Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:16:35

LOGOUT.hu

AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 3***(X) "Zen 2" (AM4) topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32351) HSM válasza Aljasvip (#32340) üzenetére


HSM
félisten

"majd jött az újhullámos allcore OC társaság"
Minden tisztelettel, de én már akkor lelkesen allcore OC-ztam, amikor a Ryzen még tervezőasztalon sem volt... :DDD
Tény, az allcore oc nem annyira szög egyszerű, mint a PBO, de én pl. nem is bíztatok senkit tuningolni, aki nincs tisztában az alapokkal. De azoknak szvsz a PBO sem való. Sőt, igazából egy XMP profil is tud "érdekes" dolgokat beállítani... :N

Saját tapasztalat, a 3600-asommal sem a 4,2Ghz allcore 1,24V körül nem okozott semmi gondot, sem most, 4Ghz-en 1,082V-on. Viszont a Cinebench R15 így 112W-on hoz 1600 pontot, nem 152W-ból mint a gyári PB, ami erősen látszik a hőfokokon is. Pedig a RAM is meg van hajtva mellette, 3733Mhz CL16-on finomított subokkal, szinkron IF-el.

#32350 Aljasvip : Ezzel nem árt tisztában lenni, ugye itt csak egy magra van garantálva a BOOST órajel. Ezért is írtam picit feljebb ( első bekezdés: #32310), hogy a konkurenciánál nálam jelentős pluszpont, hogy nincs benne egy ekkora szerencse faktor, minden mag tudja a max turbo órajelet.

[ Szerkesztve ]

(#32352) hoffman_ válasza Aljasvip (#32350) üzenetére


hoffman_
nagyúr

nálam továbbra is az idle értékekkel van a baj. terhelve nem megy el a gép, az összes szintetikus teszt, amit néztem, lefut hiba nélkül ilyen 1.15-1.25V és 4.0-4.1Ghz mellett. játék is. nekem ezen alacsony feszek mellett az idle reboot a nagy talány.
köszi a referenciáid mindenképp.

de nem szégyen elengedni a témát sem

van egy kis rendmániám (jobb helyeken szolid OCD-nek is elmegy...), amíg nincs meg a válasz, nem fogom feladni szerintem sajnos.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#32353) arabus válasza laskr99 (#32349) üzenetére


arabus
addikt

cl18-at tedd 16-ra feszt meg 1.45-re és a többit hagyd igy.

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#32354) laskr99 válasza arabus (#32353) üzenetére


laskr99
addikt

1.45 nem lesz neki sok? A lap is pontatlan, 1.36 helyett ad neki 1.37-et :F

(#32355) GIORGIONE76 válasza laskr99 (#32349) üzenetére


GIORGIONE76
őstag

a trfc-t nem írtad, sztem az lesz a nyitja, annak találd mwg az alját ahol elereszti, több tizedet nyerhetsz vele ;)

https://opensea.io/GIORGIONE76 https://foundation.app/@GIORGIONE76

(#32356) Hencso válasza HSM (#32351) üzenetére


Hencso
Ármester

Énis nyomatam az alcore tunimgot igaz AM3+ nál...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#32357) korcsi válasza Aljasvip (#32350) üzenetére


korcsi
veterán

Egy ilyen gyengébb darab PBO-val hogy fut? Mekkora órajeleket ér el különböző terheléskor?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#32358) Zsoltszaba


Zsoltszaba
csendes tag

Sziasztok.
Az lenne a kérdésem hogy miért eshet be a processzor teljesítménye játék alatt?(3800X)
Olyan iszonyatosan zavaró hogy, megvan a rengeteg képkocka és egyszer csak "elfogy" jön a lagg. A képen minden adat látható, ahogy az is hogy ott a proci valamiért úgy érzi neki ott nem kell dolgoznia. Hőmérséklet nem vészes ahogy én nézem. Táp egy 750W-os bequiet.
Alaplapra rá van fugba mind a 6 pin a cpu-nak.

