javaslat. Ártani csak nem árt.

(#4326) M.T. válasza BusyChild (#4320) üzenetére


M.T.
senior tag

Nekem is olyan van :)

(#4327) maestro_z


maestro_z
tag

Hi!

Van egy nagy problémám. (konfig a nevemnél) Vettem egy Silicon Image chipes IDE controler PCI kártyát, amit ha berakom a legalsó PCI slot-ba, indítás után a JMicron alaplapi és az általam vett SI IDE vezérlő biosát kiírja, azután pedig csak a bal felső sarokban villog a kurzor. Majd ezután 1-2 perc után kiírja hogy nem talált eszközt.
Egyébként a kártyára IDE-s vinyót szeretnék rakni rack-ben adat tárolásra, mivel az alaplapi IDE-n 2 dvd író van. :W
Előre is köszönöm a segítséget. :R

'' Én már régen gyémánt voltam amikor téged még csak csiszoltak!''

(#4328) ROBERTOH válasza maestro_z (#4327) üzenetére


ROBERTOH
őstag

És dugtál rá winchestert?

ez a kedvenc aláírásom

(#4329) maestro_z válasza ROBERTOH (#4328) üzenetére


maestro_z
tag

Nem.
A telepítési instrukcióban azt írja hogy, ha már van oprendszer telepítve akkor csak simán instaláljam, mint barmilyen más eszközt.

'' Én már régen gyémánt voltam amikor téged még csak csiszoltak!''

(#4330) ROBERTOH válasza maestro_z (#4329) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Próbáltad úgy, hogy az alaplapi ide-re rákötöd a winyót, miközben a pci-os ide kari be van rakva? Gondolom van oprendszer a winyón?, akkor gond nélkül be kéne boot-olnia, és fel fogja ismerni az új eszközt, amit telepíthetsz.
Ha így próbáltad, és akkor nem boot-olt, akkor a másik lehetőség, hogy a winyót a pci-os bővítőkarira dugod rá, és amikor beboot-ol az oprendszer, akkor fel fogja ismerni az új eszközt, és feltelepíted...

ez a kedvenc aláírásom

(#4331) maestro_z válasza ROBERTOH (#4330) üzenetére


maestro_z
tag

Bocs, azt nem írtam, hogy sata vinyóim is vannak és az egyiken van a win. Ha így berakom a kártyát nem bootol be. Ha kiveszem a karit minden ok. Arra gondoltam, hogy bios-ban kellene állítani valamit, már többször átnéztem a menü pontokat, próbálgattam állítani, de nem jártam sikerrel.

'' Én már régen gyémánt voltam amikor téged még csak csiszoltak!''

(#4332) Shkiz0 válasza maestro_z (#4331) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nem kell. Nekem is van ilyen karim csak nem SIL hanem ITE chipes. (ITE-s nem látja az optikai drive-okat)
Csak beraktam rádugtam a cuccost és m1. Van Sata-ra is kötve cuccom de megy minden flottul.
Azt viszont nemtudom h lehet e bootoltatni róla, azt még nem próbáltam de asszem tudnia kell, meg mintha a dobozán is rajta lett volna.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#4333) Core2duo6600 válasza ROBERTOH (#4313) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Nekem az ez flash sem megy
sipol mint a hulye, vagy kifagy
Ezért anno win alol frissitettem, jelenleg 804 es van fent
semmig gond nincsen

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#4334) ROBERTOH válasza Core2duo6600 (#4333) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Nekem is az van fent, csak a procim 469-es fsb felett nem stabil, és nem tudom, hogy a lap vagy a proci miatt van, ezért gondoltam, hogy kipróbálom a legújabb bios-t, hátha...
De holnap -azaz ma- egy kedves PH-s kolléga alaplapjában (ami tbiztosan tovább bírja fsb ügyileg) ki fogom próbálni a procimat, és akkor kiderül, hogy mi a korlátozó tényező. :)

ez a kedvenc aláírásom

(#4335) ROBERTOH válasza ROBERTOH (#4334) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Fsb korlátos a procim, most már biztos. :O A leggázabb az, hogy 1,344V-on viszi orthos stabilan a maximumát, azaz 3283MHz-et...

ez a kedvenc aláírásom

(#4336) Larry303 válasza ROBERTOH (#4335) üzenetére


Larry303
addikt

Ne legyél elégedetetlen :DDD Azon az fsb n már szépen kiprésel mindent a konfigból ;)

Anubis_9
4-4-4-12 őn próbáld, én biosból 2.0 voltot adtam neki, és ment hiba nélkül, winrarral és memtesttel csekold, hogy mit szól hozzá...a sub timingsekhez ne nyúlj ezeken mennie kéne...

