Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) Core2duo6600 válasza nat (#2981) üzenetére


Core2duo6600
veterán

kb 4 éve minden LG és panasonic DVD Író képes olvasni és írni a DVD ram lemezeket a régebbi tipusut, amit max 5x ös
az ujabban nem teszik mellé a drivert DVD Ram driver akkor kell elsősorban amikor le akarod formázni, vista alatt még nem próbáltam
ott nem tudom , de ott azt írja ki, hogy DVD-RW drive, de lehet, hogy +- van közte nem tom
De xp DVD RAM Drive ként ismeri fel

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#3002) Core2duo6600 válasza HeliumA (#2994) üzenetére


Core2duo6600
veterán

ezt kétlem, mivel az asrock az asus nak az olcsókategoriás sorozata
Ami miatt esetleg stabilabb, hogy nincs annyi cucc rajta, és ha kevesebb van valamiből akkor kisebb az esélye, hogy összeakadjon, vagy ilyesmi, ez lehet az oka
Lehet, mondani, hogy a P5B nem jó, de akkor mi legyen helyette ?
vagy melyik másik gyártó, ha nem tuningolsz még jól is járhatsz intel gyártmányú lappal, egyik haveromnak a P 2 ese is gyári intel lapon volt volt, még ma is hibátlanul megy a gép

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#3003) Kami11 válasza HeliumA (#3000) üzenetére


Kami11
őstag

Nem tom' hol olvastam, de szerintem ez a mondás most nagyon megállja a helyét:
''Hülyékkel nem állok le vitatkozni, mert lesüllyedek a szintjükre és akkor legyőznek a rutinjukkal!''

Az alaplap az egyik legfontosabb alkatrésze a konfignal, -ha nem a legfontosabb,- ugyanis az fogja össze az egyes alkatrészeket, az vezérli a kommunikációt, ha az hibázik semmi nem műxik rendesen.
SZERINTEM!

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#3004) HeliumA


HeliumA
aktív tag

És szerintetek Stabil fejlesztehtő jó lap + gyengébb procival vagy Gyengébb korlátos lap erősebb procival? Az ár ua. Szavazzunk.

"A Pénz valóban nem boldogít, mert nem érzem magam boldogabbnak most, hogy 500m$-om van, mint amikor 400m$-om volt" /Arnold Schwarzenegger/

(#3005) bim válasza ROBERTOH (#2993) üzenetére


bim
veterán

''kolléga'' ;]
csak érdeklödő. :B

(#3006) Gorneck válasza HeliumA (#3004) üzenetére


Gorneck
titán

Átolvastam...mármint amit linkeltél...nem akarok flémet se vitát se semmit...de nagyon nagy űr tátong egyesek sztech/élet tudásában...nem lenne rossz betömni és félrerakni a vak elfogultságot egyes márkák iránt.

Egyébként válasz a kérdésedre...igénytől függ.

Gorneck#1239

(#3007) ROBERTOH válasza HeliumA (#3004) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Szerintem x: stabil fejleszthető alaplap egy normális procival. Pl.: p5b+e4300.

ez a kedvenc aláírásom

(#3008) nat válasza HeliumA (#3000) üzenetére


nat
senior tag

Hát nem azt írják ,hogy az asrock jobb mint a p5b család.

(#3009) HeliumA válasza Gorneck (#3006) üzenetére


HeliumA
aktív tag

Teljesen jogos, én is ezt írtam és is az irodába vettem annak idején az asrock-ot, de mivel stabilabb és erőseb vas kell bizonyos munkához, így váltottam. Ja meg a pénztárca.

"A Pénz valóban nem boldogít, mert nem érzem magam boldogabbnak most, hogy 500m$-om van, mint amikor 400m$-om volt" /Arnold Schwarzenegger/

(#3010) HeliumA válasza ROBERTOH (#3007) üzenetére


HeliumA
aktív tag

Na jó csak a vita elején kötött volt az összeg, és ezért ajánlottam a 915-öt. egyébként 4300 vagy 6300-6400

"A Pénz valóban nem boldogít, mert nem érzem magam boldogabbnak most, hogy 500m$-om van, mint amikor 400m$-om volt" /Arnold Schwarzenegger/

(#3011) nat válasza Core2duo6600 (#3001) üzenetére


nat
senior tag

az akkor is rom

(#3012) HeliumA válasza nat (#3008) üzenetére


HeliumA
aktív tag

(#1370) djtoomi válasza HeliumA (#1369) üzenetére
Gyengébb lap erősebb proci.A játékokban nem a lap dolgozik,nem az számit az tuningnál fontos sztem.Az erősebb proci többet ér.És egy 775-ös valami jobb fajta ASRock lap többet ér mint az ASUS P5N32-je vagy amit irtál. Az egy nagy rakat KAKI. Még később ha fejleszt C2D-ről is le kell mondjon.

