Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55201) kkp900 válasza buvartacsko (#55200) üzenetére


kkp900
senior tag

Ha a monitorra gondolsz természetesen displayporton.Mivel csak így van meg a 60HZ.Azt HDMI nem tudná.Mivel ez 1440p monitor.

(#55202) OgreImre válasza kkp900 (#55198) üzenetére


OgreImre
senior tag

Arra figyelj hogy Logitech MX Anywhere 2-nél ha jól emlékszem nincs középső gomb funkció, a görgővel csak görgetni lehet a középső kattintás a két görgetési mód között vált. CAD-re például felejtős.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#55203) wardemi válasza kkp900 (#55198) üzenetére


wardemi
senior tag

Én is MX MASTER használok, tökéletesen bevált munkára, mindenre. Néha újra be kell kapcsolni lent, ha nem találná meg (Bt-n használom), de én melóba mindenhova hordom szóval lehet amiatt :). Viszont én nem nevezném halk kattanásosnak, de elég szubjektív ez, illetve szerintem nem is kell egy ilyen árú és tudású egér sima böngészgetésre stb, de ez is szubjektív :D. De macOS-el tökéletesen együtt működik.

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#55204) Mr.C


Mr.C
őstag

na, nekem megjött a frissítés :DD

sudo rm -rf /*

(#55205) Black Dragon válasza Mr.C (#55204) üzenetére


Black Dragon
addikt

Csak emlegetni kellett 1-2 napja, jött mindenbőla frissítés!:))

(#55206) Head88 válasza Mr.C (#55204) üzenetére


Head88
addikt

yaay :C

(#55207) Mr.C válasza Black Dragon (#55205) üzenetére


Mr.C
őstag

mindenből IS! :DDD

sudo rm -rf /*

(#55208) bmwk1200s válasza Mr.C (#55207) üzenetére


bmwk1200s
őstag

iphone kesz, ipad beta nem jott, apple watch folyamatban, macet majd kesobb :DDD

Semmit sem írok alá!

(#55209) Black Dragon válasza bmwk1200s (#55208) üzenetére


Black Dragon
addikt

iPhone, iMac, Macbook frissítve, Watch nálam is folyamatban, bár egyiknél se fogunk kb semmit sem észrevenni.

(#55210) tboldi válasza bmwk1200s (#55208) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én meg várok türelemmel, mert mindkét eszközömön bétázok. :DDD

BTW az iOS11 DB3/PB2 egész jól használható már szerintem. Persze akinek munkaeszköz, annak nem ajánlanám.
A "beszívott" Sierrát annyira nem próbálgattam, 98%-ban most csak a PC-t nyomom. :D

[ Szerkesztve ]

(#55211) madle


madle
őstag

Ez gyors volt, 279MB és újraindítás nélkül települt... :D

(#55212) Black Dragon válasza madle (#55211) üzenetére


Black Dragon
addikt

Az nem az iTunes volt? ;]

(#55213) Head88 válasza Black Dragon (#55212) üzenetére


Head88
addikt

De az lehetett :D

(#55214) bmwk1200s válasza madle (#55211) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Rendszerfrissites ujrainditas nelkul? Varom mar azt a kort :DD

Semmit sem írok alá!

(#55215) Head88 válasza bmwk1200s (#55214) üzenetére


Head88
addikt

A linuxok többsége tudja.

(#55216) bmwk1200s válasza Head88 (#55215) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Kibeszélt most itt linuxról? :)

Semmit sem írok alá!

