Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9401) Devid_81 válasza Devid_81 (#9399) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Marmint a sajat NI idopont megkereshez akartam meg egyet, gondoltam 2 in 1 :)
Most olvastam vissza hsz-emet kicsit keves volt az info.

...

(#9402) eszgé100 válasza Devid_81 (#9399) üzenetére


eszgé100
őstag

nálunk is ugyanez a szitu, párom húga még otthon van, csak gondoltam hátha tudok nyerni pár napot, ha online elintézem... de sebaj, majd csináljuk, ha itt lesz. majd holnap elmondhatnád, hogy lett-e valami szigorítva az ügyintézésen, mert amikor mi kaptuk akkor csak kb 10 percig tartott az egész.

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#9403) Devid_81 válasza eszgé100 (#9402) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Kerd el az adatait es siman hivasd fel a paroddal, mintha O maga lenne a huga kerjen maganak idopontot...ha erted mire gondolok.
Ezzel tudtok sporolni idot, sokan igy csinaljak.

...

(#9404) eszgé100 válasza Devid_81 (#9403) üzenetére


eszgé100
őstag

az eddig oké, ezt meg tudjuk csinálni mi is, csak azt hittem, hogy el lehet intézni online is... de már tárgytalan, mert ugye nem lehet

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#9405) ficsor001


ficsor001
tag

Bocs hogy visszaterek ujra a Loydsra de akkor Loydseknal ingyenes az angol szamlakon beluli utalas, kezpenz felvetel, fizetes boltban, szamlavezetes es paypales utalas is(persze a paypal levesz azt tudom)?

Koszi.

[ Szerkesztve ]

(#9406) eszgé100 válasza ficsor001 (#9405) üzenetére


eszgé100
őstag

nekem silverem van, a számlavezetésen kívül, még semmit sem kellett fizetnem nekik

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#9407) Picco válasza ficsor001 (#9405) üzenetére


Picco
addikt

van amelyik boltban charge-olnak, foleg ha nagyon kis ertekben vasarolsz.(jellemzoen ejjelnappalik) szamlavezetesi dij classic accountnal nincs, internet banking is ingyenes term.

en elegedett vagyok veluk, leszamitva h nem latomcsak par nap mulva h mit-milyen ertekben vasaroltam.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#9408) eszgé100 válasza Picco (#9407) üzenetére


eszgé100
őstag

Nos igen, az mondjuk elég idegesítő, hogy a zárolásokat nem lehet csekkolni

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#9409) tildy válasza eszgé100 (#9408) üzenetére


tildy
nagyúr

Ne is mondd. Raiffeisennel otthon mindig latom a zarolasokat is, hogy mire es mennyi....

Igaz sem az eseti atutalas, sem a szamlavezezetes nem ingyenes, kp felvet is csak ketto felvetig.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#9410) Wyco válasza Devid_81 (#9372) üzenetére


Wyco
tag

Nem tudok, de itt esetleg nezz korul ha gumtreen semmi https://www.facebook.com/groups/2513736548/

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#9411) Devid_81 válasza Wyco (#9410) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Koszi! :R

...

(#9412) eszgé100 válasza tildy (#9409) üzenetére


eszgé100
őstag

Cib-nek is van ilyenje, az ersténél nem vagyok biztos, de mintha ott is láttam volna

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#9413) Picco válasza eszgé100 (#9412) üzenetére


Picco
addikt

Cib internet bankja nagyon jo, atutalas is ingyenes :)

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#9414) Wyco


Wyco
tag

Ildi , meg tudtad nézni h a kék papírod mifajta ? ;)

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#9415) Bondi válasza emvy (#9377) üzenetére


Bondi
csendes tag

Ha 80 százalékuk matematikus és/vagy programozó, akkor nem értem, miért lenne „túl bonyolult játék" megvizsgálniuk a hosszabb távú piacmozgások összefüggéseit. Jövőbe látni nyilván nem lehet a piacon, viszont lehet mérni és ki lehet számítani „a jövőt". A nyerő stratégiák méréseken alapulnak. A kérdés csak a pontosság, hehe...

Egyébként a hedge fundok és egyéb nagykutyák is használnak nagyfrekvenciás manővereket, sőt csak ők igazán.

