Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:54

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed olvasd el a Témaösszefoglalót, a Téma tudnivalókat vagy használd a keresőt.
Az esetek nagy többségében megtalálható a válasz!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14401) GABOR21


GABOR21
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni, hátha tudtok rá megoldást.
Sapphire R9 290-ről váltottam szintén Sapphire RX 480 8gb OC Nitro+ kártyára.
Windows 10 64bit Prof. alatt olyan gondom van, hogy a weboldalak lefelé görgetése közben kicsit akadozik a folyamat, a kurzor is hajlamos többször szaggatva menni.
Illetve megfigyeltem hogy videólejátszás közben is (függetlenül a lejátszótól) hajlamos beszaggatni a kép.
Érdekesség hogy a gép újraindítása néha megoldja a problémát egészen addig még el nem indítok egy másik videót...
Legfrissebb meghajtó programot használok, játékok alatt semmi problémát nem tapasztaltam.
Ezért nem értem a problémát. :F

(#14402) bozont


bozont
veterán

WoT még nem az igazi, az új driverrel sem, random az asztalra dob, hibaüzenet nélkül. :(

(#14403) távcsőves válasza bozont (#14402) üzenetére


távcsőves
senior tag

Probáld az utolsó november végi drivert. A wot probléma inkább wot probléma, mert wows meg bármivel hasit. (Ua engine, szóval itt az oroszoknak valszeg muszály lesz megkérdezni amd-t, mit szartunk el megint a már hihetetlen fos játékunkban. ) Asztalra ledobás random más hiba lesz, ez nekem is megvan, es intel igp-vel is elöjőn. Itt ne amd féle hibát keress sztem. Igen, division selymesebb dx12-ben az én konfigomon. Dx11-ben sem rossz, mégis magasabb átlag fps van így.

[ Szerkesztve ]

(#14404) zolee1984 válasza Tamyra (#14399) üzenetére


zolee1984
senior tag

Annyiért jó ár

üdv Zoli

(#14405) halleck válasza GABOR21 (#14401) üzenetére


halleck
csendes tag

Nekem egy 7950-et váltott egy 4GB-os Sapphire RX480, és ugyanilyen problémám volt. Driver uninstall, amdcleanuputility, driver reinstall megoldotta.

[ Szerkesztve ]

(#14406) #45185024


#45185024
törölt tag

GABOR21: Ez a videó probléma a másik oldalon is van, elméletileg a youtubenak a html5 lejátszójával ill annak kódolásával van a baj, próbáld meg kikapcsolni a krómba a hardveres rásegítést hátha segít

[ Szerkesztve ]

(#14407) huskydog17 válasza Hobbbyt (#14365) üzenetére


huskydog17
addikt

Bárcsak a 470-e szériánál is jó lenne a minőség ellenőrzésük, de sajnos nem az. :(

#14386 Golota: Örülök, hogy megérkezett neked, reméljük ezzel már nem lesz gondod! Hány munkanapig tartott, míg megkaptad a csere példányt? Remélem jövő héten már én is kapok valami infót az MSI szerviztől!

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#14408) GABOR21 válasza halleck (#14405) üzenetére


GABOR21
csendes tag

Windows 10 újrahúzás után is megmaradt a jelenség, ezért gondoltam hátha van valami beállítás a driverbe vagy a win10 ben ami segíthet. A böngészős youtube videókkal semmi probléma nincs, VLC illetve Power DVD16-ban vannak gondjaim. Böngészőből Mozillat használok, de Edgeben is hasonló volt a görgetési probléma.

(#14409) ncc1701


ncc1701
veterán

Fura dolgot vettem észre. Ugye veszem vissza a feszkót apránként. Furmarkkal tesztelek, 640x480, MSAA offon. Target hőfok 70 fokon.
Utolsó stage 1300MHz@1110mV, ekkor 130W-ot eszik a vrm adatai szerint a kari, és ledroppol 1240-1250MHz-re, ha pedig leveszem 1105mV-ra, akkor fix 1300MHz-en megy, nincs drop, és kb 90W-ot eszik. Ez az 5mV nem indokol ekkora ugrást, mi a fene lehet ez? 1100mV mellett egyszer már lerohadt a furmark, úgyhogy azt még próbálom majd.

(#14410) HSM válasza ncc1701 (#14409) üzenetére


HSM
félisten

Ott valami más történik a háttérben. Az órajelet már írtam, hogy nem érdemes nézni, nem mindig azt írja, amin ténylegesen megy. [link]
Nézd furmarkkal az FPS-t is, de a fogyasztás is elég jó indikátor. :K

Sajnos a részletesebb okfejtésem Zeratul fórumtárs és a moderáció áldozatává vált, nem tudom linkelni. :( [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#14411) füles_ válasza Tamyra (#14399) üzenetére


füles_
őstag

Szia!
Ilyen kártyám van nekem is.
Itt írtam róla pár sort.

