Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-06 13:22:11

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39101) MarioAna


MarioAna
senior tag

Üdv!
Olyan programot keresek, amellyel tudok to-do listet, és sima feljegyzéseket szinkronizálni android és windows között oly módon, hogy mindkét platformon van widget lehetőség. Tehát az asztali PCn/laptopon is ott az asztalon a note/to-do, meg a telefonon is.
Evernote-nak nincs win widgetje, any.do megint csak böngészőben szinkronizál tudtommal.
Van ezeknek a feltételeknek megfelelő program? :R

(#39102) darvinya válasza #79335424 (#39098) üzenetére


darvinya
titán

Én nem javaslom annak átírását, mert pl: a rendszer apk-ból kihagyták az akkora DPI-t.
Akkor azok nem tudnak elindulni és összeomláshoz vezethet. (pl: framework-res.apk)
Amit később ABD-n, újra felrakott fw hoz rendbe.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#39103) #79335424 válasza MarioAna (#39101) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem használok ilyet, meg Windows -t se, de a Gnotes, vagy a Keep nem jó? Esetleg vmi többplatformos programot dropboxal szinkronizálni?

(#39104) #79335424 válasza darvinya (#39102) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nálam biztos, hogy működik, írtam már át. Egyébként akkor sincs pánik, több megoldás is lehet. Pl. Aroma -val visszaírni recoveryből. Egyébként minden ilyen művelet előtt ajánlott egy Nandroid backup. Akkor CWM -ből is vissza lehet állítani, nem kell ADB. Esetleg init.d -be tenni egy parancsot, ami minden bootnál cserél. Akkor minden második bootnál, rendszerfelállás előtt létrejön a helyes érték.

[ Szerkesztve ]

(#39105) Tyer válasza Tyer (#39053) üzenetére


Tyer
őstag

Valaki?

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#39106) Jacak válasza #79335424 (#39104) üzenetére


Jacak
senior tag

...V. esetleg Spare Parts (Pro),ha a vizuális méret lényeges a betűknél,és még root se kell hozzá... Egyébként,ha a build.prop-ban lefelé veszi az ember az értéket kis lépésben az ember,pl. ha eredetileg 240,akkor mondjuk először csak 236-ra,majd reboot,megnéz,és eszerint apróbb lépésekben,elvileg nem lehet gond...

[ Szerkesztve ]

• P30 Pro 8/256,Redmi Note8T,Lenovo M10 •

(#39107) gordonfreemN válasza #79335424 (#39104) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Na ez már kezd nagyon durva lenni :)
Nem a képességeim haladja meg, csak ha éppen a TVre vagy monitorra szeretnék csatlakozni akkor túl sok macera lenne. Valami rém egyszerű megoldás kéne, mert feleslegesen lesz TV-n vagy monitoron ekkora a képméret. De arról már tőletek tudnék... :)
Én annyival is kibékülnék, ha csak kimondottan a böngésző jelenne meg ilyen kis méretben.
Ráadásul HTC one s telefonról van szó. HTC -t meg rootolni egy hétvége... Vagy létezik valami ideiglenes root?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#39108) #79335424 válasza gordonfreemN (#39107) üzenetére


#79335424
törölt tag

Root nélkül nehéz ügy. Talán Firefoxon ki lehet valamit okoskodni, mivel az a legjobban beállítható böngésző. Nem a menü beállításaira gondolok, hanem az about:config -ra.
Egyébként erre az Xposed modulra gondoltam. Csak hát ehhez is root kell.

(#39109) gordonfreemN válasza #79335424 (#39108) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Ja értem, ezzel meg tudom csinálni, hogy csak az az egy böngésző fusson azzal a DPI-vel. Na így már érdekesebb a dolog.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#39110) ctibor válasza fdisk (#39092) üzenetére


ctibor
senior tag

Szerintem a Notes Mobile kell neked.

