Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:54

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed olvasd el a Témaösszefoglalót, a Téma tudnivalókat vagy használd a keresőt.
Az esetek nagy többségében megtalálható a válasz!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14651) SzlobiG válasza gyuribácsi88 (#14609) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nálam is ennyit bír a gpu hiába feszeltem nem ment többet, ellenben alulfeszelve viszi az 1380-at. :))

(#14652) Hobbbyt válasza #02119936 (#14647) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Az MSI-nél gyárilag 180 watt a TDP limit.. és talán az egyetlen egy kártya a kínálatban ami FurMark alatt is tartani tudja a boost órajeleit. (nekem 1270-1280 mhz között ingadozott gyári beállításokkal) Szóval szerintem csak beállítás kérdése. Azt már szépen prezentáltam, hogy lehet 260 wattot etetni vele átlagosan. :D

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#14653) távcsőves válasza R3laX (#14650) üzenetére


távcsőves
senior tag

Jobb lesz törölni azt a kotvány programot, alaplapot sem mindig tudd frissíteni.

[ Szerkesztve ]

(#14654) Macka


Macka
veterán

Sziasztok! A ref hűtős 470-nek mennyire elviselhető a hangja és a hőfokjai? Szabad venni ilyen kártyát használtan?

(#14655) vaki


vaki
aktív tag

Sziasztok!

Van egy lehet hogy nagyon hülye kérdésem: a hétvégén ha minden igaz boldog tulaja leszek egy Asus Strix RX470-es karinak. Ahogy a weboldalukon olvastam, ezen 6 tűs tápcsati van, viszont a tápomon a kivezetés 8 tűs. Kell ehhez valami átalakító, vagy csak simán rárakom?

Illetve olvastam tesztekben, hogy terhelve nagyon agresszív a hűtési hang, lehet valahogyan ventilátorprofilt állítani rajta BIOS mókolás nélkül? Inkább legyen 5-10 fokkal melegebb, csak halkabb....

A felhasználóbarát felhasználó

(#14656) varmi2 válasza vaki (#14655) üzenetére


varmi2
nagyúr

az a 8 tűs tápcsati általában szétszedhető 6+2 csatira.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#14657) távcsőves válasza vaki (#14655) üzenetére


távcsőves
senior tag

Lehet, egyszerűen a temp targetett wattmanban 75c állítod. Rögtön csendesebb.

@:Macka: miért ne szabadna, ez ár kérdése. Egy alulfeszelés/finomhangolás rengeteget segít. (bármelyik kártyának) Keress youtubon rx480 undervoltage videót. AdoredTV feltöltőnek van egy piszkos jó videója a témában.

(#14658) sakal83 válasza távcsőves (#14657) üzenetére


sakal83
addikt

Kérhetnék egy kis segítséget egy MSI GTX480 Gaming és/vagy XFX GTR RX480 tulajtól:

Arra szeretnék választ kapni, hogy a fenti vgak visszaveszik-e a VRAM frekvenciát ha két megjelenítő van használva, illetve hány fokon üzemelnek IDLE (netezés, filmézés) alatt vgak?

Köszönöm, ha valaki tud és segít is :R

Bocsánat, nem Neked szántam, csak véletlen volt :B

[ Szerkesztve ]

(#14659) varmi2 válasza sakal83 (#14658) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nekem netezés alatt, álló ventikkel 40C alatt van, bár nekem jó a ház szellőzése. Msi féle rx480

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#14660) milszab


milszab
senior tag

Eddig úgy gondoltam mivel 100wattal kevesebbet eszik egy 480-as mint a mosatni 280x-em, nem fogja majd fűteni a házat, halkabb lesz stb. De itt olyan hőmérsékletekről írtogattok, ami nem hogy kevesebb néha még magasabb is. Most akkor hogy van ez? Vagy nem függ össze a két dolog?

(#14661) sakal83 válasza varmi2 (#14659) üzenetére


sakal83
addikt

De két megjelenítővel használod?