Aztán egy kis állítgatás után annyira megtetszett a kártya, hogy nem tudtam megválni tőle :D

(#14412) Lictor82


Lictor82
csendes újonc

Sziasztok! Segítséget és tanácsot szeretnék kérni tőletek nem meglepő módon VGA vásárlással kapcsolatban!

Szóval egy nem fiatal De még mindig kiválóan működő rendszerem mellé egy rx480-as hogyan passzentolna? Ha lehet még elodáznám a bővítést!

A masina: gigabyte ga-790fxta ud5
amd phenom II x4 3.2 BE
8gb 1600 hyperx
corsair tx-650
ati 6850 gigabyte 1gb
coolermaster cm 690 II
+vinyók...

Tehát a régi karit váltanám az említettre és akkor ez így elég lenne-e az új meghajtására? A felhasználási terület: Bf3-Bf4 MW2-MW3 majd ha ezekkel jól laktam akkor jöhet a bővítés a BF1-re! Ja, természetesen kizárólag fullhd-ban látnám ezeket(lehetőség szerint maxon)!

[ Szerkesztve ]

(#14413) füles_ válasza Lictor82 (#14412) üzenetére


füles_
őstag

Üdv!
Proci sajnos kevés lenne neki :( Egy RX 470/480 már igényel minimum egy i5-öst. Sokan használnak a topikban régebbi procikkal ilyen kártyákat, őket kellene megkérdezni.
Proci kivételével minden rendben van.

[ Szerkesztve ]

(#14414) Golota válasza huskydog17 (#14407) üzenetére


Golota
aktív tag

Nekem már nem küldték bevizsgálásra a visszaküldött hibás darabot. Mondtam nekik, hogy nem szeretném megint eljátszani a szervízes kört. Biztosítottak, hogy postafordultával küldik. Múlt csütörtökön vette fel a kártyát a futár (ők intézték) és tegnap, azaz pénteken jött meg az új.

A szervíz kb 2 hetet ül egy teszten, szóval jó esetben 3 hét a kör, ha feladod és szervízbe megy tesztre.

(#14415) Remus389 válasza Lictor82 (#14412) üzenetére


Remus389
veterán

Szia.

Szerintem vegyél inkább olcsóbban RX 470-est, az közelebb lenne amit emellé tennék.

Egyébként korábban tárgyaltuk, hogy a processzor kevésbé számít FULL HD felbontás mellé.

Főleg a multi playeres játékokban jönne ki a hátránya gyenge processzornak.

Single playeres játékokban, ha a processzoron múlik:

[link]

Látható, hogy 200-250 FPS-t adnak a procik 1280*1024-ben, tehát még a Phenom is kiprésel 160-at, az bőven jó, ha a cél a 60 fps.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#14416) JegesEmber20 válasza Lictor82 (#14412) üzenetére


JegesEmber20
aktív tag

Ha fél éven belül fejlesztesz, akkor MSI 480, ha nem, akkor MSI 470.

[ Szerkesztve ]

(#14417) Remus389 válasza Remus389 (#14415) üzenetére


Remus389
veterán

Kiegészítés az előző táblázathoz, mondjuk ha a procidat megtunningolod 3.6-3.7 Ghz-re, akkor kábé azon a szinten van mint az i7 920 (2.6Ghz)

Tehát mondjuk így vizsgáld az ilyen és hasonló grafikonokat.

Full HD vagy még magasabb felbontáson történő játékhoz tehát továbbra sem a CPU-t kell erősebbre cserélnünk, hanem az erős videokártyára kell fókuszálni.

Ennek ellenére az RX 470-est ajánlom, 7-8%-kal lassabb csak, de 16%-kal olcsóbb. Meg azért bizonyos esetekben a Phenom visszafogja, tehát kár a csúcsmodelt belerakni.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#14419) Tamyra


Tamyra
tag

Erről a 470-esről tudtok mondnai valamit? Milyen a hűtése?

Update: utólag vettem észre, hogy fules már írt,ezer bocsi a kérdésemért. :B

[ Szerkesztve ]

Kívülről lehet, hogy szőke vagyok, de belül sötét!!!

(#14420) Tamyra


Tamyra
tag

Viszont a powercolorok miért nem jók?

Kívülről lehet, hogy szőke vagyok, de belül sötét!!!