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#4337) Anubis_9 válasza Larry303 (#4336) üzenetére


Anubis_9
őstag

OK! Amint hazaérek, egyből kipróbálom! Köszi! :R

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#4338) maestro_z válasza Shkiz0 (#4332) üzenetére


maestro_z
tag

Erről a kártyáról nem akakrok boot-oltatni.
Lehet, hogy nem jól írtam le a problémát.
Tehát van egy Asus P5B Dlx lapom 2 IDE DVD író, 2 sata vinyó. Az egyik sata vinyón van a win, a másikat adattárolásra használom. A 2 DVD író az alaplapi IDE csatronára van kötve.
Vettem a fent említett Silicon Image IDE kártyát abból a célból, hogy esetenként mobil rack-be téve IDE vinyót kötök rá adat hordozásra.
Miután baraktam az alaplapba - vinyót nem tettem rá - (a legalsó slotba, mert a felső a vidkari mellett van és oda nem akarom tenni) indítás után kiírja az alaplapi (JMicron) IDE vezérlő adatait, majd az általam berakott Silicon IDE kártya adatait és azután (kellene a Wint betöltenie) fekete képernyő és a balfelső sarkában villog a kurzor. 1-2 perc mulva kiírja hogy nem talált rendszerlemezt.
Ebből arra gondoltam, hogy a bios-ban kellene átállítani valamaelyik menüpontot, mert úgy nézki mintha csak a Silicon kártyáról lenne hajlandó boot-olni.
Ha a Silicon kártyát kiveszem, akkor semmi probléma, boot-ol a sata-s vinyóról a rendszer.
A biost átnéztem többször is de nem jöttem rá a megoldásra.
Szóval HELP és köszönöm az eddigi segítséget. :R

[Szerkesztve]

'' Én már régen gyémánt voltam amikor téged még csak csiszoltak!''

(#4339) medvezsolt


medvezsolt
senior tag

Sziasztok!
Nagy Problémám miatt irok nektek,remélem találok választ,
Vettem uj gépet, és megszaporodtak a kék halálok, ugye ez vagy hardver hiba, vagy szoftver
Én arra gyanakszom mostmár mivel másra nem tudok, hogy valamit a BIOSban CPU tunningkor roszul adtam meg. Azért is ebbe a Topicba irok mert nekem is ASUS p5b lapom van

Itt van 2kép a BIOSrol, bár gondolom mindenki ismeri [link]
[link]

Vajon a kékhalált a CPU tunning okozza, ha igen akkor tudnátok egy stabil, biztosan müködő beállitást ajánlani?..
Amugy Probáltam már a memóriákat felcserélni..Hangkártyát kivenni hátha az IRQ ütközik, vagy lehet hogy csak a 8800 GTShez nem tudott kékhalál mentes drivert kiadni az Nvidia?:D

Valaki segitsen kérlek

köszönöm

" A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább. "

(#4340) ROBERTOH válasza medvezsolt (#4339) üzenetére


ROBERTOH
őstag

A legelső hsz-ben szépen le van írva, hogy mit kell beállítani! Nem mindegyik opciót találod meg ezek közül a bios-odban, de amit lehet, azt állítsd arra, és jó lesz! ;)

ez a kedvenc aláírásom

(#4341) medvezsolt válasza ROBERTOH (#4340) üzenetére


medvezsolt
senior tag

tulajdonképpen elolvastam az első hozzászollást..csak nem teccett az arésze hogy nem vállal érte garanciát;)P

tuti jó?..amugy nem derült ki számomra hogy milyen processzorral készült az első hozzászollás.