Én Galaxy Note 8.0-n is ezt használom, pedog a Notenak van saját kézírás felismerő jegyzet alkalmazása, de ez sokkal jobb.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.visionobjects.notesmobile

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#39111) icecave válasza mtcob (#39010) üzenetére


icecave
nagyúr

Na, addig kutattam, míg meglett: NBA Game Time Plus

(#39112) Jazz


Jazz
veterán

Az Opera Classicnál hogy lehet emgedélyezni a java-t? És a telefonra hogy lehet telepíteni, hogy az ezt igénxlő játékok fussanak?
Más; szöveg bevitelre mi a jelenlegi favorite app? Lecserélném az anysoftot mert sokszor félreütök, ha meg bekapcsolom a szófelismerést, az még nagyobb gondot okoz mert pontatlan.

Köszi

free your mind

(#39113) LonGleY válasza Jazz (#39112) üzenetére


LonGleY
veterán

Nem a rendszer része a JAVA futtatókörnyezet,
az Operában nem fogod tudni engedélyezni.
Esetleg emulátor van külön.

---

Nekem a Smart Keyboard PRO, mindenféle szófelismerés nélkül.
Felismerősnek a Swype-ot mondják jónak a többiek. És van még
a Kii Keayboard és a SwiftKey még játszani.

[ Szerkesztve ]

(#39114) atike válasza #59070464 (#39084) üzenetére


atike
nagyúr

Wifi Inspector Pro

(#39115) air válasza Jazz (#39112) üzenetére


air
nagyúr

Mivel az Android maga egy Java alatt futó virtuális gép (dalvik), az ebben futó böngészőben nem lehet újabb Java kódot futtatni.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#39116) Tomikapc válasza #79335424 (#39075) üzenetére


Tomikapc
aktív tag

Köszönöm az építő jellegű hozzászólásodat! Természetesen használtam a keresőt csak nem találtam semmit, mert a GPS keywordre a gps-es kérdések jönnek be a nyomonkövetésre pedig nincs találat. Köszi a segítséget.

Tomikapc

(#39117) LonGleY válasza Tomikapc (#39116) üzenetére


LonGleY
veterán

Természetesen azzal nem tudunk mit kezdeni, ha nem megfelelően keresel.

[link] + kapcsolódó üzenetek

Ha érdekel valamelyik hozzászólás előzménye, vagy a rá adott válaszok, akkor rákattintasz a hozzászólás számára, majd a címsorban átírod a tól-ig értéket a .html előtt és nyomsz egy határozott entert.

[ Szerkesztve ]

(#39118) LonGleY válasza MarioAna (#39101) üzenetére


LonGleY
veterán

A Chromeban lehetőség van arra, hogy bármelyik weboldalból gyorsindítót csinálj a tálcára (menü > Eszközök > Parancsikonok létrehozása az alkalmazásokhoz...), így az külön ablakban töltődik, és nem lehet belőle elnavigálni, mert a külső linkeket a böngészőnek dobja át. Ezzel szinte bármelyik webre is szinkronizáló todo appot könnyedén használhatnád wines környezetben. Szerintem nem szükséges, hogy állandóan oda legyen tapasztva valahova, de valamilyen segédprogrammal az is biztosan megoldható - és lőn widget.

Van egy pár multiplatform alkalmazás, de hogy épp win-en milyen felülettel bírnak, azt nem tudom. Ott van pl. a Todoist és a Wunderlist, de ezek előfizetésesek.

Az online jegyzetelő Simplenote-nak van pl. a hivatalos Androidos és a nemhivatalos wines kliense is, de nyílt API révén többféle egyéb 3rd party megoldás is létezik a szolgáltatáshoz.

A saját megoldásom a Google Keep kliens droidon, a webfelülete pedig PC-n, Chrome-al apposítva, illetve a Business Tasks használata a telefonon (ezt csak a todora használom, részletek itt).