(#14421) Sgt. Chris válasza Lictor82 (#14412) üzenetére


Sgt. Chris
aktív tag

Hali! Hasonló cipőben jártam, a konfig is majdnem egyezik..ugyan nálam egy HD7850et váltott az rx470. Azért észreveszem jócskán a különbséget. A CPU nálam egy 955BE 3,2@3,6Ghz. Elgondolkodtam, hog cserélem ezt is, de az alaplapba egy x6 1100T a maximum. Nem tudom mivel nyújtana többet. A tesztek szerint single szálon semmivel, a 6 magot meg kevés dolog használja ki.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B350-F, AMD Ryzen 5 1600, 2*8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX, ASUS RX470 4GB STRIX, Samsung EVO 970 250GB+Adata SP920 128GB SSD, 1TB+2TB WD HDD, FSP Hyper 600W

(#14423) varmi2 válasza Lictor82 (#14412) üzenetére


varmi2
nagyúr

Én is phenomII-vel használom 3800Ghz-n, hagy a kártyában bőven, de simán használható. Én március fele fogom cserélni az alaplap proci párost.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#14424) Bratilla95 válasza Sgt. Chris (#14421) üzenetére


Bratilla95
tag

Az igazság az, hogy mondogatjuk, hogy nem használja ki sok játék a 6 magot... Közben meg a legtöbb ÚJ játék simán használ 8-at is legalábbis az fx-em legtöbbször 40-50 % között van mind a 8 magon.

\\Fx 8320@ 4,6 Ghz //XFX 480 RS 8gb \\

(#14425) füles_ válasza Tamyra (#14420) üzenetére


füles_
őstag

PowerColor az RX szériával nagyon mellényúlt. Szar GPU hűtés, mégszarabb PCB.
Elején halkak voltak és melegedtek. Nemrég viszont kaptak egy VBIOS frissítést, amelyben agresszívabb a ventillátor profil, ezért hangosabb és hűvösebb.
Erre az agresszívabb ventillátor profilra azért volt szükség, mert az új VBIOS emelte a power limitet is, így nőtt a fogyasztás azaz a hőtermelés is.

Ez még nem is lenne nagy gond, de a kártya VRM-je valami rettenetesen szar. A gyártó ki is emelte, hogy az új VBIOS-szal ne futtassanak az userek Furmark-ot vagy ehhez hasonló intenzív GPU terhelést, mert a kártyán hajlandóak a VRM-ek elpukkanni.

(#14427) Csupingo válasza Remus389 (#14426) üzenetére


Csupingo
veterán

Talán úgy néz ki, de ezek gondolom átlag fps-ek. (Bocsánat, nem olvastam végig...) Inkább abból szokott látható gond lenni, hogy sokszor gyengébb cpu-val jóval kisebb is lehet a min. fps, valamint nagyobbak és gyakoribbak az ugrások a minimum, maximum fps-ek között. Mindkettő akadásokat okozhat. Pl. bf 1 is szépen szaladhat egy pentium procival, csak lesz 3 robbanás a közelben, meg hirtelen esik 20 fps-t.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#14428) huskydog17 válasza Golota (#14414) üzenetére


huskydog17
addikt

Köszi! :R

Hülyét is kapnék, ha a 3. MSI 470-es is hibás lenne.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#14429) Remus389 válasza Csupingo (#14427) üzenetére


Remus389
veterán

Ez játékfüggő, CPU igényes játékoknál valóban meg lehet érezni, a különbséget, de sok esetben nem.

Ha a TOMB Raider pl annyira terheli le a CPU-t, hogy 250 FPS-t nyom ki még gyengébb is, ott aztán mindegy.

Játékfüggő, ez a lényeg, ha valaki pont olyanokkal játszik, amelyek a videókártyát terhelik, észre sem vesz különbséget.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#14430) Sgt. Chris válasza Bratilla95 (#14424) üzenetére


Sgt. Chris
aktív tag

Esetemben... Arma I-II-III, Il-2 Sturmovik sorozat, Dcs World valamint Rise of Flight szimulátorok. Néha CoD, Far Cry ;-) Egyik se valami új.

ASUS ROG Strix B350-F, AMD Ryzen 5 1600, 2*8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX, ASUS RX470 4GB STRIX, Samsung EVO 970 250GB+Adata SP920 128GB SSD, 1TB+2TB WD HDD, FSP Hyper 600W

(#14432) távcsőves válasza Sgt. Chris (#14430) üzenetére


távcsőves
senior tag

Vedd meg, használd. Azzal legyél tisztában, a minimum FPS-ben rengeteg bent marad a jelenlegi procidal. FullHD felbontás esetén is. Ez kb azzal jár, a kártya elbirná pl a very hih beállítást is egy játékban, de te mégis high esetleg kis médium is még a beállításokban fogsz játszani. Miért? Azért mert adott pillanatban "beszakad" az FPS a gyenge procinak köszönhetően. A maradék időben hiába szalad lényegesen gyorsabban a játék. Ezt majd kitapasztalod, no para. Vedd meg és nyugodtan használd. Amikor meg lesz pénz, majd fejlesztesz. Egyébként nem is olyan nehéz fejleszteni már. Sandy vagy Ivy I3 lappal együtt elégé beolcsósodott a hardveraprón. És játékok alatt az őreg Phenom II.-t szépen eltángálja. Bónusz, hogy a DDR3 ramjaid használhatod tovább, a tápod, ha eddig jó volt, ide is elég lesz.