(#32359) Timer válasza Aljasvip (#32340) üzenetére


Timer
veterán

Talán abból a becsípődésből, hogy ugyanezen a lapon tapasztaltam nagyon hasonló anomáliákat? Nem csak ASUS specifikus megállapítás, hogy ha valami olyan szinten instabil egy rendszerben, mint jelen esetben, akkor a szükséges minimum szoftver környezetre KELL törekedni. Leszedheti persze a képmetszőt is a rendszerből, de nem valószínű, hogy az okoz idle alatti fagyást. Ellenben az AI Suite nevű szemétdombbal, ami nálam is bizonyított már. Éppen a fan beállítások miatt raktam fel, aztán sikerült rövid pályafutása alatt is olyan dolgokkal szórakoztatnia, mint hogy egyik percről a másikra 150 fokot mutatott a processzorra, majd - 90-et... Mindezt úgy, hogy csak egy silent ventilátor profilt próbáltam állítani, semmi komolyabb dologhoz nem nyúltam. Ráadásul, emlékeim szerint pont van benne valami olyan feature is, ami a fogyasztás és teljesítmény optimalizálásáért, LLC állításért felel, ez simán okozhat gondot a kérdező esetében. Lehet, hogy csak rányomott valami auto tuningra, és már elfelejtette, és ha jól rémlik, talán ilyen is van benne. Bármi is az eredeti probléma, ha leszedi és megoldódik, akkor nyert. Majd ha úgy is elhasal a gép, akkor érdemes mással foglalkozni.

De örülök, hogy neked nem volt gondod az ASUS szoftverrrl (bár nem ezen a lapon használtad), és rögtön mindenki másnak megelőlegezel egy user errort, ha esetleg mégis a szoftver száműzésétől oldódik majd meg a probléma. Pont ezzel a lappal volt nálam, hogy egy AIDA verzió is okozott AIO leállást, pedig abban állítani sem lehet semmit... Az is user error volt?

Az allcore OC meg nem tudom, hogy miként jött ide, offsetet ajánlottam neki, HA a tiszta szoftver környezet nem oldja meg a problémáját.

[ Szerkesztve ]

(#32360) Hencso válasza Zsoltszaba (#32358) üzenetére


Hencso
Ármester

Wimfos energia sém hogy van belőve?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#32361) kisselandras


kisselandras
senior tag

Sziasztok.
Létezik olyan hogy egy amd ryzen 7 1700 proci nem tudja ki hajtani az 1080Ti videokártyát? 36/50% között ugrál

Piros pont a vevőnek is jár egy sikeres üzlet után !!írd oda a hirdetésedbe posta on off !!kösz :) Tel:szám az adatlapomon ha sürgős !

(#32362) hokuszpk válasza kisselandras (#32361) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

sajnos sosem volt 1080Ti -m, de sanszos; a sima 1700 gyarilag eleg alacsony frekiket kapott, 3 GHz alap, 3.7Ghz max turbo, ( xfr -el 3.75 ) , allcore 3.2 ; de talan a summit topikban lesz valaki aki hasonlo komboval probalkozott.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#32363) hokuszpk válasza HSM (#32351) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"Ezzel nem árt tisztában lenni, ugye itt csak egy magra van garantálva a BOOST órajel. Ezért is írtam picit feljebb ( első bekezdés: #32310), hogy a konkurenciánál nálam jelentős pluszpont, hogy nincs benne egy ekkora szerencse faktor, minden mag tudja a max turbo órajelet."

Nalam a 3700x osszes magja tudja a gyariliag megadott max 4.4Ghz -t talan meg tobbet is, cine23 lement 4.5 -on is, csak ott mar nemtudom huteni. ( mondjuk nem is matekolok vele, mert nincs ra szuksegem. )
es ami aztilleti, a konkurrencia is 1 vagy ket magra adja meg ezt a parametert, kulon az allcoret meg inkabb nem is. De ha nem tuningolsz vagy kapcsolod be az enhancement akarmit, akkor a 9900K sem eri el egyszerre az osszes magjan az 5Ghz -t.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#32364) jokeph válasza Timer (#32359) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nálam makulátlan az AI Suite a kezdetek óta (konfig aláírásomban).
AIDA-val kapcsolatban: volt olyan verzió, hogy adott AIDA és HWINFO 64 együttes használata instant kifagyást tudott okozni, amennyiben ráindítottam az AIDA sensor részére - ez független az AI Suite-tól, 3 másik teljesen más konfigon is megvolt.
Az AI SUITE-ban mindent is lehet állítani, ha Asus a VGA-akkor azt is, elég mély szintekig, szóval könnyű vele jégre futni, de ez viszont user error.
Nálam, okés, jól használható, de a progi beállítási lehetőségei miatt nem ajánlom kezdőknek, közel BIOS szintű lehetőségekkel bír CPU téren. :K

