Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:16:35

LOGOUT.hu

AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 3***(X) "Zen 2" (AM4) topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32001) Create. válasza PuMbA (#32000) üzenetére


Create.
Topikgazda

Az 5700x-et csak mint álom úgy írtam, eddig semmit nem láttam, hogy jön-e ilyen, csak jó lenne. Lehet félreérthetően írtam.

[ Szerkesztve ]

(#32003) Create.


Create.
Topikgazda

Egyébként én nem néztem utána, de a SAM-hoz mi kell konkrétan? Csak a vga számít vagy az alaplap és a proci is?

[ Szerkesztve ]

(#32004) nexwo válasza Create. (#32003) üzenetére


nexwo
őstag

Ha jól tudom alap + vga

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/CFbYZJ

(#32005) Bossp válasza Create. (#32003) üzenetére


Bossp
addikt

Első körben mindennek high endnek kellett lennie. Most már úgy van hogy bármely ryzen procival megy de azt nem tudom hogy chipseten modositottak ebvagy csak x570.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#32006) Create. válasza Bossp (#32005) üzenetére


Create.
Topikgazda

Az x570 az meg van, de akkor kellene egy minimum 6800-as vga is. Mondjuk az jó, hogy a cpu-t emiatt nem kell cserélni.

(#32007) Bossp válasza Create. (#32001) üzenetére


Bossp
addikt

Sztem felesleges arra várni. Ha játékra kell a proci 5600x és jó lenne ha jönne 5600! Ha munkára akkor 5900x. 8magosnál nem látom a piaci rést :D. De nem lenne rossz ha pbo 2 vel be lehetne lőni az 5600-okat arra hogy boosoljanak szépen 5Ghz-ig hisz tudják azok is sztem nem csak az irdatlan sok magvasak :D

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#32008) GIORGIONE76 válasza Create. (#32006) üzenetére


GIORGIONE76
őstag

Nem úgy volt hogy nvidiával is menni fog? A béta bioszokban már benne van, Zen2 alatt is látható, de gondolom zen3al lesz aktiválható és egyelőre piros kártyával, de mintha írták volna a lehetséges geforce támogatást :F

https://opensea.io/GIORGIONE76 https://foundation.app/@GIORGIONE76

(#32009) nexwo válasza Bossp (#32005) üzenetére


nexwo
őstag

Szerintem a PCIe 4 számít már csak és 550-es lap is jó (beta biosban ott a sam, csak nem raktam fel)

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/CFbYZJ

(#32010) Create. válasza nexwo (#32009) üzenetére


Create.
Topikgazda

Ja hogy akkor a jelenlegi konfigomon is menne? 3600+5700xt+x570

(#32011) nexwo válasza Create. (#32010) üzenetére


nexwo
őstag

Korábban írtam hogy lap + vga (ami újabb gen.) :) csak a lapot pontosítottam saját véleményem és videók alapján. (én is emlékszem hogy linkeltek zen 2 + nvidia kártyát res. bar al)

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/CFbYZJ

(#32012) Trailblazer válasza Create. (#32001) üzenetére


Trailblazer
addikt

Én emlegettelek, de magam sem mondtam mást, mint hogy ez lenne az álom (ennyire fellengzősen azért nem mondanám, inkább finomítva: ideális), számomra is.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#32013) HSM válasza nexwo (#32009) üzenetére


HSM
félisten

Nem kell PCIe 4, a kék oldalon szépen hoz a konyhára 3 alatt is. :K

Eddig a Zen2 két vonatkozó lassabb utasítása miatt volt némi aggodalom, de úgy tűnik, alaptalanul. :)

(#32014) CJ4567 válasza nexwo (#32009) üzenetére


CJ4567
veterán

B450-es alaplapokon is engedélyezhető a SAM, szóval szerintem nem muszáj a PCIe 4.

No Sana No Life

(#32015) nexwo


nexwo
őstag

HSM, CJ4567
Akkor talán egy kompenzáció lesz arra, hogy nincs nagyon új CPU és GPU (végül is valahogy tesztelni kell nagyobb közönség előtt, nem lenne jó ha az új hardvereken derülne ki a baj :D)

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/CFbYZJ

(#32017) Mándor


Mándor
csendes tag

Üdv!
Az lenne a kérdésem, hogy: számítási teljesítményben mi a különbség egy R3 3200G és egy R5 1600 között?