[Szerkesztve]

"A Pénz valóban nem boldogít, mert nem érzem magam boldogabbnak most, hogy 500m$-om van, mint amikor 400m$-om volt" /Arnold Schwarzenegger/

(#3013) Gorneck válasza HeliumA (#3009) üzenetére


Gorneck
titán

Sztem stabilabb lap az Asrock...de mind1. Ez az én véleményem vki ossza vki nem...nem nagyon érdekel...

Gorneck#1239

(#3014) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Én is hallottam már legendákat giga-stabil :D ASrock lapokról.
De azért szvsz egy ASUS az azért nem is ugyanaz a kategória. Fateromnak (minél olcsóbb legyen fiam-oké fater! :D )Asrock van a gépében,de hááát izé,tudnék róla mesélni egykét dolgot.
Sztem egy normális 965-ös ASUS lap+E4300 simán megteszi,sőt! És ára sem vészes,viszont azért van egy határ amit érdemes hw-re költzeni,mert különben meg sokat fogsz szervizet látni közelről,ami meg a vérnyomásnak nem tesz jót... :DDD

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3015) nat válasza HeliumA (#3012) üzenetére


nat
senior tag

ASUS P5N32 az nem p5b család.
Gyengébb lap erősebb proci. :Jó lap erősebb proci.Na ez a p5b család. :P

[Szerkesztve]

(#3016) Gorneck válasza Nyugdíjas (#3014) üzenetére


Gorneck
titán

Mindenki tud mesélni...én is...

Gorneck#1239

(#3017) HeliumA válasza nat (#3015) üzenetére


HeliumA
aktív tag

Ja, mert az nForce lapkás család, és a 6xx-es P5N32-E család is instabil memória kezeléssel küzd a PH teszt szerint.

"A Pénz valóban nem boldogít, mert nem érzem magam boldogabbnak most, hogy 500m$-om van, mint amikor 400m$-om volt" /Arnold Schwarzenegger/

(#3018) Nyugdíjas válasza Gorneck (#3016) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr


Remélem sértésnek szántad mert annak vettem ;] :DDD

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3019) Gorneck válasza Nyugdíjas (#3018) üzenetére


Gorneck
titán

;)

Gorneck#1239

(#3020) intelfan


intelfan
aktív tag

igazán nem akarok még rárakni erre a vitára csak közölnék pár dolgot, tapasztalatot
nem egy gépet szedtem szét vagy éppenséggel raktam össze, több helyen üzletekben én javítom őket meg tartom karban, meg haveroknak nonstop rakom össze a gépeket szinte...
nos üzleteknél elöfordúlt hogy találkoztam asrock alaplappal...tényleg nem akarom szidni a gyártót, de esküszöm azoknál még a shuffle is jobbakat gyárt(ot), haverok közül ha jól rémlik 2 ö nek van asrock lapja, mindkettő fos
egyik barátom a HP-nél beszerző, területi képviselő...vajon az ő gépe miért teljes Asus konfig? talán tudja mi a jó a sok cucc miat ami átmegy a keze között...
nekem is p5b deluxe wifi van most, előtte gigabyte dq6 előtte intel(dell) konfig, előtte asrock előtte acorp...nos a legstabilabb az intel-dell gépem volt 2,4 HT procival, a legszebb a gigabyte dq6 volt (nagyon tetszik a lap), a legmegfelelőbb(stabil is, tudás is van és bővíthetőségre is jó) a P5B Deluxe wifi, a legkitartóbb az Acorp (6 éves a gép és még a táp is acorp és semmi baja), a legszarabb az Asrock volt kb 3 hónapig volt nálam, egyszerűen már nem bírtam elviselni a sok io hibát meg memória behalást nagyon gagyi volt, örültem mint majom a tökének hogy megszabadúltam tőle....
nos ennyit akartam csak :R

de persze kinek a pap, kinek a papné (én maradnék a papnénél, persze ha bögyös és vörös is) :))


[Szerkesztve]

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#3021) animatrix11 válasza ROBERTOH (#2961) üzenetére


animatrix11
őstag

ezekkel a beállitásokkal max 360-ig ment fel az fsb és csak 350-nél jött be a windows is még a 6*400 sem müködött a memóriáim 800-sok, a lap p5b deluxe 1,03g 1004es bios :(( :(( :((
mi lehet a gond miért nem tudok nagyobb fsb-t beállitani minden tesztben azt röfögték ez a lap 510-515ig birja szusszal :U

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#3022) ROBERTOH válasza animatrix11 (#3021) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Tökjó lenne, ha beírnád az adatlapodra a full konfigodat!
Próbáltad több cpu fesszel? Milyen memória időzítésekkel?