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#32365) PuMbA válasza kisselandras (#32361) üzenetére


PuMbA
titán

Létezik :) Ha nézel YouTube-on teszteket, akkor láthatod, hogy sokkal több fps-t tud egy Zen 2, illetve még többet egy Zen 3 proci azonos például 40%-os processzor kihasználtsággal, ami azért van, mert a processzoron belüli architektűrális késleltetések nagyon fontosak játékoknál és ebben csak a Zen 3 ér fel egy Intellel. Teljesen játékra optimalizált processzor architektúra jelenleg az Intelek és a Zen 3. Szóval ha sokat játszol, ezeket érdemes megcélozni. Intel Core i5-10400F most a legjobb vétel ár / érték arányban. AMD oldalon 3600, de jövőállóság miatt inkább 5600X.

[ Szerkesztve ]

(#32366) Timer válasza jokeph (#32364) üzenetére


Timer
veterán

Oké, én nem azt mondom, hogy mindenkinél használhatatlan a program. Azt mondom, hogy ugyanezzel a lappal nálam okozott furcsaságokat. Ha végre visszér a kérdező, okosabbak leszünk. Ha nem oldja meg nála, akkor nem az volt a gond és pont. Gigabyte mellett is szívtam a gyári csoda programokkal, másoknak meg az MSI mystic szoftvere okozott szép pillanatokat. Ezért írtam, hogy első körben szabaduljunk meg a bloatwaretől.

[ Szerkesztve ]

(#32367) HSM válasza hokuszpk (#32363) üzenetére


HSM
félisten

"Nalam a 3700x osszes magja tudja a gyariliag megadott max 4.4Ghz -t"
Aláhúztam a lényeget. Éppen erről beszéltem. Nálad megy, szerencséd volt. Nálam is tudja a 3600 minden magon kényelmesen a gyári max 4,2Ghz-et. De akár 3700X, akár 3600 esetén szerencsésnek kell lenni ehhez, mert ha nem vagy, akkor vagy csak nagyon magas feszen tudja csak, vagy még úgy sem. Lásd pl. [link] , ez azért elég durva.
Egy 9900K-n viszont gyárilag, garantáltan minden mag képes 5Ghz-re (azaz a maximális turbó órajelre), persze, egyszerre csak akkor, ha a terhelés, hűtés és a VRM lehetővé teszi. Tehát ott megspórolod magadnak a szilícium lottót ebben a tekintetben.

"es ami aztilleti, a konkurrencia is 1 vagy ket magra adja meg ezt a parametert"
Ez csak a Turbo 3.0-s és TBV-s egységekre vonatkozik, ami mainstream vonalon jelenleg kizárólag a 10900 és 10850-ek (+ a HEDT vonalon vannak még). Minden másnál minden mag tudja, ami a maximum (ezek a hagyományos Turbo 2.0-s CPU-k).

[ Szerkesztve ]

(#32368) Lendova válasza kisselandras (#32361) üzenetére


Lendova
őstag

A nagyon sok fps hajhászásánál vagy a borzalmasan rossz játék motoroknál még a 3xxx is el tud fogyni.

Pulowski! Nuclear Protection On A Budget!

(#32369) jokeph válasza HSM (#32367) üzenetére


jokeph
nagyúr

Mázli. :)
Nálam a 3600X értelmesen 4,2-őt tud all-core, véresen 4,3-at, 4,35-ön hűthetetlen all-core, nem egy szilicíum bajnok példány. :D
9900k: persze, mene a legtöbbön az 5 GHZ all-core, a 4,9 az összesen, de ennek hatalmas ára van, ahogy írtad is. :D
És nem elég hozzá egy középkategóriás alaplap. :(
mondjuk a közepes lapok még default se hajtják ki a 9900k-t rendesen, rendre eldobja a turbo clk-t a gyenge VRM és hűtés miatt, úgyhogy mindenből a combosabb megoldás kell.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#32370) HSM válasza jokeph (#32369) üzenetére


HSM
félisten

Itt viszont bejön a képbe a Turbo technológia, ha azon szépen beállítod tartós limitnek, amit bír a VRM és a hűtésed, akkor ezen a kereten belül ki fogja neked maxolni, és egy átlag játék alatt azért nagy varázslat nem kell 5Ghz közelében tartani. ;) Nyilván, egy number crunching algoritmus alatt, minden magot teljesen kihajtva már a lapnak is több dolga lesz, vagy vissza kell kicsit venni. :) Ilyen szempontból hasonló, mint a PBO, csak szépen egyforma órajelen tartja az összes magot.
Itt pl. tesztelték a gyári limitekkel a 10700-at (gyakorlatilag ugyanaz, mint a 9900K csak alacsonyabb TDP limittel), szerintem teljesen jó eredményt ér el, és a 65W + turbó alá pedig nem kell szélsőségesen erős alaplap sem: [link].

