Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:01:26

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ R9 290 / 290X / 390 / 390X téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#266) p87 válasza Abu85 (#231) üzenetére


p87
senior tag

Mivel ha jól tudom a BF4 10.29. jelenik meg Amerikában így stílszerű lenne pont egy héttel bemutatni a 290X-et esetleg a 290-est így szerintem holnapi nap lesz az NDA vége.
Hallgatás beleegyezés. :DDD

(#265) players111:
Na jó, de azért nem olyan nagy tuningot kapott, hogy ne bírná ezt 70-80°C-on jóval halkabban, bár ki tudja mennyire járnak határon.
De amúgy tényleg komolyan nem értem miért nem csinál az AMD már normális ref. hűtést, mert ahogy nézem szinte a 7970 széria ref hűtőjét kapja és már azért ott is remekelt.

[ Szerkesztve ]

(#519) akoska07 válasza westlake (#513) üzenetére


akoska07
nagyúr

Annál te régebbi motoros vagy itt,hogy elkezd a trollkodást,ne tedd. :N
Sok tuningos oldalról ismerhet akárki,ahogy én is. :R

Ha bármivel meg tudnád alapozni azt,hogy a 290X tudása nagyobb a 7990-nél...
Meg,hogy nem is olyan jó az a dual gpu-s 7990... (tudtommal ma nincs ennél jobb-erősebb)
Más esetben teljesen felesleges volt beírnod ezt a hsz-t.

... hosszabítónak ?
Előbb lehet meg kellene kérdezni ki mire-hogyan,hány monitorhoz használja a vga-t a gépében.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#634) daneeeeee válasza Malibutomi (#633) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Linus-nál max tuningon volt a 780 és a 290X is [link], szóval nem alapon. Úgy megeshet, hogy a 780 egy picit gyorsabb lesz.

[ Szerkesztve ]

(#753) KillerKollar válasza hash99 (#749) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Hát én mindig ref kártyát vettem,most is ref 290x CF lesz,tuningolni nem fogom.

(#865) Firestormhun válasza Malibutomi (#864) üzenetére


Firestormhun
senior tag

Van aki próbálkozik tuninggal gyári hűtéssel.

AMD R9 290X - 3DMark '13 OC run

Ez csak 80%-os venti fordulattal készült, van benne tartalék még. ;]

[ Szerkesztve ]

...

(#895) KillerKollar


KillerKollar
senior tag

Nézegetve pár tesztet kicsit azért aggódni kezdtem,szerintetek a Corsair HX 850 wattos tápom elég lesz 2 R9 290X-nek CF-ben,ha nem tuningolom őket de "uber" mode-ban mennek?A konfig többi része:
ASRock Z77 Extreme4,Intel Core i7 3770K@4.5 Ghz,8Gb DDR3 Kingston HyperX RAM
Nem lenne őszinte a mosolyom ha egy ilyen kiadás után még egy rohadt drága tápegységet is vennem kéne,tekintve hogy azért ami most van az se egy olcsó darab...

[ Szerkesztve ]

(#1019) KillerKollar válasza ricshard444 (#1017) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Több külföldi fórumon is utánakérdeztem a dolognak,itt például az AMD hivatalos fórumán,megosztóak voltak a vélemények,de a nagy része azt mondta hogy ha nem tuningolok bírnia kell,de határeset,ha kicsit húzom a kártyákat,vagy esetleg bekerül valami még a gépbe ami többet fogyaszt mint az előző hardverelem már lehet hogy kevés lesz a táp.Idézek:" I would not recommend running two 290X off that power supply, I would not do it myself, and just because a PSU has protection against catastrophic failure, it does not have protection against voltage droop below 11.8v, or insufficient amperage, both of which can lead to BSODs as well as potential data loss and disk corruption. " Úgy tűnik igaza lett :/
players111:Hát nem tudom,Heaven,Crysis 3 alatt ment,amennyit próbáltam,de metro alatt nagyon hamar megnyalta a fagyit,1 loop-ot futtattam,kb olyan 2 perc után már fagyott is.