"Beating chest and drum, beating tired bones again. Age-old battle mine, weapon out and belly in."

(#32018) BerserkGuts válasza hobizoli (#31983) üzenetére


BerserkGuts
őstag

Egy kis ideig pedig úgy tűnt itt az áttörés tényleg kell a 8mag 16 szál vagy van értelme a több szálnak 12vs 8
:DDD aztán mégsem jött az új peccs 1.5 a cb2077-hez és a 3300x megint a toppon van meg a 8magos intel is elég lesz akkor minek a több szálasítás ha semmit nem kezd vele csak az erősebb magok kellenek.

Az összes többi játéknál meg többségében új procik jobbak vegyél aztat pff xd 5600x i9 .... ;]

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#32019) hokuszpk válasza Create. (#32010) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

valoszinuleg kell a legujabb bios a lapra, de igen elvileg mehet.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#32020) hokuszpk válasza Mándor (#32017) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

hátize. ez nemigazan ide tartozik, a 3200G az Zen+, az 1600 meg sima Zen magos cpu. de talan a fo elteres megis az, hogy az 1600 -ban 6 mag 12 szal van, relative alacsony orajelekkel ( 3.2 / 3.6 ghz ) a 3200G meg 4 mag 8 szalas proci, viszont magasabb a base/turbo ( 3.6/4 Ghz ) es van benne egy vega 8 is elrejtve.
Ha matekolni kell, akkor az 1600AF varianst vennem, az kakukktojaskjent Zen+ mag es lehet tolni allcore 4-4.1Ghz -ig; ha viszont is szempont, hogy kepet is adjon, akkor meg a 3200G -t.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#32021) miresz


miresz
veterán

Valaki tudna segíteni ezekben a beállításokban?Egy kicsit szeretnék emelni a turbó órajelen. Ez a PBO,és a többiek nekem új téma.
Konfigom az adatlapomon.

(#32022) hokuszpk válasza miresz (#32021) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

namegint egy hátizé. nehézügy, mert tobbvaltozos a dolog.

a Fabric frequency and dividers akkor jatszik, ha a ramot 3600 fole tolod.
addig ugyis 1:1 utana kell allitgatni, ha birja, akkor 1:1 egyebkent meg 1:2.

PBO limits menpontot elsokorben autorol tedd "motherboard" -ra, ha van olyan; az tudja mit bir a deszka.
olvasnivalo.
scalar 2x vagy 4x, leggyakrabban ezek adnak jo teljesitmenyt.
cpu boost clock override 200Mhz, aztan ha fagy, akkor lefele, ha meg vígan megy, akkor felfele lehet vele elmozdulni. ( már ha engedi a lap a 200+ -t. )

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#32023) miresz válasza hokuszpk (#32022) üzenetére


miresz
veterán

Köszi! A PBO limitet áttettem motherboard-ra,detto ugyan úgy megy mint ha minden autón van. A többit megpróbálom. Amúgy van értelme ezzel b@szakodni? Hoz a konyhára ez valamit is?

(#32024) miresz válasza hokuszpk (#32022) üzenetére


miresz
veterán

Vannak még ilyen beállítások is. Az órajelek nem változnak bármit is állítok.

(#32025) hokuszpk válasza miresz (#32024) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

mivel monitorozod ? ja es milyen terheles alatt ?
hwinfonal az "effective clock" -ot erdemes nezni, ha az nem eri el a core(0|1|2...) clock erteket, akkor nagyon nem is fog feljebbmenni.
// viszont ennek ellenere is tud benchekben jobb szamokat hozni... //
itt a hutestol azaz a cpu homersekletetol is erosen fugg a boost, szoval mivel hutod ?

** default PBO limitek itt.

**** ja ezt mar emlitettem :D

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#32026) miresz válasza hokuszpk (#32025) üzenetére


miresz
veterán

Néztem gyorsan egy Aida64 CPU Queent,egy CPU-Z benchet,és egy CB23-at. semmit nem változott semmi. A hűtésem is szerepel az adatlapomon. (Thermalright AXP 200)

Csak a turbó órajelet nem lehet emelni? Vagy csak simán az órajelet? Ahogy régebben húztam a procit úgy be sem boot-ol a lap.