[ Szerkesztve ]

(#32371) jokeph válasza HSM (#32370) üzenetére


jokeph
nagyúr

:K
Multicore-enhancement-re gondoltál amit BIOS-ban be kell ehhez kapcsolni, igaz ?
Szép eredmények, meg kell hagyni.
Remélem hamarosan lesz egy olyan sorozat teszt is, ahol benne lesz az 5xxx is. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#32372) HSM válasza jokeph (#32371) üzenetére


HSM
félisten

"Multicore-enhancement-re gondoltál amit BIOS-ban be kell ehhez kapcsolni, igaz ? "
Hasonló, de nem teljesen. Az az egyszerű megoldás, de az úgy tudom, a limiteket is jól megemeli. Egészen pontosan én arra gondoltam, hogy manuálisan minden terhelt magszámra megadod a maximális gyári turbót, ami a dobozon szerepel (pl. 9900K 5Ghz, K nélküli processzoron ez mindenképpen a maximális beégetett elérhető turbó órajel lesz, valamivel kevesebb), majd a turbó három fontos limit paraméterét beállítom, PL1 tartós limitnek mehet, amit bír a VRM és a hűtés, PL2 rövid limitnek mehet a PL1 mondjuk 120% - 150%-a, TAU időablaknak pedig egy racionális időtartam, valahol 20 és 60 másodperc között, nyilván úgy megválasztva mindezt, hogy se a CPU, se az alaplap ne tudjon megsülni mondjuk egy hirtelen elindított AVX Prime95-től sem. A linkelt tesztben [link] ez kb. a "max turbo" beállítás. :)
Szerencsére nagyon jól ezekkel a paraméterekkel be lehet állítani, mennyire legyen takarékos, vagy mennyire szedje inkább a lábát a fogyasztás kárára. :K

[ Szerkesztve ]

(#32373) Zsoltszaba válasza Hencso (#32360) üzenetére


Zsoltszaba
csendes tag

Maximális teljesítmény, meg van olyan hogy Ryzen high performance.

(#32374) joco009


joco009
tag

Mai teszt az intelburn lefutott standard highon is és aida full stresz fél ora.

Bios

Ha valaki tudna javitani valamit szivesen fogadom. :R

(#32375) HSM válasza joco009 (#32374) üzenetére


HSM
félisten

VDDG_IOD-nek nekem feleslegesnek tűnik olyan sok feszt adni.

(#32376) jokeph válasza HSM (#32375) üzenetére


jokeph
nagyúr

Az IBT 2.54 mennyire ad itt valós képet ? :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#32377) joco009 válasza HSM (#32375) üzenetére


joco009
tag

VDDG_IOD bios auto, Te hol látod hogy magas? hwinfoba nem tudom melyik az mennyi lenne jo?Bocs már látom zentimingsbe, igaz én nem értem ezeket csak az itteni hozzászolások olvasásábol barkácsolok mindig. :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#32378) dzz


dzz
aktív tag

Van itt valahol hűtős topic? Sajnos le kell cseréljem a gyári hűtőt, mert közvetlenül a táp alatt van. Mind a kettő szívja a levegőt (egymás elől) és kicsit nagyobb terhelésnél attól tartok, hogy valamelyik megadja magát :(! Ház csere jelenleg nem jön szóba, de talán akad másik hűtő ami jó lehet.

ERROR: '--failure' is not an option. Aborting... ---goo.gl/BFtD86

(#32379) Create. válasza dzz (#32378) üzenetére


Create.
Topikgazda

Van és meglepően az a neve, hogy [Milyen cpu hűtőt vegyek] . 😀

[ Szerkesztve ]

(#32380) HSM válasza jokeph (#32376) üzenetére


HSM
félisten

Szerintem nem igazán, de az én értelmezésemben nem erre vonatkozott a kérdés. :D

#32377 joco009 : ZenTimings, 1,1V. Nálam 0,95V elég neki.