[ Szerkesztve ]

(#1241) xFLOWEx


xFLOWEx
tag

Sziasztok !

erdemes lenne erre a 290x-re most beruhazni ? Termeszetesen nem anyagi okok miatt kerdezem, mivel minden csucskartya elete legelejen a legkevesbe koltseghatekonyabb, hanem arra iranyul inkabb a kerdes hogy megbizhatoan nem tul melegen es stb tuningkepesen mukodik ? valakinek van tapasztalata ? :R :R

[ Szerkesztve ]

(#1326) westlake válasza Malibutomi (#1325) üzenetére


westlake
félisten

Én hiszek a gyári adatoknak. Azok szerint a 290X 40 wattal többet eszik, min a 780Ti. 40 watt egy videokártyánál kicsit sem elhanyagolható. Nagy kérdés még a tuningpotenciál is. Minden kérdésünkre csak a 780Ti megjelenése után fogunk csak választ kapni.

Egyébként egyáltalán nem oda írkálok, ahova kellene. Elvégre van AMD vs. NVIDIA topik is. :U

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#1624) SkyS1gn válasza Seikai (#1619) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Matrix ismerőstől hallva lehet még rosszabb tuningos mint a DCII, szóval 280X DCII!

De ez nem is ebbe a fórumba tartozik, még csak 33%-ban se. Mivel ez 290/290X topic :)

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1626) MastR válasza Macka (#1620) üzenetére


MastR
tag

Macka: GPU Tweak-ben - Settings - Tune - GPU Voltage és ott van mág a Power Target is. pipáld be és már rángathatod is a feszt. :D De csak lassan a testtel. Mert a Tuning nem épp úgy működik már mint régen:)
Láttam hogy a többiek már szúrogatják be a Firestrike, meg 3DMark eredményeket, és hát kiváncsi lettem én is hogy hogyan szalad a 290X :) felrántottam ám 1200MHz-re a Gpu-t adtam neki egy minimális feszt. Le is futott, de még ki kell ismerni a Power limit és a Hőmérséklet limit csuszkát is, mert a közelébe se ment a GPU frekvenciám az 1200-nak. és ez meg is látszott az eredményen. szóval ügyesen kell lavírozni a felvett teljesetítmény a max hőmérséklet között úgy hogy minél többet tudjon a kártya a legmagasabb frekvencián üzemelni.

(#1929) Malibutomi válasza #35434496 (#1927) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Mondjuk amennyibe a te karid kerül, egy kb. ugyanilyen szinten tuning+custom 290x az ellenfele. :)

(#1939) Malibutomi válasza #35434496 (#1937) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

A max órajeles teszt nem a kártyatípus tudását, hanem a silicon lottery szerencsét hasonlítja össze.
Föleg hogy tiéd kb. a legtuningosabb 780 az országban. Alapórajeleket lehet összehasonlítani, vagy várni fél évet, amíg itt a 290-ek közül is lesz egy hasonló kiemelkedö tuningos darab mint a tiéd.
Ref kártyát a csúcsbólisszerencséstuningos-sal összevetni kissé fura lenne.

(#1990) Darko


Darko
senior tag

Egyes hírek szerint idén már nem jönnek ki a nem ref. hűtős változatok, én meg nem várnék a vétellel 2014-ig, ha nem muszáj. Mit gondoltok, ha veszek egy ref. hűtős változatot (290 nonX) és teszek rá valami komoly hűtést, elérhetem vele azt a szintet amit a majdan megjelenő nem ref. hűtéssel jelentkező kártyák tudnak? Gondolok itt a hangerőre, hőfokokra és a jobb hűtés miatti tuningpotenciálra.

