Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88601) Syl válasza Alex91 (#88600) üzenetére


Syl
nagyúr

Miért? Az SE az nem olcsóbb iPhone? Nem azt írtam, hogy olcsó Macbook jön, hanem olcsóbb lesz, mint az inteles megfelelője.

(#88599) consono

> miért csinálna ilyent az Apple

Az ARM piac beindításáért? Elhúzza a mézesmadzagot az emberek előtt, majd a második generáció árát "korrigálják".
Például bemutatnak egy Mac Mini SE-t, forradalmi új, olcsó áron: 499USD. ;) Azt meg mindenki felejtse el, hogy 2018 előtt ez volt a Mini induló ára...
Az Apple tökéletesre fejlesztette az egy-két éves hivatalos mondókák elfelejtését és azokkal ellentétes irányzat felvételét, mintha mi sem történt volna. Emlékszünk még a "Who wants a stylus"-ra?

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#88602) lmno válasza Syl (#88601) üzenetére


lmno
őstag

Valahogy ezek az XY Apple termék olcsóbb lesz pletykák nem szoktak bejönni :)
Az SE egy kvázi újracsomagolt telefon, ott egész más a helyzet.

(#88603) domerator válasza Syl (#88601) üzenetére


domerator
veterán

Iphone-okban azóta sincs stylus és a kijelentés azokra vonatkozott. Ettől függetlenül valóban voltak/vannak ellentétes kijelentéseik, de a világ fejlődik, és ha egy ember megváltoztathatja a véleményét, akkor egy cég (ami emberekből áll) miért ne?

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#88604) Syl válasza lmno (#88602) üzenetére


Syl
nagyúr

Miben más? Az SE nem ősrégi hardvert használ, és mégis olcsóbb, mint a 11. Ugyanezt nem lehet elképzelni a Mini-vel vagy a "sima", 12"-es Macbookkal?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#88605) r4z válasza consono (#88599) üzenetére


r4z
nagyúr

Egy olcso ARM Mac Minit en is el tudnek viselni HTPC-nek. Csak rakjak vissza ra a Toslink kimenetet, az tart vissza a 2018-astol is. Pedig a HEVC support kene mar.

[ Szerkesztve ]

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#88606) consono válasza r4z (#88605) üzenetére


consono
nagyúr

Jaja, én is annak szeretném :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#88607) Alex91 válasza r4z (#88605) üzenetére


Alex91
félisten

Apple TV, az nem olyan draga...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#88608) lmno válasza Syl (#88604) üzenetére


lmno
őstag

Olcsóbb, mint a 11, mert sokmindenben rosszabb (nincs FaceID, gyengébb akku, gyengébb kamera).
Ha kiadnak egy ARM-os MacBookot, az valószínűleg ugyanúgy fog kinézni, ugyanazokat fogja tudni, mint az Inteles társa, csak (remélhetőleg) gyorsabb lesz és kisebb lesz a fogyasztása.
Nem gondolnám hogy még olcsóbb is lesz emellé, de persze majd meglátjuk kedden.

(#88609) Alex91 válasza Syl (#88604) üzenetére


Alex91
félisten

De, majd beleteszi az uj procit a Macbook-ba, azt kapsz egy muanyag hazat, 1440x800-as TFT kijelzot, 500 GB-os HDD-t n-es WiFi-t USB 2.0-t stb. :C

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#88610) Syl válasza lmno (#88608) üzenetére


Syl
nagyúr

Szerintem általános használatban gyengébbek lesznek az ARM-es gépek. Fotó- és videófeldolgozásban és akkuidőben fognak virítani. Plusz akinek vannak korábbról megvásárolt programjai, az vagy emulációval fogja teljesítményvesztés mellett használni, vagy új verziót vásárol. Ezért mondom azt, hogy kicsit olcsóbbak lesznek az ARM gépek. Nem fél árra kell gondolni - 100 dollárra tippelek.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#88611) pászka válasza Syl (#88598) üzenetére


pászka
aktív tag

Várok természetesen van időm. Azt nem hiszem hogy olcsóbbak lennének az új gépek. Lehet hogy a proci az olcsóbb lesz nekik de hogy emiatt nekünk is olcsóbban adnák a gépet azt nem hiszem. :))