" A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább. "

(#4342) Ribi válasza medvezsolt (#4339) üzenetére


Ribi
nagyúr

A pci-e frekit 100-ra es a pci frekit 33-ra fixald. Amugy ha nem tuningolsz es akkor nincs kekhalal, akkor biztos a tuningbeallitasokkal van gond. A cpu szorzot pedig miert vetted le 6-ra? Jo az 7-en is.

(#4343) medvezsolt válasza medvezsolt (#4341) üzenetére


medvezsolt
senior tag

például a memó voltage és a Vcore Voltage bevan csillagozva,,vagyis tipustól változhat, nekem egy Intel Core2Duo van ami 2,4Ghzre lett húzva, és egy Kingston DDR2 800mhz-s memó, ehez mit ajánlasz?:)

" A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább. "

(#4344) ROBERTOH válasza medvezsolt (#4341) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Nem kell megijedni, csak viccelt ;) cpu fesznek kezdetben állíts be 1,35V-ot, a memória fesznek pedig a gyári értéket, és valszeg teljesen stabil lesz a géped. Ha így van, akkor kipróbálhatod alacsonyabb feszen is. Én l. 1,325V-ot adok neki 2800MHz mellett, és teljesen stabil.
e6300-al készült.

ez a kedvenc aláírásom

(#4345) medvezsolt válasza Ribi (#4342) üzenetére


medvezsolt
senior tag

háát:9..7-en már 2,8 Ghz;)..és az sok már... vagy nem?:)...birja az alaplap?..és a proci?:D

" A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább. "

(#4346) medvezsolt válasza ROBERTOH (#4344) üzenetére


medvezsolt
senior tag

és mégis mi a memória Fesznek a gyári értéke?:))...vagy hagyjam AUTO-n?:D

" A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább. "

(#4347) Larry303 válasza medvezsolt (#4345) üzenetére


Larry303
addikt

a lapod az röhög ezen a sebességen és nagy valószínűséggel a procid is.....
a ddr2 es ramok gyári értéke 1,8-2,1 ig szokott alakulni, szal alapfeszen menni fog 800on...jó az auto is de adhatsz neki biosból monnyuk 2.0 voltot

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#4348) Ribi válasza medvezsolt (#4345) üzenetére


Ribi
nagyúr

Hat szoktak birni. Alaplap csak az fsb-t szolgaltatja, es ha eddig ment akkor valszeg birja. A ram valszeg 1.8V-n megy 800-on de biztosnsag esetere adhatsz 1,9-2V-t, azzal nem lehet gond. Az en filozofiam hogy eloszor adjunk tobbet hogy biztos ne legyen keves, aztan lehet szorakozni azzal hogy mi az amibol kevesebbel is beeri. Szentem cpu-nak kb 1.35-1,4V-ig adhatsz, memonak mondjuk 1.9V, pci es pci-e frekiket fixalni, fsb-t 400-ra, szorzot rakhatod 7-re, de akar maradhat 6-on is, tobbi maradhat auton. Haz szellozese jo? Proci hany fokos ? Gyari venti van rajta ?

(#4349) medvezsolt válasza Ribi (#4348) üzenetére


medvezsolt
senior tag

ZALMAN CNPS8000 (Socket 775/754/939/AM2, 9cm-es venti, 1400-2600 rpm, 18-30 dBA, Heat Pipe)

ez a Hütő venti van a CPU-n, ház szellözése ..nincs rajta az oldal lap;)..

" A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább. "

(#4350) medvezsolt


medvezsolt
senior tag

C1E Support ezt megkérdezhetm hogy micsoda?:).

Ha esetleg nem jó topicban kérdezem az ilyeneket akkor pliz szoljatok., csak már végére akarok járni a problémámnak:(

ill. az első hozzászolásban jók azok az értékek az FSB termination Voltage-nál, NB voltage-nál sb ill ICHnál?..mert néztem hogy az Deluxe lappal volt, nekem meg sima P5b van

" A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább. "

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.