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#2022) Tirexi válasza Motion_Blur (#1833) üzenetére


Tirexi
addikt

Ez egy tuningolt 290-el készült? :F

Szerk.:
Itt kaptam választ: (#2010)

[ Szerkesztve ]

(#2071) Tirexi válasza mcwolf79 (#2070) üzenetére


Tirexi
addikt

Szerintem azért lett olcsóbb a 290 a 780-nál mert sajnos a hangja és a hőfoka sok embert elriaszt és AMD pap ezzel kompenzált. Nem elég, hogy a CPU tuningtól melegednek az alaplapi mosfet-ek meg még a kártya is rátesz egy kicsit.
Én már egy Asus 290X DC2-t várok és annak a tesztjét. Kíváncsi leszek az eredményekre és az árra.

Amúgy az oké, hogy húzható a 290 is de akkor még hangosabb és melegebb lesz. Mert ugye nem fog itt mindenki vizezni.

[ Szerkesztve ]

(#2149) Hoorus


Hoorus
őstag

Sziasztok

A feszültségeket lehet szabályozni a 290 kártyákon? Hétfőn lesz meg a "Sapphire matricás" példányom és hamarosan megy majd rá egy Accelero ex3 is, de még mielőtt megvenném ezeket, tudni szeretném h mire számíthatok tuning ügyileg. :) Remélem nincsenek kiherélve ezek a karik egy fesz.lock-al.. :))

(#2255) Hoorus


Hoorus
őstag

Sziasztok

Első eredményeim egy Sapphire R9 290 karival (alapfeszen ment végig):

alap: 947/1250 (VALID)

1100/1400 (100 %-ra állított venti mellett futtattam, nem akartam megsütni :DDD ) (VALID)

GPU-z tuningnál

[ Szerkesztve ]

(#2380) Asbee


Asbee
veterán

Nem váltott véletlenül valaki 7970-ről 290-re? Szerintetek van értelme? 7950-et használok 7970Ghz szintre húzva. A 290 is vizezve lenne, így tuning ott is játszana. Mi a véleményetek?

(#2393) KillerKollar válasza tegbashar (#2390) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Annak a CPU-nak 220 Wattos a TDP-je,az R9 290X-nek 300,2 darabnak 600,ez már 820 Watt és még sehol a gép többi része+ha tuningolni is szeretnél...1200 Wattos táp el fog kelleni.

(#2462) mcwolf79


mcwolf79
veterán

290-et mivel lehet/kell tuningolni?
Mert CCC-ben kikapcsoltam az Overdrive-ot, MSI AB-ben felhúztam az értékeket (+50 % Power target, 1045-re a GPU-t, 1350-re a VRAM-ot, 100 % ventifordulat,feszültséghez nem nyúltam),de semmi sem történt. 3D Mark alatt ugyanúgy alapórajelen futott a VGA :F

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#2470) westlake válasza MPowerPH (#2466) üzenetére


westlake
félisten

Nem mi járunk csukott szemmel, hanem te. Mutass már másik olyan tesztet (ne a PH-sat), ahol az R9 290X és a 780 Ti között csak 2%-os a teljesítménybeli eltérés. Nem csak egy tesztet kellene elolvasni, hanem mondjuk négyet. Arról már ne is beszéljünk, hogy az R9 290X-et még egy normális léghűtéssel sem olyan szinten tuningolni, mint egy 780 Ti-t. Persze ott van az a ~30k többletköltség a 780 Ti-nél, de ezt senki nem is tagadta és te sem ár-érték arányról beszéltél.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#2503) #35434496 válasza Pug (#2502) üzenetére