[ Szerkesztve ]

(#39119) #79335424 válasza Jazz (#39112) üzenetére


#79335424
törölt tag

Java és Java között is van különbség. A netes játékokhoz Java Runtime Environment (JRE) kell, de a dolgok jelenlegi állása szerint a kódok összeférhetetlensége miatt ez nem telepíthető Androidra. Én régebben kutakodtam az Oracle oldalán, hogy hátha a leendő Ubuntuban lehetséges lesz ez a futtatási környezet, de úgy láttam, hogy JRE szempontból az egész arm -vonal fehér folt. Ráadásul az Oracle és a Google nem barátok (az Oracle pereli Aput), úgyhogy biztos nem lesz fejvesztett kapkodás a fejlesztés terén.

[ Szerkesztve ]

(#39120) bendi806 válasza Debilon (#38828) üzenetére


bendi806
aktív tag

Köszönöm, kipróbálom! :)

(#39121) neo-geo


neo-geo
aktív tag

Sziasztok! Valaki tudna mondani egy teljes képernyős, hívó programot?

PSN-ID:Putyesz-HUN

(#39122) róland válasza MarioAna (#39101) üzenetére


róland
veterán

Evernote Touch néven Windows 8.1-re vanalkalmazásuk.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#39123) #79335424 válasza gordonfreemN (#39109) üzenetére


#79335424
törölt tag

No, egy kicsit foglalkoztam a dologgal. FullHD monitorral próbáltam. Lementem 180 DPI -ig. Az oldalak megjelenését nem befolyásolta. Legalábbis én nem vettem észre különbséget. A rendszer ikonjai, a vezérlőgombok lettek kisebbek. Dolphinban kikapcsoltam a kitöltést, 50% -ra állítottam a megjelenítést és normálra a betüméretet. Nálam minden oldalra megtartotta a beállításokat. Ami még érdekes, hogy ha kitöltés beállítással felnagyítom az oldalt és 2x rábökök, akkor áttördeli a szöveget. Így viszont nem. Közben rájöttem, hogy ezek a megjelenítési problémák eddig nekem azért nem tűntek fel, mert én otthon is Androidot használok és ugyanezt a Dolphin -t. Így is más a megjelenés, csak nem annyira feltünő. Tudomásul kell venni, hogy e kijelzők fölött eljárt az idő. Ilyen felhasználáshoz legalább a 720x1280, de inkább a FullHD kell. Annyit azért nyertem, hogy véglegesítettem az S2 -n a 220 -at. Jobban bejön, mint a gyári 240. Kipróbáltam a Play -t is, 180 -on sem nyafogott. Frissítettem a Dolphint vele. Bejön az új. Én jelentkeztem tesztelőnek, úgyhogy frissítésnél automatikusan a bétát kapom. Eddig is a leggyorsabbak között volt a Dolphin, de ez az új még rátett egy lapáttal. Aki esetleg Anysoftot kurzormozgató billentyűi továbbra sem működnek, de felvettem a kapcsolatot a Support -tal, kültem nekik screencast videót a hibáról. Remélem, javítják!

[ Szerkesztve ]

(#39124) #79335424 válasza #79335424 (#39123) üzenetére


#79335424
törölt tag

Lekéstem a javítást. Szóval az Anysoft kurzormozgatói nem működnek.

(#39125) darvinya válasza #79335424 (#39123) üzenetére


darvinya
titán

Azért nem változott semmi, mert lefelé vitted a DPI értéket.
FullHD/HD 240+DPI-t kell beállítani, csak ekkor a kis kijelző miatt órás ikonok lesznek.
Mivel rendszer fix felbontású amit ilyen egyszerűen nem állítasz át MHL csatlakozásnál.

Nekem van HDMI kimenet a telon és tudom változtatni rendszer szinten fullHD/HD-t.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#39126) #79335424 válasza darvinya (#39125) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ezt azért gondold át! Ha lefelé módosítom a DPI -t, akkor mindenképpen kisebb ikonokat kapok.

[ Szerkesztve ]

(#39127) ryori


ryori
senior tag

Milyen appal lehet ntfs hddt otgn keresztül beolvasni?
Mert alapból azthiszem csak fat/32/exfat et olvas.