(#32027) Mándor válasza hokuszpk (#32020) üzenetére


Mándor
csendes tag

Igen, tudom: almát a körtével. Ezért is kérdeztem teljesítmény szempontjából. Köszi a választ. :)

"Beating chest and drum, beating tired bones again. Age-old battle mine, weapon out and belly in."

(#32028) korcsi válasza hokuszpk (#32025) üzenetére


korcsi
veterán

"hwinfonal az "effective clock" -ot erdemes nezni, ha az nem eri el a core(0|1|2...) clock erteket, akkor nagyon nem is fog feljebbmenni."

Szerintem az "Effective Clock"-ból nem igazán lehet arra következtetni, hogy a PBO-nak van e mozgástere feljebb emelni az órajelet, nem?

Megnéztem kitolt PBO limittel és Eco módba (60W) is, terhelés alatt mindig plusz minusz 50MHz-en belül vannak egymáshoz képest. (Persze csak ha Zen3-nál ez nem változott ez még az előző verzió)
:R

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#32029) hokuszpk válasza miresz (#32026) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

felulrol tiszta NCC 1701A :D
ranezersre ez a hutes keves ide, bar a proci 65W -s.
a turbot elvileg a boost clock override tolja meg, emlitettem, teszt alatt hwinfonal az effective clock -ot nezd.
esetleg Ryzen masterrel lesheted, melyik limitbe fut bele, ami miatt nem megy feljebb.
valahol kell lennie "cpu multiplier" vagy hasonlo opcionak, azzal elvileg ha atbillented "auto" allasbol mittomen 40x -re, kikapcsolsz mindenfele boostot, es allcore annyi lesz a freki. ( 40x100 = 4Ghz )

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#32030) hokuszpk válasza korcsi (#32028) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

lehet van a PBOnak mozgastere, de ha mondjuk az effective clock nem eri el a valos clock 75% -at ( ez csak tipp ! ), akkor valoszinuleg nem erez ra kesztetest, hogy megeroltesse magat.
Valamelyik limitbe belefuthat a proci, de ezt innen $remote azert elegge tippmix kitalalni.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#32031) korcsi válasza hokuszpk (#32030) üzenetére


korcsi
veterán

Terhelés nélkül az Effective Clock csak néhány százaléka a névlegesnek, mert alszanak a magok, terhelés alatt nincs altatás, elvileg követnie kell a "discret clock"-ot, amely egy adott pillanatban mintavételezett érték, szemben az effektívvel ami az adott időtartam alatti átlagos órajel.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#32032) hokuszpk válasza korcsi (#32031) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

terheles alatt az effective clock alacsonyabb, ha belefut valamelyik limitbe.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#32033) korcsi válasza hokuszpk (#32032) üzenetére


korcsi
veterán

PPT és EDC limiten:
alt="" title=""

Szerk: cseréltem a képet, ha az átlagokat nézzük, akkor a látható "hiányzó" 30-40MHz-ről beszélünk?

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#32034) fanti válasza miresz (#32024) üzenetére


fanti
addikt

Ne fáraszd magad ezekkel!

Én már a B550 Aorus Pro-ban végigpróbálgattam, és az alap BPO settingshez képest a limitek és scalarok összevissza állítgatása sem változtatott kb. semmin semmit...

Engedd el!

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#32035) nexwo


nexwo
őstag

Tényleg kényes a ryzen? [link] Miért van 4 slotom? :DDD

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/CFbYZJ

(#32036) laskr99 válasza nexwo (#32035) üzenetére


laskr99
addikt

Nekem 4x8 van, 3600-on fut, semmi baja :))

(#32037) Jocy válasza nexwo (#32035) üzenetére


Jocy
aktív tag

Nálam 4x8 Aegis 3200 van, simán XMP bekapcs és megy gond nélkül.

(#32038) tusi_ válasza Jocy (#32037) üzenetére


tusi_
addikt

Ballastix sport 4x8 gb es szinten probléma mentes

eat, sleep, play, replay

(#32039) miresz válasza fanti (#32034) üzenetére


miresz
veterán

Végigpróbálgattam most mindent, de semmi változás. Ezt elengedem. A Ryzent nem lehet a régi hagyományos módszerrel húzni, hogy állítok szorzót, meg feszt aztán kalap, bot? Mert ha megpróbálok szorzót állítani akár mennyit, már be sem bootol a lap.