#35434496
törölt tag

290/290x esetében beszélünk túlzott tuningrol? +20MHz? :DDD

(#2517) MPowerPH válasza westlake (#2470) üzenetére


MPowerPH
félisten

A techpowerup-os teszttel is az a probléma, ha pl. a 3 monitoros felállást nézem, hogy láthatóan nincs különbség a quiet és az uber mod között.(azt meg már meg sem elmlítem, hogy a sima 290 is közel ugyan úgy teljesít ) Ha ez nektek nem tűnik fel, azzal nem tudok mit csinálni....
A tuningpotenciálról pedig annyit, hogy alap órajelhez képest tényleg nincs sok benne. De a tesztek alatt mért 800-860MHz-hez képest(mert igen, pont a techpowerup nézte meg, mennyin ment a vga a tesztjeik alatt átlagosan... ) azért ott van még 300-350MHz minimum, alapfeszen. Custom hűtővel meg 1250 körül lehet a végük, még emberi fesszel, rendesen lehűtve. Az meg már +400-450MHz a mostani működési órajelhez képest.

players111: Én két dologra várok... Custom hűtős példányokra, és a Mantle -ra. Utána vagy 290X CF, vagy ha tényleg nem azt hozza, amit várok, akkor kiadok 150-200 fonttal többet, és 780Ti. Mert egyenlőre úgy áll, hogy egyik single kártya se elég 5760x1200-ra...

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#2552) MPowerPH válasza ricshard444 (#2551) üzenetére


MPowerPH
félisten

Kérdés, hogy a tuningpotenciálja hogy alakul... A 290-et a 'selejtes' 290X chipekből hozták össze? Volt már ilyen a HD7950-el is ugye. És egyik sem bírta az 1200-as órajelet benchekre(legalábbis amikkel dolgom volt), amit egy 7970-es 24/7 is vitt.

Holnapig várok, addig keresgélek.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#2798) tibur5555


tibur5555
csendes tag

Van itt olyan, aki Chieftec CTG 500-as táppal használja az R9 290-ét?
Intel i5 4670 mellé, semmi tuning. Ha nagyon nem ajánlott, akkor R9 280x-et veszek, de az azért mégsem ugyanaz (GTX 660ti-től váltanék).

(#2818) SzlobiG válasza #35434496 (#2814) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ez csak abunak az állítása simán mennek tuning mellett a már bevizezett 290-ek kár szítani a tüzet ezzel.

[ Szerkesztve ]

(#2942) janos666 válasza Abu85 (#2936) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

És mi mindent vesz figyelembe akkor, mikor arról dönt, hogy stabil lesz-e egy órajel, vagy sem.

Például rárakok egy fc vizesblokkot, 95 °C-n hagyom a hőmérséklet-, de feltolom az adott kezelőfelületen (tetszőleges kompatibilis "tuning program") elérhető maximumra a fogyasztás limitet, aztán elkezdem lépcsőzetesen feltolni az órajel célértékét.
Egyszer csak találok egy órajelet, amin hibázni kezd (lefagy a szoftver vagy driver, stb), tehát továbbra is el tudok menni kézzel addig a pontig, ahol az én véletlenszerű órajelmaximumom van, vagy könnyen futok bele hamarabb egy bevésett "sanity limit" félébe, ami fölé nem enged próbálkozni (függetlenül attól, hogy hol áll a PC szoftverben az órajel célérték, vagy akár a feszültség -ha lehet szabályozni- csúszka)?

Tényleg. Már foglalkoztam ezzel, hogy nekem unlock-olható 290 kell.
Fesszabályzással viszont mi a helyzet? Minden kártya engedi a megfelelő BIOS és/vagy szoftver párossal értelmes keretek közt, vagy csak külön OC változatok?

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#3044) p87 válasza ÁdiBá (#3039) üzenetére


p87
senior tag

Ha én vennék 290X-et mindenképp terveznék egy hűtőcserét, veszett hangos gyárilag ha nem akarod, hogy ugráljon az órajel és még tuningot is akarsz. Amúgy elég jó tuning potenciál van még benne ezt kihozni is csak jobb hűtővel lehet és érdemes ha nem akarsz fülvédőt használni.

Nagyon jó ki GPU és kártya csak nem a gyári hűtővel, ha nem olyan sürgős akkor még várhatsz pár hetet hátha jönnek már a non-ref modellek, de lehet már csak jövőre lesznek.