(#32381) BerserkGuts válasza Zsoltszaba (#32358) üzenetére


BerserkGuts
őstag

Sok hülyeséget írtak :C

Minek kéne a cod mw-hez 5600x meg intel jézusom :(((

Köszöni szépen a r5 2600-al folyamatos lagg mentes a játék nálad viszont laggol keményen hiába van valakinek 500.000fps ha bezuhan 0-ra.

Leírta valamelyik okosabb ez bizony energia takarékosság miatt van vissza van fogva a procid.

Lehet a rossz OC mert ugye halálig alul kell feszelni egy procit hogy takarékoskodj 2 forintot a villanyszámlán pedig ez a baromság a laptopokhoz kell ott fontos hogy minél kevesebb áramot használjon mert akkor annál tovább bírja az akku de itt desktop pc-nél hagyjuk már ezt nem erre lett kitalálva.

Állítsd vissza az egészet és ne babráld tökéletesen megcsinálták az amd mérnökei mivel eleve automatikusan szabályozza a fogyasztást a hőmérséklet függvényében amihez beleszólásod sincsen.

A feszültséggel jön itt a sok okos de nem azt nézi a rendszer hanem a fogyasztást aminek a mértékegysége a Watt= A x V (Amper áramerősség, Volt feszültség)
Minden 1 milliszekundumban változik a feszültség amit a cpu határoz meg mennyi lesz. A hw info meg a szoftveres mérés csak minden 250ms-umban vesz egy értéket és azt átlagolja szóval ez egyáltalán nem pontos ettől még lesz az 1.5V is 1ms-ig.

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#32382) jokeph válasza HSM (#32380) üzenetére


jokeph
nagyúr

Tudom, hogy nem erre irányult az kérdésed.
Csak megláttam, és hát keveslem, szerintem nem adja vissza a valódi kapacitását a CPU-nak.
Ennyit tud az i5-7600k-m is. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#32383) joco009 válasza HSM (#32380) üzenetére


joco009
tag

Köszönöm átállíom akkor. :R :R :R

(#32384) dzz válasza Create. (#32379) üzenetére


dzz
aktív tag

Baaakkkeeerrr :D Esküszöm nem találtam egyet sem :) Köszönöm!!!

ERROR: '--failure' is not an option. Aborting... ---goo.gl/BFtD86

(#32385) Hencso válasza dzz (#32378) üzenetére


Hencso
Ármester

Nhd 15 nhd14 vagy Be quite dark rock pro 3 vagy be quite dark rock pro 4. Pro 3 volt most fent ph n 15k ba amiért ajándék!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#32386) HSM válasza jokeph (#32382) üzenetére


HSM
félisten

Egy ősrégi Linpack könyvtár van alatta, talán AVX1-el...
Ennek a dupláját dobta még a régi i5-4690K-m is 2014-ben egy megfelelőbb könyvtárral megtámogatva [link] . :DDD

(#32387) jokeph válasza HSM (#32386) üzenetére


jokeph
nagyúr

Vagy úgy. :)
LinX 0.6.5-el nézve nekem is 180 körül alakul, 0.9.6-al meg 180+. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#32388) Zsoltszaba válasza BerserkGuts (#32381) üzenetére


Zsoltszaba
csendes tag

Toljam be autóra a feszt azt csa?

(#32389) Create.


Create.
Topikgazda

Valaki meg tudja mondani, hogy a ccx oc-nál megadott fesz az mit tesz? Konkrétan asrock x570 steel legend az alaplap, de gondolom más asrocklapnál is így van. Mert akkor így már van egy fesz a vidre, egy az llc-nél, meg egy itt a ccx menüben.

(#32390) hoffman_ válasza Zsoltszaba (#32388) üzenetére


hoffman_
nagyúr

kolléga kicsit pontatlan, meg nyers is, de ettől tekintsünk el: nekem úgy fest, sok nyavajám megoldotta az Auto fesz. próbáld meg mindenképp.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#32391) korcsi válasza BerserkGuts (#32381) üzenetére


korcsi
veterán

A teljesítmény problémák hogyan erednek túl alacsony feszültségből, "rossz" OC-ból?