(#39128) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Sziasztok! Egy kis segítséget kérnék. Létezik olyan alkalmazás, amellyel meg lehet az oldani, hogy egy sim kártya fogadására nem képes eszköz(tablet mondjuk) képes legyen BT-vel csatlakozni a telefonhoz és azon keresztül telefonálni, sms-ezni? :R

(#39129) air válasza KaiotEch (#39128) üzenetére


air
nagyúr

Tudtommal nem.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#39130) #79335424 válasza KaiotEch (#39128) üzenetére


#79335424
törölt tag

Érdekes kérdés. Én nem tudok ilyen alkalmazásról (legalábbis hanghívásra nem), pedig jó lenne. Hasonló megoldást használnak GSM-VOIP átjárókban, illetve távoli GSM vezérléseknél (pl. XBEE -hez van ilyen modul). De az külön hardver. Ha van net (akár hotspot telóról), akkor azzal is majdnem minden megoldható. Én a miniPC -vel (hasonló szitu, abban sincs SIM) tudok hívni és sms -t küldeni úgy, hogy a fogadó a teló számát látja (bár egyes hazai szolgáltatóknál az sms -nél újabban más számot ír ki). Sőt magát a telefont is így használom, mert a VOIP sokkal olcsóbb. Engem is tudnak hívni, de sajnos, csak úgy, hogy a miniPC -nek saját száma van (Reenger, 0621 -es szám, vonalas tarifával hívható).

[ Szerkesztve ]

(#39132) ung.mario


ung.mario
tag

Sziasztok.
Egy olyan alkalmazásra lenne szükségem, ami a földrajzi helyzetem szerint jelez. Sok program van, ami tudja melyik városban vagyok, a torony szerint. Legegyszerűbb példa: Hazafelé a városba beérve szóljon, hogy vegyek kenyeret. :) Tud valaki ilyesmit?

(#39133) becenevem válasza ung.mario (#39132) üzenetére


becenevem
aktív tag

Én erre a Google Keepet használom. Be lehet állítani az értesítésnél, hogy helyalapú és megadod a címet. Ha azon áthaladsz, értesít.

Ne gyere be meg ne gyere erre, he...

(#39134) darvinya válasza #79335424 (#39126) üzenetére


darvinya
titán

Igen a te kijelződhőz képest, de itt a lap méretét kell figyelem be venni.
Ami HD/fullHD kér megjelenítésként, pl: mutatott Z Screenshot-nál 340+DPI-vel dolgozik.
Így képződik az a kinézet.

De írtam is erről.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#39135) #79335424 válasza darvinya (#39134) üzenetére


#79335424
törölt tag

Úgy látom, hogy nem értjük egymást. Feladom.

(#39136) #79335424 válasza ung.mario (#39132) üzenetére


#79335424
törölt tag

Pl. az automatizálók. Az E-Robot biztos, hogy tud GPS koordinátát, toronyadatot, beállítható távolságú körzettel, eseményként kezelni. Vagy térkép alapú navik, hisz tulképp egy köztes pontot adsz meg.
De jut eszembe, régebben láttam olyan alkalazást, ami direkt erre van. Ha pl. elszundítanál a vonaton, akkor szól, mielőtt ahhoz az állomáshoz érsz, ahol le kell szállnod. Sajnos, nem emlékszem a nevére, de vki biztos tudni fogja.

[ Szerkesztve ]

(#39137) LonGleY


LonGleY
veterán

Utólag sajnálom már, hogy nem egy új Gmail címre kezdtem el vásárolni az appokat, mert úgy meg tudnám osztani mással is a megvásárolt cuccokat, a wallet-es accountot másodlagosnak beálítva a Play-ben az ismerősnél.

