Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Armored Warfare

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-01 16:49:02

LOGOUT.hu

Jó napom,rossz napom,gagyi a játék,hibás MM posztokat az OFF-ba kéretik posztolni,próbáljuk meg itt a játékkal / játékmenettel szorosabban összefüggő dolgokat megbeszélni!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) TESCO-Zsömle válasza #40993792 (#250) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem akarok senkit kiábrándítani, de az ott linkelt videóban látható grafika bizony elmarad a csúcsra húzott WoT-étól...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#253) Vitiris válasza TESCO-Zsömle (#251) üzenetére


Vitiris
aktív tag

Konkrétan mire gondolsz? :) Növényzet, környezet, tank, effectek? :) Szrtm ráadásul kevesen láttak csúcsra húzott wot-t :)

Egy kis gameplay :) Alpha teszt :D
https://www.youtube.com/watch?v=qCd6L7PHjYY

Tegnapi béta :)
https://www.youtube.com/watch?v=P1kEQSDbJL4

(#254) Vitiris válasza #40993792 (#252) üzenetére


Vitiris
aktív tag

Volt szerencsém mindkettőt csúcsra húzva kipróbálni :) Egyedül amiben gyengébb azok a nem organikus tereptárgyak. De ne felejtsük ez béta. Nem ez a szempont. Másik a tankok szép tiszták. Nem koszosak, karcoltak :) Ezek még teljesen másodlagosak egy teszt során. Majd húznak rájuk komolyabb texturát ha elindul a végleges.A wotba talán 4 évet kellett várni, hogy legyen HD-tank, dinamikusan mozgó lánctalp. Két évet arra hogy a sivatagba nyomot hagyjak? :D

(#255) RaZroX


RaZroX
addikt

Van már valami konkrétum, hogy mikortól lesz open ?
Nem nagyon követem a fórumot illetve a híreket sem, szóval ha tök egyértelmű a válasz akkor bocsi.

This is the way

(#257) Vitiris válasza #40993792 (#256) üzenetére


Vitiris
aktív tag

Pontosan így van!

(#260) Angel1981 válasza TESCO-Zsömle (#251) üzenetére


Angel1981
veterán

Csak a magam nevében nyilatkozhatok én is, de én speciel tojok rá, hogy milyen a grafika.
A WoT-ot sem azért tettem takarékra, mert elavultnak éreztem a grafikát, sőt, az elmúlt 2 évben lassan lassan, de egyre lejjebb vettem a grafikai beállításokat, mert igenis jobban tudok teljesíteni fix 60 FPS-nél, mint 20-30-nál - ergo nő a játékélmény.

Az AW sem a grafika miatt érdekel, hanem azért, mert az eddigiek alapján pont azokat dolgokat mellőzni nagyrészt, amik a WoT-ban a játékosok nagy részét előbb-vagy utóbb frusztrálttá teszi.
(25% RNG, bugos motor, akár 5-5 arti oldalanként, stb.stb.stb.)

(#261) Vitiris válasza Angel1981 (#260) üzenetére


Vitiris
aktív tag

És hogy a játékosok 90% használ valamilyen cheatet!

(#262) TESCO-Zsömle válasza Vitiris (#253) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Jobban megnézve a videókat a "probléma" maga a CryEngine. A grafika természetesen jobb, mint a WoT-é, de nem szebb. Ennek oka, hogy míg az AW alatt dolgozó CE meglehetősen fotó-realisztikus, a WoT-ban sokkal festőibb tájak vannak/voltak.

Nagyítás

Nagyítás

(#260) Angel1981: Én csak megjegyeztem, hátha van, akit ez motivál. Én az adatlapomon szereplő konfiggal abszolút minimumon játszom a WoT-ot, mert kell a kraft, hogy mod-okkal is meglegyen a 60FPS. Sajna a hangmod és a HUD-sallang elég sokat kivesz, de nekem gnomefather hangjai annyi pluszt adnak, hogy inkább az, mint egy pár szép bokor... A HUD meg ugye XVM, spot-jelző, halott tankok a térképen, csapat HP, ilyenek. Hasznos kis apróságok, de mind plusz meló a procinak...

(#261) Vitiris: Ne is mond... Tegnap cirka 10m-ről telibe vágtam M53/55-tel egy 13 90-et és nem történt semmi... :W

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#264) Vitiris válasza #40993792 (#263) üzenetére


Vitiris
aktív tag

Én is ebben reménykedem. És az infok alapján így is lesz. A CE ebben a szempontból bejáratott dolog.

