Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-06 13:22:11

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39251) Pityesz78


Pityesz78
tag

Lehet, h hülye kérdés, de hogyan lehet alkalmazást egyből a kártyára telepíteni, nem a belső memóba?

(#39252) mcsm88 válasza flash- (#39250) üzenetére


mcsm88
senior tag

Van valami app, amiben be lehet állítani, hogy a közelítés érzékelö érzékelése, pl flipes tok lecsukása, vagy esetedben a zsebedbe rakás zárja a képernyőt. Nem ugrik be az app neve, de lehet, hogy taskerben is tudsz ilyen feltételt megadni.

Egyébkènt, ha beállítod hogy 30 60 stb másodperc után zárja a képernyöt, az a zsebedre is vonatkozik, még külön app sem kell ;-)

[ Szerkesztve ]

(#39253) Viktor0610 válasza flash- (#39250) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Talán ezt keresed? :)

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#39254) dokee78 válasza mcsm88 (#39249) üzenetére


dokee78
félisten

Ezek be vannak állítva mégsem ilyen.

(#39255) mcsm88 válasza dokee78 (#39254) üzenetére


mcsm88
senior tag

Akkor milyen?
Lőj egy screenshotot.

(#39256) dokee78 válasza mcsm88 (#39255) üzenetére


dokee78
félisten

Semmi nincs ott,csak a gyári kapcsolók.

(#39257) izoli76 válasza izoli76 (#39224) üzenetére


izoli76
tag

Erre valami?

(#39258) izoli76 válasza izoli76 (#39257) üzenetére


izoli76
tag

Vagy tudtok olyan app-t amivel letudom ellenőrizni hogy esetleg milyen programok vannak beragadva és emiatt feleslegesen szívják az akkumulátort?

(#39259) aizen92


aizen92
addikt

végre kijött!!! :) cover elérhető ettől a pillanattól fogva!

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#39260) mcsm88 válasza dokee78 (#39256) üzenetére


mcsm88
senior tag

Szóval nem a kinézettel van a gond, hanem azzal, hogy egyeltalán nincs bővített statusbar?
Xposedben telepítve van az Xperia Flip Settings modul??

[ Szerkesztve ]

(#39261) Viktor0610 válasza aizen92 (#39259) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

aizen92:
Nem kompatibilis a készülékemmel... :(

izoli76:
Wakelock Detector Nekem ez vált be.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#39262) aizen92 válasza Viktor0610 (#39261) üzenetére


aizen92
addikt

:S sajnálom bár még béta. remélhetőleg egyre több készüléket oldanak fel.

elsőre gyors, de csak akkor ha memóriában vannak azok az alkalmazások amiket elindítasz. néha van egy kis automatikus forgatás bug. de pikk-pakk javítják majd :)

nagyon jó! ugye vannak profilok. pl az otthoni profilt felismeri ha a hozzá beállított wifire felmész.
vagy automatikusan kilövi a hangos csengést és csak rezeg.

nagyon jó amúgy még multitasking amit bárhol a telefonban felülről lefele húzol és automatikusan a kiválasztott app-ban landolsz.

na jó. befejeztem :D

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#39263) dokee78 válasza mcsm88 (#39260) üzenetére


dokee78
félisten

Az a modul nincs.

(#39264) mcsm88 válasza dokee78 (#39263) üzenetére


mcsm88
senior tag

Akkor telepítsd, aktiváld, és indítsd újra a mobilod.
Utána már mennie kell.
Csak arra figyelj, hogy akkor jönnek majd elő a csempék, ha a statusbaron azon az oldal szélén húzod le, ahova beállítottad.

[ Szerkesztve ]

(#39265) #79335424 válasza w.miki (#39237) üzenetére


#79335424
törölt tag

A 2G-3G váltás tulképp bármelyik rootolt telón megoldható úgy, hogy a manuális kapcsolás folyamatát érintésemuláció segítségével automatizáljuk. Próbáltam. Lassú és szenvedős az eredmény. Az egyszerű kapcsoláshoz CM rom kell. Egyébként az Elixír 2 -ben van ilyen kapcsoló (persze csak CM -en müxik).

flash-:
Ha jobban belegondolsz, ez nem is olyan egyszerű dolog. Ezek a programok a közelségérzékelőt használják. Ebből következik, hogy egyszerű módon csak akkor tudnak az eseményre reagálni, ha a közelségérzékelőt állandóan működtetik. Enélkül is lehet, pl. a Proximity Screen Off -fal. DE! Nagyon nem eccerű beállítani. Én 2napig szarakodtam vele. Nekem azért kellett, mert felül tudja írni a hardvergombokat is, tehát véletlen benyomódásnál sem éled a teló a zsebben. Ha belevágsz, akkor nagyon ajánlom, hogy kapcsold ki az automatikus indulás -t, mert akkor egy akksi -ki megmenthet. Én majdnem kizárattam vele magam a saját Galaxysomból.