(#32040) HSM válasza miresz (#32039) üzenetére


HSM
félisten

"A Ryzent nem lehet a régi hagyományos módszerrel húzni..."
Miért ne lehetne? Én pl. úgy használom. Most éppen 4Ghz, fix 1,082V.
Viszont az adatlapodon lévő lap nem tudom, tud-e fix feszen bootolni. Mondjuk ha nem, még Ryzen Masterből is kaphat egy fix beállítást win alól, de azzal nincs tapasztalatom, azzal csak tesztelni szoktam.

[ Szerkesztve ]

(#32041) hokuszpk válasza korcsi (#32033) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ott 30-40 mhz, mashol meg lehet 100-150-200. tokmind1, ha valahol limiten van, akkor nem megy tovabb. Miresztol is kellene ilyen kep, akkor talan lehetne tovabb matekolni. szvsz irtam mar, hogy erosen tippmix kitalalni, hogy miert nem boostol tovabb.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#32042) miresz válasza HSM (#32040) üzenetére


miresz
veterán

Hmm. Esetleg tudnál feltenni nekem egy bios képet, hogy mit, hol és hová, állítottál?( hasonló a bios menüje a te lapodnak is) Mert a biosban találtam több helyet is ahol lehet órajelet állítani. Fix órajelen amúgy működik nálad C&Q? Vagy legalább üresjáratban visszaveszi a feszt? Igatából nekem az lenne a jó, ha pl. 2-3 magon magasabb boost órajelet tudna. Azt nem lehet beállítani sehogy?

(#32043) hokuszpk válasza miresz (#32039) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"Ryzent nem lehet a régi hagyományos módszerrel húzni, hogy állítok szorzót, meg feszt aztán kalap, bot?"

de lehet. kerdes, szorzot hova allitod ? mert azert peldanak okaert mondjuk a 45x azert a Zen2 -nek is valoszinuleg megfekszi a gyomrat.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#32044) miresz válasza hokuszpk (#32043) üzenetére


miresz
veterán

Ha már fix 40x állítok be sem bootol be. Azért azon csak el kellene indulnia. A lap alapból terhelés alatt is 4Ghz- n járatja. Vagy a lap ennyire gyenge? Nem létezik. Ez egy 65w-os processzor.

[ Szerkesztve ]

(#32045) hokuszpk válasza nexwo (#32035) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"Miért van 4 slotom?"

azert van olyan negyes kombo, ami megy. pl.

a freki az kerdeses, az elso gennel ez volt a hivatalos, azota csak javult.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#32046) hokuszpk válasza miresz (#32044) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ehhez milyen feszt losz ?

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#32047) HSM válasza miresz (#32042) üzenetére


HSM
félisten

A tweaker főmenüben. [link]
Szorzót és alul a feszeket állítottam be kézzel, ez kb. a minimál konfiguráció, amivel indul.
Fix a fesz így, az órajel passz, RM szerint állítja, HWiNFO szerint fix. Magokat a C-states áramtalanítja, szóval a fogyasztás teljesen normális. Részletesen ki is mértem: [link] .

#32044 miresz : "Ez egy 65w-os processzor. "
Ez a kedvencem... A 65W-os processzor itt akár 88W fogyasztást jelent. :DDD

(#32048) miresz válasza hokuszpk (#32046) üzenetére


miresz
veterán

Ha auton hagyom sem indul, meg próbáltam már 1,3-at is. Valamit szerintem nem jól, vagy nem jó helyen állítok.

(#32049) nexwo válasza hokuszpk (#32045) üzenetére


nexwo
őstag

Jelenleg HX432C16FB3K2/16 páros van a lenti konfigban és gondoltam belerakok még egy ilyet szintén 3200 MHz xmp-vel.
(Az alaplap leírásában az áll hogy a processzor védelem miatt 1,35 alatti a feszültség) gondolom emiatt nem alapból 3200 MHz

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/CFbYZJ

(#32050) hokuszpk válasza miresz (#32048) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

1.3V / 4Ghz azert szokott menni.

"Valamit szerintem nem jól, vagy nem jó helyen állítok. "

abban sajnos, hogy hol kell allitani nemtudok segiteni, Giga lap bar volt mar koreimben, de nem volt ra sem ido sem igeny a tuningkepessegek
kivesezesere, bizakodjunk, hogy HSM tud valamit, amit en nem :D

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.