(#265) TESCO-Zsömle válasza #40993792 (#263) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Én ezért hagytam abba a kemény WoT-ozást. Már csak "joyride" van olyan tankokkal, amiket szeretek és nem számít. T30, M53/55, E25, stb... Meg persze strokhold, mert az fun.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#266) Vitiris válasza TESCO-Zsömle (#262) üzenetére


Vitiris
aktív tag

Festőibbek, de mi volt pld a 0.7.4-ben? A színszűrők kb fél éve jöttek be. De érdemes megnézni egy CE-s játékot hogy a motor mit tud alapból. És ezeknek még csak a fele sincs engedélyezve. Most egyszerűen a játékélmény, a kezelőfelület, irányítás, fizika van soron. A szépítgetés csak azután fog jönni! Vannak lehetőségek! pld.

(#267) Vitiris válasza TESCO-Zsömle (#265) üzenetére


Vitiris
aktív tag

Hát igen! Én már őszintén megmondva jó ha az utóbbi 3 hónapban 2 órát játszottam, azok is inkább a módok tesztelései miatt voltak. Most már abban is megpihenek kicsit :) Amig az AW-ban nem jönnek ki a scriptkönyvtárak.

(#268) TESCO-Zsömle válasza Vitiris (#266) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

mi volt pld a 0.7.4-ben?

Fogalmam nincs, ~8.6 környékén regisztráltam. :DDD

Nyilván, és egyet is értek veled, hogy lesz/lehet ez még jobb is, de alapvetően a CE nem a festői tájakról, hanem a realisztikus megjelenítésről híres, ezt már anno a Crysis-ban is láthattuk, az irányelv pedig szemernyit sem változott. Nyilván a képességek benne vannak, de ugye azt is számba kell venni, hogy az AW nem akar olyan lenni, mint a WoT, ez pedig egy újabb pont, ahol különbözni lehet.

(#267) Vitiris: Remélem számíthatunk rád AW modok terén is. Jó lenne egy Blue célkereszt majd oda is. :))

Amúgy a sok tankozás után kimondottan felüdülés volt egy kis Warships. Bár már oda is kezdenek beszabadulni a siemkák, azért még elég ritka jelenség.

sz: Viszont WG... A legutóbbi patch-ben 1:1-be eljátszották ugyanazt, amit anno a WoT-ba is. Ment a sírás, hogy ha 2.000 T6-os tank várakozik csatára, akkor 10-ből 9-szer miért T8-ba dob T6-os tankkal. Erre a WG megoldása az volt, hogy a következő patch-ben már nem mutatta a lobby-táblázat Tier-szerint a várakozó tankokat. Most 0.3.1-ben megcsinálták ugyanezt a Warships-be is ugyanezen okokból... :C

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#270) Vitiris válasza TESCO-Zsömle (#268) üzenetére


Vitiris
aktív tag

Igen a warship jobb húzás volt. de nekem kicsit unalmas.) a csaták 60% úgy ér véget hogy lejárt az idő :D

Ha lesz lehetőség akkor meglesz a Blue :) A legutóbbi Q&A-ban azt nyilatkozták hogy lesz lehetőség az interface állítgatására. De most nem ez az elsőrangú szempont. vagy valami ilyesmi :)

(#271) scyllarus válasza TESCO-Zsömle (#268) üzenetére


scyllarus
veterán

0.7.5 óta játszom, a wot egyre szebb lett, egyre jobban futott, és egyre kevesebb élményt nyújtott. 35 fps-em volt az elején,minimum beállításokkal (sőt 25%-os tömörített textúrákkal), 1024*768-on, amikor már használható volt ( Celeron D-n kezdtem, 8 fps-sel, akkor fél évig abbahagytam, azt nem számolom). Most extra effektekkel, 1600*900-on 60-70 fps-em van, de alig játszom. Nem, nem a tankozásra untam rá, sőt Cleverland kötelező videójának megtekintése óta a frusztrációm is sokkal kevesebb. Egyszerűen nem nyújt elég szórakozást. Ha mégis játszom, inkább a tesztszerón lazulok.
Az Obsidian nekem a KOTOR 2 óta egyenlő a minőséggel, szívesen tankoznék egy jó, szórakoztató játékkal, majdnem mindegy, milyen grafikája lesz. A WT gyönyörű, hibátlanul futott, és unalmas.