Köszi azért

[ Szerkesztve ]

(#14662) varmi2 válasza sakal83 (#14661) üzenetére


varmi2
nagyúr

Egyel. Ezért sem írtam semmit arra a kérdésedre. Csak arra válaszoltam, amiről van tapasztalatom.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#14663) bozont válasza sakal83 (#14658) üzenetére


bozont
veterán

Nekem Gaming X van és nem veszi vissza. Sőt, egyik AMD vga sem. Ez már jóideje fennálló "probléma" amit valahogy nem akar megoldani a cég. Olyan 40-50 fok között mozog idle ha jól emlékszem, de délután tudok pontosabbbat mondani, ha hazaértem.

(#14664) sakal83 válasza bozont (#14663) üzenetére


sakal83
addikt

köszönöm szépen. Privit is nézem, ha esetleg azon küldenéd. illetve van--e házhűtésed?

Várom a választ. Sorsdöntő lenne, mert maradnék az AMD-nél, de félpasszív működő képessége sorsdöntő

(#14665) Simi37 válasza milszab (#14660) üzenetére


Simi37
őstag

Hat ez nem ilyen egyszeru. 28 vs 14 nm. Sokkal kisebb feluleten ad le nem aranyosan kisebb hot.

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#14666) füles_ válasza Macka (#14654) üzenetére


füles_
őstag

Szia!
Alulfeszelve állítólag teljesen elviselhető a hangja és a hőmérsékletértékei is. Van itt olyan aki így használja.

(#14655) vaki
Hali!
Igen, a Strix 470-nek elég szarok a gyári beállításai, de egy 75 fokos célhőmérséklettel, alulfeszelve, kitolt power limittel élhetővé lehet tenni azt is.

(#14660) milszab
A 280X-ek elég sokat zabáltak ezért az AiB partnerek is komolyabb hűtést terveztek rájuk. RX 480-asra nem kell akkora hűtés, mert csak feleslegesen drágítaná a kártyát.
A jobb féle RX 480-asok 70 fok körül tanyáznak szinte teljesen néma működéssel. A jobb 280X-ek is megálltak 70 foknál, viszont hangosabbak is voltak.

[ Szerkesztve ]

(#14667) windlord


windlord
őstag

Alulfeszelesnel mivel teszelitek a stabilitast?
Este neki szeretnek ugrani az msi480-nak.

[ Szerkesztve ]

(#14668) Sgt. Chris válasza füles_ (#14603) üzenetére


Sgt. Chris
aktív tag

Hát az alap órajele 3,2 ennek a 955BE CPU-nak, így a 3,6 már tuning :-) Nagyjából 3,8 a vége, de ott erősen melegszik már...a fesszel meg nem akarok variálni. Az NB és a HT frekiket is variáltam már, komolyabb előrelépés nélkül ...így marad a 2000/2000.

ASUS ROG Strix B350-F, AMD Ryzen 5 1600, 2*8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX, ASUS RX470 4GB STRIX, Samsung EVO 970 250GB+Adata SP920 128GB SSD, 1TB+2TB WD HDD, FSP Hyper 600W

(#14669) füles_ válasza windlord (#14667) üzenetére


füles_
őstag

Én 3DMark Firestrike-al vagy TimeSpy-al szoktam. Kicentizni nem kell a feszültséget, ha egy adott értéken már kifagy arra érdemes rárakni olyan 20mV-ot.

(#14670) lordjancso


lordjancso
senior tag

Sziasztok!
VGA cserén gondolkozom (teljes konfig a nevem alatt) és az alábbi kártyát néztem ki magamnak:

ASUS STRIX-RX480-O8G-GAMING RX480 8GB GDDR5 OC PCIE

Elsősorban a hűtés miatt választanám ezt a modelt.
A kérdésem az, hogy ajánlanátok-e másik kártyát az asus-szal szemben?
Köszi!