(#55217) madle válasza Black Dragon (#55212) üzenetére


madle
őstag

Hülye vagyok.....tényleg az volt... :D

Most találta még csak meg nagy nehezen a rendes szoftverfrissítést, itt már kéri az újraindítást rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#55218) Mr.C


Mr.C
őstag

vicces volt, az utolsó megákat alig tudta letölteni, max 500kb/s-mal jött, gondolom mindenki akkor kezdte el letölteni :))

sudo rm -rf /*

(#55219) Head88 válasza bmwk1200s (#55216) üzenetére


Head88
addikt

Hát én :)
Általánosságban értelmeztem a mondandódat. :)

[ Szerkesztve ]

(#55220) bmwk1200s válasza Head88 (#55219) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Mivel ez egy Apple gépes fórum, számomra magától értetődő volt, hogy az ő rendszerükre értem ezt. De belátom, valóban lehetett így érteni. :)

Semmit sem írok alá!

(#55221) Head88 válasza bmwk1200s (#55220) üzenetére


Head88
addikt

Szóra sem érdemes a dolog. Valóban félreértettem.

(#55222) Mr.C


Mr.C
őstag

még egy gyors kérdés:
Ha lementem a "home" mappát (amiben található az Applications, Library, Desktop, Movies, iCloud, Drive stb..) és tisztán újrahúzom a rendszert majd ezt visszamásolom + belépek az iCloud-ba (ami mindent szinkronizál), akkor gyakorlatilag minden megmarad, kivéve a system?

Kicsit összegányoltam az OS-t és szeretném újrarakni a lehető legegyszerűbb módon.

sudo rm -rf /*

(#55223) wm2 válasza Head88 (#55215) üzenetére


wm2
őstag

kb. mindenben jobb, mint a win/macOS páros, csak abban az egyben nem, ami a legfontosabb: nincs megfelelő alternatíva néhány nagyon fontos programra.

Ozora <3

(#55224) Head88 válasza wm2 (#55223) üzenetére


Head88
addikt

+1 A ThinkPademen Ubuntuzok, illetve tesztelés alatt van a Zorin OS

(#55225) Ragnar95 válasza wm2 (#55223) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nálam az appok, amik hiányoznának mindenképp, az Xcode és BTT, de ami hasonlóan nagy probléma, az iCloud+continuity hiánya, ezek nélkül már nem tudnék meglenni semmiképp.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#55226) wm2 válasza Ragnar95 (#55225) üzenetére


wm2
őstag

Zenei szoftverek terén van haladás. Az Ableton-t ki lehet váltani a Bitwig studioval. 380 euróért. Nem rossz. Viszont a Live9 sem drágább és ha már megvetted macOS-re nem akarsz még1x ennyit költeni. Plusz megismerkedni egy másik rendszerrel. Jó nekem a Mac minden kis bugjával, de nem tartozom a linux gyűlölködők táborába. Raktam fel MINT linuxot régi 2Gb AIR gépre és csodát tett vele. Ami túlzás persze, de filmezni és feszbukozni lehet rajta.

Ozora <3

(#55227) Ragnar95 válasza wm2 (#55226) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Utálni én sem utálom, egyszerűen tényleg hiányoznának a macOS kényelmi funkciói, illetve a fent említett appok. Sajnos vagy nem sajnos amíg Xcode-ot használok, nem fogok tudni váltani macOS-ről és amíg iPhone-t használok, addig az iCloud + continuity miatt szintén nem érné meg váltanom Macről.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#55228) megema


megema
őstag

Ha esetleg valakit zavar még rajtam kívül, hogy teljes képernyőre rakott Safariban végzett Google keresés esetén az Enter lenyomása után újra megjelenik a Safari találati listája, annak jó hírem van.

Fel kell keresni a google.com/ncr oldalt, ami el fog tárolni egy sütit, hogy megakadályozza a továbbiakban a google.hu-ra történő átirányítást, ugyanis ez okozza a jelenséget. A google.com-on pedig át lehet állítani az oldal, illetve a keresés nyelvét magyarra (Settings » Languages).

(#55229) bmwk1200s válasza Head88 (#55224) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Nekem ez tetszik [link] :D Vajon miért?