[ Szerkesztve ]

(#39266) mcsm88 válasza #79335424 (#39265) üzenetére


mcsm88
senior tag

Mi benne a lassú és szenvedős?
Lehúzom a statusbart rákattintok az üzemmód ikonra és átvált kb 4 sec alatt.

[ Szerkesztve ]

(#39267) Viktor0610 válasza mcsm88 (#39266) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

"A 2G-3G váltás tulképp bármelyik rootolt telón megoldható úgy, hogy a manuális kapcsolás folyamatát érintésemuláció segítségével automatizáljuk."

Szerintem a kiemelt rész a lényeg. Tehát rákattintasz, a kütyü "magától" belép a menübe, átváltja a hálózatot. Tehát nem egy gombnyomás és kész -legalábbis időben biztosan nem. :D

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#39268) mcsm88 válasza Viktor0610 (#39267) üzenetére


mcsm88
senior tag

4 sec, tényleg lassú és szenvedős :-D

(#39269) petipetya válasza petipetya (#39219) üzenetére


petipetya
nagyúr

Kevertem, mert a San Andreas jön (sebaj, ezt is várom): [link]

Vajon lesz benne magyar nyelv? Mert anno a gépen mintha valami kiegészítőt kellett volna hozzá letölteni.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#39270) csacsi67 válasza petipetya (#39269) üzenetére


csacsi67
addikt

Nexus 4 nem fog menni. :P Ujj ipad minin is szagatt most ez komoly.

(#39271) Viktor0610 válasza csacsi67 (#39270) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Háháháháháháháháháhá! :D

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#39272) air válasza petipetya (#39269) üzenetére


air
nagyúr

"Sufni" magyarítás volt hozzá. Az eredetiben nem volt magyar nyelv.
Szerintem ebben sem lesz.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#39273) #79335424 válasza mcsm88 (#39266) üzenetére


#79335424
törölt tag

Akkor ez típusfüggő. Milyen droidon van ilyen üzemmód kapcsoló? Nálam (SGS2, AOSP -alapú rom) bele kell menni a beállítások - egyéb beállítások - mobilhálózatok - hálózati kapcsolatok menübe (ezt még meg lehet oldani egyklikkre). Aztán leállítani az adatkapcsolatot és átváltani. Hát ez nem 4 sec, mire meg is történik a váltás.
Arról nem is szólva, hogy ez úgy lenne kerek, hogy ha egy olyan programot indítok, amit 3G -vel szeretnék használni (pl. VOIP, böngésző, Youtube) akkor ehhez ne kelljen külön kapcsolgatni, hanem automatikusan megtörténjen. Szerintem nincs ennyi a 3G kapcsolgatásban. Inkább veszek egy mobil töltőt, vagy még egy akkut.

(#39274) mcsm88 válasza #79335424 (#39273) üzenetére


mcsm88
senior tag

Xperia L
4.2.2. 15.3.A.0.26 gyári Tmobil rom
Gravitybox-al
de ezt már itt leírtam, még screenshot is volt.

[ Szerkesztve ]

(#39275) #79335424 válasza mcsm88 (#39274) üzenetére


#79335424
törölt tag

Hát Samun nem így megyen.

(#39276) EmberXY válasza #79335424 (#39273) üzenetére


EmberXY
addikt

Én egy ApnSwitch nevű widgetet használok erre... Ha olyan progit indítok, amihez kell a 3G, akkor az asztalon először a widgetre bökök, aztán a progira, kilépés után pedig ismét rábökök, és adatkapcsolat kilőve, szerintem max 1 másodperc, és külön menübe lépkedést sem igényel, csak egy kattintást az asztalon. A widget ikonján látszik, hogy éppen ki vagy be van-e kapcsolva az adatkapcsolat.

Up the Irons!