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#14671) windlord válasza füles_ (#14669) üzenetére


windlord
őstag

Milyen progit hasznaltok a tuningra?

Illetve FS alatt alulfeszelve ugyanazt a pontot kell kapnom mit normal esetben, igaz?

Mi a bevalt cucc?
Wattman, AB, Trixx?

[ Szerkesztve ]

(#14672) varmi2 válasza lordjancso (#14670) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ha a hűtés a lénye, akkor msi gaming vagy shapphire nitro+. Más különben ha nem a hűtés a lényeg, akkor az az asus sem rossz, csak foglalkozni kell vele.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#14673) füles_ válasza lordjancso (#14670) üzenetére


füles_
őstag

Szia!
Jó cucc a Strix 480, csak érdemes a temperature target-et 65 fokról felrakni 70-75 fokra, mert amúgy eléggé hangos.
Az MSI Gaming és az XFX GTR kettő ventillátorral ugyanúgy lehűti a kártyát, mint az Asus hárommal. Nem mellesleg az Asus szokott lenni a legdrágább, aztán az MSI, majd az XFX GTR. Nem igazán éri meg a felárat az MSI-vel vagy az XFX-szel szemben, esetleg csak akkor ha extrém tuningra szánod.

(#14671) windlord
Én Wattman-t szoktam használni. Ez a legegyszerűbb progi tuningra és alulfeszelésre. Csak arra ügyelj, hogy könnyen összeakadhat másik 3rd party programmal, páldául az Afterburner-rel.

Ha durván túl van feszelve a kártyád, akkor alulfeszeléssel még teljesítményt is nyerhetsz, mert kevesebb esélyjel fut bele power limitbe vagy temperature limitbe. Tehát igen, ha nem feszeled nagyon alul akkor nem fog negatívan kihatni a teljesítményre.

[ Szerkesztve ]

(#14674) lordjancso válasza varmi2 (#14672) üzenetére


lordjancso
senior tag

Mit értesz az alatt, hogy "foglalkozni kell vele"? Nem igazán szeretnék "foglalkozni" a vga-val. Megveszem, beszerelem, feltelepítem a drivert és ennyi.

(#14673) fules:)): Semmi tuning. Átlagos végfelhasználó lennék. A lényeg, hogy a legjobb ár/érték arányú kártyát szeretném megvenni. Itt nem csak a teljesítményre gondolok, hanem a minőségre, időtállóságra, stb.

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#14675) távcsőves válasza lordjancso (#14674) üzenetére


távcsőves
senior tag

Akkor MSI Gaming. Megveszed , berakod, driver telepít és kész. Out of the box a legcsendesebb. De amit füles kolléga írt sem ördöngősség. Tényle pár kattintásal nagyából minden gyártmány halk lehet, max pár fokkal melegebb. Az élerhető oc órajel már más kérdés, abban vannak el@ot kártyák.

[ Szerkesztve ]

(#14676) füles_ válasza lordjancso (#14674) üzenetére


füles_
őstag

Arra gondolt, hogy mókolni kell a beállításokat, mert különben alapból hangos.
Ha átlagos felhasználó vagy, és nem akarsz semmit sem módosítani a kártya beállításain akkor számodra az MSI lesz a legjobb. MSI-nél arra figyelj, hogy van Gaming X és sima Gaming. A Gaming X nem éri meg a felárát, mert csak pár MHz-cel gyorsabb, mint a sima Gaming.

(#14677) windlord
MSI-nél power limithez nem kell nyúlnod, mert azt jól belőtték. Power limitet csak akkor kell adni a kártyának, ha fogyasztás miatt nem tudja tartani az órajeleit.
Alulfeszeléssel csökkenni fog a GPU fogyasztása, szóval még vissza is vehetnél a power limitből, de szerintem nem kell hozzányúlnod.

[ Szerkesztve ]

(#14677) windlord válasza füles_ (#14673) üzenetére


windlord
őstag

S mi a tapasztalat a Gaming kartyaknal?
Ki kell ott is terjeszteni a power limitet, vagy eleg lehet a gyari alap?