[ Szerkesztve ]

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#272) Angel1981 válasza TESCO-Zsömle (#265) üzenetére


Angel1981
veterán

+1 :K

Én is pont így vagyok vele. Amikor van kis időm, kedvenc tankjaimmal (Matilda 4ever!!! <3) nyomok párat, és annyi.

Ja igen, és még egy dolgok kihagytam a korábbiakból!
Mióta vannak több magos procik a piacon? Kerek 10 éve! Mióta ígérgeti a WG a több szálas utasítást, és a HAVOK-ot? 2 éve?
Most tényleg nem az van, hogy jön a rivális, és máris "savanyú a szőlő", ezek a dolgok ettől függetlenül már eléggé zavartak.
Nem is feltétlen a tényleges hiányuk, hanem a szó szerint éveken át tartó porhintés - cserébe vannak trollkodások Storm és SerB részéről, ami lehet, hogy sokaknak tetszik, de szerintem már inkább ciki, mint "kúúúúl!".... :U

(#273) tocsek18


tocsek18
senior tag

nah itt van 2kép mind2 saját
az első 2012 októberi persze akkor még fos gépem volt nem volt semmi se maxon ha jól emlékszem

ezt meg most lőttem, azt hiszem minden max

lényeg a lényeg fejlődött a graf eleget

(#274) Telda válasza Angel1981 (#272) üzenetére


Telda
addikt

Amíg jön a pénz minek változtassanak bármit is, beraknak pár HD tankot, ami szerintem ugyan úgy néz ki mint a régi, egy kis "finomhangolás"oszt jónapot. Legjobb példa a CoD széria, agyon mókolt Q3 motor fut alatta, ráadásul a játékmente is már a MW1-2 óta ugyan az, de minek változtassanak, ha így is veszik mint a cukrot.
A konkurencia lehet még jó hatással is lehet a wotra, vagyis reméljük...
A trollkodások (ami szerintem is szánalmasak) szerintem egy védelmi mechanizmus része, kínjukban már nem tudnak mit csinálni.

(#275) Angel1981 válasza Telda (#274) üzenetére


Angel1981
veterán

"Amíg jön a pénz minek változtassanak bármit is?"

Ebben teljesen igazad van, de ha az ember kicsit jobban utána néz a dolgoknak (és ez most szigorúan nem beszólás!), akkor rá kell hogy jöjjön, hogy a WoT egy eszméletlenül elavult motorral dolgozik, amin 3x annyi idő kivitelezni egy új ficsőrt, és akkor sem lesz valami állejtő - jelentős részben ez is oka annak, hogy miért kell ennyit várni egy fejlesztéssel, csak ezt nyíltan nem merik bevallani semmiképpen. Márpedig ha az alapok rosszak, akkor a lemaradás előbb-utóbb végzetes lehet - mint amikor egy 50 éves ember készül egy fizikai megmérettetésre egy 25 évessel szemben; sokkal több munka formába lendülni, és az eredmény így is kétséges.

Az, hogy még mindig ennyire megy a szekér, egyértelműen arra vezethető vissza, hogy ezt az egész "tankos-FPS-RPG-RTS" hibridet ők találták ki, van 3 év "előnyük", és a programban mindettől függetlenül vannak briliáns elemek is.

Nem látok annyira dolgok mögé, de úgy tudom, a WG relatíve kevés pénzzel indult, ezért nem engedhettek meg maguknak egy drága, modern engine-t, ami érthető is.
2013 táján, amikor viszont már tisztán láthatták, hogy bankot robbantottak, ezen változtatniuk kellett volna.
Lehet, hogy az akkor egy kisebb katarzis lett volna, viszont biztosították volna magukat hosszú távra (5-10 év) is. Így ez az egész kérdéses.
(Félre értés ne essék, nem mondom, hogy a WoT megszűnik, ez ostobaság, de lehet, hogy 2-3 év múlva már nem ő lesz a legnépszerűbb ebben a témában.)

tocsek18: a két kép kapcsán - különösen így, hogy egymás mellett vannak - valahogy a TV SHOP "fekete fehér gondterhelt vs. színes mosolygós" videói jutottak eszembe. :D

[ Szerkesztve ]

(#277) TESCO-Zsömle válasza #40993792 (#276) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

a BigWorld elérte a határait, de legalábbis a lehetőségei vége felé jár.