Ha egyszer csak váltanom kellene asztali OSt, akkor nyilván vmelyik linux lenne, de hobbiból biztos Amigáznék újra.
Wikiről: "Latest release 4.1 Final Edition Update 1 / December 31, 2016; 5 months ago" - tehát nem halott még teljesen, sőt! "In May 2012 Hyperion announced that they were working on AmigaOS 4.2. It would introduce hardware accelerated 3D support, multi-core support, a vastly improved file system API and many other features."

Vannak új hardvereik is. :DDD

Semmit sem írok alá!

(#55230) banánocska


banánocska
aktív tag

Sziasztok!
Lehetőségem adódott egy késői 2011 11" macbook air vásárlására. Core I5 procis 1.6ghz, 4gb ram, Intel HD 3000 kártyával. 250dollárért, itt az USA-ban. Szeretném a szüleimnek ajándékba hazavinni. És a kérdés: megéri a pénzét? Mivel sose volt almás laptop a kezemben, mire érdemes figyelni a vásárlás folyamán? Többi almás termékkel milyen szinkronizációval van? Úgyértem az iCloudon kívül? Hétköznapi használatra még ma is megállja a helyét?

(#55231) vasi89 válasza banánocska (#55230) üzenetére


vasi89
addikt

Annyit biztosan megér, igaz aprón nem sok van belőlük de 100 alatt nem láttam és az is csak 2gb-os. Air-nél, nagy hibáról én nem tudok, szülőknek tökéletes. Működik még az airdrop is, illetve itunes.

(#55232) general


general
addikt

time machine mentésnél hogyan tudom kiválasztani, hogy mit mentsen, vagy lehet ilyet? arra gondolok, hogy egész rendszerpartíció szőröstül-bőröstül, vagy csak oprendszer telepített appokkal, vagy csak bizonyos mappák, stb. van erre mód?

(#55233) Somansky


Somansky
aktív tag

Van egy vezetékes Apple billentyűzetem 1,5 éves. Sajnos a numerikuson a 4-es gomb és a 8 I K , sorban lefelé a billentyűk nem működnek a jobb shifte (kis betűként és bal shiftel megy). Az i pedig csak caps-lockal vált naggyá. USB-k müködnek. Nem tudom mi a gondja, de nem került rá semmi piszok vagy bármi. Vigyáztam rá. Vettem egy újat, remélem ez nem krepál be 1 év alatt. Mennyiért adhatom el, ha egyáltalán le lehet a hibás billentyűt?

[ Szerkesztve ]

www.somansky.com

(#55234) bmwk1200s válasza Somansky (#55233) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Ha másfél éves és megvan az eredeti számla, akkor jótállásra vissza lehet vinni oda, ahol vetted. Egy próbát megér.
Itt Bécsben egy év a gari, egy év a jótállás. Van is erre egy formanyomtatványunk. Kitölti a vevő, számlamásolat, bevizsgálás, apple meg cseréli... úgy kb. az esetek 80-90%ban. És persze a cserére megint van fél év jótállás.

Semmit sem írok alá!

(#55235) Somansky válasza bmwk1200s (#55234) üzenetére


Somansky
aktív tag

Edigitalnál vettem. Akkor ott kérdezzem meg?

[ Szerkesztve ]

www.somansky.com

(#55236) vasi89 válasza Somansky (#55235) üzenetére


vasi89
addikt

inkább apple.hu, icentre, istyle vagy valaki hivatalos szerviz. Edigital semmire nem fog tudni válaszolni. De ha magánemberként vetted akkor szerintem erre is él az 1+1év.

[ Szerkesztve ]

(#55237) Somansky válasza vasi89 (#55236) üzenetére


Somansky
aktív tag

Hát ez f....a isyle szervizt felhívtam. Postázni nem lehet (soproni vagyok) , csak személyesen bevinni, és csak megadott időpontra foglalva, így ismerődöm szívna, hogy pontba odaérjen az egyéb teendője mellet...áááááá..miért?????