(#9416) Bondi válasza Wyco (#9397) üzenetére


Bondi
csendes tag

Azt tudják csinálni a személyes adataiddal, hogy pl. segélyt igényelnek a te nevedben (ez az ún. benefit fraud, ha maga az NI számod is megvan), vagy szinte akármilyen szolgáltatásokat. Úgy hívják ezt, hogy identity fraud, amikor másnak adod ki magad. A legegyszerűbb módja, amikor kiköltözik egy illető valahonnan, de lusta átjelenteni magát a banknál (meg ugye a lakcímváltozást is csak személyesen jelenthetjük be a bankban...), és mindenféle szolgáltatónál, így a következő ott lakók kapják meg a hivatalos leveleit, és visszaélnek a könnyen szerzett adatokkal. Angliában ugye nincs személyazonossági igazolvány, ha bemondásra tudod a személyi adatokat, telefonon is el tudsz intézni egy csomó mindent. Szép új világ.

[ Szerkesztve ]

(#9417) tildy válasza Wyco (#9414) üzenetére


tildy
nagyúr

meg, meg
Csak registration certificate:

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#9418) Wyco válasza tildy (#9417) üzenetére


Wyco
tag

Hmm köszi ;)

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#9419) engine88


engine88
aktív tag

Üdv
Ha buszt szeretnék vezetni Angliában, milyen jogsi kell? És hogyan tudnám megszerezni? (akár itt Angliában, akár otthon)
Jelenleg 3 éves magyar B-s jogsim van.

(#9420) vmi válasza engine88 (#9419) üzenetére


vmi
tag

szerint ne gondolkodj az angliai jogsin, maradhatunk pl a B katnál: ott majd 6k egy óra itt meg legrosszabb esetben is 3k-t néztem anno. most mivel szarabb a ft ott lehet jobban járnál. de nem tudom nagyon nézz szét. Nyílván ha B katnál így van akkor a C,E stb.nél is ez a tendencia ;]

[ Szerkesztve ]

(#9421) alibaba78 válasza engine88 (#9419) üzenetére


alibaba78
őstag

"If you would like to work for Arriva as a bus driver you must have:
A full UK or EC driving licence;
min. two years driving experience in the UK;
no more than 3 points on your licence;
no criminal convictions."

forras

A sima B-s jogsidat elfogadjak, de at kell valtanod. Esetleg nezz utana, azt hiszem van olyan busztarsasag, amelyiknel nem kitetel, hogy angol legyen.

mod.: Meg is van:

"Job offers will be subject to a pre-employment medical and a criminal record check and applicants need to be over 18 years and hold a valid driving licence. "

forras

Itt nezz szet, mert lazabbak a kovetelmenyek. Szerintem mar most is jelentkezhetsz. Haveromnak egy ford transittal kellett korbevinnie par joembert vizsga cimen, de meghuztak. Tul kozel ment a piros lampanal az elotte allohoz, es nem ment eleg kozel a padkahoz a buszmegalloban. Ha megbuksz, 6 honapig nem probalkozhatsz ujra. Sok sikert! :)

[ Szerkesztve ]

(#9422) vizirider


vizirider
tag

tényleg ha már a jogsi így szóba került.nekem sima 'b'-s jogsim van, és át is szeretném váltani idővel. kérdés, hogy ha jól értettem, az angol jogsiban van lakcím. mennyire fontos azt állandóan átíratni, és milyen költsége van? (nem tudom kell e majd költöznöm, de sztem tuti kell majd) a jogsim lejár 5 év múlva (nem mosolyog !) és akkor mennyibe kerül a hosszabítása, és mi lesz a menete? bocsi hogy ennyire előre kérdezek, miközben még mindíg azt sem tudom eldönteni hová menjek helyileg. esetleg ha valakinek van tippje, hogy londont elkerülve hová érdemes menni szigorúan angliába (nem skócia, wales stb.) az adjon valami tippet. egyelőre nekem úgy néz ki teljesen mind1 hová megyek.
előre is köszi a válaszokat ! :R

[ Szerkesztve ]

Chuck Norrisnak egy medvebőr van a nappalijában. a medve nem döglött, csak nem mer elmenni......

(#9423) #47053824 válasza vizirider (#9422) üzenetére


#47053824
törölt tag

ha atvaltod angol jogsira es mondjuk koltozol mashova, postafordultaval kuldik az ujat teljesen ingyen. ha elmulasztod es elkapnak, 1000 font buntetes is lehet.