ez a kedvenc aláírásom

(#3023) animatrix11 válasza ROBERTOH (#3022) üzenetére


animatrix11
őstag

konfig beirva :R
a memória 800-as geil c5-ös időzitések azt alapon hagytam nem raktam 4-re
1,6v-ot adtam a procinak de 2400mhzen (266*9) alapfeszen megy tehát nem értem 400-as fsb-t miért nem viszi :(

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#3024) ROBERTOH válasza animatrix11 (#3023) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Privi ment ;)

ez a kedvenc aláírásom

(#3025) Red_Arc


Red_Arc
csendes tag

Sziasztok. Egy kicsit más témában kérem a segítségeteket. P5B-E alaplapom az Asus szerint P965 chipsettel felszerelt. Az Intel chipset-driver azonosító eszköz szerint G965. Melyik az igaz? A chipset frissitését mennyiben befolyásolná, ha a kettőt felcserélném. Köszi a segítséget.

[Szerkesztve]

C2D E4300, P5B-E, Biostar 7900 GS, 1GB Kingmax 533

(#3026) Core2duo6600 válasza nat (#3011) üzenetére


Core2duo6600
veterán

És akkor mi a DVD ram ?
Hiszen a DVD Ram lemezeket kezeli, írja olvassa ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#3027) Core2duo6600 válasza Red_Arc (#3025) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ha jól tudom a G annyit tesz, hogy integrált vga van a lapon, ha nincs integrált vga akkor nem G -és

De a chipset driver felrakásánál semmi probléma, mert 965 ös család részére lehet az inteltúől letolteni, onnan szedd le, mert frissbbek vannak legtöbbször mint az assuson

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#3028) nat válasza Core2duo6600 (#3026) üzenetére


nat
senior tag

Ez a dvd ram [link]
A ram meg ez: [link]
Amire Te gondolsz az a dvd ram-ot is író dvd rom.


[Szerkesztve]

(#3029) hcs57 válasza nat (#3028) üzenetére


hcs57
őstag

Nekem a Windows azt írja ki: DVD-RAM meghajtó ( E: ) ... biztos rosszul tudja?. :DDD



[Szerkesztve]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#3030) nat válasza hcs57 (#3029) üzenetére


nat
senior tag

nekem is
de bilgéc nem a haverom ;]

(#3031) hcs57 válasza nat (#3030) üzenetére


hcs57
őstag

attól még az DVD-RAM drive, mert ram lezeket is ír, nem csak rom lemezt. Valószinüleg ő sem haverkodna veled, de ezt ne vedd sértésnek. :D

[Szerkesztve]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#3032) Halo


Halo
senior tag

Bocs, ha láma lesz a kérdés... de, gyűjtöttem bátorságot a feltevéséhez :)
szóval: ugye a mostani alapkának mondható 800-as ramjaim nem mennek ''csak'' 880-anon.
de ha nagyobb órajelű ramokat szerzek be - 1066-osakat, akkor...
533-as fbs-nél még ''csak'' alapon mennének a ramok a P5B-ben.

mennyire helyes okoskodás ez?
jah, s akkor... 533x8.... bele se merek gondolni, h. a 6400-as 4 Ghz felett.... mondjuk léghűtésssel bajos lesz a dolog, deee... egyelőre a fenti ''okoskodás'' valóságalapjai után nyomozok.

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#3033) Gorneck válasza Halo (#3032) üzenetére


Gorneck
titán

Ram órajel=fsb*2! ;) Ennél kisebb szorzó nincs. Szal 400as fsb mellett a ramod 800on fog menni...

Mivel 965-ben picit másképp mennek a ramok, mint más konfigba mentek így előbb próbáld ki!

[Szerkesztve]

Gorneck#1239

(#3034) Ribi válasza Halo (#3032) üzenetére


Ribi
nagyúr

Valamint 533 fsb-t az alaplap sem biztos hogy viszi.
Konfigot az adataidnal nemart kitolteni.

[Szerkesztve]

(#3035) Gorneck válasza Ribi (#3034) üzenetére


Gorneck
titán

A proci meg szinte biztos...:) 450-nek már tapsikolni fog...

Gorneck#1239

(#3036) red6hu


red6hu
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap délután frissítettem a BIOS-t a 1102-es verzióra. Azóta a gép bekapcsoláskor csak csipog (két rövid, egy hosszú) és közli, hogy BIOS checksum hiba van, tegyek be egy cd-t, floppy-t vagy USB sticket, arról ő majd helyreállítja a BIOS-t. Egy pendrive-ra próbáltam felrakni a 1102-es BIOS-t (P5B.ROM néven, természetesen). Próbáltam régebbi BIOS-okat is (azokat is P5B.ROM néven). Mindegyikre az volt a reakció, hogy ROMID nem egyezik meg a BIOS-ban lévő ID-vel. És a gép azóta sem tért magához. Tudtok valamit javasolni, vagy irány a szervíz?