Ha stabilitási problémák vannak, akkor megértem a dolgot, nézzük meg automatikus gyári üzemmódba, mit csinál, de nála, nem hiszem hogy ez okozná a problémát.

Az megvan, hogy az alul feszelés soha nem a "takarékoskodj 2 forintot a villanyszámlán" dologról szólt?

Az utolsó bekezdéshez villamosmérnökként inkább nem fűznék semmit hozzá...

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#32392) Zsoltszaba válasza hoffman_ (#32390) üzenetére


Zsoltszaba
csendes tag

Felraktam a legújabb elérhető biost (x570) lapra.
Auto fesz valahol 1,44 valahol áll. na most az van hogy, ugyanúgy laggol de melegebb is a proci kb 5-7 fokkal(ami még belefér)
Valaki aki tud megoldást segítsen vagy hogy mi a baja ennek mert kezd az idegeimre menni. :D

[ Szerkesztve ]

(#32393) hokuszpk válasza korcsi (#32391) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"A teljesítmény problémák hogyan erednek túl alacsony feszültségből, "rossz" OC-ból?"

úgy, hogy bele van tervezve, hogy valamennyire elje tul, ha nincs eleg kraft. Ha belegondolsz a PBOhoz is szukseges lehet ez a feature, hiszen elkepzelheto, hogy a vrm nem tudja lereagalni a hirtelen allapotvaltasokat. Bar a pbo inkabb azzal operal, hogy magasan tartja a feszt.
viszont ha keves a fesz, akkor meg nemtudja kifutni magat.

"Az utolsó bekezdéshez villamosmérnökként inkább nem fűznék semmit hozzá..."

pedig kivancsilennek a villamosmernoki tudomany legujabb allasaszerint megall-e még az 1W = 1V * 1A .
az AMD azon állitasat meg, miszerint a ZEN architektura masodpercenkent nagysagrenddel tobbszor valt allapotot, mint a korabbi konstrukciók, ( akar miliszekundumonkent ) egyelore senkinek nem sikerult megcafolni.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#32394) hoffman_ válasza Zsoltszaba (#32392) üzenetére


hoffman_
nagyúr

a Windows power plant / energiagazdálkodást végül megnézted?

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#32395) viktorhmv válasza hoffman_ (#32352) üzenetére


viktorhmv
senior tag

A tegnap éjszakám ráment de ma egész nap ment idle-ben a gép és egyszer sem fagyott/indult újra. Remélem mostmár rendben lesz.

Első lépésben uninstalláltam windowsból az összes Asus segédprogramot. Nem segített ugyanúgy fagyott.
Utána BIOS beállítással próbálkoztam (offset + voltage) addig amig egyszer csak a bios is megbolondult es fagyott/restartolt onnan is a gep. Ekkor gondoltam h ez igy mar nem vicces annyira.
Bios gombelem ki ... 5perc ... elem vissza es biztos ami biztos nyomtam egy alapbeallitas ujratoltest a biosban es utana ment fel ujra a win tisztan a nullarol ( mas valasztasom nem is volt mert ekkor mar el sem indult a rendszer).
Mikor a wint nagynehezen feltettem ( ezt most nem reszleteznem) nem telepitettem semmit mast csak AMD chipset drivereket es VGA illesztoprogramot. Ekkor hagytam kicsit menni a gepet idle-ben es miutan nem tapasztaltam restartot beallitottam a biosban a ramokat es kesz.
Semmi mast nem piszkaltam azota sem es ha igy stabil marad akkor nem is fogok.

Grafikai és arculattervezés. Ezzel foglalkozom hivatás szerűen. Ha szükséged van egy lelkiismeretes tervezőgrafikusra akkor dobj egy PÜ-t nyugodtan. www.viktorsebok.com

(#32396) Zsoltszaba válasza hoffman_ (#32394) üzenetére


Zsoltszaba
csendes tag

igen próbáltam azt is hogy maximális teljesítmény és az AMD ryzen high performance verziót is.
Van esetleg még olyan mi leszedhető vagy ami jobb ezeknél? Vagy itt már nics hova tovább?

(#32397) Timer válasza viktorhmv (#32395) üzenetére


Timer
veterán

Akkor megszenvedtél a sikerért, de legalább megy. Így utólag nehéz lesz megmondani, mi és mit kúrt el, mert ahogy írták is fentebb, az AI Suite akár UEFI szinten is módosíthat beállításokat, és olyankor azt is vissza kellene kézzel billenteni. A clear CMOS meg mindig jól jön...