Hogy alljak neki, hogy egyszerubb legyen.

(#14678) távcsőves válasza windlord (#14677) üzenetére


távcsőves
senior tag

Este készítek erről videót, mert rendszeresen előkerűl ez a téma. Maradhat 0%-on nem droppolos kártya.

Lejebb írtam, youtube videot undervoltra. Pár h.sz. Úgy kell haladni és tesztelni, ahogy adoredtv is levideózta.

[ Szerkesztve ]

(#14679) lordjancso válasza füles_ (#14676) üzenetére


lordjancso
senior tag

Ha jól látom, a Gaming X durván 2000 forinttal drágább csupán.

Tehát akkor az MSI Gaming X lenne a legjobb teljesítményű is? Minden szempontból azt lenne érdemes megvennem?

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#14680) füles_ válasza lordjancso (#14679) üzenetére


füles_
őstag

Sok esetben még annyit sem ér meg, mert olyan 0,5-1% teljesítménykülönbség lehet a Gaming X javára. Viszont ha ez nagyon zavarna akkor megnyitod a Wattman-t és a state 7-re raksz +30 MHz-cet és meg is van a Gaming X-szed.

Számodra ez lesz a legjobb választás. Ez a leghalkabb/leghűvösebb RX 480-as.

(#14678) távcsőves
Belinkelem annak, aki alulfeszelni akar és nem tudja hogy kezdjen hozzá:
Overclocking, Undervolting and Un-throttling The RX 480 - With Wattman!

(#14681) Tapsi75
Ez teljes mértékben igaz, de egy olyan átlagos felhasználónak, mint ő az MSI a biztos.

[ Szerkesztve ]

(#14681) Sgr_A válasza füles_ (#14680) üzenetére


Sgr_A
addikt

kivéve a vrm hűtése mert abban jobb az xfx gtr

(#14682) Oxydavid válasza lordjancso (#14679) üzenetére


Oxydavid
csendes tag

Nekem Gaming x van és tökéletesen elég teszi a dolgát. Nem húzom, nyúzom, feszelem meg tuningolom, totál felesleges minden megy vele szépen. Felraktam az összes programot Gaming ap, MSI afterburner, de azon kívül, hogy az fps-t kirakom másra nem használom őket. A gaming appal csak annyit csináltam, hogy a kártya világítását lekapcsoltam, mert zárt a házam minek...

(#14683) varmi2 válasza lordjancso (#14679) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ez a hűtésről szól, nem a teljesítményről. Mindegyiken ugyan az a gpu van, így ebbe nincs különbség. Maximum a tápelátásban van, de 1-5% a különbség köztük, ha a teljesítményt nézed. Ami elhanyagolható. Minél jobb hűtő, minél csendesebben minél alacsonyabb hőfokon tartja gpu-t.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#14684) lordjancso válasza füles_ (#14680) üzenetére


lordjancso
senior tag

(#14680) fules:)), (#14682) Oxydavid: Köszönöm a válaszokat. Ezt a VGA-t fogom választani!

Szerk.
(#14683) varmi2: Köszi! Jó is hogy felhoztad ezt a táp témát. A tápom fogja bírni a vga cserét? Részletes konfig a nevem alatt.

[ Szerkesztve ]

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#14685) BReal válasza lordjancso (#14679) üzenetére


BReal
addikt

24 MHz-cel gyorsabb a sima Gamingnél. És ugye 1300 MHz körüli értékeknél beszélünk 24 plusz MHz-ről. Döntsd el, hogy Neked megér-e annyi felárat. :)

(#14686) távcsőves válasza Sgr_A (#14681) üzenetére


távcsőves
senior tag

Ami nem azt jelenti, hogy az MSI megoldása nem elegendő. Sőt. Bőven elég. Hard OC más. Arra Asus strix és XFX BE ajánlott.