EIK: Red6

(#3037) nat válasza red6hu (#3036) üzenetére


nat
senior tag

Nevezd át a filét sima p5b.rom-ra tehát ne p5b1102.rom
És írd be a konfigodat ha segítséget kérsz.

[Szerkesztve]

(#3038) red6hu válasza nat (#3037) üzenetére


red6hu
csendes tag

Bocsi, a konfigot tényleg elfelejtettem.
Asus P5B, 1G Kingston RAM, C2D E6300, ExpertVision GF7600GT, Seagate 400G SATA2, Pioneer 111L.

Addig én is eljutottam, hogy át kell nevezni, a bios recovery meg is találja a pendrive-on, be is tölti. A baj az, hogy amikor elkezdene flashelni azt írja ki, hogy a ROMID nem jó. És aztán ott meg is áll és nem csinál semmit. Az Alt + <F2> sem működik.

(#3039) sz.j válasza red6hu (#3036) üzenetére


sz.j
nagyúr

Talán a link segítségedre lesz.
[link]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#3040) Halo válasza red6hu (#3038) üzenetére


Halo
senior tag

Tedd be az alaplaphoz kapott gyári cd-t!
ezen van egy tök alap bios, azt felrakja, utána már rakhatsz mást is - nekem ez segített!

utána max visszarakod a legutóbbi működős bios-t.

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#3041) red6hu válasza Halo (#3040) üzenetére


red6hu
csendes tag

Elképzelhető, hogy a gyári lemezen is csak egy sima 05xx-es rom file van a gyökérben? Mert akkor az sem fog segíteni, próbáltam a pendrive-ra is felrakni azt, és arra is incorrect ROMID-t írt.

Azért, ha hazaértem majd megpróbálom.

[Szerkesztve]

(#3042) StaMiNa


StaMiNa
aktív tag

Sziasztok,
kezembe került egy E6600 Core2, gondoltam kiprobalom mit tud a P5B lapomban.
333-as FSB-ig siman eljutottam 1.26V-on, de a felett (340is még elmegy..) nem indul illetve checksum error.
Aztan eszembe jutott hogy lehet vége a lap FSB-jének? Hát ugy nez ki igen, mert visszavettem a szorzot, és ugyanott hal be, 350-en el se indul.
Valami megoldas lehet rá hogy jobb fsb csikarjak ki a lapombol? Mas bios (most a legujabb van fent)?
Mert tesztekbol ugy lattam, azert lehetne még benne kurázsi!

(#3043) nat válasza StaMiNa (#3042) üzenetére


nat
senior tag

ram?
fesz?

(#3044) animatrix11 válasza StaMiNa (#3042) üzenetére


animatrix11
őstag

nekem ugyanez a bajom a deluxe-os vátozattal :(
remélem lesz valami megoldás rá

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#3045) DeerHunter


DeerHunter
csendes tag

Sziasztok!

Alaplap vásárlás előtt állok, és a tanácsotok érdekelne, hogy mit is vegyek, mert elég nehéz a döntés:
/Csak a húzás nélküli sebesség a szempont/

P5B Deluxe/Wifi
P5W DH Deluxe
P5W64 WS Prof

A teszteket elnézve, hol az egyik, hol a másik a jobb….. :(

Köszi,

Üdv,

(#3046) prmcsk válasza animatrix11 (#3044) üzenetére


prmcsk
addikt

Nem tudom, hogy részletesen beírtad e ide a bios beállításokat, mert ott azért el
lehet keveredni, mint ''maci a málnásban''.

Cpu fesz, ramfesz, ramsebesség, időzítések, s.r.c.= disabled, stb.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#3047) StaMiNa válasza nat (#3043) üzenetére


StaMiNa
aktív tag

Adata 800 van benne, amit 667-re allitottam, hogy neszoljon bele, és 2.0V-on

Proci 1.28 V-on volt, de probaltam 1.32-n, akkor se indult.

De elvileg ha visszaveszem a szorot el kene induljon a proci nagyobb fsb-vel kisebb orajellel, nem ?

ui: Ja és most probaltam ki, hogy kiviszem a hidegbe hátha jobban megy a lap, de nem :O

[Szerkesztve]

(#3048) Ribi válasza StaMiNa (#3047) üzenetére


Ribi
nagyúr

Procinak adj 1,375V-t, hogy biztos ne legyen keves. Procinak milyen homersekletek vannak.

(#3049) StaMiNa válasza Ribi (#3048) üzenetére


StaMiNa
aktív tag

max 52 fok, orthos teszt mellett.
3000Mhz-en orthos mellett jatszottam warcraftot, azon elég atomstabil volt

(#3050) animatrix11 válasza prmcsk (#3046) üzenetére


animatrix11
őstag

pü-ben küldöm el mert sok lenne

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.