[ Szerkesztve ]

AMD Ryzen 5 5600x // ASUS TUF GAMING B550M-E WIFI // ASUS GeForce Dual V2 RTX 3060 12GB OC GDDR6 // G.Skill 32GB /3200 Aegis DDR4 RAM Kit (4x8GB) CL16 (F4-3200C16D-16GIS)

(#88612) pana0017 válasza Syl (#88610) üzenetére


pana0017
senior tag

Ami majd a forint miatt gyakorlatilag el is tűnik. Egyébként elemzők/tippelők mind kicsit olcsóbbra becsülik, cserében olvastam olyat hogy butterfly bill.-el adják ki :DDD

(#88613) Syl válasza pana0017 (#88612) üzenetére


Syl
nagyúr

Kedd estig találgathatunk :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#88614) consono válasza Syl (#88613) üzenetére


consono
nagyúr

Aztán nehogy pofára essünk, és a kedd csak a Big Sur-ról szóljon... One more thing -> 10+1 ->11...

"In God we trust. All others must bring data"

(#88615) G.Zs.


G.Zs.
senior tag

A14X Bionic Core Count, Clock Speeds, Performance Stats Leak out: [link]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#88616) MurdR válasza pana0017 (#88612) üzenetére


MurdR
veterán

Biztos maradt a polcon pár tonna ;]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#88617) wm2 válasza consono (#88614) üzenetére


wm2
őstag

Nekem az is jó, ha csak új iPad Pro jön ezzel az A14X-el. Brutál. Bármi is lesz, a magas hun áfa és xar forint miatt fogni fogjuk a fejünket az biztos.

Ozora <3

(#88618) sprX válasza wm2 (#88617) üzenetére


sprX
tag

Mondjuk én ezt a szteroidos iPadet még mindig nem tudom belőni semmiféle kategóriába, laptopot/asztali konfigot kiváltani érdemben még mindig nem tud, tartalomfogyasztásra iszonyatosan drága, rajztáblának pedig szerintem kicsit overkill ...

Some days, I need House Music. And some days, I need more House Music ...

(#88619) Syl válasza consono (#88614) üzenetére


Syl
nagyúr

Nekem úgy is jó ;] Új gépet nem tervezek, csak a jelenlegin OS-t újrarakni. Olyan formatcés, új gépként beállítani - mert egy ideje piszok megbízhatatlan, pár naponta elfeketedős, magától újraindulós, kernelpánikos fagyásokat szeret produkálni...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#88620) wm2 válasza sprX (#88618) üzenetére


wm2
őstag

Én egy A10X iPad Prot használok nagy elégedettséggel több éve. 180-ért vettem. Sokkal jobb, olcsóbb nekem egy Win laptop kombóval (amit torrentre használok csak). Sokat szívtam a rMBP-val, elegem lett. Én Soundcloud/Mixcloud mixeket készítek vele, Auria Pro, Hokusai és Garageband appokon keresztül. Nem rajzolok. Tökéletesen kiváltotta a laptopot. Nem bántam meg.

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#88621) r4z válasza Alex91 (#88607) üzenetére


r4z
nagyúr

Teljes erteku Mac kell nekem bongeszovel, a TV buta es korulmenyes nekem. Wireless bill es trackpad HengeDocks Clique keretben + desktop OS a bevalt kombo.

[ Szerkesztve ]

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#88622) Alex91 válasza r4z (#88621) üzenetére


Alex91
félisten

A TV jo, es relative olcso! :) Mondjuk ha megkapna azokat az App-okat, amelyek iOS, iPadOS alatt vannak, akkor nem is kelllene a Mac Mini...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#88623) consono válasza Syl (#88619) üzenetére


consono
nagyúr

Fú, én úgy fázom a full reinstalltól, mint a tűztől... A nagyjával nem lenne gond a programjaimnak, de az a halom VST, ami fent van....