Nem tudom milyen távra tervezel, de ha min. 1 év akkor pláne AMD mellett maradnék a Mantle miatt, a Kepler már nem egy hosszútávú befektetés.

[ Szerkesztve ]

(#3045) Mr Bond 007 válasza ÁdiBá (#3039) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Semmi gond velük, de ha húzni akarod akkor várj a tuning verziókra! Én is 290x-et akartam, de alig van difi teljesítményben közte meg a sima 290 között (árban viszont bőven van). Szerintem refből hülyeség x-est venni.

[ Szerkesztve ]

(#3111) MastR


MastR
tag

Na akkor megosztanék veletek egy kis érdekességet a "Mekkora táp kell a 290X-nek tuningnál"témában :DDD
Van nekem egy csodálatos Gigabyte Odin Pro 800Wattos tápom ami ilyen fél moduláris kialakítású, 2db 8 pin PCI-E csati fixen bekábelezve + 2db moduláris jelleggel bedugható ha SLI, vagy CF-re vágyna az ember.
itt van az amper kiosztási táblája.
Amikor meglett a kártya rákötöttem a fixen bekábelezett 2 db PCI-E csatira, és most jön a lényeg. A kártyával nem volt semmi baj, de kb 1220 MHz-es GPU mag feletti tuningnál, letérdelt a Táp :DDD Azalatt minden oké volt. Ez fölött a 290X megfogta a tápot. Elkezdtem nézegetni, hogy mit lehetne ezzel kezdeni, és akkor vettem elő a tápnak a kistábláját is. és látom hogy 2x 18A-es és 2x 25A-es ággal rendelkezik. és a fixen bekábelezett csatik bizony a 18Amperesek :((( Bekötöttem a moduláris csatikkal a 2x25Amperes ágba és azóta minden oké! Most már nem a táp a kevés! azóta már az 1270-et is elértem, de úgy néz ki itt lesz a kártya vége. Szóval nézzétek meg a tápotok mennyi ampert tud a 12V-os ágon, meg azt is, hogy olyan régimódi-e mint az enyém, hogy 4 felé van osztva, vagy 1db 12V-os ág van de az egy brutál nagy Amper mennyiséggel.
Sok sikert :C

[ Szerkesztve ]

(#3116) MastR válasza ÁdiBá (#3114) üzenetére


MastR
tag

GPUTweak az Asus gyári tuningprogija, azzal húztam, de az MSI Afterburner is jó,de úgy vettem észre hogy a 290X-hez jobb a GPUTweak. Biztosan lesz Custom hűtős verzió, és megéri rá várni hidd el. Egy Custom hűtős 290-lesz a Best Buy kategória, amikor megjelennek. Ha szerencsénk (szerencsétek) van akkor karácsony előtt, és lehet nyúzni a szünetben, ha nem akkor január...

(#3378) N.Ferry


N.Ferry
senior tag

Tulajdonképpen akkor a mantle annyira új cucc lesz,hogy elég lesz neki egy 800-on járó 290 is?
Nehéz elhinnem,hogy ami eddig a legtöbbet segített(a minél nagyobb tuning),az lesz most a legrosszabb dolog,amit tehetek a kártyával.
De akkor tulajdonképpen minek is fognak kiadni 1000+ os oc-zott costum hűtős vga-kat,ha mind befog hasalni mantle alatt??

Rettentő kíváncsi leszek rá....

(akkor mondjuk a mostani vaporomat,ami jelenleg 1175-ön jár mennyire kellene kb. visszavenni,hogy bírja a mantlét,és ha jól értem ez nem is lenne baj,mert sokkal gyorsabb lenne?)