[ Szerkesztve ]

www.somansky.com

(#55238) bmwk1200s válasza Somansky (#55237) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Soproni vagy? Akkor Bécs, McShark ;)
Előtte persze nem árt egy telefon...

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#55239) vasi89 válasza Somansky (#55237) üzenetére


vasi89
addikt

Akkor icentre, oda nem kell időpont. De ha oda sem lehet postazni akkor neked lehet közelebb van Bécs.

(#55240) Head88 válasza bmwk1200s (#55229) üzenetére


Head88
addikt

Igen az elementary is elég jó kis OS, próbáltam már.

Viszont az Amigáról nem tudtam, hogy van még.

(#55241) bmwk1200s válasza Head88 (#55240) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Nézd meg mennyibe fáj egy X5000es rendszer :DDD

Semmit sem írok alá!

(#55242) Mr.C válasza Mr.C (#55222) üzenetére


Mr.C
őstag

erre valaki?

sudo rm -rf /*

(#55243) TBMC válasza Mr.C (#55242) üzenetére


TBMC
addikt

ha ott tárolsz mindent, akkor igen. persze.

markbellus.hu 

(#55244) Head88 válasza bmwk1200s (#55241) üzenetére


Head88
addikt

Elég erős a 2300eur.

(#55245) bmwk1200s válasza Head88 (#55244) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Mondtam :D
Teljesítménye meg kb. egy régebbi sajtreszelős MacPro-é. Az más tészta, hogy az oprendszer mérföldekkel jobban van optimalizálva. Láttam multitasking tesztet. Áll leejtős.

És arról sem szabad megfeledkezni, hogy Amigákon készült a Babylon5, ha jól emlékszem a SeaQuest és a Jurassic Park egyes animációi. :C

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#55246) Head88 válasza bmwk1200s (#55245) üzenetére


Head88
addikt

Igen erről hallottam, hogy használták a filmiparban animációkhoz.
És végülis nem fáj senkinek ha gyengébb hardveren(IBM power processzorok elég ütősek csak nem hétköznapi felhasználásban) tud brilírozni a rendszer de ugye az ára... kb nem a vasat veszed meg hanem támogatod a fejlesztőket 1 ember 1havi fizetésével.

[ Szerkesztve ]

(#55247) Somansky válasza bmwk1200s (#55238) üzenetére


Somansky
aktív tag

Oké, köszi, megpróbálom, hátha...

www.somansky.com

(#55248) general


general
addikt

felment a Sierra frissítés macbookra és hackintoshra is, amit rögtön észrevettem, hogy a scroll sokkal jobb lett! :) Chrome alatt még mindig akad, szakadozva görget, de lényegesen használhatóbb, mint korábban volt! :-) Safariban és Finderben tökéletes - pláne SmoothScrollal. kár, hogy a Safari nálam nem jön be, Chrome után fapados hatás. lehet ezzel vitatkozni, de rengeteg apró dolog hibádzik nekem, ami nem plugines, hanem natív. kezdve azzal, hogy a könyvjelzősávban csak feliratok vannak a mentett könyvjelzőkhöz, nem színes ikonok, mint Chrome-ban, egyszerűen nem átlátható számomra, ha minden tökugyanolyan (és apróbetűs)

de a lényeg, hogy a frissítéssel nálam a scroll sokat javult! :C (logitech g502)

(#55249) jani70


jani70
aktív tag

Üdv!
Melyik az a billentyű kombináció,(mint pl a iPhone-nál bekapcsoló gomb+home gomb)?
Szeretnék egy reset-et csinálni MacBook-on,de úgy hogy megmaradjon minden adat és program!

(#55250) TheMarci válasza jani70 (#55249) üzenetére


TheMarci
addikt

https://support.apple.com/hu-hu/HT201295
https://support.apple.com/hu-hu/HT204063

SMC, NVRAM reset? Vagy tulajdonképpen mit szeretnél resetelni?

[ Szerkesztve ]

Do You Dream?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.