(#9424) vizirider válasza #47053824 (#9423) üzenetére


vizirider
tag

ok. és én kezdeményezem hogy kérek új jogsit? (gondolom igen) másrészt ha albiban élek honnét tudják hogy elköltöztem. és maga az új jogsi mennyibe fáj nekem? hosszabításról, és annak áráról esetleg infó?

Chuck Norrisnak egy medvebőr van a nappalijában. a medve nem döglött, csak nem mer elmenni......

(#9425) vizirider válasza vizirider (#9424) üzenetére


vizirider
tag

úgy értem ha költözöm egyik albiból a másikba, akkor én kezdeményezem hogy új jogsi kell?

Chuck Norrisnak egy medvebőr van a nappalijában. a medve nem döglött, csak nem mer elmenni......

(#9426) engine88 válasza alibaba78 (#9421) üzenetére


engine88
aktív tag

Konkretan egy ceghez jelentkeznek sofornek: Stagecoach.
Nem tudom naluk mi a feltetel. Honlapon nem talaltam.

(#9427) emvy


emvy
nagyúr

Reklam: van par elado/elviheto cuccom. Azert spammelem a forumba, mert rendes hasznaltpiaci arukhoz kepest fillerekert elvihetoek, azert nem ingyen, hogy megiscsak legyen ertelme foglalkoznom vele :). Ha nem kelnek el, akkor kidobom oket.

- teljesen jo Nakamichi sztereo erosito, kezdo hifizesre, hazimozizasra tokeletes (egy kb. 250 fontos Sony erositonel sokkal jobb hangja van). Ez ingyen elviheto.
- 2 db NEC 19"-os monitor, IPS panel, anno eleg draga high-end darabok voltak, de mar nem mai gyerekek. A ketto mondjuk jelkepes 60 fontert elado. Pixelhibamentesek.
- Parasound HCA1200 vegfokozat (erosito): ha valaki ismeri a Parasoundokat, akkor tudja, mirol van szo, mai napig 2000 fontig a legjobb erosito, amit lehet kapni. Nem friss darab, es az egyik hangfalcsatlakozo kicsit kontakthibas. 100 font :). (Magyarorszagon a kisebbik testvereert fizettem anno 100e folotti osszeget, hasznaltan.) 2x250 wattos. :)
- Sony AV hazimozi erosito, optikai/koaxialis digitalis bemenetek, 5.1-es, a taviranyito is mukodik, karcmentes az egesz, teljesen tokeletesen mukodik. 80 font.

while (!sleep) sheep++;

(#9428) Zodicus válasza emvy (#9427) üzenetére


Zodicus
senior tag

Postáznád is?

(#9429) emvy válasza Zodicus (#9428) üzenetére


emvy
nagyúr

Ami ingyen van, azt nem, a tobbit postakoltsegert (talan) igen.

while (!sleep) sheep++;

(#9430) tildy válasza emvy (#9429) üzenetére


tildy
nagyúr

priv is ment, de itt is irom a nakamichire valoszinuleg igenyt tartanank. MEg Esmeint megkerdem.

Nekem is van par cuccom amugy,
-4 GB ddr3 noti ram (MAcbookbol) .
-alesis usb mixer 4 csatornas

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#9431) eszgé100


eszgé100
őstag

Szerintetek van itt olyan net szolgáltató amelyiknek van olyan csomagja mint otthon a UPC fibernet, vagy az optikai digis?

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#9432) emvy válasza tildy (#9430) üzenetére


emvy
nagyúr

Foglalva neked.

while (!sleep) sheep++;

(#9433) tildy válasza eszgé100 (#9431) üzenetére


tildy
nagyúr

Van, plusnet illetve BT biztosan.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#9434) emvy válasza tildy (#9433) üzenetére


emvy
nagyúr

A Plusnet csak berli a BT vonalat. Sajnos Digi/UPC szinvonalu/sebessegu szolgaltatas itt eleg keves helyen erheto csak el, en pl. meg mindig a 3 megabitemmel szenvedek (pedig fizetnek az optikai kabelert).

while (!sleep) sheep++;

(#9435) tildy válasza emvy (#9434) üzenetére


tildy
nagyúr

Ez igaz, de keves szolgaltato szolgaltat optikai kabelen netet, (igen a vonalat a bt adja nekik ) ok az egyik. Nekunk is igy lett: jott a BT-s emberke, felszerelte a dobozt, de a netet es a telefont is a plusnetnek fizetjuk .