(#14441) Lictor82


Lictor82
csendes újonc

Köszönöm a segítő véleményeket,hozzászólásokat! Idén mindenképpen lesz gépcsere csak gondoltam előbb lenne VGA.
Ennek tükrében mégis maradnék az rx480-ban még fojtva is,mert később úgyis kieresztjük a gőzt!
Egyébként a BF3-at ez az "öreg config" is tolja,főleg a kisebb pályákon 60-80fps-el 1440*900 high beállításokkal! A Cod-ok meg tudjuk hogy jól futnak... Ezért gondoltam hogy a kari elég lesz 1080p-ben ultrához.

(#14444) Burki


Burki
aktív tag

Sziasztok!

Köszönöm az eddigi segítő hozzászólásokat, ígérem az utolsó lesz részemről a témakörben. Bár szerintem sokan úgy vannak vele, mint én, hogy ha egy halom pénzt ad ki egy hardverért, előtte próbálja körüljárni a kérdést.Néha talán túlzottan is.
Úgy néz ki elkel a mostani kártyám, úgyhogy még ma szeretném megrendelni az utódot, mert a néhány hozzászólással lejjebb, fules:)) által linkelt XFX kártya már nincs fennt a PCX honlapján, és nem szeretnék több jó dealről lemaradni.

Ők lennének a befutók:

SAPPHIRE 11260-20-20G RX 480 8GB GDDR5 NITRO PCIE 82.441
XFX RX-480P8DFA6 RX 480 8GB GDDR5 GTR PCIE 88.619

Megéri az XFX azt a 6.000 Ft többletet?

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#14446) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Érdeklődnék, hogy az MSI RX470 ARMOR-ról mi a véleményetek? :)
Olvastam itt pár negatív hsz-t, de első kézből senkinek nem volt tapasztalata...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#14447) sakal83 válasza AxBattler (#14446) üzenetére


sakal83
addikt

Erre én is kivancsi lennek. Nincs tul nagy kulonbseg az rx470 Gaming hutojehez kepest ranezesre

(#14448) lacus83 válasza HSM (#14442) üzenetére


lacus83
Topikgazda

Akkor tegyük tisztába a dolgokat.
Csak mert valami azonos erővel bír, és ugyan azt a driverről is üzemel attól még nem az.
Ezt már párszor végig jártuk.
Most akkor én vegyek egy Gtx 1060 at mert ugyan erős mint egy Rxem és osszam itt a tudást?
Off téma Off megjelölés nélkül, Rx kártya sincs.
Mindent arra építesz mert ugyan az?

A saját véleményed hajtod, vitába keveredsz fórum társakkal mert neked jobb vagy ugyan az?

Én se megyek olyan termékről szakmai véleményt adni amit még magam sem láttam.
Magad ismerted el nem tudod tesztelni a dolgokat mivel nincs Rx 480 kártyád részemről a témát lezárom.

:R

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Corsair H110i GT,Cooler Master Case,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,Focus+ 850W Gold,ASUS ProArt 4060 OC,LG 27GL850B

(#14449) távcsőves válasza AxBattler (#14446) üzenetére


távcsőves
senior tag

Nem vett senki még, nem is volt igazán kapható. Az a baj, ez képeken is látszik, az armor és a gaming közt már a hőcsövek számában is nagy eltérés van. Az látszik, van hűtés minden fontos alkatrészen és az alkatrészek minősége is megfelelő lehet, de a hőcsövek megvannak ritkítva. Én amondó vagyok így látatlanban, annyit tudhat például mint egy Gigabyte. Az pedig rx470 sorozatban nem rossz itteni tulajdonosok szerint. Csak nem a leghalkabb. Igazából eddig rx470 esetén csak az Asus 470-ese és a Powercolor féle 470-es kerülendő igazán, 480-s sorozatban pedig a Powercolor szintén (A Powercolor nagyon eltervezte az RX sorozatot.) A többieknél, wattmannban egy kis állítgatással nagyon sokat lehet javítani a temp target állításával és egy kis alulfeszelésel.

[ Szerkesztve ]

(#14450) ncc1701 válasza sakal83 (#14447) üzenetére


ncc1701
veterán

Itt van egy 470 gaming 50 centire mellettem. Engedd meg, h egyrészt lolozzak. :) Másrészt viszont lehet, h a gaming hűtője overkill, hs az armor magasabb hőfok mellett is elegendően lehűti. Fene tudja, vedd meg, és megírhatod.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.