"In God we trust. All others must bring data"

(#88624) Syl válasza consono (#88623) üzenetére


Syl
nagyúr

Hidd el, már a gondolattól is idegrángást kapok, hogy újra kell mindent pakolnom (TM restore nélkül), azonban van pár bosszantó hibajelenség, amit csak így tudok kizárni. (megjegyzem, ugyanígy vagyok az iPhone-nal is)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#88625) vadászcsiga válasza Syl (#88624) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Apropó restore. Engem ez a Macintosh HD név érdekel. A rendszer automatikusan adja ezt az ssd-nek, vagy nekem miért lett "névtelen" a neve miután megvettem, legyalultam és újra raktam? Egyáltalán van jelentősége? Gyanítom nincs mert azóta is jól működik.

(#88626) Head88 válasza vadászcsiga (#88625) üzenetére


Head88
addikt

Nincs jelentősége a névnek. Egyébként neked kell elnevezni formázáskor a lemezkezelőben.

(#88627) vadászcsiga válasza Head88 (#88626) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Köszi, azért Big Sur-nál vissza nevezem, trendibb mint a névtelen :D

(#88628) Syl válasza vadászcsiga (#88627) üzenetére


Syl
nagyúr

A tárhely neve utólag is bármikor átírható a lemezkezelőben.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#88629) vadászcsiga válasza Syl (#88628) üzenetére


vadászcsiga
félisten

És tényleg

(#88630) r4z válasza Alex91 (#88622) üzenetére


r4z
nagyúr

Van ra rendes FLAC lejatszo, amivel kenyelmesen tudok cherry pickelgetni a NAS-omon levo tobbszaz giganyi rendszerezetlen zene kozott? Tamogat 24bit 96kHz PCM kimenetet?

[ Szerkesztve ]

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#88631) brickm válasza Alex91 (#88622) üzenetére


brickm
őstag

Most ugye csak viccelsz....?

(#88632) Alex91 válasza brickm (#88631) üzenetére


Alex91
félisten

Ha megkapta volna azokat az appokat, amelyeket egy iPad, akkor eleg sok haztartasban egy 4k-s TV-vel, tapipaddal, billentyuzettel kivalthatott volna egy gepet. Termeszetesen nem penzkereso munkara gondoltam, de alapveto otthoni dologra (netezes, e-mail, filmnezes, zenehallgatas, kisebb doksi szerkesztes, filmvagas stb.) eleg lenne egy NAS-sal, vagy iClouddal.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#88633) Alex91 válasza r4z (#88630) üzenetére


Alex91
félisten

Bakelitet ne jatszon le? :DD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#88634) consono válasza Alex91 (#88632) üzenetére


consono
nagyúr

Hát, én ezekből, amiket felsoroltál, semmit sem akarok a nappaliban a TV-n csinálni :) Max a zenehallagtást, ha nincs más megoldás...

"In God we trust. All others must bring data"

(#88635) Alex91 válasza consono (#88634) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor rakotod egy monitorra... :W Nem a TV volt a lenyeg.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#88636) consono válasza Alex91 (#88635) üzenetére


consono
nagyúr

:) Hát, egy halom embernél az iPad tényleg kivált mindent, lehet, hogy működött volna/működne...

"In God we trust. All others must bring data"

(#88637) wm2 válasza consono (#88636) üzenetére


wm2
őstag

Nem, nem az iPad vált ki majdnem mindent, hanem egy kézi számítógép, amivel telefonálni is lehet.

Ozora <3

(#88638) consono válasza wm2 (#88637) üzenetére


consono
nagyúr

Feleségem is így van a telefonjával... A gépet már csak akkor használja, ha írnia kell, vagy képeket rendezgetni. Ja, meg online órákat tartani. Minden mást a telefonján intéz... Én erre képtelen vagyok :) Egy tablet + telefon, főleg ha van a tablet billentyűzet szinte mindenre elég...