(#39277) #79335424 válasza EmberXY (#39276) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ne keverjük a dolgokat! Az adatkapcsolat ki-be és a 2G-3G az két dolog. Amit Te írsz, ahhoz nem kell rábökni sem. Elixírben lehet végrehajtási profilt készíteni. Csinálsz egy parancsikont és hozzárendeled mondjuk a böngésző képét. Ugyanúgy néz ki, mintha a böngészőt indítanád, de valójában az adat be - böngésző indít profilt indítod. Automatizálóval pedig akár a képernyő kikapcsoláshoz is rendelhetsz adat ki műveletet. Vagy óránként bekapcsol, szinkronizál, kikapcsol, stb, stb. Én ezt használom Greenify helyett. Parancsikonra kattintva alkalmazás kiolvaszt, indít. Ha kikerül a fókuszból, akkor az automatizáló pár perc után leellenőrzi, hogy nem -e került vissza és ha nem, akkor alkalmazás leállít, fagyaszt. Na, így tuti nem indul el magától.

(#39278) kukinyo válasza #79335424 (#39273) üzenetére


kukinyo
addikt

Ez miért nem jó?

(#39279) dokee78 válasza mcsm88 (#39264) üzenetére


dokee78
félisten

Sikerült,már ki is kapcsoltam.
Nem tetszett.
Jobban örülnék az Xperia SP és Xperia Z-ben lévő 2 soros gyárinak.

(#39280) #79335424 válasza kukinyo (#39278) üzenetére


#79335424
törölt tag

Szerinte 4 kattintás a váltás, amit le tud redukálni kettőre. Vagyis egy parancsikon, ami azt a menüt jeleníti meg, amiben kapcsolni lehet. Igazi minek. A menüt nélküle is be lehet hívni.
"It's shortcut(blame google for that) for network system settings which allows you change 2G-3G and data roaming mode with 2 clicks instead of 4"

(#39281) #79335424


#79335424
törölt tag

Van az XDA -n egy CWM -ből felrakható kapcsoló, ami a mauális váltást lépéseit automatizálja, csak a háttérben. Van hozzá három állásos widget kapcsoló. 2G - auto - 3G. Az auto mód állítható, hogy mire reagáljon. Csak az vele a gond (a lassúságán kívül), hogy bármire állítottam, a 3G adatsebességmód váltására mindíg reagált. A váltás első lépése pedig az, hogy megszakítja az adatkapcsolatot és a folyamat kezdődik előlről. Szóval használhatatlan. Annyira nem érdekelt, hogy küzdjek rajta, csak a gyakorlatban is látni akartam ezt a kapcsolási módszert. Akkor csináltam is róla videót.

[ Szerkesztve ]

(#39282) LonGleY


LonGleY
veterán

Van arra lehetőség, hogy átpakoljam az sms-beszélgetésem a másik félnek az új telefonjára úgy, hogy ő is rendesen lássa a közös history-t? Egy sima backup/restore vajon megfelel a célnak? Nem szeretném ugyanis, ha az ő oldalán az én üzeneteimet jelezné sajátnak, és emiatt új beszélgetést nyisson a kezelő, mikor folytatnánk a csevejt.

A mobilok a telefonszám alapján döntik el, hogy mely üzenetek tartoznak a saját elküldöttekhez, és melyek a másik félhez? Ha nem, akkor bele kéne túrnom a backup fájlba a visszaállítás előtt, hogy "megfordítsam" valahogy a feleket?

Szóljatok, ha nem világos a kérdés! Így, a hajnali órákban ezt képtelen vagyok eldönteni. :] Megoldani viszont remek lenne, de csak vasárnap tudom élesben tesztelni.

[ Szerkesztve ]

(#39283) EmberXY válasza #79335424 (#39277) üzenetére


EmberXY
addikt

Igazad van, egy kicsit benéztem, biztos késő volt már... :B
Még csodálkoztam is, hogy miért "bonyolítjátok" ennyire... :DDD
:R

Up the Irons!

(#39284) Gedeon31


Gedeon31
addikt

A Playrõl nem tudok semmit letölteni ezt az üzenetet kapom.

(#39285) zlatan77


zlatan77
aktív tag

Megjelent az android eszközkezelő a play-en.
[link]
Igaz én továbbra sem látom értelmét. :P

(#39286) atosan válasza izoli76 (#39258) üzenetére


atosan
addikt

Erre én is kíváncsi lennék.