Mi a BT-vel semmilyen szerzodeses kapcsolatban nem vagyunk. 35 megabit van nalunk.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#9436) emvy válasza tildy (#9435) üzenetére


emvy
nagyúr

Sajnos a savszel a kabelezestol fugg (en 20 MBitert fizetek, de csak 3 van).

while (!sleep) sheep++;

(#9437) eszgé100 válasza emvy (#9434) üzenetére


eszgé100
őstag

3 Megabit, ez azért gyenge, még mobilnettel is 4-5 megám van, a nappaliban 8 is

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#9438) tildy válasza emvy (#9436) üzenetére


tildy
nagyúr

Ez igaz, de fiberen garantaljak a 15-t alsohangon.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#9439) emvy válasza eszgé100 (#9437) üzenetére


emvy
nagyúr

Ok, de a mobilnetnel azert ez jobb, mert a ping alacsony (tehat lehet vele rendesen jatszani, peldaul). Meg a mobilnet nem enged havi 100 GB-ot (mi 720p filmeket streamelunk idonkent, plusz Spotify).

En sem szeretem, majd ev vegetol jobb lesz. Valszeg nyar vegetol keresunk egy nagyobb lakast egyebkent is.

while (!sleep) sheep++;

(#9440) eszgé100 válasza emvy (#9439) üzenetére


eszgé100
őstag

Na igen mi csak sorozatokat toltunk, online játékokban nem vagyunk valami nagyok, így megáll kb 30-40gb között a forgalom

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#9441) shadeofme válasza emvy (#9427) üzenetére


shadeofme
tag

NEC monitorok erdekelnek.
Pont most adta meg magat otthon egy szinten IPS paneles Belinea.
Meg tesomek 17"-es kepcsoveset is le tudnam cserelni.
Persze tavasz-nyar elott ugysem kerulne haza, de legalabb nem kell a javitassal cecozni otthon.
Hun vagyol helyileg?

Ha privit irsz, tedd hozzá, h mi érdekel, mert több cuccot is hirdetek.

(#9442) emvy válasza shadeofme (#9441) üzenetére


emvy
nagyúr

SE16, Canada Water kornyeke.

while (!sleep) sheep++;

(#9443) alibaba78 válasza emvy (#9442) üzenetére


alibaba78
őstag

Pontos tipust tudnal esetleg dobni? Ha shade nem viszi, lehet, en igen. :)

(#9444) legiaap


legiaap
nagyúr

Olvasom ezeket a net problémákat. Ezzel nekem is ki van a tököm. Otthon egy szar faluban jobban jön a net, mint itt Londonban, ami számomra még most is megdöbbentő.
Még rendesen torrentezni sem tudok, mert a feltöltési sebesség gyatra... :W

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#9445) shadeofme válasza legiaap (#9444) üzenetére


shadeofme
tag

En 10/1-est hasznalok es hozza is a sebesseget.
Virgin-nel vagyok.

Ha privit irsz, tedd hozzá, h mi érdekel, mert több cuccot is hirdetek.

(#9446) Zodicus válasza legiaap (#9444) üzenetére


Zodicus
senior tag

A net -tel nekem is ki van a tököm. Otthon a 40/20 as az a nap 24órájában rendelkezésre állt. Itt?! Névleges 50/5 (VirginMedia) , gyakorlatilag ~15/2mbit. És még akadozik is... :W

(#9447) legiaap válasza Zodicus (#9446) üzenetére


legiaap
nagyúr

Múltkor láttam valahol egy netkávézó ablakára ki volt rakva, hogy gyors internet elérhető 10 megás...ej mondom erre verik.
;]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#9448) tildy válasza legiaap (#9444) üzenetére


tildy
nagyúr

Ne akarj torrentezni :P Itt azert netlassitas jar.Eleg durvan.(pl. virginnel).

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#9449) alibaba78 válasza legiaap (#9447) üzenetére


alibaba78
őstag

A gyors netet szerintem nem sebessegre kene merni, hanem ping-re. Kit erdekel, hany mbit-es, ha csak bongeszem?

(#9450) emvy válasza tildy (#9448) üzenetére


emvy
nagyúr

Nalunk nem.

while (!sleep) sheep++;

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.