"In God we trust. All others must bring data"

(#88639) wm2 válasza consono (#88638) üzenetére


wm2
őstag

+ vmi olcsó tucat wines megoldás torrentezni vagy fényképező firmwaret frissíteni stb. De ahány ember, annyi szokás. A mai fiatalok viszont sokmindent megcsinálnak a telefonjukon. Ami azt illeti, évek óta nem chateltem laptopról. Évek óta nem írtam emailt laptopról. Nem bankolok laptopról. Nem nézek filmet laptopon. Nem hallgatok zenét laptopon (pedig aztán én is FLAC-eket tolok). Már zenélni sem laptopon zenélek, noha az Ableton azért hiányzik kicsit. Gyanítom viszont, hogy nem sokáig fog.

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#88640) Syl válasza consono (#88638) üzenetére


Syl
nagyúr

Húúú, de öreg vagyok. :B Én telefont csak telefonálásra használom (plusz waze). Minden másra szemüveget kell előhalásznom, mert nem látom mit ír. Táblagép klotyónolvasós cucc. Minden másra, ahogy húsz évvel ezelőtt is: desktop gép. Azt legalább látom :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#88641) lypen99 válasza wm2 (#88639) üzenetére


lypen99
aktív tag

Fiatalnak fiatal vagyok (21), de hogy én mennyire nem barátkoztam meg még teljesen a telefonos ügyintézéssel. :B (E-mail vagy egyebek is, pötyögni se tudok vakon, mint gépen.)

(#88642) wm2 válasza lypen99 (#88641) üzenetére


wm2
őstag

Én sem szeretem, de meg kell oldanom, mivel nem hordok magamnál desktop gépet. Nekem nem kapcsolódik a munkám napi ezer emailhez. Megértem azokat, akiknek igen. Nekem nincs feszbuk, nincs youtube semmi ilyesmi, avagy az introvertált mémek tipikus alanyaként minden sokkal könnyebb. :DDD

Ozora <3

(#88643) matyee


matyee
őstag

Sziasztok,
Akinek nincs tippje hol találnék itthon MSATA MacBook pro 2012 adaptert? Kínára most nehezen tudnék várni :)

(#88644) consono válasza wm2 (#88639) üzenetére


consono
nagyúr

Ha nem vagyok indiszkrét: mire váltottál az Abletonról? Én is egyre kevesebbet vagyok za Air előtt (home office-ban vagyok március óta, elég a céges notebook egész nap...), nem is igen zenélgetek mostanában....

"In God we trust. All others must bring data"

(#88645) wm2 válasza consono (#88644) üzenetére


wm2
őstag

Ne offoljuk szét a topikot. Átviszem a hozzászólást az iPad topikba.

Ozora <3

(#88646) killergyuszi


killergyuszi
tag

Sziasztok!
Még új vagyok a MacOS világában, így felmerült bennem egy kérdés. A Képek főkönyvtárban van egy Fotókönyvtár nevű mappa, ahová a telefonnal készített képeket menti és folyamatosan frissíti. Ezen kívül van egy sima Fotók alkalmazás, ahol ugyan ez történik, de gyorsabban. Ez a mappa igen nagy helyet foglal az amúgy elég szűkösre szabott tárhelyből. Merül fel a kérdés, hogy ha én azt véglegesen törlöm, lesz bármilyen hatása az icloudba mentett képeimre. Nem szeretném, ha elvesznének.
Előre is köszönöm a választ. :R

"Pain is temporary Victory is forever"

(#88647) consono válasza wm2 (#88645) üzenetére


consono
nagyúr

OK :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#88648) pana0017 válasza killergyuszi (#88646) üzenetére


pana0017
senior tag

A Fotók alkalmazásban a beállításoknál menj az iCloud fülre és jelöld be a Mac tárhelyének optimalizálása opciót.

(#88649) killergyuszi válasza pana0017 (#88648) üzenetére


killergyuszi
tag

Köszönöm, ez már korábban megtörtént, de így is nagyon sok helyet elfoglal, emiatt nem engedi a szoftverfrissítést sem. Használatból eredően és a nagy icloud miatt elég lenne az alap 128 gigás tárhely, de bosszantó, hogy nincs frissítés. Erre a bővítés ez egyetlen megoldás?

"Pain is temporary Victory is forever"

(#88650) pana0017 válasza killergyuszi (#88649) üzenetére


pana0017
senior tag

Mennyi az a sok?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.