Erre azt hiszem a World of Warships a legjobb ellenpélda. Mérföldekkel jobban fut a WoT-nál.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#279) TESCO-Zsömle válasza #40993792 (#278) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A majd 2 éves WoT-os pályafutásom alapján a közösségre nézve semmi sem rosszabb, mintha valami a dev srácokon múlik... :B

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#280) Angel1981 válasza TESCO-Zsömle (#277) üzenetére


Angel1981
veterán

Úgy, hogy a pálya 80%-a óceán, én ezen nem lepődöm meg. :))

Nem ismerem a kódot, de attól még a BigWorld egy borzasztóan elavult engine.
Igen, lehet toldozgatni, foldozgatni, de sokkal több idő, és sokkal csekélyebb az eredmény - amit fentebb írtam.

(#283) Angel1981 válasza #40993792 (#282) üzenetére


Angel1981
veterán

Tekintettel arra, hogy a Founder's Pakk-ben vásárolt arany, és prémium időszak (az ott foglaltak szerint) az open betában aktiválódik, annak már nagyon illik folyamatosnak lennie!
Sőt! Ez felveti azt is, hogy az OBT-ben már nagy változtatások nem lehetnek - hiszen nem azért fizetsz prémfiókért, és aranyért, hogy aztán amibe befekteted, azt egy tollvonással felülírják utána.

(#285) TESCO-Zsömle válasza #40993792 (#284) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Szerintem arra gondol, hogy ha leketyeg a prémium és az arany, akkor már nem wipe-olhatják a dolgokat.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#287) Angel1981 válasza TESCO-Zsömle (#285) üzenetére


Angel1981
veterán

Így van, erre gondoltam! :)

Illetve arra, hogy azért DRÁMAI nerfek, meg balanszolások már nem lesznek - remélhetőleg.

(#288) Vitiris válasza Angel1981 (#287) üzenetére


Vitiris
aktív tag

A Fpackos premium járművek és parancsnokok valyon megmaradnak az OB után is? Vagy csak az open Betáig szólt a pack?

(#291) Angel1981 válasza Vitiris (#288) üzenetére


Angel1981
veterán

Természetesen!
Sőt, én még azt sem tartom kizártnak, hogy csak akkor kapjuk meg őket - mint a prémfiókot, és az aranyat.

(#292) Vitiris válasza #40993792 (#290) üzenetére


Vitiris
aktív tag

Köszi! Akkor meglepem a fiam Lord of War-ral. :) Ő úgy is jobban nyomja :)

(#293) lofagi válasza Vitiris (#292) üzenetére


lofagi
addikt

Amúgy lehet upgradelni is a packeket, azaz, ha megveszed mondjuk a középsőt, akkor ha a Lord kell akkor már csak annak a fölét kell kifizetni, nem számoltam utána,hogy pontosan a felét, vagy némi pluszt, csak azért írom, ha esetleg nem jönne be, kár egyből a legnagyobbra kiadni a pénzt.

Eat sleep game REPEAT | Origin/Uplay : L0Fgi | BN: Lofagi#2966 | YT: https://youtube.com/user/lofagi

(#294) TESCO-Zsömle válasza lofagi (#293) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

FAQ szerint csak a különbözetet kell megfizetni és csak a különbözetet kapod meg érte.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#295) Vitiris válasza lofagi (#293) üzenetére


Vitiris
aktív tag

Köszi szépen az infókat. :)

(#297) Telda válasza #40993792 (#296) üzenetére


Telda
addikt

"mert lehetnek szerver összeomlások, bugok vagy bármi hasonlóak a BETA idején"

Ezekre a wotban már ráedződtünk ;] .

(#298) lofagi


lofagi
addikt

Jó látni,h 1-1 hozzászólás mindig akad a topichoz, remélem,h ez a játék ki tudja nőni magát komolyra.

Amúgy azt néztem,h ha upgradeli ugye az ember akkor csökken a fizetni való viszont amit adnak az nem változik. Az elméletem szerint akkor lehet úgy kellene beruházni, egyesével és akkor a gold is több lesz és a prémium napok is. Kétlem,h a járművek mondjuk duplázódnának, de a "sallang" lehet.

Õtlet?

[ Szerkesztve ]

Eat sleep game REPEAT | Origin/Uplay : L0Fgi | BN: Lofagi#2966 | YT: https://youtube.com/user/lofagi

(#299) Vitiris


Vitiris
aktív tag

Nagyon jó kis friss Béta videót találtam. Premium járművek, Angol kezelőfelület. Látni rakéta-vetős, gránát-vetős járműveket is.

Ime ha valaikit érdekel!

(#300) TESCO-Zsömle válasza Vitiris (#299) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Jónak tűnik. Köszönjük. :R

Sub-Dungeoneer lvl -57

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Armored Warfare
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.