De vajon, ha a fő fiókom állítom be pluszban nála, meg lehet oldani, hogy attól még a levelezés részéhez ne automatikusan férjen hozzá az illető? A Gmail appban kell eltávolítani a saját fiókot? A hozzáadás kód nélkül vagy csak azzal lehetséges? Nem fog egyébként kutakodni, a kérdés csak annyi, hogy járható-e ez az út?

[ Szerkesztve ]

(#39138) Tyer válasza Tyer (#39053) üzenetére


Tyer
őstag

Értem én, de erre még senki nem válaszolt...

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#39139) petipetya válasza Tyer (#39053) üzenetére


petipetya
nagyúr

Google Keep.

"nincs rá lezsóidő"

(#39140) ung.mario válasza becenevem (#39133) üzenetére


ung.mario
tag

Köszönöm, ez nagyon jónak tűnik, holnap ki is próbálom.

(#39141) ryori válasza LonGleY (#39137) üzenetére


ryori
senior tag

Ki kell venni a pipát a szinkronizálásból. Mondjuk vissza engedi tenni. De ha ilyen alkalmi felhasználó tipus akkor nem fogja.

(#39142) LonGleY válasza ryori (#39141) üzenetére


LonGleY
veterán

Értem, köszönöm! Barátnő / öccs esetén nem probléma. :]

(#39143) ryori válasza LonGleY (#39142) üzenetére


ryori
senior tag

Beállitások.általános.Fiókok.google.és a szinkronizálásokbol pipa ki. Mondjuk gmailbol is érdemes törölni.

[ Szerkesztve ]

(#39144) Tyer válasza petipetya (#39139) üzenetére


Tyer
őstag

Már van benne többen szerkesztési lehetöség???

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#39145) LonGleY válasza Tyer (#39144) üzenetére


LonGleY
veterán

Eddig is volt megoldás rá, ahogy egyszer leírta neked... Hozzá kell adni egy olyan fiókot, amit a másik kezelő fél is megad, ez lehet akár egy frissen regisztált is, amit másra nem használtok. Mivel a Keep kezel több fiókot is, így a privát jegyzetekről sem kell lemondani.

[ Szerkesztve ]

(#39146) Tyer válasza LonGleY (#39145) üzenetére


Tyer
őstag

És akkor majd generálok 20 fiokot, hogy mindenkivel legyen külön, meg egyet ök is egymás közt, és akkor majd jönnek létre a fake fiokok???
Catch miért tudta mindezeket????
Nincs egy olyan, ami normálisan tudná ezt???

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#39147) LonGleY válasza Tyer (#39146) üzenetére


LonGleY
veterán

A Catch-nél is külön procedúra volt hozzáadogatni a shared space-eket, ha nem egy full közöst akartatok kezelni, hanem mindenkivel egyedit. Ez alapján nem látom benne a plusz nehézséget, hogy a Keep-ben is ugyanezt megtegyétek. Ettől függetlenül világos, hogy nem ez a Keep alapvető funkciója.

A Trello-val mi a baj? Az, hogy nem fut Android 2.3-on?

Pont most frissül amúgy az app, teljesen átdolgozták. Nagyon király lett!
Még inkább hasonlít a webes app kezelésére, és lehet végre törölni is a bejegyzéseket benne.

[ Szerkesztve ]

(#39148) Tyer válasza LonGleY (#39147) üzenetére


Tyer
őstag

5 felhasználo közt ez már 10 fake fiók, ha jol számolom... Catch-nél meg csik beállitottma, hogy kivel van megosztva az adott shared space-t.
Trello-t használok. Abban csak emlékeztetö nincs. Ehelyett keresek alternativát

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#39149) LonGleY válasza Tyer (#39148) üzenetére


LonGleY
veterán

Nem, csak 5. Ugyanazt a fiókot kell ugyanis megadni 2 fél között, hogy a közös jegyzeteket lássák.

[ Szerkesztve ]

(#39150) petipetya válasza Tyer (#39148) üzenetére


petipetya
nagyúr

Azt nem mondtad, hogy az egész falu használni fogja.

"nincs rá lezsóidő"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.