Maine coon

(#39287) albinolynx


albinolynx
őstag

2-3 user - 1 tablet esetén melyik programmal érdemes kezelni a felhasználókat?
Android 4.2.2.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#39288) aelod


aelod
veterán

Sziasztok!

Tudtok ajánlani egy jó akku tesztelő progit? Ami jelzi az akku kapacitást?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#39289) koxaman válasza aelod (#39288) üzenetére


koxaman
tag

Wakelock Detector a leghasznalhatobb

Nekem olyan kerdesem van hogy van e olyan tuzfal program vagy profil manager. Ami a helyadatombol allitja a telefont. Pl legalkitja es bekapcsolja a tuzfalat kikapcsolja a wifit es be az adatkapcsolatot. Illetve hazaerve ezt forditva.

Huawei Mate 20Pro (LYA-L29)

(#39290) -HajTömeg-


-HajTömeg-
őstag

Facebook messengerből hogy lehet kilépni? Sehol sem találom :(

(#39291) Viktor0610 Sehogy?
Konkrétan volt,hogy éjjel kettőkor csippantott,hogy valami állat írt..

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#39291) Viktor0610 válasza -HajTömeg- (#39290) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Tudtommal nem. Max. az adatok törlésével.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#39292) DM43 válasza -HajTömeg- (#39290) üzenetére


DM43
őstag

éjjel kettőkor csippantott

Kapcsold ki az értesítést, vagy tekerd le a hangerőt ...

Egyébként rootolt készüléknél van mód a fagyasztására - igaz, ebben az esetben sosem szól

(#39293) -HajTömeg- válasza DM43 (#39292) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

De konkrétan nem lehet kilépni egy programból,minden este állítgassam az értesítéseket,ez komoly? :F
(csak annyit enged,hogy reggel 8-ig tiltsam le)
Hát ilyet,,

Alias: Júzer error

(#39294) kotipas


kotipas
csendes tag

Sziasztok!

Olyan app-ot keresek, aminek segítségével távolról be tudok lépni a tab-ra és a képernyőjét látva végezzek el dolgokat.
Szüleim kapnak karácsonyra tab-ot és az elején jó eséllyel sokszor segítségre lesz szükségük.
Azonban mivel távol élnek, csak így tudnám megoldani.
Vagy PC-ről vagy másik androidos tab-ról működhet a dolog. Mindkét megoldás jó.

Előre is köszönöm!

Kotipas

(#39295) Melack válasza kotipas (#39294) üzenetére


Melack
veterán

Keresés funkció használata mellett a távoli vezérlés misztikus szókapcsolat kiadja a TeamViewer nevezetű fantasztikus programot. Érdemes körbenézni a honlapjukon.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#39296) Viktor0610 válasza -HajTömeg- (#39293) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én nem is használom a programot, mert az egyik legnagyobb akkuzabáló volt nálam. :D

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#39297) Siriusb válasza -HajTömeg- (#39293) üzenetére


Siriusb
veterán

Egy egyszerű megoldás, legalábbis Sony Xperiánál. Beállítod az Intelligens Csatlakozásnál, hogy este 8-kor kapcsolja le a wifit és mobilhálózatot, reggel 8-kor kapcsolja be. Automatikusan megteszi minden nap.
Talán Taskerrel is megoldható, de még nem használtam az app-ot.

(#39298) kotipas válasza Melack (#39295) üzenetére


kotipas
csendes tag

Köszönöm a tippet.

(#39299) -HajTömeg- válasza Siriusb (#39297) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Hát köszi,valami ilyesmi lesz akkor.
De,hogy ez a facebook mennyire belemászik lassan az emberek agyába is. Ki se lehet lépni belőle,hát a jó k anyjukat :)
Lehet visszaállok friendcasterre. Hogy elveszítsenek egy embert! :DDD

Alias: Júzer error

(#39300) LonGleY válasza -HajTömeg- (#39299) üzenetére


LonGleY
veterán

Ezért van letiltva a sokunknál (legalábbis a topikban összegyűlteknél) az összes hivatalos FB szarság.

Azzal aztán baromira elveszítenek... :] Én a Spatio-t tudom ajánlani - az nem értesít, nem pofázik, nem fut a háttérben, csak simán böngészik, mikor indítod. Ennyi dolga van a FB-nak egy telefonon. A Xabberrel pl. meg tudsz chatelni.

---

Ilyet még senki sem csinált? Hmmmmm?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.