[ Szerkesztve ]

Walking Dead

(#3574) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Érdekes azért ez az összevetés az előző kártyámmal:

A GPU és VRAM órajel azonos (a régi tuninggal, az új alapórajelen, de hidegen indítva és még az előtt készült a kép, hogy visszaveszi az órajelet a melegedés miatt).
A két kártya egy Z68 lapban szomszédoskodik (szimmetrikus PCI-E sávkiosztásban). A memóriaméret nem igazán lényeges, de ott négyszeres, a memória sávszélben, ami elvileg számít, ott kétszeres a különbség (persze mindig a 290X javára).
Ezen túl a leglényegesebb különbség nyilván az, hogy 95%-al több a számláló, bár VLIW5<->GCN, vagyis talán kerekíthetjük és mondhatjuk, hogy a duplája (még többnek kéne mutatkoznia).
Ehhez a HD5850 saját bevallása szerint 1.275V*73.2A=93.3W-ot, míg a szintén GPU-Z olvasat szerint a 290X 1.000*180A-t, tehát durván kétszer annyit fogyasztott (itt kerekítve írtam, mert a másik kártyával ellentétben itt 17x és 19x közt mászkált). Mondjuk gyanúsan alacsony a HD5850 fogyasztása, de ennyit mutatott, multiméterrel nehéz lenne rámérni. Így külön vicces, hogy itt is épp kétszeresre jött ki a különség.

Szóval ilyen nyers OpenCL compute teljesítményben (legalább is ebben az egy tesztben) én egyáltalán nem látom azt a fejlődést, amit 4 év alatt remélne az ember. Főleg, hogy a gyorsabbik kártya kb. kétszeres áron került a boltokba 4 évvel később, mint a régebbi a maga idejében. Szóval erősen sarkítva, 4 évvel később megveheti az ember ugyan azt kettő helyett egy GPU formájában, persze kettő áráért plusz borravaló (ami a magasabb ÁFA). :DDD

De amit végképp nem értek, hogy ezek után miért is érte meg olyan sokaknak kifosztani a boltokat 290-ekért, hogy ezekkel farmolják a Litecoin-t. Szinte egyáltalán nem tűnik hatékonyabbnak, csak alaplap+CPU az, amit spórol, na de a HD5850-em már szinte ingyen se akarja elvinni senki, a 290 pedig azért "valódi pénzből" kerül nem is annyira kevésbe (a különbözet kifut két alaplap+CPU kombót, ami már ilyen 6 kártya, amit kap két tábla csokiért). :U
És ebben még nincs benne, hogy belátható időn belül elkezdi visszavenni az órajelet, ha átmelegedett és elfogyott a fordulatszám limit miközben megsüketül az ember.

Mielőtt valaki félreértené, én nem erre a célra vettem egyik kártyát sem és nem is a grafikai vagy más egyéb teljesítményüket méltattam, csak mikor olvastam a hírt erről, hogy hiány van a 290-es kártyákból a farmerek miatt, akkor kezdtem kicsit nézegetni ezt a témát.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#3606) N.Ferry válasza Abu85 (#3589) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Bocs,hogy megint hülyeségeket fogok kérdezni,de nekem akkor se tiszta ez a mantle... :U
Tehát azt állítod,hogy annyira jó lesz,hogy vissza kell fogni a vga-kat,és még úgy is sokkal gyorsabbak lesznek,mint dx alatt oczva? :F :U

(miért hihetetlen ez nekem? )
De ha nem szabad tuningolni őket,mert elvileg akkor nem is kell nekik,annyira szuper lesz minden,minek kell neki a 95fok?Vagyis ha pl. levizezem többet "ártok" neki mint amit használ? :F

Ezek szerint akkor a ref. 290 is bőven elég,nem kell a costum hűtésre várni,mivel úgyis elég lesz neki kb. 800mhz,amin a hűtő már nem üvölt?