[ Szerkesztve ]

(#32398) korcsi válasza hokuszpk (#32393) üzenetére


korcsi
veterán

Igen, van is ilyen probléma, hogy negatív irányba "túl" ofszet-elve a processzort amelyik nincs OC módba, és jelentős mértékben kevesebb a VID a kapott feszültségtől ott csökkenhet a teljesítmény, néhány százalék eltűnik, nem arról van szó, hogy 200-ból, hogy lesz 50 miközben a CPU és GPU terhelés is leesik.

"
A feszültséggel jön itt a sok okos de nem azt nézi a rendszer hanem a fogyasztást aminek a mértékegysége a Watt= A x V (Amper áramerősség, Volt feszültség)
Minden 1 milliszekundumban változik a feszültség amit a cpu határoz meg mennyi lesz. A hw info meg a szoftveres mérés csak minden 250ms-umban vesz egy értéket és azt átlagolja szóval ez egyáltalán nem pontos ettől még lesz az 1.5V is 1ms-ig.
"
fúú, rendkívül szakmaiatlan, beszél dolgokról, és igaz amit ír, de kérdem én, van e összefüggés a feszültség és ezáltal az áram illetve a teljesítmény között? Mit tudsz befolyásolni, mire van ráhatásod? Adott egy kód, le akarod futtatni, tudod az áram mértékét befolyásolni? Hiszen ettől is függ a fogyasztás? Én nem találom a BIOS-ba az áram beállítására szolgáló opciót, ellenben a feszültségre van ráhatásod és ezen keresztül tudod befolyásolni az áramot, fogyasztást, ráadásul ezen eszközöknél a fogyasztás egy része négyzetesen emelkedik a feszültséggel.

Te ezt írtad: 1W = 1V * 1A . ő nem ezt, és nem mindegy.
Az üzemmód változtatási sebességet értem, bár ha nem lenne üveg hangra járatva a cucc, valószínűleg elég lenne lassabb vezérlés is. Próbáltam hőfoklimitet olyan szépen tartja, öröm nézni, prime alatt 60 fokot beállítva két tized fokon belül tudja szabályozni a hőmérsékletet.
A másik a szoftveres mérés kifejezés, ha valaki ír nekem egy programot a ami hőmérsékletet, feszültséget, áramot mér, ossza már meg.
Ezek rendelkezésre álló adatok, alaplapi, illetve processzorba épített szenzorokból, és az azokhoz kapcsolódó mérő egységekből (SMU, SVI2 TFN, Nuvoton), az, hogy lassabb a mintavételezés csak egy körülmény, állandó terhelés mellett, nem hiszem hogy nagy tranziensek lennének.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#32399) HSM válasza korcsi (#32398) üzenetére


HSM
félisten

"és igaz amit ír"
Én még erre sem vennék mérget. :N

"Minden 1 milliszekundumban változik a feszültség amit a cpu határoz meg mennyi lesz."
Varázsütésre hirtelen akár miliszekundum alatt ott terem a kívánt feszültség egy olyan rendszerben, ami kb. 0-tól 100A-ig kedvére ugrálhat, na persze. :DDD

"csak minden 250ms-umban vesz egy értéket és azt átlagolja szóval ez egyáltalán nem pontos ettől még lesz az 1.5V is 1ms-ig."
Annyi időnként mér, amit beállítottál, és nem átlagol, van aktuális értéke is. Ha van 1,5V is, akkor előbb utóbb az egyik mérésen is látszani fog.

[ Szerkesztve ]

(#32400) hokuszpk válasza korcsi (#32398) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"feszültség és ezáltal az áram illetve a teljesítmény között?"

már elnézést, de van. már említettem, hogy 1W = 1V * 1A ? amiben a "W" a teljesitmeny mértékegysége :D tanultam fizikából. :D
amugy nem is akarom befolyasolni, az atfolyó áramerősséget, van ez az Ohm törvény meg ilyesmi, nyilván ahogy felporog a proci, több tranzisztor kezd el dolgozni, annál nagyobb lesz a proci ellenállása, ami miatt esik a fesz, ugyanakkor megnő az amper ,de erre/ezért van gondolom kitalálva például. a ppt limit, hogy valami mégis gátatszabjon a loerők elszabadulásának.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.