(#14687) füles_ válasza lordjancso (#14684) üzenetére


füles_
őstag

Ha elbírta a 280X-szet akkor az RX 480-at duplán elbírja.

(#14688) lordjancso
R9 280X TDP-je 250W, az RX 480-é 150W. Az MSI Gaming a többiekhez képest elég sokat fogyaszt, default beállításokkal ehet olyan 180-200W-ot.

[ Szerkesztve ]

(#14688) lordjancso válasza füles_ (#14687) üzenetére


lordjancso
senior tag

Elbírta, persze. Az RX 480 még kevesebbet is fogyaszt?

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#14689) Cronerator válasza lordjancso (#14670) üzenetére


Cronerator
tag

Szia! A topikon belüli hozzászólásaimat megnézed, akkor kaphatsz egy kis "saját tapasztalat" infót a Strix 480ról. Amúgy a konklúzió, hogy nem éri meg a felárat egy Msi vagy XFX-hez képest. Amúgy semmi gond nincs vele.

[ Szerkesztve ]

Addig jár a lány a kútra, amíg meg nem ........érkezik.

(#14690) lordjancso válasza füles_ (#14687) üzenetére


lordjancso
senior tag

De még így is kevesebb, mint a mostani. Szuper!

(#14689) Cronerator: Köszi az infót. Folyamatosan olvasom vissza a topikot.

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#14691) Csupingo válasza lordjancso (#14688) üzenetére


Csupingo
veterán

Eddig nagyon a határon lehetett a táp, most fellélegezhet egy kicsit. :) (Csak 18 A-es ágai vannak, ha jól láttam.)

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#14692) lordjancso válasza Csupingo (#14691) üzenetére


lordjancso
senior tag

Hmm, gőzöm sincs igazából, hogy az mire jó és mit jelent. :) (mármint, hogy mi az a 18 A ág - gondolom 18 amper :B)
Anno, amikor vettem, megkérdeztem, hogy jó lesz-e a táp, bírni fogja-e?
Mindenki azt mondta, hogy "ja, jó lesz ez", úgyhogy nem cseréltem ki. :)

[ Szerkesztve ]

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#14695) füles_ válasza Simi37 (#14694) üzenetére


füles_
őstag

(#14696) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Sziasztok! Van valami hír az új Msi AB-ről?

Mert nekem az Msi 480 Gaming-em pörgeti magát 60-70 %-n . Division alatt DX12-ben játszom. WattManban mindegy mit állítok ( Ha auton hagyom a ventit akkor se jobb ) akkor is legtöbbször kiabál a kártya ventije. Mindegy hogy a célt 75 vagy 80-ra teszem egyszer elkapja a gépszíj és pörgeti a Ventit mint a bolond. ha 60C°-s a Gpu akkor is 60%-n pörgeti a ventit, De minek !! ;] Ezért kérdezem az AB-t mert a jelenlegi még össze akad a DX12-vel is.az utolsó WHQL van fent.

A gépen nem is volt AB, se Trixx ,semmi tuning program.

[ Szerkesztve ]

(#14697) távcsőves válasza BullKoxa (#14696) üzenetére


távcsőves
senior tag

Division DX12-ben hajtja rendesen (én is játszom vele) de itt az idő, hogy cserélj drivert. Mondjuk a legutolsó nem whql-re. Ddu a szokásos.

(#14698) zsizsef válasza windlord (#14671) üzenetére


zsizsef
senior tag

WattTool. Én a wattman-t nem is telepítettem.

(#14699) Simi37 válasza füles_ (#14695) üzenetére


Simi37
őstag

Jo igaz. A msi ab gpu z hwinfo stb a vram fogyasztast nem szamolja bele. nekem csak onnan vannak mereseim

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#14700) BullKoxa válasza távcsőves (#14697) üzenetére


BullKoxa
őstag

Szóval azt mondod ez majd megoldás lesz a problémákra? Az jó lenne. Mert különben nagyon szeretem az AMD karikat lassan 10 éve.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.