Kérlek világosíts fel,mert ez nekem magas...
:R

Bf4-hez meg annyit hogy azon kívül hogy a táj,és egyéb effektek nagyon szépek,ugyan olyan szar mint pl.a 3 évvel ezelőtti fps-sek...
Gondolok itt az npc-k viselkedésére,fizikájára,kidolgozottságára,stb...
Nekem ez az "előrelépés édes kevés ennyi idő távlatában... :U

Walking Dead

(#3716) janos666 válasza Tomdriver (#3698) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A 650-es Corsair TX nálam fel sem pörög vagy melegszik, ha egyszerre teker OpenCL számolgatást egy tuningolt HD5850 és egy 290X. Bár a CPU ilyenkor idle, de a CF rendszer játék közben nem dolgoztatja meg ennyire a kártyákat, és nálad az plusz 100W. Kártyánként max 250W, az 500 abszolút csúcs, és a CPU se nagyon megy 200W fölé, ha nem feszeled agyon és nem linpac-al számolod ki csilliószor a Pi értékét. A maradék elég a lapnak és egy-két HDD-nek.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#3814) GhostRider23


GhostRider23
tag

Sziasztok. Szeretnek vasarolni egy 290x et es az lenne a kerdesem hogy ez a Arctic Cooling Accelero Xtreme III nevu huto meghutene -e es lehet -e tuningolni a kartyat mondjuk 1100 mhz fole?

(#3826) ricshard444


ricshard444
veterán

Raporogtem a 290 temara, elobb vagy utobb itt kotok ki, remelem elobb :P
Amit elvarok tole, hogy az 1200n jaratott 7970-t nyomja le es adja az eleterzest + egy elvarhato tuningpotencialt.

Vannak dolgok...

(#3827) Macka válasza ricshard444 (#3826) üzenetére


Macka
veterán

Hát ha tuningpotenciál, akkor 290. Az X-en túl sokat nem lehet húzni. :W

(#3828) GhostRider23


GhostRider23
tag

Tudtok valami jó hűtést r9 290x-re amit meg lehet oldani és jól lehet tuningolni a vga-t ?

(#3917) Asbee válasza ricshard444 (#3914) üzenetére


Asbee
veterán

Én majdnem 780-at vettem de végül maradt a 290-nél és nem bántam meg. Alapfeszen 1150-et megy a gpu, még szinte sok is nekem FHD-ra. Refet viszont felejtsd el, ha tuningolni is akarsz. Ha csak nem cseréled a hűtését. :)

(#3915) Macka: Igen, a kisebbhez állítja.

[ Szerkesztve ]

(#3983) Macka válasza Abu85 (#3981) üzenetére


Macka
veterán

Tudtam, hogy a Mantle-val fogsz jönni. Már annyiszor mondtad, hogy ha kb. álmomban felkeltenek, akkor is fújom, hogy a Mantle a megváltó és nem lehet majd tuningolni, mert a 290X is visszaveszi az órajelét 700-ra úgy, hogy 20-30 % teljesítménytöbblet lesz.
Maradjunk annyiban, hogy a mantle@bf4 kombinációról eddig még csak egy félperces videót nem láttam. Tudod ezzel az a helyzet, hogy hiszem, ha látom...
De legyen így.

(#4101) daveoff válasza Asbee (#4095) üzenetére


daveoff
veterán

Miért linkelted be a saját hozzászólását? ;] :DDD

Komolyra fordítva a szót, én is beújítottam egy ref 290x-et. Eddig teljes mértékben elégedett vagyok, azt kaptam, amit vártam, hiszen tudtam milyen hátrányokkal kell számolnom. Egyedül a tuning képességeiben vagyok kicsit csalódott, de még tesztelés alatt van a kártya. UBER módban használom a kártyát, meg se mozdul az órajel, végig 1000MHz-en megy, a hang meg számomra nem kirívó, zárt házban(oldallap fent) van lent a földön, így igazából sokat nem hallok belőle(7db rendszer venti is maxon pörög).

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#4119) MastR


MastR
tag

ASUS Radeon R9 290X DirectCU II OC

Az egyedi tápellátáson kívül különlegesség az is, hogy a friss videokártyák nem Elpida és nem is Hynix, hanem Samsung gyártmányú GDDR5-ös memóriachipeket kaptak

A tuning nélkül érkező modell 499 euróba kerül, megemelt órajelekkel dolgozó társa azonban várhatóan néhány (5-20) euróval drágább lesz

Hoppá ;]

(#4130) MastR válasza Drizzt (#4128) üzenetére


MastR
tag

Szerintem a Custom hűtős kártyák hangszintjén már nem kell rugózni, mert idle úgysem hallod...
játék alatt ha fülessel nyomod a gamet, akkor sem hallod, ha meg hangszórón, akkor meg azért nem...

Szóval szerintem az új ram és a hűtő egyben helyére tette a dolgokat 290(X) vonalon! Bravó!
Várom hogy megjelenjenek :) bár nekem már megvan és halkabb és hűvösebb is :) talán még tuningosabb is ;]

(#4192) Asbee válasza ricshard444 (#4191) üzenetére


Asbee
veterán

Reffel is lehet tuningolni, csak a zajt bírd. Én 1050/1250-en használtam egy ideig a 290-et, saját ventiprofillal úgy hogy több óra bf4 alatt nem ment 87 fok felé. Így olyan 60-61%-on volt max a ventifordulat, ami nekem éppen a tűréshatár.

[ Szerkesztve ]

(#4193) ricshard444 válasza Asbee (#4192) üzenetére


ricshard444
veterán

A hang negatívum már a "kell egy 290" gondolatának megszületésétől kezdve, egy 7970 @ 1200 nem mondom, hogy nem volt elég, de azért botladozott néhol.
Hang/teljesítményre visszatérve:

A ref 7970-mnél az zavart igazán, hogy nem ment valami jól tuningban, a hangerőt még úgy ahogy elfogadtam, hogy ott van és rágja a fülem, ha a 290 netán túltesz rajta, akkor is a sebesség lesz elsősorban a döntő tényező.Van kétségem efelől, hogy egy 1200/1800-s 7970 után mit tud nyújtani, vajon ott van benne az az erő ami hiányzik a Tahitiből /effektíve játék alatt, optimalizálás hiányát is tekintve/

Vagy vegyek occsóér' egy 670/7950-t aztán hagyjam el az élsimítást meg a max grafikát és kíméljem a fülem ;]

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#4194) Asbee válasza ricshard444 (#4193) üzenetére


Asbee
veterán

Úgy tűnik alapfesz 1100 körül mennek. Én 7950 után érzem azért az erőt ami benne van, igaz csak 7950 volt de ha kellett ment 1300-at a gpu. 1100-en a 290 olyan 15%-ot gyorsul. Refet én hosszú távon tuningal nem ajánlom, max egy custom hütő rá később (peter 2 pl). 7970 után talán egy jó tuningos 7950, 670-et tutira nem. :D

[ Szerkesztve ]

(#4196) daveoff válasza ricshard444 (#4193) üzenetére


daveoff
veterán

Nekem eddig nincs túl jó tapasztalatom tuning szempontjából. Az enyém már 1100-on szemetel, a memória tuning meg BS-hez vezet. Hétfőn érkezik egy másik 290X, és amelyik jobb tuningban azt tartom meg, a másik megy eladásra. Viszont a kártya alap órajelen is brutál erős, nekem is volt nagyon sok 79xx kártyám, köztük volt jó néhány tuningos darab is, de a 290X messze felülteljesíti. És sokkal simábbnak tűnik vele a játék, alacsonyabb fps-nél is. A ref hűtőtől meg nem kell annyira félni, túlzásokba esnek páran ezzel kapcsolatban. Szerintem akinek volt ezelőtt ref AMD kártyája, annak nem okoz csalódást ez sem. Az hogy 94°C-on darál játék alatt a kártya végig meg nem olyan nagy gond, mert szépen kitolja a levegőt hátul, így nem fűti fel a házat.

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.